Kattekoers Kosteloze Nest Sterckx primus in de Omloop van Vlaanderen voor Impanis en Pré Declercq Aesugekemcfigcle koersesi Radio BARCO Bruneel-Van Steenbergen GENT- IEPER of de op Internationale wegen Franse Scheidsrechter beroofde Karei Sys van zijn titel van Europees Kampioen Van De Wiele Rcgelmatigheids- kriterium L. Van Daele Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen van Zondag 9=3=52 Matchen voor 16=3=52 De jongeren beften kranig van zich a-f §11 UITSLAG V. P. 24 Rangschikking na V. P. 24: Koersuitstagen Zijn televisie Is onovertrefbaar. winnen de Zesdagen van Parijs Verloren op de punte* tegen de Duitser Neahatu Brlelen Sport huldigt z'n kapitein NIEUWE VOETBALVERENIGING GESTICHT TE ROEZINGE spurtwinnaar bij de Liefhebbers Ruddervoordenaar spurtwinnaar in Leuven-Gent v. Indé's BOKSSPORT MATCHEN voor ZONDAG HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 15 Maart 1952 Blz. 8. Pronostiekprijskamp Dhr Lucien Boudry, wonende Vlamertingestraat 1, te Reningelst, Is de gelukkige overwinnaar In de heenronde van onze kosteloze pro- nostlekwedstrljd. Wij zien hier dhr J. Schmidt, verdeler van Radio Barcote Poperinge, die aan de overwinnaar de radio Barco overhandigt. Het hieronder8taande bulletijn, invullen, uitknippen en insturen HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge F. O. Mechelen - Ree- Mech. Rac. Brussel - Un. St Gillis F. C. Izegem - S. K. St-Nikl. Vig. Hamme - Kortrijk Sp St. Kortrijk - F. C. Roesel. Meulestede - Waregem Zwevegem - S. V. Wevelgem S, V. Blank. - F. Wervik Koksijde - S. K. Torhout St Joris - F. C. LIchtervelde F. C. Otegem - Deerlijk Sp. Kuurne Sp. - B. S. Avelgem Matchen 16-3-52 UITLEG 1. De deelname is onbeperkt, kosteloos en moet op uit ons blad geknipte bulletiins ge schieden. 2. Wie meest punten heeft (het puntenstelselwint. 3. Wie meer dan één bulletijn op zelfde naam instuurt, dient een volgnummer (in vak 1te plaatsen. Niet meer dan 10 ge- volgnummeide bulletiins op zelfde naam mogen worden in gestuurd. De samentelling der punten voor het eindklasse ment geschiedt bulletijn per bulletijn. volgens volgnummer. 4. Eenmaal verworven pun ten blijven steeds geldig, zelfs zo men sommige weken de helft, niet behaalt. 5. Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulletijn ongeldig. 6. Dit bulletijn moet binnen zijn vóór 12 u. op de in hoot- ding staande datum. 1 thuisploeg gew. punt) 2 bezoekers gew. (2 punt.) x drawn (3 punt.) Vak voorbehouden aan volgnummer bij 't in sturen van meerdere bulletijns op eenzelfde naam. (Mar. 10). 1) HET WEKELI Qud-gedienden op het voorplan AFZENDER: STRAAT. Nr TE Strook dienende als dubbel en door de inzender te bewaren F. C. Mechelen - Rac. Mech. Zwevegem - S. V. Wevelgem Rac. Brussel - Un. St Gillis S. V. Blank. - E. Wervik F. O. Izegem - S. K. St Nikl. Koksijde - S. K Torhout Vig. Hamme - Kortrijk Sp. St Joris - F. C. LIchtervelde St. Kortrijk - F. C. Roesel. F. C. Otegem - Deerlijk Sp. Meulestede - Waregem Kuurne Sp. - B. S. Avelgem. de beste 1—1—2 1 2—x—x 2 —1 1 2 1 Twee deelnemers bekwamen 17p.: COULIER OMER (1), Noordwijk 24, Leisele. PASUTI MARGIT (6) Nieuwstraat I, Westvleteren. Twee deelnemers bekwamen 16 p. WOSTYN ADHÊMAR, Nieuwkerkestraat 119, Keniir... MERLEVEDE AGNES (2). Abelestecnweg 1(H), Poperinge. Verder hadden we 5 deelnemers met 15 p.: 1 met 14 p.: 15 met 13 p.; 34 met 12 p.; 62 met 11 p- en 68 met 10 punten. In totaal rang schikten zich aldus 178 deelnemers. 20 p. 55 Punten. Vermeersch Bertha, Babbelaarstraat, Poperinge. 73 Punten. DêstaiUeur Gilbert, Bruggestraat, Poperinge. 72 Punten. Depoorter Roger (1). Halglaan, leper. Ruyssen Michel (1), Capellestr., Watou St Jan. 68 Punten. Van Wichelen Pierre, Statiestr., leper. Debyser Robert (3), Casselstraat, Poperinge. 64 Punten. Rommens Roger (2), Zwljnlandstr., Poperinge. 63 Punten. Vanderhaeghe Denise (4), Bellestr., Dikkebus. Lowagle André (3), leperatr., Elverdlnge. Hoedt Oeorgee, Zannekinstr., Veürne. 62 Punten. Dael Marcel (1), Me nensteenweg, leper. Steverlynck Robert (2), Lokerstr., Reningelst. Billens Jan (9), Dorpstr., Woesten. 61 Punten. Lowagle André (5), Ieperstr., Elverdlnge. Coullcr Omer (1), Noordwijk. Leisele. Onraedt Vlctorlne, M. De Wulfstr., poperinge. Knockaert Roland, Casselstraat, Vlamertlnge. 60 Punten. Bartier Herman, Vla- rn ert.ingestraat, Elverdlnge. Ver meulen Roger. Boezingest-r., leper. Vandendrlessche Paul (3), Boterstr., Roeaelare. Ruyssen Michel (3), Ca- pelleatraat, Watou St Jan. 69 Punten. Keygnaert Roger (2). Pottestr., Poperinge. LauVers De nise (2), valkstr., Poperinge. Rooms Achllle (2), Warandestr.. Wulpen. 58 Punten. Muylle Lucien (1). Paddevljvcrstr., leper. Masschelein Oscar, Switch Road, Poperinge. Ostyn Roger (3), Boeschepestraat, Po peringe. 57 Punten. Muyilaert Georges (2), Gr. Broederstr., Dlksmulde. Bailllu Jerome (2), H. Reningestr., Renlnge. 56 Punten. Vanhee Maurice (1) Pannelaan, Adlnkerke. Oreel Michel (2), Westouterstr., Reningelst. 55 Punten. Marico Roger. Oude Boezingestr., Elverdlnge. Brabant Miehei, Weverljstr., Roeselare. De Omloop van Vlaanderen is ieder jaar onder vele opzichten in teressant. Dit jaar meer dan ooit, want het huidig' begonnen seizoen werd meer dan ooit met spanning tegemoet gezien. Wat zullen onze mannen dit jaar op Internationaal gebied presteren? Hoever staat het met de oude generatie? En mogen wij op de aantredende jongeren rekenen? Zoveel vragen, die in de openingskoers op een antwoord wachtten. Zeggen wij maar onmiddellijk dat de oude garde nog niet versle ten is. Bezie de uitslag, deze spreekt voor zichzelf. Maar ook de jongeren beten flink van zich af, want een Lucien Deman, een La- baere en anderen als Sorgelocs, Driesen, Elaerts, Sohaeken, Boude- wijn Devos, hoewel ze niet in de topprijzen figureren, waren, present. LUCIEN DEMAN EN WOUT WAGTMANS UITBLINKERS Van de 181 deelnemers was de eerste die het durfde wagen de bende in de steek te laten, de Ar- dooienanr Lucien Deman. Te Pit tem trok hij op zijn eentje er van door en op kop reed hij door zijn dorp, door Roeselare, Izegem en Tngelmunster. Hij wist dat in die 'orpjsn en steden een rijke buit 'in premlën te rapen lag en zorgde t' voor dat het zaad in zijn bakske -.wam. Hij liet daarbij een indruk /au macht en souplesse die iedere .olger aardig deed opzien. Van- steenlciste en Lambert die de groep ontvlucht waren en tot op 100 me ter waren genaderd, moesten kilo meters rijden om hem bij te benen. Het intermezzo Deman had dit eerste deel ingeblazen. Zijn rol werd overgenomen door de kundige Hollander Wagtmans. Het trio De- man, Vansteenkiste, Lambert werd naderhand vervoegd door Keteleer Beroepsrenner a ZONDAG 16 MAART Kuurne - Brussel - Kuurne. De Ronde van Haapengouw (Landen). Liefhebbers ZONDAG 16 MAART Gent-leper (Katteprljs)Kuurne. Nieuwelingen ZONDAG 16 MAART Wervik. Vichte. Liefhebbers ROLLBGEM-KAFELLE: 1. J. Par- mentter (Ledegem); 2. Duran; 3. Ja cob Willy; 4-, Verbeke; 5. Jozef Ro ger; 6. Meulemeestcr; 7. Van Rljsssl; 8. Lapauw. Nieuwelingen KLERKEN: 1. Geraiü; 2. Willems: 3. Van Colllte; 4. Degrande; 5. Bar bier; 6. Horelbeke; 7. Catteeuw. 19 modellen de goedkoopste Vraagt kosteloze Barco-kataloog bij uw plaatselijke elektrieker. en Wambeke. terwijl de groep op een halve minuut hingEn daarmede waren de bergen in het zicht gekomen. Aanvankelijk was Keteleer de man, maar toen de groep op de vluchters was gekomen, koos Wagtmans het hazenpad. Ook hij deed het gemeend en overtuigd, bij zoverre dat hij op zeker ogen blik drie minuten voorsprong telde op de grote bende. Achtereenvol gens haalde hij de Kruisse, de Edelaere, de Bisseberg en de Pa- rikeberg onder de knieën en beklom zegevierend de Geraardsberg.se «muur». Daar toonde hij de eerste tekenen van verflauwing. Intussen had hij een klein fortuintje aan premiën op zak gestoken. DE REACTIE DER GROTEN De beslissing viel op de «muur». Wagtmans kwam er voorbij met een nog comfortabele voorsprong op Nest Sterckx, Cerami, Buyl, De- clerck, Storms, Impanis en Kem per Janssens, allen kort opeen, wijl verder nog Wouters, Oreel, Rosseel, Maelbrancke en Blomme de groep op sleeptouw hadden. De ze eerste zeven versmolten alras tot een groep, die zienderogen na dert op de Hollander. Deze wordt dan ook ingelopen maar klampt zich aan de wielen vast. De be slissing' is gevallen, zonder veran deringen gaat het naar Gent toe. Impanis zette van verre de spurt in, maar Nest Sterckx replikeerde gepast en won schier onbedreigd. Twee minuten later meldde zich de grote groep aan en het verwonder de niemand dat Ollivier hier zich de sterkste van toonde. DE UITSLAG 1. NEST STERCKX, de 225 km. in 6 uur; 2. IMPANIS RAYMOND; 3. Declerck André; 4. Buyl Ger.; 5. Wagtmans Wout; 6. Storms J.; 7. Cerami Pino: 8. Ollivier Valeer, op 1*65"; 9. Debaere Karei en L. Anthonis; 11. Mertens René; 12. De Corte Roger; 13,. Ockers Stan; 14. Elaerts Lode; 15. Matthys Luc.; 16. Mommerency Arth.; 17. Boumon Marcel; 18. ex-aequo: Wambeke Basiel, Meneghetti, A. Maelbran cke, Desplenter G.; Renaud, La- baere W„ Sorgeloos E., Leenen Fr., Van Dycke J., Driessen M. en P; Sohaeken; 29. Mahieu Michel; 30. Van Roosbroeck E.; 31. Blomme M.; 32. Leclercq Gil.: 33. Schotte Br.; 34. Devos Boudewijn 35. Rosseel A.; 36. De Cock Roger; 37. Ryckaert Marcel; 38. Van Est Wim; 39. Rik Serin; 40. Chupin R.; 41. ex-asquo: Van Staeyen J.. Hendrickx M„ G. Furnière, Depoorter J., Verfaillie, Braeckeveldt O., Desmedt R.; 48. Neyt MaUrits; 49. Meersseman M.: 50. Baeyens Arm.; 51. Ghyselinck R.; 52. Wauters A.; 53. Couvreur H. LENTEVOGELS Nest Sterckx won dus. Van hem werd gezegd dat hij vloogop oefening en c it hij onder de aller grootste kanshebbers diende gere kend. De profetie werd waarheid vermits hij niet alleen best reed, maar ook flink klom en spurtte. Impanis schijnt een eed gezworen te hebben, dit jaar door te bijten, alles of niets. Zou de bakker uit Berg het thans werkelijk eens se rieus menen? Dré Declerck, de man van de openicgsprijs, was weerom daar. Hij stak reeds de hand uit naar de palm toen Impanis de spurt inzette, kreeg hij krampen. Ook Gerard Buyl, die net als, Olli vier uit de Zesdaagse kwam, mar cheerde flink, maar schoot in de finish te kort. Even verrassend goed reden Storms en Cerami, die net als de voorgaanden steeds on der de lentevogels mogen gerekend worden. DE WESTVLAMINGEN Dré Declerck was mede met de eersten, Ollivier won de spurt van ae grote groep. Twee Rodenbachers die gereed zitten. In de grote bende treffen wij ook Thuur Mommeren cy, Wambeke, Desplenter, Labaere, Mahieu, Blomme, Schotte, B. De vos, Rosseel, Decock, Verfaillie, O. Braeckevelt, Furnière, Desmedt R., M. Meersseman en Couvreur Hll„ al jongens die gereed zijn,, maar de beslissende wending van de wedstrijd niet zagen komen, of de kat uit de boom keken. Onder de pechvogels treffen wij Florent Ronaelé, L. Van Brabant, G. Vermeersch., Huwel, Decock en Minne, wijl B, Devos en Decock nog een tuimelperte maakten. Parijs heeft de zege van onze landgenoten mogen aanschouwen. Lange tijd zag de toestand er voor onze landgenoten echter niet zo schitterend uit. Carrara-Lapeble en Schulte-Peters vertoonden een ver bluffende forme en belde ploegen he- sen zich om beurten aan de leiding. Twee uur voor het einde prijkten de Hollanders alleen voorop, maar dan ontstond een hergroepering van vol gende ploegen: Bruneel-Van Steen bergen. Strom-Arnold, Godeau-Gous- sot, Carrara-Lapeble, Glllen-Koblet, Coppl-Terruzl en Schulte-Peters. Toen begonnen onze landgenoten te bombarderen en alleen Schulte- Peters weerstonden. Op punten moes ten zij zich echter verloren geven. DE EINDSTAND 1. Drunecl-Van Steenbergen 2. Schulte-Peters Op 1 ronde: 3. Strom-Arnold Op 2 ronden: 4. Coppl-Terruzl 5. Koblet-Glllen 6. G, Op 3 ronden: odeau-Goussot SPORTIEF HUWELIJK TE MENEN Zondag krijgen wij dus de scho ne klassieker der leperse Wlelrri- dersclub: de Kattekoers. In de laatste Jaren wist deze liefhebbers- koers zich een schone reputatie te verwerven, die de inrichters zeker wel verdienen, want zij maken er hun werk van. Dit Jaar krijgen wij gedeeltelijk een ander parcours. Gent - Brugge - leper wordt vervangen door Gent - leper, maar er worden een paar ronden bijgevoegd over het schoon heuvelend landschap tussen leper en de Franse grens. Wij menen dat de inrichters aan deze omloopwij ziging een schone zaak hebben ge daan. leper zal thans meer van de koers zien en... de koers is heel wat lastiger geworden. WIJ mogen ons dan ook aan harde strijd verwach ten. Wij vernemen dat, ingevolge doortochtenregellng te Harelbeke, de koers een half uur vroeger zal vertrekken dan eerst aangekondiii De sportliefhebbers zijn dut ver- wittlgd. De Internationale deelname geel' dit jaar de koers een speciaal», chet. Heel wat buitenlanders v« naam, waaronder wereldkampioen Guldlnl en de Italiaanse kamp'oer, Maseratl, daarbij nog een heei stel Hollanders zijn ingeschreven, sis. mede een handsvol Fransen, dit het onze jongens zullen komen las. tig maken. Sportief gesproken kat de koers aan deze buitenlands deelname heel wat winnen en di interesse zal maar des te grote: zijn. Een favoriet nemen onder de ao- vele vertrekkers? Onbegonnen aai maar hioudt deze drie in het oog:' Raf. Ghisquière, 1 voorde en wl udt de streek een beetje voor eigen volk suil» rijden. Karei Sys beeft niet zo heel veel genoegen mogen «maken aan zijn Europese titel die hij na zo veel moeite wist te veroveren. Te Dortmund voor 17.000 toeschouwers stelde hij voor de eerste maal zijn titel ln betwisting en hij werd er door de Franse scheidsrechter Vaisberg op punten verloren ver klaard tegen Neuhaus. Zeggen wij maar onmiddellijk dat deze uitspraak heel wat op spraak ln de boksmiddens heeft verwekt. Iedereen die aanwezig was is akkoord om te verklaren dat onze landgenoot nog twee h drie punten voor stond op zijn tegen- 41 Jaar oud en nog op de bres. Beroepsrenner Georges Casler trad Zaterdag Jl. te Menen in het hu welijk met Mej- Jeanne Blondeel. Renners Decock, Ollivier, Blomme, Dré Declerck en ex-renner Sercu hadden er aan gehouden hun mak ker te gaan gelukwensen. «SASSPORT BOEZINGE» STEEKT VAN WAL Enkele sportmannen van Boe- het nieuw terrein door Z. E. H. zinge hebben de handen bij elkaar gelegd en een nieuwe voetbal vereniging ia tot stand gekomen. Verleden Zondag, ter gelegen heid van hun eerste optreden te gen S. K. Elvordinge en inhuldi ging van hun nieuw terrein, werd dan ook een feest op touw gezet. Te 15 uur vergaderden de spelers en bestuursleden van Sassport Boezingein hun lokaal De Zwaanbij Gerard Coullier. Stoetsgewijze met de muziekmaat schappij Ste Ceciliavan Boe zinge op kop, ging men dan naar het St-Michielsterrein. Voor de aanvang van de wedstrijd werd Vanneste, Pastoor van Boezinge, ingehuldigd en gezegend. Daarna hield de sympathieke Voorzitter Pierre Vande Brande een korte toespraak, waarin hij iedereen dankte die het ziine had bijgedra gen om de nieuwe voetbalvereni ging te kunnen stichten. Hij dank te dan Ook in het bijzonder de Weledele Heer Thibauit de Boe- singhe voor zijn milden steun, als ook de Kerkfabriek van Boezinge, die hun weide hebben afgestaan voor het nieuw terrein. Vervolgens werd met de Beker wedstrijd tegen S. K. Elverdlnge een aanvang genomen. Deze par tij werd hard doch fair betwist en eindigde met een 25 zege van S. K. Elvordinge. Voor hun eerste optreden heeft de jeugdige ploeg van Boezinge zich dapper verde digd. Geheel de ploeg dient dan ook vermeld te worden voor de moed die zij aan de dag legden. Na de wedstrijd overhandigde de Weledele Heer Thibauit de Boesinghe de beker aan de kapi tein van S. K. Elverdinge en wenste do ploeg geluk om hun overwinning. De nieuwe voetbalvereniging «Sas sport Boezinge» zal toekomende voetbalseizoen optreden in 3° Ge westelijke van Westvlaanderen. 151 vertrekkers. Nadat in het eerste gedeelte verscheidene ren ners op het voorplan traden, als Ghisquière, Gryson, Malfait, Lu cien, Victoor en Indervuyst, leidden 'De Craeye en Verhelst de grote ontsnapping. Tot op 10 km. van Gent zou deze vlucht duren, maar onder impuls van een schitterende Desmedt Edward kwam alles bijeen. Ook hier werd het een massaspurt afgetekend door Gilbert Van de Wiele gewonnen. DE UITSLAG 1. VAN DE WIELE GILBERT, (Uitbergen), 130 km. in 3.27 u.; 2. De Backer Ernest; 3. De Munster Lucien; 4. Vandevoorde Albert; 5. De Munster Buddy; 6. Wyns J.; 7. Malfait Noël; 8. Smet Oswald; 9. Pauwels José: 10. Ceulemans J.; 11. Defour R.; 12. Van Vlierberghe Willy; 13. Vuylsteke G.; 14. Heyse Robert; 15. ex-sequo: Victoor Lu cien; Van Holsbeke J.; Bral Firm.; De Craeye Luc. Van Tieghem, Van de Wiele, Wyckstandt, Van Gompel, Troch Lievin, Van Hoecke J., Or leans Gaston, Van Dries,sche. Jos. Sterckx, Indel'vuyst Ger., De Meyer Roger, Helregh A.. Versluys, Van Eyck, Van Neste, De Voghel Ger.; 35. Taecke Karei. De nieuwe, voetbalvereniging Sas sport Boezinge omringd door het ijverig bestuur met in het midden dc Weledele Heer Burgemeester Thibauit de Boesinghe, de sympathieke Voorzitter Pierre Vande Brande en E. H. Proost. ONS VIERDE VOOR LIEFHEBBERS Hier doen wij dan ook nog een laatste oproep tot de clubs die tot nog toe verwaarloosden hun aan vraag te doen. Het is hun laatste kans. En daarmede zijn wij aan de organisatie van ons Vierde Lief hebbers Kriterium van Westvlaan deren begonnen. Van alle zijden stroomden de aanvragen toe, want nu zijn de toegestane koersen reeds gekend. Deze week zonden wij aan de aanvragende clubs reeds onze Vragenlijst - Reglement toe en reeds mochten wij er enkele inge vuld terug ontvangen. Wij doen hier nogmaals een oproep opdat de clubs het ingevuld' formulier op de gestelde datum zouden terug zenden. Eens dat wij over al do formulieren beschikken, zullen wij dan onze keus moeten doen. Er zullen begrijpelijk heel wat koer sen niet in aanmerking kunnen komen. Er zijn maar 20 proeven en er zijn meer aanvragers. Er zal moeten een Salomon's oordeel bij te pas komen. met de medewerking van BARCO en BEI.GA O. Vande Voorde grote uitblinker 91 vertrekkers. Nog was de start niet gegeven of zes man kozen het hazenpad. Aanvankelijk was de Fransman Lescat de geweldigste, zodat Daelman en Lamant dienden te lossen.. Het 4-tal Lescat, Dewal- sche, Borghmans en Vande Voorde meende het ernstig; vooral dan laatstgenoemde, zodat hij aan km. 100 tot 2 minuten voorsprong ge nomen hadden. Het scheen een zegevierende vlucht te zullen wor den, maar Thuur Cleenewerck en Jan Zagers gingen tot de tegen aanval over. Dit prachtig rijdende duo liep het 4-tal kopmannen in, waarna Lescat en Dewalsche moes ten lossen. Uit het peloton ont snapten Leon Van.daele en Antoon De Keyzer, die geleidelijk op de kopmannen naderden met de ganse bende in het zog. Het duo naderde en liep de vier kopmannen in, maar de grote bende, onder impuls van Pascal, Meeuwis en Callebaut, na derde langzaam maar zeker, zodat op 10 km. voor Gent alles bijeen kwam. Jan Zagers probeerde nog weg te geraken in de straten van Gent, doch iedereen waakte. Uit eindelijk kwam het dan tot een massaspurt. Meeuwis richtte zich voor de meet op en de aalvlugge Ruddervoordenaar Van Daele Leon schoot hem nog netjes op de meet voorbij. DE UITSLAG 1. VAN DAELE LEON, Rudder- voorde, de 155 km. in 4.04 uur; 2. Meeuwis, op Ys wiel; 3. Deloor A.; 4. Severeyns Emlel; 5. Marien Jos.; 6. O. Vande Voor de; 7. Vervueren Pierre; 8. ex- sequo: De Beule R., Proot U., Rik Juchums, De Wolf, Van de Velde, Bostyn; 14. Cleenewerck A.; 15. ex- sequo: Lamand. Joly, Rotiers, Pas cal, Van der Eist, Karei Borghmans, Vergauwen, Vlaeyen, Callebaut; 24. Heyvaert Ernest; 25. Plas Jozef; 26. Dewaegenaere; 27. Adriaenssens; 28. Dewalsche: 29. Dedecker; 30. Van Geel; 31. Blomme; 32. Desmet Gilbert; 33. Demeulenaere; 34. Pla tei; 35. Theuns. Te Beselare won de Menenaar Van Dries op punten van de Frans man Naert. Mestdagh, Noliet en Van- devijvere, drie Menense liefhebbers wonnen er op punten van drie te genstanders uit Roubalx. Te Rljsel werd onze landgenoot Machterlinck, Belgisch kampioen der pluimgewichten op punten verslagen door cis Fransman Ray Far-tohcm. Te Brussel in het Sportpaleis won de Fransman Humez, die zijn titel bij de welters liet vallen om middengewicht te worden, op pun ten gewonnen van onze landelijke kampioen André Dekeersgieter. Jean Sneyers gunde een re vanche aan de Franpman Blni en wist hem thans afgetekend op pun ten te verslaan na een zeer aantrek kelijke kamp. Anderzijds verloor Edpard De- lannoit op punten van de Waal De- labassée. Brielen is kampioen! Te dier gelegenheid past het dat we kapitein A. Devloo, die sinds meer dan 10 jaar zijn beste krach ten aan deze kleine club wijdt, een warme en welverdiende hulde brengen. Geboren de 16 Juli 1911 is A. De vloo de kaap van de 40 reeds voor bij en wat de verdienste van zijn prestatie nog verhoogt is het feit dat André nog geenszins misstaat in het Brielens ploegverband, nog vele matchen de ster van het veld is en nog niet voorziet binnen af zienbare tijd de voetbalshoes te zullen afbinden. André Devloo is een ras-voetbal- Ier, zoals er maar weinig meer be staan; het voorbeeld van de lief hebber die elke Zondag door dik en dun op post is, zonder nog te gewagen van vele bijkomende kar weitjes die bij kleine clubjes aan het order van de dag zijn. Kalm, werkzaam, beheerst en ernstig in het burgerleven, zo ook is Devloo op het voetbalveld het toonbeeld van de echte clubspe ler: zwoeger, trouw, gedienstig en uitermate fair. Alhoewel we moeilijk kunnen ontkennen dat de vele dienstjaren enigszins hun stempel op zijn rijk voetbaltalent hebben gedrukt, en heeft hij wel wat van zijn snel heid, van zijn krachtig schot inge boet, toch is het nog duidelijk te merken, aan zijn vernuftig spel- doorzicht, zijn techniek en de ma nier, waarop hij de hem omringen de jongeren laat spélen, dat De vloo lange tijd een der beste spe lers van onze gewestelijke afdelin gen was. Ten slotte dit jaar, op 41-jarige leeftijd, wanneer hij reeds zelf een zoon heeft die optreedt bij de jeugdploegen van K.V.C.S. leper, heeft Devloo het genoegen mogen smaken zijn ploeg de titel te zien veroveren. Dit is vooral zijn werk. Het kleine Brielen had niet over dat stel beloftevolle jongeren be schikt had het niet een leider in zijn rangen gehad die hen de weg kon wijzen, door matig leven en intensieve training, om het tot een degelijk voetballer te brengen. Brielen Sport mag A. Devloo dankbaar zijn en tot. haar heil ho pen we dat André, die nog steeds onmisbaar is, nog vele jaren moge de groen-gele kleuren als kapitein dra gen. atrever. Alleen de scheidsrecht» had het anders gezien. Het dient evenwel gezegd dt: Sys tegen de Jeugdige Duitser W wat anders te werk ging dan t Ten BofT, en dat ls ons min ver. klaarbaar. In de eerste zes rousdt was hij heel passief en liet <t Duitser het initiatief. Van de 7' tó d'e 10' round trad Karei op mfe wij het van hem gewoon zijn: p®. ten verzamelen. De volgende round) waren verdeeld op de voorlwtiti en laatste na. Neuhaus kende eer. schitterend gevechtseinde, terwijl Sys de afstand niet meester bleet. Dank zij zdjn ringkennis kon I nochtans de schade beperken ei nog voldoende voorsprong behorn den om als overwinnaar uitgeroe pen te worden. Mogelijks Het dt ringrechter zich beïnvloeden doo: de laatste geveohtsfazes, ofwel doo: ononderbroken oorverdovende aan moedigingen van de menigte die de Dortmundhalle zat samen pakt. In elk geval Neuhaus wti winnaar verklaard en meteen fc de Europese titel der zwaargewich ten ln andere handen over. De Belgische zowel als de Buit» pers is niet mals in haar beoortc ling van het verdict. Algemr wordt de Franse scheidsrechter ji-| hekeld en over de kam gehuil Als troost is dit echter maar klein. Wat er ook van zij, na zijn achlt-I terend gevecht tegen Ten HcS heeft Sys gedeeltelijk ontgoochelt Opvallend is het zeker d&t ii Oostendenaar last had met de i.' stand ein de laatste rounds zelfs 1 grote moeilijkheden kwam. M stemt zeker tot nadenken. Was Sp in een mindere dag, is hij over 11: grote forme heen. of zouden de ]i ren thans werkelijk beginnen mcdi te spreken? Sommigen beweren li' Sys rnln zorg dan gewoonlijk ut zijn voorbereiding besteedde, »d) hij niet op puntte Dortmim in de ring verscheen. Of was Neu haus dan werkelijk zoveel bete) dan Ten Hoff, die toch als Duits- lands eerste bokser stond gpl) seerd? Wat er ook van zij, fis gevecht heeft Sys heel waf vraag tekens doen oprijzen en wij w dan ook benieuwd om hem een vii- g'ende maal opnieuw in actie 7 zien. Er wordt reeds gesproken vf een herkansing en dat deze f komt is best mogelijk. Te dier ge legenheid zal het Sportpaleis v. wederom bomvol lopen. De voorkampen leden natuurt onder de spanning naar de Dool: kamp. Onze landgenoot Jos. PW kreeg van de Duitser Hebert dl» ser een afstraffing van belang tl dat hij in round 4 voor de vol rekening naar de planken et! Daarmede zal de boksersloopM van Preys wel aan het einde W het bobijntfe zijn gekomen. Stefan Olek vertging het ook it te best. De match-nul op de twe» rangbokser Heinz Sachs behart was zo weinig overtuigend, dat t bepaald vast staat dat ook O'i volledig op zijn retour is. Onze andere landgenoot Act was technisch zijn tegen6tanlf Zsuzina de baas. Als steeds n Aoha ook nu niet aandringend I' noeg. Hij bokste veel te braaf r zag aldus de zege verloren ga st il I« Afdeling D Ol. Koolskamp St Baafs Vflve J". C. Aarsele KAPITEIN A. DEVLOO Ere-Afdeling Anderlecht F. C. Mechelen Gantolse Ol. Charleroi Antwerp F. C. Rac. Brussel Standard Cl. Dar. Brussel Rac. Mechelen Beerschot S. C. Charleroi F. C. Luik TUleur F. C. Berchem Sp. Un. St Gillis Un. Doornik 3—1 4—0 2—1 2—1 3—0 1—3 1—0 3—1 RANGSCHIKKING 1.F. C. Luik 24 17 2. Un. St Gillis 23 13 3. F. C. Mechelen 24 13 4. Antwerp 5. Rac. Mechelen 6. Berchcm Sp. 7. Anderlecht 8. Ol. Charleroi 9. Tilleur 10. Gantolse 11. Dar. Brussel 12. Beerschot 24 14 24 12 24 11 24 12 24 8 24 23 24 24 18 8 9 6 10 7 12 6 12 6 14 4 14 2 16 1 56 34 35 6 51 32 32 5 54 42 31 3 53 30 31 6 64 35 30 5 49 36 27 3 54 35 27 6 10 34 39 26 8 8 35 35 24 6 34 44 22 8 30 41 20 5 50 47 19 6 32 50 18 4 2S 47 16 6 27 47 14 6 22 78 10 13.9. C. Charleroi 24 14. Rac. Brussel 24 15. Standard Cl. 24 16. Un. Doornik 24 Matchen voor Zondag a.s.! Rsc. Brussel Un. St-Gülis. fil. Charleroi S. C. Anderlecht F. C. Luik F. C. Antwerp A. C. Beerschot 9. C. Charleroi Berchem Sp. Stand. Luik U. S. Doornik F. C. Tiileur F. C. Mechelen. Eas. Mechelen le Afdeling A F. C. Brugge Rupel 9. K. Un. Centre F. C. Izegem WTUte Star Rac. Gent F. C. Ronse Dendermonde St Niklaas S. K. Vig. Hamme F. C. Boom tJkkel Sport A. E. C. Bergen C.' S. Brugge Kortrijk Sp. A. S. Oostende RANGSCHIKKING 1. Rac. Gent 2. A. S, Oostende 3. F. C Boom 4. F. C. Brugge 5. F. C. Ronse 6. St Niklaas 7. Ukkel Sp. 8. Kortrijk Sp. 9. Vig. Hamme 10. WMte Star 11. A.E-C Bergen 12. Rupel S. K. 13. Dendeirmonde 14. F. C. Izegem 15. C. S. Brugge 16. Un. Centre 24 14 24 13 24 12 23 12 22 11 23 11 24 12 11 23 9 8 37 47 44 53 44 39 43 6 38 6 47 2—0 1—3 1—2 3—0 2—0 3—3 2—0 2—1 13 35 35 31 33 30 29 29 36 28 36 26 46 24 41 24 44 24 36 23 56 23 33 20 48 17 60 15 53 15 55 11 Matchen voor Zondag a.s.: C. S. Brugge F. C. Boom Vig. Hamme Kortrijk Sp. A. V. Dendermonde F. C. Brugge A. S. Oostende White Star Ukkel Sp. A.E.C. Bergen F. C. Izegem S. K. St Niklaas Rac. Geat F, C. Ronse Bevordering B Eendr. Aalst Oudenaarde S. C. Elsene St. Kortrijk Geraardsbergen Meulestede Rac. Doornik C. S. St Joost V. G. Oostende Beveren-Waas 6—0 0—1 0—3 1-0 1—2 F. C. Roeselare Exc. St Niklaas 1—1 RANGSCHIKKING Rac. Doornik Eendr. Aalst V. G. Oostende Schaarbeek Beveren-W. Oudenaarde Waregem Meulestede St. Kortrijk Geraardsbergen F. C. Roeselare Exc. St Niklaas 24 St. Moeskroeïi 23 C. S. Elsene 24 S. C. Menen 23 S. C. St Joost 23 24 16 23 18 24 15 23 12 23 11 23 9 23 23 23 23 23 7 4 6 11 4 11 5 13 6 14 5 15 67 21 38 75 28 36 60 31 35 42 28 32 46 38 26 37 29 23 42 43 22 36 52 22 39 60 20 40 39 20 34 48 19 31 41 19 34 54 16 26 52 16 28 48 15 34 59 13 Matchen voor Zondag a.s.: St. Kortrijk F. C. Roeselare Exc. St Niklaas Rac. Doornik C. S. St Joost Oudenaarde F. C. Meulestede S. V. Waregem S C. Menen Eendr. Aalst Beveren Waas C. S. Schaarbeek St. Moeskroen Geraardsbergen II9 Provinciaal Ol. Ingelmunster Eendr. Wervik W. S. leper S. S. V. Wevelgem Un. Herzeeuw F. C. Knokke Voorw. Oostende A. A. Moeskroen F. C. Tielt 0—4 Zwevegem Sp. 0—4 K. Roeselare 04 Rac. Harelbeke 2—2 S. V. Blankenb. 4—2 C. S. leper 2—4 W. S. Lauwe 1—0 F. C. Torhout 41 rangschikking J.S. K. Roeselare 2. C. S. leper "3. S. V Wevelgem 4. Eendr. Wervik 5. Un. Herzeeuw 6. S. V. Blankenb. 7. Rac. Harelbeke 8. F. C. Knokke 9. W. S. Lauwe 10. Voor. Oostende 11. F. C. Torhout 12. Zwevegem Sp. 13. F. C. Tielt 14. Ol. Ingelm. 15. A. A. Moeskr. 16. W. S. leper 23 18 23 15 23 14 23 11 23 13 4 77 20 40 5 63 25 35 5 46 32 33 8 47 38 30 23 10 10 9 8 10 6 10 7 12 8 12 9 13 8 13 7 13 7 13 1 19 53 37 30 52 43 23 39 44 22 47 47 21 37 46 19 42 52 19 42 65 39 53 48 19 40 55 18 29 56 17 44 51 16 5 17 70 Matchen voor Zondag- a.s.: S. V. Blankenberge E. Wervik S. K. Roeselare S. K. Voorwaarts Rac. Harelbeke A. A. Moeskroen F. C. Torhout F. C. Knokke W. S. Lauwe Ol. Ingelmunster F. C. Tielt W. S. leper Zwevegem Sp. S. V. Wevelgem C. S. leper U. S. Heraeeuw II' Gewestelijk A Dar. Blankenberge Oudenburg 5—0 F. C. Sijsele S. V. Bredenc 21 G. S. Middelkerke S. V. Veurne 1—5 Conc. Brugge F. C. Heist 32 S. K. Torhout Steenbrugge 24 F, G. Gistel V. V. Koksijde 2—1. S. V. Nieuwpoort S. K. Den Haan 02 Rac De Panne S. K. St Kruis 31 rangschikking Steenbrugge Dar. Blankenb. Rac. De Panne S. K. St Kruis S. V. Veurne F. C. Heist Conc Brugge S. K. Torhout S. V. Nieuwp. E. G. Gistel F. C. Sijsele V V. Koksijde S. K. Den Haan W. Oudenburg S. V. Bredene G. Middelkerke 23 19 23 18 23 15 23 12 23 13 23 10 23 9 9 23 10 11 23 9 12 23 9 13 4 104 19 42 5 96 19 41 2 75 46 32 6 61 36 30 7 12 8 13 8 13 6 16 3 17 4 18 57 45 30 45 50 25 51 47 23 50 58 22 41 47 20 37 75 19 48 49 18 51 67 18 40 66 17 29 68 13 42 71 9 38 92 9 Matchen voor Zondag a.s.: S. K. Steenbrugge F. C. Sijsele S. V. Veurne S. V. Nieuwpoort F. C. Heist Rac. De Panne S. K. St Kruis E. Gistel S. K. Den Haan Dar. Blankenberge W. S. Oudenburg G. S. Middelkerke S. V. Bredene Concordia V. V. KqüslM» - S. K, Tft&siut II' Gewestelijk B St Eloois Sp. Meulebeke 12 Oostrozebeko S. V. Moorsele 71 S. K. Vlamertinge F. C. Wakken 1—2 S. V. Moorslede W. S. Houthulst 21 LIchtervelde Mol. Ingelmunster 33 E. Beselare St Joris Sp. 24 Ol. Ledegem Dentergem 2—2 V. C. Ardooie V. P. Glts 7—1 rangschikking Oostrozeboke 23 16 3 F. C. Meulebeke 22 13 5 Mol. Ingelm. 23 12 5 W. Houthulst 22 13 6 S. V Moorslede 23 13 7 F. C. Wakken S. K. Vlamert. LIchtervelde St Eloois Sp. St Joris Sp. C. V. Ardooie Dentergem Ol. Ledegem S. V. Moorsele V. P. Gits E. Beselare 21 12 23 9 8 23 11 10 23 8 9 8 9 8 10 7 11 6 12 6 14 4 13 0 19 91 32 36 63 34 30 59 35 30 64 45 29 51 38 29 45 36 28 46 43 24 40 39 24 40 48 22 44 50 22 50 54 21 43 48 19 28 45 17 41 55 15 32 59 12 13 94 4 Matchen voor Zondag a.s.: Molen Sp. S. C. Oostrozebeke F. C. Wakken Ol. Ledegem W. S. Houthulst Ardooie V. P. Gits E. Beselare V. V. Dentergem St Eloois F. C. Meulebeke S. K. Vlamerth\ S. V. Moorsele S. V. Moorslede 8t Joris Sp. F, <?J UcMfrYCWS II' Gewestelijk C Hulst« Sp. P. O. Komen Toek. Menen Kuurne Sp. Aalbeke Sp. S. V. Vichte B. S. Avelgem S. V. Kortrijk S. C. Le Bizet Rac. Waregem Deerlijk Sp. Dottenljs Sp. F. C. Poperinge S. K. Avelgem 5—0 P. C. Lulngne F. C. Otegem 44 i rangschikking 1. B. S. Avelgem 22 16 2 4 55 22 36 1—1 3—2 4—1 3—0 5—2 2—0 2. Aalbeke Sp. 3. F. C. Otegem 4. Kuurne Sp. 5. Toek. Menen 6. Dottenljs Sp. 7. Hulste Sp. 8. Deerlijk Sp. 22 16 23 13 22 13 22 12 23 10 23 11 22 11 F. C Poperinge 23 11 9 1 61 30 33 5 62 44 31 4 77 44 30 3 71 49 27 6 63 45 26 4 49 43 26 3 48 41 25 55 47 25 46 58 19 44 65 17 54 59 16 47 59 16 31 71 14 33 63 11 24 71 3 10.S. K. Avelgem 22 9 12 11. S. V. Kortrijk 22 8 13 12. Lulngne 21 7 12 13. S. C. Le Blzet 23 7 15 14. S. V. Vichte 23 6 14 15. F. C. Komen 21' 4 14 16. Rac. Waregem 22 9 19 Matchen voor Zondag a.s.: Rac. Waregem Toek. Menen S. V. Vichte F. O. Poperinge S. V. Kortrijk F. C. Lulngne F. C. Otegem Deerlijk Sp. S. K. Avelgem Hulste Sp. F. C. Komen Aalbeke Kuurne Sp. B. S. Avelgem mm* Bp. - 8. 0, i£ Biset Tielt Sp. S. K. Hooglede S. K. Staden f, S. V. De Ruiter DoskO Beveren 1' S. K. Zilverberg S. V. Pittem V S. V. Rumbeke Izegem Sp. k rangschikking 1. S. v. Pittem 2117 13 7815 2. V. C. Aarsele 20 15 2 3 7fl 8 3. S. V. Rumbeke 20 13 3 4 68 S 4. Ol. Koolskamp 19 9 9 1 !2 3 5. Izegem Sp. 17 7 6 4 38 2; 6. Tielt Sp. 19 6 8 5 32 il 7. S. V. De Ruiter 20 7 10 3 48 53 8. St Baafs VIJvc 21 6 11 4 42 60 9. Dosko Beveren 20 6 12 2 31 61 10. S. K. Hooglede 17 6 10 1 33 5 U.S. K. Zilverberg 20 6 14 0 35 62 12. S. K. Staden 19 3 1 5 1 27 64 Matchen voor Zondag a.s.: Sp. Tielt Staden St Baafs Dosko Beveren Koolskamp Pittem Aarsele Izegem Sp. Hooglede Zilverberg S. V. De Ruiter .Rumbeke III® Afdeling F J. A. Waasten S. K. Goluwe 'r S. K, Elverdlnge B. S. Poperinge f F. C. Woesten W. S. Passendsle Dadlzele Sp. Eendr. Watou S. C. Zonnebeke Brielen Sp. rangschikking 1. Brielen Sp 18 14 3 1 68 IJ: 2. F. C. Woesten 18 1 2 5 1 56 35 3. B. 8. Poperinge 17 11 4 2 58 4. S. C. Zonnebeke 18 19 8 0 55 5. W. S. Pasecndale 18 8 7 3 51 6. Dadlzele Sp. 18 8 7 3 56 U 7. S. K. Geluwe 18 9 8 1 8. J. a. Wnasten 18 4 11 3 36! 9. S. K. Elverdlnge 17 4 13 0 30 10. Eendr. Watou 18 2 16 0 23 67 Matchen voor Zondag s.t.i S. K. Elverdlnge B. 8. Poperlc!' III" Speciaal A G. S. Lefflngo Oudenburg S. V. Bredene De Panne S. V. Veurne G. S. Middel»*' V. V. Koksijde S. V. Nieuwpod' S. K. Den Haan E. G. Gistel Hermes Oostende Voorw. Oosk"" III" Speciaal E Dosko Beveren F. C. Tielt S. V. Rumbeke V. C. Aarsele Ol. Ingelmunster F. C. Meuk?'1:. M. S. Ingelmunster S. K. Boes'1' V. C. Ardooie F. C. Wakken S. V. Pittem V. V. Demerge® Sp. Tielt s. C. Oostrozebeke III® Speciaal G Kuurne St Eloois Kortrijk Sp. s. V. Moorslede S. V. Moorsele S. V. KortrlJÜ Bendelede F. c. Izegem N. S. Heule Ledegem Dadlzele St. Kortrijk III" Afdeling B Eernegem Hermes Adlnkerke Leke 8. K. Esen 8. V. Dlksmulde V. C. Kelem S. K. Moere S. C. Lombardsljde - S. V. KOjf, F, fl. ïtotouao - V. o.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 8