«Le Sabre het wonderprodukt der G.M. Wereldgebeurtenissen Til <>a£h' «.„n<*e Haastig? in 5 minuten 03n echte eruitensoep de auto van het jaar 2000 wordt naar Europa ingescheept dat Fl. Vandevoorde ..DE ERWTENS0E wastages, fteeéa£&mt Pelsen en I elsmantels Ook Egypte wil los van Engeland De Iraanse Fefroleumkwestie ECHTE VEURNSE BOT ERG! SI Prinses Elisabeth en haar Gemaal afgereisd naar Canada Belgen leden schipbreuk op Paiag®ms©he kust maar zekere dag zag zij de voorschoot van de ijscreemman, gewassen met Soleil De oorlog In Korea WERELDNIEUWS M 'T KORT SCHUIF Atoombommen De oudste firma met de jongste modellen Kwaliteit Zwierigheid Flinke afwerking HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 13 Ocï. 1951. Bladz. 9. Egyptisch Parlement wordt verzocht verdrag met Engeland te verbreken en Soedan onder de kroon van Koning Farouk te plaatsen. Le Sabre zöals hij er werkelijk uitziet. «Le Sabre», de wagen van het jaar 2000, wordt in zijn verzend- klst gereden voor verscheping naar Europa, waar hij van 21 tot 28 Oc tober in de toonzaal van General Motors Continental, Noorderlaan, Antwerpen, zal worden tentoonge steld en ongetwijfeld veel belang stelling zal trekken. In deze wagen, een waar laboratorium op wielen en uitsluitend voor experimentele doeleinden gebouwd, hebben name lijk de vooruitstrevende technici van General Motors, thans reeds ln concrete vorm talrijke nieuwe ideeën verwezenlijkt en op het ge bied van automatisering nieuwe vindingen toegepast om aan de praktijk te kunnen toetsen, of, hoe en wanneer deze automobiel tech nische toekomstdromen in de loop der komende jaren voor practische toepassing in serieproductie in aan merking zullen komen. De speciaal voor Le Sabre ont worpen container is van hout (mul tiplex) met stalen versterkingen. De neergeklapte achterwand dient als inrijhelling. De verzendkist is zo gemaakt, dat zij luchtdicht sluit. Om echter volstrekt zeker te zijn, dat de metalen delen en het Inge wikkelde mechanisme van de wa gen gedurende de zeereis volkomen tegen enigerlei beschadiging door vocht zijn gevrijwaard, heeft men op verschillende plaatsen in de kist twaalf cylinders aangebracht die ieder 2 kgr. bevatten van een gelatineachtig kiezelaardepreperaat, dat door zijn hydroscopische wer king alle vocht aan de lucht in de kist onttrekt. Na in Antwerpen tentoongesteld te zijn keert Le Sabre onmiddel lijk naar Amerika terug. Allen, die belang stellen in de vooruitgang van de automobieltechniek en wie doet dat tegenwoordig niet? zullen goed doen, de enige gelegen heid om deze toekomstdroom op wielen in Antwerpen te bezichtigen niet te verzuimen. In het Parlement te Kaïro heeft Maandagavond jl. de Egyptische Premier, Nahas Pacha, voor de jui chende afvaardigingen, vier decre ten ingediend tot doel hebbende Egypte volledig los te maken van Groot-Brittannië, met het verzoek deze decreten goed te keuren Het eerste decreet voorziet de eenzijdige opzegging van het Brits- Egyptisch verdrag van 1936, waar bij aan Engeland sommige privile gies werden goedgekeurd. Wordt dit decreet goedgekeurd, dan wordt aan Engeland door Egypte het recht ontzegd verder troepen te le geren aan de oevers van het Suez- kanaal. Het 2e decreet wil een eind ma ken aan het Brits-Egyptisch con dominium over het Soedangebied en voorziet de herziening van de grondwet van Egypte betreffende het statuut van de Soedan. Faroek wordt tevens volgens dit decreet uitgeroepen tot Koning van Soedan. Bij het derde en ook het vierde decreet, wordt een nieuw statuut voorzien voor het Soedangebied. Hierbij wordt voor Soedan een con stituerende vergadering voorzien, die belast wordt met de opstelling van een nieuwe grondwet op demo cratische basis. Buitenlandse aan gelegenheden en 'defensie wil Egyp te evenwel voor zich zelf houden. Hr Nahas Pacha verklaarde te vens dat de tijd gekomen was om de wetten te herroenen waarbij de verdragen met Engeland geratifi ceerd werden en dat de Regering besloten had alle onderhandelingen met Groot-Brittannië af te breken. De verklaringen van de Premier werden door de Egyptische parle mentsleden begroet met de uitroep «Lang leve Kening Faroek». Het werd een aan delirium grenzende geestdrift toen Nahas Pacha ver klaarde dat van nu af aan Koning Faroek heten zou Koning Faroek van Egypte en van Soedan In heel het Egyptische land ver wekte de bekendmaking van de neergelegde decreten een uitbundi ge geestdrift en ln alle steden wer den de ganse dag betogingen ge houden van vreugde maar ook te gen Engeland. Zo werd o.m. ook geroepen: Weg met Engeland en Morrisson ter dood Geen Im perialisme», «Geen Onderhande lingen enz. Te Kaïro deden zich toch erge incidenten voor bij een betoging van heetgebakerde studenetn en nationalisten. Britse en Franse winkels werden aangevallen, ruiten ingegooid, winkeluitrustingen en machines vernield en vreugdevuren aangelegd met de documenten wel ke er gevonden werden. Camions van Europeanen werden omgewor pen. Tenslotte kwam de politie de orde herstellen en meerdere beto- De ultramoderne wagen rijdt zijn verpakkmgskist in. ;ers werden Ingerekend. Manifes- atles voor de Britse, Franse en Amerikaanse ambassades werden door de politie afgeweerd. De Minister van Buitenlandse Zaken, Mohamed Salah el Din, deelde zijnerzijds mede dat krach tige maatregelen zullen getroffen worden ter doorvoering van de be sloten verdragsverbreking, nl. ter opheffing van de functie van Gou verneur-Generaal van Soedan (door een Brit bezet), tot ontslag van alle Britse ambtenaren in de Soedan- voor een algemene boy- en Soedan van de Britse goederen en het afsnijden van de bevoorrading, o.m. aan drinkwater en groenten, van de Britse troepen in het Suez-kanaai. Hjjj liet zelfs doorschemeren dat de Egyptische Regering zelfs de Brit se troepen aan het Suez-kanaal zou laten verhongeren om van hen kwijt te geraken. De landen van de Arabische Liga hebben hun volledige steun aan Egypte toegezegd. ENGELAND WEIGERT EENZIJDIGE OPZEGGING TE AANVAARDEN In Engeland vonden de gebeur tenissen in Egypte een zeer grote weerslag en werd de houding van Nahas Pacha vergeleken met deze van Hr Mossadegh, gezien beide op eenzijdige wijze gesloten akkoord en verdragen willen breken. Naar verluidt is de Britse Rege ring niet geneigd die eenzijdige verdragsverbreking te aanvaarden en zou besloten hebben alle rech ten te handhaven. Zulks werd reeds door de Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Hr Morrisson, be vestigd. Op het Foreign office wer den tevens de Militaire Chefs van Groot-Brittannië ontboden en aan het Suez-kanaal zouden alle ver loven van de Britse soldaten zijn ingetrokken. Vermoedelijk zal Engeland de kwestie brengen voor de U.N.O. Frankrijk zou volledig de Britse zienswijze steunen. De houding van Egypte brengt tevens de verdediging van het Wes ten in gevaar en naar werd gemeld zouden Engeland. Frankrijk en de U.S.A. stappen aanwenden bij de Egyptische Regering om deze te vragen, bij een afschaffing van het verdrag van 1936, tevens een ver dedigingspact te sluiten met andere Arabische Staten van het Midden- Dosten. Van Egyptische zijde werd hier omtrent opgemerkt dat zo men wapens geven wil aan Egypte zij zelf kunnen zorgen voor de verde- diging van het Suez-kanaal en dat van het sluiten van een verdedi gingspact slechts sprake zijn kan na het vertrek der Britten. Iraanse Premier te New-York aangekomen maar werd ziek in kliniek opgenomen Naar nieuwe onderhandelingen? GEEN SLECHTE BOTER MEER! PASTEURISEREN OP ENKELE SECONDEN door Loof-, raap-, pulpe-, sterkte en ALLE onaangename smakci radikaal weggenomen. ALTIJD BOTER VAN 1* KWALITEIT In alle Apotheken. OPGELET: Eist altijd en overal de echte Veurnse Bot'erir en WEIGERT DE NAMAAKSELS. (d-3369) De Britse Kroonprinses Elisabeth *n haar gemaal de hertog van Edin- burg zijn aan boord van stratocru- ser uit Londen afgereisd naar Ca nada. Dit was de eerste trans-At lantische vlucht van de prinses. Aan de keten van weerschepen op de Atlantische Oceaan had de Royal Navy nog vijf oorlogsschepen gevoegd waaronder een vliegdek- schip, voor mogelijke eventuële hulp. Binst de hele overtocht werd Zoekt g'iets t'huren ot te kopen, Zoekt ge 'n meid,, 'n plaats of wat7 Wachniet langer, plaats nog heden 'n Kleine ZOEKER in ons Oladl werd het viermotorig passagiers vliegtuig nog geescorteerd door toe stellen van de R. A. F. en de Royal Canadien Air Force. De prinses en de hertog hadden feitelijk reeds met 25 September naar Canada moeten vertrekken, per boot, maar de ziekte van ko ning Georges had de afreis alsdan belet. Het prinselijk paar zal gedu rende 31 dagen Canada bezoeken om dan per schip op 12 November e. k. terug naar Londen te keren Zij zullen eveneens een driedaags bezoek brengen aan President Tru man. Het zal vermoedelijk ook het prinselijk paar zijn dat volgend jaar Australië zal bezoeken, in plaats van koning Georges zelf In totaal zullen 1500 journalisten, 700 radioreporters en -technici en 463 fotografen het prinselijk paar volgen tijdens de 30.000 km. lange rondreis, die zij in Canada zullen ondernemen. De Toronto Daily Star» alleen reeds zal 30 journa listen en 60 fotografen inzetten. Bovendien zullen correspondenten van de grote nieuwsbureau's en een 20-tal buitenlandse perscorrespon denten de reis volgen. Vissers die zich verleden jaar in Argentinië vestigden De gewezen Belgische treilei Montrealliep vast op de Pata- gonische kust, met een lek in de kiel. De Argentijnse destroyers Santa Cruz en Misiofiës redden ka pitein Firmin Vandenbsrghe en de bemanning bestaande uit 14 Bel gische vissers. De ramp gebeurde tijdens een storm van lange duur. De Montrealarriveerde ver leden jaar uit Antwerpen met Bel gische vissers die zich vestigden ir. Argentinië. GOUDEN BRUILOFT TE LANGEMARK Om de zienswijze der Iraanse Re gering te verdedigen voor de Vei ligheidsraad is Hr Mossadegh, de Iraanse Premier, per vliegtuig naar New-York afgereisd. Hr Fatemi, de vice-premier, en andere Iraanse personaliteiten, vergezelden hem. Bij een tussenlanding te Shan non, verklaarde een der leden der Iraanse afvaardiging, Heer Majid i kan, maar dat eerst de Veiligheids- Movaghar, dat de Russen reeds raad een besluit moest hebben ge- hulp hadden geboden aan Iran, nomen, wijl de Iranen anderzijds maar dat zij die totnogtoe 'niet verklaren bereid te zijn de onder- aanvaard hadden. Evenwel, ging handelingen te hervatten, maar op hij verder, alhoewel wij behoren voorwaarde dat de kwestie niet I het Westen, ên er niet solutie gewijzigd hebben, nl. wat zachter hebben opgesteld en waarin tevens een voorstel gedaan werd aan belde partijen tot een hervat ting van de besprekingen. In de zin van een hervatten der onderhandelingen oefent nog steeds de U.S.A. druk uit. Van Britse zijde wordt verklaard dat dit wel gaan Andere huisvrouwen dachten net als zij, alvorens Soleil te hebben geprobeerd. Soleil bevat zuurstof en geeft een bijzonder rijk en actief sop. Zeep en zuurstof werken tijdens het afkoken samen en lossen het hardnekkigste vuil en het geringste smetje op. Aldus dóór en dóór proper, wordt het linnen weergaloos wit Soleil-wit. SE 46 01419 BFl EEN LEVER PRODUCT MALAKKA schalk Tito, een grote rede in de welke hij o.m. de verhouding van zijn land tot het Westen uiteen- BRITSE HOGE COMMISSARIS SLACHTOFFER VAN AANSLAG Sir Henry Gurney, Hoge Com- 9-m-, Yougo-Slavië ook in he' zette. In deze rede verklaarde hij it missaris voor Malakka, werd Zater dag jl. door terroristen neergeko- geld en gedood tijdens een auto tocht in de omgeving van Khala Koeboe, ln de Provincie Selangor. Verscheidene leden van de escor te werden gewond. De echtgenote van de hoge Commissaris, die in dezelfde apto zat als hiar man, bleef ongedeerd. De politie spoort de terroristen op welke spoorloos verdwenen. Westen vijanden telt, en wel de Katholieke Kerk en het Vatikaan, die volgens hem de Yougo-Slavi- sche posities in het Westen- onder mijnen en tegenwerken. tol het Westen, ên er niet veel voor voelen die hulp te aanvaarden, zou Iran wellicht toch verplicht worden die hulp te aanvaarden. Nog deed hij de mogelijkheid uitschijnen dat Iran ook wel het aanbod zou aan vaarden door Polen en Tsjecho- Slowakije gedaan om petroleum- schepen naar Iraanse havens te zenden. De Iraanse petroleumkwes- tie, vervolgde hij nog, is een vuur proef voor de landen van het Mid den-Oosten en Iran wil zijn wil doorvoeren tot het uiterste. Hr Mossadegh, na zijn aankomst te New-York, waar hij de vrij- heidsllevendheid der U.S.A. loofde, koop van petroleum tegen interna- bleek ziek te zijn en naar verluidt tionale prijs en over dezelfde hoe werd hij in een ziekenhuis opge nomen. door de Raad wordt behandeld, zodat overeenstemming weeral zoek ls. Ingevolge de ziekte van Hr Mos sadegh werd de vergadering van de Veiligheidsraad voor enkele dagen uitgesteld. Op een persconferentie verklaar de anderzijds de Hr Fatemi, vice- gremier, dat Iran steeds bereid lijft met de Britten te onder handelen en dat alleen wat goede wil van Britse zijde nodig is om tot een vergelijk te komen. Hij zette tevens de Perzische voorwaarden uiteen welke o.i. inhouden: ver veelheid als vroeger aan Engeland; her-indienstneming van het volle- In de schoot van de Veiligheids- dig technisch personeel; aanstellen van een buitenlands administrateur raad was intussen gebleken dat de eerste resolutie door Groot-Brit tannië ingediend, geen kans had om een meerderheid te verkrijgen, zodat de Britten de tekst dier re- aan het hoofd der raffinaderij schadeloosstelling naar zekere rege ling voor het genationaliseerde be drijf. Bestandsbesprekingen worden hervat te Pan Moendjon. Zware aanvallen door de geallieerden ingezet op de frontlijn. Donderdag 27 September jl. werd in intieme kring de gouden bruilof' gevierd van de echtelingen Jules Blomme - Leontine Verstraete. Bei de oudjes worden in het Ouderlingengesticht verzorgd en de Eerw. Zusters maakten er voor de gelegenheid een gezellig feestje van. Na een dankmis in de kapel van het gesticht, werd er gans de dag voort feest gevierd. Ook de andere oudjes van het gesticht profiteerden er van en alles verliep in de beste stemming. Ook Het Wekelijks Nieuwswenst de oudjes proficiat en nog veie jaren samenzijn. Na aanvankelijk geweigerd te hebben de zienswijze van Generaal Rilgway bij te treden Inzake het voeren van besprekingen op een andere plaats dan Kaesong, zijn de Communisten er tenslotte op inge gaan en stelden voor de besprekin gen voortaan te voeren te Pan Moendjon, in het niemandsland vóór Kaesong. Een uitnodiging in die zin werd door de Communisten gestuurd aan Generaal Ridgway; die er zich mede akkoord verklaar de. Geallieerde verbindingsofficieren trokken diensvolgens naar Pan Moendjon, waar zij Communisti sche officieren hebben ontmoet ter verder regeling van de onderhande lingen. Naar verluidt zou de neutrale zo- ie om Pan Moendjon worden uit gebreid enerzijds tot Kaesong en anderzijds tot Moensan. Op het front hebben de gallieer- de legers op meerdere sectoren hef tige tankaanvallen uitgevoerd wel ke de Communisten zware verliezen hebben berokkend. Meerdere heu veltoppen van strategisch belang, werden door de geallieerden ver overd en enkele km. terreinwinst werd geboekt. De meeste gevechten hadden plaats ln de omgeving van Tsorwon, Moendoeng, en op 32 km. van Pan Moendon zelf. Woensdag jl. werd tevens gemeld dat het gebruik van atoomwapens in Korea ernstig in overweging zou zijn genomen, maar dat zulks werd uitgesteld of voorlopig opgegeven, gezien de gevoerde bestandsbespre kingen. FRANKRIJK GEDEELTELIJKE VERKIEZINGEN EEN SUKSES VOOR DE GEMATIGDEN De helft van Frankrijk is Zondag ter stembus gegaan, met het oog op de aanwijzing van de leden van de departementale radendie met 't beheer van de departemen tale zaken zijn belast. De departementale raden worden om de drie jaar voor de helft ver nieuwd. Bij de eerste stemronde werden de volgende zetels toegekend: com munistische partij: 36 zetels; so cialistische partij; 119 zetels; link se niet ingeschreven candidaten: 25 zetels; concentratie der linkse re publikeinen; 223 zetels; M.R.P.: 50 zetels; gematigden-onafhankelijken en boeren: 308 zetels; R.P.F 53 zetels. In vergelijking met zijn vroeger aantal zetels heeft de communis tische partij er 21 verloren, de S.F. I.O. 40, de niet-ingeschrevenen 1. Daarentegen heeft de concentratie der linkse republikeinen een aan winst verwezenlijkt van 8 zetels, terwijl de gematigden, onafhanke- lijken en boeren 34 en de R.P.F. 10 zetels hebben gewonnen. Na deze eerste stemronde be houdt de M.R.P. haar aantal alge mene raadsleden. Bij deze verkiezingen werd een rekord behaald, nl. Inzake het aan tal onthoudingen. Nagenoeg 40 pro cent der kiezers bleven immers thuis en vertikten het naar de stembus te gaan. YOUGO-SLAVIE TITO TE KEER TEGEN KATHOLIEKE KERK EN VATIKAAN SAVONNER1ES LEVER FRÈRES. BRUSSEL GOUDEN PRIESTERJUBILEUM o de )p een openbare meeting hield Yougo-Slavische dictator, Maar- CHINA WEER 5 BISSCHOPPEN OPGESLOTEN Het missie-agentschap Fides meldt, dat vijf bisschoppen in Chi na door de communistische autori teiten zijn aangehouden; Mgr Ol- bert jn., bisschop van Tsing Tao, die samen met 12 priesters van zijn missie werd opgesloten, onder wie E. P. Kanfheld en drie Chinese geestelijken; Mgr Tsjiang Pi-Te, bisschop van Tsjosjien; Mgr Do- menico Capozzi, aartsbisschop van Taijoean; Mgr Verineux, bisschop van Jingstjow, die aangehouden werd samen met twee missionaris sen en Mgr Charles Weber, bis schop van Itsj ow, die eveneens sa men met twee van zijn priesters werd in hechtenis genomen. Mgr William Quin, een Amerikaans La zarist. bisschop van Joekiang, werd uit China gewezen; ibbnowj -< ENGELAND. Lagerhuis ont bonden. Op Vrijdag 5 October jl. heeft Koning George VI van En geland de proclamatie ondertekend waarbij het Lagerhuis wordt ont bonden, dit in verband met de ver kiezingen van 25 October e k. De plechtige ondertekening vond plaats in de slaapkamer van de Vorst ARGENTINIË. Na de mislukte opstand. Generaal Menendez, de leider van de mislukte opstand, werd veroordeeld tot 15 jaar ge vang. Zeven andere officieren wer den veroordeeld tot gevangenis straffen van 3 tot 6 jaar en het verlies \an hun graad FRANKRIJK. Journalist aan gehouden als spion Een Franse journalist, van Poolse oorsprong maar genaturaliseerd Fransman, zekere Henry de Korab, sedert ia- rer gunstig gekend in de Parijse perskringen, werd te Parijs aange- Zie vervolg hiernevens Z. E. H. G. Jansen, Overste van het i Klooster der Aalmoezeniers van den jl Arbeid te Oostende, viert op 17 Oc- 1 tober zijn gouden jubileum van 5(! jaar priester. Hartelijk proficiat, na lezing, ons blad in de handen van een vriend of gebuur dit het nog .liet heeft. U bewijst'1 er ons ee dienst mee. Dank; houden als spion ten dienste var de Sovjets |i POLEN. Een Verzetsbeweging? Roman Zambrovski, de secretaris I van de Poolse Communistische Par- tij, heeft in een rede de actie aan geklaagd van een verzetsbeweging m Polen, die volgens hem tot doe! heeft verwarring, pamek en sabo-1 tage te stichten j POLEN Politieke veroordelin gen.Vijf gewezen medewerken) van de Poolse" premier uit de oor- logsjaren, Hr Mikoi-ajcyk. werden i thans, na 4 jaar voorarrest, verwe-1 zen tot gevangenisstraffen, gaandcl van 5 tot 12 ,i"aar. zogezegd wegenfi spionnage voor he; Westen p. v. b. a. Boterstraat 31, I E P E R Proefneming met atoombom in Rusland. Tactische atoomwapens binnenkort ter b eschikking van de Westelijke Mogendheden. IMMER AAN DE SPITS voor (d-l. 3428) De atoombom was dezer laatste dagen weeral aan de orde van de dag in de wereldpers. Een eerste bericht daaromtrent werd medegedeeld door de Ameri kaanse Regering waarbij bekend werd gemaakt dat, naar ontvangen inlichtingen, proefnemingen met atoombommen werden gedaan in Rusland. Een der bommen zou ont ploft zijn en een tweede zou het vertikt hebben. In een interview door Stalin toe gestaan aan een journalist van de Russische Parvdawerd voor meld bericht enkele dagen nadien bevestigd. In zijn verklaring zegde de Russische dictator dat later ook proefnemingen zullen gedaan wor den met bommen van verschillend kaliberln het Westen wordt weieens gemeend dat hiermede ook de waterstofbom wordt bedoeld en dat de laatste proeven niet meer gedaan werden voor vredelievende ondernemingmaar alleen om Rusland te beschermen tegen de aanvalsoogmerken van de Brits- Amerikaanse imperialisten Een ander bericht uit de U.S.A., afgelegd door de Hr Gordon Dean, Voorzitter van de Amerikaanse Commissie voor Atoomenergie, luid de dat de U.S.A. thans ook atoom wapens gereed hebben voor gebruik op het slagveld zelf en dat aldus een aanrander steeds ter plaatse zal kunnen afgeslagen worden. Een Amerikaans Parlementslid betoog de verder dat de Amerikanen met hun tactische atoomwapens het Sovjetleger kunnen tegenhouden en dat binnenkort deze wapens ter be schikking zullen worden gesteld van de Westelijke Mogendheden. Deze wapens zouden ril. bestaan onder vorm van kanonkogels, be stuurbare projectielen, zeetorpedo's, raketten en vliegtuigbommen. Nog volgens een Amerikaanse Se nator zouden de Russen thans be schikken over 50 atoombommen waarmede zij 3 millioen persenen zouden kunnen doden bij aanval op Amerikaanse steden. DUITSLAND DE KWESTIE DER VRI.V VERKIEZINGEN IN GANS DUITSLAND HEER GROTEWOHL WEIGERT TE ONDERHANDELEN MET DOKTER ADENAUER In een rede, gehouden door de Volkskamer van Oost-Duitsland, heeft Woensdag jl. dhr Grotewohl, Premier der Oost-Duitse Volksre publiek, stelling genomen inzake de voorwaarden gesteld door de West- Duitse Regering omtrent het hou den van verkiezingen over gans Duitsland en voor de eenmaking van Duitsland. Grotewohl weigerde evenwel bot weg te onderhandelen met Dr Ade nauer zelf, maar alleenlijk met het West-Duits Parlement. De 14-pun- ten van Bonn, zegde hij verder, bleken hem over het algemeen aanvaardbaarmaar anderzijds weigerde hij een openstellen van de grenzen en de voorziene inter nationale controle. De Volkskamer stemde in die zin een voorgestelde resolutie. De beslissing van Hr Grotewohl brengt diensvolgens niets nieuws en gezien de weigering tot openstellen der grenzen en inzake internatio nale controle, valt een goedkeuring van West-Duitsland niet te ver wachten. Anderzijds werd enkele dagen ge leden reeds door Hr Grotewohl bekend gemaakt dat 20.000 veroor deelden amnestie zouden krijgen Wat aanzien werd als een propa- gandamaatregel om te doen pleiten ten voordele van zijn voorstellen over algemene verkiezingen. HO

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1951 | | pagina 9