Voetbalpraatje Waalse Pijl en in Luik-Bastenaken-Luik Radio BAR CO voor Liefhebbers De Ronde van Italië 'PuMmaa Geluveld Westende Kampioenen en afdalers zijn gekend kwam, zag en... overwon in de De Ronde van Nederland Met onze Inde's in de Route de France van 17 Mei tot 18 Juni MOTOCROSS RODE BERG bmb Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen van Zondag 11=5=52 karel sys naar argentinië terug motöVport matchen IN ERE-AFDELING IN EERSTE KLAS A IN BEVORDERING B IN II' PROVINCIAAL IN II» GEWESTELIJK A IN II» GEWESTELIJK B IN II» GEWESTELIJK C de beste de goedkoopste 19 modellen 14.950 Fr, Beroepsrenners Liefhebbers Nieuwelingen België De Ronde van REISBUREAU VERLEYE: OOSTENDE, Vlaanderenstraat 7, tel. 745.18, INGELMUNSTER, Kortrijkstraat, tel 353. Beroepsrenners Onafhankelijken Liefhebbers Nieuwelingen oePe%___ 32 Kandidaten. Sylveer Maes technisch AAN DE DEELNEMERS VAN ONZE KOSTE LOZE PRONOSTIEK- PRIJSKAMP Een prachtige cross in een prachtige omgeving BEGIN STIPT TE 14 UUR Ere-Afdeling I» Afdeling A Bevordering B II» Gewestelijk A ZO0 Na een spannende laatste competitiezondag Sporting Charleroi ging bij Stan- lart een punt ontfutselen, dat met een het behoud ln ere-afdeling be tekent. Waar Racing Brussel er maar in gelukte een puntje aan huls te houden tegen Berchem. Voor de Ra- cingjongens was dit een verdienste lijke uitslag vermits zij tljdelljh met 10 man moesten opereren, maar bleek iilet voldoende om het behoud te verzekeren. Toekomend jaar zul len de Brusselaars dus In Excellence hoeven uit te komen. Tweede afdaler is natuurlijk Doornik dat nog een afscheldslesje kreeg van Beerschot en met dubbele cijfers werd ingemaakt. De strijd om de tweede plaats is in het voordeel van Racing Mechelen verlopen. Union moest met 4-2 stand in het zand bijten, waardoor het nog wordt voorbijgestevend door Antwerp, dat tegen Tilleur heel ver dienstelijk spel tentoon gaf en dan ook verdiend aan de winnende kant bleef. De andere wedstri'len waren van minder belang. Gantoise bevestigde zijn goede kondltle door Anderlecht puntenloos huiswaarts te zenden, na een aangename nartij waarin Freddy Chavez zich nog steeds een groot meester had getoond. Anderzijds moest Club Mechelen, zonder De- cleyn en Lemberechts, de duimen leggen voor Ol. Charleroi, wijl kam pioen Luik het seizoen ere af sloot door de punten bij Daring weg te halen. Racing Gent heeft de laatste klip omzeild en werd kampioen door een zege bij Bergen, wijl Club Brugge, dat White Star ljdelhands huiswaarts zond, wel de verdienstelijke ploeg voor de tweede plaats mag genoemd worden. Club Ronse verzekerde zich de derde plaats door rivaal Boom met 3-2 cijfers te verslaan. A. S. Oostende bleef ook niet ten achter en een zege bij Vigor Hamme verze kerde meteen een mooie vierde plaats voor de mannen van kapitein Legon. Het veroordeelde Centre sloot met eer het seizoen af en haalde, dank zij een scoorlozie draw, een puntje weg bij Rupel dat ln de tweede helft van het jaar ver is afgezakt en op de 14" plaats eindigt. Cercle Brugge verdedigde zich knap hij Ukkel maar moest toch de vlag strijken. Voor de oude Brugse ploeg ls de voorlaatste plaats precies niet zo aanmoedigend. Van de overige ploegen speelden Izegem (twee doelpunten van Van- houtte) en Dendermonde gelijk, wijl Kortrijk Sport spijts het verlies van één punt tegen St Niklaas toch nog de achtste plaats behoudt en dus naar Excellence overstapt. Een zege van Menen op Stade Kortrijk ls niet voldoende gebleken oim de grensjongens ln bevordering te houden, daar ook Elsene punten- wtast kende en een gelijk spel al- dwong bij Waregem. Spijtig voor de grensjongens, die zekerlijk niet de ploeg hadden om te moeten zakken. Doornik, de kampioen, moest nog een puntje afstaan aan Geraards- bergen, maar telt toch nog 5 punten voorsprong, dj&ar zowel Schaarbeek te Roeselare, als Aalst te Oostende gingen verliezen. De Ezels bezetten de tweede plaat», met evenveel pun ten als do mannen uit Aalst, wijl Oostende de vierde rang bezet. Moes» kroen liet niet» aan het toeval over en stak de helft van de bult op zak te Bevaren-Waas. Anderzijds ging Meuleetede nog te 6t Joost verliezen, wijl Oudenaarde met een zege op St Niklaas In extremis nog de zesde plaats ls gaan bezetten. De laatste dag heeft hier zéker een grote verrassing ln reserve gehouden. Waar algemeen verwacht werd dat HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 17 Mel 1092 Blz. 8. HET WEKELI Torhout niet opgewassen bleek tegen de vlugge voorlijn van Zwevegem. Daar ln deze reeks nog drie wed strijden te spelen waren, ls hier nog niets alles over de degradatie gezegd. Zowel Middelkerke als Oudenburg behaalden een gelijk spel en staan dus nog steeds op gelijke hoogte. Oudenburg telt echter een match minder. Wordt hierin iets geoogst, dan betekent dit de redding. In het ander geval zal er een testmatoh die nen gespeeld te worden. Blankenberge ls dus kampioen en versloeg Concordia met 2-0 6coor. Steenbrugge, dat tweede eindigt, moest nog eens ondervinden dat Koksijde, naast mindere, ook goede wedstrijden kent, want, moest er een punt ln de branding laten. Veurne eindigt op een zeef verdienstelijke derde plaats, al diende er een punt te worden afgestaan aan Kt aan huis optredend Den Haan. Het was ten andere de dag der draws ln deze afdeling, vermits men er zeven no teerde, waarvan zes met 2-2 uitslag. Als curiositeit is dit zeker wel te ver melden. Zowel de kampioen als de afdaler waren hier sinds weken gekend. Oost- rozebeke, veruit het beste elftal der reeks ging nog een Ledegem aan huls kloppen, wijl Beselare het ook de laatste wedstrijd tot geen zege kon brengen en tegen Lichtervelde ver loor. Wakken, dat tweede eindigt, maakte korte metten met Dentergem, wijl Houthulst het nochtans goed gekwoteerde Meulebeke aan huls af getekend ging aftroeven. Moorslede zag zich do vierde plaats ontnomen door Molen Sport, daar er met 3-1 cijfers verloren werd bij St Elooi Sp. In de laatste speeldag wist Glts met eep gelijk spel tegen Moorsele zloh op de hoogte te werken van Le degem. zojjat de voorlaatste plaats broederlijk wordt gedeeld. Ten slotte moest Molen Sport nog met zeer nip te cijfers de duimen leggen bij Sint Joris, dat wel een zeer verrassende achtste plaats heeft weten te be zetten. B. S. Avelgem, dat het kampioen schap niet meer kon verliezen, ver oorloofde zich nog de weelde met 5-2 te gaan... verliezen bij Hulste, zodat Aalbefce, dat grote cijfers luk te tegen Lulngne, tot op een punt ls komen te staan. Otegem, dat won tegen Kuurne, en Menen, dat te Po- perlnge, misschien wel niet helemaal verdiend, aan de winst bleef, bezet ten respectievelijk de derde en vierde plaats. Deerlijk hield voor de laatste speeldag nog eens doeltjeskerrnis te gen Le Blzet, dat fel verzwakt op trad en driedubbele cijfers moest slikken. In de lagere regionen bleef de toe stand onveranderd, gezien Waregem reeds lang yeroordeeld was en zo wel Komen als Vlchte geen nieuwe puntenoogst mochten noteren. JODBC. Kubler Impanis en Decoclc onze beste landgenoten Cercle leper, BTaiikettberge eerder ge makkelijk de baas zou blijven, will Wevelgem te Ingelmunster wel plui men zou kunnen laten, moesten d» leperllngen voor eigen volk het on derspit delven en wordt Wevelgem met een draw, de ploeg die S, K. Roe selare naar Bevordering vergezelt. De kampioenen wonnen bij Lauwe en tellen aldus 7 punten voorsprong. White Star leper ls dus de afdaler en ook de laatste wedstrijd tegen Moeskroen was weinig bemoedigend. Herzeeuw liet. de kans op de vierde plaats voorbijgaan, door bij Knokke te gaan verliezen, wijl de reis naar de zee voor Wervik al even falikant afliep. Ten slotte bleef Tielt aan de win nende hand tegen Harelbeke, wijl Voor de Ronde van Nederland, die van 2 tot 8 Juni wordt verre den, werden volgende ploegen van zes man geselectïonneerd: FORMATIE J. VAN DE SOMPEt Bogaerts Jan, 1» in 1951, Koningslo; Gielen Trans, Helchteren; Hendrickx Giel, Lommei; Sohaeken Pol, Koersel; Smets H., Houtain St Simeon; Van Dormael Karei, Montenaken. FORMATIE HECTOR DE KEERSSCHÏETER De Smet Ward, Reet; Neyt Maurice, Zaffelare; Sorgeloos Edgard, Denderhoutem; Van Kerckihove Rik, Laken; Jos Van Staeyen (Limburg). Rik Serin, Leuven. Wij kunnen zeggen dat de se- lectionneuxs knap werk hebben verricht, maar kunnen het alleen maar spijtig noemen, dat er... zo veel Westvlamingen bijzitten. Of hebben wij dan geen gouwgenoten meer die onze nationale kleuren met ere kunnen verdedigen? Zijn televisie is onovertrefbaar. Vraagt kosteloze Barco-kataloog bij uw plaatselijke elektrieker. Ferdi Kpbler is een rijkbegaafd renner, uit echt kampioenenhout gesneden. Zijn prestaties en ere lijst bewijzen het ten andere meer dan voldoende. Hij is daarbij een der weinige renners die met zorg zijn koersseizoen uitstippelt en met zorg overlegt. Tot nog toe had men de Helveet nog maar weinig op de voorgrond zien treden, maar nu wij de Ronde van Italië naderen blijkt hij plots de goede conditie te pakken te hebben. Voor de Giro heeft hij steeds een boontje voor gehad, meer dan voor De Ronde van FrankrijkVoor hem is zij de springplank voor het wereld kampioenschap dat hij verleden jaar ten andere glansrijk won. Het Waals week-end ligt hem bijzonder goed. Uitstekend klim mer en flink spurter, voelt hij zich bijzonder in zijn element. Verleden jaar won hij met brio en zopas herhaalde hij dit enig kunststukje. Even groot was zijn meesterschap echter niet, maar dat hij tweemaal won spreekt voldoende voor zijn huidige conditie. Globaal genomen had hij aan Robic zijn kwaadste klant. Biquet werd echter Zater dag door het noodlot geremd, maar Zondag was hij derde. De koppige Bretoen schijnt dit jaar wel zijn tweede jeugd te kennen. In de Waalse Pijl was het de helling van Malchamps die de be, slissende wending bracht. De Fransman Varnajo was hier ont snapt maar werd vervoegd door Kuibler, Robic, Quentin, wijl ach teraf ook Ockers, Impanis, Storms, Deoock, Weilemann en Keteleer zouden aansluiting' krijgen. Robic reed plat en Keteleer verloor op het laatst nog voeling, wijl van de overigen Kubler zich netjes de snelste toonde, al had hij aan de fel aandringende Ockers een kwa de dobber. In Luik - Bastenaken - Luik ont snapten een groepje renners waar van alleen Van Kerckhoven en Degraevelyn overbleven. Op de helling van Wanne en Moulin du Ruy voerden Robic en Kubler de tegenaanval, die zo geweldig was dat alleen Kwik kon in de wielen blijven. Verdere reacties brachten geen baat meer bij, vermits de achtervolgers te Luik op drie mi nuten eindigden. In de stad zelf waagde onze landgenoot een po ging waarhij Robic voeling verloor. Kubler echter, liet zich maar ten dele verrassen, kwam weer bij en won onbedreigd in de spurt. De buitenlanders klasseerden zich weer flink. Robic, Bobet. (veel beter dan daags voordien) Weilemann en Quentin (beiden zeer knap) ein digden in de eerste gelederen. De- eock (zevende en zesde) toonde zich flink bij de zaak, evenals Impanis (derde en dertiende). Stan Ockers zette niet meer aan in de tweede wedstrijd, wijl Van Steen bergen in deze door pech achteruit werd geworpen. Te onderlijnen, de mooie ereplaatsen van Zagers, en Degraevelyn, wijl anderen als Rosseel, Debaere, Lode Wouters e.a, zich weer al te passief aan stelden om in dergelijke wedstrijd lauweren te kunnen plukken. Te onderlijnen valt ook dat er zeer veel afwezigen waren op de beide koersen, daar heel wat ren ners verkozen slechts in een van beide wegritten te starten. Dat de frisse lieden hieruit niet te veel voordeel konden halen, kan men best in de uitslag nagaan. DE UITSLAGEN De Waalse Pijl. 1. FERDI KUBLER, de 220 km. in 5 u. 59'59": 2. Ockers Stan, op één wiel; 3. Impanis Ray, op één lengte; 4. Storms Jan, op 2 lengten; 5. Godfried Weilemann; 6. Quentin; 7. Decock Roger; 8. Varnajo; 9. Keteleer Désiré, op 46": 10. Robic, op 1*48"; 11. Wouters L.; 12. Rosseel André: 13. Verschueren M.; 14. Desmet Ed.; 15. Close A.; 16. Breuer J.; 17. Van Ende Edw.; 18. Sorgeloos E.; 19. Blomme M.; 20. Vansteenkiste; 22. Devos B., op 2'52"; 23. Jomaux; 24. Neyt, M„ op 3'05"; 25. Diot, op 310"; 26. Schils; 28. L. Bobet; 36. DeFeyter, op 4'37"; 38. Rondelé, op 12'30"; 40. Matthys L.; 43. Couvreur, op 13'30". Luik - Bastenaken - Luik 1. FERDI KUBLER, de 229 km. in 6 u. 28'08"; 2. Rik Van Kerckhove, cp 2"; 3. Robic, op 15 seconden; 4. Bobet Louison, op 3'02"; 5. Jan Zagers, 6. Decock Roger; 7. Van Est Wim. (N.); 8. Weilemann Godfried; 9. Quentin; 10. De Gribaldy; 11. Degraevelyn; 12. Close A.; 13. Impanis Raymond: 14. Kirohen; 15. Bogaerts, op 5'52"; 16. Keteleer; 17. De Baere; 18. Hu- wel; 19. Rosseel A.; 20. Sterckx N.; 21. Schotte A.; 24. Mahé; 28. Van Breenen, (N.) op 14'; 29. Varnajo; 30. M. Verschueren; 31. Ollivier; 32. Van Ende W„ op 15'; 34. De Hoog, op 17'; 35. Rondelé; 39. M. Blomme; 41. Renier J„ op 19 min. Algemene Rangschikking 1. FERDI KUBLER, p. 100 2. Jean Robic 49 3. Godfried Weilemann 48 4. Raym. Impanis 44 5. Ockers en Decock 42 7. R. Van Kerckhove 40 8. Quentin 38 9. J. Storms en J. Zagers 25 11. Varnajo 23 12. W. Van Est 20 13. Désiré Keteleer 16 Volgt de RONDE van FRANKRIJK. 1 door het kopen van een betaamd televisie-ontvanger. En wat andere genoegens zal dit toe stel U verschatten Tooneel Kinema Reportage bij LJ 't huis der voorstellin gen van Parijs dank zij de televisie van Rijsel. TE KOOP BIJ ALLE BEVOEGDE RADIO ELEKTRIEKERS: VRAAGT KOSTELOZE BESCHRIJVING VORST-BRUSSEL Aangekondigde koersen 18 Mei: Omloop der Vlaamse Arden nen te Ichtegem. De Ron de van Limburg. 20-25 Mei: Ronde van België. 18-25 Mei: Ronde van België. 18 Mei: Lauwe. Merkem. Des- selgem. Meulebeke. 19 Mei: Gistel. 22 Mei: Geluveld. Gistel. Moes kroen. Klemskerke. 17 Mei: Kampioenschap van West- vlaanderen te Menen. 18 Mei: Geluwe. Wulveringem. leper. Raversijde. Gis tel. 19 Mei: leper. Zandvoorde (Oost ende). 22 Mei: Harelbeke. Oudenburg. Vlamertinge. Cleenewerck Pechvogel... Adriaenssens verbluffend De kleine Ronde van Frankrijk voor Onafhanlcelijken of de Route de France» kent een verheugende belangstelling. Het treffen van en kele buitenlandse elementen met de Franse onafha.nkelijkenklasse is voorzeker tot nog toe niet in het voordeel van deze laatsten uitge vallen. Niet alleen staan de Hollan der Nolten en onze landgenoot Adriaensens eerste en tweede in de algemene rangschikking, maar Bel gië bekleedt daarbij de tweede en de Nederlands-Deense ploeg de der de plaats in de land-enklassering. Onze landgenoten trekken er zich flink uit de slag. De jeugdige Adriaensens is werkelijk de ver openbaring, vermits hij met een wondere regelmaat naar de top der rangschikking opklimt zonder ook maar een inzinking te kennen. De rit van Maandag deed hem daarbij ook nog als klimmersbaas kennen, vermits hij slechts voor onze Noor derbuur Nolten moest onderdoen. De bij ons ook wel gekende Neder lander beheerst momenteel lichtjes het veld en wordt dan ook alge meen als eindoverwinnaar voorzien. Antoon De Keyzer van Lotenhulle staat zeer flink gekwoteerd. In de zware bergen (Asoin en Peyresour- de) gedroeg hij zich zeer flink, even als Cleenewerck en Verhoeven. Se- vereyns en Gybels, beiden zwaar ge bouwd, waren in die klimpartijen min in hun schik evenals Pascal die echter als laatstgeklasseerde zich helemaal ten dienste van de ploeg Stelt. Als achtste man verloren wij Jef Plas in zelfde rit, wegens ver rokken hielpees. In de tijdrit van Woensdag klas seerde Adriaensens zich flink. Ter wijl het tweede gedeelte evenmin aftekening bracht in het algemeen klassement, staan onze jongens Adriaensens 2°, Dekeyser 12-, Ver hoeven 15', Cleenewerck 45», Gybels 48°, Severeyns 51°, en Pascal 58°. In de landenrangschikking staat België 2° na Parijs, en dit op 16 sec. Van Zondag 18 tot Zondag 25 Mei Van Zondag 18 tot Zondag 25 Mei, wordt de Ronde van België voor Liefhebbers verreden. Deze ronde wordt verreden over zes ritten met twee rustdagen en zal betwist wor den door maximum 14 ploegen van 7 renners, wat dus ongeveer 100 ren ners zal zijn. Het zijn de Inrichters zelf die de ploegen samenstelden. Westvlaanderen krijgt 3 ploegen, die als volgt werden samengesteld: Ploeg «De Valken» (Vliegveld Koksijde)Vandevoorde A.. Noyelle A., Vanbossel C.. Wartel Viet., Quar- tier Al., Dhondt M., Decocker N.; tech nisch leider: oud-renner G. Vanhove. De tweede ploeg, onder de leiding van Berten Lafosse, telt volgende renners: Vandewiele Fr., Jacob Wil ly, Devolder R„ Hallaert R., Van Tie- them N„ Ghisquière R.. Indevuyst G. Marcel Klnt neemt de derde ploeg onder zijn hoede: Decraeye G., Par- mentier J., Victor L., Demunster L., Planckaert, Beckaert, Debrabandere. Dit zijn zeker drie sterke ploegen die er wel zullen voor zorgen dat de Westvlaamse eer goed verdedigd wordt. Enkele technische gegevens: l°Rit: Sint Truiden-Opwilk: 142 km. 2-Rit: Opwijk-Oudenaarde: 124 km. Dinsdag: rustdag te Oudenaarde. 3° Rit: Oudenaarde-Koksijde: 150 km. 4-Rit: Koksijde-Tollembeek: 144 km. Vrijdag rustdag te Tollembeek. 5° Rit: Tollembeek-Geel: 137 km. 6° Rit: Geel-Slnt Truiden: 145 km. Ter intensles van onze lezers, ge ven wij hier de wegwijzer van de derde rit Oudenaarde-Koksijde. km. OUDENAARDE Tielt Meulebeke Ingelmunster Kortrijk Wevelgem Menen Geluwe, Wervik Waasten Mesen. Wulvergem, Nieuwkerke. Dranouter, Loker, Rodeberg, Zwarte- berg, Reningelst Poperinge Proven Roesbrugge Beveren-IJzer Izenberge Nieuwe Herberg Veurne KOKSIJDE 0 34 45 55 67 85 112 121 133 144 150 uur 12.15 13.09 13.40 14.00 14.30 15.30 15.36 15.48 16.05 16.15 km. 217 197 205 250 35 238 149 250 237 285 276 226 143 65 260 136 190 183 293 147 Zaterdag 17 Mei begint de Ronde van Italië. Deze wordt verreden ln 20 ritten met 3 rustdagen over een afstand van 3.982 km. Hier laten wij de rittenindelingen en de af standen volgen: 1° - 17 Mei Milaan Bologna 2° - 18 Mei Bologna Montecatini 3° - 19 Mei Montecatini Siena 4° - 20 Mei j Siena Rome 21 Mei Rustdag te Rome 5- - 22 Mei Rome Rocca di Papa 6° - 23 Mei Rome Napels 7° - 24 Mei Napels Roccaraso 8° - 25 Mei Roccoraso Ancona 9» - 26 Mei Ancona Riccione 10° - 27 Mei Riccione Venetië 28 Mei Rustdag te Venetië 11° - 29 Mei Venetië Bolzano 12° - 30 Mei Bolzano Bergamo 13° - 31 Mei Bergamo Como 14° - 1 Juni Erba Lecco Como 15° - 2 Juni Como Genua 16° - 3 Juni Genua San-Remo 4 Juni Rustdag te San-Remo 17° - 5 Juni San-Remo Cuneo 18° - 6 Juni Cuneo Saint Vincent 19° - 7 Juni Saint Vincent Verbania 20° - 8 Juni Verbania Milaan Natuurlijk dat de Giro bij ons heel wat minder belangstelling wekt dan de Ronde van Frankrijk. Sedert onze renners, en wij denken hier bepaald aan Jef Demuysere en Rik Van Steenbergen (1951) er flink in presteerden, hebben noch tans de sportmannen ook voor deze ronde een open oog. Stan Ockers neemt er aan deel, evenals Impanis, Schils, Keteleer en de Waal Close. Wij zien ze bekwaam er een flinke verrichting te brengen. Ook Ferdi Kubler is van de partij en zal voor velen als groot favoriet vertrekken. Het spreekt van zelf dat Rik Van Steenbergen alles zal in het werk stellen om zijn prestatie van verleden jaar te vernieuwen. Onze landgenoot die bij de Macaroni's fel populair is, heeft beslist zich flink, te verdedigen. In laatste instantie kreeg ook Ward Van Ende gelegenheid tot starten. De Ward rijdt momenteel opperbest, klimt flink en kan op het parcours van de Giro zich be slist in vedette stellen. GROEPREIZEN NAAR: Lourde» - Italië - Spanje - Portugal Marocco - Zwitserland - Haute Savole - Nice - Bale&ren Rijn - Tirol - Scandinavië. Vraag ons programma. BILJETTEN VOOR SPOOR-, LUCHT- EN ZEELIJNEN. Individuele reizen. (7464) I>E PRIJZEN 7.500 fr. per rit. Bovendien betaalt men 75 fr. onkostenvergoeding aan al de renners die buiten de prijzen ein digen. 15.000 fr. voor het algemeen klas sement. 10.000 fr. voor de ploegenrangschik- king, verdeeld als volgt: 3.000 fr., 2.000 fr. en 5 prijzen van 1.000 fr. Itaersuifslagen LAUWE. 1, Ollivier Valeer; 2. Desmet Ward; 3. Thoma; 4. Vander Meerschaut; 5. Mathys; 6. Derycke Germain; 7. Sorgeloos; 8. Nolf; 9. Van Est; 10. Oreel. EKSAARDE. 1. Vander Eist; 2. Theuns; 3. Demeyer G.; 4. Vanüen- brande; 5. Marien; 6. Barbé; 7. Van Caneghem; 8. Desmedt G.; 9. Denys; 10. Geers. VLAMERTINGE. 1. Deschacht Gerard; 2. Marien; 3. Lefèvre; 4. De nys Henri; 5. Vander Eist; 6. Jos. Hendrickx; 7. Vandecasteele; 8. Van der Voorden. HOOGLEDE. 1. Parmenticr Jo zef; 2. Decraeye Georges; 3. Vanhols- beke; 4. Victor Lucien; 5. Bronselaer; 6. Vantieghem; 7. Beckaert; 8. De- four. BISSEGEM. 1. Beckaert Marcel; 2. Parmentler J.; 3. Van Holsbeke; 4. Demunster L.: 5. Stofferis; 6. De smedt R.; 7. Malfalt; 8. Bronselaer. ZARREN. 1. Noyelle R.; 2. Van devoorde; 3. Monchy; 4. Defour; 5 Verbeke; 6. Vanstechelman; 7. Van- houtte; 8. Jacob W. EERNEGEM (Kampioenschap van Westvlaanderen). 1. Salembier W.; 2. Ghisquière R.; 3. Huyvaert; 4. In- dervuyst; 5. Huyghe V.; 6. Van Spey- broeck; 7. Parmentier G.; 8. Van- houtte Ch. MERKEM. 1. Beckaert A.: 2. La- mairë; 3. Vankemmel; 4. Schallek; 5. Caroen. KUMBEKE. 1. Demarcke; 2. Moerman; 3. Rosseel; 4. Sabbe; 5. Verhulle; 6. Dogryse; 7. Gallez. ZONNEBEKE. 1. Barbier A.; 2. Van Olooster; 3. Catteeuw; 4. De smet; 5. Deprez; 6. Pattyn E.; 7. Pat ty n D. K OM EN-TEN-BRIELEN. 1. Gry- son A.; 2. Cools G.; 3. Lenoir; 4. Lou- wagie; 5. Van Overberghe; 6. Van- driessche. STADEN. 1. Parmentier M.; 2. Devriendt; 3. Goeth&ls; 4. Paret; 5. Hoornaert; 6. Lescrauwaet; 7. Ide; 8. Crabbe. 1 Het staat thans vast dat Karei Sys naar Argentinië terugkeert. Als datum zou 21 Mei reeds uitgestip peld zijn. België - Frankrijk Op Donderdag 22 Mei (O. L. Heer Hemelvaart) wordt op het Heysel- stadion te Brussel, de internatio nale wedstrijd België-Frankrijk be twist. In de jongste ontmoetingen konden onze Rode Duivels meer malen winst boeken tegen de ge duchte Franse profs en deze zullen dan ook wel fel op weerwraak be lust zijn. Voor de Franse ploeg werden volgende spelers geselectionneerd Vignal; Jacowski en Marche; Firoud, Jonquet en Bonifaci; En de voorhoedespelers: Baratte, Baillot, Ben Tifour, Boury, Dela- derrière, Doye, Ferry en Strappe. Het Belgisch elftal was bij het ter perse gaan nog niet bekend. Op Donderdag, 22 Mei (O. L. H. Hemelvaart), krijgen wij de vierde proef van ons kriterium te Gelu veld. De plaatselijke veloclub Vlug en Vrijroept de liefhebbers op voor hun koers van 5.000 fr. prijzen en talrijke premiën. Het gemeente bestuur, het Huis Gebr. Vervenne, Brouwerijen Ch. Bayaert te Gelu veld en Demets te Lauwe, verlenen hunne medewerking. Spijts zelfde dag koersen doorgaan te Klemsker ke, Tielt en Moeskroen, mogen wij toch op een flink deelnemersaantal rekenen. TECHNISCHE GEGEVENS Prijzenbedrag: 5.000 fr. - Af stand: 120 km. - Inschrijving bij Soete Jozef, herberg «De Slachter», vanaf 13 u. - Vertrek te 14.30 u. bij Deboutte Leon. - Prijsdeling: «Ca fé Ste Margeriet». - Wegwijzer: Iepersteenweg, Zillebeke (Kanon en Dorp), Zandvoorde, Komen-ten- Brielen, Wervik (Damier, Kruiseke- straat, Menensteenweg), Geluveld. De vijfde proef gaat door aan de zeekust te Westende op Zondag, 25 Mei. Dit betekent spiegelgladde ba nen en een vluchtkoers. Dat weten wij bij ondervinding. De West- endse Sportvrienden krijgen con currentie van Meulebeke, Zedelgem en Vichte, maar krijgen toch ge noeg renners aan de start om een mooie koers te hebben. Het Ge meentebestuur verleent zijn mede werking, alsook de neringdoeners van Westende. TECHNISCHE GEGEVENS Prijzenbedrag: 5.000 fr. en talrij ke premiën. - Afstand: 120 km. goe de baan. - Inschrijving: café De Tramstatiebij Vandenbussohe, vanaf 13.30 u. - Aanzet: café Le Relaisbij Van Biervliet te 15 u. - Aankomst: café «Ter Duinen» bij Strubbe. - Prijsdeling: café «De Leeuw van Vlaanderenbij Wed. Maene. De Ronde van Frankrijk Waar algemeen verwacht dat er in zitting van Woaw 14 Mei een gedeelte van de Ro» van Frankrijkploeg zou ?oti samengesteld, bleek dit niet het b val te zijn geweest. Er wordt wacht tot na de Ronde van Bei» zodat we eerst op 28 Mei de pij zullen kennen. Silveer Maes zal opnieuw technisch leider optreden, dattt, reeds vast. Volgende renners atelden h, kandidatuur voor de grote Rond Baeyens Armand, Blomme lfs rits, Bruer Jean, Close Alex, c# vreur Hilaire, Decock Roger, o feyter Jozef, Degraeveleyn Pol, i Hertog Aloïs, Demulder Min Derijcke Germain, Driessea Mr, Geus Jaak, Impanis Rayun Jebé Georges, Keteleer Désiré, i, nen Frans, Neyt Maurlts, Oct Constant, Ollivier Valeer, Pet mans Roger, Rosseel André, Sotj loos André, Storms Jan, Van jj Stookt Robert, Van Dormael Kaj Van Ende Eduard, Van Kerckhon Henri, Van Steenbergen Henri, Steenkiste Aloïs, Vermote Gillij Verschueren Marcel. Nleuwsjes In 't kor Vier Engelse tcxrtej Deze week verschijnt geen klassement, maar we kunnen reeds mededelen, dat de eer ste drie gerangschikten de zelfde plaats blijven behouden. In deze kolommen zullen we toekomende week het klas sement publiceren van de te rugwedstrijden, alsmede het eindklassement. DE CROSS VAN DE RODE BERG op O. H. Hemelvaart 22 Mei, te 14 u. We kunnen nu reeds de vaste deelnemers opnoemen die in strijd zullen zijn op de Rode Berg. Bij de juniors is het maximum bereikt. De kwaliteit laat ook niets te wensen oVer en de juniorskoer- seni beloven uiterst spannend te zijn. Ghyssels, de jonge junior, die overal zijn kunde en agressiviteit in cross laat bewonderen, is de eerste ingeschrevene. Zijn strijd- maat De Cuyper hoort er ook bij. Met Beaucarne en Jackson en Soe- nen zullen dat wel de bokken rijders zijn. Versluys, Coigné, Ver- raes, Belyls, Calus, Belpalme, Bru- neel, Grousez en Beeckaert comple teren de gamma. De collectie seniors is niet min der interessant. Als Belgen: Coe- ckeibergs, Tack, Verhaegen en Raes (de overwinnaar op de Kemmelberg 1952), en van de overzijde de club- renner M. Decoster, Van Lerberghe (die wel verrassend zal zijn), Bar bara uit Aire, Lenair uit Douai, en Chuchand, zijn 5 Franse piloten op splinternieuw materiaal die de Belgische seniors veel last zullen berokkenen. Coeckelbergs heeft het Zondag in Frankrijk wel ondervonden dat het geen kereltjes zijn om zonder handschoenen aan te pakken. Tus sen haakjes, Valère won prachtig de derde manche. Maar Van Ler berghe had een val gedaan en kwam later dreigend op. Dat wordt een surprise Zondag, of 't een Fransman of een Belg zal ziin die het haalt bij de seniors. De Fran sen komen duchtig op. I Jong» die op 2 April jl. vertrokken mst toeristenauto met aanhang?» hebben sedertdien 16.000 Km, legd aiover Nederland, Belgis, ïtaj rijk, Portugal, Noord-Afrika, Igp, Libanon, Turkije, Griekenland, 7s go-Slavië, Oostenrijk, Trlëst, seriand, Duitsland en Denewrte en zijn thans huiswaarts geiesl Weerom ls er veel spraii n vliegende schijven of schctek werd ln Brazilië beweerd dat lij# foto's werden genomen van ke schotels. In een ander» pl« wordt beweerd dat ln het luchtrui aldaar twee vliegende schoteli m den opgemerkt, waarvan dj e wachtte op de andere, vooraleer!* de uit het oog te verdwijnen. Te Oostende strandde het St van een man wier keel was over;! sneden. Men vond geen napieren het lijk. Mog niet lang kon dit ln water hebben vertoefd. Vermoedt',: had de ongelukkige zelfmoord s pleegd. Achteraf werd uiteeatii dat het een man betrof afkoK! uit Tienen. Te Llppsfcadt, Duitsland, M een epidemie van kinderverlwrtl; uit. Reeds telt men er 36 zieker! drie overlljdens aan de gevolgen 4 ziekte. Boven Seattle, stad ln de ÜJJ ontplofte een luchtsteen. De tr, branding werd waargenomen in straal van 120 Km. Dutzende pen nen werden door het lawaai, dat seconden aanhield, wakker gesÈ Bij velen ontstond paniek. De M steen zou ln 8 A 10 stukken til: kaar zijn gevlogen. Te Cordoba stortte het üeh van een box-club in met het get dat 31 personen werden gedood 100 gewond. Te RiJseJ geraakte een W van een cirfeus op hol ingevolge breken van de remmen. De trac met twee aanhangwagens, "tsMe helling af om ten slotte wn snelheid van 100 Km. per uur lui huls terecht te komen. Tien p« nen werden hierbij gewend, drie ernstig. Tijdens motorcroeekampl» schappen te Waasmunster kw twee renners ln botsing en Weveii vensloos ter plaatse liggen. Het wt' de motorrenners Maurice Lover: Waasmunster en Omer Bau?eas: Doornik. Te Oostende is een arbeid» een 22 meter diepe liftkoker tfi len van een in opbouw zijnd! bouw, dat wordt opgericht a>t hoek van de Christinastraat et Albert I Wandeling. De sna op slag gedood. De jongste Amerikaanss #1 vaartexpeditie naar de Noordi heeft uitgemaakt dat de zee 4.312 meter diep ls en de Ijskorst; 3 meter dik is. Voorwerpen destijds op de ijsvlakte achtergeW werden door de expeditie Prat)' het Ellesmere-eüand werden aft' troffen door de vliegeniers. In het bergstadje Orgosoio,? dinië, leven meerdere persoteU doodangst te worden vera* Twee jaar geleden werd er op t nacht een lijst van 36 personen';; gehangen door onbekepden. Op lijst werden die personen bestel# als verraders en spionnen en s*1 zij .met de dood bedreigd, De st taris van de stad deed de lijst' wijderen, maar kort nadien werd vermooyd. Sedertdien werden et; 13 der personen vermeld op ie op geheimzinnige wijze ter dood bracht. Alle pogingen van de om de moordenaars op te sp» faalden tot op heden. Een jong Nederlands put en Vr. Evln Van Stefan, tilt ®l: dam, waren per auto op huwelijk in Italië, Nabij Salermo gt# hun wagen defect en de Neder® ging on zoek naar een mekfflj. zijn vróuw bij de wftgen en dt ge achterlatend. Toen was zijn echtgenote gen verdwenen. Men twee mannen, die per auto langt' de Nederlandse wagen volgdm,; slechte slag op vrouw en auto ben gepleegd. Nergens kou dertdien enig spoor van de F vrouw ontdekken. De bruldegos;, de een beloning van twee i# lire uit voor wie hem Inlicht® over de verdwenene kan bezorft wagen en de> oen hij teritf ite en ook dt tien vermoedt A.M.C.Y. V.C.W. Donderdag 22 Mei te 14 uur 10 Seniors - 15 Juniors Match Frans Vlaanderen - Belgisch Vlaanderen SENIORS Vanlerberghe, Decoster, Lenain, Chucharcls Barbara. Coekelbergs, Tack, Roes, Verhagen, Hendrycks. Fransen Belgen Zeven koersen Gantoise Anderlecht 21 Beerschot U. S. Doornik 100 Rac. Brussel Berchem Sp. 22 Standard S. C. Charleroi 33 Dar. Brussel F. C. Luik 1—2 Rac. Mechelen Un. St Gillis 42 Ol. Charleroi F. C. Mechelen 10 RANGSCHIKKING Mechelen 30 14 30 14 11 30 13 11 1. F. C. Luik 2. Rac. Mechelen 3. Antwerp 4. Un. St Gillis 5. F. C. ö.JÉiderlecht 7. Gantoise 8. Ol. Charleroi 9. TUleur 10. Berchem Sp. 11. Dar. Brussel 12. Beerschot 13. Standard 14. S. C. Charleroi 15. Rac. Brussel 16. Un. Doornik 30 20 30 16 30 18 30 15 4 8 4 8 7 5 6 30 10 9 11 30 10 11 9 30 11 13 30 9 13 30 10 14 30 7 14 30 7 15 30 7 16 30 3 21 71 40 44 77 51 40 66 43 40 61 48 38 63 54 35 71 17 33 56 57 32 47 48 31 42 45 29 57 61 28 44 50 26 47 54 26 47 57 23 43 65 22 36 61 21 25.MSU2 Vig. Hamme A. S. Oostende Kortrijk Sp. S. K. St Niklaas Dendermonde F. C. Izegem Ukkel Sp. Cercle Brugge F. C. Brugge White Star F. C. Ronse F. C. Boom S. K. Rupel U. S. Centre A.E.C. Bergen Rac. Gent RANGSCHIKKING 1. Rac. Gent 2. F. C. Brugge 3. F. C. Ronse 4. A. S. Oostende 5. Boom 6. S. K. St Nlkl. 7. White Star 8. Kortrijk Sp. 9. Ukkel Sp. 10. Vlg. Hamme 11. A.E.C. Bergen 12. Dendermonde 13. S. K. Rupel 14. F. C. Izegem 15. O. S. Brugge Qentr# 29 17 4 29 18 7 29 16 7 29 16 8 29 15 8 29 14 10 29 13 10 29 12 11 29 14 12 29 10 13 29 9 13 29 8 14 29 7 15 29 7 15 29 6 19 29 3 20 8 41 4 65 6 59 5 68 6 53 5 54 6 68 7 49 3 51 6 52 7 51 7 40 6 3p 1—3 2—2 2—2 2—1 3—0 3—2 0—0 0—2 16 42 32 40 43 38 42 37 39 36 46 33 45 32 49 31 51 31 54 26 68 25 63 23 44 21 68 21 66 16 62 12 F. C. Roeselare Schaarbeek 3—0 Rac. Doornik Geraardsbergen 11 V. G. Oostende E. Aalst 20 St Joost Meulestede 21 Waregem Elsene 2—2 Beveren St. Moeskroen 32 S. C. Menen St. Kortrijk 21 Exc. St Niklaas*Oudenaarde 12 RANGSCHIKKING Rac. Doornik 39 19 3 Schaarbeek 30 16 5 E. Aalst 30 20 9 V/ G. Oostende 30 17 7 BeVeren-W. Oudenaarde Meulestede S. V. Waregem Geraardsbergen F. C. Roeselare St Joost St. Kortrijk St. Moeskroen Exc. St Niklaas Elsene S. C. Menen 30 15 10 5 30 13 11 6 30 13 13 4 30 8 10 12 30 8 11 11 30 7 12 11 30 10 15 5 30 30 30 30 30 7 14 9 5 13 12 7 15 8 7 15 8 7 16 7 81 25 46 53 37 41 85 40 41 70 41 40 59 53 35 53 43 32 49 57 30 54 55 28 50 49 27 48 64 25 48 68 25 49 79 23 44 66 22 37 50 22 33 63 22 34 57 31 11° Provinciaal V. Oostende Wervik F. C. Torhout Zwevegem Lauwe S. K. Roeselare Tielt Harelbeke C. S. leper S. V. Blankenb. A. A. Moeskroen W. S. leper Ingelmunster Wevelgem Knokke Herzeeuw RANGSCHIKKING S. K. Roeselare 30 23 2 Wevelgem C. S. leper Wervik Herzeeuw S. V. Blankenb. Knokke Lauwe Harelbeke Zwevegem V. Oostende Tielt Ingelmunster A. A. Moeskr. F. C. Torhout W. S. leper 30 19 5 30 19 6 30 15 6 30 16 9 30 14 12 30 11 13 30 10 13 30 11 14 29 13 15 29 11 14 29 11 16 30 10 16 30 8 17 29 8 17 30 1 25 5 92 6 65 5 89 9 61 5 65 4 64 6 59 52 54 67 4 54 2 53 4 42 5 58 4 51 4 23 4—2 2—5 0—1 3—1 2—3 5—1 0—0 4—1 25 51 40 44 35 43 47 39 55 37 58 32 60 28 55 27 69 27 57 27 61 26 49 24 70 24 75 21 80 20 94 6 S. V. Nleuwpoort F. C. Sljsele 22 S. K. St Kruis S. V. Bredene 2—2 W. S. Oudenburg F. C. Helst 2—2 S. K. Den Haan S. V. Veurne 44 V. V. Koksijde S. K. Steenbr. 2—2 Rac. De Panne Middelkerke 22 D. Blankenb. Conc. Brugge 30 E. G. Gistel S. K. Torhout 2—2 RANGSCHIKKING D. Blankenb. Steenbrugge S. V. Veurne F. C. Helst St Kruis De Panne Conc. Brugge Nleuwpoort S. K. Torhout Gistel Koksijde Sljsele Den Haan S. V. Bredene Oudenburg Middelkerke 30 25 0 29 22 1 29 16 6 30 14 8 29 13 8 29 15 10 29 11 11 30 11 13 30 10 14 30 10 15 30 10 17 30 30 30 29 30 8 16 9 17 7 18 7 20 7 21 5 120 25 55 6 111 29 50 7 73 51 39 8 64 59 36 8 68 49 34 4 84 64 34 7 65 61 29 6 54 64 28 6 58 70 26 5 51 90 25 3 62 84 23 6 58 70 22 4 55 82 22 5 56 81 19 2 35 80 16 2 46 \SS 16 II» Gewestelijk B Ol. Ledegem Oostrozebeke 13 V. P. Glts S. V. Moorsele 1—1 V. V. Dentergem F. C. Wakken 14 F. C. Meulebeke Houthulst 14 St Joris Sp. Mol. Ingelmunster 21 St Eloois Sp. S. V. Moorslede 31 E. Beselare F. C. Lichtervelde 13 RANGSCHIKKING Oostrozebeke 30 22 4 F. C. Wakken 29 19 6 W. Houthulst 29 19 7 Mol. Ingelm. 30 15 8 S. V. Moorslede 30 17 10 Meulebeke Vlamertinge St Joris Sp. Lichtervelde St Eloois Sp. V. C. Ardoolc S. V. Moorsele V. Dentergem Ol. Ledegem V. P. Glts E. Beselare 29 15 10 30 14 9 30 11 11 30 14 14 30 11 12 30 10 14 30 10 16 30 8 17 30 7 17 29 6 17 30 0 26 4 112 38 48 4 71 43 42 3 46 58 41 7 71 46 37 3 77 55 37 4 78 57 34 7 69 55 35 8 59 63 30 2 57 62 30 7 54 62 29 6 65 73 26 4 63 73 24 5 53 60 21 6 35 72 20 6 47 84 18 4 18 125 4 II» Gewestelijk C F. C. Poperinge Toek. Menen F. C. Otegem Kuurne Sp. S. K. Avelgem S. V. Vlchte F. C. Komen S. V. Kortrijk Dottenljs Sp. Rac. Waregem F. C. Lulngne Aalbeke Sp. Hulste Sp. B. S. Avelgem Deerlijk Sp. S. C. Le Blzet 2—3 4—3 4—1 2—4 4—2 1—6 5—2 15—0 RANGSCHIKKING B. S. Avelgem Aalbeke Sp F. C. Otegem Toek. Menen Kuurne Sp. Deerlijk Sp. Dottenljs Sp. Hulste Sp. 30 20 30 20 30 19 30 18 30 16 30 17 30 13 30 13 12 F. C. Poperinge 30 14 13 S. K. Avelgem S. V. Kortrijk F. C. Lulngne S. C. Le Blzet F. C. Komen S. V. Vlchte Waregem 29 13 13 30 10 17 29 30 28 30 50 9 17 9 19 5 18 6 21 2 24 5 68 39 45 5 87 42 44 5 93 59 43 5 102 63 41 6 106 60 38 4 85 47 38 8 74 53 34 5 64 73 31 3 68 62 31 64 82 29 57 87 23 63 86 21 59 94 20 53 91 15 37 88 15 4 38 96 8 voor F. C. Izegem Kortrijk Sp Vlg. Hamme F. C. Brugge White Star Rupel S. K. F. C. Boom St Niklaas S. K C. S. Brugge F. C. Konse A. S. Oostende A. E. C. Bef Ukkel Sp. A. V. Dendermo* Rac. Gent Un. Centre II» Provinciaal Voorw. Oostende Zwevegw' F. C. Tielt F. C. Torhout 11° Gewestelijk A Rac. De Panne S. V. Veur»»,., Conc. Brugge S. K. SteenMi W. S. Oudenburg S. K. St - II» Gewestelijk C F. C. Lulngne F. C. Kot# III'' Afdeling B V. C. Kelem s. C. Lombard'^' Eindronde III' Sp' Zwevegem Sp. S. K. Koesf* Blankenberge Un. Horteen? 0, S, leper F, C. Torhout

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 8