Oostenrijk - België 2-0 Ons Liefhebberskriterium De Internationale Motocross op de Kemmelberg Gent-Wevelgem Onze B-Ploeg stelde niet teleur Ronde van Limburg Kosteloze 26 Radio B ARCO iP- lil *r r Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen van Zondag 23-3-52 Spurtzege van Decorte R. in de Wielerhoogdag te Wevelgem op Zondag 30 dezer voor Profs, Liefhebbers en Nieuwelingen Wieleruitslagen in 't Buitenland IPlyg iPP Koersuifslagen >pljtlg ongeval tijdens voetbalmatch te Beveren-Roeseiare Germain Derycke werd niet beloond goede wedstrijd der hcekspelers In Belgen bij wie de gebreke bleven Pistemeeting op het Vliegplein Matchen 30-3-52 Brlelen huldigde op bijzondere wijze zijn voetbalkampioenen Zijn televisie is onovertrefbaar. Aangekondigde koersen Stort 114 fr. HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 29 Maart 1952 Blz. 10. SPELER UIT IEPER HET BEEN GEBROKEN f WÊÊSliÊSÊÊ I mmÊÊÊÈmBm WÈmÊÊKÊÈÊÊm HET WEKELI De gekwetste Roger Diiflou in de gebroken been begint stilaan te ve glimlach op het wezen. Wij wensc Zaterdagnamiddag 22 dezer, had op het Dosko-terrein te Beveren bij Roeselare de ontmoeting plaats tussen de corporatieve elftallen van Jancar-Beveren en VLA.P. Sport 6?Iet spel verliep gunstig voor de mannen van Picancl en reeds had W.A.P. Sport een voorsprong van 1-4 behaald toen er plots voor het doel van leper een. geharrewar ont stond. Van rechts werd de ba! op doel Ingezonden en back Rcger Du- flou bemachtigde het leder om te ontzetten. Op hetzelfde ogenblik kwam de keeper Georges Tresy kliniek te leper. De pijn aan het ónderen en Roger heeft weer de hem van harte 'n spoedig herstek uitgelopen en duikelde naar het '.ed-er. De doelwachter viel echter ongelukkig genoeg over het ge strekte rechterbeen van Roger Du- fio'i, met het gevolg dat deze laat ste een beenbreuk opliep. De gekwetste werd dadelijk naar de kliniek van het H. Hart te Roe selare overgebracht waar 't slacht offer de nodige zorgen kreeg. '5 Avonds werd hij naar de kli niek der Zwarte Zusters te leper overgebracht. W.A.P. Sport won tenslotte deze onfortuinlijke partij met 1-5. Op Zondag 6 April steken wij met ons Vierde Liefheb berskriterium van West,Vlaanderen van wal. Bee^st zal de reeks van onze 20 koersen openen. Dezer dagen leggen wij de laatst: hand aan de toekenning der proeven. Ongetwijfeld zullc-n wii enkele aanvragers moeten teleurstellen. Wij vinden het spijt;; voor hen, maar moeten toch een selectie houden. Toekomende week brengen wij dan uitgebreid het volledig kalender der proeven, niet alle nuttige gegevens voor renners en supporters. Onze kalenderaffiches komen dan ook eerstdaags van de pers. Personen die zouden begeren er een van te ont vangen om in café of andere openbare plaats uit te hangen, kunnen ons een aanvraag doen. Het was op 23 Augustus 1926 dat de eerste motocross gereden werd op de Kemmelberg. Dat is dus 26 jaar geleden. Toen waren er maar een zestal renners. Nu zijn ze te leper met hun organisatie een heel eind opgeschoten: de Kemmelbergcross werd bekend in gans het land en steeds groeide het aantal toeschouwers. De mo- tosport werd populair, de berg werd bekend én voor zijn natuur schoon én voor de wondermooie crossomloop. Binst, de oorlog werd de traditie voortgezet en de Duit sers maakten er een oefenveld voor motor- en tankequipages. Na de oorlog was de Hr Brtineel de la Warande even sportief als voordien en mocht de A.M.G. leper van hem, weer hun cross uitschrij ven. Het succes groeide aan en in I960, werden dé inrichters cver- fbmpeld. 1951 vie! tegen door een concurrentie te Gent, dis dit jaar gelukkiglijk vermeden werd. De A.M.C. léper bekwam van de Belg. Mötobond het alleen inrichten op 6 April in de Vlaanders, en nog wel tellend voor het kampioen schap van België. 8 Sidccaristen-jnterna-ionalen, 14 senioren, 28 juniors zijn formeel gecontracteerd. Toekomende week geven wij U het plan van de om loop, alsook da volledige deelne merslijst. Dat er de kwantiteit, is, is dui delijk, maar de kwaliteit is nog klaarder als we citeren: Hen- dryekx, Coekelbergs, Dom, Var, Obbergen, Van Lerberghe (in side car en algs solo-rijder), De Coster, Verhagen, Haerinck, Govaerts, Smet, indien hij hersteld is, Roes en zoveel anderen. Het parcours is gereed. De side- caristeh zullen hetzelfde parcours doen als de anderen, met de aller zwaarste hindernissen, stijgingen en dalingen. Er bestond nog twij fel over de huiveringwekkende af daling aan de Hellepoort. Van- hove, Dom en Verhagen gaven hun advies... Het kan, zeggen ze... Dat belooft. De mannen van de A.M.C. leper hebben voorzorgen genomen om meer orde te hebben dan in 1951. De ordedienst is verdriedubbeld, de rijkswacht zal geen eigendoms- schending dulden en de berg is maar toegankelijk langsheen de wegen. De eigenaar Hèeft de in richters dringend verzocht, op te letten én te doen ingrijpen tegen wie afwijkend zou handelen. De A.M.C. hoopt op fair-play van de toeschouwers. Als sportieve toe schouwers zijn die welkom. Het zijn toch die Franse en Nederland se aanwezige motoclubs niet, die in sportiviteit te kort blijven. Die komen ook voor de toeristische waarde van de streek, het bezoek van vreemden kan slechts onze Westhoek ten góede komen. En de Kemmelbergcross, uitgave 1952 zal het zien waard zijn. fa de sport krijgt niet altijd de meest verdienstelijke het meest DJ loon naar werken. "Dat het, noodlot soms hard kan toeslaan,, beeft on dermeer de Bellegemuaar Germain Derycke in De Rende van Lim - burgaan de lijve ondervond; De Vliegende Afrikaan ver tax met de vaste wil ticli terdege te ouderscheiden en een Stooi naar de zegebloemen te doen. Daarbij be trouwde hij niet alleen op zijn Vlijmscherpe eindspurt, maar trok resoluut ten aanval Tot aan km. 100 was ér omzeggens nog niets gebeerd. Langer kon Derycke ech ter niet blijven Zittel. Zijn sprong was heftig en droeg ver. maar ken de ook een onöüadaffijke reactie. Een twintigtal renners kwamen hem enkele kilometer verder gezel schap houden, o.m. Geramd, Van Steenkiste, Decorte, M. Hendriekx, Van Dormael. Leenen, Storms en Ollivier, al mannen die die goede conditie te pakken hebben. Nest Sterckx betrouwde het spel niet en kwam bijgebeehd aan het hoofd Van een klein groepje. Derycke hield echter niet van aait al te boni gezelschap. Hij muisde er van on der en Oerarni en Van Bttttnkiste sprengen hem op hes- wiel. Daar mede begon de afvalling voor goed. Achter de drie kapmatmesi zaten maar veertien renners meer samen, de groep telde er nog een vijf en twintigtal. Tijdens de doortocht te Luik smolt echter rlles opnieuw sa men. Wij waren 186 km. ver en 40 man zaten nog bijeen. Toen trad valeer Ollivier uit zijn schelp. Een poging van de Neder lander Lambricnts deed BIJ te niet, om het daarna self (te beproeven. Aan Sterckx, Debaere en Derycke had hij evenwel geen gemakkelijke klanten. Op het einde van bet eer ste der twee kletoe rendekes, zou de flinke Rodenbacher toch In zijn opzet slagen. Kwik Van Kmkho- ven, de vechter bij uitstek, zat op vinkenslag era was mede. Tegen de gerekte groep vol eergierige ren ners, werden echter nooit meer dan 200 meter boni genomen en nog voor de eindmeet in het zicht kwam verd het koppel vluchters weer in o rangen gehaald. Toen gebeurde het meest tragl- :he uit het koersverloop. Derycke eed in de laatste kleine ronde ket- dngdefect, en hij, de grote uitblin ker, zou zelfs als flinke spurter zijn kans niet krijgen. Hij eindigde <36*, onmiddellijk na de groep. Hét werd een heftige spurt in deze bende. Een korte bocht op 150 meter van het spandoek veroorzaakte heel wat herrie, in Zoverre dat schier iedei renner achteraf zijn beklag maak te. Roger Decorte, die opvallend gosd reed, spurtte even goed en won, zij het niet zonder moeite, voor Debaere, die een prachtig sei zoen tegemoet schijnt te gaan en zijn forme en kunde van toen hij nog in de liefhebbersklasse vertoef de, schijnt teruggevonden te heb ben. DE UITSLAG 1. ROGER DECORTE, de 225 km. in 5 u. 42'35"; 2. Karei Debaere; 3. Nest Sterckx; 4. Marcel Hendrickx; 5. Valeer Olliviér; 6. Lode Wouters: 7. Frans Leenen; 8. Jan Storms; 9. Pino Cerami; 10. Pol Schaeken; 11. Jos. Defeyter; 12. V: i Dycke; 13. ex-aequo: Lode Anthonis; Jan Bogaerts; Fr. Viskens; Petri; Ver- haert J., Rondelez, Jul. Janssens. Gvselinck, Van Steenkiste, Karei Van Dormael, Lode Elaerts, Lerno, W. Van Ende, J. Van Stayen, Jef Janssens, Suykerbuyck, R. Mertens, R. Desmedt, G. Vermeersch, Van Kerckhoven, Mollin, De Hertog, en Van Breenen: 36. Germain Dery cke; 36. Lambrichs Jan; 38. René Walschot; 39. ex-aequo: De Prycker Fr.; Neyt M., Vanderveken Emiel. Engels Jan, Jonckheere Raf., Van Remoortel Roger, Boumon Marcel. In het proppensvol Prater-sta dion te Wenen hebben de Rode Duivels een beste prestatie voor 't voetlicht gebracht. Niet alleen om dat zij enkel met 20 stand heb- en hoeven onder te doen voor bet beste elftal van het continent, naar vooral om hun prachtige eerste helft, tijdens dewelke onze landgenoten geenszins de mindere j waren der Weense voetbaltove- naars, maar daarbij nog, dank zi1 j de individuele prestaties van Rik Coppens, Rie Meert en Henri Die ricx, onze huidige voetbal-waarde wisten te onderlijnen. Deze drie spelers hebben zich inderdaad hoc- genaamd niets te verwijten. Meert ltreeg wel min werk op te knap pen dan tegen Italië, maar wat hij deed was Af. Tegen de beide doelpunten van Stojaspal vermocht hij helemaal niets. Henri Dlericx was misschien wel onze beste spe ler. Van meetaf aan bleef hij zijn hoekspeler Koerner II de baas, bij zoverre dat deze er weinig van terecht bracht. Daarbij waren zijn degagementen keurig verzorgd. Coppens ten slotte was veruit onze beste voorspeler. Vooral de eerste helft toonde hij zich de balvaar- digste speler op het veld. Aan de harde en Ietwat brutale waakhond eek Roeckl, had hij evenwel een kwade klant, die echter dikwijls can het kortste eindje moest trek ken. Vooral in kopwerk was Rik- kie bijna perfect. Des te jammer ls het dat hij al te weinig steun vond bij zijn me- dematen in de voorlijn. Mees en Anoul moesten te ver achteruit spelen en in dit veldwerk wa ren zij opperbest terwijl ander zijds onze beste hoekspelers fel in gebreke bleven. Lemberechts begon goed om geleidelijk af te zakken. Torke heeft veel van zijn snedig heid en snelheid Ingeboet. Aan de andere kant was Van Steen er he lemaal niet in. Weinig strijdlustig stond hi1 op zijn hoekplaats de ballen af te wachten die niet kwa men of verstond helemaal niets van het hersenwerk van Coppens die hem herhaaldelijk tewerk stel de. Slechts in de laatste vlif mi nuten kon hij met een paar bril jante stukjes bewijzen dat hij meer kan dan wat hij te zien gaf. In de middenlijn was Vande Kerckhove min dan gewoonlijk. De hem opgelegde achteruit ge schoven positie stond hem hele maal niet. Als aanvallende half is hij anders heel wat meer in zijn element. Maertens, duiveltje doet hét al, speelde zeer knap, was overal, dreef het leder op, brak en bouwde op. Spil Carré was, evenals op de Heysel, tegen de Oostenrijkers niet op ziin gemak. Zijn tackling en anticiperen lieten hem helemaal in de steek, al dient gezegd dat hij als opruimer heel goed was. Schroeyens ten slotte begon eerder aarzelend, om ach teraf gêleideüjk te verbeteren en zeer sterk te. eindigen. Eigenaardig genoeg kregen de 70.000 toeschouwers allesbehalve Oostenrijks spel te zien. Het aca demisch berékènd kantvoethal dat op de Heysel door de Midden- Europeanen was vertoond gewor den, kwam voor eigen publiek maar niet uit zijn doosje. Opmer kenswaardig was het wel dat de speler die het meest Weens speel de, onze Rik Coppens was. Heb ben ook de Oostenrijkers de wet van de geschiedenis ondergaan, en hebben zij hun spelwijze over een andere boeg gegooid, door er meer directheid aan te geven, of was het integendeel het flink tegen spel der Belgen die hen naar deze nieuwe spelwijze dreef? Fen feit is zeker, nl. dat de beide Oosten rijkse doelpunten uit rechtstreekse aanvallen volgden. Beide kwamen van de linkervoet van bmnenspe- ler Stojaspal, weer al eens de ve dette van het elftal en een der besten van onze huidige voetbal generatie. Beide voeiden vfort uit dekkingsfouten vanwege Carré, die rond het uur herhaalde malen al te ver vooruit speelde. Dit was Melchior, die als hoekspeler eer der middelmatig was, maar na dien de gekwetste Wagner als mid- voor op degelijke wijze verving, niet ontgaan. Een pas tussen onze verdedigers heen werd door de spurtende Stojaspal berekend in de linkerbovenhoek geschoten. Vijf minuten later was het weerom zelfde speler die op afgeven van Ocwirck aan Koerner en doorge ven van deze laatste, voorbij Car ré en Diericx spurtte en van kort bij onze Anderlechtdoelman weer loos stelde. Achteraf ging Carré zich nog maals aan zelfde fout bezondigen, maar Diericx hield een oogje in het zeil, ging thans wat achteruit spelen en sneed de oprukkende Stojaspal de pas af. Van dan af was onze verdediging tegen de in de tweede beurt immer oprukken de Oostenrijkers weer bij de zaak en zou alle verder onheil bezwo ren worden. Bracht de prestatie van onze Rode Duivels voor het 10Ó-tal Bel gen dat de verplaatsing had mede gemaakt een verkwikkend iets, dan bleef de prestatie der thuis ploeg de toeschouwers ontgooche len. Dat België als luttel voetbal land gelijken tred hield met de grootmeesters, ging de Oostenrijk se voetbalenthousiast niet boven het petje. Aan de rust werden de thuisspelers dan ook flink uitge- 'ouwd en het feit dat de 70.000 koppige menigte in blok zijn mis noegen uitte door scanderend Hu- ber op het veld te vragen ter ver- vanging van de gekwetste Wagner, spreekt boekdelen. Eerst toen de man met het ene been (Stojaspal wordt immers gezegd niet rechts te kunnen shotten) de Oostenrijk se zege vaste vorm had gegeven, verdween het gehuil en het fluit jesconcert. Deze uiting van mis noegen tegenover het eigen elftal is anderzijds voor de Rode Dui vels een veelzeggende lofbetulging. Spijts in de tweede beurt Oosten- rij'.: zijn wil opdrong, ware een tegenpunt voor de onzen zeker niet onverdienstelijk geweest. Zo- ais het individueel werk van Sto jaspal voor Oostenrijk aan de ba sis lag der zege, kon zekerlijk de briljante performatie van Coppens, met een tikje meer sukses, ons een of meer doelpunten als belo ning hebben opgebracht. Daarmee willen wij evenwel aan de Oosten rijkse zege niet tornen, als had den wij graag 31 cijfers toege juicht. Bleven de onzen Inzake zuiver aangeven, demarcatie, balvaardig heid (op Coppens na) en samen spel onder het niveau der Weo- ners, dan dient evenwel betuigd dat de meesten der onzen toch In een spelonderdeel boven lagen. In zake kopspel immers waren enze verdedigers alle drie en verder onze drie blnnenspelers doorlopend baas ln hun duels met hun *egen- spelers. Vooral Schroeyens en Con- pens muntten hierin uit. In de lucht had Roeckl tegenover enze Beerschotman maar weinig ln te brengen. Jammer dat de gouden kopnasies van Rikkle maar a! te dikwijls verloren gingen door het gebrek aan snelheid en door zicht van onze hoekspelers. Het waren anders juweeltjes, die ze ker aan de kroon van de rasvoet- balartist niet misstaan. DE DOELPUNTEN 55' Minuut. Melchior ontvangt de bal in het middenveld en geeft een schitterende verre pas door heen de Belgische achterspelers. Die pas komt bij Koerner op de linksbuitenplaats en deze plaatst de bal haarfijn bij de vrijstaande Stojaspal die met de linkervoet de bal onhoudbaar in de benedenhoek plaatst waartegen Meert niets kan inbrengen. Het is 10 in ons nadeel. 62' Minuut. Weer een verre voorzet van Ockwirk naar Mel chior, die de bal stopt vermits hit te veel vrijheid van handelen van wege de Belgische achterspelers Carré en Diericx kreeg. De r komt weer onberispelijk bij Sto jaspal die andermaal zijn linker voet er achter zet en het vonnis voor goed voltrekt. De eindstand van 20 werd be reikt. JODEC, Gent-Wevelgem heeft burgerrecht verworven. De durvers van Hei Vliegend Wielhebben ieder jaar hun klassieker hoger op wéten te werken, in zoverre dat hij ten dage een der schoonste landelijké klassiekers is geworden. Beroeps- renners, liefhebbers, nieuwelingen zullen uit de Arteveldestad vertrek ker), om op het vliegplein te Wevel gem hun rush te zien eindigen. Het overtalrijk publiek, dat hen zal ko- kömen toejuichen, zal inmiddels ge legenheid krijgen om zich te ver meien in een schitterende piste meeting, die in afwachting zal wor den aangeboden. Hier volgt dara het volledig pro gramma: BEROEPSRENNERS Gent-Wevelgem: 240 km.; 50.000 frank prijzen; 5.000 fr. bergpremle te verdienen op de Kwaremont- Kruisberg-Rodeberg-Zwarteberg en de helling van Mesen. Uitdeling der rugnummers van 8.30 tot 10.30 u., in het Hotel «Cosmopolite», Astrid- laan te Gent. Start te 10.45 u. Wegwijzer: GENT Km. Uur (Marla-Hendrikapl.) 0 10.45 Kerkhove 38,5 11.47 KWAREMONT 43 11.55 Ronse 48,5 12.03 KRUISBERG Oudenaarde 60,5 12.22 Waregem 77 12.49 DEINZE (bevoorr.) 92,5 13.14 Tielt 107,5 13.38 Meulebeke 114 13.49 Ingelmunster 118,5 13.56 Emelgem 120,5 13.59 Izegem 121,5 14.01 Rumbeke 126.5 14.09 Roeselare 128,5 14.12 Beveren Ardoole 136 14.25 Koolskamp 139 14.30 Llchtervelde (krulsp.) 145 14.40 Glts 150 14.48 Hooglede 152,5 14.52 Westiozèbeke 160 15.04 Poelkapelle 164 15.10 St Jullaan St Jan IEPER (bevoorr.) 173 15.25 Vlamertinge 178 15.33 Poperinge 185 15.45 Renlngelst 190,5 15.54 De KHJtte 194 16.00 RODEBERG 197,5 16.05 ZWARTEBERG Westouter 199,5 16.08 Koker 202 16.12 Dranouter Nieuwkerke 208 16.21 Wulvergem HELLING VAN MESEN 45 09 93 106 108,5 110 115 119 122 125 Uur 13.30 14.04 14.40 15.26 16.06 16.28 16.32 16.35 16.43 16.50 16.55 17.00 Geluwe -228 16-53 Menen 232 17.00 WEVELGEM (VUegpl.) 240 17.15 LIEFHEBBERS Gent-Wevelgem: 125 km.; 10.000 frank prijzen. Uitdeling der rug nummers van 11.30 tqt 15 u„ lil zelfde lokaal. Start te 13.30 u, Wegwijzer: GENT Km. (Marla-Hendrikapl.) 0 Eeklo 20 Maldegem-Staatsbaan Brugge OOSTENDE (bevoorr.) Torhout-Staatsbaan Llchtervelde (krulsp,) Roeselare Rumbeke Oekené St-Elools-Winkel Gullegem Blssegem WEVELGEM (VUegpl.) NIEUWELINGEN Gent-Wevelgem: 80 km.; 5.000 fr. prijzen. Uitdeling der rugnummers in zelfde lokaal, van 12.30 tot 14 u, Start te 14.30 u. Wegwijzer: GENT (Marla-Hendrikapl Delnze Machelen St-Elools-VIJve Harelbeke Kortrljk La Barrière de Per Dottenlje Moeskroen Rekkem-Crolsé Marke Blssegem WEVELGEM (VUegpl.) INTERNATIONAAL KRITERIUM Op het Vliegplein: 100 km. Start te 14.30 u. Met deelname van: Go- deau, Goussot, Strom, Arnold, Boey en, Gosselin, Ollivier, Glorieux, De- pauw, A. Ryckaert, Vande Velde, Tytgat, Acou, enz... Km. Uur 0 14.30 17 14.58 30 15.20 38,5 15.35 44 15.45 56,5 16.06 58.5 16.09 66 16.22 70 16.28 75 16.36 77 80 16.45 Mesen 213 16.29 Waasten 217 16.36 Komen 221 16.42 Wervlk 224 16.47 BELGIE B 0—2 OOSTENRIJK B Wijl de tenoren te Wenen op traden kreeg men te Charleroi het tweede Oostenrijks elftal te zien tegenover onze B-jongens. Zeggen wij maar tefstorad dat dit treffen nooit enige atmosfeer kon verwek ken en eerder op een vrienden match dan op een landenkamp ge leek. Oostenrijk had een flink elf tal afgevaardigd. Het feit dat Musil in het doel stond opgesteld, spreekt boekdelen. Hij is immers eerste doelman bij Rapid, wijl Zeman in de A-ploeg opgesteld, enkel reserve is. Dit elftal heeft te Charleroi, waar het treffen geen grote op spraak moch belangstelling verwek te, een vlotte, kalme en beredeneer de zege behaald. Het lag er vinger dik op, dat de bezoekers er niet op uit waren om hoge cijfers te be werkstelligen. In het middenyeld waren zij de baas, rukten met sier lijke arabesken en berekende kruis- passen naar ons doel op, maar werden meestal op de backlijn ge stuit. De zegedrift nodig om de cijfers op te voeren, ontbrak heel en al. En toch is de wedstrijd voor ons zeer leerrijk geweest. Tegen ge woonte in, werd er geselectionneerd op een oordeelkundige wijze, Waar door wij werkèlijk van een natio nale en niet van een provinciale selectie kunnen getuigen. Slechts twee Charleroi-spelers stonden op gesteld. Er was er nog een te veel, vermits Van Dormael, die reeds vroeger gewikt en gewogen werd, een der zwakste pionnen op het schaakbord betekende. Doelman Riboux speelde kordaat en met ijver. Al is hij van het eerste doel punt niet vrij te pleiten, toch kan hem niet al te veel verweten wor den. Dat de palen hem op tijd ter hulp kwamen, doet daar niets aan af. Van beide backs Van Gindereri de minste, zonder een tegenvallen te zijn. De Antwerp-man is mo menteel over zijn hoogtepunt heet). Half Mayinckx speelde zeer knap, vooral zijn samenspel met de vleu gel Reyniers - Jacqüemijns viel op. Zijn maat Close zocht gans de wedstrijd door naar de goedé op stelling, zonder deze te vinden. De Unionist was werkelijk al te traag om effectief werk te kunnen doen. ln de voorlijn viel vooral Jacqüe mijns op. Zijn verbindingswerk was effenaf af, wijl hij de enige was die risico durfde nemen bij het naar doel schieten. Nevens hem was Reyniers vol goede intenties. Productief is hij echter niet meer. Midvoor Debacker had aan stopper Pestitshek met rechtsbinnen Decker de beste Oostenrijker een harde dobber. In de afwerking schoot hij wel eens te kort. Decorte als binnenspeler speelde sober en goed. Tegenover het Oostenrijks overwicht diende ook hij te veel in teruggetrokken positie te spelen cm voor doel gevaarlijk te zijn. Höek Janssens was in dit hoge ge zelschap nog niet op zijn plaats. Als wij alles bij elkaar nemen, dan hebben wij toch bewezen over énkele waardige en toekomstige plaatsvervangers voor het A- elftal te bezitten. Thellin, Decorte, Mayinckx en Jacqüemijns zijn ze kerlijk uit hét goede hout gesneden. Anderen als Debacker en Van Gin- deren hebben zekerlijk nog een paar jaartjes "oor zich om zich tot het internationaal plan te ver heffen. De doelpunten: 42" min.: Van Dormael treuzelde om zijn kamp te ontzetten, zodat ingrijpen van Dienst de bal voor bij de Belgische backs doet belan den. Haumer profiteert van de aarzeling die bij de uitgelopen Ri boux ontstaat om zijn pleeg voor sprong te geven. 44e min.: De Belgen krijgen geen kans om zich te herstellen. Oosten rijk hernieuwt zijn aanvallen en als Dienst afgemeten naar Haumer plaatst, volgt een schitterend schot dat aan keeper Riboux geen schijn van kans laat. MILITAIREN VERLOREN NA EXTRA-TIMES Griekenland 32 Belbië In de finale van het intergeal- lieerd tornooi hebben Onze Jassen een eervolle 3-2 nederlaag opgelo pen tegen Griekenland. Deze zeer eervolle uitslag was ten andere he lemaal voorzien. Van Huffel had de stand geopend aan minuut 2 en toen de Grieken gelijk hadden ge steld, zorgde Straetmans opnieuw voor voorsprong. In de laatste mi nuten kwam de stand gelijk Tijdens de extra-times kregen de lokalen een strafschop te nemen, waaruit het winnend doelpunt Werd geboren. Tactisch en technisch toonden de gastheren zich de stérk st en, maar onze militairen hebben zich zeker mét ere uit de slaa ge trokken, temeer dat de thuisploeg nogal hard te werk ging. tegen het einde ingedijkt door ne gen man, onder dewelke de eind spurt betwist werd. Daar de wereld kampioen van de partij was, kregen de anderen natuurlijk geen kans DE UITSLAG 1. FERDI KUBLER, de 240 Km., In 7 U 32' 15"' 2. Astrua (It.)3. Padovan (It.) 4. Giudici (It.); 5. Zampint (It.); 6. Giacchero (It.); 7. Zuretti (Zw.); 8. Borozzl (It.)9. Fornara (It.) 10. Lambertini (It.), 7 u. 33' 35"; 11. G- Aeschlimann (Zw.), 7 u. 35' 35"; 12. Umberto Drel (It). BOBET WON HET LENTEKRITERIUM TE PARIJS Het Frans Lentekriterium, aan eigen renners voorbehouden, wekt bij ons vooral belangstelling omdat het de gelegenheid biedt even de renners van beneden onze grenzen naar waarde te schatten, te wikken en te wee-u. Zeggen wij maar ter stond dat mirt daar gereed is. Reeds heel wat verder dan bij ons. Wie de uitslag even wil Onder ogen nemen, zal er al wat Frankriik ten dage aan grote renners telt. bijna in terug vinden. Winnaar Bobet staat meer op punt dan ooit. Varnajo, grote uitblinker der koers, veropenbaart zich tot èen grootmeester. Gaüthier is reeds présent- Desbats bevestigt zijn goéde konditie en Jacques Du- pont die verleden jaar Parijs-Toufs won, meldt zich opnieuw aan. Ver der vallen vooral de namen van Mahé, Darrigade, Seiardis. Moline- ris en Forlini te onthouden. Verge ten Wij ook Redolfi niet dip p!af reed en spijts het hoog snelheids- gemiddelde mooi terug bijkwam. Daarmede zijn wij verwittigd. Meerdere van deze renners komen naar de Ronde van Vlaanderen. De onzen wezen verwittigd: «let op uw zaak DE UITSLAG 1. LOUISON BOBET, 222 Km. in 5 u. 37 min. 12 sec. (gemiddeld 39 Km. 500) 2. Robert Varnajo: 2. Bernard Gaü thier; 4. Robert Desbats; 5. Jacques Dupont; 6. Charles Cosbe, 5 u. 37' 31"; 7. André Mahé; 8. Jacques Dar rigade; 9. Gino Seiardis: 10. Jacques Marlnelli; 11. Roaul Rémy; 12. ge lijk: Berton. Diot, Pezzuli. A. Ca- navèse, Telotte, Michel, Dotto, Mo- linéris. Deprez; 21. Louis Forlini. 5 u. 39' 50"; 22. Alain Moineau: 23 Deledda; 24. een groep van een 20- tal renners. WERELDKAMPIOEN KUBLER OP ZIJN BEST ZEGEPRALEN IN DE LEMAN-OMLOOP... Bleek Kubler in Milaan-San Re- mo minder op zijn gemak, dan be wees hij meteen weer zijn grote klasse in de bekende Omloop van het Lemanmeer. Na een lange vlucht van de onbekenden Cheval- ley en Gallatin geraakte de we reldkampioen tenslotte voorop met Bartali. Corrieri en Geminiani Spijts de hulp van zijn luitenant werd de oude Gino op de meet door de flitsende Kubler geklopt. DE UITSLAG 1. FERDI KUBLER (Zw.), de 235 Km. In 6 u. 16' 05"; 2. Bartali (It.)3. Corrieri (It.)4. Geminiani (Fr.)5. J. Brun (Zw.) 6 u. 16' 15"; 6. Sforachi; 7. G. Wei- Iemann; 8. Croci-Torti; 9. gelijk: Odina, Hans, Schutz, Joseph Wyss, Giovanni Rossi. EN IN DE OMLOOP VAN TICINO De zegebloemen van daags voor dien waren nog niet helemaal ver flens:! of Ferdi reikte opnieuw de hand naar de palm. Evenals hij verleden jaar de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik als «Twee daagse op zijn naam schreef, bracht hij het er ook voor eigen volk evengoed van af. Een uitval van de Italiaan Mollnineri die tot 6 minuten voorsprong nam, werd rtspü Zie vervolg hiernevens. Pronostiekprijskamp Het hieronderstaande bulletljn, invullen, jitknippen en insturen HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Standard C.L. Tllleur F.C. Un. St Gillis F.C. Luik Antwerp Berchem Sp. F.C. Brugge St Niklaas Schaarbeek Eendr. Aalst Menen Exc. St Niklaas S.K. Voorwaart Zwevegem R. De Panne S.V. Veume Ol. Ledegem S.V.Moorsele F. Poperinge Kuurne Sn. Aalbeke Sp. Toek. Menen Hulste Sp. Dottenljs Sp. g* li 6 ai u. up CVl UITLEG 1. De deelname ia onbeperkt kosteloos en moet op uit oni blad geknipte bulletiins st- schleaen. 2. Wie meest punten htm (het puntensielsel) wint. 3. Wie meer dan één builetlf» op zelfde naam instuurt, dunt een volgnummer (ln vak u u plaatsen. Niet meer dan IC oe- volgnuvimerde bulletiins op zelfde naam magen worden in- gestuurd. De saménielltng iet punten voor het eindklatu- ment geschiedt bulletljn ftt bulletifn, volgens volqnumna i. Eenmaal verworven pun ten blijven steeds geldig, alh zo men sommige weken li helft niet behaalt. 5. Elke betwistbare ondullt- llfkheld maakt het bulleiiln ongeldig. 6. Dit bulletljn moet bl|m«n zijn vóór 12 u. op de in hoo/- ding staande datum. 1 ss thuisploeg gew. (1 punt) 2 bezoekers gew. (2 pont.) x drawn (3 punt.) Vak voorbehouden aan volgnummer bij 't in sturen van meerdere bulletljns op eenzelfde naam. (Max. tO). ilf AFZENDER: STRAAT. Nr TE Strook dienende als dubbel en door de inzender te bewaren. r 26 Standard C.L. Tilleur F.C. Un. St Gillis F.C. Luik Antwerp Berchem Sp. F.C. Brugge St Niklaas Schaarbeek Eendr. Aalst Menen Exc. St Niklaas S.K. Voorwaart - Zwevegem R. De Panne S.V. Veurne Ol. Ledegem S.VJM-orsele F. Poperinge Kuurne Sp. Aalbeke Sp. - Toek. Menen Hulste Sp. Dottenljs Sp. Verleden Zondag was het voor de gemeente Brielen en in het bij zonder voor de voetbalvereniging Brielen Sporteen heuglijke dag, ter gelegenheid van de feestviering der overwinning in hët kampioen schap 1951-1952. Te 9.30 uur vergaderde het be stuur, spelers en supporters van Brielen Sport aan de garage Par- mentier. In stoet met de harmonie der Vrije Beroepsschool van leper op kop, ging men naar de parochie kerk, waar te 10 uur een plechtige Hoogmis tot het welzijn van de voetbalvereniging werd opgedragen. Voor de aanvang van de H. Mis had door Z. E. H. Pastoor Delanote, de^ wijding plaats van het nieuw vaandel van Brielen Sport. Tijdens de H. Mis hield Pastoor Delanote een treffende kanselrede aangepast aan de feestviering der voetbal vereniging. Na de H. Mis ging de optocht verder door het dorp waar vele hui zen ter dier gelegenheid bevlagd waren. De stoet nam een efadé aan het gemeentehuis, waar de olechtige ontvangst door de e- meeïitelijke overheid plaats ff. Het was de Sr Ëürgemeéstei Al bert Dezomer die hen verwelkomde en een korte toespraak hield, waar in hij een passende hulde bracht aan het dappere bestuur en spelers van Brielen Sport, die Waarlijk fler mogen zijn om hun overwinning |g het kampioenschap. Hij eindig!» met een bijzonder huidewoord tt brengen aan het adres van kapiUii André Devloo, die veel heeft bijge dragen tot deze overwinning en die thans op 41-jarige ouderdom r.a? een der steunpilaren is van de voetbalploeg. Daarna werd de erewijn aan de aanwezigen aangeboden. De i|i Gerard Van dermeerscho secre|!ii der voetbalvereniging dankte dat in naam van Brielen Sport het ge meentebestuur voor de goede ont vangst. Om te eindigén werd dan nog een huidewoord uitgesprdtèi door de Hr Jozef Janssens. secre taris van het Provinciaal Koödlfll der K.B.V.K., alsook secretaris vat K.V.C.S. leper. Bij het verlaten van het ge meentehuis werd in naam van hei bestuur van Brielen Sport, dooreet lieftallig meisje, een pracMgt bloemenruiker aangeboden aan ka pitein André Devloo, dit. voor de vele diensten bewezen aan de voet balsport te Brielen. In stoet ging men- dan msf.bei lokaal, waar te 13 uur eén pst feestmaal aangeboden werd aaii öf feéstvlerende voetbalvereniging. Deze kampioenenhulde werd be sloten met èen groot kamnió'r.b»;, aangeboden aan de leden van Brie len Sport. WIJ bemerken er (Ie feestvierende vortbalvereniging Brielen Sport met hun nieuwe vlag. In het midden het ijverig b'stuur met «b voorzitter, de sympathieke Hr Maurits Vanhccke, secretaris de Hr öl- rard Vandermcersch. Verder bemerken wij de Hr BurgcmeeséJ Albert Desomer, de Hr Jozef Janssens, secretaris van het Provindw Komiteit der K.B.V.B. van Westvlaanderen en leden van het Ót' meentebestuur. de beste de goedkoopste 19 modellen Vraagt kosteloze Barco-kataloog bij uw plaatselijke elektrieker. Beroepsrenners ZONDAG 30 MAART 1952 Gent-Wevelgem (en krltcrlum ln if wachting). Onafhankelijken ZONDAG 30 MAART 1952 Brussel-Opllnter-IIalen. Liefhebbers ZONDAG 30 MAART 1952 Gent-Wevelgem; LeUe. Nieuwelingen ZONDAG 30 MAART 1952 Gent-Wevelgem; Bcernem; Ingoot- gem; Gistel; Ledegem; Koolskamp. Onafhankelijken LOZEN-BOCHOLT. 1. Leo B'jJJ* 2. Vlaéyen; 3. Severeyns; 4. ftnwj; 5. Van As; 6. De Valck; 7. g»IIW renners waaronder Bostyn en Z-,s:' DEERLIJK. 1. v-ndaele Le»53 2. Severeyns; 3. Vandenbranrte; Vervueren; 5. Vandevoorden, 6 w chel Vuylsteke; 7. Desmédt Gilbert- 9. Cleenewerck; 17. Pascal. Liefhebbers GENT-STA DEN. 1. Verb eist 2. Mal fait NoBl; 3. Allegaert; Clercxs; 5. Van Bossel;' 6. Most» 7. Decommere; 8. Hoorelbeke; 9. W beke (GeluVeld). Nieuwelingen MOESKROEN. 1. Nolf (Moirt; le); 2. Cattéeuw; 3. Denutte; 4. S voet; 5. Naessens. rM Afdeling A Rupel S. K. F. C. IWr.sis Wblte Star F. C. Bwgem Dendermonde Kortrtlk Sp. 0-2 2—0 3-2 RANGSCBSKKltra 1.Rac. Gent 2.A. S. Oostende 3. F. C. Boom 4. F. C. Ronse 5. F. C. Brugge 6. S. K. St N1K1. 7. Ukkel Sp. 8. Körtrijk Sp. 9. White Star 10 Vlg. Hamme 11Bergen 12. Dendermonde 13. RUpèl 14. F. C. Izegem 15. C. S. Brugge 16. u. 8. Centre 25 13 3 25 14 9 25 13 8 13 12 (3 23: 13 7 24 12 8 S3 li It 25 19 8 24 19 7 38 11$ 37 5 50 36 33 S 45 3$ 32 5 43 36 29 4 54 31 28 4 42 38 28 I 43 47 28 6 42 43 26 55 3» 2 5 43 46, 24 4,9 5© 2 3 53 32 ai 3» 30 4S «5 15 33 34 15 Bevordering B St Joost Geraardsbergen 32 Oudenaarde 8. C. Elsene 21 Schaarbeek V. G. Oostende 32 St. Kortrljk Eendr. Aalst 23 F. C. Roeselare Beveren-W. 40 F. C. Meulestede S. C. Menen 30 S. V. Waregem St. Moeskroen 3—0 RANGSCHIKKING -S sa 55 u 1. Rac, Doornik 2. Eendr. Aalst 3. Schaarbeek 4. V. G. Oostende 5. Beveren-W. 6. Meulestede 7. Oudenaaide 8. S. V. Waregem 9. F. 6. Roeselare 10. Geraardsbergen 11. St. Kortrljk 12. Exc. St Niklaas 13. St. Moeskroen 14. S. C. St Joost 15. S. C. Elsene 16.8- O. Menen 25 17 2 25 19 5 25 14 3 25 15 5 25 11 10 25 11 10 25 10 10 7 8 6 8 7 11 6 10 6 12 4 12 7 15 5 14 6 15 6 70 1 78 8 48 5 62 4 46 4 42 5 41 10 46 11 41 7 43 8 43 7 32 9 35 3 40 6 27 4 28 22 40 30 39 30 36 34 35 45 26 53 26 33 25 46 24 50 23 43 21 66 20 44 19 58 17 63 17 54 16 51 18 II® Provinciaal W. S. Lauwe Zwevegem Sp. 01 S. V. Blankenberge F. C. Tielt 2—1 Voorw. Oostende Ol. Ingelm. 21 F. C. Knokke A. A. Moeskroen 00 W. S. leper - F. C. Torhout 2—2 Eendr. Wervlk C. S. leper 21 Un. Herzeeuw Rac. Harelbeke 31 RANGSCHIKKING 1. 8. K. Roeselare 24 19 1 2. C. 8. leper 25 16 4 3. S. V. Wevelgem 24 15 4 4. Eendr. Wervlk 25 13 4 5. Un. Herzeeuw 25 14 7 6. S. V. Blankenb. 25 11 11 7. F. C. Knokke 25 9 10 8. Rac. Harelbeke 24 9 10 9. W. S. Lauwe 25 7 11 10. Voor. Oostende 25 9 13 11. Zwevegem Sp. 25 10 14 12. F. C. Torhout 25 8 13 13. F. C. Tielt 25 9 14 14. A. Moeskroen 24 7 13 15. Ol. Ingelm. 25 7 15 16. W. 8. leper 23 1 20 4 79 20 42 5 70 28 37 5 48 34 35 8 53 39 34 4 57 44 32 3 54 48 25 6 50 48 24 5 44 3Ï 23 7 42 49 21 3 44 55 20 1 48 50 21 4 46 62 20 2 47 57 20 4 48 55 19 3 31 63 17 4 19 78 II* Gewestelijk A S. V. Veurne Conc. Brugge 1—1 S. K. Den Haan S. V. Bredene 0—3 S. K. Steenbrugge Oudenburg 10 Nleuwpoort Dar. Blankenb. 1—5 E. G. Gistel Rac. De Panne 7—3 Mlddelkerke S. K. St Kruis 1—2 F. C. SIJsele V. V. Koksijde 1—3 S. K. Torhout F. C. Helst 0—1 RANGSCHIKKING 1. Steenbrugge 25 21 0 2. Dar. Blankenb. 25 20 0 3. S. K. St Kruis 25 13 5 4. S. V. Veurne 25 13 6 5. Rac. De Panne 25 15 8 6. F. C. Helst 25 12 8 7. Conc. Brugge 25 9 10 8. S. K. Torhout 25 10 13 9. V. V. Koksijde 25 10 13 10. E. G. Gistel 25 10 13 11. Nleuwpoort 25 9 13 12. F. C. SIJsele 25 7 14 13. S. K. Den Haan 25 8 16 14. W. Oudenburg 25 7 17 15. S. V. Bredene 25 5 17 18. O. Mlddeikerk» 24 4 20 4 111 19 46 5 103 21 45 7 63 37 33 6 58 46 32 2 79 56 32 5 49 51 29 6 55 52 24 2 52 62 22 2 57 69 22 2 44 78 22 3 42 52 21 4 49 58 18 1 41 71 17 1 31 69 15 3 48 74 13 1 29 98 8 IIs Gewestelijk B F. C. Wakken S. V. Moorslede 40 V. V. Dentergem S. V. Moorsele 50 Mol. Ingelmunster Meulebeke 2—1 Ol. Ledegem St. Elools Sp. 21 E. Beselare V. C. Ardöoie 05 S. K. Vlamertinge V. P. Glts 7—3 S. C. Oostrozebeke St. Joris Sp. 21 F. C. Llchtervelde Houthulst 16 RANGSCHIKKING 1. Oostrozebeke 25 18 3 2. W. Houthulst 24 18 6 3. F. C. Wakken 23 14 5 4. F. C. Meulebeke 24 14 6 5 Mol. Ingelm. 25 13 6 6. S. V. Moorslede 25 13 9 7 Vlamertinge St. Joris Sp. St Elools Sp. Llchtervelde V. C. Ardoole V. Dentergem Ol. Ledegem S. V. Moorsele V. P. Glts A BMSUut* 25 10 25 9 10 25 9 10 25 11 12 25 9 11 28 8 12 25 7 13 25 7 15 23 5 14 as 0 2i 95 34 40 73 47 33 54 37 32 67 38 32 62 38 32 54 48 29 55 49 26 49 54 24 43 50 24 43 49 24 56 57 23 48 50 21 31 51 19 47 63 17 36 66 14 13100 11° Gewestelijk C S. V. Vlchte B. 8. Avelgem 3—1 S. K. Avelgem Kuurne Sp. 33 Rac. Waregem F. C. Komen 11 F. C. Poperinge Hulste Sp. 41 Deerlijk Sp. F. C. Lulngne 11 Aalbeke Sp. F. O. Otegera 2—4 Toek. Menen Dottenljs Sp. 20 S. C. Le Bizet S. V. Kortrljk 0—2 RANGSCHIKKING 1. B. S. Avelgem 2. Aalbeke Sp. 3. F. C. Otegem 4. Kuurne Sp. 5. Toek. Menen 6. F. C. Poperinge 7. Dottenljs Sp. 8. Deerlijk Sp. 9. Hulste Sp. 10. S. K. Avelgem 11. F. O. Lulngne 12. S. V. Kortrljk 13. S. V. Vlchte 14. S. O. Le Blzet 15. F. O. Komen 16. Rto. Waregem 24 16 24 16 25 14 25 13 24 13 25 13 25 11 24 12 25 11 10 24 10 12 23 8 12 24 9 14 25 7 16 25 7 16 23 4 14 24 1 19 5 56 25 37 2 66 37 34 5 60 48 33 8 80 47 32 3 74 52 29 3 60 48 ,.9 6 66 48 28 4 51 42 28 4 51 50 26 2 52 62 22 3 57 60 19 1 46 67 19 3 34 73 17 2 48 64 16 5 37 67 13 4 38 73 III' Afdeling B Herm. Oostende WUnendale 220 N. S. Leke S. K. Eernegem 30 S. V. Dlksmuide Adlnkerke 42 S. K. Moere 8. K. Esen 33 Koekelare V. O. Kelem 140 V. C. Aartrljke Lombardsljde 25 rangschikking 1. S. V. Koekelare 20 2. Herm. Oostende 21 3. Dlksmuide 20 4. S. K. Eernegem 21 5. N. S. Leke 6. Lombardsljde 7. W. Adlnkerke 8. V. C. Aartrljke 9. S. K. Moere 10. Handzame 1!. P. WIJnendale 12. S. K. Esen 13. V. O. Kelem 18 0 19 2 16 2 13 7 11 9 9 8 9 10 7 9 4 14 3 14 3 16 3 10 3 11 2 114 19 38 0 138 23 38 2 115 25 34 1 86 31 27 1 63 59 23 4 67 62 22 2 71 49 20 4 55 62 18 3 32 113 11 3 38 100 9 2 37 140 8 2 56 88 8 1 31 111 1 III- Afdeling D Tielt Sp. S. K. Hooglede Izegem Sp. Dosko Beveren H rangschikking l.S. V. Plttem 22 17 2 2. V. C. Aarseie 21 16 2 3. S. V. Rumbeke 21 13 4 4. Ol. Koolskamp 20 10 9 5. S. V. De Ruiter 21 8 10 20 6. Tielt Sp. 7. Izegem Sp. 8. St Baafs VIJve 9. DoskO Beveren 10. Zilverberg ll.S. K. Hooglede 12. S. K. Stadeu 3 78 21 3 78 23 4 68 11 1 55 Jl® 3 52 53 5 60 51 'J 4 39 33 -J 4 43 60 Ij 2 34 6!I 0 41 661» 1 40 78 ij 1 27 64 op postcheckrekening van Het Wekelijks Niewl Poperinge, en tl ontvangt on blad tot einde 1353

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 10