...En Albert DENYS Menense van U kunt ook deze mooie «Buffetkachel genieten Het Vissersleven te Nieuwpoort i\ [VLAMERTINGE CAFÉ FLANDR1A NIEUWKERKE BIKSCHOTE XEMMEL VOORMEZELE 1 li Stort 36 fr. PLOEGSTEERT-LE BIZET 11 V1ESEN Paardenmarkt, POPERH-Tel. 01 Elverdingestraat, IEPER-Tel.175 EN ALLE VERDELERS. OOSTVLETEREN ZUIDSCHOTE BOEZINGE LANGEMARK W2STROZEBEKE MERKEM HOUTHULST SCHUIF MOORSLEDE WIJTSCHATE RELUVELD GELUWE KRUISEKE (Wervik) WAASTEN ZONNEBEKE MENEN Zitdagen C. V. P.- Mandatarissen ARRONDISSEMENT IEPER UIT TER HAND TE KOOP WOONHUIS STADEN VEEPRIJSKAMP TE WULPEN op Donderdag 27 September, R. S. C. MENEN UITSLAG WESTENDE THYSSEN-NAEYE WINNEN DE ZESDAAGSE VAN ST ETIENNE LAMPERNISSE INGELMUNSTER BEVEREN-bij-Roeselare ARDOOIE -= I SET WEKEÏJJKS NIEUWS J "5S ZateTdag 8 Oct'. 1951. STSdz. Mgr Cruysberghs komtl Ter gelegenheid van het zilveren jubelfeest van de Boerlnnengllde. comt Mgr Cruysberghs spreken naar C/lamertlnge op Kermls-Dlnsdag te f! 14 u. In de H. Famlllekapel. Te 14 u. fiechtlg H. Lof ln de kerk. Daarna ln Ie Famlllezaal, gezellige koffietafel m boelende ontspanning: jubelklan ten, reidansen en zang door de B.J.B. net medewerking van het Davlds- jl'ondskoor. Iedereen ls welkom I Davidsfonds. Zt Verleden Jaar Bloten wij onze Ba- gnls-kermls met het kunstvolle en nntsoannende optreden van het ge- .„riengd cabaret «De Gezellen» uit »*Brugge. Oo aanvraag van tal onzer .eden heeft het bestuur hen opnieuw Iwitgenodlfd. ZIJ komen ons verras sen met een gans nieuw programma. 1 {Genummerde kaarten bij de Gezus- :rrs Dejonghe. tOGER GODERIS - DEHEEGHER FlPoporingcstr. 45, VLAMERTINGE HGPENT Zaterdag 6 Oktober zijn Zdeuren. 15 Veel lekkere bieren. (c.3643) Verzorgde bediening. Burgerstand September '51. Geboorten. Deleu Monique, d. v. Marcel en Debuy Zulma. Gru- son Jacques, z. v. Marcel en Alle man Marie. Sohier Rony, z. v. Jean en Laconte Simonne. Ooghe Eric, z. v. Marcel en Calle- waert Palmyre. Huwelijksaankondigingen. Fir- min Mostaert met Deknudt Alice. Liefooghe Omer met Vanuxem Genevieve. Rouze Roland met Fontaine Paulette. Delaval An- dré met Dezeure Maria. Huwelijken. Mostaert Flrmln met Deknudt Alice. Liefooghe Omer met Vanuxem Genevieve. Rouze Roland met Fontaine Pau lette. Sterfgevallen. Hessel Julius, 72 j., echtg. Meseure Leonie. Bacquaert Anaïse, 91 j., wed. Crab- be Theophile. Lenglart Julie, 63 jaar, wed. Deblock Francois. Leynaert Jules, 71 j„ echtg. Ry- ckebusch Marie. Aanrijding. Zondag 11., omstreeks 22.30 u., be gaf Decrock J., oud-Inwoner onzer osemeente en thans woonachtig te l0Dlkkebus, zich te voet van Poperlnge naar Vlamerttnge. Gekomen aan «De l°3ouden Brander stak hij de straat over en werd aangereden door een 18sekere Demuynck uit Roubalx, ko mende uit de richting van het dorp. f Het slachtoffer liep erge verwondln- ;en op aan de onderste ledematen en IHmoest ter verzorging naar het O. L. Vrouw Hospitaal te leper overge- BMlïaoht worden. Et Kermlsprogramma. Zondag 7 Oktober: Te 11 u„ mu- fbnekconcert. Te 14 u„ kermisschle- tlng aan de staande pers. Te 15 u.: voetbalwedstrijd 0. K. V. W. S. Houthulst. Te 17 u., concert. Te 18 u.. kermisbal. 16 Maandag 8 Oktober: Te 9 u„ Jaar getijde. Te 14 u„ kermlsprljs voor Beginnelingen B.W.B. Te 18 u., 18,°aDlnsdag 9 Oktober: Te 14 u„ B.J.B.- Teest. Te 14.30 u., prljsschletlng jan de staande pers voor de leden der 3t Sebastlaansgllde. Te 19 u„ ca- oaret ln de H. Familiezaal. Zondag 14 Oktober: Brandhoek- HJrermls: Te 14 u., muziekconcert en toers voor Beginnelingen B.W.B. Zc Voetbal. 1« V. P. Glts 6 0 S. K. Vlamertlnge Zondag 11. liepen onze rood-wltten - 1ft;e Glts een zware verplettering op. j1"Oeven we maar aanstonds toe dat j ,-jet rood-wltte geheel niet marcheer- 19-Se zoals de vorige Zondagen. De ylnduitslag ls echter geenszins de 19ipelweergave van de match. Glts gaat seffens ten aanval over, 19doch rood-wit laat zich niet onbe- ;ulgd. Rond het kwartuur begaat 1 Mei een onvrijwillige hands en de J laaropvolgende strafschop wordt om- 'ezet (10). Het spel golft heen en "-weer en doelwachter Lowyck puncht :wee pulk gegeven corners fraai weg. l,Z05portkring weet eveneens corner af jgé dwingen die echter niets oplevert. [1 Wanneer de lokale midvoor alleen ijivoor doel komt, schiet hij onhoud- '"baar binnen (3—0). Sportkring ls .„.'eenszins ontmoedigd, doch telkens "wordt slecht besloten. Na de rust is Sportkring uitgespro- I9ken de meerdere, doch driemaal ij! jrengt de deklat en tweemaal de ztl- fj iaal redding. De onkans ls waarlijk tfj ian onze zijde en" Glts ls herhaalde malen bijna geslagen. Wanneer hun midvoor dan op ontsnapping een ji lerde doelpunt aantekent, speelt t|ifood-wlt als een verslagen ploeg en jerust ln de nederlaag. Degrendele ):»-veet de stand op 40 te brengen en lokale midvoor weet verder de cij- jlpfers oo te drijven tot 60. Onze reserven, te gast hij E. Wer- ij8}lk, deden het niet beter (100). i Zondag a.s. ontvangen we het be- ■n< :oek van de Woudsporters uit Hout- jnulst. Gezien onze mannen op weer- vraak belust zijn, hopen we op een ïjiege. Supporters en kermisvierders IjliGe 15 u. allen op Het N. C. Mlddenstanflsverbond aan de eer en aan de spltsl Onze afdeling N.C.M.V.-Blkschote genoot de eer onder de afdelingen van het gewest, te mogen genieten van de eerste algemene vergadering. Deze eer was ook niet onverdiend, want op een bevolking van circa 800 Inwoners, waarvan een 40-tal mid denstandsgezinnen, zijn er thans 25 daarvan aangesloten bij het N.C.M.V. De spreekbeurt van Mr iforeeuw, op Zaterdag 29 Sept. 11., oogstte een groot succes. Er waren 23 aanwezigen, waarvan 17 leden. Na de zeer Inte ressante voordracht en een kort woordje van de gewestsecretaris, werd er overgegaan tot de verkiezing van een definitief plaatselijk bestuur. Volgende leden bekwamen een meer- derheid van stemmen: Peene Fablen (151, Busevne Gaspnrd (13), Lahout- te Omer (131. Vanhoutte Jozef (10). Verschelde Richard (10) en Bour- deau Reml (9). Op Maandag 15 Oktober zal er een eerste bestuursvergadering plaats grijpen, om over te vaan tot de aan stelling van de voorzitter, enz. Burgerstand. Overlijden. Craye Philomène, 86 j„ wed. Büioit Geerardyn. Huwelijken. Wybo Maurits met Bosschaerts Lucia. Hossey Maurits met Priem Germaine. Dessein Joseph met Lammerant Alice. Huwelijksafkondiging. Thoré Remi, autogel., Loket' en Hillewaere Alice, naaister, Kemmel. Burgerstand. Huwelijk. Deknudt Robert, bakker en Emma Sinaeve, landb., b. v, Voormezele. Huwelijksafkondigingen. Coop- man Michel, landb., Reningelst en Bouche Maria, z. b,, Voormezele. André Wybo, hovenier, Voormeze'e en Timoerman Godelieve, z. b., v, Dikkebus. Overlijden. Georges Paret. 70 j., wed. Romanie Belpaire, echtg. Celina Masson. op de Pothem. BIJ Het Vliegend Wiel 'w Onze bekende Liefhebber A. Noyéi- e trok het soldatenpak aan en ver- ;rok Dinsdagmorgen naar het leger. i Uitslagen onzer aangesloten ren- t|ïers: 'it Thuur Oleenewerck: 8» te Lange- iinark, 7» te Bissegem, 3» te Nleuw- •^1 poort. 1, Ghjequlère Raf: 2° te Moorsele, 1' ,i« ",e Moorslede. 5" te Komen. l PyP® G': 10 te Nleuwkerke, 1® te Rits. te I Logie D.: 5» te Nleuwkerke, 7( Voumen. Huyghe: 8" te Nleuwkerke. Desmet: 10» te Nleuwkerke. Timperman: 11» te Nleuwkerke. Deboodt: 2» te Langemark, 2® te Voumen. WUlemyns: 3» te Langemark, 5» te Voumen. DulvenmaatschapplJ De Zwaluw Prijsvlucht van 30 September uit irras: 1. Deraeve H„ Poperlnge; 2. en 1. Maeckelberghe H., Jonkershove; 4. leplacie J.; 5. Devos J. op postcheckrekening Nr 4763.60 der Drukkerij Sansen, Poperinge, en ons blad zal U wekelijks tot einde 't jaar per post tehuis be steld worden. II, Burgerstand. Gêbóórte. Dewllde Relnhald, rue i9s_Dépórtés. |-j! Irê, v. Plöêgsteert, t.,1 .larle, v. Armentièri. '■J Huwelijken. Ohrlstlaens Geor- :es, v. Ploegsteert, en Sohier Marie- It xmlse, v. Ballleul. Rotsaert i'«i inland, met Deleruelle Jacqueline, '1.1 v.. Ploegsteert. Vereremerktngen. Kr even het ereteken van Ridder in le Kroonorde: de HH. Déslré Rose, u'mentlêresstraat; Jean-Baptiste Her emans, rue du Centenaire; Hilaire lersavel, Sentier de Gand. Ernstig werkongeval. De werkman Arseen Debeuf, wo- lende te Le Touquet, bevond zich in en mengelmachlne op de eteenbak- :erij Le Progrès Touquetstraat te 'loegsteert, om de mengelaar van f finnen te kuisen. Terwijl hij hler- Huwelljksbelofte. Leclercq An- en Pont Jeanne- 'ti rii hede bezig was, zette de machine :lch plots ln beweging. De hr Desim- lel, uit Wa.asten, die ln de nabijheid verkzaam. was en dit zag, kon geluk- :lg tijdig de motor van de machine uileggen, zodat hierdoor de werk- nan aan een zekere dood ontsnapte. >e ongelukkige werkman werd door verkmakkers ontzet en na de eerste i>rgen van een geneesheer ontvangen e hebben, werd hij naar het hospl- aal overgebracht. Men vreest een jreuk van verschillende ribben. Burgerstand. Huwelijk. Robert Pollet, bedlen- e, v. Neer-Waasten, en Isabella Ja- obs, z. b„ v. Mesen. Geboorte. Rlgobert Declcrcq, z. Albert en Irma Priem, Steenstr. 1. Wijkkermls op De iejierhoek Zondag 7 en Maandag 8 Oktober X ieeft de jaarlijkse wijkkermls plaats BUFFET N'4839 (bc. 3471) p «De ïeperhoek». Een druk be- ochte kermis op de scheidingslijn lesen-WlJtsehate. Zondag, vanaf 10 uur, allerlei volks- pelen, bolllngen. kaartingen, enz. Namiddags te 14 uur, wlelerwed- trljd voor de Inwoners .gevolgd van .c! j allezenkoers. Zangcrochet ln het lo- jïj haal «Aux Deux Nations». iMaandag, voorzetting der volksspe- !i; ;»n. j Op de beide dagen, bal ln al de 10- talen van de wijk. N i-Ooneelnieuws. «Mesen Vooruit». De toneekrlng «Mesen Vooultin j jpmenwerklng met de balletgroep, zal iet winterseizoen Inzetten met de 1Jpvoering van de operette De Bom I; nelbaron». Data der vertoningen zijn li' J .og niet definitief vastgesteld. Bij (ie Brandweer. 'Vfi Zondag 7 Oktober, maandelijkse ergaderlng van de pompiers ln het >Raal De KroonMarktplaats, .anvang te 10 uur. Belangrijke me edelingen. Processie van de H. Rozenkrans. Op Zondag 7 Oktober, zal de Pro- 'essle van de H. Rozenkrans uitgaan nmlddellljk na het plechtig lof van l|4 uur. Wijkkermls op de ïeperhoek Zondag 7 October, wijkkermls op e ïeperhoek aan de grensschef- ing van Mesen-Wijtschate. Op het irogramma allerlei wedstrijden, bol- ,i >i Ing, kaarting, vallezenkoers, enz. j £al ia. si .de lokalen. Burgerstand. Huwelijksafkondiging. Jerome Desmedt, landb., Vlamerting« met Mazereel Bertha., landb., Oostvlete- ren. Davidsfonds. Op Woensdag 10 October te 19 u„ wordt de winterwerking ingezet in de parochiezaal met een zangavond die we aan allen ten zeerste aan bevelen. Willem Demeyer, de Vlaamse zanger komt met De vedel aan de zijde, het lied ln ziel en mond». Hij laat U de mooie Vlaamse volks liederen beluisteren en meezingen. Werk van de Akker. Verleden Zondag eindigde de wel geslaagde vergadering met een prijs- kaarting die volgende pitslag gaf: 1. Couwet Michel Tahon Jerome; 2. Behaeghel A. Duthoo Georges; 3. Desmet Jozef Verstraete Leon; 4. Dezeure Daniël Schorreel Jul.; 5. Balüuck Jos. Lemahleu An toon. Onze electrlclteit. Naar wij kunnen vaststellen, is men druk aan 't werk om binnen de kortst mogelijke tijd ledereen elek- triesche stroom te geven. De hoog- en laagspannlng, ls reeds ver gevor derd en de kleine hulpkabienen wer den reeds aangebracht. Dan nog de grote kablenen en 't spel ls geklon ken. St Pleters Liefdewerk. Van op de kansel werd ons mede gedeeld dat uit Rome de blijde tij ding kwam: uw beschermeling J. B. Gahamanye is priester geworden. Dat ls de Congolese Jongen, wiens foto ln het kasje van het kerkportaal hangt en wiens onderhoud en studies wij betalen langs St Pleters Liefdewerk. Zo groeit de reeks aan van de Inland se jongens, die door onze gebeden, aalmoezen en offers, priester werden, en zo plaatselijk veel goed kunnen doen en hun medemensen tot het ware geloof brengen. Zitdag. Om de twee maand komen onze mandatarissen zetelen op onze ge meente, ten hate van al deze die hun fiscale, sociale en alle andere moei lijkheden willen zien oplossen. Zon dag 7 Oktober van 10.30 tot 11.30 u. ls onze Senator Feryn te spreken in De Zwaan bij Meester Coulier. Kinema. De voorbije filmvertoning van Zon dagavond, ter gelegenheid van de Re- trettentombola, heeft zeker de meest eisenden voldaan. De naaste verto ning gaat door op Zondag 14 Oktober te 17 u. en te 20 u. in de parochiale feestzaal. Vergaderingen der week. Zondag 7 Oktober: Middenstand, gewestelijke kaderdag te leper ln 't Zweerd te 9.30 u. Milac, jaar lijkse bijeenkomst der verantwoorde lijken ln de K. A. Centrale te Roese- lare, te 9.30 u. Werk van den Ak ker. algemene vergadering ln het lo kaal te 18 uur. Donderdag 11 Oktober: Boerinnen- gilde, studiedag voor de verantwoor delijken der jonge moeders te Brugge. Omvergereden. Verleden week Woensdag, zijnde 26 September, was het nog kermis in ons dorp. 's Avonds was er vuurwerk, zodat er veel mensen op de. baan wa ren. Zo ook kwam René Dewllde met zijn familie ln de Statiestraat gegaan rond 21 uur, toen er plots een auto uit de richting van de Statie kwam en René Dewllde meegesleurd werd. De autobestuurder was Omer Pillen, garagist te Poelkapelle. Gelukkig was de voetganger weer rap te been en bleek alleen aan het oor gekwetst. Hij kloeg ook nog van inwendige pij nen zodat hij naar het hospitaal van leper werd gevoerd. Gelukkig kon hij na enkele dagen huiswaarts keren. Burgerstand maand September. Geboorten. Gadeyne Maurice, z. v. Gerard en Vaneygen Godelieve. Ledouse Ingrid, d. v. Corneel en Van Oplines Germaine. Decaestecker Roland, z. v. Gerard en Bruynsteer Juliana. Gryson Daniël, z. v. Je rome en Vanisberghe Antoinette. Verpoucke Johny, z. v. Napoeon en Baeckelandt Marguerite. Degraeve Roger, z. v. Robert en Logghe Maria. Staelens Marino, z. v. José en Van- damme Luciana. Fieuw Roland, z. v. Gustave en Boussemaere Bertha. Huwelijken. Barthler Maurice, aardewerker, v. St Jan, en Gesqulere Maria, fabriekwerkster. Devreese Firmin, landbwouer, en Deroo Mar guerite, landbouwster, b. v. Lange mark. Sesler Gerard, kleermaker, v. Ardoole, en De Rynck Mina, huis houdster, v.-Langemark. De Meu- lenaere Francois, landbouwer, v. Oostakker, en Huyghe Maria, v. Lan gemark. Swaenepoel Lucien, coif feur, v. Leers-Nord, en Vandendrles- sche Simonne. Vanhaverbeke Rljkaart-Achlel, landbouwerkman, v. Moorslede, en Vandenbroere Jacque line, hulshoudster. Overlijden. Dewllde Paulina, 84 J„ wed. Vancappel Louis. Geslaagd. De heer Norbert Dumoulin slaagde in het examen voor het eerste Jaar kandidaat Notariaat aan de Hoge school te Leuven. Hartelijk proficiat. Kiezerslijsten. De kiezerslijsten voor de komende gemeenteraadsverkiezingen liggen ter Inzage van de bevolking op het ge meentesecretariaat vanaf 23 Septem ber tot 10 Februari 1952, 's voormld- dags van 9 tot 12 u. Hondcndemonstratle. De liefhebbers die begeren het kampioenschap van België voor afge richte honden bij te wonen kunnen op Zondag 7 Oktober meereizen met de autobus van Omer Dery naar Ant- werpen-Kapellen op den Bos, waar onze dorpsgenoot Omer Desmet met zijn Ultvlleger die lokale favoriet is, het kampioenschap van België zal betwisten. Vertrek te 7 uur. Prijs 100 frank. Inschrijving in het lokaal «Den Enael» bij Jules Havegheer, Auto-ongeval. Zondagavond stond de lichte kamionnette van Marcel Grossey aan de ingang van de Martjesstr. en werd door enkele spelende kin deren voortgestuwd, met het ge volg dat hij recht in het Martjé liep en in het slijk terechtkwam. Na vruchteloze pogingen door de garagist Marcel Vanlerberghe werd de auto der pompiers erbij ge haald, die het ongelukkig beestje weer op het droge bracht. De scha de was onbeduidend. Benoeming. De jonge Heer Frans Terriere werd tot onderwijzer benoemd ter vervanging van Meester Lucien De- breuck, die voor enkele weken ge storven is. Wij wensen hem goed heil en een vruchtbare loopbaan als onderwijzer te Merkem. De klokken. Eindelijk zijn de klokken gegoten en zijn reeds te Gent. De drie klok ken wegen samen 4.800 kg. en zul len naar alle waarschijnlijkheid binnen de tien dagen aankomen, om mogelijks de derde Zondag van October gewijd te worden. Kermiszondag. De eerste Zondag na het feest van de H. Bavo is het Merkem- kermis. Tussen de vele vermakelijkheden die binst de kermisdagen zullen plaats hebben, stippen we aan: 1) Zondag, een velokoers in de Westbroekstraat; 2) Maandag, een velokoers in de Cauterstraat en 3) Donderdag, een velokoers in de Statiestraat: alle drie die koersen zijn voor Nieuwelingen. Donderdagavond is er ook in de Westbroekstraat een prachtig vuur werk. Stierenkeuring. Op Woensdag 10 Oktober 1951, te 10 uur stipt, gaat een bijgevoegde keuring en prijskamp voor inge schreven Rood Vee van de Gemeen te Merkem door, ingericht door het Stierensyndikaat van Merken, met de steun der Provinciale Landbouw- kamer, der Boerengilde en der Ge meente. Er zijn 5.000 fr. prijzen en ereme talen. PROGRAMMA: 1. Stierkalveren, geb. vanaf 1-7-50 tot 30-6-51. 2. Vaarzekalveren, geb. vanaf 1-1-51 tot 30-6-51. 3. Vaarzekalveren, geb. vanaf 1-7-50 tot 31-12-50. 4. Vaarzen, geb. vanaf 1-7-49 tot 30-6-50. 5. Vaarzen geb. vanaf 1-7-48 tot 30-6-49. 6. Vaarzen, geb. vanaf 1-7-47 tot 30-6-48; 7. Melkkoeien. 8. Loten van vier. Burgerstand. Geboorten. Gheerardyn Nico las, z. v. Leon en Gheerardyn Laura. Selschotter André, z. v. Roger en Vangraefschepe Irma. Haesebrouck Jean, z. v. Roger en Jaecques Jeanne. Samyn Maria, d. v. Laurent en Selschotter Laura. Huwelijken. Dekeyser Leo, v. Etterbeek, met Schoolaert Lydie. Overlijden. de Groote Eugène, 90 j., wed. van Woumen Leona; echtg. van Schelstraete Lucie. Fllmnieuws. Deze week in cinema «Printa- nia» wordt de nieuwe Robin Hood gedraaid in: De Wraak der Geu zen». Kleurenfilm. Wiclernieuws. Raf. Jonckheere reed te Zarren een allerbeste koers, maar werd toch maar bij de gelijkgestelden opgenomen. Willy Geers vertrekt in de eerste dagen naar de suikerfabriek, zodat er bij hem voor de rest van dit seizoen geen sprake meer zijn zal van koersen. Zijn sportcafé in de Kerkstraat draait anders zeer goed. Lucien Knockaert is eveneens naar de bietencampagne afgereisd, terwijl Hosten Roger zijn soldaten dienst bij de lucntmacht vervult en thans te Zellik gekazerneerd is. Thans blijft nog Willy Wybo over, die zich te Passendale 5" klas seerde en te Moorslede 9». Goed zo jongen! Voetbalnieuws. Drie thuiswedstrijden met grote cijfers gewonnen Twee wedstrijden op verplaatsing en beide verloren. Wat zal het Zondag te Vlamertin- ge worden? Verleden Zondag ging op het Woudsportterrein de grote derby van het Houtland door, nl tegen Lichtervelde. De bezoekers beston den slechte een kwart uur. daarna zagen we nog slechts één plo het terrein: Woudsport. Gedurig kregen onze jonge forwardsen die voorzetten van de achterlijnen toe gespeeld, die ze gretig benutten om doelen te maken (80). Gelukkig voor Lichtervelde bezaten ze een sterke verdediging, die menige aan val te niet wist te maken. De kee per redde wat er te redden viel en hun voorlijn deed wat ze kon, maar het locaal verdedigingsstelsel bleef niet éénmaal in gebreke. Zondag e.k. doet Woudsport de verplaatsing met een verflauwd elf tal naar Vlamertinge, daar Pieters naar de bieten is afgereisd en Van- daele Georges deze week geope reerd werd Woudsport het beste! De Reserven deden verleden Zon dag de verplaatsing naar Beselare en wonnen er met 0—5. Zondagna middag spelen ze op eigen terrein tegen Eendracht Wervik. Begin te 3 uur. 11a lezing, ons blad ln de handen van een vriend of gebuur die liet nog ilet heeft. U bewijst cr ons een cllenst mee. «w Dank. Voetbal. S. V. Moorslede 2 1 F. C. Wakken Voor deze kapitale ontmoeting, tussen twee ploegen die verleden jaar beide op het nippertje onge lukkig het kampioenschap in hun reeks verloren, was er een zeer gro te massa opgekomen. Bij Moorslede was aanvoerder Carrein gekwetst,, zodat S. V. met volgende ploeg op het veld verscheen: Delaere, De Stoop, Lecluyse Marcel, Debrouwer, Wekking, Detailleur, Verduyn Mare, Lecluyse Modest, Verduyn G., Mis- siaen en Deryckere. Moorslede neemt onmiddellijk het spel in handen en er wordt uiterst vlug gespeeld. De bezoekende por tier kent veel geluk als twee kogels van Verduyn en Lecluyse juist naast de paal verdwijnen. De aanvallen der bezoekers worden steeds gestuit door de S. V.-muur De Stoop-Le- cluyse-Wekking. Moorslede valt nu geweldig aan en na een waar bom bardement op het doel, geeft Mare Verduyn piekfijn over de doelman en zijn broer Gilbert Verduyn knalt binnen (1C). Het doel der bezoe kers wordt gedurig bestookt en de bezoekende verdediging geraakt er waarlijk haar hoofd bij kwijt. Een bezoekende back red een bal met de hand en de strafschop plaatst Mare Verduyn aan de 40° minuut onhoud baar binnen (2—0). De rust komt met deze stand, die zeer gevleid is voor de bezoekers. In de tweede /helft krijgen we hetzelfde spelbeeld en de bezoeken de doelman wordt zeer duchtig on der vuur genomen. Detailleur en Debrouwer sturen letterlijk alles vooruit en twee knalschoten van Lecluyse vliegen rakelings naast. Moorslede dwingt menig hoekschop af, die telkens gevaar opleveren, doch doelen blijven uit. Iedereen voorziet een 2—0 uitslag, doch Wak ken bekomt op het einde een vrij schop, de bal belandt bij de alleen staande Cottens, die naast de paai besluit. Met deze scoor komt het einde, waarmee de bezoekers zich stellig gelukkig mogen achten. Bij S. V. dient gans de ploeg ge meld om haar flinke kamp. Ónze tweede ploeg zette de zegereeks ver der en won nu opnieuw te Kortrijk met 16 cijfers. Zondag krijgt S. V. de derby te verwerken te Ledegem. stellig kent deze kamp een recordopkomst en daar denkelijk S. V. Zondag voor het eerst dit seizoen geheel com pleet zal kunnen ontreden, verwach ten we een nipte zege van S. V. Wielernieuws. In de koers in de Bruelstraat be haalde Ghisquière een schitterende overwinning op Nolf, terwijl Eve- raert,, de lokale favoriet die een prachtkoers reed, eervol derde werd, en zijn kameraad Brion vierde., Sieuw en Rondelé die aan de slag waren te Zarren, moesten beiden wegens pech de strijd staken. Te Lichtervelde werd Sieuw twaalfde. Grote voetbalkamp. Ter gelegenheid van de interna tionale voetbalmatch België-Oos- tenrijk, op 14 Oktober, zal op het terrein van S. V. Moorslede, een grote voetbalkamp betwist worden tussen de volledige ploeg"van S. V. Waregem, aangevoerd door de ex- internationale aanvoerder Marcel Vereammen en waarin ook de ge kende spelers Leclercq, Cool en Vandenbossche van Lyra optreden en Wydooghe van Gantoise. De nromotieploeg van Waregem neemt het op tegen een selectie van Moor slede, waarin zullen optreden: Da vid, de bekende doelman van F. C. Roeselare; Carlos Noyez, eveneens van F. C. Roeselare; Verbanck en Desloovere van S. C. Menen; Devos. de puike en jonge crack van Sint Elooi Sport, enz., en de beste ele menten van S. V. Moorslede. Stel lig zal deze match een reuzenbe- langstelling kennen in de streek. Aanvang van deze ontmoeting: te 15 uur. De Paardenkoersen. De eerste internationale paarden- koers, ingericht door A. Huyghe kende waarlijk een prachtig succes en werd een schlager op gans de lijn. Mooi weder, en volk! In lange tijd niet meer gezien op de paar denkoersen, dat verklaarden alle aanwezigen. De koersen zelf op de kleine piste waren spannend en aangenaam om volgen zodat ieder een uiterst voldaan terug huis waarts keerde. De uitslagen: I. 1. Indienne (Lebbe); 2. Ivan Williams; 3. Isabelle. II. 1. Folie Avoine (Thien- pont) 2. Echo des Sports; 3. Faith- hail Quick Staer; 4. Echappe. III. 1. Caerlr Madden (Bals) 2. Fête de Paix; 3. Etendard; 4. Bis- tourl. IV. Ontdubbelen: 1» proef: 1. Hubertine (A. Demeulenaere)2. Gaspar; 3. Goud Stad; 4. Gondar. 2" proef; 1. Greytyna (Desoete); 2. Ganza; 3. Henri Williams; 4. Gandhi. V. 1. Faction Stokes (R. Lam ps)2. Etiennette Madden; 3. Don Frisco. Kermisfeesten. Dinsdag in de Dadizelestraat wer den alle records van opkomst ge klopt en de beroemde Hollandse groep «De Volendammerskende een succes zonder weerga. Zondag krijgen we nu Statiestraat-kermis, waar de reuzen Golo en Pompa- drina zullen verwelkomd worden. Verder verklede volksstoet, acroba tie door een groep uit Oostende, op treden van Bitnjo-cnsemble. demon stratie van honden en cinema in open lucht. Maandag 8 Oktober krijgen wq dan de laatste dag der kermis in de Roeselarestraat in de namiddag, koers voor Nieuwelingen B.W B. bij Jules Messelis. Verder in de straat allerlei vermakelijkheden. Christelijke Mutualiteit,. De vergadering op Zondag 7 Okto ber vangt aan te 17 uur ln de bo venzaal van St Hubert. Om toegela ten te worden zal men de uitnodi gingskaart' dienen voor te leggen. Boekerij. Op Zondag 7 Oktober heropening ■Ier St Medardusboekerlj ln de jon- -ensschool. Er worden boeken uitge leend van 11 tot 12 uur. Tie kuise Bruidegom De liefhebbers van toneel en ver- t, worden door de Bond der Kroost- <ke Gezinnen uitgenodigd tot de •"leelopvoerlng van"« De kuise Brul- -'®gom», ln de gemeentezaal op Zon- 21 Oktober 1951 te 17.30 u. Dit den wordt verzorgd door de to- --'kring «Hoger Op» uit Wervik. arten: 20 en 15 fr. bij Maricou Jules, Kemmelstraat. Davidsfonds. Kermlskabaret. Zoals met iedere kermis richt het Davidsfonds een prachtige kabaret- avond in op Kermls-Dlnsdag, 9 Oc tober te 7 uur ln de Famlllezaal. Het alomgekende klelnkunsten- semble Die Ghesellen uit Brugge zal voor U optreden met een schit terend nieuw programma. Bespreek tijdig uw kaarten bil de Gez. De jonghe. aan 20 en 15 fr. Supportersclub Jong maar Moedig Uitslag der prijskaarting manlllen: 1. Vandaele Georges; 2. Coudron Jules: 3. Pauwels Martin; 4. en 5. gelijk: Soetaert Jerome, Pattyn An dré. Ziehier de uitslag van de trekking der tombola: Winnende nummers: 452 821 281 655 572 442 112 489 156 663 95 27f 1176 935 852, 223 1142 603 ?5 925 502 381 1125 306 720 1023 151 267 543 450 430 1200 376 942 979 605 893 66 826 899 762 163 214 510 763 47 370 998 30 824 84 909 60 969 741 Prijzen niet afgehaald tegen 30 Ok tober blijven eigendom van de club. N. C. Middenstandsverbond. De afdeing Geluwe werd onlangs toegevoegd aan het Gewest leper. Voor sommige zaken ls dat ten zeer ste voordelig, aangezien Geluwe be hoort tot het gerechterlijk arrondis sement leper (handelsregisters, ver gunningen, enz.) Ten dienste van onze leden wordt een maandelijkse zitdag Ingericht de derde Woensdag van elke maand, van 3 tot 4 uur ln café Jerusalem Be- selarestraat 23. Laten we 'hopen dat de gewestsecretaris, ln Jerusalem de verlossingzal mogen brengen voor uw vele moeilijkheden. Op 17 dezer gaat de eerste zittijd door. Ver der beschikken onze leden over de zitdagen te Wervik (elke Vrijdag van 9.30 tot 11 u. in het lokaal St Pol, Duivenstraat en te leper op het Se cretariaat Hotel 't Zweerd elke Maandag, Donderdag en Zaterdag van 9 tot 12 uur). Naar Oostakker en Gistel. Zondag 7 October wordt per auto car een bedevaart Ingericht naar Oostakker en Gistel. Aanzet aan de kerk te 1"2.30 u.; Inschrijving in de sacristie. Negendaagse plechtigheid ter ere van O. L. Vrouw van Lourdes. Zondag 7 October begint de no veen ter ere van O. L. Vrouw van Lourdes. Het Ugt ln de traditie der bevolking dat een processie wordt In gericht naar de Grot van O. L. Vrouw van Lourdes, 00 de Iepersteenweg te Waasten; op de eerste Zondag van October. Te 15 uur: vertrek aan de kerk. Aan de Grot heeft een grootse plech tigheid plaats waaronder sermoen door een Eerw. Pater Assumptlonnist. In de week hebben de godsdienstige plechtigheden aan de Grot plaats te 17.30 uur. Burgerstand. Geboorten. Goudeseune Frans, z. v. Gilbert en Leroy Marguerite. Degryse Johnny, z. v. Jerome en Samyn Simonne. Canepeel Ghis- lain, z. v. Marcel en Lorsom Geor gette, Beselare. Coudron Marie- Paule, d. v. Germain en Vandamme Odette, Zillebeke. Huwelijk. Hofkens Désiré, dagloner, Wijtschate met Ferrest Michciine, fabriekw.. Zónnebeke. Overlijdens. Boudry Flavia, 59 j„ wed. Carbon Cyriel. Claere- bout Evelina. 81 j„ echtg. Augustus Aeck. Aecket Marie, 55 j., echtg. Bourgois Jules. Zaterdag 6 October. PEPER. Senator Feryn, 10-12 u„ ln De Drie KoningenGrote Markt Volksvert. Stubbe, 9.30-11.30 u., «Christen Volkshuis», St Jacobstr. Senator De Man. 14.30-15.30 u., ln Patrla Rijselstraat. Best. afgev. Storme, 10-12 u., ln Patrla Rijselstraat. POPERINGE. Senator De Man, 16- 17 u., in de Katholieke Kring Bertenplaats. WATOU. Senator Feryn, 19-20 u, ln het Vlaams Huls, bij L. De Vos. WVUWtAfWISWWWWWMWMMWWMWMWï TE NIEUWPOORT Goed gelegen en schoon kunnende dienen voor handel, op 25 m. van de Mavkt. Oppervlak te: 300 m2. Seffens vrij. Zich wenden: M. Lombaert, 18, Zuidstraat, Veurne. (V.2443) Auto door brand beschadigd De tractor van G. D. was vóór zijn bergplaats geparkeerd. Een personenwagen die daar toevallig voorbij kwam bemerkte dat vlam men uit de kabien opstegen. On middellijk verwittigde hij de eige naar die met de hulp van bereid willige buren met emmers water de brand hebben bestreden. Intussen was de brandweer gealarmeerd die .ter hulp kwam met een blusappa- raat schuimblusserAl spoedig was men de brand meester, doch de kabien is totaal uitgebrand. DAVIDSFONDS HUMOR Een prachtig woord voorwaar! Het had gesproken tot de voorbij gangers van op de slaande affiche achter het vensterraam waar ze uithing en het maakte van de eer ste Davidsfondsavond een waar suc ces. We wilden stipt beginnen, maar konden het niet, want aan iedereen een plaatsje bezorgen was een zwa re karwei... er was bijna geen plaats meer om te lachen! En toch, er was stof tot lachen, Wat minder plechtig dan aan de Universiteit werd het Akadernie- jaar 1951-1952 voor geopend ver klaard en Zeer Eerwaarde Heer Principaal De Brie voor zijn gast vrijheid bedankt. Toen was het de beurt aan de nog jonge dichter An ton van Wilderode (E. H. Cyr. Cou pé, Poësisleraar te St Niklaas) met zijn onderwerp: «Humor in de Ne derlandse LetterkundeEen echt professor die begon met te zeggen wat humor niet is en wat humor wel is en welke de vijf kenmerken zijn van de Vlaamse humor. Die in leiding bezat de schitterende hoe danigheid kort te zijn. En dan kwa men de acht hoofdstukjes met de humor onder zijn vele verschillende vormen, alle rijk geïllustreerd met fijngekozen citaten: de humor van het koddige: de echte humor, t.t.z. een lach en een traan, het zich met een kwinkslag verheffen boven het lijden; de humor als persifflage: de humor als caricatuur, eriz... Wat velen vooral heeft getroffen: het effen, onverstoorbaar gelaat van een conferencier die zelf niet lachen kon al stond hij tegenover een schokkende zaal met een paar hon derd giechelende mensen. Anton van Wilderode heeft bewezen ln de letterkunde goed thuis te zijn en heeft tevens zichzelf een onverbe terlijke humorist getoond. Doch, zoals de voorzitter het in zijn slotwoord zei, hier ligt niet de hele en zelfs niet de echte van Wil derode. Af en toe konden we de diepste roerselen van zijn gemoed even aanvoelen: een zekere onbe stemde weemoed. Wie hem kent zal dit gaarne onderschrijven. HIJ is op de eerste plaats een kind van Het weemoedvuldig Waaslandzoals Guido Gezelle het noemt in Hia watha's Lied. En is de titel van zijn eerste verzenbundel «De Moerbei toppen ruisen...» daar niet spre kend voor? Zulk een avond belooft. We ver langen reeds naar de volgende. Het onvermijdelijke gebeurt. We vreesden het en we verlang den het. Een moeilijk geval. Maai dat er met onze eerste Davidsfonds- vergadering plaats te kort was en ettelijke mensen terug naar huis moesten keren is al even pijnlijk als verheugend. Pijnlijk, omdat we het zo jammer vinden dat ze zo'n mooie voordracht moesten missen, verheugend omdat het tekenend is voor de steeds groeiende vooruit gang van het Davidsfonds. Wij zul len er echter voor zorgen dat er in de toekomst plaats is voor iedereen zodat niemand moet achterblijven uit vrees geen plaats meer te vin den. Met een tikje leedwezen zullen we ons stemmig zaaltje (verleden week hadden veel weg van een sardienen blikje) verwisselen voor een ietwat ruimere zaal in hetzelfde gastvrije huis. We zullen er echter voor zor gen dat ze al eveh stemmig wordt ingericht zodat we er ons kunnen thuis voelen. Zo groeit ook te Menen een scho ne, talrijke Davidsfondsfamilie. EXAMENS VAN OUD-STUDENTEN VAN 'T ST ALOYSIUSCOLLEGE Slaagden in hun examen: André Bekaert, Geluwe, 1' kan didatuur geneeskunde André Deceuninck, Menen, li- cenciaat in het notariaat; Frank De Roo, Brussel, 1° kan didatuur geneeskunde; Jean De Witte, Dadizele, licen- ciaat ln het notariaat; Jean-Marie Lesage; Menen, 3' jaar advokaat; Roger Soete. Becelare, 3» kandi datuur geneeskunde; Wilfried Vanholme, Menen, 3" kandidatuur geneeskunde; allen Hogeschool te Leuven. Aan de Hogere Technische school te Oostende: Jacques Perot, Menen, 2° jaar technisch Ingenieur; Raymond Lemahieu, van Wervik, laureaat Rhetorlka 1951: Ingangs examen tot 1° jaar technisch in genieur. ONDERSCHEIDING TEN POSTHUMEN TITEL Wij vernemen dat het Kruis van Politieke Gevangene 1940-45 ten posthume titel toegekend werd aan dhr J.-B. Feyaerts, Menen. MOTO AANGEREDEN Dhr Soetaert Valeer, wonende Bruggepoort te Menen, had Zater dag jl. zijn moto onbewaakt laten staan in de Julius en Maurits Sab- bestraat, alhier. Toen hij terug wou wegrijden stelde hij vast dat zijn moto door een ander voertuig aangereden en beschadigd was ge worden. Een onderzoek werd ge opend. NIEUWE HEVIGE OOGSTBRAND Gedurende de nacht van 25 op 26 September ontstond een hevige brand op de hofstede van landbou wer Allfat, wonende Rijselpoort te Menen. Gezien de hevige wind hadden de brandweerlieden grote moeite om het vernielende element te bestrijden. Een grote stroschelf en een wagen geladen met stro, werden de prooi der vlammen. De andere hoevegebouwen konden ge vrijwaard blijven. Het is niet uit gesloten dat een misdadige hand hier aan het werk geweest is. Een onderzoek werd geopend. AANGEHOUDEN De genaamde D. J., wonende An- selestraat te Menen, die een rij wieldiefstal pleegde in de Guido Gezellelaan te Menen, ten nadele van dhr Motte Joseph, wonende Hoogweg te Menen, werd door de politie aangehouden en ter be schikking gesteld van de Procureur des Konings. VOOR DE GETEISTERDEN Op Dinsdagen 9 en 23 October a.s. zal een afgevaardigde van het Pro vinciaal Technisch Bureau van Westvlaanderen van het Ministerie van Wederopbouw, ten stadhuize een zitdag houden, telkens van 10 tot 12 en van 14 tot 16 uur. De be langhebbenden zullen er alle nodige inlichtingen kunnen bekomen. PARTIJ VLAS DOOR BRAND VERNIELD Dinsdagavond 2 October, rond 19.15 uur, brak geweldige brand uit op de hofstede Dhondt, Wervlk- straat te Menen. De pompiers van Menen werden verwittigd en kwamen snel ter plaatse, doch een grote hoeveelheid vlas ging in de vlammen op. Pom piers blijven bedrljyig om een op dit ogenblik bedreigde vlaszwingel turbine te redden. De oorzaak is steeds onbekend, doch de schade reeds belangrijk. Politie en Rijkswacht openden een onderzoek. BOTSING De genaamde Picavet Julien. ta xivoerder, wonende Rijselstraat op het gehucht Barakken te Menen, die met zijn auto van de grens in de richting van Rijsel reed, is Maandag jl. in de Rijselstraat te Roncq, nabij de herberg wed. Cle ment Bayaert, in botsing gekomen met een autokamion van het huis Excelsior Mosellelaan te Rijsel, en gevoerd door dhr Abraham Perre, 26 jaar, wonende te Riisel. Beide voertuigen reden in dezelfde richting. Alles bepaalde zich bij stoffelijke schade. OUDERLING OMVERGEREDEN Genaamde Dejonckheere Arthur, 70 jaar, wonende te Halewijn, wel ke de Moeskroenstraat ter hoogte der Rijselstraat wilde oversteken, werd er gevat door de auto ge stuurd door Verkindere Noëmi, wo nende te Ledegem. De ouderling welke op slag had kunnen gedood zijn, werd gekwetst aan belde be nen en ter plaatse door een ge neesheer verzorgd. De politie leid de het onderzoek. ONDERSCHEIDEN Dhr Honoré Baston, eerste C.V.P. schepen der stad, alsmede dhr De- clerck Georges, inspecteur bij de stedelijke politie, werden vereerd met het Franse eremetaal van de erkentelijkheid voor bewezen dien sten onder de bezetting. Het was dhr Cyprien Noliet, schepen der naburige grensstad Halewijn welke de juwelen kwam aanbieden, namens de Franse Re publiek. BOTSING In de Rijselstraat, nabij de grenspost, deed er zich een botsing voor tussen een kamion, geladen met vlas en toebehorende aan het Huls Rommens, van Desselgem en een auto gevoerd door dhr Latru- we, wonende Moeskroenstraat, Me nen. Beide voertuigen werden be schadigd. De Rijkswacht opende een onderzoek. EERLIJKE VINDERS Genaamde Deberdt Louis wo nende Moeskroenstraat 103, alhier, vond een geldbeugel die meerdere duizende franken inhield en aar zelde niet aangifte van zijn vondst te doen ten politieburele. Genaamde Debunne Lucien, wonende Kortestraat 8, Menen vond een dameshandtas. Ook hij deed hiervan aangifte ten politieburele. Het eerste ongeval viel dit maal de N. 818 Juliette te beurt. Schipper Gerard Ghys was op de visserij aan de Falls, waar het net in zijn vaart verhinderd werd door een wrak. Dit wilde niet meer los sen. De spanning werd zo groot dat de kabels doorbraken, zodat met het net ook de visplanken ln de zee verloren gingen. Ook de N. 728 «Frans-Ger- main» overkwam eenzelfde ongeval. Schipper Germain Brackman ver loor eveneens zijn net aan een wrak bulten de Nieuwpoortbank, Hij had alleen maar iets meer ge luk, daar hij zijn visplanken kon overhouden en zo met een voor- raadnet zijn vangst kon oortzetten. Het is nu ook de gulden pe riode voor de staketselvissers. Daar voor ls deze maand immers gekend. Dat bewijst ten andere de reuzen- vangst, die door de Hr Simonar ge daan werd. Hij heeft namelijk twee reuze-zeepalingen gevangen, die respectievelijk 3,700 en 4,500 kg. wogen. Dat lekker brokje zal zeker gesmaakt hebben! De vangsten zijn tegenwoordig goed, daar vooral het weder de laatste tijd gunstig was. Dat be lette niet dat de prijzen tevens be vredigend waren. Dit geldt ook voor de garnalen, die 9 tot 12 fr. gingen. Verleden week is een enkele keer, gedurende een garnaalvangst, een kleine hoeveelheid van 24 kg. sprot gevangen geworden. Dit mag echter nog een voorloper heten, daar dit seizoen slechts 111 de twee de helft van October begint. Nu de kermis voorbij is, wor den de drijfnetten aan boord ge bracht en zullen de eerste tochten achter de panharingen ingezet worden. Dit is ook bij de vissers de opening van het winterseizoen, Er werd een vraag gericht tot het Schepencollege om de personen, die in de mijn vis kopen, te ver plichten een borgsom te storten bij elke aankoop. Deze kwestie is nu nog in behandeling. Sinds verscheidene jaren be staat bij de vissers een contact commissie, die door zijn veelvuldig en gepast optreden als tussenscha kel tussen de vissers en het stads bestuur in veel gevallen uitstekende diensten bewezen heeft en hier door ten volle zijn reden van be staan bewezen heeft. Nu werd ook een dergelijke commissie in het le ven geroepen voor de behartiging van de belangen der viskopers. De ze commissie werd opgericht als een soort bond der vishandelaars. De Hr Messiaen is er als voorzitter van aangesteld. Tot nu toe werd nog geen ge volg gegeven aan het verzoek om de baggerwerken eerst in de vlot- kom te laten voortgaan. Ondertus sen zal het wel wat laat worden voor deze voorrang, want het ha- VERSTRAETE EN BRAEMS IN VEDETTE Menen 3 0 S. K. Geraardsbergen. Scheidsrechter Dupont stelde de volgende ploegen, in. lijn: S. C. Menen: Braems; Ghesquière en Moerman: Desloovere, Ver banck en Duthoo: Verstraete, Soen, Vervalle, Babyion en La- ruweere. 3 sraardsbergen S. K.: Ferket; La- page en Byl; Faut, Persoons en Van Geyt; Vanden Bracht, Lie- vens, Walraevens, Tyssoren en A. Walraevens. De bezoekers wonnen de opgooi en verkozen tegen wind op te gaan spelen. De nieuwe lokale midvoor Vervalle leidde kalm de eerste aan vallen van een snel lokaal team met verjongde verdediging en ge wijzigde voorhoede. Waarlijk, kenden de Menenaren tegen Doornik de kans niet, dan was het ditmaal wel het geval te gen Geraardsbergen. Aandringen was deze maal de leuze geworden en het wierp dan ook zijn vruchten af. Aan de 4» minuut bemachtigde Babyion het leder, zette voor aan Vervalle, die de bal van richting deed veranderen en de keeper Ferket totaal buiten strijd bracht. Het was roos! Laten wij echter alras zeggen dat vleugelspeler Verstraete als tech- nieker de beste speler was en de ster op het veld. Dé andere spelers sloofden zich af en gaven alle moeite. Midvoor Vervalle ging moedig te keer doch het middentrio en meer bepaald Soen, verkeek nóg te veel van die snoeperige kansen van Verstraete en open kansen tot doelen. Wat de doelpunten zelf betreft, had dit eerste goaltje een machtige invloed op de bezoekers. Toen de reactie der Rood-Gelen losbrak noteerden we onnauwkeu rige schoten langs R. Walraevens en Tyssoren, terwijl spil Verbanck der lokalen alles wist af te weren. Ook Braems was beter dan ooit tevoren. Ja. Braems heeft waar schijnlijk de kering van het lot vermeden door een schot, van Lie- vens op de lijn te stoppen aan de 35" minuut, want met een gelijke stand aan de rust had de uitslag er misschien gans anders kunnen uitzien. Een prachtig bewijs dat Giesber- gen bepaald de juiste richting niet vond, is het naast geven van een strafschop door kanthalf Van Geyt. Braems bleef verder secuur en aan de rust was de stand steeds 1-0. Bij de hernemng speelden de locolen tegen wind en op algemene aanval der bezoekers, zou de bal vlak voor de locale doellijn weg draaien, zodat Braems werkelijk kans had. De lokalen hernamen hierop en op aangifte van dezelfde Babylon kon Vervalle aan de 53" minuut een identisch doel als het eerste bijtekenen. Ook nu deed hij de bal van richting veranderen, doch nu mat het hoofd. Walraevens ging nu op de paal knallen, doch Verstraete, ln een machtige rush, bezegelde het lot der bezoekers aan de 64» minuut door met een geme ten shot de stand op te voeren. Dit derde lokale doel was waar lijk het orgelpunt van het werk der grootste vedette op het terrein: Da niel Verstraete. De bezoekers kre gen nochtans ontelbare kansen, doch geen van het aanvalskwlntet vond de juiste richting. Zo behaal den de Menenaren Zondag Jl. een zeer verdiende overwinning en twee kostelijke puntjes. 1» REEKS: Stierkalveren geboren in 1951. 1. Cannaert Marcel, Middelkerke, 2. Depoorter Ernest, SUjpe. 3. Rommelaere Julien, wulpen. 4. Vermander Hector, Wulpen. 5. Van Hyfte Camiel, Wulpen. 6. Van Hyfte Camiel, Wulpen. 7. Pauwels Herman, Wulpen. 2» REEKS: Stierkalveren geboren van 1 Juli tot 31 December 1950. 1. Cannaert Marcel, Middelkerke. 2. Cannaert Marcel, Middelkerke, 3. Van Hyfte Rob., Oostduinkerke, 4. Dewitte Achlel. Oostduinkerke, 5. Warreyn André, Wulpen. 6. Pauwels Herman. Wulpen. 7. Vandenbroucke Pol, Wulpen. 8. Van Hyfte Cam., Wulpen. 9. Lammerant Georges, wulpen, 10. W» Vanhooren G„ Middelkerke, 3° REEKS: Jaarlingstieren geboren van 1 Juli tot 31 December 1949. 1. Rabaey Romain, Wulpen. 2. Lammerant Georges, wulpen, 4» REEKS: Stieren geboren van 1 Januari tot 30 Juni 1949. 1. Van Hyfte Cam., Wulpen. 2. Rabaey Romain, Wulpen. 5» REEKS: Vaarzekalveren geboren in 1951, 1. Van Hyfte Camiel, Wulpen. 2. Cuveele Georg., Oostduinkerke 3. Marrannes Louis, Wulpen. 4. Desaever Vlet. en Zoon, Wulpen, 5. Desaever Vlet. en Zoon, Wulpen, 6. Degraeuwe Val., Oostduinkerke 7. Rabaey Romain, Wulpen. 8. Marrannes Louis, Wulpen, 9. Van Hyfte Cam., Wulpen. 10. Van Hyfte Cam., Wulpen. 6" REEKS: Vaarzekalveren geboren van 1 Juli tot 31 December 1950. 1. Cuveele Georges, Oostduinkerke, 2. Van Hyfte Camiel, Wulpen. 3. Rommelaere Julien, Wulpen, 4. Warreyn André, wulpen. 5. Rommelaere Julien, wulpen. 6. Warreyn Gerard, Wulpen. 7» REEKS: Vaarzen geboren van 1 Januari tot 30 Juni 1950. 1. Marrannes Louis, Wulpen. 2. Cuveele G., Oostduinkerke. 3. Rommelaere Julien, Wulpen, 4. Rabaey Romain, Wulpen. 5. Warreyn André, Wulpen. 6. Warreyn Gerard, Wulpen. I 7. Debandt Reml, Wulpen. I 8. Debandt Remi, Wulpen. 9. Warreyn Gerard. Wulpen. 10. Rommelaere Julien, Wulpen. 8» REEKS: Vaarzen geboren van 1 Juli tot 31 December 1949. 1. Rommelaere Julien, Wulpen. 2. Depoorter Ernest, Slijpe, 3. 4. 5. 6. 7.: Van Hyfte Camiel, Wulpen. 9» REEKS: Vaarzen geboren van 1 Juli 194 tot 30 Juni 1948. 1. Warreyn André, Wulpen. 2. Debandt Reml, Wulpen. 3. Debandt Reml, Wulpen. 4. Van Hyfte Rob., Oostduinkerke. 5. Rommelaere Julien, Wulpen. 6. Debandt Remi, Wulpen. 7. Cuveele G„ Oostduinkerke. 8. Rommelaere Julien, Wulpen. 9. Desaever Vlet. en Zoon, Wulpen. 10. Cannaert M., Middelkerke. 10" REEKS: Vaarzen geboren van 1 Juli tot 31 December 1948. 1. Cannaert Albert, Ramskapelle. 2. Depoorter Ernest, Slijpe. 3. Cannaert M., Middelkerke. 4. Debandt Remi, Wulpen. 5. Van Hyfte Camiel, Wulpen. 6. Warreyn André, Wulpen. 11° REEKS: Vaarzen geboren van 1 Juli 1941 tot 30 Juni 1948. 1. Cuveele G., Oostduinkerke. 2. Desaever Vict. en Zoon, Wulpen. 3. Warreyn Gerard, Wulpen. 4. Lammerant Georges, Wulpen. 5. Rommelaere Julien, Wulpen. 6. Dewitte Achiel, Oostduinkerke 7. Desaever Vict. en Zoon, Wulpen, 12° REEKS: Volledig gekonlroleerdc melkkoeien (grote maat). 1. Pauwels Herman, Wulpen. 2. Rommelaere Julien, Wulpen. 3. Devolder Arth., Oostduinkerke. 4. Cuveele Georg., Oostduinkerke, 5. Desaever Vict. en Zoon, Wulpen, 13° REEKS: Volledig gekontroleerde melkkoeien (kleine maat). 1. Lammerant Georges, Wulpen. 2. Warreyn André, Wulpen. 3. Van Hyfte Rob., Oostduinkerke 4. Warreyn André, Wulpen, 5. Lammerant, Georges, Wulpen. 6. Desaever Vlet. en Zoon, wulpen. 7. Lammerant Georges, Wulpen. LOTEN: Stier gevolgd door minstens 5 afstammelingen. 1. Rabaey Romain, Wulpen. 2. Van Hyfte Camiel, wulpen. LOTEN: Vrouwelijk dier gevolgd door minstens 2 afstammelingen. 1. Cuveele Georg.. Oostduinkerke. 2. Lammerant Georges, Wulpen. 3. Desaever Vlet. en zoon, wulpen 4. Rommelaere Julien, Wulpen. Zware botsing. Toen D. Dagraed, foorrelziger en afkomstig uit Elverdlnge, met zijn met materiaal volgeladen wagen langs de H. Jasjarlaan ter hoogte van Vacarsa was gekomen, moest hij wegens defekt halt houden. Marcel Decroos uit het café De Kabeljauw te Nieuwpoort, die met zijn Peugeot een lading vis naar Oostende was gaan halen, reed met geweld de wagen langs achter aan. De carrosserie van de personenwa gen werd totaal vernield en het mag een wonder heten dat Decroos er met enkele schrammen vanaf t - kwam. Dagraed liep voor ongeveer ringseizoen staat voor de deur.20.000 fr. schade op. Door het grote favorietenkoppd de Fransen Carrara-Lapebte, ét» ronde achter zich te laten, hebben onze gekende landgenoten de Zes daagse van St Etienne gewonnen. Derde werd de Zwitserse ploeg Bu- cher-Von Buren, vierde de Fransen Grauss-Surbatis. Veemarkten Dit Jaar zullen de veemarkten plaats hebben op de volgende da gen: de 4 October, 18 October, 25 October, 8 November, 22 November en 29 November. Zoals telkenjare gaan de vee markten een steeds stijgende bloei tegemoet, Landbouwers en hande laars, bezoekt de veemarkten va» Lampernisse. Nachtridders op rond' Dieven zijn ingebroken bij De laere Jozef, beenhouwer, Weststraat. Met vleeswaren en wat pasgeld alles samen ter waarde van omtrent 2.500 fr. zijn ze op de loopl Ook werd er ingebroken in bet lokaal «De Drie Koningen», De inbrekers hebben langs de openbare weg gelegen vensters opgeschoven en zijn langs daar binnengegaan De tooglade werd geledigd en hand tas werd meegenomen. De handtaJ bevatte 8.000 fr. Door de rijkswacht en de plaatselijke politie werd een onderzoek ingesteld, Werkongeval Rammelaere Emery, werkzaam bij de aannemer Devolder te Ar doole, werd op de werf van deze laatste, door de auto van de firma aangereden en met con been tus sen auto en muur geplet HIJ lien vleeswonden op, hoewel eerst het ergste gevreesd werd. Arm gebroken In de Hemelstraat deed Vrort Vandeghinste, wonende wijk d< Gapaard, een ernstige val. Een bij geroepen geneesheer stelde een armbreuk vast.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 4