Na de tweede Competitie-Zondag Kosteloze M'CORMKK INTERNATIONAL Wereldgebeurtenissen voo, SCHONE MEUBE15 Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen van Zondag 16=9=51 Matchen voor 23=9=51 wereldnieuws! HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Matchen 16-9-51 UITSLAG V.P. 2 BAMELIS M. (3) St Janstraat, Poperinge. 8AILLIU Amand (1) Halve Beningestr., Reninge. ROOM Valere (1) Bertenplaats, Poperinge. Rangschikking na V. P. 2 Stort 44 fr. Berfen Ramon ernstig gewond Blomme en Decock onze troeven voor de Landenprijs te Parijs Oostvtr Ulivs ©f cl gekend4889 Vredesverdrag met Japan door 48 landen ondertekend Veiligheldsverdrag afgesloten tussen U. S. A. en Japan De oorlog In Horea De Iraanse PetroleunikwesfEe TSJECHO-SLOWAKIJE COMMUNISTISCH CHINA FRANKRIJK HONGARIJE JORDANIË IN 't kort Toelagen voor vrij onderwijs goedgekeurd in Frankrijk Conferentie der Grote Drie te Washington v, centre _-r 9sisio Brugge III® Speciaal H HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 18 Sept. 1951. Bladz. 9. I' BBS - AFDELING Driemaal, en telkens op aangeven ?aa Bert Decleyn. wiet Olub Meohe- len rooe te eobleten. Standard ver dedigde zloh knap en Bogaerte weer de «oh als een duivel ln een wij watervat, maar moest to oh ln een ;)-a nederlaag berusten. Lemberecihts en Decleyn blonken uit bij de Mane- bluasera en Thyg was de beate Luik se voorspeler. Doornik stelde tegen over het tempo van Club Luik een moed en een onvermoeibaar zwoe gen, maar moest 9 minuten voor het alnde zloh gewonnen geven op schot van Braeckman. De heroptredende Soetewey lag aan de basis van de Anderlechtzege tegen Racing Mechelen. Hoekspeler Van Steen leverde goed werk en Mermans was weer eens opportunist. De Raclngparmen, bij wie gans het elftal op De Saedeleer ls afgeetenad, elhdlgden zeer flink, maar verder dan een doelpunt boni geraakten zij niet. Nadat Stan Deihert tweemaal 4e, Darlngdoelman het nakijken had gegeven en aldus de Berchemse veld- meerderheld ln cijfers had uitge drukt, waren het Integendeel de be zoeken! dip de twepde beurt voor zich namen, maar bij gebrek aan af werking niet vermochten het scoor- bórd te doen veranderen. Op het Raclngveld domineerde Beersdhot dat het een aard had. Tot doelen kwam het echter niet voor de bezoekers. Het waren Integendeel de thulsspelera die zich enkele mi nuten konden losrukken en twee maal eooren. Vergauwen kon nader hand een tegenpunt lukken, maar de Staljongens verloren toch de punten die ze meer dan verdiend hadden,. Drie minuten voor tijd stond Ant werp nog met 1 - 0 ln het krijt te gen Gantolse. Die drie minuten ble ken voldoende om een 2-1 zege te forceren, zij het dan ook op straf schop voor nodeloze fout van Berloo. Pannaye was eens te meer vedette van de TUleurvercledlglng tegen S. C. Charleroi. In de voorlljn bleek Blnet zeer sohotvaardig en zodoende ble ven de punten te Luik, spijt» Char leroi meer veldoverwlcht aan de dag had gelegd dan de «hulsmannen. Union liep ditmaal geweldig van stapel, liep tot 0-1 uit, maar diende na de rust de geleverde Inspanning te bekopen. Olympic beheerste de tweede helft, maar had toch een strafschop nodig om tot een gelijk spel te komen. EERSTE KLASSE A Club Brugge verloor zoals voorzien de kapitale match tegen St Niklaas. Deze match werd een genietbaar vertoon maar de Waaslanders bleken heel wat gevaarlijker. Carels en Van Pottelberge waren uitblinkers en Delporte was de minst goede der be zoekende verdediging. BIJ de thuis club speelde Debruyne een flinke partij en kon Van Steelandt zich slechts tegen het einde doen gelden. Cercle Kortrljk Sport werd een zeer slordige en verwarde kamp. Verté opende de scoor en de herop tredende Germain Declercq stelde gelijk. Nadien kwamen belde ploe gen om beurten aanvallen maar de stand veranderde niet meer. Kort rljk Sport zal ook dit Jaar geen tl- telambitles moeten koesteren. Hamme leverde te Izegem een prachtige eerste time, liep tot 1-3 utt en waar Vanhoutte de stand op 2-3 Pronostiekprijskamp Hft hieronderetaande bulletljn, Invullen, uitknippen en insturen Beerschot - Berchem Stand. Luik - Antwerp Hamme - 8. K. St-Niklaas U. 8. Centre - C. Brugge F. Roeselare - V. Oostende S. C. Menen - R. C. Doornik Zwevegem - C. S. leper W. leper - 8. Blankenberge De Panne - Nieuwpoort V. P* Gits - LichterveJ.de F. C. Komen - Deerlijk Sp. V. 0. Ardooie - Ol. Ledegem e -o jf u, O LO «NI UITLEG 1. De deelname is onbeperkt, kosteloos en moet op uit ons blad, geknipte bulletijns ge schieden. 2. Wie meest punten heeft (het puntenstelsel) wint. 3. Wie meer dan één bulletljn op zelfde naam instuurt, dient een volgnummer (in vak 1) te plaatsen. Niet meer dan 10 ge- volgnummerde bulletijns op zelfde naam mogen worden in gestuurd.. De samentelling der punten voor het eindklasse ment geschiedt bulletijn per bulletijn, volgens volgnummer. 4. Eenmaal verworven pun ten blijven steeds geldig, zelfs zo men sommige weken de helft niet behaalt. 5. Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulletijn ongeldig. 6. Dit bulletijn moet binnen zijn vóór 12 u. op de in hoof- ding staande datum. 1 thuisploeg gew. (1 punt) bezoekers gew. (2 punt.) drawn (3 punt.) Vak voorbehouden aan volgnummer bij 't in sturen van meerdere bulletijns op eenzelfde naam. (Max. 10). CD AFZENDER: STRAAT. Nr TE Strook dienende als dubbel en door de inzender te bewaren. Beerschot - Berchem Stand. Luik - Antwerp Hapune - 8. K. St-Niklaas V. 8. Centre - O. Brugge F. Roeselare - V. Oostende 8. C. Menen - R, O. Doornik Zwevegem - O. S. leper W. leper - S. Blankenberge De Panne - Nieuwpoort V. P. Gits - Lichtervelde F. O. Komen - Deerlijk Sp. V. O. Ardooie - Ol. Ledegem l-l-l-l-l-l-l-l-x-l - 2-1 19 punten. Zondag JL, met VP. 2 waren in slype André, Vlamertinge. totaal 19 punten te bekomen. Maxi- gryse _Aibert (4), jWatou. mum werden daarop 15 punten be- foor 3 me- De- haald en dan nog wel cledlngers die zijn: Onder hen gedrieën valt het be drag van 260 fr. te verdelen, zodat elk 83 frank winnen. Behaalden 14 punten: 9 Mededingers behaalden 14 pun ten. het zijn: Catry A., Bruggestr. 18, St Jan- -Ieper; D'Amour U., Garenstr. B, Pop.; Kino Yr„ Reningelststr. 22, Pop. Louwaeghe P„ leper; Flatteau R. tele; Quaghebeur E., Boeschepestr. 75, 5e Haernestraat, Dorpstr. 9, Voorme- Poperinge; Reunbri teunbrouck L. (0), Duinkerke- «traat, Nieuwpoort; Tally R. (if), Provenstw., Pop.; Van Walleghem G., Rolleweg 84, Ingelmunster. Verder hebben we: 3 deelnemers met 15 punten; 9 met 14; 22 met 12; 28 met 12; 55 met 11 en 109 deelnemers met 10 punten. Aldus Werden 226 deelnemers opgenomen ln de Algemene Rangschikking, die er als volgt uitziet. 28 Punten. Louaeghe P., leper. t Vanderplaeteen Nest., leper. 25 Punten. Popelier Gerard. (2), Poperinge. Struya Flrmln, Pope ringe. Boeve Jozef, Veurne. De- burohgraeve Maur., Veurne. Ver- 24 Punten, Gadeyne Adrlenne, leper. Vermeersch Jullen, leper. Bamells Medard (3), Poperinge. Kollet Daniel, Roeselare. 23 Punten. Duforret Omer, Me nen. Goeman Henrl (2), Pope ringe. De Meulenaere Maur. (2), Roeselare. ?2 Punten. Suply Roger (4), Langemark. Dubois Fer„ De Pan ne. Bertler Ohr., leper. Dael Marcel, leper. Durleu Maurice, leper. Goempere Julia. Moorslede. Dumon Daniël (4), Poperinge. Gerard Felix, Poperinge. Pape- gaey André (5), Poperinge. De- cock Jules, Roeselare. Deroo Erie (2), Westvleteren. 21 Punten. Calcoen Gilbert, De Panne. Beddeleem Martha, leper. Devreker Marcel, leper. Hoseey Cyrlel (2), Krombeke. Verhalle Guldo, Langemark. Dumont Da niel (3), Poperinge. Suffys Pierre (2), Poperinge. Verstraete Pol, Poperinge. Ghewy Maria (3), Veurne. Amey Jos., lVamertlnge. Depover Amlo (3), Vlamertinge. 20 Punten. Delannoo Etienne (2), Geluveld. Desramault Gllb., leper. Frutsaert Henrl (2), Lei sels. Baelen Georges, Poperinge. Decock Romaln, Poperinge. Inlon Jerome, Poperinge. Maer- ten André, Poperinge. Quaghebeur Fellx, Poperinge. Cornette Roland, Roeselare. Danneel Jos, Veurne. Denturck Germain, Vlamertinge. Fossaert André (5), Watou. 19 Punten. Vandenbussche M., (1), Brlelen. Dael Michel, (4), Dlkkebus. PU William, Dlksmuide. Glllloen Agnes, leper. Chatelet Daniel, Poperinge. Hennln Nor- bert, Poperinge. Maerten Maria, Poperinge. Orble Gaston (4), Po peringe. Storme N., Westvleteren. op postclieckrekening Nr 4763.60 der Drukkerij Sansen, Poperinge, en ons blad zal U wekelijks tot eindt 't jaar per post tehuis be steld worde... (had herleid, toonden de bezoekers toch punah genoeg om uiteindelijk een comfortabele 2-8 zege te force ren. Cortevllle was bij de thuisploeg de enige uitblinker. Gernaey, de knappe Oostendse doelman, hield voor zijn Club de twee punten, door een goed gerichte strafschop van Van Vaerenbergh ln hoekschop te keren. Hiermede ver keek Racing Gent de kans om een gelijk spel te halen, dat zekerlijk verdiend ware geweest, vermlte de Stroppen gans de wedstrijd een veld- meerderheld aan de dag hadden ge legd. Anderzijds hield Bergen Boom op eigen veld ln bedwang en won Ukkel de felbetwlste derby tegen White Star en kojnt aldus met Hamme en Oost ende bovenaan prijken met het ma ximum puntenaantal. Rupel verraste door Dendermoncle aan huls te ver slaan, terwijl Ronse en Centre broe derlijk deelden. Vooral voor onze Westvlaamse clubs ls de toestand zekerlijk niet zeer hoopgevend, uitzondering ge maakt voor A. S. Oostende die op nieuw een outsidersrol schijnt te zullen vervullen. OVERGANGSKLASSE B Te Aalst, waar de lokalen met het wederoptreden van Voogt 100 procent verbeterd zijn, was er een sublieme Davld en een beste verdediging nodig om voor F. C. Roeselare de nederlaag tot een 4-2 scoor te beperken. Roese lare doelde tweemaal op missen van de plaatselijke achterhoede, terwijl Voogt tweemaal raak schoot. Als Taeldeman bij Stade Moes- kroen uitviel, geraakte Exc. St Ni klaas alras aan een paar doelpunten. Het scheen een verloren kamp voor de thuleploeg tot Derouf een on rechtstreekse vrijschop omzette. Dit stimuleerde de thulsspelers zodanig, dat ze nog voor het einde de gelijk maker lukten. Een meer homogeen Oudenaarde heeft op het terrein van Stade Kort rljk een verdiende zege behaald. Zeer hoogstaand spel was er niet te zien geweest en het was ook pas aan de 89e minuut dat de bezoekers hun ze ge konden vastleggen. V. G. Oostende heeft zich de twee de speeldag netjes herpakt en de slechte Indruk, die het verleden week maakte te Doornik, uitgewist. De Schaarbeekse achterhoede kon tot aan de rust (1-1) standhouden, maar na de citroentjes was er maar één elftal meer ln het veld. Melis, Gys- sels,, Pleters en Hubrechsen maakten elk één doelpunt. Wanneer Menen, juist na de rust. slag op slag twee doelpunten lukte, liet niets voorzien dat uiteindelijk de zege aan het thuisspelend Beve- ren zou blijven. Met de regelmaat van een uurwerk maakten zij om de zeven minuten een doelpunt terwijl Menen z'n schietpoeder kwijt scheen. De 4-2 cijfers zijn verdiend voor de thuisploeg. Geraardsbergen miste de nodige punch, terwijl Waregem zich zeer gevaarlijk aanstelde voor doel. Toch de thulsspelers, met een 1-3 vg, niet wat zij verdienden. De Brusselse derby St Joost-Elsene zag de zege der bezochten, terwijl Doornik zijn goede konditle bevestig de door Meulestede ln eigen vesting af te troeven. Et» PROVINCIAAL legen Ingelmunster toonde Her zeeuw opnieuw zijn kwaliteiten. De Tegen Ingelmunster toonde Her baas en doelschutters Froment en Coppenalle (2) legden de cijfers vast. Tegen alle verwachting ln toonde S. V. Blankenberge zich gans de match door de meerdere van Knokke, bij wie Van Parijs tussen het doel- hout een beste partij diende te spe len. Het was Smith, de plaatselijke linksbuiten, die het enige doelpunt der partij nette. White Star leper begon heel knap. Doolaeghe vloerde de Voorwaartsdoel- man aan de viercfe minuut en nadien begonnen de lokalen te domineren. De Ieperse muurhield echter stand en het was pas enkele 'minuten voor het affluiten dat Dedullen op vrijschop kon gelijkstellen. Een werkelijk verrassend Wevelgem haalde te leper de ganse inzet weg. Een puntenverdeling ware zeker heel wat rechtvaardiger .geweest. Voor de thuismannen doelde Parreln, terwijl Van Eeckhoutte en Delrue de doel punten der bezoekers lukten. Lauwe verloqr op eigen plein tegen Tielt, dat de vruchten van een {lau we leiding kon plukken. Het winnen de doelpunt werd uit een flagrante offsidestand geboren. Harelbeke had na de nederlaag tegen Ingelmunster enkele ploegwijzlglngen aangebracht. Deze gaven goed resultaat en Zweve gem moest het ondervinden. Toch moet erkend dat de bezoekers zich flink hebben verdedigd. De voorlljn van S. K. Roeselare draalde Zondag tegen Torhout op volle toeren. Fiele Vancolllle was weer eens subliem en nam drie doelpun ten voor zijn rekening. S. K. stelt zich aan als titelkandidaat nr 1 en prijkt op kop met Wevelgem en Her zeeuw met het maximum, zijnde vier punten. Nadat Mahieu voor Wervlk voor sprong had genomen, kreeg A.A. Moeskroen een strafschop te nemen. De kans op de gelijkmaker werd ech ter verkeken, vermits het leder op het doelhout terecht kwam. Nadien kon Plllaert, de lokale goalgetter, de zege verstevigen. Er dient onderlijnd dat heide pioegen zeer hoogstaand technisch spel ten beste gaven. IP GEWESTELIJK A Daring Blankenberge toonde zich een klasse beter dan Torhout dat met forfaltscoor werd Ingemaakt. De Kustjongens mogen terecht titelpre- tentles voeren. Gistel ls niet meer de ploeg van weleer en werd door het flink op doel schietend Steenbrugge nog niet weinig afgetroefd. Steen- brugge eindigt dit jaar beslist zeer dicht. Helst toonde zloh gans de wedstrijd door de baas tegen Brede- ne en won verdiend. De Panne speelde een knappe wed strijd te Sljsele, dat slechts tot aan de rust evenwloht kon houden. In zeer korte tijd schoten de strand- Jongens dan nog driemaal roos en daarmede was ook het pleit beslecht. Koksljde begon met tot 2-0 uit te lo pen langs Coelus en Ackerman. Na de rust kwamen de Concordlaman- nen echter gevaarlijk opdagen en brachten evenwicht, maar konden niet beletten dat de rood-wltten langs Vandenboek Ret winnende doelpunt aantekenden. Verdiende lo kale zege. Veurne en Ste Kruis speelden een heel onsamenhangende partij. Rust kwam met blanke stand en nadien viel Madou bij de thulsspelers voor 20 minuten weg. Daarna drong Veur ne opnieuw aan, doch veel doelkan sen werden om de hals gebracht. Ste Kruis zal tooh met de scoorloze drawn het meest gediend zijn gewor den. Tegen Middelkerke, dat zeer flink de repliek bood, kon Nieuwpoort dank zij het opportunisme van midvoor Vanden Abeele een afgetekende zege behalen. De doelschutter der haven- Gij die van een meststrooier eist: Een voldoende capaciteit Een gelijkmatige mestverspreiding ondanks de wind en de helling van de grond Gemakkelijk uiteen te nemen en te reinigen roosters Een eenvoudig, stevig en storingvrij mechanisme Raadpleeg Uw McCormick International agent - Hij heeft het voor U geschikte toestel in voorraad. Jongens nam liefst alle drie de doel punten voor zijn rekening. IP GEWESTELIJK B Wakken stelde tegen Gits de wet en won dan ook met forfaitscoor. Toch mochten de moedige bezoekers wel de eer gered hebben. Molensport toonde zich van meetaf aan baas te gen het bezoekende Beselare, dat flink van zich af beet. De 3-0 thuis zege ls tenslotte verdiend te noemen. Waar belde ploegen elk een speel beurt voor zich namen en belde ver dedigingen zloh goed op de hoogte van hun taak toonden, eindigde de kamp tussen Ledegem en Vlamertin ge op een scoorloze drawn, die beide partijen recht liet varen. Houthulst drong zijn wil op tegen het bezoe kende Moorsele dat na de rust een zijner spelers van het veld zag ver wijzen en uiteindelijk ln een 4-1 ne derlaag diende te berusten. Winkel St Elooi won te Lichtervel de verdiend terwijl Meulebeke en Dentergem een spannende match speelden en elk een punt veroverden. Öostrozebeke mag zijn doelwachter Vanblervllet danken dat hij tegen het beter spelend Ardooie een puntje uit de branding redde. Ten slotte won Moorslede verdiend tegen St Jo ris al dient gezegd dat de thulsspe lers door het uitvallen van speler Neyrlnck een grote handicap oplie pen. II" GEWESTELIJK C Waar B. S. Avelgem tegen Dottenijs een verdiend gelijkspel ging afdwin gen zonden hun stadsgenoten Club Komen ledlgerhand naar huls, na een eerder middelmatig voetbaltreffen, waarin de lokale doelwachter een flin ke partij vertolkte. De oud-Provincialers van Deerlijk lieten Racing Waregem niet veel hoop en wonnen zoals zij wilden. Veel meer spanning zat er ln het treffen dat Toekomst Menen tegenover Lo- wlngen stelde. De bezoekers namen eerst voorsprong, doch een opportu nistische Bouwens zorgde ervoor dat de kansen keerden. Otegem won liefst met forfaltscoor tegenVlchte, dat een der zwakke broers uit de reeks schijnt te zullen worden. In de Groenlngestede werd het bezoekende Kuurne al niet veel meer kans gegund, terwijl Hulste té gen alle verwachtingen in de puntjes te Le Blzet ging halen. Aalbeke won tenslotte zeer onver diend tegen Club Poperiïige, dat wel een veldmeerderheid aan de dag leg de, maar geen geluk had in het be sluiten. Vermelden wij nog dat de spelleider ln een eerder ongelukkige dag was en de bezoekers hun eerste doelpunt ült een flagrante offside- stand konden verwerven. Zoekt g'iets f huren of te kopen, Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of wat? Wacht niet langer, plaats nog heden 'n Kleine ZOEKER in ons bladl Tijdens de beroepsrennerskoers te Waarschoot, waar hij met Adriaen- sens achtervolgde, na bandbreuk geleden te hebben, kwam Albert Ra mon, die thans te Eeklo woont, op een paar honderd meter van zijn woning in botsing met de auto van dhr E. Declerck, handelaar te Eek lo. Binnengedragen in de apotheek Roegiers, ontving hij er de eerste zorgen, doch gezien, de ernst van zijn toestand, werd hij naar de ste delijke kliniek overgebracht. Uit het onderzoek met de X-stralen is gebleken dat Ramon de vijfde en zevende wervel van de ruggegraat is gebroken. Thans ligt hij gans verlamd en zijn toestand wordt als zeer ernstig aanzien. Hoe het ook aflope, van rijden zal er nooit geen sprake meer zijn. De klassieke Grote Landenprijs welke Zondag 16 Sept. te Parijs wordt verreden en waarvan de weg wijzer gedeeltelijk loopt door de Chevreuse-vallei (bekend uit Bor deaux-Parijs), was gewoonlijk de laatste grote wedstrijd op 't Fran se wielerkalender. Dit jaar wordt nog Parijs-Tours verreden binnen een paar weken, maar dit belet niet dat er voor de Grote Landen prijs zeer grote belangstelling be staat. Tijdens de selectie werden vol gende achttien deelnemers aange duid. Belgen: Decock, Blomme, De Beuckelaere, Neyt en Mare. Buyze. Fransen: Rolland, Canavèse, Varnajo, Berton, Le Bert, Dussault, Bertho, Mahé, Dupont, Creton en Morvan. Andere buitenlandersCoppi, Koblet, Kublei', Biagioni en Pe- trucci. De bezetting is dus heel flink en onze landgenoten zullen het er niet onder de markt hebben. Toch hebben wij een groot vertrouwen in Blomme en Decock, die voor zulk individueel werk veel aanleg hebben en in deze 140 km. lange wedstrijd voor een nationale zege kunnen zorgen. Het spreekt van zelf dat de drie groten, Koblet, Kubler en Coppi de te kloppen te genstrevers zullen zijn. Firma Bouckaert VoLoVolleQlicm Nabij Tergnier, Frankrijk, werd sabotage gepleegd op de spoorlijn Bazel-Calais. De signali satiedraden werden er namelijk doorgeknipt en betonnen blokken op de spoorlijnen gelegd. Dank het feit dat de lokomotief van de eerst- aanbollende sneltrein voorzien was van een sneeuwruimer, werd de versperring weggeslingerd en een ramp vermeden. De sneltrein was volzet met geallieerde soldaten, die uit Duitsland terugkeerden. De grootste man van Neder land, de 2,40 m. grote en 230 kg. wegende Henkie Rijnbout, kwam een bezoek brengen aan Antwer pen, om er in een der automon- tagefabrieken een auto te bestel len, voor hem speciaal gebouwd. Dieven drongen binnen in de abdij van Orval en hebben er zes schilderijen gestolen, na ze uit hun kader te hebben gesneden. Te Mexico-City heeft een Amerikaan, die dronken was, Wil helm Teil willen nadoen en wou een geneverglas, dat hij plaatste op het hoofd van zijn echtgenote, afschieten. De dronkaard vuurde, maar trof zijn ongelukkige vrouw in het hoofd. Kort nadien overleed ze. De dader werd aangehouden. Wijl bij Tergnier, Frankrijk, een sabotagedaad op de spoorlijn mislukte, ontspoorde anderzijds, wegens sabotage, een trein van de lijn Périgueux-Agen. Men telt er verscheidene gewonden. Communistische Staten weigerden. De Conferentie van San Francis-Liberia Lux< co kende een vlot verloop. Wel poogde de Russische afgevaardigde, Hr Gromyko, Stokken in de wielen te steken en stelde hij een reeks amendementen voor. die alle van de hand werden gewezen. In zijn tus senkomst pleitte hij tegen eèn her leven van het militarisme ln Japan, verdedigde de eisen door de Philip- pijnen en Indonesië gesteld aan Japan, eiste dat het continentale China aan het debat zou deelne men en hield voor dat het eiland Okinawa aan Japan diende te blij ven. Van de eilanden, die Rusland worden toegezegd, gewaagde hij evenwel niet. Tijdens een plechtige zitting op Zaterdag 8 September jl. gehouden, werd dan overgegaan tot de plech tige ondertekening van het vredes verdrag voor Japan. Dit verdrag werd door 48 landen bijgetreden; drie weigerden, nl. de Sovjet-:Unie, Polen en Tsjecho- Slowakije, hun afgevaardigden blon ken ook door hun afwezigheid op de slotzitting uit. Het verdrag werd ondertekend namens: Argentinië, Australië. Bel gië, Bolivia, Brazilië, Cambodja, Ca nada, Ceylon, Chili, Colombia, Cos- ta-Rica, Cuba. de Dominikaanse re publiek, Ecuador, Egypte, El Salva dor, Ethiopië, Frankrijk, Grieken land, Guatemala, Haïti, Honduras, Indonesië, Irak, Laos, de Libanon, Mexico, Neder land, Nieuw-ZeeFand, Nicaragua, Noorwegen, Pakistan, Panama, Pa raguay, Perzië, Peru, de Phillppij- nen, Saodië-Arabië, Syrië, Turkije, Zuid-Afrika, het Verenigd Konink rijk, de V.S., Uruguay, Venezuela, Vietnam. Er waren meerdere dokumenten te tekenen, nl.: 1. Het eigenlijk vredesverdrag;; 2. Het protocol; 3. Een verklaring van de Japanse regering, waarbij'- dit land de waarde van de interna tionale multilaterale conventies er kent, die door Japan op I Septem ber 1939 als contracterende partij zijn aangegaan en waarbij Japan uiting geeft aan zijn bedoeling nog andere internationale conventies te tekenen. Dit document werd door Japan aleen ondertekend; 4. Een verklaring van de Japanse regering, eveneens alleen door Japan onder tekend, 'betreffende de militaire graven, begraafplaatsen en monu menten. Voor elk der afgevaardigden, be last door hun land het verdrag te ondertekenen, was een speciale pen voorbehouden en persoonlijk mocht elk afgevaardigde die pen behouden als een herinnering van deze histo rische vredesconferentie. Over de betekenis van dit vre desverdrag wordt nader uitgeweid in het artikel van onze medewerker Westerlinck de; Na de ondertekening van het vre desverdrag voor Japan werd tussen de U.S.A. en Japan tevens een vei ligheidsverdrag ondertekend. Te kenden namens de V. S., de HH. Acheson, Dulles en 2 Senatoren; namens Japan, de Eerste-Minister, Hr Yosjida. Bij dit verdrag wordt bepaald, dat Japan, zolang Amerikaanse strijdkrachten in Japan zullen ver blijven, zonder voorafgaande in stemming van de V. S., aan geen andere mogendheid vergunning tot het vestigen van militaire bases zal mogen verlenen. Het voornaamste artikel bepaalt, dat Japan, de V. S., die zulks aan vaarden, het recht verleent zijn land-, lucht- en vlootstrijdkrachten in en om Japan vrijelijk te gebrui ken. In de inleiding van het verdrag werd er op gewezen, dat Japan de middelen niet heeft om zijn verde diging te verzekeren en dat het wenst, dat samen met het vredes verdrag zou van kracht worden. Voorts werd in de inleiding gezegd dat Japan steeds een groter aandeel in zijn verdediging zal nemen, doch er zal voor zorgen dat zijn bewape ning nooit een dreigend gevaar wordt. Bij art 4 van het veiligheidsver drag wordt bepaald dat deze over eenkomst zal ophouden van kracht te zijn, zodra volgens de Japanse of Amerikaanse regering in het kader van de O.V.V. of op een andere wij ze andere individuële of collectieve veiligheidsmaatregelen zijn bereikt, die de internationale vrede en vei ligheid in de zone van Japan vol doende verzekeren. Communisten beschuldigen de U. N. O.-troepen van nieuwe schendingen van de neutrale zone. Geallieerd vliegtuig schoot bij vergissing op Kaesong. Communisten weige ren op andere plaats te onderhandelen. De besprekingen voor het tot stand brengen van een wapenbe stand werden nog steeds niet her nomen. De Communisten hebben de U.N.O.-troepen beschuldigd van nieuwe schendingen van het neu trale gebied van Kaesong o.m. van het feit dat een U.N.O.-toestel Kae song heeft beschoten en dat deze plaats meermalen door U.N.O.-toe stellen werd overvlogen. Van geallieerde zijde werd nader hand toegegeven dat een marine toestel, bij vergissing en ingevolge een verkeerde navigatie, voormelde plaats had bestookt. Er werd ver klaard dat tuchtmaatregelen tegen deze piloot zullen worden getroffen en verontschuldigingen werden aan geboden aan de Communistische woordvoerders. Intussen had Generaal Ridgway de Communisten aangeboden op een andere plaats dan Kaesong de onderhandelingen te voeren, maar het antwoord luidde dat de Sino- Koreanen geen bestandsbesprekin gen wilden houden buiten Kaesong, dat het voorstel van Generaal Ridg way onredelijk en ongerijmd was en het doel van het verzoek het in de grond boren van de onderhande lingen was. Op het front hebben die U.N.O.- troepen in de Oost-sector een offen sieve beweging ingezet en zware gevechten werden gelevérd. Ook aan de Imjin-rivier kwam het tot een hard treffen. Ten Westen van Jontsjon werd een U.N.O.-eenheid tijdelijk omsingeld bij een commu nistische verrassingsaanval, maar kon naderhand worden ontzet. In een week tijds zouden de U.N.O.- vliegtuigen 4.364 communistische voertuigen hebben vernietigd bij vluchten achter het rode front. Van Russische zijde werd ont kend, dat Sovjettroepen zich in Noord-Korea zouden bevinden. Het ultimatum van Dr Mossadegh verzonden. Engeland treft financiële tegenmaatregelen. Het inzicht van Dr Mossadegh, om aan Groot-Brittanje een ulti matum te sturen, inhoudend dat de Britten 14 dagen tijd hadden om de onderhandelingen opnieuw aan te vatten, zoniet zouden de laatste le den van het Britse personeel te Abadan uitgewezen worden, is thans tot vervuiling gekomen. Eerstens stelde hij de verzending ervan uit na een bijeenkomst dei- Perzische Regering. Naderhand wei gerde de oppositie in de Maljis dit ultimatum goed te keuren en door afwezig te zijn pp de vergadering van het Parlement wisten de oppo sitieleden zulks te bereiken, daal de Kamer aldus niet in aantal werd om geldig te stemmen. Toen wilde Dr Mossadegh zonder de goedkeuring van de Maljis het stuk toch doorzenden, maar Dins dag kwam de Shah van vacantie terug, had belangrijke besprekingen met Perzische leiders en de Britse gezant. In Engeland blijkt men ander zijds zinnens te zijn nooit meer te onderhandelen met Dr Mossadegh. In Engeland is men namelijk over. tuigd dat weldra petroleum genoeg te zenden. uit Koeweith zal kunnen gehaald worden en geraffineerd in Engeland om de Perzische petroleum te kun nen missen. Groot-Brittanje nam tevens financiële tegenmaatregelen, waardoor de dollartoevoer vanuit het Sterlingblok naar Iran wordt afgesneden. Tevens werd 'verboden schaarse goederen uit te voeren naar Iran. Daarenboven werd be slag gelegd op 14 millioen pond sterling aan Perzische fondsen wel ke werden bevrorenDit alles had tot gevolg dat de koers van pond en dollar fel stegen in Iran, Men melde eerst dat door tussen komst van de Shah de Hr Mossa degh de verzending van het stuk een drietal dagen zou uitstellen, maar Woensda.g jl. werd nu bekend dat Dr Mossadegh het toch heeft gezonden naar cfe Iraanse Ambas sadeur te Washington, opdat deze op zijn beurt het zou overmaken aan de Hr Aberell Harriman, die het dan naar London zou dienen door te sturen. Mogelijks de Hr Harriman nu nog weigeren het stuk naar Londen wereldomvattends strijd tegen communistische agressie. t De eerste dag werd een onder-v zoek gewijd aan de houding die te-f genaver ae U.S.S.R. moet wordenl: aangenomen, betreffende de verde-J diglng van de Middellandse zee,: de toelating van Griekenland en-1 Turkije tot het Atlantisch PactJ een akkoord zou zijn bereikt om trent het ontwerp Pleven Inzake de» oprichting van een West-Ëuropeesï leger. I COSt REGERING OMGEVORMD Einde vorige week werd Rudolf' Slansky uit zijn ambt ontheven van1- Secretaris-Generaal der Tsjecho-i Slowaakse communistische partij.; Twee dagen nadien werd een uit'-' gebreide regeringsomvorming be kend gemaakt, waarin Slansky' voorkomt als vice-premier. Er zijn[ heel wat nieuwe ministers aange-i steld, maar ook andere verdwijnen,! o.m. Svoboda. de militair die het mogelijk maakte dat de Communis-' ten aan het bewind konden komen f zonder tegenstand -vanwege het le-f ger te ontmoeten en die tot dusver vice-premier was. PAUSELIJK INTERNUNTIUS UITGEWEZEN Mgr Riberi, de Pauselijke Inter- nuntius in China, werd door de' Communistische overheden van' continentaal China uit het land ge-l wezen en ls thans in gezelschap, van Belgische en Italiaanse Paters S te Hongkong aangekomen. LEVENSMINIMUM VERHOOGD Door de Franse Regering werd: besloten het levensminimum voor; de loontrekkenden vast te stellen* op 20.000 fr. per maand, 't zij op! 100 fr. per uur. Tevens werd be-l sloten tot een verhoging van de. gezinstoelagen. De Franse syndikaten blijken het daarmede niet eens, zodat nieuwe sociale onrust of regeringsmoeilijk-.! heden ln verband hiermede wor den gevreesd. NIEUW ANTI-KATHOLIEK PROCES Te Boekarest is andermaal een nieuw anti-katholiek proces aange vangen. Verschijnen thans voor de Militaire Rechtbank tien personen, waaronder 1 bisschop en 5 pries ters, alle beschuldigd van spion-! nage en samenzwering tegen de veiligheid van de staat». Tegen allen werd de doodstraf geëeist. Naax verluidt hebben allen be kend en in hun bekentenissen er het Vatikaan, Italiaanse, Ameri kaanse, Britse en Zwitserse auto riteiten bij betrokken. STAATSGREEP VERIJDELD Uit Amman wordt gemeld datF' een staatsgreep werd voorkomen11 tegen de nieuwe Koning Talal, die»: tot doel had Prins Naïf op de troon te brengen. Het complot zou ge-H smeed zijn door de derde vrouw van wijlen Koning Abdullah, de' «zwarte koningin», 22 jaar oud, maar Glubb Pasja kwam ervan in 1 kennis en verwittigde de regering, zodat de staatsgreep kon verijdeld: warden. 1 «O»j'j Ij U.S.A. Binnenkort Atoomvlteg- 1 tuig. Tussen de Amerikaanse ma-ii rine en een Amerikaanse fabrleki' werd een contract getekend, ter ver-; vaardiging van een vliegtuig, dat door;1 atoomkracht zou worden aangedre-,1 ven. TRIEST, kingen Naar nieuwe bespre-. Naar verluidt «ouden Ita-;, Linkse oppositie kon zulks niet verhinderen. De Franse Nationale Vergadering heeft in zitting van Maandag jl., met 322 stemmen tegen 251, een wetsontwerp goedgekeurd om de katholieke scholen meer steun te geven. Het wetsontwerp voorziet erin, dat de overheid gezinnen drie dui zend frank per jaar geeft voor eik kind van schoolgaande leeftijd. Het geld mag, overeenkomstig de opvat tingen van de ouders, gebruikt wor den, voor het bezoek aan openbare of bijzondere scholen. Het gevolg ervan zal zijn dat de bijzondere scholen jaarlijks een subsidie van ongeveer drie milliard frank krijgen. De tegenkanting van Socialisten en Communisten kon niet verhin deren dat het ontwerp werd goed gekeurd. De Regering had zich niet voor, noch tegen uitgesproken, zo dat aldus ook een regeringscrisis werd vermeden. Het eerste wetsontwerp ter ver betering van de positie van de ka tholieke scholen werd de vorige maand aangenomen. Hierbij werd een gezinstoelage van 850 millioen frank vastgesteld voor het bezoek van de openbare en bijzondere scholen. Houding aan te nemen tegenover de U.S.S.R. besproken. 118 en Vougoslavië wensen een bplos-f. slng te vinden voor de kwestie van, Triëst en bereid zijn onderling,1 daarover te onderhandelen. JJ BULGARIJE. Nieuwe terdood-J veroordelingen. Door de Burgaarsev Krijgsraad te Sofia werden 13 Bul-; garen veroordeeld, waaronder 4 tot: de doodstraf, onder beschuldiging tef:1 zijn opgetreden als agenten van de :j Amerikaanse geheime dienst j JAPAN. Amnestie. In Japan,' komt amnestie te worden verleend, aan 60.000 militairen, die tevens hun; burgerlijke en militaire rechten te-,'1 rugkregen. Nog 50.000 anderen wach-j ten thans op verdere genademaatre-i gelen. i| U.S.A. Complot tegen Cromyko.) De politie van San Francisco ver- i nam dat Wit-Russen een complot ge smeed hadden tegen de Russische afgevaardigde Gromyko, die deelnam aan de aldaar gehouden conferentie! vöor het vredesverdrag voor Japan. De samenzweerders zouden nl. zin nens zijn geweest op de grote baan de auto van Gromyko te doen aan rijden door een zware vrachtwagen. De politie, aldus tijdig verwittigd, nam de nodige maatregelen om dé samenzwering te doen mislukken. OOST-BERLIJN. Amerikaanse soldaat neergekogeld. Een onge wapende Amerikaanse soldaat die bij1 vergissing ln een Russische contro lepost te Berlijn terecht kwam, werd, er koelbloedig neergekogeld door de, Duitse volkspolitle. De Russen be-! loofden een onderzoek te zullen ln-, stellen en de dader aan, te houden. t ENGELAND. Eigen atoombom.; i Volgens de Daily Express bezitj j Groot-Brlttannië thans ook een elgenj,) atoombom en zou deze beproeven infj Australië. NOORWEGEN. Een vrijspraak.^ Edward Danlelsen, de zooa van dei!] Noorse Stafchef, die beschuldigd wais'!! van splonnage, werd door de Krljgs-: raad vrijgesproken, daar geen vol-|]i doende bewijzen voor handen «öu-i den zijn geweest. ENGELAND. Staal gevraagd aanj i U.S.A. Door Groot-Brittannlë werd ff een levering staal van 800.000 ton t aan de U.S.A. gevraagd. 1 U.S.A. Oorlogsschepen voor Ita-i i Uë. In de eerstkomende drie we-); ken zullen de U.S.A. acht oorloge-JI schepen, nl. torpedojagers en escor-L teschepen, aan Italië overmaken. WEST-BERLIJN. Lastige kwas ten. Twee Sovjet-mllltalren, een kapitein en een soldaat, belden dronken, reden met een auto door de afsluiting, opgericht tussen belde sectoren, wijl manschappen van de Oostelijke grenscontrole op hen! vuurden. Meer dan twee uur werden belde dan nog achtervolgd door Amerikanen ln de Westerse zone, totf zij gevat werden na een harde vecht-lil] partij. Belde zullen aan de Russ.'-i sche overheden worden uitgeleverd !p Ho De Ministers van Buitenlandse Zaken der Grote Westerse Drie (U.S.A., Frankrijk en Groot-Brit- tannië), zijn Woensdag jl. te Was hington bijeengekomen ter bespre kingen van meerdere gemeenschap pelijke kwesties, inzonderlijk om een strategie te beramen voor een Ere-Afdeling Antwerp F. O. S. Doornik La Gantolse 21 F. C. Luik 0—1 3. C. Anderlecht R. C. Mechelen 31 O. C. Charleroi U. St Gillis 1—1 Tllleur F. C. S. C. Charleroi 31 Racing C. B. Beerschot A. C. 2l Berchem Sp. Daring O. B. 20 F. C. Mechelen Standard C. Luik 21 RANGSCHIKKING 1. F. C. Mechelen 2 2 0 0 5 2 4 2. Berchem Sp. 2 2 0 0 5 2 4 3. S. C. Anderlecht 2 2 0 0 6 3 4 4. Tllleur F. C. 2 1 0 1 4 0 3 5.U. St Gillis 2 1 0 1 4 1 3 6. Beerschot A. C. 2 1 1 0 8 2 2 7. R. C. Mechelen 2 1 1 0 6 3 2 8. F. O. Luik 2 1 1 0 3 3 2 .9.S. C. Charleroi 2 1 1 0 4 4 2 ■0. Racing C. B. 2 1 1 0 3 4 2 U.Antwerp F. C. 2 1 1 0 2 4 2 12. La Gantolse 2 0 1 1 1 2 1 '3. O. C. Charleroi 2 0 1 1 1 8 1 •4. Standard C. Luik 2 0 2 0 3 5 0 5. Daring C. B. 2 0 2 0 3 5 0 16. U. S. Doornik 2 0 2 0 0 6 0 Matchen voor Zondag a.s.: ftac. Mechelen Rac. Brussel Dar. Brussel Tllleur F. O. Beerschot Berchem Uil. Doornik Ol. Charleroi 3. C. Charleroi Anderlecht Stand. Luik Antwerp On. St-Giuis F. C. Mechelen Luik Gantolse Ie Afdeling A Vigor Hamme A. E. C. 3—5 23 2—0 0—1 4—3 1—1 F. C. Izegem Boom F. C. A. ET. C. Bergen St Niklaas S. K. F. C. Brugge R. C. Gent A. S. Oostende Ukkel Sp. White Star A. C. F. C. Ronse U. S. Centre Dendennonde A. V. Rupel S. K. 01 O. S. Brugge Kortrljk Sp. 11 RANGSCHIKKING 1. A. S- Oostende 2. Vigor Hamme 3. Ukkel sport 4. Bergen A. E. C. 5. S. K. St Niklaas 6. Rupel S. K. 7. F. C. Ronse 8. Kortrljk Sp. 9. U. S. Centre 10. White Star A.C. 11. F. C. Brugge 12. Denderm. A. V. 13. Boora F. C. 14. O. S. Brugge 15. R. C. Gent 16. F. C. Izegem Matchen voor Zondag a.s,: White Star Dendermonde Vig. Hamme 8. K. St-Nlklaas Rac. Gent F. C. Izegem A. E. C. Bergen F. C. Ronse Rupel Kortrljk Sp. A. S. Oostende Ukkel F. C. Brugge Boom Bevordering B St. Kortrijk Oudenaarde S. V. C. S. St Joost Elsene S. C. F. A. C. Meulest. Doornik Rac. Eend. Aalst F. C. Roeselare St. Moeskroen Exc. St Niklaas S. K. Beveren S. C. Menen V. G. Oostende C. S. Schaarbeek S. K. Geraardsbergen Waregem RANGSCHIKKING 0—2 3—1 1—4 4—2 2—2 4—2 4—1 1—3 2 2 0 0 3 0 4 l.Rac. Doornik 2 2 0 0 8 3 4 2. Eendr. Aalst 2 2 0 0 5 3 4 3. Beveren S. K. 2 1 0 1 4 3 3 4. Waregem S. V. 2 1 1 0 3 2 2 5. St. Moeskroen 2 1 1 0 1 1 2 6. Oudenaarde 2 0 0 2 3 3 2 7. C. S. Joost 2 0 0 2 3 3 2 8. V. G. Oostende 2 0 0 2 4 4 2 9. S. C. Menen 2 1 1 0 4 5 2 10. Meulestede 2 1 1 0 2 3 2 11. Exc. St Niklaas 2 0 1 1 3 4 12. Roeselare F. C. 2 0 1 1 3 4 1 13. Geraardsbergen 2 0 1 1 2 4 1 14. St. Kortri.lk 2 0 2 0 1 4 0 15. C.S. Schaarbeek 2 0 2 0 2 7 0 16. Disene S. C. 0 0 8 0 0 10 0 1 0 1 Matchen voor Zondag a.s.: Schaarbeek Meulestede Stade Kortljk Stade Moeskroen Oudenaarde St-Joost F. C. Roeselare V. G. Oostende Elsene Beveren Eexc. St-Nlklaas Geraardsbergen S. V Waregem E. Aalst S. O, Metten ae R. C, Ö8.0IBIK II0 Provinciaal V. Oostende W. S. leper C. S. leper S. V. Wevelgem R. C. Harelbeke Zwevegem Sp. S. V. Blaukenb. Knokke F. c. Eendr. Wervlk A.A. Moeskroen W. S. Lauwe F. C. Tielt S. K. Roeselare F. C. Torhout U. S. Herseeuw Ingelmunster RANGSCHIKKING l.S. K. Roeselare 2 2 0 0 10 2. U. S. Herseeuw 2 3. S. V. Wevelgem 2 4. F. C. Knokke 2 5. C. S. leper 2 6. Eendr. Wervlk 2 7. Ingelmunster 2 I—1 1—2 2—0 1—0 3—1 1—2 5—1 3—0 8.S. V. Blankenb. 2 F. C. Tielt 2 10. Rac. Harelbeke 2 11. W. S. Lauwe 2 12. F. C. Torhout 2 13. W. S. leper 2 0 1 1 3 4 1 14. Voorw. Oostende 2 0 1 1 3 9 1 15. A.a. Moesjtroen 2 0 2 0 2 5 0 16. Zwevegem Sp. 2 0 2 0 0 7 0 Matchen voor Zondag: a.s.: Ol. Ingelmunster E. Wervlk S. V. Wevelgem W. S. Lauwe F. C. Tielt F. C. Knokke Zwevegem Sp. C. S. leper F. C. Torhout U. S. Herzeeuw W. S, leper S. V. Blankenberge Rac. Harelbeke S. K. Roeselare A. A. M9?§JSIÖPö Voorw. Oostegjie IIe Gewestelijk A S. K. Torhout Dar. Blankenb. S. K. Steenbrugge E. Gistel F. C. Heist S. V. Bredene F. C. Sljsele R. C. De Panne S. K. Den Haan W. S. Oudenb. S. V. Nieuwpoort Middelkerke S. V. Veurne S. K. St Kruis V.V. Koksljde Concordia Sp. RANGSCHIKKING 2. Steenbrugge 3. S. V. Nieuwpoor 4. De Panne Rac. 5. S. V. Veurne 6. Oudenburg 7.V. v. Koksljde 8. Middelkerke 9. F. C. Sljsele 10. F. C. Heist U.S. K. St Kruis 12. Con. Brugge 13. S. V. Bredene 14. E. G. Gistel 2 2 0 0 11 0 2 2 0 0 12 1 2 2 0 0 7 1 2 2 0 0 9 4 2 1 0 1 5 3 1 1 0 0 4 1 1 1 0 0 3 2 2 1 1 0 3 3 2 1 1 0 7 8 2 X 1 0 2 6 2 0 1 1 0 4 2 0 2 0 5 7 2 0 2 0 3 7 2 0 2 0 2 12 2 0 2 0 1 7 2 0 2 0 1 9 0—5 8—1 2—0 3—5 1-4 3—0 0—0 4 4 4 4 3 2 2 2 2 2 I 0 0 0 0 9 0 16. Torhout S. K. Matchen voor Zondag a.s.: Dar. Blankenberge F. C. Sljsele Conc. Brugge S. K. Den Haan W. S. Oudenburg E. Gistel S. V. Bredene V. V. Koksijde S. K. St-Kruis S. K. Torhout G. S. Middelkerke S. K. Steen brugs: F. C. Hélst S. V. Veurne Rac, De Panne S. V. Nieuwpoort II0 Gewestelijk B Ol. Ledegem Vlamertinge 8. K. O—0 F. C. Lichtervelde St Eloois Sp. 23 F. C. Wakken V. P. Gits 5—0 M. S. Ingelmunster Beselare E. 30 W. S. Houthulst S. V. Moorsele 4—1 S. C. Öostrozebeke Ardooie V.C. 22 St Joris Sp. S. V. Moorslede 13 V. V. Dentergem Meulebeke 33 RANGSCHIKKING F. C. Wakken Vlamertinge Öostrozebeke M. S. Ingelm. Lichtervelde F.C. Moorslede S. V. Winkel Sport OL Ledegem W. S. Houth. V. P. Gits Dentergem Ardooie V. O. E. Beselare Moorsele S. V. St Joris Sp- Matchen voor Zondag a.s.: -Eloois Su. S. C. Öostrozebeke V. Moorslede V. V. Dentergem C. Meuiebeke E. Beselare V. Moorsele St-Joris Sp. P. Gits F. C. Lichtervelde K. Vlamertinge M. S. Ingelmunst. S. Houthulst F. C. Wakken C, Ardooie Oi, Led.ee§m IIC Gewestelijk C S. V. Vlchte F. C. Otegem 0—5 S. K. Avelgem F. C. Komen 2—0 S. C. Le Blzet Hulste Sp. 13 Rac. Waregem Deerlijk Sp. 0—3 Dottenijs Sp. B. S. Avelgem 1—1 F. C. Poperinge Aalbeke Sp. 0—2 Toek. Menen F. C. Luingne 3—2 S. V. Kortrijk Kuurne Sp. 51 RANGSCHIKKING 2 2 0 0 8 1 4 1. Aalbeke Sp. 2 2 0 0 6 0 4 2 1 0 1 2 0 3 2. B. S. Avelgem 2 2 0 0 5 1 4 2 1 0 1 4 3 3 3. F. C. Otegem 2 2 0 0 12 5 4 2 1 1 0 3 1 2 4. Kortrljk S. V. 2 2 0 0 10 5 4 2 1 1 0 6 4 2 5. Dottenijs Sp. 2 1 0 1 3 2 3 2 1 1 0 4 3 2 6. Deerlijk Sp. 1 1 0 0 3 0 2 2 1 1 0 7 6 2 7. Luingne F. C. 2 1 1 0 7 3 2 2 0 0 2 1 1 2 8. Kuurne Sp. 2 1 1 0 6 5 2 2 1 1 0 7 7 2 9. Hulste Sport 2 1 1 0 7 6 2 2 1 1 0 1 5 2 10. Toek, Menen 2 1 1 0 4 5 2 1 0 0 1 3 3 1 11. S. K. Avelgem 2 1 1 0 2 4 2 2 0 1 1 3 5 1 12. Waregem Rac. 2 0 2 0 5 10 0 2 0 1 1 3 6 1 13. F. C. Komen 2 0 2 0 1 4 0 2 0 1 1 1 4 1 14. S. C. Le Bizet 2 0 2 0 1 8 0 2 0 2 0 2 7 0 15. F. C. Poperinge 1 0 1 0 0 2 0 1 0 1 0 1 3 0 16. Vichte S. V. 2 0 2 0 0 10 0 Matchen voor Zondag a.s.: Hulste Sp. Toek. Menen B. S. Avelgem S. K. Avelgem F. C. Komen Deerlijk Sp. Kuurne Sp. Dottenijs Sp. F. C. Otegem S. C. Le Blzet Aalbeke Sp". Rac. Waregem S. V. Kortrijk S. V. Vlchte f. C, LutoUttS _3L fi» POHéllDgfl III» Afdeling D Izegem Sp. S. V. Plttem S. K. Zilverberg Dosko Beveren S. V. De Ruiter S. K. Staden S. K. Hooglede Sp. Tielt V. C. Aarsele 8. K. St-Baafs S. V. Rumbeke Ol. Koolskamp III' Afdeling E F. C. Lendelede F. O. Marke B. S. Stasegem A. S. Rlsquons-Tout S. K. Beveren-Lele Moen Sp. Rac. Lauwe N. S. Heule C. S. Dottenijs W. S. Stasegem Rekkem Sp. W. S. Desselgem Tlegem Sp. Rac. Bissegem III» Afdeling F Brlelen Sp. E. Watou Dadlzele Sp. W. S. Passendale F. C. Woesten S. K. Elverdinge B. S. Poperinge S. K. Geluwe 8. C. Zonnebeke J. A. Waasten III® Speciaal A S. V. Nieuwpoort G. S. Middelkerke S. K. Den Haan Rac. De Panne Hermes Oostende W. S. Oudenburg E. G Gistel GS. Leffinge V. V. Koksljde S. V. Bredene S. K. Voorwaarts S. V. Veurne III® Speciaal D F. C. Woesten W. S. leper E. Wervlk B. 8. Poperinge E. Beselare F. O. Kolnen C. S. leper S. K. Vlamertinge F. O. poperinge W. S. Houthulst if U. S. Herzeeuw Aalbeke Sp. W. S. Lauwe F. O. Luingne a F. C. Marke Rekkem Sp. i ,J Rae. Lauwe Toek. Menen Rac. Bissegem A. S. Risquans-Tau!l j!' Dottenijs sp. A, Stjoeskroen .WevfilgeuL

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 9