Bij het herstel van de Oude Molen te Beveren a. d. IJzer Mijmeringen en... een beetje historiek WESTROZEBEKE KOMEN ZONDAG 6 JULI MOORSLEDE Het van ouds bekende Huis Zijn eerste keus stoffen Zijn laatste snit Zijn maatw/erk BOEZINGE VROUWELIJK VIERGES LACHT TE NIEUWPOORT-BAD Communlemls voor duizenden mannen op het Groenlngeveld ELVERDINGE WESTOUTER Op Zondag 22 Juni: OPENING VAN CAFÉ AU BON COIN Zwartenberg Rhelnmetal! BESELARE WIJTSCHATE VOOR UW VERPAKKING OUDE GAZETTEN Stierenkeuringen ""Gehate, KRUISEKE (Wervik) RENINGE RENINGELST LOKER «HET WEKELIJKS NIEUWS NIEUWKERKE Burgerstand. Overlijden. Clementla Vanghe- luwe, 96 j., echtg. v. Leopold De- deyne. Huwelijksafkondiging. Georges Parreln, landbouwer v. Poelkapelle, met Agnes Denelre, v. Westrozebeke. Dulvcnultslagen van 14 Juni dér dulvenmaatschapplj Eerlijk en Rechtbij R. Van Hee. Breteull - 221 duiven: 1. Van Hee Rudolf; 2. Beeckaert Henrl, Moorsle de; 3. Degryse Gerard, Oostnieuwker- ke; 4. Demeulenaere Jules, Staden; 5. Parmentier Paul, Oostnleuwkerke; 6. Roelens Robert, Staden; 7. Van- denbroucke Maurice, Oostnleuwker ke; 8. Van Antwerpen Robert; 9. Bultinck Achiel, Moorslede; 10. De- commer Carlos, Oostnleuwkerke. Arras - 124 duiven: 1. Staelens Louis, Oostnleuwkerke; 2. Demeule naere Jules, Staden; 3. Lepoudre Henrl; 4. Staelens Loius, Oostnleuw kerke; 5. Fieuw Jules, Oostnleuw kerke; 6. Delie Leopold, Oostnleuw kerke; 7. Messelis Jerome, Moorslede; 8. Deceunlnck André, Passendale; 9. Willemyns Justin; 10. Huyghe Frans, Staden. Burgerstand. Geboorten. Raymond Deklmpte, Waastenstr. 63. Ghlslaln D'Haele- wijn, Neder-Waasten. Guldo Cael, Wervlkse Steenweg 374. Bernard Carette, Wegelstr. 34. Platteau Patrlc, Voorstadstr. 11. Huwelijksbelofte. Louis Eeck- hout, bediende v. Komen, met Lydla Floré, v. Komen (Fr.). Huwelijken. Raymond Delemae- re. drukker v. Komen (Fr.), met D I -nez Odette, fabriekw. v. Komen. Raymond Nevejan, schipper (Fr.l, met Blondel Slmonne, schipster v. Komen. Georges Vandamme, we ver v. Komen (Fr.), met Verfaillie Andréa, fabriekw. v. Komen. Duivensport. Ter gelegenheid van de kermis op Komen-ten-Brielen, werd een prach tige duivenwedstrijd Ingericht op Breteull; 653 Ingeschreven duiven, waarvan hieronder de 12 eerste prij zen. 1. Cuveller Henrl; 2. Durnez M.-T.; 3. Dehem Albert; 4. Kinsabel Gaston; 5. Deleu Canaille; 6. Pattyn Gebr.; 7. Bourgeois M.-H.; 8. V. Sieuw C.; 9. Tordeur O.; 10. Soete Dominique; 11. Lobeau Henrl; 12. Lobeau Emile. f AFSTERVEN Onj/wordt het afsterven ge meld van MIJNHEER ALFONS LASURE Weduwnaar van Mevrouw Emma Dondeyne geboren te Nieuwkerkede 23 Maart 1872 ert er god vruchtig overleden de 16 Juni 1952, gesterkt door al de ge nademiddelen van Onze Moe der de H. Kerk. Vanwege zijn Kinders: Mevrouw Weduwe Jozef La- sure-Mattelaer en Kinders; Eerw. Zuster Marie-Alphonse Marie-Madeleine Lasure) der Zusters van de H. Vincen- tius a Paulo te Nieuwkerke; Weleerw. Pater Tharcisius (André Lasure) Passionist- missionaris te Tshumbe-Ste- Maria, Belgisch Kongo; Heer en Mevrouw Antoon La- sure-Smaers en Kinders; Weleerw. Heer Huibrecht La sure, Onderpastoor van St Bartholomeus te Moeskroen; Mejuffrouw Albertine Lasure; en geheel de Familie. De Plechtige Lijkdienst, ge volgd van de Teraardebestel ling, tot dewelke UEd. wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op ZATERDAG 21 JUNI, te 9.30 uur, in de parochiale kerk te Nieuwkerke. Ieperstraat 26, Nieuwkerke. (c-8489) de geboorte-akt van deze molen, Uit oude archieven blijkt dal aan bepaalde personen benevani het molenrecht ook het recht vat vrije wind verleend werd, wat In hield dat op zekere afstand van de molen geen hindernissen moch. ten aanwezig zijn die de wind kon. den vangen zoals bomen, hoge hul. zen of dergelijke. Wanneer dezi zelfs honderde meters van de mo len afstaan kunnen zij het opvan- gen van de wind reeds ongunatlj beïnvloeden. Sieur Jean-Baptist Kockenpoo heeft blijkbaar met zijn molen In die tijd geen voorspoedige zaken gedaan, want korte tijd na de op bouw van de molen is de genoem. de Heer zich als handelaar te Brugge gaan vestigen en in 1798 werd de molen verkocht aan Heer Albert Demeersseman. Bij erfop. volging kwam hij later in bezit van de kinders Demeersseman waarvan een dezer, gehuwd met Sieur Jacques Lepée, de olieslage rij verder heeft uitgebaat en tevens ook de cynsgrond aankocht waarop de molen stond, dit in 1804. Do kinders Demeersseman verkochten hem alsook de grond aan Charles- Louis Platevoet, oliefabrikant te Beveren, doch de zaken van Char- les-Louis moeten al evenmin flo rerend geweest zijn als deze van zijn voorganger Kockenpoo, daar het blijkt uit een akte van het jaar 1828 dat op 21 Mei de molen, zwaar gehypothekeerd zijnde «om d'onkosten van ene verkoplnge by expropriatie te ontgaan er onwe- derroepelyk besloten werd ende te- conveniert deze in het vriendelyk ende openbaar te verkopen». Zo kwam hij in bezit van de Heer Antoine Cousyn, burgemeester en koopman te Roesbrugge. Vader Cousyn kwam te overlijden en het goed ging over op zijn zoon Déslré Cousyn. Het juiste jaartal is niet te vinden doch op 30 Juli 1878 ver kocht Désiré Cousyn op zijn beurt het ganse bedrijf aan een zekere Aloïs Deboutte, molenaar te Mer- kem. Aloïs werd molenaar op «De Oude Molentot in 1918, in welt jaar Heer Bernard Vienne, vader van de huidige eigenaar, die taat overnam. Het is eerst in deze akte van aankoop door Heer Vienne dat er spraak is van een koomwlnd- molen», waaruit blijkt dat de olie- stamperij stand hield tot kort voor de eerste wereldoorlog. Ten slotte is Heer Maurice Vien ne eigenaar geworden van het gan se bedrijf en is heden te dage nog de molenaar van De Oude Mo len Dank zij de medewerking van het gemeentebestuur en de sponta ne hulp van de Heer I. Feys, bur gemeester, bekwam hij de tussen komst van de voornoemde Com missie van Monumenten om zijn molen van verder verval te vrij waren. Mocht de stóere reus onvermoei baar voort de voorbijgangers met sierlijk zwaaiende .wieken in zwie rige kadans zijn groet toesturen. Mocht hij nog lange tijd do toe risten uitnodigen in bewondering even te verpozen om het mooie landschap op de gevoelige plaat vast te leggen. Ter gelegenheid van de herstel ling van de molen wordt er ter ontspanning van ouderen en vreug de van onze kleine bengels een her berg ingericht naar oude Vlaamse trant evenals een speeltuin.., iets eigen aan het dorp en wonderwel aangepast aan het rustig milieu,, wat ongetwijfeld veel bezoekers zal aanlokken om er in de schaduw van De Oude Moleneen paar stemmige uurtjes door te brengen, GEO. CAMWRE, Vreemdelingen en toeristen mo gen de nog bestaande windmolens in ons land mooi en interessant vinden. Voor ons hebben zij een veel dieper betekenis. Deze robus- te verschijningen, stevig en onwan kelbaar in onze Vlaamse bodem ge plant, stormen en tijden trotse rend, wekken herinneringen op aan eigenschappen die ons voorgeslacht in ruime mate bezat: het zijn sym bolen van Vlaamse degelijkheid, kracht, vindingsrijkheid en werk lust. Dank zij het initiatief van de Commissie voor Monumenten en Landschappen zullen de nog in klein aantal bestaande windmolens ln Vlaanderen, die in deze eeuw van mekaniek, elektriciteit en atoom, van Piccasso's en andere moderne misvormingen van kunst en kuituur, van vernietiging van al het natuurschoon ten bate van geïllusionneerde vooruitgang, tot ondergang waren gedoemd als een brok eigen aan ons volksleven kun nen behouden worden. In het natuurschoon neemt de windmolen een ereplaats in. Het aantal gemeenten dat nog een windmolen bezit- is tot op een mi nimum geslonken. Waar zijn de molenaars van de oude trant?... kijkend door de ron de opening van de maalzolder, op de kop de witbestoven klak... bo ven hen het daverend geluid van de schuddebak en het hijgen van de jagende wipd in de kreunend zoevende wieken... Het doet deugd aan het hart van een natuurliefhebber dat er een streven waar te nemen valt tot het behoud van het nog be staande landelijk schoon: een stre ven dat benevens het bewaren van onze mooie buitenlandschappen ook inhoudt dit natuurschoon aan onze mensen te leren kennen en ben ervan te leren genieten. In zijn brochuur Het dorp, slag ader van het land raakt de Heer Arrondissementscommissaris Van Elslande dan ook even dit punt aan waar hij de wens uit dat de liefde tot het land en de natuur in enigermate de vlucht van de landelijke bevolking naar de groot stad mocht beletten. Beveren-aan-den-lJzer bezit nog twee windmolens. Beide werden als monument gerangschikt. We heb ben ten Oosten van het dorp de Stenen Molenen ten Westen «De Oude Molen». De Stenen Molen werd vroe ger reeds hersteld en is zeer goed bewaard gebleven. De Oude Molenechter die helemaal in hout is zou het tegen de kanker van de tijd moeten ontgelden, doch dank zij de tussenkomst van de Commissie voor Monumenten en Landschappen zal hij dit jaar nog grondig worden hersteld. Het is over deze laatste dat we het meer bepaald willen handelen in deze kleine bijdrage. Een beetje geschiedenis... Het jaar 1791 werd op nederig verzoek van Sieur Jean-Baptist Kockenpoo na gunstig advies en tot nut van het publiek toelating verleend om te Beveren-aan-den- IJzer, Kanselarij Veurne, op een stuk cynsgrond van de Abdij van Roesbrugge, een olie-stampmolen op te richten, mits jaarlijkse be taling aan de Ontvangerij der Do meinen te leper ener som geld ge lijk aan de prijs van een zak en half tarwe. De molen zou tot niets anders mogen dienen dan tot olie- stamperij en de eigenaar zou voor hem en zijn opvolgers moeten verzaken aan de bepaling van ar tikel 1 hoofdstuk 37 van La Cou» tume de Furnes in zake het wind- recht... Zo vinden we vermeld in Burgerstand. Geboorten. Duran Antoon, z. v. Omer en Maes Gerarda. Ver holle Rita, d. v. Maurits en D'Hul- ster Marie-Antoinette. Gilbert Vantomme, z. v. Hubert en Van- elslander Jeanne. Roose Rita, d. v. Carniel en Marcella Loyson. Geldhof Pierre, z. v. Gerard en Germaine Moerman. Huyghe Rik, z. v. André en Maria Deceu- ninck. Overlijdens. Joye Omer, wed. v. de Grave Judith. Descamps Jules, wed. v. Latruwe M.-Louise. Naar het Guldensporenspel. Het Davidsfonds en Midden- standsverbond reist naar het Grote Guldensporenspel naar Kortrijk, dit op "vrijdag 11 Juli, en Zondag 13 Juli. De inschrijvingen zijn nog slechts open bij Antoine Degezelle, Valeer en Meester Sonneville. Prijs 25 fr. Drogenbroodhoek-ommegang. Zondag 29 Juni, op de Drogen- broodhoek, zangcrochet en micro- reportage, 300 fr. prijzen. Tevens grote bolling voor vrouwen, in de café De wandelingbij Jules Goemaere. Maandag 30 Juni, zeer grote va- liezenkoers, 500 fr. prijzen. Speciale nrijzen voor de schoonste kledij, 's Avonds monstertombola. Wielernieuws. Rondelé werd te Gullegem 15* en Sieuw werd te Koksijde eveneens 15°. Te Kachtem werd Sieuw schit terend zesde, na een goede koers gereden te hebben. Bostijn trok naar de Walen en werd er negend. Duran werd te Koekelare prach tig tweede, en te Vlamertinge wend Frans door bandbreuk uitgescha keld. Brion werd te Passendale vijfde en te Komen zesde. Everaert werd te Passendale zevende en te Ko men twaalfde. Jonckheere werd te Dadizele 15". Grote internationale paard enk oersen. We krijgen Zondag op het hippo droom St Acharius te Moorsle de, grote internationale paarden- koersen, begiftigd met 35.000 fr. prijzen. Reeds 53 paarden lieten zich inschrijven, zodat, we stellig mooie sport te zien krijgen, daar al de beste dravers van België vast ter start zijn. Tussen de rennen krijgen we het optreden van de zeer bekende zan geressen Les Soeurs Bordeau die na Moorslede dan de ganse Ronde van Frankrijk volgen met de wagen Perno, en optreden in alle grote steden. Het wordt dus pen buitengewone attractie te Moorslede gedurende de rennen. Tevens verloting van het half bloed paard merrie 30 maander. Beste oorsprong (Radon II - Qua- Jabcheck). Inkom: tribune heren 40 fr., dames 20 fr.; volksplaatsen 20 en 15 fr. Na de koersen, "te 19 u., prachtig bal in de villa van de Heer Alois Huyghe. Ten voordele der voetbal club S. V. Moorslede. Inkom: heren 50 fr., dames 20 fr. Orkest Bal Bleu. Zangattracties door de Franse ster ren «Les Soeurs Bordeau». Kaar ten te bekomen bij het bestuur van S. V. Moorslede. Speciale treinen. Met de H. Hartprocessie te Roe- selare worden volgende autobussen vervangen door speciale treinen. Afgeschafte autobussen uit leper: 13.00, 17.25 en 17.55. Uit Roeselare13.55, 14.15 18.21 en 18.48. Speciale treinen uit leper; 13.18 en 17.36. Te Moorslede: 13.44 en 18.02. Uit Roeselare te 14.20 en 18.34. Te Moorslede te 14.37 en 18.51. Biljetten worden uitgereikt in het Station te Moorslede-Passendale. Heel de streek van Pope? ringfe brengt liaar jaarlijks bezoek aan de traditionele (C8345) Onze parochiale retretten. Zoals hier reeds werd aangekon digd, beginnen onze retretten heden Zondag. Ze worden gepredikt door vermaarde Paters Redemptoristen, tedurende de veertien eerstkomende agen, om de beurt voor de vrou wen, de jongelingen, de Jonge-docb- ters en de mannen. Allen werden eerst door de parochiale geestelijk heid persoonlijk uitgenodigd en een uitnodigingskaart afgegeven met de orde der retret. Wie zou er nog durven aan twij felen dat deze dagen, zo de mensen eraan beantwoorden, een zegen moe ten brengen over de parochie met vrede en geluk. Klnemavertonlng. Heden Zondag, 22 Juni, te 19.30 u. wordt ln de Parochiale Feestzaal, de wereldberoemde film afgerold Oor log aan de oorlogdoor Z. H. de Paus PiusXII ten zeerste aanbevolen. Opdat iedereen ln de gelegenheid zou zijn deze uitzonderlijke film te kunnen zien, is de algemene In- gangsprijs bepaald op 8 fr. per per soon. Uitslag duivenvlucht. Orleans - 195 prijsduiven: 1. Ver- donck Emiel, Dlksmuide; 2. en 3. Bllliet Omer, Boezlnge; 4. Vanelslan- der Albert, Woumen; 5. Coppenolle Oscar, Jonkershove; 6. Depoorter Henri, Jonkershove; 7. Noliet Mau rice, Woumen. Op Zondag 6 Juli zullen de al- standen in het Vlaamse Land niet meer tellen. Van heinde en verre melden groepen mappen zich aan om aan te sluiten bij de communie- mis voor mannen, welke te Kortrijk te 7 uur op het Groeningeveid zal doorgaan, op dezelfde plaats waar hun voorvaderen, in 1302 voor de sjag in het gelid te Communie gingen. Welke Christen Vlaming zou vrij willig die daad van dubbele piëteit willen missen? Al wie over een auto beschikt bemannen die met kennissen en geburen. en rijdt in de heerlijke 6-Juli-ochtend naar Kortrijk. E. H. Quaegebeur zal de H. Mis opdragen, Meester Meule- mans zal zijn Vlaamse volksmis di rigeren en zoals hij dat zo onver getelijk heeft gedaan te Antwer pen in het Sportpaleis, bij het ijveraarscongres. E. P. De Clippele S. J. zal de aangepaste gebeden lei den. Alles wordt zo geregeld dat deze Communiemis niet langer dan 45 minuten zal duren. Inschrijvingen gebeuren bij de plaatselijke Bondsbestuurders oi ijveraars. Men moet immers voor zien zijn van het zang- en gebeden boekje waarin ook alle inlichtingen (2 fr.) om toegelaten te worden. Maatregelen worden genomen op dat de duizende auto's die zich aan melden in de onmiddellijke nabij heid van het Groenlngheveld kun nen worden geparkeerd. na lezing, ons blad In de handen van een vriend of gebuur die het nog niet heeft. U bewijst er ons een dienst mee. Dank. St-Pi eters-kermis. Zondag 29 Juni, eerste dag van de negende, ;<e ommegang ter ere van de H. L,,mus. Te 11 u.: concert door de muziekmaatschappij. - Te 14 u.: vinkenzetting. - Te 15 u.: 5' grote kermisprljs voor alle Nieuwe lingen B.W.B., ingericht door De Moedige RennersInschrijving bij Achiel Jacob. Aankomst en prijsuit- deling bij Gerard Roelens. - Meisjes school: tentoonstelling der werken van de leerlingen en van de missie- naalkring. Ingang vrij. Ook open op Maandag 30 Juni. Maandag 30 Juni. Te 9 u.: jaar getijde voor de gesneuvelde soldaten en burgerlijke slachtoffers van beide 'oorlogen. - Te 10 u.: concert door de muziekmaatschappij. - 's Namid dags: ballonnetjeswedstrijd voor de jeugd. Uitdeling der ballonnetjes ln de Boezingestraat. - Te 14 u.: ko- ningschietlng aan de staande pers. Kaartprijskamp voor alle paro chianen. Dinsdag 1 Juli. Te 16 u.: prijs- bolling in de tra. Woensdag 2 Juli. Grote kermis- duivenvlucht uit Arras, bij Agnes Theirssen. 2.500 fr. vooruit. ïnkor- ving op Dinsdagnamiddag tot 17 u. Donderdag 3 Juli. Baankoers voor Nieuwelingen B.W.B., ingericht door «De Ware Vrienden». Inschrij ving bij Wed. Covemaecker. Aan komst en prijzenuitdeling bij Mau rits Debreuck. - Te 15 u.: schieting aan de liggende pers. Zondag 6 Juli, Koeke-Zondag. Grote kermisschieting aan de staan de pers te 13.30 u. Inleg 26 fr. Zondag 13 Juli. Te 15 u.: prijs- bolllng in de tra. Vlnki-nza ngprljskainp Bij Wed. Sioen. Oude Ieperstraat, op Zondag 11. De uitslag luidde; 1. Pieters Marcel (Lorrl), Lange- mark, 477 1.; 2. Calteeuw Maurits (Tino), Woesten, 317 1.; 3. Lignecl Marcel (Adhemnr), Langemark, 285 1.; 4. Buytacrt Maurice (Timpico), Vlamertinge. 277 1.; 5. Vandenbnelc Frederik (Alice), Elverdtnge. 265 1.; 8. Masson Michel (Briek), Woesten, 258 1.; 7. Roose Jan (Cissen), leper, 256 1.; 8. Barra Roger (Carl|, Boe- zinge, 239 1.; 9. Loncke Maurits (Cé- cille). Elverdinge, 236 1.; 10. Struyve Cyriel (Balla), Langemark. 214 1. Er waren ln totaal 43 vinken. Ballonprljskamp. Dit jaar gaat onze 4" grote ballon- wedstrijd voor de Jeugd door op ker- mis-M'aandag 30 Juni. De pronostlek- wedstrljd is dit jaar weer van de partij, terwijl ook deze maal de beker en de foto voor da overwinnaar (ster) niet vergeten zullen worden. Inschrijvingen bij de onderwijzers, onderwijzeressen of bij de Hr Plet Mlgchelsen-Delboo. Veurnestr. Prijs per ballon: 0 fr. Er mag ook inge schreven worden om de ballon te houden. Ook deze ingeschrevenen mogen aan de pronostlekpnjskamp deelnemen. Te Nieuwpoort-Bad kent men er bovenstaand viergeslacht in vrou welijke lijn. Het zijn Mevr. Dickele- Hughe Romanie, 81 j., Mevr. Van- Ïerberglie-Dickcle Madeleine, 50 j„ Mevr. Debbaut - Vanlerberghe Si- mone, 24 j., en de kleine Hilde Debbaut, lj. Proficiat. bij Joseph Ghesquière-Mahieu Lekkere dranken. (c-8495) DRAAGBARE SCHRIJFMACHINE met TABULATEUR Een Argentijns schip is tij dens een zware storm gezonken langs de kusten van Zuid-Amerika. Een geneesheer, vergezeld van zijn 5-jarig dochtertje en van een priester, was een tochtje gaan maken per motorbootje op het Lemanmeer. Plots viel het kleine meisje in het water. De vader sprong het na en wist het in zijn armen te nemen. De priester even wel kon de motor niet stilleggen zodat de boot afdreef en vader en kind verdronken. Bij een instorting in de ko lenmijn te Fontaine ie Pieton, werden vier mijnwerkers bedolven. Goede voorbeelden trekken. Iedereen weet dat een voetbalclub en een veloclub on een gemeente er nodig zijn om wat leven ln huls te houden; men weet ook dat het be stuur van deze verenigingen zeer voorzichtig moet omgaan met dc gelden vooral wanneer er niet veel Ir.; men weet ten slotte ook dat hun be staan afhangt van het geld. Naar wij vernemen zullen belde verenigingen over enkele weken samen een Vlaam se Kermis inrichten. De Vlaamse Kermis van verleden jaar, ten bate van het patronaat, kende heel wat succes en... waarom zouden zij dat ook niet eens proberen. Hallo... voor uit dan maar. Reis. Er wordt een reis ingericht donr het A.C.W. naar Beauraing, Grotten van Han en Dinant op Zondag 29 Ju ni. Dc prijs Is 160 fr. Verminderde prijs in groep voor de grotten: 40 fr. De Ingangsprijs voor de grotten wordt ingezameld tijdens de reis. Wie iets wil zien, wie een heerlijke dag wil beleven, gaat zeker mee. Inschrijvin gen bij A. Vermeersch. De betaling dient enkel als inschrijving. Zulderboiul. Uitslag der grote prijsvlucht uit Angoulème op 14 Juni. - 105 duiven. 1. Barbé Jules, Houtem; 2., 7. en 8. Vermes Cyrllle, Hollebeke; 3. Slgier Hubert, Zandvoorde; 4. Hessel Hilal- re; 5. Leroy Jerome, Hollebeke; 6. Lahaye Hilalre, leper; 9. Lippinois Fernand, Waasten; 10. Desodt Michel; 11. Gunst Achiel, leper; 12, Desmytcr Valère. Vlucht uit Breteull op 15 Juni. - 246 duiven. 1. Castel Jullen; 2. Deduytschaever Prosper, Mesen; 3. Elslandér Abel; 4. Debeuf Leon; 5. Beele Albert, Hou tem; 6. Duvosquel Daniël; 7. Bondue Omer; 8. Delaey Albert, Mesett; 9. Debruyne René, Voormezele. kost 5.400 frank cn telt onder de beste en sterkste schrijfmachines, Te verkrijgen bij: SANSEN-VANNESTE Gasthuisstraat 15 POPERINGE. - Tel. 430. gebruikt Per grotere hoeveelheid aan speciale prijzen te verkrijgen ter drukkerij van het blad. De Heer HONORÉ MOEYAERT laat weten dat hij sprekelijk zal zijn op ZATERDAG 28 JUNI, van af 14 uur en op ZONDAG 29 JUNI e.k., van 10 tot 12 uur. Zich aan bieden; Boezingestraat 31, Lange mark. (c-8490) Do keuringen der stieren be stemd voor dc openbare dekdienst gedurende het ja^ar 1952, zal op volgende plaatsen, dagen en uren plaats hebben. Deze keuringen en prijskampen gaan alleen door in geval de beschermingsmaatregelen tegen mond- en klauwzeer worden opgeheven. JH MOORSLEDE: Vrijdag 4 Juli, te 10 ii. Voor de gemeenten Dadizele Moorslede, Slijpe, Passendale, Zon- nebeke en gedeeltelijk Beselare. KKMMEL: Vrijdag 4 Juli. te 16u. Voor de gemeenten Dikkebus, Dra- nouter, Kemmel, Loker, De Klijtte, GELUWE: Maandag 7 Juli, te 10 u. Voor de gemeenten Dadizele, Geluveld, Geluwe, Komen, Wervik. Zandvoorde, gedeeltelijk Menen en Beselare. MESEN: Maandag 7 Juli, te 16 u. Vóór de gemeenten Houtem, Mesen. Neerwaasten, Nieuwkerke, Ploeg- steert, Waasten, Wulvergem en Vinkenzetting. Op Zondag 22 Juni, te 10 u., wordt door de Bond der Vinkeniers van «De Prins» uit Wervik, een vinken zetting gehouderr in 't lokaal Dc Fruitenier te Kruiseke. Naar Wervik. Ter gelegenheid van de feeststoet die te Wervik uitgaat op Zondag 22 Juni in de namiddag voor het Pro vinciaal Congres der Kroostrijke Ge zinnen nemen de schoolkinders van Kruiseke, jongens en meisjes, er deel aan met een schone groep. Dc Handelsfoor is te dier gelegen heid nog open en is ook de moeite waard Een autobus zal rijden in de namiddag. Een schoolfeest. Zoals verleden jaar bereiden de schoolkinders zich weer voor om een .schoolfeest te geven. Verleden jaar had het groot succes, 't Zal dit Jaar ook weerom zo zijn. l)ai Idsfoiuls. Wie op 13 Juli wenst mee te rei zen naar Kortrijk om er de Gulden- spnronviering bij te wonen, geve ten spoedigste zijn naam op bij het plaatselijk bestuurslid, dhr Gaston Vandenbroucke. Aanrijding. Op de baan Reningelst-Westouter, waar herstellingswerken aan gang zijn, fietste D. S. uit Westouter in de richting van Reningelst. Op zeker ogenblik week de man links af daar het fietspad onderbroken was. Hij werd door de personenwagen, be stuurd door H. P. eveneens uit Westouter gevat en op de motorkap geslingerd. D. S. Is slechts licht aar. het hoofd gekwetst. Aanrijding. Toen Luchaert Jeroom uit Renin gelst uit de rlolitlng Loker-Ieper fiet ste, werd hij aan het kruispunt Lo kerhoekje omvergereden door de per sonenwagen bestuurd door Frimout Oscar uit Poperinge. De fiets en kle deren van Luchaert werden licht be schadigd.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 4