VAN WESTVLAANDEREN HET WEKELI JKS MUWS 13.000 fr. Prijs De 20 Proeven van... Bij onz© vierde uitgave uw RADIO ...ons Kriterium 1952 Met medewerking der Radio's "BARCO» en der Sigaretten „BSLOA» De prijzen aan ons Liefhebbers-Kriterium verbonden Uit ons Reglement De eerste Proef van ons Liefhebberskriterium te Beerst 20 der mooiste Lieihebberskoersen uit Westvlaanderenwerden dit jaar in ons Lieihebberskriterium opgenomei ingericht door 1 - BEERST - Zondag 6 April 2 - KEIEM - Zondag 27 April 3 - POPERINGE - Zondag 4 4 - GELUVELD - O. L. H. Hemelvaart 22 Mei 5 - WESTEN DE - Zondag 25 Mei 6 - WERVIK - Zondag 8 Juni 7 - KOKSIJDE - Maandag 9 Juni 8 - WESTOUTER - Donderdag 12 Juni 9 - VLAMERTINGE - Zondag 15 Juni 10 - ROESELARE - Zondag 29 Juni TOTAAL 18.000 Frank Krlterlum-Jaaraffiches 1952 Zondag 6 April 11 - POELKAPELLE - Zondag 6 Juli 12 - RUMBEKE-BEITEM - Dinsdag 8 Juli 13 - LE9SELE - Zondag 13 Juli 14 - RENINGELST - Zondag 27 Juli 15 - WESTROZEBEKE - Maandag 28 Juli 16 - VEURNE - Woensdag 30 Juli 17 - BOEZINGE - Donderdag 31 Juli 18 - BESELARE - Zondag 3 Oogst 19 - POPERINGE - Zondag 24 Oogst 20 - NIEUWKERKE - Zondag 7 Sept. HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 5 April 1952 Blz. 9. Zondag 6 April 1952 begint het Liefhebbers - Kriterium De IJzerspurtershebben een flink spurtje uitgehaald eh hebben zich meteen op kop komen zetten van ons kri- terium. Het is niet de eerste maal dat de mannen van Secretaris Beyts zijn gaan inrichten. Zij doen het sedert jaren en kennen er iets van. De koers is begiftigd met 5.000 fr. en met 1.000 fr. aan premiën en loopt over een schone omloop over Keiem-Leke-Lappersfort-Wikkelaar en Beerst. Wij vertrekken te 14.30 uur voor 9 ronden van 13 kim. Wie wordt onze eerste gele truidrager. Met veertien dagen rust trekken wij daarna opnieuw naar hetzelfde gewest. Keiem is telkenjare een koers die veel renners aantrekt en die rijk begiftigd is. 6.000 fr. prijzen en 1.000 fr. premiën zijn voorzien. Ook hier wordt te 14.30 uur aangezet om 9 ronden af te leggen over zelfde omloop als de koers te Beerst. Dat wil zeggen goe'de banen, waarop hard zal kunnen worden gestreden. Secre taris Moerman zal er wel voor zorgen dat alles in orde verloopt. Verleden jaar won Deschacht. Wie wordt er zijn opvolger? Dit wordt beslist een der belangwekkendste koersen van onze 20 proeven. Als voorspel van de beroepsrenners- klassieker Vaux-sous-Chêvremont naar Poperinge, zal er ongetwijfeld een massa volk in Poperinge zijn. En ook de renners zullen er zeker niet ontbreken. 8.000 fr. aan prijzen en nog -een flink stel premiën worden zeker niet alle dagen aan de renners aangeboden; Wielerclub Hop- peland», die beide koersen organiseert, heeft er ook een handje van weg. De mannen van Schepen Roffiaen gaan beslist een groot succes tegemoet. Een nieuweling op ons programma. De mannen beschik ken over een schone omloop, lopende over de Iepersteen weg naar Zillebeke-Komen-Zandvoorde-Komen-ten-Brie- len-Wervik terug naar Geluveld. In Zuid-Westvlaanderen zijn er die dag geen andere koersen, zodat de mannen van Vlug en Vrij én op veel renners én op veel volk mogen rekenen. De locale kleppers Gryson en Verbeke zullen wel zorgen voor een schone koers. Vertrek te 14.30 u. voor 122 km.; 5.000 fr. prijzen. Aan de kust krijgen wij altijd fel betwiste en uiterst rappe koersen, op flinke en goede wegen. Westende, waar wij voor de eerste maal naartoe gaan, zal hierop wel geen uitzondering maken. Wij vertrekken hier te 15 u. en de koers verloopt over volgende ronde: Westende-Konink- lijke Baan naar Nieuwpoort-Lombardsijde-Westende Dorp- Westende Bad-Duinenlaan en Essex Scottishlaan. Er zijn 5.000 fr. prijzen en een stel premiën aan verbonden. De Westendse Sportvrienden zorgen er voor dat alles in orde zal verlopen. De Verenigde Sportvriendenzagen verleden jaar hun koers wegens de H. Hartfeesten van datum veranderd. Dit seizoen zijn zij opnieuw présent met hun liefheb!erskoers die met 5.500 fr. prijzen en enkele flinke premiën begiftig4 is. De klassieke en heuvelachtige omloop over Geluwe en Kruiseke waarborgt niet alleen goede banen maar een hard koersverloop. Er wordt te 14.30 uur vertrokken voor 8 grote ronden, zijnde samen 120 km. Het ziet er naar uit dat Koksijde dit jaar een onverhoopt sukses tegemoet gaat. De Verenigde Vriendenkrijgen Immers maar twee concurrerende wedstrijden, nl. Heist en Izegem, bedde tamelijk veraf gelegen. Waar zij daarbij nog 6.000 fr. prijzen en. 1.200 fr. premiën geven, is een groot aantal renners reeds vooraf verzekerd. De omloop is als naar gewoonte op de klassieke achtop prachtige ba nen. Weeral een vluchtkoers van je welste. Aanzet te 15 u. voor 120 km. De bergkoers uit ons kriterium. Immers moeten de ren ners viermaal de Rodeberg en éénmaal de Zwarteberg be klimmen. Is het te verwonderen dat er steeds afscheiding en degelijk vertoon te zien is. Te Westouter komen alleen de sterke renners naar voor, geloof me vrij. Slechts aan Oudenburg en Koekelare hebben de mannen van Voor zitter Hardeman concurrerende koersen, zodat dé opkomst van renners en sportmannen zeer flink zal worden. Niet min dan 6.000 fr. prijzen en 600 fr. bergpremie zijn er te verdienen. Vertrek te 15 u. voor 110 km. In Heestert en Den Haan vinden de mannen van Het Vliegende Wielgeen al te zware tegenliggers. Aan ren ners zal het dus niet ontbreken. Aan sportliefhebbers al evenmin vermits Vlamertinge een uiterst sportief dorp is. Thuur Cleenewerck zal er echter dit jaar niet meer bij zijn. Een prachtige wedstrijd wordt het zeker, vermits er gereden wordt op volgende grote omloop: Vlamertinge, Elverdinge, Poperinge, Vlamertinge, leper, Dikkebus, De Klijtte, Reningelst, Vlamertinge. Aanzet te 15 u. voor 110 km. Ook de klassiek geworden liefhebberskoers van de Wieler en Supportersclub Roeselare staat terug in rij. Ieder jaar mochten deze knappe inrichters op een flinke schaar deelnemers bogen en herhaalde malen kwam het er tot echte massaspurten. Zo verleden jaar, waar Geryl echter de rappe spurters te vlug af was. Dit jaar zijn er 6.000 fr. te verdienen benevens heel wat premiën. Er wordt aan gezet te 14 u. voor 135 km. te betwisten op de gewone omloop. 1' Prijs: PRACHTIGE PICK-UPP RADIO BARCO waarde 7.500 fr., geschonken door radio's «Barco». PRACHTBEKER Het Wekelijks Nieuws met naam van de overwinnaar en jaartal der overwin ning er in gegraveerd. 2" Prijs: 2.500 fr. 3' Prijs: 2.000 fr. 4* Prijs: 1.500 fr. 5* Prijs: 1.000 fr. 6' Prijs: 750 fr. 7' Prijs: 500 fr. 8* Prijs: 400 fr. 9" Prijs: 300 fr. 10* Prijs: 200 fr. Personen die zouden begeren de Jaarkalender-Affiche van ons Liefhebberskriterium te ontvangen, om uit te hangen (herbergen, haarkapperssalon, enz.), kunnen dit doen door onderstaand kadertje uit te knippen en ons ingevuld toe te sturen. Het spreekt vanzelf dat wij verlangen dat er van die affiches een goed gebruik worde gemaakt, namelijk dat ze uitgehangen wor den, in de volle lengte ontplooid en op een in het oog springende plaats. AAN «HET WEKELIJKS NIEUWS» Gasthuisstraat 19, POPERINGE Gelieve een Jaarkalender-Affiche van uw Liefhebberskrite rium van Westvlaanderen te zenden aan: Mr wonende straat, Nr te Verleden jaar won Bert je Vandevoorde, uit Kemmelop onaanvecht bare wijze ons kriterium. Wie wordt er dit jaar zijn opvolger? ART. 4. Alle Liefhebbers, zon der onderscheid, mogen in alle Proeven aanzetten en allen komen ze in aanmerking voor de Algemene Rangschikking. Dit natuurlijk ver mits ze in regel zijn met de voor schriften hen door de B.W.B. op gelegd. ART. 5. Om in aanmerking te kunnen komen voor de uiteindelijke Algemene Rangschikking, moeten de renners in de helft der toe gekende koersen aangezet hebben. Dus vast vertrekken in 10 Proeven op de 20. ART. 6. a) De Algemene Rang schikking wordt opgemaakt bij op telling van Punten. In ieder Proef krijgt de eerste 15 punten, de tweede 14, de derde 13, de vierde 12, de vijfde 11, de zesde 10, de ze vende 9, de achtste 8, de negende 7, de tiende 6, de elfde 5, de twaalf de 4, de dertiende 3, de veertiende 2 en de vijftiende tot de laatste in begrepen, die de koers uitrijdt, 1 punt. b) Een renner die alleen de aan- komstlijn overschrijdt, krijgt voor ieder dertig seconden die hij alleen voorop ligt op de hem volgende renner, twee punten bonificatie. c) Zo het twee renners zijn die samen aan de spurt deelnemen, wordt die bonificatie van art. 6 b) herleid tot 1 punt per 30 sec. ieder. d) Drie renners samen, wordt aanzien als een peloton. ART. 7. Het Klassement wordt opgemaakt naar de officiële uit slag, afgekondigd door de B.W.B.- afgevaardigde. De inrichters van het Kriterium komen in niets tus sen wat de officiële uitslag der koers betreft. ART. 8. Aan de overwinnaar van de eerste Proef zal, vóór het aanvangen van de tweede proef, een GELE TRUI aangeboden wor den die hij verplicht is te dragen in ieder Proef waarin hij als leider der Rangschikking aanzet. Naar mate de leiding van het Klasse ment verandert, zal ook de GELE TRUI van schouders veranderen. Draagt hij de GELE TRUI niet, dan kunnen de punten die hij mocht winnen in die koers, niet in aanmerking komen voor de Al gemene Rangschikking. ART. 9. De inrichter eigent zich het recht toe, altijd wanneer dit zich om de goede gang der zaken zou opdringen, beslissingen te nemen. Zondag 6 April trekken wij dus naar Beerst voor de eerste proef van ons Liefhebberskriterium. De IJzerspurters hebben hun koers een drietal weken moeten vervroe gen bij andere jaren, maar dit zal zeker aan het sukses niets afdoen. Hopen wij evenwel voor hen dat het weder met de wijding der pal men moge gaan verbeteren, zodat én renners en sportmannen in flin- ken getalle naar Beerst moge ko men afgezakt. En ziehier enkele technische ge gevens over de koers zelf: Er wordt aangezet te 14.30 uur om 117 km. af te leggen, zegge 9 ronden van 13 km. over Beerst, Keiem, Leke, Leke Lappersfort, VladBlo, Wikkelaar en terug naar Beerst-Dorp. De inschrijving zal geschieden bij Maes Roger, café «De Sportvriend»; de aanzet ge schiedt op de Markt, en de aan komst in de Consciencestraat. Prijsuitdeling bij Vanpoucke Mau rice, Wijnendalestraat. Er zijn 5.000 fr. aan prijzen en 900 fr. premiën te verdienen. Laten wij ons maar niet aan een pronostiek gewagen. Al te veel renners zijn voor ons nog even ceel vraagtekens Inzake forme zo vroeg in het jaar. In elk geval te Beerst wint een renner van for maat. Dat staat vast, maar wij zijn zelf benieuwd om te zien wie onze eerste gele truidrager zal zijn. Barco Zondag a.s. opent voor ons het wielerseizoen. Wij vertrekken te Beerst voor onze vierde rondrit door Westvlaanderen. Om de week zal opnieuw ergens in de gouw de driespreuk Het Wekelijks Nieuws - Belga - Barcoweerklinken. Wii juichen de vierde uitgave van ons liefhebberskriterium dus toe, maar moeten tevens toch over een zaakw onze, .spijt -uitdrukken. Dit jaar immers kwamen ons meer dan 30 aanvragen van koersiririchters toe en daar ons kriterium streng tot het getal 20 beperkt blijft, moesten wij er noodzakelijk enkele teleurstellen. Wij hopen dat deze heren het ons niet erg kwalijk zul len nemen, het onmogelijke kun nen wij toch ook niet. Wij zullen trachten toekomend jaar, in de mate van het mogelijke, genoeg doening te schenken. Voor de renners moeten wij wij zen op een zeer belangrijke ver andering in ons reglement. Verle den jaar en de vorige werd de renner die geklasseerd stond en op de dag van een onzer proeven op een andere plaats ging rijden, met vier punten beboet. Dit jaar zal dit niet meer het geval zijn. Er zijn immers van die gevallen waaraan een renner dikwijls niet kan ont komen om eens op een andere plaats te gaan rijden, bvb. in eigen dorp of deelname aan een ronde. Daarom hebben wij dan ook dit onderdeel van ons reglement ge schrapt. De verplichting echter om aan minstens de helft der proeven deel te nemen, blijft in voege. Vele bekende gezichten zullen wij dit jaar terugzien, andere zul len wij moeten missen, ofwel omdat zij er het bijltje hebben bij neer gelegd, ofwel hoger op zijn geklom men; nog anderen omdat zij door soldatendienst zullen weerhouden worden regelmatig in hun streek in koersen uit te komen. Vele nieuwe gezichten zullen nochtans komen opduiken, kersverse krach ten uit de nieuwelingencategorie ontsproten en waarmede zal dienen te worden afgerekend; jongens die vast besloten zijn bij hun oudere broers gensters te slaan. Wij heten hen bij voorbaai welkom en veel geluk in de strijd. Zondag vertrekken wij dus en wij hopen dat onze prosven en ons kri- Hierboven hebben wij de foto- copie van de prachtbeker, die ook dit jaar aan de overwinnaar van ons kriterium, wordt geschonken. Welk renner zou er niet begeren dit prachtstuk van lfi cm. hoog op zijn schouw te zien prijlcenf terium in zijn geheel een groot succes zullen tegemoet gaan. Niet alleen vanwege de sportliefhebbers maar ook en vooral vanwege de renners. Wij weten het wel, dat sommige renners deze competitie- strijd eerder een beetje vrezen, of zelfs door hun supporters een beet je worden ontraden. Zij vergissen zich echter deerlijk, want niet al leen zijn onze proeven rijk begif tigd en zijn er aan ons klassement niet min dan 18.000 fr. prijzen ver bonden, maar eerst en meest heb ben onze jonge renners alles te winnen in die klassementenstrijd. Zo leert men vechten en van zich afbijten, zo wordt men renner en dat zal toch wel het doel zijn dat al onze liefhebbers zich voor ogen stellen. Daarom hopen wij op een flinke en Intensieve deelname. Zo zal onze vierde uitgave mogelijks de grote successen der drie voorbije jaren nog voorbijstreven. De prachtige radio-pick-upp Barcode waardevolle eerste prijs van ons Liefhebberskriterium. Poelkapelle het sportief dorp bij uitstek. Verleden jaar kregen wij er een homerische strijd waaruit Devoghel ten slotte als grote overwinnaar te voorschijn trad. Wie lerclub Guynemer hoopt er op dat Dré Noyelle tegen die tijd in orde zal zijn Inzake form en dat hij ditmaal voor eigen volk zal mogen zegevieren. Er wordt aangezet te 15 u. om 110 km. te betwisten. De koers wordt met 6.000 fr. prijzen begiftigd en een aantal flinke premiën. Of het aantal toeschouwers dit van verleden jaar zal kun nen evenaren is een andere vraag. Beltem krijgt met een liefhebberskoers gewis een pracht- meevaller. Er is maar een concurrent op die datum: nl. Lombardsijde. Een rekord-aantal deelnemers is beslist te verwachten, dat om de gekende omloop van het wereld kampioenschap om de palm zal strijden. Wegwijzer: Bei- tem, St Pleter, Moorslede, Steenbakkerij, Beitem. Aanzet te 15 u. voor 110 km. De organisatie ligt in handen van de Wielerclub Nooit Gedachtdie er zal voor zorgen dat alles O.K. is. Een nieuweling op het programma. Het klein grensdorpje met zijn wakkere wielerclub onder leiding van Voorzit ter Marcel Decroos, heeft aan zijn liefhebberskoers niet min dan 6.000 fr. prijzen en enkele mooie premiën ver bonden. Daar er enkel koersen zijn te Lauwe en te Sint- Elcois-Winkel moeten een heel stel renners naar het kleine Leisele afzakken. De wegwijzer loopt over de Abele - Izenberge terug naar Leisele. Slechts 100 km. Aanzet te 15 u. Kan men zich een kriterium indenken zonder dat men er een proef bij heeft uit Reningelst. De jonge inrichters van Wielerclub Bergdalhebben steeds blijk gegeven van durf en veel organisatiezin en bleven nog nimmer in gebreke. Hun omloop Is op zichzelf reeds interessant en waarborgt boeiend sukses. Knap sportvertoon zal men er zeker te zien krijgen. Zo was het in het verleden, zo zal het ook dit jaar zijn. In Tielt en Izegem krijgen de «Wellevende Sportvrien den twee harde concurrenten. De naam Westrozebeke heeft echter bij de renners een welluidende klank, zodat zij toch op een flinke deelname mogien rekenen. Voor zitter Vanoplinus en zijn wakkere bestuursleden zorgen er steeds voor dat alles regelmatig verloopt en zullen ook dit jaar flink op de bres staan. Er zijn 5.000 fr. prij zen te verdienen en een stel vette premiën. Er wordt vertrokken te 14.30 u. voor 120 km. grotendeels over grote ronden over Sleyhaege, Staden, Houthulst, Poelkapelle, Westrozebeke. Verleden jaar kreeg men te Veurne, sport uit het bo venste schof te bewonderen en de zege van de Westvlaam- se kampioen Vandecasteele. Het groot aantal deelne mers ten spijt kwam alles in brokken en stukken toe. Te Veurne over de schone banen van de schone omloop wordt er steeds hard gevochten. Er zijn 10 ronden of in totaal 110 km. Een grote schaar liefhebbers zal er ko men strijden voor de 7.000 fr. aan prijzen en de 1.000 fr. premiën. Voor de mannen van Voorzitter Bonnaventure wordt het weer een schone dag. Te Boezinge krijgen wij telkenjare ongeveer 100 renners aan de vertreklijn. Verleden jaar was al wat naam had In beide Vlaanders présent. Met deze schone traditie wordt dit jaar heel zeker voortgezet. Er wordt aangezet te 15 u. voor drie ronden over Langemark, St Juliaan, St Jan, leper, Boezinge en 5 ronden over Biksohote, Zuid- schote, Boezinge. Er zijn 5.000 fr. te verdienen benevens een heel stel premiën. Een der lastigste koersen uit de gouw. Zagen wij er ver leden jaar niet zeer goede renners «op de knieën zitten» toen Michel Vuylsteke zijn mokerslagen uitdeelde? Een lastige koers zeggen wij, grotendeels betwist over de om loop Beselare, Zonnebeke, leper, Geluveld. Er wordt aan gezet te 15. u. voor 110 km. Er zijn 6.000 fr. prijzen uit geloofd. Boeiend vertoon brengt ons de inrichting van Vlug en Sterk zonder twijfel. Voor éénmaal zal de koers der Casselstraat te Poperinge niet de finalestrijd van ons kriterium medemaken. Wij vinden het wel jammer dat aan de goede traditie een verandering moest komen, maar omstandigheden dwon gen er ons toe. Dit belet niet dat de koers een zeker sukses tegemoet gaat. Heel zware concurrentie zal er niet zijn. Als verleden jaar gaan wij tweemaal de Rode- en Zwarteberg over, terwijl de toeschouwers aan de zeven kleine ronden nog heel wat spektakel zullen hebben. 6.000 fr. prijzen en 500 fr. premiën zijn er te verdienen. Waar de koers te Nieuwkerke eerst op 4 Mei voorzien was, maar daar op die dag de koers te Poperinge door ging, werd er besloten aan deze sportieve gemeente de laatste rit toe te kennen. Het ware jammer geweest, had den wij de inrichting van «De Verenigde Sportvrien den op ons kalender moeten missen. De klassieke om loop in achtvorm brengt ons immers ieder jaar een der schoonste koersen die men kan te zien krijgen. De be stendige heuvelruggen waarborgen sportvertoon uit het bovenste schof. 6.000 fr. aan prijzen benevens premiën zijn er te verdienen.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 9