Belgie Nieuwe 3 3 Spesstj© Bode Duivels leverden flink werk Verdiende hulde aan de W. S.-boys te leper Belgische zegewil woog op tegen de Spaanse techniek Terwijl het prachtige stadion volliep met toeschouwers die van ïieinde en ver gekomen waren om «it jeugdfestijn bij te wonen, gaf het Klaroenenkorps van St-Henri- .cuscollege te Komen, onberispelijke uitvoeringen van stapmarchen. Sen select publiek bezette de ruime overdekte tribune. Wij be merkten Z. E. H. Vicaris-Generaal Quaegebeur, als vertegenwoordiger van Z. Exc. Mgr Lamiroy, bisschop van Braggedhr Bestendig Afge vaardigde Gill on, vertegenwoordi ger van Z. Exc. Ridder Pierre van Outryve d'Ydewalle, gouverneur van jWestvlaandsren; de Ministers D 'Taeye en Dequae; dhr Coussens, ^burgemeester der stad Kortrijk; 'Senator AUewaert en Volksverte De ruim 4.000 studenten en de meer dan 3.000 ouders, vrienden en sympathisanten en sportliefhebbers, die verleden Zondag, 10 Juni Homeros en de zwaarwichtige stelregels uit de mathesis vergeten, getuige waren van de jeugdolympiade in het prachtig stadion van Koninklijk Kortrijk Sport, hebben daar niet alleen een uitgelezen athletiekfeest meegemaakt, doch hebben er tevens kennis gemaakt met de gezonde vorm van lichamelijke opvoeding zoals deze thans in de vrije middelbare onderwijsinrichtingen wordt doorgevoerd. Mens sana in corpore sanoeen gezonde geest in een ge zond lichaam, was de kenspreuk van deze dag. De spikesdeden Morgen zitten diezelfde jongens terug in hun klaslokaal met genwoordger De Nolf. Verder wa- heldere kijkers waar nog een flits in hangt van de Zomerzon. Zij ren talrijke persoonlijkheden aan- vormen zich voor het leven een frisse geest die zich rijkelijk ont- wezig, bestuurders en leraars uit wikkelt in een gezond lichaam waar het hart en spieren leerden vrije onderwijsinstellingen. Sporta j luisteren naar een sterke wil was vertegenwoordigd door Z. E. H. Degseter en Robert Braet. I ende en Izegem streden om de der Te vijf vóór drie deed de K.S.A.- de plaats met 53 p. Collegefanfare uit Kortrijk haar De jeugdige Vandendriessche wist intrede, gevolgd door de studenten- echter met brio de overwinning athleten, die allen het kennummer voor het St-Amandcollege uit het "droegen 'van de respectievelijke on- vuur te slepen. Hij versloeg Ver- derwijsinstellingen waartoe zij be- gaerde uit Oostende met liefst een iioren. 50-tal meter, die over de laatste Na de uitvoering van het Vader- 300 meter van het parcours ver overd werden. lands Lied wordt het gebed van de Olympiade 1951 voorgelezen, dat opgesteld werd door Z. E. H. Kan. (Versele. Een kort welkomgroet door Z. E. H. Kan. Dubois, gericht tot de stu- denten-abhleten en tot de toeschou- Een knap athleet die Vanden driessche. Van een leraar uit het St-Amandscollege vernamen wij iets over de training van Vanden- wers, samen met een dankwoord dnessche. Die jongen loopt iedere voor de overheidspersonen, inrich- dag zijn 2000 meter. Hij woont na- ters en sportmannen, besloot deze melijk 2 km. van het station van inleidende plechtigheid. Het schone sportfeest kon nu be ginnen. De afdeling Kortrijk Sport, van de Belgische Athletiekbond, heeft zeer bereidwillig de leiding op zich genomen om de technische kant tot in de puntjes te verzorgen. Scheids rechter Supply en de algemene lei der, dhr Maes, samen met de star ter dhr A. Vandendriessche, wisten met hun collega's, de tijdopnemers en de kamprechters, een voorbeel dige leiding te bezorgen. Op zeer handige wijze was er voor gezorgd dat de zware num mers tijdig afgewisseld werden met ,een plezierig tussenspel, door de leerlingen van het 3" tot het 6" studiejaar. Zelfs bij de miniemen konden zij niet in het strijdperk komen, daarvoor waren zij nog te klein, doch met bal en trottinet en op tiun kleine fietsen of in het valie- zenlopen en koordtrekken waren iiet hele baasjes, die fair en sportief Jcampten, precies gelijk hun gro tere broers. De eigenlijke athletiekprijskamp kende een boeiend verloop. Aan het slot van deze enkele beschouwin gen vinden onze lezers de techni sche uitslagen, doch de opgang van de strijd zelf was spannend om volgen. Na het 6° programmanummer, de 300 meter voor miniemen, stond .Roeselare aan de leiding met 23 jpunten, gevolgd door Kortrijk en .Moeskroen met 22 p. en Izegem met 21 p. Na de 60 m. snelheid voor ^-miniemen tferd de ereplaats van •Roeselare ingenomen door Izegem imet 44 p.. terwijl Kortrijk en Moes groen elkaar de tweede plaats be- vtwistten met elk 41 p. Van dan af £t>egon Roeselare stilaan verdrongen te worden. De 1000 meter voor scholieren en finale in de 100 m. Ivoor juniors brachten Kortrijk en Moeskroen definitief op het voor plan met respectievelijk 53 en 48 ^punten. Oostende ging zelfs over Roeselare en Izegem heen en pre cies op het ogenblik dat de start zou gegeven worden voor het laat ste zware nummer namelijk de 2000 meter voor juniors, werd aan- .gekondigd dat Kortrijk aan de lei- .ding stond met 70 p., gevolgd door Moeskroen met 68 p., terwijl Oost- Anzegem waar hij iedere morgen de trein neemt voor het college. Bij wijze van oefening worden die 2 km. iedere dag, en dan nog met de boekentas mee, al lopend afge legd. Zo blijft men inderdaad fit en zo kon het ook niemand ver wonderen dat de jonge athleet na zijn prachtige koers geen spoor van vermoeidheid vertoonde. Robert Braet, de gewezen nationale doelwachter, overhandigt een ere- plaket aan de overwinnaar bij het verspringen, J. P. Plófliet uit Ko men, als tweede (links),- eindigde ■Soenen uit Oostende en derde 4rechts) was Santelé uit Moeskroen. Met de finale der Estafette 4 x 80 meter voor scholieren werd het programma afgesloten. Kortrijk bezegelde er zijn overwinning me de en klopte nogmaals zijn onmid dellijke rivaal Moeskroen. Vicaris - Generaal Quaegebeur dankte namens Monseigneur La miroy allen die medewerkten aan dit schoon feest. Hij onderlijnde hoe de kristelijke opvoeding in onze scholen alle mogelijkheden in de méns wil ontwikkelen, geestelij ke zowel als lichamelijke. Hij her innerde aan de H. Paulus van Tharsus die in zijn jeugd een flink athleet was en een waardige kam per van God werd. In gezonde sport worden de krachten van moed, durf en zelfbeheersing ont wikkeld, die alleen maar een mens schoner en beter kunnen maken. Tussen de verschillende athle- tieknummers in, werden overwin ningsplaketten uitgereikt aan de individuele overwinnaars. De sport mannen R. Braet uit Brugge, Van- neste Roland uit Bavikhove, en Vannest uit Kortrijk, hadden reeds als de overwinnaars op het olym- deze plaketten uitgereikt telkens pisch podium verschenen. Thans kwamen aan het einde van de kamp de overwinnende groepen aan de beurt om een der zes toe gekende bekers in ontvangst te ne men. Van de 20 onderwijsinstellin gen die aan de kampen hadden deelgenomen, werd, door punten- optelling, aan 5 hunner een beker toegekend. Een dreunende Vlaamse Leeuw besloot deze prachtige olympiade. Het grote stadion, dat een be zetting gekend had, zoals het al leen maar gebeurt bij echte sport- hoogdagen, liep leeg en de jeugd trok weer terug huiswaarts om zich opnieuw te verdiepen in de studie. Ontgoochelden waren er niet na dit feest, doch wel schone over winnaars en even schone verliezers. De lichamelijke opvoeding heeft zeker in al de vrije onderwijsin- stellingen nog geen even hoog peil bereikt. In het Westen van de provincie \s er op dit stuk van zaken nog veel te doen. De training ontbreekt nog in verschillende centra. Doch •waar enkele jaren terug nog niets gedaan werd, is er nu toch reeds een begin gemaakt met het athle- taame. Wat in Kortrijk, Moeskroen en elders gepresteerd werd, moet ook hier in de Westhoek mogelijk zijn. Vele hebben op studentikoze en sportieve wijze hun zinnebeeldige buis mee naar huis genomen en maakten de stelligste voornemens dat zij het een volgende maal niet meer zullen laten bij een training van een paar weken, doch van nu reeds door regelmatige, gezonde oefeningen hun spieren zullen los weiken om bij een olympiade niet meer als figuranten op het veld te komen, maar als volwaardige ath- leten de met ere kunnen meekam- pen voor de eindzege. .TECHNISCHE UITSLAGEN Zie vervolg volgende kolom 3^ De personaliteiten bii het uitreiken van de bekers: v. 1. 11. r. bemerkt men dhr Minister De Taeye, dhr Gillon, .bestendig afgevaardigde, Vicaris-Generaal Quagebeur cn burgemeester Coussens. Op de tafel bemerkt men links de prachtige beker door de Minister geschonken en rechts de prachtige wisselbeker van Z. Exc. Mgr. Lamiroy. - Onder: Vicaris-Generaal Quagebeur wenst de winnende ploeg van het St Amanduscollege te Kortrijk geluk om haar schone prestaties. Als de nood het hoogst is, is de redding nabijzegt het spreek woord. Om aan te duiden dat de klopping 'tegen de Schotten opgelo pen, de deur heeft opengezet, langs- waar er heel wat frisse lucht is bin nengekomen. Het vervangen, hetzij vrijwillig, hetzij gedwongen, van Meert, Vaillant, Chaves, Coppens en Lemberechts heeft in de ploeg heel wat nieuw bloed en nieuwe combativiteit gebracht. Juist dit lag aan de basis van het half succes te gen de stierenöoders. Technisch toonden de Zuiderlingen beslist een trapje hoger en inzake kopspel wa ren zij zelfs veruit de baas, doch het stug werk van ons verdedi gingstrio, gepaard met de pracht- keeping van een werkelijk bewon derenswaardige Bogaerts, en van de Eindklassement. Bij de miniemen veroverde Moes kroen de eerste plaats en de beker der K.S.A. Oostende won in de reeks der kadetten en ontving van Burge meester Coussens de beker der stad Kortrijk. De beker van de Gouverneur werd door Bestendig Afgevaardigde Gillon overhandigd aan de beste scholieren-ploeg, deze van Kortrijk Minister De Taeye schonk een mooie kristallen beker aan de ju niors va*n Oostende. De prachtige wisselbeker, ge schonken door Z. Exc. Mgr Lami roy aan de onderwijsinstelling die de beste plaats bekleedde in de al gemene rangschikking, werd door Vicaris - Generaal Quaegebeur on der geestdriftige toejuichingen over handigd aan de athleten van het St Amandscollege te Kortrijk. GEMO. andere zijde de doordrijvendheid en de opportuniteit van Mermans en. Van Gestel, legden in de schaal heb tegengewicht dat nodig was om minstens een puntje uit de bran ding te slepen. Want vergeten wij niet dat drie minuten voor het ein de Givard alleen voor keeper Ra- mallets kwam en nog deze kans wist te verknoeien. Alhoewel een zege zekerlijk onverdiend zou zijn geweest. Waren bij de Zuiderlingen de drie puntspelers Basora, Zarra en Gainza, met de twee halves de bes ten, dan vielen onze insides hetf meest uit de toon. Van Steelandb nette nochtans een prachtaoelpunt dat aan de basis lag voor de herop standing van onze Rode Duivels, Doch Gust en Givard bleken al te traag om het nodige verbindings- werk op te knappen en Mees en Vander Auwera zijn bepaald min der op dreef dan voor een drietal maanden. Van Gestel toonde zich zeer opportunistisch en snel. Anoul was deze maal zeer betrouwbaar. Hetzelfde kan gezegd van Carré en van Fons Van Brandt. De Liere naar wist Vaillant helemaal te doen vergeten. Het gebrek aan een goed doorge voerde taktiek en een paar flauwe plaatsen in het verdedigingssysteem der bezoekers zijn de oorzaak dat de zege niet naar het land van over de Pyreneeën is gegaan. Daarbij be- zondigden de Spanjaarden zich al te veel aan zelfbetrouwen. Tot hun schade hebben zij ondervonden dat dit een sterk wapen is in de hand van de tegenstrever. Met zelfde ploeg reizen onze Rode Duivels naar Portugal af voor onze laatste internatioi^ale wedstrijd. Misschien zal Bogaerts. die zich aan de knie kwetste, moeten ver vangen worden. Reservedoelman Seghers is echter man genoeg, op dat er van uit die hoek weinig ge vaar zou te vrezen vallen. Verleden Zondag werd op het terrein van White-Star leper de belangrijke wedstrijd gespeeld tus sen W. S. leper, kampioen in IIe Gewestelijke C, en F. C. Tielt, kampioen in IIe Gewestelijke B, om de kampioentitel van Westvlaande- ren. Te dier gelegenheid werd het elftal van W. S. leper gehuldigd om hun flinke prestaties tijdens het voetbalseizoen 1950-51. Ook het elftal van F. C. Tielt werd in deze huldiging betrokken. Bloemen wer den langs weerszijden in naam van de ploegen aan de kapiteins over handigd. Door de voorzitters van Tielt en leper werden de gebruike lijke wensen gedaan. Daarna werd de wedstrijd betwist die eindigde met een nipte doch verdiende 2-1 zege van de ploeg van F. C. Tielt. Met deze overwin ning behalen zij de kampioenenti- tel van W.-Vl. in IP Gewestelijkew De gehuldigde elftallen: White-Star leper (gehurkt) en F. C. Tielt (rechtstaande). Uiterst rechts voor-. aan, Advocaat A. Dehem, Voorzitter van W. S, leper. 1 IU,< SFORTBLAiy. Jeugdolympiade te Kortrijk KADETTEN 60 Meter. 1. Degeest (Kortrijk), 7 sec. 4/10; 2. Defoor (Oostende); 3. Lecluyse (Izegem); 4. Kemp (Oosten de); 5. Rosseel (Izegem); 6. Rycke- busch (St-Leo, Brugge). 600 Meter. 1. Van Middelen (Moes kroen), 1 min. 31 sec. 3/10; 2. Catry M. (Kortrijk), 1 min. 33 sec. 8/10; 3. Dillen (Oostende). 1 min. 34 sec.; 4. Vandewalle (Komen), 1 min. 36 sec. 2/10; 5. Demacht (Oostende), 1 min. 37 sec. 6/10; 6. Maenhout (Kortrijk) 1 min. 37 8/10. Hoogspringen. 1. Van Heetvelde J. (Blankenberge), 1 m. 51; 2. Herre- maus (KI. S. Roeselare), 1 m. 47; 3. Dillen R. (Oostende), 1 m. 47. SCHOLIEREN 80 Meter finale. 1. Germonprez (Moeskroen), 9 sec. P/10; 2. Damman (Kortrijk), 9 sec. 7/10;; 3. Werbrouck (Izegem); 4. Tavernier (Waregem); 5. Steyaert (Roeselare); 6. Coudenys (Tielt). Verspringen. 1. Polfliet (Komen), 5 m. 83; 2. Soenen (Oostende), 5 m. 68; 3. Cantele (Moeskroen), 5 m. 60. Aflossing 4x80 m. 1. Kortrijk, 38 sec. 4/10: 2. Moeskroen; 3. Izegem; 4 Komen. 1000 Meter. le Reeks: 1. Rosseneu (Tielt), 2 min. 45 sec. 2/10; 2. Tack (Kortrijk), 2 min. 46 sec.; 3. Vaneeck- houte (Roeselare); 4. Pollet I. (Menen); 5. Rapsaert D. (Waregem). 2e Reeks: 1. De Meyer (Kortrijk), 2 min. 53 sec. 1/10; 2. Schotte U. (Wa regem). 2 min. 54 sec. 8/10; 3. Rycke- seys N. (Oostende), 2 min. 54 sec. 8/10; 4. Ryckaert R. (Tielt); 5. Verh?-Gg:he R. (Moeskroen); 6. Krekelberghe R. (St- Lodewijk, Brugge). JUNIORS 100 M. finale. 1. Coudron (Moes kroen), 11 sec. 1/10; 2. Vandorpe (Oost ende), 11 sec. 2/10; 3. Depourck (Sint Leo, Brugge), 11 sec. 6/10; 4. Serraes (Komen); 5. Vanhulle (KI. Sem., Roe selare); 6. Declercq (Kortrijk). 2000 Meter. le Reeks: 1. Vanden driessche (Kortrijk), 6 min. 7 sec. 6/10; 2. Vergaerde (Oostende), 6 min. 16 sec. 6/10; 3. Alliet (leper); 4. Vanthomme (Torhout); 5. Paveere (Waregem); 6 Laforce (St Leo, Brugge). 2e Reeks: 1. Vanhoutte M. (leper), 6 min. 14 sec. 8/10; 2. Vanderheede (Kortrijk), 6 min. 21 sec. 8/10; 3 Goethals (Menen); 4. Van Elslande (Oostende); 5. Vermeersch (Torhout); 6. Demets (Brugge). Kogelstoten. 1. Depourck (St Leo, Brugge), 13 m. 95; 2. Vanneste N. (Ize gem), 12 m. 49; 3. Hanssens (KI. Sem., Roeselare), 12 m. 55; 4. Adriaens (Sint Lod., Brugge), 12 m. 18; 5. Lippens (Waregem), 12 m.; 6. Maes G. (leper), 11 m. 97. 1. St-Amandscollege Kortrijk 93 punten 2. Moeskroen 79 3. Oostende 70 4. Izegem 64 5. KI. Seminarie, Roeselare 50 6. Waregem 45

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 16