A. Stevens-Vandermarliere Esso-Gas A. Stevens-Vandermarliere Geld verdienen 1.600 Frank N.V. Ontromers "Persoons,, DUIVENNIEUWS MARGARINE DA'S FIJN Voor een volledige installatie op OOK OP KREDIET TE VERKRIJGEN Deze voorwoorden vindt IJ alléén bij het Huis üeermarkt 5, (c2339) IEPER Reclameverkoop yvvwvvvuwvvvwvvvvvmw PLOEGSTEERT-LE BIZE TE KOOP: GARAGE DEVOS DEWANCKEL GOUDEN KLOOSTERJUBILEUM TE PLOEGSTEERT Zonderling natu verschijnsel te Loker IVI a rkf prijzen GEMEENTERAADS ZITTING (VERVOLG) fnraverstand en wij gaan akkoord met de wet die verbiedt te handelen zon der de toestemming van de gemeente raad. Voor wat de Holle betreft, wil lk «en paar woorden uitleg geven. Voor korts brachten een 200-tal reserve-offi cieren van de Franse Luchtmacht een bezoek aan onze streek. Een lunch zou het slot van dit bezoek wezen en deze aanzagen het als een voorrecht te mo gen eten ln onze eeuwenoude laken halle. Ik denk niet daarmede Iets mis daan te hebben. Wanneer deze lieden terug ln hun streek zullen zijn, zullen zij ongetwijfeld vertellen over leper en zijn prachtige gebouwen en zulks kan het toerisme alhier voordelig zijn. Wat het huls van de Justice betreft, dit werd destijds opgeëist en nadien werden wij verplicht een pachtverlen- glng toe te staan. H. Missiaen: de Heer Vanthomme zal bij enkele weken dit huis verlaten en lk hoop dat het nodige zal gedaan worden opdat het gebouw volledig zou vrij komen. 11. Burgemeester: De muziekacademie ral slechts voorlopig dienon voor on geveer 180 soldaten te logeren, ln af wachting dat het legerdepot wordt op gebouwd. Voor leper zou dit als een zege moeten aanzien worden, Immers buiten die 180 soldaten, zullen zich alhier een aantal beroepsmilitairen ko men hulsvestlgen en ook leperse bur gers zullen er werk bij vinden. Gedu rende dien tijd, waarschijnlijk een paar jaar, zou de muziekacademie naar de Looye overgebracht worden. Dit na tuurlijk voorlopig. Wij zullen nooit geen maatregelen goedkeuren die een mogelijke groei van deze school zou kunnen in de weg staan. Wat het gebouw Merghelynck betreft, dit was vóór 1014 een prachtig' museum vol kostbare stukken waarvan vele konden gered worden en thans op de zolder van voormeld gebouw opgesta peld zijn. De Vlaamse Academie, eige naar van het gebouw, dringt aan op do herinrichting van het museum en vraagt aan het Ministerie van Onder wijs, die de lokalen zonder recht ot reden heeft bezet, dat deze zouden ontruimd worden. In verband hierme de brachten een paar heren een be zoek aan de nijverheidsschool en wa ren akkoord dat de rijksmiddelbare meisjesschool aldaar zou kunnen on dergebracht worden. Voor wat betreft de verwarming en verlichting der lo kalen, zou desgevallend een akkoord kunnen getroffen worden, dat ls maar een bijzaak. WIJ gaan volkomen ak koord met de opmerkingen van de Heer Misslaen ln deze zaak en zoeken nog steeds naar een oplossing. Over de zaak Picanol wil lk ook eni ge woorden uitleg geven. Het schepen college was akkoord om cljnspacht voor te leggen. Door allerhande bijko mende verwikkelingen, onder meer een voorstel, die de notering van die cijns- pacht een gans andere wending gaf, vlotte de zaak niet. Vooreerst was de- re grond bestemd voor het oprichten van gebouwen voor sociale werken, doch Intussen heeft de Firma Picanol zulke uitbreiding genomen, dat zij verplicht werd deze grond als opslag plaats te gebruiken. H. Lef ere: In feite heeft de Firma Ficanol misbruik gemaakt van een toe lating die door ledereen was goedge keurd. H. Missiaen: Een proper omheining zou ons allen akkoord stellen. Voor wat de Halle aangaat neem lk de uit leg aan; we zullen daarvan geen dra ma maken. Gezien verder het Justlce- v.oonhuls zal ontruimd worden, hoop lk dat die toestand aldaar weldra zal geregeld worden. H. Dehem: De Staat was gewettigd de pachtverlenglng te eisen voor het woonhuis van de Justice. Wat de nij verheidsschool betreft, 't ls aan de stad niet het verzuim van de hogere overheid goed te maken, 't Is hier de plaats niet om daarover verder uit te wijden. H. Missiaen: Toekomende week zal lk mij wenden tot de bevoegde Minis ters en indien zij de meisjesschool wil len te niet doen, dat zij het dan doen met open vizier. H. Burgemeester: Volgens het Minis terie van. Openbaar Onderwijs 1» de nijverheidsschool wel geschikt voor het inrichten van klaslokalen. H. Missiaen: Ja akkoord, maar voor het Inrichten van een meisjesschool al leen. H. Lefere: Doe een voorstel en wij zullen daarover stemmen. H. Dehem: Laat ons liever vooreerst beide lokalen eens bezichtigen. H. Lahaye: Gezien zulks zal voorko men ln de Senaat, laat ons wachten om te zien hoe de zaken daar zullen, onthaald worden. H. Lefere: De Vlaamse Academie ls bij machte de ontruiming van haar eigendom te eisen. Het herlnrichten van het museum ik ook van een ze ker belang voor de stad, maar wij kunnen toch niet dulden dat een school zou op straat gezet worden. Daarom vraag lk dat daarover nu zou gestemd worden. H. Missiaen: Paviljoenen zouden kunnen opgericht worden zoals ln zo vele andere steden werd gedaan. Daar voor beschikken wij over het Minne plein b.v.b. H. Dehem: Ik ga akkoord om deze op te richten ln de hof van de Looye. De meerderheid brengt ten slotte een gunstig advies uit voor het Inrichten van de rijksmiddelbare meisjesschool ln de lokalen van de nijverheidsschool en de ter beschikkingstelling aan het leger der muzlekakademie. MEDEDELINGEN. H. Burgemeester: Ik kan de raad mededelen dat het schepencollege zin nens ls op het Zaalhof, nabij de Ieper- lee en Wateringstraat, tot verfraaiing- Tan dit stadsgedeelte, een speelplein aan te leggen met onder meer een speelplein voor kinderen, een plein voor baskett-ball, een piste voor athle- tlsme en een zandplaats. H. Lahaye: Nog iets, menheer de Burgemeester, vooraleer u de vergade ring sluit. Ik heb vernomen dat bin nenkort leper een afdeling zou krij gen van de luchtmacht. Dit ls natuur lijk eeu verheugend nieuws voor de hoteliers, winkeliers en de Jonge meis jes die wachten op een knappe officier of Iets dergelijks zullen ze gaarne zien afkomen. tl. Lefere: Mijnheer Vermeulen niet. H. Lahaye: Mijnheer Vermeulen ls een zeer verstandig man, die leper veel beter kent dan wij allen samen en hij begrijpt niet waarom Juist dien grond, gelegen tussen de Kemmel- en Dlkke- bussteenweg, de beste grond van leper, werd gekozen en dat de stad haar toe stemming heeft gegeven. Het ls goed en wel hier 60ldaten te krijgen, maar volgens het militair verslag bezit die uitgekozen grond al de nodige hoedanlgneden die toelaten er gebouwen van groot formaat op te richten. Anders gezegd; loodsen voor vliegmachines cn opslagplaatsen voor bommen. In geval van konfllkt zullen deze «tan ook een zeer geschikt doelwit zijn. Menheer de Burgemeester, wij moeten toch ooi; aan de leperse bevolking denken. H. Burgemeester: Waarom de mili taire overheid Juist die gronden nabij de hofstede Legrand gekozen heeft, weten wij niet, daarin hebben wij niets te piepen. H. Lahaye: En waarom hebben zij 12 Ha. oppervlakte nodig; wat zullen zij daarmede uitsteken? Ongetwijfeld zullen daar met de tijd grote militai re gebouwen opgetrokken worden. H. Capoen: 't Is te betreuren dat sulke goede landbouwgronden daar voor zullen moeten dienen. H. Lefere: Heer Burgemeester, moest gij aan onze mensen vertellen dat hier geen munltleopslagplaats zou komen, niemand zou u geloven. Eerst en voor al moet u de bevolking gerust stellen. De komst van militairen alhier ware ton andore een goede zaak en het ls do aanwezigheid niet van gebouwen waarover wij het thans hebben, die oorzaak zullen zijn dat de stad zal beschoten worden, Immers ln 1940 had den wij alhier geen militaire gebou wen en toch werd leper beschoten. Wat de kritiek van de H. Vermeulen aangaat, ik denk dat daar een zeker eigenbelang mee bemoeid ls. ff. Lahaye: Wat weet gij van die zaak; gij spreekt hier als een Roese- laamaar. H. Lefere: En gij als een Poperiuge- naar. Ik herhaal het; de H. Vermeulen volgens mij overdrijft wanneer hij zegt dat die militaire gebouwen de gebeur lijke komst van fabrieken zullen be letten. Het zijn toch die 12 Ha. grond minder niet, die zullen beletten dat, alhier nieuwe nijverheldslnsteUingen zouden gesticht worden. Mijnheer de Burgemeester, stel de bevolking gerust en wij gaan akkoord met de uitgeko zen plaats. H. Lahaye: En toch zou lk nader In lichtingen wensen. 11. Burgemeester: Men heeft mij de verzekering gegeven dat alhier geen essence- noch munitiedepots zullen opgericht worden. H. Missiien: D'c opmerkingen van de viryoig viiitrflnfit ltplflf" IEPER DE MONTAUBAN 1951 EEN TELEURSTELLING De derde Nationale Fondvlucht de Montauban780 Km., behoort tot het verleden en zij zal voor de verre drachtkampioenen uit West- en Oost- vlaanderen een teleurstelling geweest zijn. Waarom? Omdat naar het oor deel van de vele mededingers uit het Vlaamse binnenland, de lossing te Montauban op een volstrekt ongelegen en nadelig uur ls geschied, namelijk circa 8 uur. Rekening gehouden met dezelfde vlucht ln 1949 en bij zulderwlnd ge vlogen. hadden do duifjes alsdan 12 V* uren de lucht gehouden alvorens hun hok te bereiken en in 1949 werd Mon tauban gelost te 6.40 uur. Nu Zaterdag jl. werd zelfde lossing voorzien voor 5.30 uur, doch zij ge schiedde slechts te 8 uur. De wind stak naar Noord-West, zodat de strijd heel wat harder moest worden, met de on middellijke gevolgen dat onze vleugel- kampioenen meer dan 13 uur dienden te vliegen. Normaal moesten de duiven dan ook onze grenzen bereiken omstreeks 21 u. Dit moest voor gevolg hebben: een mogelijke constatering ln de dlchtst- gelegen grensgemeenten, doch, daar de duisternis op dat uur de duiven tot rust en overnachting zou dwingen, een bulten strijd stellen van de liefheb bers uit bet binnenland, vandaar al dus een ongelijke strijd teweegbren gend. Dit ls dan ook gebeurd. Circa 40 duiven werden Zaterdagmorgen op de op korte afstand gelegen hokken gecon stateerd, terwijl de 1650 andere con currenten zich verplicht zagen ln de grensstreken te overnachten. Onze liefhebbers weten hoezeer dergelijke duiven die, ln het Noorden, voorna melijk het Frans druk bewoonde Noordenovernachten moeten, aan allerlei gevaren van verlies zijn bloot gesteld. Commentaar hierover zal wel licht overbodig blijken. In ieder ge val, heel wat duiven, doorgaans de bes te, gingen op deze Montauban verlo ren en veel liefhebbers hoeven hun vleugelkampioentjes niet meer te ver wachten. De late lossing draagt dan ook ln de eerste plaats hiervan de grootste schuld weg. Menig lid van onze Fondclub 't Westlandheeft dan ook vanaf Maandagmorgen bij het bestuur z'n beklag gemaakt. Dit beklag is ten zeerste gewettigd en onze Westlandse Fondclub, die op de Nationale Vluch ten maar steeds het grootste aantal duiven lnkorft en aldus recht van meespreken heeft, zal niet nalaten de Inrichters van Curegem Centre erop te wijzen dat voortaan naar alle billijk heid de richtingslijn dient te worden, lossing op het vroegste uur. Bij slech te weersomstandigheden op het vroe ge gevraagde uur, lossing tussen 10 en 11 uur voor zoveel de nodige opkla ringen zich alsdan voordoen. Zoniet eenvoudige verdaging van de lossing tot 's anderendaags. Worden deze richtingslijnen gevolgd, dan alleen zal men mogen spreken van gelijke kansen voor ledereen en bij verplichte overnachting, nachtrust voor al de duiven ln de min bevolkte en bebouwde streken, die dan ook voor onze vleugelkampioenen veiliger schuilplaatsen bieden. En hier thans het aankomstuur van de Montauban's die onder de vlag van 't Westland meekampten. Deze rang orde ls voorlopig alhoewel zij na defi nitieve berekening maar weinig wijzi ging zal ondergaan. Montauban 1951 16 Juni. ZATERDAG. 1. Ramon, Wervik uur 20.58 2. Vlncke Abel, Geluwe 21.20 3. Gryson Cam., Geluwe 21.35 4. Vennes Cyrlel, Hollebeke 21.37 5. Vlncke Abel, Geluwe 21.56 ZONDAG. 6. Vandaele Leon, Langemark 4.30 7. Beheyt Gustave, leper 4.32 8. Vandekerckhove C., leper 4.51 9. Trlbou Michel, Staden 4.56 10. Vandamme-Dewilde, leper 4.59 11. Declercq, Abele 5.00 12. Depeser Rik, Stavele 5.21 13. Bruneel Sidon, Stavele 5.23 14. Decoster Roger, Passendale 5.31 15. Slgiez N., Zandvoorde 5.36 16. Bruneel, Stavele 5.50 17. Coulier Marcel, Houthulst 5.5« 18. Coulier, Houthulst 5.53 19. Lahaye Hilalre, leper 6.02 20. Vanlerberghe Alb., Jonkershove 6.03 21. Maeckelberge A., Jonkershove 6.05 22. Germonprez Louis, Komen 6.15 23. Degryse Omer, Poelkapelle 6.13 24. Claeys Th., St Jan 6.20 25. Canele Joseph, Poperinge 6.31 26. Bondeweele C., Poperinge 6.36 27. Lahaye Hilaire, leper 6.37 28. Vandamme-Dewilde, leper 6.43 29. Vlncke Abel, Geluwe 6.45 30. Vanlerberghe, Staden 6.45 31. Coulier Marcel, Houthulst 6.45 32. Slglez Hubert, Zandvoorde 6.50 33. Wolleghem A., Houthulst 7.00 34. Pype Omer, Komen 7.15 35. Claeys Ernest, Geluwe 7.15 36. Vandekerckhove, leper 7.17 37. Trlbou Michel, Staden 7.24 38. Vanraes Pierre, Wulvergem 7.27 39. Stórme, Waasten 7.31 40. Vlncke Abel, Geluwe 7.32 41. Pouillle Maurice, Langemark 7.35 DE EERSTKOMENDE VLUCHTEN Zaterdag 23 Juni: LIBOURNE. Op Zondag 1 Juli: inkorvlng voor BARCELONA (Spanje). Op Donderdag 14 Juli: inkorving voor BILBAO (Spanje). ';y.; VIERGESLACHT IN VROUWELIJKE LIJN TE BOEZINGE HET WEKELIJKS NIEUWS» Zaterdag 23 Juni 1951. Bladz. 5. ip Hierboven de foto van een vierge- slacht in vrouwelijke lijn te Boe zinge. Men bemerkt: Louise Goes- Eecioo, 75 j., echtgenote Leonard Goes; Marie Goes, 46 jaar, echtge note Georges Charles; Germaine Charles, 26 j., echtgenote Albert Boudry en Betty Boudry, 1 j. oud. ST-JAN-TER-BIEZEN Kermisprogramma. Kennis-Zondag (24 Juni)Prach tige vinkenzetting, te 9.15 u. Beker aan het hoogste getal liederen. qV 'a "NTo vyi I rl A o ivo «vurvto trnrrzxl VNiL""iirr»/4 Namiddags: grote vogelpikwed strijd per velo; 600 fr. prijzen. Grote ringsteking per velo, met prachtige beker voor het meest getal ringen. Concert: De muziekmaatschappij Ste Cecilia uit Watou, komt onze feestelijkheden opluisteren. Maandag; Te 9 uur, jaargetijde voor de overleden parochianen. 's Namiddags: Ringsteking per velo. Baanbolling: 500 fr. prijzen. Dinsdag: Allerhande vermakelijk heden In de Speute Woensdag: Te 17 u., koning- en prijsschieting aan de staande pers, waarna bezoek bij de leden herber giers, Donderdag: te 9 u., jaarmis voor de overleden Oud-Strijders. 's Na middags: baanbolling.' Koeke-Zondag (1 Juli): grote baanbolling; 1.000 fr. prijzen Bevlagging der huizen. Ter gelegenheid der kermis worden de inwoners der parochie (Dorp plaats) vriendelijk verzocht hun hui zen te bevlaggen. Oproep tot de commissie. Al de leden der commissie, zonder uitzondering, worden vriendelijk ver zocht op Kermis-Zondag te 15.30 u. stipt op de vergadering tegenwoordig te zijn bij Poissonnier Georges, In de Wagenmakerij Kleine verrassing voor de op post zijnde leden der oommissie. ALLEEN mmWVMMiMMIWUVWWKMi ROESBRUGGE-HARINGE Vereremerkt. Bij besluit van 24 April '51 werd aan de Hr Jul. Christiaen, brieven besteller, het burgerlijk kruis 2" klassse toegekend als beloning voor zijn goede en trouwe diensten ge durende ruim 35 jaren. Hartelijk proficiat. Muziekleven. Reizennieuws. Voor de reis naar Antwerpen zijn de inschrij vingen gesloten. Vour de reis naar De Panne, op Zondag 1 Juli, zijn nog enkele plaatsen beschik baar. Dinsdagavond heeft onze mu ziekmaatschappij de Cappeltje-ker- mis helpen opsluiten met een puik Concert, dat Woensdag a.s. her haald zal worden op de kiosk, dit ter algemene herhaling voor de concerten te 'De Panne en Antwer pen. Duivennieuws. Maatschappij Westertwee Ver band Zondag 10 Juni: Breteuil, 253 dui ven: 1. Depeser A.; 2 en 3 Logie O.; 4 Vanrenterghem M.; 5. Haey- aert H.; 6. Derycke G. 7. Vanden- berghe M. Woensdaa 13 Juni: Arras, te Ha- ringe: 1. Rubrecht C.; 2. Claeys G.: 3. Decalf P.; 4. Neudt M.; 5. Haevaert H.; 6. Deman M.; 7. Haeyaert H.; 8. Engelaere J. Zondag 17 Juni: Breteuil: 1. De- houck A.; 2. Brysbaert M.; 3. De- clerck G.; 4. Dehouck A.: 5. De peser A 6. Vanneste E.; 7. Haey aert H.; 8. Deheeger D.; 9. Muys- sen R. WATOU Onze Gemeente. Naar aanleiding der Jongste land- bouvyoptelling kunnen we volgende gegêV.ens verstrekken. Watou heeft een totale bebouwbare oppervlakte van12.153 ha. 39 a., waarvan 1.562 ha. gebruikt worden voor eigenlijke land bouw. verdeeld als volgt: 577,71 ha. weiden en meersen 10,71 ha. voor groententeelt als huishoudelijk ge bruik; 1,10 ha. voor fruitteelt en. 0.90 ha. voor zaadteelt. Onder landbouw stippen we aaiEj 239,19 ha. wintertarwe, 16,38 ha. zdw mertarwe; 354.47 ha. gerst; 206,49 ha. haver; 158,31 ha. peulvruchten; 90,27 ha. suikerboten: 70 ha. vlas; 10,45 ha. aardappelen. De voederplanten be slaan 57.06 ha. der totale oppervlakte, tabak; 51,54 ha. hop en 149,46 ha. Op onze gemeente telt men 269 paarden. 11 muildieren. 2151 runde ren (waarvan 884 melkkoeien). 33 schapen; 4031 varkens; 121 geiten; 18.132 stuks pluimvee en 31 bijen korven. Hoge Onderscheidingen. Bij Koninklijk Besluit van 8-4-'5i werden bevorderd van Ridderkruis van de Leopold II Orde met, zwaar den tot Ridder in de Kroonorde met zwaarden: de HH. Bellynck Marcel- Paul, Callestraat; Gantois Medard, Molenstraat, en Hespeel Lucien. Nieuwstraat. In de jongste algemene vergadering van N.S.B. werd dit nieuws aan de leden kenbaar ge maakt en door de Hr Schrijver in naam der leden werden de verere- merkten hartelijk geluk gewenst om deze hoge onderscheiding, Duivenrubriek. Uitslagen: BRETEUIL (algemeen); 1. Goudeseune V.; 2. Gesqulere G.; 3. Huys R.; 4. Vallaey P.: 5. Nsudt M.: 6. Werquin J.; 7. Goudeseune V.: 8. Dambre P.; 9. Beddeleem G.; 10. D'Hooghe M. BRETEUIL (Duivinnen, enkel): 1. Beddeleem G.; 2. Neudt M.; 3. Coene L.; 4. Vallaey P.; 5. Neudt M.; 6. Deman M.; 7. Vanacker A.; 8. France Loones H.; 10. Bordeyne R. HUISVROUWEN! SPAART KOLEN EN GELD KOOKT OP GAS HET GOEDKOOPSTE VERBRUIK HET HUIS biedt U bijzondere voorwaarde*! aan. «o» «o O O iu 6 maanden: 400 Ir. komptant 212 fr. per maand iu 9 maanden: 400 fr. komptant -f- 144 fr. per maand in 12 maanden: 400 fr. komptant 112 fr, per maand CLERMONT (Algemeen)1. Gou deseune V.; 2. id.; 3. Coene L.; 4. Soenen C.; 5. Maerten J.; 6. Decalf P.; 7. Maerten J.; 8. Decalf P.; 9. Werquin J.; 10. Coene L. (Duivinnen, enkel)1. Coene L.; 2, Loones H.; 3. Deman M.; 4. Dam bre P.: 5. Deman M.; 6. Dambre P.; 7. Neudt Marcel; 8. Canele J. Algemene Rangschikking: 1. Neudt M., Haringe, 583 punten; 2. Maerten Jos., 536 p.; 3. Deman Maur., 474 p.; 4. Dambre Paul, 415 p.: 5. Decalf P., 401 p.; 6. Corteel Alb. en Van Eecke A., 395 p.; 8. Slosse M„ 376 pl; 9. Soen C., 313 p.; 10. Vallaey P., 289 punten. In vorige rangschikking was er ongemerkt een kleine missing geslo pen, zodat de laatste algemene rang schikking er zonderling uitzag voor sommige spelers. Deze zullen zich dan terug in hun recht hersteld vin den en deze welke abnormaal snel vooruit zullen gestoten geweest zijn zullen graag verstaan dat hier Iets moest rechtgezet worden. Er wordt dus verder met deze rangschikking vooruitgegaan. Met de Muziekmaatschappij naar St-Jan-ter-Biezen. Zondag trekken wij naar St-Jan om er de kermis op te luisteren. We kennen er het gulhartig onthaal en wel muzikanten als ereleden zullen eraan houden de verplaatsing mee te maken. Vergadering te 17 uur ter plaats. We beleven er een aangena me namiddag. Te 19 uur groot con cert rechtover de herberg M. Haute- keur. Zondag 1 Juli gaat het naar Hout- kerke. Schikkingen en utir van ver trek Zondag in dit blad. KOOPT UW SCHOENEN en LEDERWAREN M!ET AFSLAG ZEGELS Vacantie en Reizen bij Gerard Beun-Lermyte WATOU (C.2381) BEVEREN-a.-d.-IJZER Kermis. Kermis op de Beveren-kalsijde, op 24 Juni. Van jaar tot jaar verbetert bet programma van de kermisfeesten op deze levendige wijk van Beveren, tot groot genoe gen van de talrijke neringdoeners. 's Zondags 24 Juni staat op het programma een grote velokoers voor onderbeginnelingen beneden de 18 jaar; 2.000 fr. prijzen, 500 fr. pre- miën, bloemen en beker. Vertrek te 15 uur; 50 km. goede baan. In schrijving bij Leopold Parent. Prijs- uitdeling bij Germain Vermeersch. De Maandag wordt het Krite- rium der Beverense Azen verreden. Dit is de tweede uitgave van het succesnummer van verleden jaar. Verder staan op het programma duivenprijskampen en allerhande volksspelen; alles met welwillende medewerking van de muziekmaat schappij van Roesbrugge-Haringe. KROMBEKE Kermisfeesten. Op Zondag 24 Juni a.s. schone ve lokoers voor alle beginnelingen (oud juniors uitgesloten). 2.000 fr. prijzen en premiën. Inschrijving te 15 u. Te 17.30 u. stipt prachtig openlucht feest, aangeboden door de vermaarde Turnclub uit Wervik Eendracht maakt MachtVoorbehouden kaar ten te bekomen bij J. Carton vanaf Zondag 17 Juni. Kermismaandag te 17 u.: Prach tige Paardenkoers (4 koersen). Van oudsher is dit een van de meest be faamde koersen der streek. Alle liefhebbers van paardenkoersen uit Krombeke en omliggende komen hier samen. Zondag 1 Juli: Leeuwerk kermis. Grote velokoers: 550 fr. prijzen. Vrouwenorganisatie Afdeling Jonge vrouwen Kermis-Donderdag te 14 u. gaat de tweede bijeenkomst door voor onze jonge vrouwen. Een heel spe ciaal onderwerp voor onze jonge moeders zal er behandeld worden door Tante Betty in hoogst eigen persoon. 't Zal dus de moeite waard zijn. Niemand van onze jonge vrou wen die het blaadje Brieven aan jonge moedersontvangt mag te kort zijn. En gezien het kermis is, zal er ook een extraatje zijn. Wie 't wil weten kome kijken en luiste ren. H. Lahaye zijn niet van allen grond ontbloot en de grond der zaak is dat van alles, een staatszaak wordt ge maakt. Het algemeen oordeel ls dat er hier te leper een depot voor mu nitie zal opgericht worden. Waarom ons dat niet openhartig bekennen. Mijn inziens, indien die militaire ge bouwen er toch komen, zouden deze wat verder van de stad moeten ver wijderd worden. 11. Lahaye: Het gevaar ls te groot tegenover het voordeel van die 180 sol daten. Wc hebben met opzet de persoonlij ke kritieken omtrent de gedachte van II. Vermeulen opzij gelaten, daar deze niets bepaalds oplosten. Niemand heeft nog iets over deze zaak te zeggen en de zitting wordt te ao uur OOSTVLETEREN Burgerstand. Geboorte. Capoen Eric, z. v. Elias en Chwalikota Maria Huwelijksbelofte. Achiel Ber- voet, fabriekwerker v. Woesten, en Merveillie Marguerite, fabriekwerk ster te Oostvleteren. Davidsfonds. Voor de reis naar Rijsel, op Zon dag 1 Juli. zijn nog een paar plaat sen beschikbaar. Vertrek: Oostvle- teren-Markt te 9 uur: terug rond 22 u. Leden 50 fr.; niet-leden 60 fr. Zoekt g'iets t'hurer. of te Kopen. Zoekt ge 'n meld, 'n plaats of wat Wacht niet langer, plaats nog heden tiO&üb&t ili Mtf UW... BOEZINGE Duivennieuws. .Derby Orleans. 3" syndicale vlucht van 17 Juni 1951; 350 prijsduiven: li Lahaye H., leper; 2. Derdaele Ei. Jonkershove; 3. Lefever A.. Bik- stfhote: 4 Deneire A., Staden; 5. Dehaene M.. Merkem; 6. Demaerle O), Diksmuide; 7. Henico L., Diks- niuide: 8 Goderts T.. Diksmuide; 9.'Idem; 10. Van Tieghem O., Lan gemark. Verder nog 107 duiven die prijs vlogen. LANGEMARK Duivennieuws. Duivenmij De Frontduif Vlucht uit Breteuil - 238 duiven: 1. en 2. Blanckaert R., Langermark; 3. Vantieghem O.. Langemark; 4. Vergote H., Merkem; 5. Debergh O., Langemark; 6. D'herck C., Lan gemark; 7. Crabbe M.. Poelkapelle; 8. Flyps H., Langemark; 9. Vanden- broucke N. Langemark; 10. Reheul R.. Merkem. Vlucht uit Arras: 1. Kam Pieters, Langemark; 2. Minne U.. Merkem; 3. Pauwels V., Langemark; 4. De bergh A.. Langemark. Vlucht uit Arras (jongen): 1. A. Blomme, Langemark; 2. Goethals V., Poelkapelle. Wielernieuws. M. Minne was 4C in Noord-Frank rijk, na een flinke koers waarin hij onkans had. In Gent-Vlamer- tinge was hij eervol 5». Onderscheiding. Het heeft Z. K. H. de Koninklij ke Prins behaagd, bij besluit van 16 Anril 1951 (Belgisch Staatsblad van 14 Mei 1951) de Burgerlijke Medaille eerste klas 1940-'45 toe te kennen aan de Heer Michel Le- cluyse, als beloning voor bewezen diensten aan de gekwetsten gedu rende de oorlog 1940-'45, in dienst van het Rode Kruis van België. DIKKEBUS Concert door de Harm. Yprlana Op Kermis-Zondag krijgt onze kleine gemeente het bezoek van de Harmonie Yprlana Te 15.15 uur worden de Yprlanis- ten door «De Vijverzonenverwel komd aan De Koevoet en opge leid naar het gedenkteken van de gesneuvelden, alwaar uitvoering van een gelegenheidshymne. Te J6 uur, op de kiosk, bij het Progres, vergasten de bezoekers ons op een prachtig concert, onder de kunstvolle leiding van de Heer Fr. Deridder, 1° prijs van het Conserva torium te Gent. De speciale plakbrieven geven een ruim inzicht over het puik-ineenge- stoken programma. Wij nodigen alle Ingezetenen uit, om van deze kunst uitvoering te komen genieten. Op Kermis-Maandag, te 6 uur 's avonds, voeren De Vijverzonen hun volledig' zomerprogramma uit op dezelfde kiosk, onder leiding van hun Bestuurder Hr C. Vanhaelewijn. Op Zondag 1 Juli e.k., te 2.30 u. namiddag, nemen De Vijverzonen deel aan de Provinciale Wedstrijd te leper, uitgeschreven onder de mu ziekmaatschappijen van de 3° afde ling. NIEUWKERKE Bericht aan het publiek. De Regie van T.T. heeft zich de medewerking verzekerd van de tele foonpost: Kemmel 53, bij Weduwe Deschildre, Plaats, Nieuwkerke. Voor het overseinen en het ont vangen der telegrammen en tele foonoproepberichten uitgaande van, of bestemd voor de inwoners van de lokaliteit. Diensvolgens wordt het publiek aangemaand deze nieuwe tegemoet koming van de Regie T.T. te be nuttigen ten einde telegrammen met de meeste spoed te zien verder seinen of ten huize bestellen. Onze gebreveteerde ontromers, in vertind of onroestbaar staal, zijn de beste trekt er de aandacht op der eige naars van haar ontromers, dat in tegenstelling met hetgeen door deloyale concurrenten wordt be weerd, alle wisselstukken steeds voorradig zijn. Onze melkmachines met gebreveteerde pulsator. zijn enig In hun soort I 3 Wed, Marcel Ampe-Debulcke Bazar Woesten heeft de eer haai- geachte klanten te berichten dat bij haar een grote zal worden gehouden van 23 Juni tot 6 Juli e.k. Iedereen zal ver baasd staan over de kwaliteit en prijs van de aangeboden artikels. Verrassingen worden de kopers aangeboden. (c-2378) ZUIDSCHOTE Llzeru-Kermis. Zondag 24 Juni, velokoers voor nieuwelingen B.W.B., geb. ln 1934-35. Tiende Prijs van Llzern. 1.500 fr. prij zen, palm en talrijke premiën. 50 km. Inschrijving tot 16 u. De gekende muziekmaatschappij van Proven komt de koers opluiste ren. Maandag 25 Juni, te 17 u., volks feesten. Te 19 u., prijskaartlng in het Manlllen. 1.000 fr. prijzen. Woensdag 27 Juni, duivenvlucht uit Arras. Te 20 u. prijskaarting met maten. 1.000 fr. prijzen. Donderdag 28 Juni, grote velokoers voor liefhebbers B.W.B. 5.000 fr. prij zen, palm en talrijke premiën. 1.20 kilometer. Elfde Prijs van Lizern. In schrijving tot 14.30 bfj Louagie Hi laire en prijsdeling bij Mevr. Vander- meersch Marcel. Wandelconcert door de muziekmaatschappij van Boezlnge. BIKSCHOTE Sportnieuws. Zondag 11. te Noordschote wist onze renner Strypsteen Walter tweede aan te komen, na tweemaal bandbreuk geleden te heb.ben. Er waren 21 vertrekkers. Jammer voor die .iongen dat hik door zijn bezig heden belet, in de week niet kan oefenen. Op Zondag 1 Ooast rijdt hii waarschijnlijk zijn eerste koers Jüi+s Btënïigtogaa .Mtf-*'-'-- POELKAPELLE Ringsteking Zondag. Nog amper 8 dagen scheiden ons van onze kleine Kermis. Dit jaar is het op 1 Juli en. hebben wij de Grote 16e Prijs Guynemer voor Liefhebbers B.W.B. tellende voor het Regelmatigheidskriterium «Het Wekelijks Nieuws». Zeker zullen een groot getal renners aan de start verschijnen om de grote favoriet, André Noyelle, in eigen midden te bekampen. De inschrijving is bij Em. Pecceu in «De Smisse»; vertrek te 15 u. in Het Roosje bij Hoedt Marcel, Statiestraat. De bevolking wordt gevraagd te bevlaggen om die dag een feestelijke stemming te geven. Rennersnieuws. Michel Dëboodt reed Zondag zijn eerste koers bij de Nieuwelingen B.W.B. en het was een eerste over winning te Eernegem. André Noyelle reed Donderdag, 14 Juni, te Oudenburg en diende de strijd te staken. Zondag werd hij 2" te Koksijde na zijn boezemvriend Cleenewerck A. Dinsdag werd hij uitgeschakeld te Geluwe. Zondag, 24 Juni, is hij aan de slag in Italië. Hoe hij het daar zal klaarspelen is nog een raadsel, daar het voor de eerste maal is dat hij een zo verre verplaatsing doet. Vereremerking. Bij Kon. Besluit van 8 April 1951, werd Gustave D'Hondt uit Poelka pelle benoemd tot Ridder van de Orde van de Kroon met zwaarden. Gedurende 8 dagen en dit vanaf Zaterdag 23 Juni tot 1 Juli 1951, geven wij aan onze kliëntael de ge legenheid. om eens te profiteren van een KORTING VAN 10% welke wij geven op al onae arti kelen, alhoewel onze prijzen nog steeds de laagste zijn geweest. Huis F. Heestercamp-Vanhee TEXTIELWAREN Dorp 19 WOESTEN (bc.2375) ELVERDINGE Zware val. Verleden week Donderdag reed Ro ger Debreuck, wonende te Boezinge, en dienstdoende brievenbesteller al hier, met zijn motorfiets huiswaarts. Ongeveer op de hoogte van de Wae- bebeke, kwam hij ten val en liep hierbij een sleutelbeenbreuk op. De ongelukkige beweerde te hebben moeten uitwijken voor een personen wagen die zlg-zag naderde, waardoor hij ten val kwam. Met, het Brandweerkorps naar zee. Zondag a.s., 24 Juni, trekt het brandweerkorps per autocar langs Diksmuide, Nteuwpoort en Koksijde naar De Panne, waar onze mannen aan het Zomercongres der pompiers deelnemen. Iedereen kan mede te gen de prijs van 35 fr. Het volstaat zich zohaast mogelijk te laten in schrijven bij gelijk welk brandweer man. Kinderen beneden de 10 jaar betalen niets, op voorwaarde dat ze vergezeld zijn van hun ouders. Het vertrek zal plaats hebben bij Abel D'Hooghe, seffens na de Mis van 8 u. Ballonwedstrijd voor de jeugd. Wie komt dit jaar als winnaar uit de slag? Jongens en meisjes, waagt men aan de pronostiekprljskamp, Wie Inschrijft kan meteen deelne- lonwedstrljd op Kermis-Maandag. uw kans en neemt deel aan de bal waarvoor speciale prijzen voorzien worden. Ook diegenen die inschrij ven om de ballon te houden, mogen aan de pronostiekprljskamp deelne men. (Op leder inschrijvingskaartje mag éénmaal gepronostikeerd worden hoeveel km. vogelvlucht het kaartje zal afgelegd hebben, dat uit de ver ste plaats zal teruggestuurd worden, binnen de vastgestelde tijd!) Toeko mende week. nadere bijzonderheden over het uitdelen der ballonnen! De inrichters zullen zelf de ballonnen wegsturen van diegenen, die op het ogenblik der uitdeling niet kunnen tegenwoordig zijn! Schrijft ogenblik kelijk in bij dhr Plet Migchelsen of hij de Meesteres of de Meester lii de School. Prijs per ballonnetje: 6 fr. Naar Parijs. De plaatselijke muziekmaatschap pij reist dit Jaar op Zondag 22 Juli naaf de Franse hoofdstad. Parijs, Er zal te 2 uur gestart worden om te 9 uur reeds ten volle te kunnen ge nieten van de Parijse atmosfeer. Waarlijk een enige buitenkans! Te meer daar de prijzen zeer laag kon den worden gehouden: 130 fr. voor de muzikanten en 220 fr. voor de andere medereizenden! Daar er slechts 45 plaatsen en een 35-tal hiervan, reeds niet meer beschikbaar, zullen de andere liefhebbers dus best i+ssucR Ma» 3»n HOLLEBEKE Benoemingen. Z. E. H. Vandooren A., pastoor alhier, werd benoemd tot pastoor te Veldegem. Z. E. H. Danneel H., onderpastoor te Geluwe, werd benoemd tot pas toor te Hollebeke. De plechtige inhuldiging zal plaats hebben hoogstwaarschijnlijk op Zondag', 15 Juli. De plechtige inhuldiging van Z. E. H. Vandooren te Veldegem zal plaats hebben op Zondag, 8 Juli. Ter gelegenheid van deze inhul diging zal een autobus uit Hollebeke naar Veldegem rijden. Prijs, heen en terug, 50 fr. Inschrijving bij Cesar Strubbe. Aan beide EE. HH. Pastoors, har telijk proficiat om hun benoeming. KEMMEL Burgerstand. Overlijden. Coolzaet Pauline, wed. v. Legrand E. en Vanpete- ghem L. Duivenrubriek. Uitslag prijsvlucht uit Breteuil; 126 duiven - snelheid 1.311 m.: 1. Bossaert J.; 2. Ennaert G.; 3. De Gryse J.; 4. en 5. Eggermont V.; 6. Verhoest Fr.; 7. Timperman H.; 8. Vancoullie C.; 9. Bossaert J.; 10. Timperman R. Sport. Bertje haalde zijn eerste 1° prijs van het seizoen te Kortrijk. Pro ficiat! Uitstap. Maandag, 25 Juni, doet de jon gensschool haar jaarlijkse school reis aiover Gent, Antwerpen: Schel - devaart, boerentoren, dierentuin. VLAMERTINGE Examen. Onze dorpsgenoot Rob. Denhert behaalde het einddiploma van onder wijzer aan de Normaalschool te Tor hout, met onderscheiding. G emeenteraadszitting. Hartelijk proficiat. Volgende punten kwamen tijdens de laatste gemeenteraadszitting op de dagorde: 1. - C.O.O. - Kastoestand 1" kwar taal 1951. 2. - C.O.O. - Rekening 1950 - Goed keuring. 3. - Gemeentebegroting - Wijziging nummer 1. 4. - Bouw nieuw kerkhof - Toelage geweigerd. 5. - Reinigingsdienst 1951-'52 - Toe kenning. 6. - Vacantiegeld gemeentepersoneel. Bij het Vliegend Wiel. Onze onafhankelijke M. Minne ein digde 5° in Gent-Vlamertlnge en weijfl daags daarop 4» bij de beroeps- renners te Wattrelos (N.-Frankrljk) Onze crack Cleenewerck werd 2" te Oudenburg en veroverde zijn zes de palm te Koksijde voor A, Noyelle, die in de spurt won van de groep en 2» werd. Te Geluwe werden beide door onkans uitgeschakeld. Louwyck eindigde 12® te Koksijde. Onze knappe beginneling Ghes- quière R. werd Zondag 1° te Renln- gelst en veroverde opnieuw de palm Maandag te leper. Dui venkroniek. Prijsvlucht uit CLERMONT (vijfde bondsvlucht) van Zondag 17 Juni, met 263 prijsduiven: 1-2-3. Wous- sen Rob., Dikkebus; 4. Timperman Ach., Vlamertinge; 5. Devos Jos., Vla- mertinge; 6. Woussen Rob., Dikke bus; 7. Delplace Maur., Vlam.; 8. Huyghe Maur., Vlam.; 9. Deschep- per Ach., Vlam.; 10. Heyté Rob., Vlamertinge. Prijsvlucht uit ARRAS, zelfde dag: 101 prijsduiven: 1. Billiet Firm., El- verdinge; 2-3. Lowagie A., Elver- dinge; 4. Vanrobaeys M., Vlamertin ge; 5. Carpentier Ij.. Brlelén; 6. Pot- tillius E., Vlamertinge. Zondag a.s. BRETEUIL K. VI. en prijsvlucht uit CHARTRES. Eerste prijsvlucht ARRAS met jongen. Bij Sportkring. Zondag 11. ging in het lokaal de grote jaarlijkse algemene vergade ring door onder leiding van Voor zitter J. Claeys. Volgende belangrijke punten kwa men op de dagorde: Kastoestand verlopen seizoen - Debet en krediet - Slotrekening. Transfertspelers G. Parrein en D. Vandromme in beraad gehouden. Inschrijving ploegen voor komend seizoen. Allerlei opmerkingen door spelers. Vooruitzichten voor komend sei zoen. Oprichten steunkas in het lokaal. De supporters die wensen maan delijks hun steun te betalen ge lieven hun naam op te geven bij een lid van het bestuur. Supportersclub Th. Cleenewerck. Op Zondag 18 Juli a.s. richt de Supportersclub een autobus in naar Zingem waar het kampioenschap van België voor Juniors zal betwist wor den. Prijs 40 fr. Inschrijving bij Henri Cleenewerck of bij Gast. Bar- roo. De supporters hebben er alle belang bij zo vroeg mogelijk hun naam op te geven. DRANOUTER Bericht aan het publiek. De Regie van T.T. heeft zich de medewerking verzekerd van de tele foonpost: Kemmel 84, bij Vandrom me Lucien. Plaats, Dranouter. Voor het overseinen en het ont vangen der telegrammen en tele foonoproepberichten uitgaande van, of bestemd voor de inwoners van de lokaliteit. Diensvolgens wordt het publiek aangemaand deze nieuwe tegemoet koming van de Regie T.T. te be nuttigen ten einde telegrammen met de meeste spoed te zien verder seinen of ten huize bestellen. Schielijke dood. Maandagnamiddag werd de Heer Lahousse Prosper, alhier plotseling te midden het veld, zijn geliefd werkten-ein, door de dood getroffen. Met het heengaan van Hr Pr. La housse verliest de plaatselijke paar- denverzekering een harer beste le den, voorzitter sedert meer dan 30 jaar. drager van het landbouwere teken eerste en tweede klas. Hij was tevens gewezen burgemeester en lid van de kerkraad. De plechtige teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 23 Juni te 10 u. Aan de rouwende fa milie onze christelijke deelneming. NOTARIËLE AANKONDIGINGEN Uitslag Ballonwedst En hier is de uitslag der bal wedstrijd welke plaats gehad h gedurende de kermisfeesten var Bizet. 350 Ballons gingen de 1' in en bijna allen ln de richting Frankrijk. Boterman Josette, 450 km.; tredame Chantal, 293 km,; Heu; baert Jean-Pierre, 285 km.; Du Christiaen, 269 km.: Deleu Rol 258 km.; Smagghe Nadia. 219 Duriez Monique, 174 km,; Mtoer Joël, 152 km.: Leclaire Jean-Pi 142 km.; Delsalle Nelly, 140 Ghesquiere Donald, 137 km.; I naert Michel, 134 km.; Herr Emilia, 134 km.; Linieboom Ar 125 km.; Dewilde Jean-Luc, km.; Bartier Daniel, 119 km.; bry Annette, 117 km.; Reybr Jacques, 110 km. Reybrouck 110 km.; Vanrickqueghem José km.; Bartier Viviane, 102 km.; pont Christiaen, 100 km. Tussen deze kinderen weré som van 1.000 fr. verdeeld. WIJTSCHATE Exai De jonge heer Pauwels R oud-leerling van onze aangenc jongensschool, behaalde in de maalschool van Torhout zijn ploma van onderwijzer. Hart gefeliciteerd! Het A.C.W. van Wijtschate op reis. Deze heeft plaats Zoi 29 Juli en loopt over Cassel, Omer en Paris-Plage. Teru langs Calais, Duinkerke en De ne. Inschrijving van heden a Albert Vermeersch. Prijs: 11< voor de leden. Niet-leden be 130 fr. S Onze jonge renner reed ver! Zondag te Noordschote. Hij hi af te rekenen met een ernstig en bandbreuk. Hij veroverd; toch de zesde plaats. KRUISEKE (Wervik) School-Zomeri Op Zondag 1 Juli, in de nf dag, wordt door de leerlinger beide scholen een openluch! gegeven op de speelplaats der jesschool. Door de leerlingen beide scholen zullen nummc worden opgevoerd. Tot dit worden alle ouders en belam benden uitgenodigd; 't zal de te lonen. Studie van Notaris CAMERLYNCK te Passendale. HUIS-HERBERG A la Belle Vue», langs steenPassendale- Beselare, werd ingesteld op 70.000 frank. Toeslag op 4 Juli. Zie verder blad not. a ank. PERSONENWAGENS FORD, 4 deuren, model 1948 CHEVROLET, 4 d., model 1948 CHEVROLET, 7 pl., model 1938 SKODA. model 1948 JEEP-FORD legertype VRACHTWAGENS FORD, 3,5 ton AUSTIN 6 PK, 300 kg'. BRADFORD 7 PK, 450 kg'. (1.2332) 33 - FRENCHLAAN - |gp£R - Tel. 55. E. ZUSTER MARIA VINCENTIA Maandag 25 Juni zal Eerw. Zus ter Maria Vincentia in het Gods huis te Ploegsteert haar Gouden Kloosterjubileum vieren. Het is voor haar niet alleen de herdenking van de 50 jaren kloos tergeloften, doch eveneens herdenkt deze voorbeeldige kloosterlinge, en met haar gans het dankbare Ploeg steert, dat zij gedurende 50 jaren onafgebroken ten dienste stond der ouden van dagen. Als eenvoudige kloosterlinge was Zuster Maria Vincentia een voor- beéld van werkzaamheid, zij leefde mede met de oudjes, voor wie zij al die jaren trouw in de bres stond om hen te helpen en te verzorgen. Gans Ploegsteert zal de gelegen heid te baat nemen om aan deze voorbeeldige kloosterlinge zijn hulde en dank te betuigen. Het Wekelijks Nieuwsbiedt aan de jubilerende kloosterlinge zijn oprechte gelukwensen. doen niet te lang meer te wikken en te wegen. De eersten zullen deze maal de eersten zijn en op 1 Juli wordt de inscbrijvingsUjst definitief gesloten. Inschrijven bij dhr Valère ..Vandenberghe. secretaris, MESEN Burgerstand. Huwelijksbeloften. Coene Al- fons, landbouwer, v. Mesen', en Lan- noy Clara, handelaarster, v. leper. Poissonnier Robert, metaalbewerker, v. Reningelst, en Bossaert Maria, fa- briekwerkster, v. Mesen. Rousseau Leon, garagist, v. Mesen, en Carnel Agnes, landbouwhoudster, v. Nieuw kerke. Verdu Oscar, regiewerker, v Mesen en Capoen Gentilla, z. b.. v. Mesen. Parmentier Jean, bedien de, v. Waasten, en Leuridan Lucien- ne, breister, v. Mesen. Do nieuwe kiezerslijsten. De kiezerslijsten liggen tot 1 Juli ter inzage op het gemeentesecreta riaat, op alle werkdagen van 9 tot 12 uur. Wie twijfelt, kan gaan na zien, of hij op de nieuwe lijsten voor komt. Verkeersongeval. De 80-jarige H. Bouqué, wonende SUJpstraat, reed met zijn fiets langs de Komenstraat en werd ter hoogte van de onderneming Alb. Menu, door de auto van dhr J. Joye, handelaar te Wijtschate, aangereden. De ouder ling werd aan beide benen gekwetst en naar zijn woning overgebracht. Rennersnieuws, Onze lokale renner, Frans Siegers, deed nabij Ingooigem een zware val in de koers Brussel-Ingooigem, waar door hij inwendige verwondingen op liep. Hij werd met een ambulantle- wagen naar de kliniek van Maria's Voorzienigheid te Kortrijk overge bracht. Na vijf dagen verzorging mocht Siegers de kliniek verlaten en werd huiswaarts gevoerd. Hij zal nog enige dagen rust moeten nemen voor aleer de koersen te kunnen herne men. Duivensport. Hand in Hand in samenwerking met De Zuiderbond Wijtschate. Bondsvlucht uit Clermont. - 384 duiven, gelost te 6.35 u. Eerste duif te 8 u. 29' 52" 1. Gouwy Marcel: 2. Eggermont Valère; 3. idem; 4. De- laye Albert; 5. idem; 6. Wybo Gerard; 7. idem; 8. Deduytschaever Prosper; 9. Delaye Albert; 10. Bossaert Charles Prijsvlucht uit Orleans. - 166 dui ven, gelost te 5.40 u. Eerste duif te 9 u. 59' 49". 1. Cappon Armand; 2. Vandruelle Roger; 3. Vandeheede Jules; 4. Vanlerberghe Cyriel: 5. Van deheede Jules; 6. Desmyter Valeer; 7. Bondue Omer; 8. Pvck Arth.; 9. Bon- due Omer; 10. Parrez Louis. Cinema St Sebastlaan. Vertoningen ondefbroken tijdens dozomermaanden. Hooiopper door cycloo de lucht ingezogen, Een zonderling natuurverst sel heeft zich Woensdag 20 Ji tegen de mididag, te Loker, a; Hoekjesvoorgedaan. Rond. 11.30 uur kwam daa; autorijder voorbij en zag er die baan, bij de woning van Plaetevoet, een groepje volk dat met zonnebrillen en ver; kers de luoht stond in te turer^ nieujwd stopte de man even, zich bij dat groepje voegen,, ontwaarde hoog in de luchu goud-gele speling, die hij nf) vliegtuigen te zijn. Daar echte) nam hij een gans andere uitl' de ware toedracht der zaak. j Ongeveer 10 min. voordien* rond 11.20 u., hadden land/bo plots een zonderlinge dwarj vastgesteld van 'n 3 a 4-tal li oppers die daar op de velden i, den. Plots werd een ervan ah ware opgezogen en ging de in... steeds hoger en hoger, t honderden meter boven ae Het wierelwarrelde door meku trechtervorm en draaide i durend, wijl de buitenste ho'. men door het ronddraaien zie) stendig' in kleinen getale v«) massa losrukten en wijd uite.j spreid terug' naar beneden vie(! Als dat alles 'n kwartier ge;' had, verdween dit «draaiende in de richting van leper, om' verder aan alle waarneming t|!l trekken. i Deze hooiopper zou dan, na# lichtingen ons uit Boezinge strekt, te Boezinge aan de 11 brug zijn neergekomen. Een1 meisje immers had iets aai in de lucht bemerkt dat s neerkwam en nadat het een dacht had dat 't met 'n bijen: te doen had, stelde het verde: dat het een bundel los uiteeng, hooi was die neerkwam en viel. Dit verschijnsel is duideli' te leggen: In de warme zoii riode stellen we vaak luch vast die door hun verschil in peratuur naar omhoog of o willen. Dan geschiedt er t' een zuiging cycloon genoeJ die in forse windrukken vaak Il se voorwerpen, het zij losruk zij mee opzuigt. Met dergelijk verschijnsel h we Woensdag' te Loker aai Hoekje te doen. KORTRIJK. Per 100 kg.: 425-430 fr.; spelt 400-410 fr.; rog 440 fr.; haver 410-425 fr.; wint voor brouwerij 420-425 fr.; zom voor brouwerij 445-455 fr.; erwt ders dan groen geoogst 490-4 witte bonen 725-750 fr.; paarde: 430-440 fr.; nieuwe aardappelei stelingen 375-390 fr.: Industrie: fr.; Rode Star 100-105 fr.; aardt voor de veevoeding 48-50 fr.; ci bonen, oude oogst, 340-342 fr. oogst der clchoreibonen 348-3 ruw vlas (strovlas) ongedorst fr.; vlas geroot op de grond fr.; vlas geroot in putten 1200-1 lijnzaad 790-810 fr. Tarwes 72,50 fr.; roggestro 60-62,50 fr.; stro geperst 77,50-80 fr.; rogges perst 65-67,50 fr.; haverstro en stro 65-67,50 fr.; roggestro met gedorst 78-80 fr.; weidehooi 100- klaverhooi 120-130 fr.; luzemehc 180 fr. Boter, 420 kg. op de gebracht, verkocht tegen 80 ft KORTRIJK. Veemarkt van ni. 86 koelen, tegen 18-23 vaarzen tegen 25-28 fr.; 22 ossei|{| 24-27 fr.; 14 stieren tegen 23-25 i kalveren tegen 34-36 fr.; 77 tegen 24-25 fr.; 10 paarden te( 18 fr.; 5 schapen tegen 15-17 fil ANDERLECHT. Varkensmar-., 19 Juni 1951. 2222 varkens,|H 78 meer dan vorige week. De mjl vast. Magere varkens 27,50-29 j) kg.; halfvette varkens 25,50-27 (1 vette varkens 24,50-25,50 fr. I' DIKSMUIDE. Veemarkt. vee 21; kleinvee 5. Per kg.:® ren 27-30 fr.: koelen 18-20 fr.; U 23-25 fr.; varkens 24-28 fr. ïl boter 74-77 fr.; eieren 1,70-1,75 WERVIK. Hoeveboter 78 ffil? kerljboter 80 fr.; eieren 2-2,, nieuwe aardappelen 6-8 fr.; oud appelen 2 fr.; Wervlkse tabaWW kwaliteit, 110-120 fr.; extra Rid i ln pakken van 250 gr., 150 fr. f KOMEN. Hoeveboter 77 fr. verse eieren 2 fr. het stuk; ïr boter 80 fr. het kg.; oude kippeh' het kg.; jonge kippen 37-40 fr.; Li duiven 28-35 fr.; geslachte kjp: 1 50-70 fr. het stuk; tabak A-kli fr. het kg.; B-klasse 85-89 fr.; 78-81 fr. het kg. IB MENEN. Hoeveboter 76-77 l!;( kg.; Diksmuidse boter 79 fr. q melkerijboter 80 fr. het kg, eieren 1,90-2,10 fr. het stuk; 24-35 fr. het koppel; geslachte nen 50-70 fr. het stuk; Jonge 35-40 fr. het kg.; eenden 34 fr. 1 extra Richmond ln pakken v gr., 150 fr. het kg.; extra Wervi bak, in pakken van 250 gr., 115 het kg.; middensoort 100-105 kg.; gewone soort 78-85 fr. het ANDERLECHT. Slachthui Inlandse runderen; 1987 stuks van 425 ossen, 870 koeien, 384 en 308 stieren, hetzij 259 min< vorige week. De markt ls onver Ossen-vaarzen, 45-50 fr. per k bil: ossen 55 t.h„ 24-30 fr. I ossen 60 t.h., 31-38 fr. per kg. zen 55 t.h., 25-31 fr. per kg.; 60 t.h., 32-39 fr. per kg.; koelen 20-23 fr. per kg.; koelen 35 t 28 fr. per kg.; stieren 55 t.h., 2 per kg.; zware stieren, 23-26 fr. worstdleren, 12-16 fr. per kg. LO. Markt van 21 Juni. - gevoerde hoeveelheid boter: 280 Prijs per kg.: 7öj78 Jr. ï*~;- 'II

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 5