Sport Kamiel is in «zijne viezen» üieuwsjes in °t korf' watou STEEDS MARGARINE DA'S FIJN ROESBRUGGE stavele krombeke woesten prachtige' REKLAAM ARTIKELEN T HUIS GERBER G. Gezellestraat - 3, (e-3192) POPERINGE ZUIDSCHOTE BOEZINGE LANGEMARK POELKAPELLE OOSTVLETEREN ELVERDINGE PRACHTIGE REKLAAMARTIKELEN T HUIS GERBER G. Gezellestraat - 3, (c-2192) POPERINGE BESELARE VLAMERTINGE WIJTSCHATE MESEN Stort 75 Fr. Belgische Hypotheekmaatschappij en Spaarkas n.v ZANDVOORDE (lener) KEMMEL' G. Vermeersch zal nog kunnen rijden Lijk van onbekende vrouw opgevist te Roeselare OPENSTAANDE PLAATS De Dauphiné SViaurits Blomme primus in Brussel-I ngooigem OMER VANDEVOORDE KLOPTE WESTVLAMIN GEN TE OUDENBURG Zesjarige knaap deer zware vractai-' out® aangereden te Hoeselare Kort nadien in ziekenhuis overleden. En dat is miin gedacht... 1 HOFSTEDE Veeprijskamp VEEKWEEKSYNDIKAAT PROVEN Inschrijving van vrouwelijke dieren in 't Stamboek. VEEPRIJSKAMP TE VEURNE Dulvenrubrlek. Uitslag ARRAS: 1. Dccalf Prudent; 2. Decalf Prudent; 3. Maerten Jo seph; 4. Dambre Paul; 5. Maerten Joseph; 6. Gesqulere Gerard; 7. Bu- seyne Maurice; 8. Dambre Paul; 9. Neudt Marcel; 10. Soen Camiel. Algemene' rangschikking; 1. Dam bre Paul, Haringe, 378 p.; 2. Maerten Joseph, 371; 3. Deman Maurice, 366; 4, Neudt Maurice, 347; 5, Slosse Mar cel, 319; 6. Decalf Prudent, 285; 7. Corteel Albert. 282; 8. Maerten Ar thur, 252; 9. Decae Gabriel en Val- laey Pascal, 230; 10. Gesqulere Ge rard, 174 p. Bericht aan do werkgevers. De landbouwers-werkgevers welke seizoenarbeiders voor bietenoogst ot om het even welk ander werk in dienst nemen, zijn ertoe gehouden deze bij het bureel voor onvrljwllllg- werklozen te Roeselare, aan te geven. Dit om alle moeilijkheden met de sociale diensten te vermijden. De aangifte moet geschieden binnen de veertien dagen na de indiensttreding. Binnen de veertien dagen na de uit- dlensttredlng moeten bij voormelde diensten eveneens de data aangege ven worden. Met de Muziekmaatschappij op uitstap. Alle goede zaken bestaan uit drie. Op het kalender der uitstappen had den we er in het verleden twee, waar aan de muzikanten bijzonder hiel den: Abelekermis en Sint Jan ter Biezen, en om de twee jaar Donder dag van Houtkerkekermis. Thans is er een verandering aan het kalender gebracht. De Zondag van Houtkerkekermis komt thans een aangename namiddag bijvoegen. Het bestuur heeft deze vriendelijke uitnodiging aanvaard en de spelende leden zullen deze beslissing met vreugde vernemen. Zondag 24 Juni trekken we dus naar St Jan ter Bie zen en Zondag 1 Juli naar Houtker- ke. Muzikanten, houdt deze namid dagen vrij. We doen een bijzondere oproep tot alle ereleden om in groot getal de wandeling mee te maken. Iedereen kent het aangename van dergelijke uitstappen en zal willen van de par tij zijn. Volgende week juist pro gramma en juist uur van vertrek. HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag IS Juni 1931. I— Bladz. 5. wwwwwwwwwwwww Cappeltje-Kermls. Zondag a.s. grijpt de grote Zomer kermis plaats, die in deze kleine grensgemeente begrijpelijk de grote massa lokt. Allerhande feestelijkhe den vullen het programma, waaron der de grote Franco-Beige wielerwed strijd en Dinsdagavond het groot concert, gegeven door de Harmonie van Roesbrugge-Haringe. B.J.B. De gewestelijke Jeugddag van Po- peringe was voor onze B.J.B.-meisjes een waar succes. Zij slaagden erin twee schone eerste prijzen te be machtigen. Zij waren met 24 op post en zo waren ze in evenr'edlgheld het talrijkst vertegenwoordigd. Voor hun knap optreden wisten ze in de kamp spelen de eerste prijs te behalen. On ze beste gelukwensen. Zondag a.s., na de Congregatie, korte algemene vergadering in de zaal met zeer leerrijke beroepsles over eerste hulp bij ongevallen les die zal gegeven worden door onze verpleegster, waarna ontspanning. Reizen. Deze week zette de Sinte Godelie- vegilde de reeks reizen in met een buitengewone schone reis naar Be- loeil, Dinant, Beauraing en de Maas- Vallei. Alles liep vlot van stapel. Komende week trekken de land bouwers naar Antwerpen: de havens, de Molens van Merksem, de Fordfa brieken om terug te keren langs het Landbouwinstituut van Melle. De schooljongens sparen tot zelfs papier om te kunnen samen met hun meesters een schone verre reis ma ken tot slot van hun schooljaar. Ook de meisjes der school steken het in hun hoofd en willen niet on derdoen. ZIJ verlangen en plagen om te mogen reizen ter gelegenheid van de feestdag van Z. E. Moeder Overste. Blijft dan nog de Toneelmaat schappij, die de kroon op het werk zou plaatsen en een uitstap zou ma ken, waardig voor de grote inspan ning die men zich ln de Winter ge troost. Men zou eens de hoofdstad onzer Zuiderburen gaan bezichtigen. Waarlijk, men vindt ln Stavele het reizen plezant. Zondag laatst deed de muziek maatschappij een kleine reis naar Diksmuide, om deel te nemen aan de prijskamp hunner categorie. Kermisfeesten. Op Zondag 24 Juni a.s. schone ve- lokoers voor alle beginnelingen (oud- juniors uitgesloten). 2.000 fr. prijzen en premiën. Inschrijving te 15 u. Te 17.30 u. stipt prachtig openlucht feest, aangeboden door de vermaarde ïurnclub uit Wervik Eendracht maakt MachtVoorbehouden kaar ten te bekomen bij J. Carton vanaf Zondag 17 Juni. Ziekte onder uur jonge kiekjes of leghen nen?? Aanstonds VERMANDERE'S remedlën (inerte Hanekop)SPE CIALE HANEKOP, POEIER 4200. In alle Apotheken. (c-2236) Burgerstand. Overlijden. Malfait Erna, 4 m., d. v. Leon en Polssonnler Lima. als mantels, kleedjes, enz., van nu tot kennis, in Lizern -Kermis. Zondag 24 Juni, velokoers voor nieuwelingen B.W.B., geb. in 1934-35. Tiende Prijs van Lizern. 1.500 fr. prij zen, palm en talrijke premiën. 50 km. Inschrijving tot 16 u. Maandag 25 Juni, te 17 u., volks feesten. Te 19 u„ prijskaarting in het Manillen. 1.000 fr. prijzen. Woensdag 27 Juni, duivenvlucht uit Al-ras. Te 20 u. prijskaarting met maten. 1.000 fr. prijzen. Donderdag 28 Juni. grote velokoers voor liefhebbers B.W.B. 5.000 fr. prij zen, palm en talrijke premiën. 120 kilometer. Elfde Prijs van Lizern. In schrijving tot 14.30 u. Wandelcon cert door de Muziekmaatschappij van Boezlnge. Prijskaarting. Uitslag der prijskaarting bij Mer- velllie Honoré: 1. Deramoudt A. Merveillie Gast. 2. Cloet Leon Van Eecke Hector. 3. Ai-teel Constant Balduck Jos. 4. Masson André Noppe Marcel. 5. Merveillie H. Mouton Cyriel. 6. Debrune Cyriel Vanbelle André. 7. Lampaert Marc. Notredame G. 8. Deroo Louis Merveillie Charles. Diefstal. In de nacht van Maandag op Dins dag werd er gestolen ln de huizenrij, genoemd de Acht Zaligheden, op de Luzernesteenweg alhier. Bij Haute- keete-Vankeirsbilck werden twee ko nijnen weggenomen, bij Moerman- Degrave heel de was die in het was huis te water stond en geschat op een waarde van minstens 1.500 fr. en bij Deleu-Maertens, luiers die op het graspleintje te week lagen. De veld wachter werd terstond verwittigd en het onderzoek Is begonnen. Zitdag. Door Volksvertegenwoordiger J. Stubbe op Zaterdag 22 Juni te 17 u., bij Eug. Coulier. Vissersnieuws. Uitslag der tweede vissing voor het kampioenschap 1951-52: 1. Dujardln A„ 379 gram; 2. Be- cuwe J., 351; 3. Verhack M„ 322; 4. Laleeuw D., 308; 5. Ghesquiere A.. 285; 6. Carpentier G., 170; 7. Charles G„ 78; 8. Landyck M„ 76; 9. Dede- cker G., 5: 10. Vanoverberghe A„ 49; 11. Demeersman J.. 16; 12. gelijk: Debeir Flrmin en Deboy Achlel. Het koekebrood, uitgeloofd aan de gene die de grootste vis vangt, werd gewonnen door M. Verhack met een blei van 185 gram. Algemeen klassement: 1. Dujardin A„ 99 p.; 2. Verhack M., 98; 3. Becuwe J., 95; 4. Laleeuw D„ 93; 5. Ghesquiere A„ 92; 6. Lan dyck M., en Carpentier G„ 91; 8. .Charles G„ 90; 9. Dedecker G., 88; 10. Vanoverberghe A„ 87; 11. Debeir F., en Demeerseman J., 86; 13. Grlmon- prez R. en Debey A., 85. Gezien het geringe puntenverschil belooft het een harde strijd te wor den. Volgende prijskamp op 15 Juli. Allen op post en veel geluk. Zondag 1 Juli gaat de grootste strijd ontstaan tussen 14 ware vissers met als Inzet de koningstitel en een prachtige beker. Duivennieuws. Maatschappij De Frontduif BRETEUIL. 175 duiven. 1. Deleu G.; 2. Lefever A., Bikscbote; 3. Vandendrlessche G.; 4. Lefever A.; 5. Theetaert C.; 6. Lyphout C.; 7. Vandamme A., Merkem; 8. Blan- ckaert R. ORLEANS. 122 duiven. 1. Mortier A„ Jonkershove; 2. Dewispe- laere L„ Poelkapelle; 3. Dewllde K.; 4. Gesqulere J.; 5. Deruytter A„ Poelkapelle; 6. Braet C., Poelkapelle. Sportnieuws. M. Minne reed een prachtige wed strijd te Aremntières en was 2", op amper 10 cm. van de overwinnaar, 's Anderendaags was hij achtste. Ongeval. Onze parochiaan Jules Vanden- driessche was het slachtoffer van een pijnlijk ongeval. Terwijl hij aan het werken was ln een diepe gracht aan de waterleiding op de Menensteen weg te leper, stortte de aarde in en werd hij bedolven. Hij werd de borst kas Ingedrukt. Zijn toestand is zorg wekkend. Duivensport. Dulvenmaatschappij Eerlijk en Rechtbij G. Desmyter. Vlucht uit CLERMONT, 3 Juni 1951: 1., 2. en 3. Dewlspelaere Laurent; 4. Cherf Hec tor; 5. Dewispelaere Laurent. Vlucht uit CLERMONT van 10 Ju ni 1951: 1. Deltomme André; 2. Log- ghe Maurits; 3. Janssens Leon, West- rozebeke; 4. Degryze Hector; 5. Jans sens Leon. Zondag 17 Juni, prijsvlucht uit Clermont, bij Desmyter. Reunersnleuws. André Noyelle reed een zeer flinke ronde van België. Zijn resultaten: Eerste rit: 18"; tweede rit: 5°; der de rit: 20"; vierde rit: 1"; vijfde rit: 1*; zesde rit: 19"; zevende rit: 4": eindrangschikking: 6°. Voorwaar een prachtig resultaat voor zijn eerste ronde. Maandag werd hij eerste te Koksijde. Op 24 Juni betwist André een wed- Burgerstand. Huwelijksbeloften. Dezltter Al- bert, kok, te leper, en Delva Alice, dienstmeid te Oostvleteren. Die- riek* Leon, mekanieker, v. Bredene en Boussemaere Irma, z. b., v. Oost vleteren. Huwelijken. Catteeuw Maurice, meteersg&st, met Deroo Germaine, fabriekwerkster, b. v. Oostvleteren. Cuffez Adhemar. bediende, v. Oudekapelle, en Deslere Marle-José, z. b„ v. Oostvleteren. Vereremerkt. Op de algemene vergadering van de plaatselijke Geltenbond ontving dhr Gaston Glorie uit de handen van Eerste Schepen Hector Gesqulere, het bijzonder landbouwereteken 2" Klas. Ook dhr Charles Feys zal binnenkort vereremerkt worden. De vergadering werd besloten met een welgelukte tombola. Davidsfonds. Een heerlijke dag wordt Zondag 1 Juli 1951 voor alwio mederelst naar Rljsel om er de Internationale Han delsfoor en de moderne stad be zoeken. Voor deze uitstap, die we ten zeerste aanbevelen, schrijft men ln bij de bestuursleden voor 24 Juni. Vertrek. Oostvleteren-Markt, te 9 u. Terug om 22 u. Leden betalen 50 fr. Nlet-leden 60 fr. Niet uitstellen van in te schrijven 1 Duivennieuws. Middenbond Oostvleteren - De Frontduif Woesten. ARRAS: 338 duiven. 1. Desmaels Frans, Elverdinge; 2. Derycke Mau rice, Elverdinge; 3. en 4. Carton Hec tor; Woesten; 5. en 6. Lazeure Ur- baln, Woesten; 7. Maeckelberghe Mi chel, Noordschote; B. Crick August, Woesten; 9. Carton Hector, Woesten; 10. Coppenolle Marcel, Woesten. CHARTRES: 259 duiven. 1. Ryon Louis; 2. Neudt Georges, Polllnkho- ve; 3. Hazebrouck Gaston, Blkscliote; 4. Derycke Maurice. Elverdinge; 5. Carton Hector, Woesten; 6. Demeyer Adelln; 7. Maeckelberghe Michel, Noordschote; 8. Mahieu Kamlel. Woesten; 9. Lazeure Urbatn, Woes ten; 10 .Merveillie Georges. Op Zondag 17 Juni, prijsvlucht uit Biftteull. strijd in het verre Italië. Wij hopen dat hij van onkans gespaard blijve en de palm ligt In zijn bereik. Michel Deboodt begint ook stilaan zijn dorpsgenoot na te volgen. Zon dag was hij eerste te Zonnebeke. Schielijk overleden. Maandagmorgen rond 5 uur werd Omer Pillen plotseling wakker door zijn vrouw, Anseeuw Flavie, die een zware grol gaf, doch hij gaf hierop geen acht. Enige ogenblikken latei- gaf zij opnieuw een diepe zucht, waarop haar man haar toeriep, doch zij antwoordde niet meer. Een vroege voorbijganger verwittigde dokter en priester, die seffens ter plaatse kwa men. De vrouw had echter reeds op gehouden te leven. Aan de (lood ontsnapt. Vrijdag waren werklieden van de electriciteitsmaatschappij, even voot de middag, in de Tuinwijk, bezig een electrische paal te rechten. Plots schoot een zwaar ijzeren stuk van de ophaalkraan los en plofte naar bene den. De reeds bejaarde Emiel Robyn. wonende Tuinwijk, die daar juist met een emmer water voorbijkwam, ont snapte op wonderbare wijze aan de dood. Het zware stuk donderde langs één zijner armen naar beneden, scheurde zijn vest en vernielde hele maal zijn emmer. Een der werklie den, door de uitgestane schrik on passelijk geworden, moest het werk verlaten. In de Jongensschool. Ter gelegenheid der jaarlijkse schoolreis werden verschillende wed strijden gegeven: 1) 20CTm. lopen (gegolfd terrein): Eerste klas: 1. Vandenabeele Frans; 2. Charlet José; 3. Roelens Willy. Tweede klas: 1. Demeersseman Da niël; 2. Cardoen Mare; 3. Lowagie Fr. Derde klas: 1. Latruwe Maurits; 2. Thery Wilfried; 3. Deberdt Willy. 2) 50 m. hals over kop (bergop) 1. Thery Wilfried; 2. Dejonckheere Walter; 3. Lowagie Frans. 3) 50 m. kruiwagen lopen (bergop) 1. Stragier André en Deberdt Willy. Met het brandweerkorps naar de zee. Op Zondag 24 Juni richt het brand weerkorps per autocar een reis in naar De Panne, aiover Diksmuide. Nieuwpoort en Koksijde, waar het Zomercongres der Pompiers door gaat. Iedereen kan mede, tegen de prijs van 35 fr. Het volstaat zich zo- haast mogelijk te laten Inschrijven bij gelijk welke brandweerman. Kin deren beneden de 10 jaar, vergezeld van hun ouders, betalen niets. Naar Parijs. De plaatselijke muziekmaatschap pij reist dit jaar op Zondag 22 Juli naar de Franse hoofdstad Parijs. Waarlijk een enige buitenkans! Te meer daar de prijzen zeer laag kon den worden gehouden: 130 fr. voor de muzikanten en 220 fr. voor de andere medereizenden. Ballonwedstvijd voor de jeugd. Deze wedstrijd wordt dit jaar weer een hele gebeurtenis voor onze schoolgaande jeugd. De Inschrijving is zeer vlot van stapel gelopen en be looft dit jaar werkelijk alle gevestig de records te zullen overtreffen. Ver leden jaar konden wij 960 fr. prijzen geven en dit Jaar zullen de jongens en meisjes, die tot 1.000 nog niet leerden, vast het prijzenbedrag niet kunnen tellen. Er zal voor elclc wat wills» zijn: ballonnen om te sturen en'ballonnen om te houden, pronos- tiekgelegenheid... En op de mooie be ker en de foto ligt iedereen verlek kerd. Wij doen een warme oproep tot de ouders, dit feest te laten lukken. Bedenkt dat het jonge volkje aan de kermis anders toch niet veel heeft. Inschrijvingen worden aanvaard bij Plet Migchelsen-Delboo, Veurnestraat en bij al de Zusters, Onderwijzeres sen en onderwijzers. Prijs per ballon: 6 frank. als mantels, kleedjes, enz., van nu tot kermis, in Duivensport. CHARTRES: 1. Sioen L.; 2. Ver- straete R.; 3. Vandekerckhove G.; 4. Deronne L.; 5. Vervaecke G.; 6. De smet G.; 7. Vervaecke G. BRETEUIL: 1. Cardoen E.; 2. Be- kaert A.; 3. Maes L.; 4. Saelen G.; 5. Vandamme C.; 6. Serruys G.; 7. Nuytten J. ARRAS: 1. Saelen J.; 2. Bekaert L.; 3. Saelen J.; 4. Bekaert G.; 5. Car doen R.; 6. Idem.; 7. Vanhuyse A. Tentoonstelling. De tentoonstelling der prijzen van de tombola op de Vlaamse Kermis van 22 Juli e.k. heeft veel aantrek. Wie zag deze uitstalling nog niet in de Zonnebekestraat nr 4? Dit wordt zeker de grootste en mooiste tombola die Beselare ooit gekend heeft. Maar buiten deze tombola zal de Vlaamse Kermis zeker het bezoeken waard zijn. BIJ Het Vliegend Wiel Onze onafhankelijke, M. Minne, werd 8" te Bossuit en veroverde een mooie 2° plaats ln de beroepsrenners- koers te Armentléres. Onze liefhebbers leverden verder slag ln de Ronde van België. 5" rit: 1. Noyelle; 27. Thuur. 6° rit: 19. Noyelle; 32. Thuur. 7° rit: 4. Noyelle; 44. Thuur, na bandbreuk). Eindklassement: 6" Noyelle; 18" Thuur. Onze dappere parochiaan werd degelijk door do zwarte feeks vervolgd, werd 3 maal in een valpartij betrokken, kende in één rit 3 bandbreuken en verspeelde tijdens de laatste rit nog zijn eer volle 9" plaats gezien hij 20 min. moest wachten om een ander wiel te kunnen bemachtigen. Doch de grote forme is er, want Maandag werd hij 2° te Koksijde. Alleen spurter Noyel le, 'die er momenteel ook een dave rende forme op nahoudt, was hem te vlug af en oogstte er de bloemen. puivenmij De Zwaluw Uitslag der prijsvlucht uit BRE TEUIL van Zondag 10 Juni, met 293 prljsduiven. 1. Carpentier L„ Brle- len; 2. Woussen Rob., Dikkebus; 3. Hennebel Camiel; 4. Timperman Ach.. Dikkebus; 5. Louwagie A., Elverdin ge; 6. Woussen R., Dikkebus; 7. Crombez Henri. DOURDAN: zelfde dag, met 137 prijsdulven. 1. Defever G„ Mer kem; 2. Moleln G., leper; 3. Derdaele E., Jonkershove; 4. Speybrouck H., leper; 5. Marchand Leon, leper. TULLE, van Zaterdag 9 Juni, met Westvlaamse Vereniging. 1. La- haye H„ leper; 2. Vermeulen G.; 3. Dereumaux Ch.; 4. Degroote Ch.; 5. Canele Jos. Zondag 17 Juni, Clermont, 5" Bondsvlucht, 2" prijsvlucht voor het kampioenschap van de B.D.B. en prijsvlucht uit Arras. Davidsfonds. Op 8 Juli a.s. gaat het Davidsfonds onzer gemeente naar de vallei van de Maas; Namen tot Dinant. Bezoek van enkele merkwaardige oudheden. In Dinant bezoek aan de Citadel en de vermaarde grot. Terugreis over Mau- beuge, Bavay, Valenciennes, Sint Amand, Orchies, Pont Amarck, Rijsel. Inschrijving bij Meester Denturck A„ Hospitaalstraat 1. Prijs: leden, 140 fr. Niet-leden, 150 fr. Gent-Vlamertingè. Zondag 17 Juni gaat de grote koers voor onafhankelijken, Gent-Vlamer- tlnge door. Gezien er nog enkele kleine ronden op de parochie worden verreden, worden de schenkers van premiën vriendelijk verzocht hun naam op te geven bij een van de be stuursleden van Het Vliegend Wiel Burgerstand. Huwelijksbeloften. Vanlerber- ghe René, v. Nieuwkerke, en Desodt Jeannette. Vandeputte Georges, v. Zandvoorde en Dumolein Simonne. K.W.B. Op Maandag 18 Juni, vergadering van de K.W.B. bij A. Vermeersch, Kemmelstraat. Zuiderbond. Prijsvlucht uit CLERMONT, van 10 Juni: 294 duiven. 1. en 2. D6- beuf Alfons, Voormezele; 3. Bossaert Charles, Mesen; 4. Desmyter Valère; 5. en 6. Eggermont Valère; 7. Bouten Michel; 8. Eggermont Valère. Sport. Onze jonge renner Gouwy Roland, werd Zaterdag elfde op 36 en Maap- dag tweede op 29 deelnemers te Ko men. Burgerstand. Huwelijksbeloften. Poissonnier Robert, v. Reningelst en Maria Bos saert, v. Mesen. Leon Rousseau, v. Mesen, en Agnes Carnel, v. Nieuw kerke. Overlijden. Angèle Van Marcke, 73 j., wed. v. Richard Bossaert en Henri Knockaert. Rijdt niet achter auto's. Langs de steenweg op Ploegsteert reed een wielrijder, Paul L., wonende te Le Bizet-Ploegsteert, achter een Franse personenwagen, niettegen staande het verkeersreglement luidt, het fietspad te houden. Door het plots remmen van de auto, botste de onvooi-zlchtlge fietser met zijn ma chine tegen het voertuig. Met een beschadigd voorwiel kwam hij 'er vanaf, maar het had erger kunnen zijn. Duivennieuws. Hand in Hand in samenwerking met De Zuiderbond Wljtschate. Uitslag prijsvlucht van Zondag jl. uit Clermont, onder rubriek Wijt- schate. Zondag 17 Juni. prijsvlucht uit Clermont en bondsvlucht Orleans. Inkorvlngen te Mesen. op postcheckrekening Nr 4763.60 der Drukkerij Sausen, Poperinge, en ons blad zal U wekelijks tot einde 't jaar per post tehuis be steld worden. AGENTSCHAPPEN Alverlngem: Philibert Bailleul, Dorp, 2. Beveren- Roesbr. Robert Lepée, Hondschoote straat 9 Geluwe: Roger Denijs, Verzekeringen, Beselarestr. 50. Hooglede: Marie-L. Pieters, Roeselarestr 8. leper: Charles Martin, St. Nikolaasstr., 11 Ingelmunsler: Mare. Ampoorter, Weststraat 13. Izegem: Rafaël Parret, St-Crispijnstraat 19. Kemmel: Leo Duplacie, Reningelststraat 63. Koekelare: Mr Jozef Bulcke, Ichtegemstr. 12 Krombeke: Mej. Maria Denys, Dorpplaats. Leke: Mr A. Denolf, koster, Nieuwstraat, 21. Loker: Wc L. Dousy-Mor- Dorp, 52. ttreu, Mesen: Hector Vercruysse, Ketelstraat 10. Moorslede: Achiel Goemaere, Dadize.'estraat 32. Nieuwpoort: Mr Alfons Depelchin, Kokstraat, 24. PrlvaU ondtrnamlng beheerd doo» hel Koninklijk Besluit ven 15 December 1934 LANGE NIEUWSTRAAT 40 ANTWERPEN Oostvleteren: Me j. Y. Van Houtte, Henri Deberg'hstr. 6. Poelkapelle: M" W" M. De Sutter- De Wilde. Ploegsteert: Victor Menet, r. d'Armentières 110. Poperinge: Paul Devos, Provensteenweg 54. Michel Maes, Westvleterenstw., 25. Reninge: Er. Van Eecke-Deleu Zwartestr. 4. r Roeselare: André Gillis, Germ. Hoetstr. 12. Roesbruggc: Gerard Delplace, Gemeentesecretaris, Haringe. St-Pieterskapelle- Leke: Mr André Provoost, Dorp, 12. Vlamertinge: Mevr. C. Duran- Debruyne Poperingestraat 7. Voormezele: Gilbert Delannoy, Dorp, 7. Warneton: Pierre De Simpel. Wervik: Valère Verfaillie, Molenstraat 49. Westvleteren: Mevr. J. Quag'hebeur, Oostvleterenstraat 1. Woumcn: M"-' E. Barbier- Vercruysse Langemarkstr. 341 a. Wulveringem: Michel Duron, Goudenhoofd 38, Vinkem. ZiUcbeke: Mevr. Germ. Cou- dron-Vandamme, f Dorp 46, Zidebeke. 3 ERNSTIGE PERSONEN KUNNEN EEN AGENTSCHAP AANVRAGEN. II I I■III—IN■■■■.■(■■■■II. Vijftig jaar Toneelleven. Programma van de feestviering op Zondag 1 Juli 1951: Te 14 u.: optocht met vlaggen, muziek- en toneelmaatschappijen. Te 14.30 u.: feestvergadering. De clamatie-, zang- en ontspannings nummers. Feestrede door dhr A. Demedts, let terkundige, bestuurder van Radio Kortrijk. Te 16 u.: plechtig Lof en wijding van de nieuwe vlag van de Toneel kring Kunstmin Te 17 u.: muziekconcert en popu lair bloemenbal. Kunstorkest met zangintermezzo in de feestzaal De Klokke met kosteloze tombola voor de aanwezigen. Onderscheiding. Bij besluit van het Ministerie van Landsverdediging in date van 16 Mei 1951, werd dhr Pierpont Victor, wonende te Zandvoorde (leper), Houtemstr. 7, tot Ridder in de Orde van Leopold II Ibenoemd en werd hem eveneens tiet Oorlogskruis 1940 met Palm toegekend. Burgerstand. Overlijden. Carrein Pierre, wed. v. Bollaert Juliana, 86 j. Duivenrubriek. Prijsvlucht uit CLERMONT. 102 duiven. Snelheid: 1455 m. 1. De- ceuninck Marcel; 2. Vandelanotte L.; 3. Verhoest Frans; 4. Bossaert Ju- lien; 5. Vandelanotte L.: 6. Mahieu Antoine; 7. Knockaert Marcel; 8. en 9. Ennaert Gaston; 10. De Gryse Ju- lien. Sport. Bertje Vandevoorde moest noodge dwongen de strijd staken in de Ron de van België. Verder legt hij een ongewone regelmatigheid aan de dag in het behalen van ereplaatsen; tweede te Xzenberge; vierde te Kok sijde. Zoekt g'iets t'liuren of te Kopen, Zoekt ge 'n meid, 'n plaats ot wat Wacht niet langer, plaats nog heden 'n Kleine ZOEKER in ons blad! De sympathieke Westvlaamse prof Georges Vermeersch heeft Zaterdag de kliniek van de Zwarte Zusters te leper verlaten en is terug thuis. Zoals wij reeds meldden, werd hij gewond door een ontploffende obus tijdens zijn bezigheden op het veld. Georges heeft verscheidene erge vleeswonden aan de benen terwijl en klein^ stukje ijzer juist onder zijn oog terecht kwam. Het gerucht deed reeds de ronde dat hij het rijden zou moeten stop zetten, niets is minder waar, alhoe wel hij toch verklaarde dat hij er dit seizoen niet veel meer zal van terecht kunnen brengen. Wij wensen hem een spoedig her stel na déze onaangename geschie denis. Dinsdag omstreeks 17 u. bemerk ten voorbijgangers het lijk van een vrouw, dat ter hoogte van de Bruanebrug op het water der vaart dreef. Aan wal getrokken kon de identiteit niet worden vastgesteld. De vrouw is struis van lichaams bouw, zwart van haar en ongeveer 35 jaar. Zij draagt een verlovings ring met de initialen M. G., was gekleed met blauwe mantel, blauw- gebloemd kleed, roodkleurig onder goed. bruine kousen en bruine lage schoenen. Het lichaam vertoonde geen verwondingen, zodat men in het duister tast of het hier een on geval of een wanhoopsdaad betreft. Door de zorgen van de plaatselijke politie werd het stoffelijk overschot naar het dodenhuisje van het ste delijk hospitaal, Bruggesteenweg, overgebracht. HET LIJK HERKEND Woensdagnamiddag werd het lijk door de familie herkend. Het be treft hier de 34-jarige M. D., echt- gent';e V., wonende Spelstraat te Roeselare. De vrouw, die sedert Maandag uit haar woning' verdwe nen was, zou in een ogenblik van zwaarmoedigheid gehandeld hebben tijdens de afwezigheid van haai man, die op de vreemde werkzaam is en slechts op het einde van de week naar huis komt. Het slachtoffer laat 3 minder jarige kinderen achter, waarvan het oudste nauwelijks 9 jaar is. Gemeente OOSTDUINKERKE Een plaats van POLITIEAGENT is te begeven. Ouderdomsgrens 21- 30 jaar op 1 Juli 1951, verhoogd met 5 jaar voor de voorkeurrechtheb benden. De benoemingsvoorwaarden lig?- gen ter inzage op het gemeente secretariaat. Aanvragen met be wijsstukken aangetekend te sturen aan de Heer Burgemeester, ten laatste op 27-6-51. Namens het Gemeentebestuur De Secretaris, Dedecker K. De Burgemeester, Florizoone A. .U140) LAZARIDÈS WINT DE 4» RIT 1. LAZARIDÈS L. 2. Molineris 3. A. Lazaridès 7. Baeyens 8. Verscheuren 9. Cerami 11. Van Steenkiste. Na deze rit verovert Lauredi de leiding. Demulder wordt 4", Cerami 5°, Verscheuren 7®, Baeyens 8° en Van Steenkiste 10". De Waal Jobé deed een zware val en moest naar het ziekenhuis over gebracht worden. 1. BLOMME MAURITS, 165 km. in 4 u. 13 min. 2. Decorte Roger op 1 min. 15 sec. 3. Mathys Lucien. 4. Ramon. 5. Rondelé. 6. Kemper Janssens. 7. Mollin op 3 min. 15 sec. 8. Van Dyck Ward. 9. Van Verre. 10. Thoma. 11. Wouters Lode. 12. Decock. 13. Wambeke. 14. Verscheuren Stan. 15. Smet. 16. Depoorter Lucien. Frans Siegers deed een zware val en moest naar de kliniek gevoerd worden. 1. Omer Vandevoorde, de 110 km. in 3 u. 03 min: 2. Cleenewerck Art., op 40 sec.; 3. Deblock L., op 100 m.; 4. Debal Rob., op 1' 20"; 5. Maer- tens Fir.; 6. Taecke K.; 7. Demeu- 'lenaere Fr.; 8. Demunster; 9. Geryl Maur.; 10. Moeyaert Rog.; 11. De- ketelaere; 12. Van Bcssel Cyr.; 13. Denijs Dan.; 14. Proot Urb.; 15. Vermeersch A.; 16. Brulez Fr.; 17. Gelijk: Van Daele L., Ryckewaert, Verplaetse Rog. en Bral Firmin. Vrijdagnamiddag 8 Juni, deed zich omstreeks 17 uur, in de £ta- tiedreef te Roeselare, een vreselijk ongeluk voor. De zesjarige knaap Herman France, zoontje van Hr en Mevr. Gerard France-Vanslambrouck, on derwijzer, wonende Statiedreef 74, te Roeselare, kwam langs genoemde straat van een boodschap naar huis gewandeld. Ter hoogte van de Vlasstraat, op ongeveer honderd meter van zijn wonihg stak hij, achter een stil staande camion, de straat over en had aldus de zware vrachtwagen van de aannemer Van Brussel uit Torhout, bestuurd door Roger Jac ques niet bemerkt die uit de rich ting van «Barnutn» opdaagde. Alhoewel de autobestuurder uit alle macht remde, kon hij toch niet verhinderen dat het kind dooi de vrachtwagen gevat werd. Het werd te gronde geworpen, verdween onder de auto en werd door de wie len overreden. In zorgwekkende toestand, met vreselijke verwondingen aan het hoofd en over het ganse lichaam, werd het slachtoffer dcor een ge neesheer inderhaast naar het ste delijk hospitaal, Bruggesteenweg, overgebracht, waar men het ergste vreesde. De beste zorgen konden niet baten en enkele uren na zijn aankomst in het ziekenhuis is het knaapje aan de gevolgen van zijn verwondingen overleden zonder tot het bewustzijn te zijn teruggekeerd. De smart van de ouders, c|ie reeds een paar jaar geleden een veer tienjarige zoon verloren hebben, is onbeschrijfelijk Woensdag jl. had in de parochi ale kerk van St Amand de begra fenisplechtigheid plaats. 't Is best van niet te dicht te gaan en niet te veel te vragen Kamiel ls weer ln zijnen draal. Van als hij ln zijn bureau koml buigen de koppen dieper over de boeken, er wordt naarstiger ge werkt maar. schuinweg loeren al de ogen gespannen om te wetei «hoe laat het ls bij Kamiel. «HIJ is weer ln zijnen draai!» He wordt van den een naar den andere gefluisterd. 't Zal kwestii zijn van op te passen! Ge moet Kamiel maar zien, simpel-we; zien is genoeg, om alle blijdschap ln O te voelen verstijven. Da berrelen gezicht met die koppel harde ogen, die U lijk prlemei doorboren; zijn mond met de minachtende monkelplooi er ron< leggen alles in U lam. Zit er daar een hart ln? vraagt ge U af, o ls het een moteur? S Ge wordt er koel ontvangen. Hij neemt u\ papleren aan, bekijkt ze. Daarbij krijgt ge noch boe noch ba; zelf gene grol voor merci, tenzij als er iets niet ln den haak ls, eei datum of een formaliteit oningevuld of als ge 't riskeert om eei woordeke uitleg te vragen. Zoudt ge als 't U belieft niet kunne: zeggen Meneer... Zijn valkenogen boren zich vast ln uw gezicht Ge voelt er U al ongemakkelijk bij. Van als hij den draad van ui vraag begrepen heeft, zljt ge met een snak en een beet bescheec Als 't alzo gaat moogt ge nog van geluk spreken. Ge komt er goed koop vanaf. Er zijn er die anders varen en ln korte woorden hui zaligheld gezeld worden. Dat ze een keer terugkomen als ze bete uit hun ogen gekeken hebben en gelezen wat er op dat paple staat. Ze peinzen toch zeker niet dat hij hier zit om schoolmeeste te spelen? De volgende!... Kamiel ls met zijn zeiven geen goê vriend. De manier waaro; hij langs de straat gaat en de winkels bekijkt, zijn wijze van spre ken en Ingaan met de mensen, heel zijn doen en laten zijn daar door getekend. Nen echte vieze pé, door ledereen gschuwd. Vieze pé's lijk Kamiel zijn er genoeg. Van dis soort hebbe: w'er geen tekort. Ze zijn niet allemaal van 't zelfde model. Den ee slaat alle blijdschap kapot door zijn botte barse geslotenheid di maar voor een snak en een grol opengaat. Een ander weet op alle Iets te zeggen. Voor hem ls er nooit iets van pas. Er zijn zove( specialiteiten als er viezerikken zijn, maar ledereen van hen maak dat het leven een beetje minder zomers is. Zwijg me van die mannen en vrouwen, die zagejans, die va alles de kleine kantjes bekijken, de zwartkijkers met hun lijkbid dersgezicht. Ge zoudt een ander straat inslaan om ze niet te moe ten tegenkomen, 'k Heb al dikwijls gepeinsd dat Ik niet gaarne i: de plaats van Kamiel's vrouwe zou zijn. 't Mens is er misschien c gewoon aan geraakt, maar 't moet iets te zeggen zijn! Nooit eerj een vriendelijk gezicht. Nooit van te voren weten wanneer ge u' mond opendoet als 't wel zal zijn qf kwalijk zal uitvallen. Liza ma nog zo goed haar best doen 't zij om het eten gereed te makei 't zij om haar vent schoon uit. te borstelen, of hem gedienstig 1 zijn. Den eerste keer dat hij zegt: moederke, 't is zoeten Insla vandaag!» moet nog komen en ze zijn vijftien jaar getrouwd, t kinders zijn er op gedresseerdAls vader thuis komt is 't g( daan met het plezier, 't Enige dat ze nog mogen doen ls schor brave rond de tafel zitten naar prentjes te kijken. En pas op d: ge vader niet stoort. Hij moet zijn gazet nog lezen. Met Kamiel i de keuken is het daar lijk in een sterfhuis. Der komt nooit iemam Der zegt niemand niets. Dat de kinders al uitpeinzen dat ze wille: vader een plezier bezorgen gaat niet. Ge ziet van hier dat ze he: geren zien. Weet ge wat dat ze later gaan zeggen? «Dat hij looi waar dat hij wil!» Ze zullen er vroeg uittrekken. Kamiel zal ne: gens meer moeten zijn. Noch bij de gebuurs. Ze gaan hem uit c weg. Noch bij de kinders. Ze hebben er hunnen buik van vol. E vrienden heeft hij niet. Zijn vrouw, de sloor, is er wel mee! Waarom zou ik nog andere kategorieën overlopen. Kijk ron< om U. 'k Ben zeker dat ge een mens zult tegenkomen van het sh lijk lange Fons. Volgens hem deugt er niets. Niemendal. De ti, niet, de regering niet en de mensen ook niet. Fons heeft altijd zi; zwarten bril aan. Hij houdt nooit op van lamenteren en heknibb' len. De schoonste bedoelingen trekt hij in twijfel. Laat de pa ters» maar preken. Dat al die bonden maar wroetelen. Welk aar( brengt het aan de dijk? De mensen willen toch niet deugen. Daa bij... hoelang zal het nog duren voor er een oorlog komt. Achten ls alles weer te herdoen als... w'er nog d'occasle voor hebben! Steekt zulke mensen bulten. Smijt de deur toe voor ht gezicht! We staan op al schuifelen lijk de vogels van welgezlndhei trekken het venster open en... 't volstaat van zulk een pezewevi te zien opdat heel den dag zou toedorven zijn. Och, 't gaat zo slechtzeggen de klagers. Als 't slecht gaaï is 't voor een groot deel omdat er zoveel grolpotten en vlezerikkel zijn, die alle hartelijkheid onmogelijk maken. Ze zijn geen gil vriend met hunzelven. Dat is hun zaak. Als zij 't leven verkee:^ willen oppakken, tot daarl Maar omdat zij in hun draal zij omdat zij alles bekijken ln 't zwart en de moed niet hebben o:':; 't hoofd boven water te houden en te zeggen: «God schept c;. dag en 'k ga er door! moet heel de wereld daarom op zijn kc1 staan en bebast en bebeten worden? Hoeveel mensen zouden er meer plezier van 't leven hebbe;'! meer moed om door te bijten als 't lastig is of donker wordl moesten al de Fonsen een schoner deuntje zingen en de K:( miels een beetje minder in hun viezen zijn? KWAPENNINCK Studie van de Notaris ANT. RAVESCHOT te Menen. Instel: Donderdag 28 Juni 1951 Toeslag: Donderdag 12 Juli '1951 te 5 uur, tev herberg «Au Canon 'bij de Gezusters Clou, Ieperstr. 128, Menen, van: GEMEENTE BESELARE, Oosthoek. groot 4 ha. 29 a. 71 ca., gebruikt door de Kinders Rottey, met recht van pacht tot 31 Sept. 1956, mits 6.400 fr. 's jaars boven de grond ig sten en brandverzekeringspremie. Verdeeld in vier kopen. Recht van samenvoeging-. Uk ÏDfiMlBïetóS». Korporaal, Marcourt en Dr Le- jeune, die voor de Rechtbank te Luik terecht stonden wegens corruptie zij hadden namelijk gold en geschen ken aanvaard om vrijstellingen voor militaire dienst te bewerkstelligen liepen elk 4 jaar gevang op. Bij een treinbotsing nabij Rio de Janeiro, kwamen 51 mensen om het leven. De trein was op een tank wagen, gevuld met benzine, gebotst, gensters hadden de benzine doen ont branden en de drie wagons van de electrische trein brandden volledig uit, vele reizigers mede verkolend. Daarbij werden nog 47 personen ge wond. Dc wereldproductie van auto's en autobussen bereikte in 1950 met bijna 10 Yz millioen stuks een nieuw record. In 1949 bedroeg de gehele we reldproductie ruim 8 millioen. De productie van 1950 omvatte ruim 6 millioen personenwagens, ruim 1 mil lioen 300.000 vrachtwagens en bijna 5.000 autobussen. In deze productie cijfers hebben de Verenigde Staten verreweg het grootste aandeel. In de streek van Vossem wer den honderden personen onpasselijk en vertoonden tekenen van vergifti ging. Het ingesteld onderzoek wees uit dat allen brood hadden gegeten van een bepaalde bakker en dat deze liet brood gebakken had met meel MAANDAG 18 JUNI 1951 Westvleteren: Kerkplein 8.00 u Krombeke: Geo Quag'hebeur ï>:0 u Dorpplaats 8.35 u. Tour du Monde 8.45 u. 't Jagershof 8.55 u Proven: klyte 9.10 u Watou: Demaeght August 9.20 u Vuurmolen 9.40 u. Drie Koningen 9.50 u Haringe: Maes Michel 10.15 u. Haandekot 10.30 u. Dorpplaats 10.45 u Proven: Statie 11.00 u. Landing 11.15 u. Molenwal 11.30 u. Roesbrugge: Wayenburgstatie 11.45 u Markt 12.00 u. Beveren: Wagenmakerij 14.30 u. Beghein Jeroom 14.40 u. Kruisstraat 15.20 u. Stavele: Brug 15.35 u Hondspoot 15.50 u. Hoekje 16.15 u. Debyser K. Wed. 16.50 u. Oostvleteren: Pauwelyn Georges 17.10 u. Kerkplein 17.35 u. DONDERDAG 28 JUNI 1951 Oostvleteren: Tempelaremolen 8.00 u. Wuppe 8.15 u. Poperinge: Bareel Koersplein 8.25 u. Wed. R. Delaliau 8.45 u. Hof van Commerce 9.00 u. Boonaert 9.25 u. Jos. Debaene 9.40 u. Groten O. L. Heer 9.55 u. Abele Statie 10.10 u. Luttertap 10.30 u. Van Cayseele Maurice 10.45 u. Watou: Wulfhulle 11.00 u. Gasthuismolen 11,10 u. Vuile Seule 11.25 u. Rozendael 11.40 u. Markt 12.00 u. Speute 14.45 u. Van Caeyseele Pee 15.00 u. Poperinge: 't Hoge 15.30 u. De Koekuit 16.00 u. Westvleteren: De Nachtegaal 10.15 u. De Paters 16.30 u. Elkhoek 17.10 u. aangekocht bij een landbouw)! de streek. Nog dat deze landtj zijn graan had gereinigd mes schadelijk ontsmettingsmiddel het te doen malen. Dit was dj zaak van de vergiftigingen, dl zonder erge gevolgen bleven. 1 Op de renbaan te Stokkel ffl de een tribune af. - ,S Te Napels ontstond ruzie supporters van Coppi en I: Plots werden messen boveiigff en een der ruziemakers werd dc messteek getroffen in de har en stierf kort daarop. Te Turnhout wist een van 2 jaar, bij afwezigheid v; moeder, een doosje stekjes machtigen en begon de lucifej" De Prijskamp te geven door het LANDBOUWCOMICE VEURNE, op Donderdag 21 Juni a.s., te 9.30 uur, op de Grote Markt te Veurne, schijnt ln de smaak van onze Kwe kers te vallen. Er zijn reeds veel inschrijvingsbulletijns binnen. Laat komers kunnen nog inschrijven tot Woensdag., te steken. Aldus zette het zijn tjes ln vuur en vlam. De terug| de moeder poogde nog het klei redden maar was zo erg verbra worden, dat het kort nadien d gaf. Te Maison-St Gérard kindje van 17 maanden oud, vi in een emmer melk gevallen verdronken. In de nabijheid van de kust, nabij Oye Plage, werd eel vlek opgemerkt op het water d! Uit Duinkerke vertrokken t(j om te onderzoeken hoe die olle|| recht is gekomen, daar met de: lijkheid werd gerekend dat c, komstig zou kunnen zijn v' Britse duikboot Affray die i| weken geleden spoorloos verdv® Nabij Wuersburg, West-| land, waren twee st.raaljageS proefvlucht de lucht ingetrokk dertdien zijn zij vermist. y Aan boord van een You^ visch vliegtuig, dat zich bove Duitsland bevond, werd bral: oorzaakt door een pakket da- bare brandstof Inhield. Het |j maakte dan te Munchen een landing. Twee minuten na de ontploften de benzinetanks)! passagiers hadden zich iill evenwel in veiligheid kunnen Onder dezen bevond zich Allen, de zoon van de Amer. ambassadeur te Belgrado. Te Tongeren werd een voi secretaris der communistisch' aangehouden, wegens aftruggi Bij het ontsporen van dl trein New-York-St Louis wer| reizigers gewond. Te Heule bolde de au bakker Roger Delles plots ai en beukte tegen een muur. schok kantelde de muur en b viel op het 4-jarlg kleintje .|i! bakker. Toen het slnchtoffertjj onder de stenen kon bevrijd had het reeds opgehouden te j In Finland, te Seinajoki een vierling geboren. Moeder ei f jes zijn welvarend. f j Bij een treinbotsing té: vielen 12 doden te betreuren, r Te Roeulx geraakten de. ren van een hulsvrouw in bral; deze trachtte het vuur van 1 chel aan te wakkeren. Enkel nadien overleed zij ten gevolge j gelopen zware brandwonden. p| Te Hoel vielen twee kind' een Nederlandse schipper, 5 er,' oud, in de Maas en verdronk!: Te Vrasene werd een flets een smokkelauto doodgeredf voerder en zijn medeplichtige j belde aangehouden. Millioenen rupsen vreten li het ogenblik een weg over hetj. eiland van Michigan. Waar z«|; trekken laten zij een woestijn Tevergeefs heeft men met all lijke middelen getracht de tegen te houden. ZIJ krui telefoonpalen, hulzen en au vendien vormen zij een er vaar voor het verkeer, doo de wegen glibberig maken De Amerikaanse lue heeft een luchtcamera die ls, dat op een foto op een. van 15.000 m. een deel van baan, waarop twee golfspel opgenomen kan worden. Met van een vergrootglas kan me waarmee de mannen spelen Te Luik bemerkte een vr haar kindje van ruim 3 jaar straat liep en dreigde oven- worden door een auto. Zij kindje grijpen, maar werd de auto gevat aan. het hoofd «en heaahiflWifc QB«

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 5