Voetbal- beschouwingen Regelmatige en taaie Joseph Roger zal ook in de I ogere Categoriën zijn weg maken Maar ook voor beide Verbeke s Vandevoorde, Indevuyst Ghisquière en Jacob zijn nog schone dagen weggelegd Kosteloze BET WEKELIJKS NIEUWS Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen van Zondag 28=9=52 Matchen voor 5=10=52 Stort 34 fr. UITSLAG V. P. 4: Algemene Rangschikking na V. P. 4: «HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterda* 4 Oct. 1933 m Bl7. 11 F. C. LUIK EN F. C MECHELEN AAN DE SPITS IN I* AFDELING op de backplaats een flinke j bij de Gentenaars vertolkte. Standard won met juiste 1-2 cij- ?rs bij Racing Gent. Als gewoon- jk zetten de Stroppen uiterst snel p en V. Erroelen gaf zijn elftal oorsprong op vrijschop. Van dan t kwam Standard met beter voet- al en techniek opzetten. Thys lag an de basis van alle aanvallen en ju ook voor twee doelpunten van irmaat zorgen. Bij Gent was Vic- jr Erroelen en bij Standard was 'hys de beste speler. Een beter voetballend Anderlecht on met ongewone 3-5 scoor op een athousiast Berchem. De bezoeken- e portier kreeg heel wat meer werk p te' knappen dan Schilders, maar ,jn verdediging stond heel wat leer paraat. Daarbij verkeek o.a. lersie drie open kansen, zodat uit- indelijk, spijts een betere techniek, nderlecht gelukkig aan de winst leef. Valet toonde zich eens te ïeer een flink voeder. Antwerp vertoonde academisch oetbal op het veld van Club Luik, ïaar vergat doelpunten aan te te- enen. De kampioenen speelden eel wat effectiever en schoten iermaal roos. Daarvan nam De- hamps er drie voor zijn rekening. .1 dus verloor Antwerp met onver- lende cijfers. Carre en Saeren londen hun internationale forme. De Gantoise-voorlijn kreeg aan annaye een onoverkomelijke hin- erpaal. Tilleur, dat met twee doel- unten van de jeugdige mid voor >eoierreux (overgewaaid van het leine Athus) op de bordjes kwam, 1st aldus de volle inzet aan huis houden. Inside Irgel deed een epaald goed heroptreden, wijl an- erzijds Etienne Chaves ook op het ppel verscheen en vooral na de rust partij Club Mechelen had aan min. 12 reeds twee doelpunten in het zicht, aangetekend door de kleine Ton- neau, die bij Olympic de beste spe ler was. Dank zij Van Haezen- donck kwam dan een Mechels over wicht, door Corbeel in een doel punt uitgedrukt. De locale druk bleef aanhouden, maar Decleyn was er vandoen om de bordjes gelijk te stellen. Olympic behield kansrijk één punt. Daring en Beerschot speelden ge lijk na een matte partij. De Kiel- jongens begonnen zeer goed en Coppens lukte een prachtdoel, na samenspel met Braine. Dan ging het vuur doven. Daring viel op zijn beurt aan, maar Van Goethem en vooral Schroeyens toonden zich on vermurwbaar. Het zou ten slotte op strafschop zijn dat Van ILerck- hove het gelj.ik spel verwierf. Beringen viel een half uur aan, maar de voorhoede was nergens. Dan begon Racing Mechelen een waar offensief, dat echter altijd eindigde op staak of lat. Ten slotte zou Reyniers, op persoonlijk aan dringen. het enig doelpunt lukken. Vander Auwera (nog een interna tionaal) was de uitblinker der 22 acteurs. Henriet hield voor zijn club de inzet thuis tegen Ur; ,n. dat. na de herneming overweldigend in de meerderheid was. Over de kleine stopper van Charleroi geraakten de hoofdstedelingen echter moeilijk en wat passeerde werd door doe'man De Suter onschadelijk gemaakt. Zo bleef het bij 1-0 stand, doelpunt door Thirifays aangetekend. HET WEKELI S. OOSTENDE ALLEEN AAN DE SPITS IN II6 AFDELING Waterschei begon vrij knap, maar >en AssaOostende zich herpakte, erden de rollen omgekeerd. De ustjongens bleven er op los ha- ïeren en ze bekwamen ten slotte oge cijfers, die echter al te uit- esproken zijn volgens het spel- seld. Geuns scoorde weer driemaal, j het eens op strafschop. Na een scoorloze eerste beurt, wam Club Ronse in twee minuten jd aan twee doelpunten en meteen as Stade Leuven geslagen. Mid- Dor Vanderhaeghe zorgde voor een erde doelpunt, wijl de bezoekers og de eer konden redden. Dimanche was bij White Star »ns te meer de opportunist die lub Brugge de nederlaag kon toe- ienen. De hoofdstedelingen speel- en niet onaardig, maar toen het inningsgoal geboren werd, waren 3 Breydelzonen het meest in de eerderheid. Tpen Carels een hard :hot slecht verwerkte, was Di- lanche er bij om de puntjes aan uis te houden. Kortrijk. Sport ontgoochelde eens meer, na voorgaande Zondag een irdiende zege te hebben behaald, oom speelde met grondscherend >el voortdurend de verdediging in Sport uit de haak en de doel- .inten volgden elkaar op. De 7-1 oor is echter al te uitgesproken. Ditmaal was het bij Lvra Pee- ters die voor de doelpunten zorgde. Verviers bood een goede repliek en vooral spil Nelissen was op de hoog- te van zijn taak. De techniek van de thuisploeg sprak echter het laat ste woord. Zowel Union Doornik als Lierse za,g geen kans één doelpunt aan te tekenen. Beide verdedigingen wa- ren secuur (Van Brandt was zelfs prima) en anderzijds krasselden de beide voorlijnen om ter meest. Men kon zelfs van een minderwaardig spektakel gewagen. Na een flauwe match moest Tie nen de puntjes naar Racing Brus sel zien verhuizen. De suikerman nen hadden hun tegenstanders on derschat en van echte zegewil was nooit sprake. De oude Voussure speelde bij de hoofdstedelingen echt voortreffelijk en lag aan de basis van de nipte zege van zijn ploeg. St Truiden opende onmiddellijk de stand, maar St Niklaas geraakte aan voorsprong, dank zij eén doel punt van De Bruyne op off-side- stand en een strafschop, lichtzin nig toegestaan, door Meul omgezet. Appelthans bij de bezoekers en De Bruyne en Hofman bij de thuis ploeg, waren de meest opvallende figuren. Van Steelandt was weer van de partij. 'd verliep voor Joseph Roger, de winnaar van ons Liefhebberskriterlum 1952, de kleine viering, welke <a de koers te Nieuwkerke plaats had. Benevens allerhande gelukwensen, mocht hij zijn prachtige prijzen in ontvangst nemen. Links: dhr Van der Moeren, der Sigaretten «Belga», stelt hem de praclitbeker Het Wekelijks Nieuwster hand. We bemerken uiterst links dhr Schmidt, regionaal verdeler van «Barco», en verder dhr Decock, notaris en ere-voorzi tter van de plaatselijke veloclub; de vader van de overwinnaar en rechts onze speaker Toon Degezelle. Rechts: dhr Schmidt stelt aan de overwinnaar de prachtradio-pick-up ter hand. Verder zien wij dhr Van der Moeren; dhr De- clercq, plaatselijk Barco «-verkoper; dhr Decock; leden van de plaatselijke wielerclub en supporters van de overwinnaar. EENDR. AALST, V. G. OOSTENDE EN HALLE ZWAAR GESLAGEN IN III9 AFDELING B (Bij'-'V. G. Oostende was Melis niet m de partij en dit wil heel wat ggen. Daarbij speelde de verde- ging buitengewoon zwak. Aan inuut 10 had Van Volxem zich eds driemaal moeten omdraaien, 'ïhaarbeek wist nog verder twee- aal aan te tekenen, wijl Vermote >or „een tegenpunt zorgde. S. K. Beveren weerde zich ver goed bij Union Namen, maar de i'aaslanders moesten toch aan de eerderheid geloven, Li vin, Frip- i at en nogmaals Frippiat schoten im illusies stuk. maar Desutter on fyoch de eer redden, wijl Moort- 'it nog naar de kleedkamers werd •rwezen. Daring Leuven en Boussu-Bois neelden. een gelijkopgaande partij, aarbij de Walen vooral een goed ussenspel ontwikkelden. De loca- ;:n schoten echter secuurder en i.eiden de beide puntjes aan huis. Zeer zwakke wedstrijd op Cercle :rugge, waar Hamme te gast was. c Bruggelingen verdienden meer 'in een zege. maar toch waren het is Waaslanders die met de buit de loop gingen, dank zij een bélpunt van Coppieters. De Brugse lorliin was eens te meer hopeloos eriel. Aalst ontgoochelde fel, door te gen een beste Ukkel met forfait- scoor zich te laten inmaken. Alleen stopper Bellon speelde als het hoorde. Vooral de tweede helft wa ren de sterrenkijkers op hun best. Houben, steeds gevaarlijk, lukte zijn hat-trick. La Louvière had niet veel in ,te brengen op het veld van Izegem, dat vooral na de rust fel aandrong. Menigvuldige hoekschoppen bleven zonder resultaat, dank zij de goede keeping van de bezoekende doel wachter. Het werd bijna een Waal se zege, want eerst aan min. 88 kon Vanhoutte de gelijkmaker lukken. Izegem verdiende veel meer dan een gelijk spel. Dendermonde speelde tegen Hal le een zeer goede wedstrijd. Zonder veel verweer sneden Van Hoeywe- ghen, Van Inghelgem en Cie door de Halse rangen en zouden vier doelpunten lukken. Doelman De- coster behoedde zijn ploeg voor een ware afstraffing. Een echte derby-atmosfeer heers te op het veld van Bergen, waar Rac. Doornik op bezoek was. Beide elftallen streden met Waalse furia om de meerderheid, maar tot ieders voldoening kreeg elk de helft van de inzet. S. V. WEVELGEM KLOPT F. C. ROESELARE IN BEVORDERING A Al met al won Wevelgem ver end van Club Roeselare. De ïuisflloeg toonde zich vóór de rust »t gevaarlijkst, wiil de verdediging ae hoogte van haar taak bleek. erumeaux en Foucart namen jelmali David in gebreke. Na de pos was Roeselare aan bod en 'iestiaen verschalkte een zich flink lerende Dhalewyn. De zege zou j'enwel de vlassers niet ontgaan. Moeskroen verloor thans bij Eek- dat voortgaat flink figuur te aan. De Oostvlamingen wonnen irdiend, al diént gezegd dat aan jlin. 30 de bezoekers een speler irloren en dat zij naderhand nog pn strafschop onbenut lieten, j Meulestede vertoonde aan de Ge- jiadsbergse sunporters een verras- Lnd goed veldspel en een gebon denheid waartegen de thuisploeg iet opgewassen was. Dank zij doel- I an Ferket, die zich weerde als 1 n dood, bleef het bij één doel- i ant voor de bezoekers, langs Bral met. I! Hoboken blijft puntenloos aan t it staartje bengelen. Thans moes- i ;n de, punten alweer worden afge daan aan Lokeren. dat een 2-0 Uihterstand wist op te halen, om ';.pt te zegevieren. De uitslag was :,:n andere verdiend voor de be- Povere derby te Kortrijk. waar Waregem te gast was. De bezoekers vertoonden af en toe iets van ka raat, iets wat de Groeningezonen niet wisten te verwezenlijken. Het enig doelpunt van de partij kwam van de voet van Gistelinck. op pas van Meylemans. Beide doelwachters kregen geen gevaarlijk werk op te knaDpen. Nog een derby te Eekeren, waar Kapellen als gast optrad. Hier trok ken' de thuisspelers aan het langste eind met 3-i scoor. Kapellen lag hoegenaamd niet onder, maar de voorlijn miste alle punch. dan was hij nooit tot boven de goe de middelmaat van de renners op geklommen. Dit jaar kwam een zo verrassende als gelukkige kente ring. In drie-vier koersen wist hij zich op het voorplan te hijsen en er zich te houden. Roger heeft maar een fout, en het is van zelf niet ge noeg te beseffen wat hij eigenlijk wel kan. Nooit hebben wij hem we ten ontsnappingspogingen inzetten, maar steeds was hij toch er bij. wanneer er enkelen aan de haal gingen. Was het een zesde zintuig of het simpel gevolg van een helder koersdoorzicht en een paar flinke kijkers? In elk geval, zijn helder doorzicht zal hem in de toekomst nog dikwijls in de voorste gelede ren helpen. Kan hij zich zelf wer kelijk van zijn groot kunnen over tuigen en zich een aanvalsgeest aankweken, <lan zal hij zelden of nooit uit de eerste gelederen te zoe ken zijn. Attentisten zijn er in onze wielergelederen reeds meer dan ge noeg. De wereld behoort de dur- vers. Zijn naamgenoot uit Geluveld mag niet hetzelfde verwijt worden toegestuurd. Het is de man die steeds maar en altijd te aanval trekt en zodanig met zijn rijke kwaliteiten geen weg weet, dat hij ze kwistig langs de baan gaat ten toonspreiden. Zijn schitterende for me der laatste drie weken is effen af verbazend en de titel van De Liefhebber van het Naseizoen zou hem zeker niet misstaan. Hij wan delde letterlijk van zege tot zege en beheerste volkomen zijn tegen standers. Ja, in Verbeke van Ge luveld hebben -wij een uitzonderlijk renner, die koppigheid aan wils kracht paart, aanvalsgeest aan macht en doordrijvendheid, en een snijdende spurt aan rijke trein- lopersgaven. Waar wij weten dat hij voor zijn stiel alles veil heeft, voorspellen wij ook hem een rijke en schone toékomst. Rijk was dit jaar de oogst, rijk aan rijzende en reeds schitterende wielerbeloften. Een ganse zomer lang hebben wij hun strijd en hun naijver medegemaakt, hun vechten voor de punten, hun streven naar de eerste plaatsen. Eerlijk en fair was die strijd, ook al kwamen er wel eens kleine wrijvingskens bij te pas, ingegeven door ingespannen geesten van een harde wedstrijd. Wie met de sport begaan is, ver staat dat gemakkelijk. Te Nieuwkerke kwam de opsluit van het huidig seizoen. Jospeh Ro ger werd er op een eenvoudige wij ze gevierd en mocht er zijn gewon nen trofeeën in ontvangst nemen, benevens de vele gelukwensen van wege dhr Sansen van Het Weke lijks Nieuwsdhr Albert Van der Moeren der Sigaretten Belga en vanwege dhr Albert Schmidt, re gionaal verdeler van «Barco», die dhr Versaevel vertegenwoordigde. Die korte hulde, hoe eenvoudig ze ook moge verlopen zijn, was har telijk en gemeend. Nogmaals hartelijk gelukgewenst. Joseph Roger, en eveneens gij, die zijn tegenstrevers zijt geweest. Toekomend jaar beginnen wij opnieuw. Leve. ons kriterium 1953! JODEC. W. S. HOUTHULST EN S. GEWORPEN Te leper ging de hoofdkamp der reeks door. White Star kon gedu rende het grootste deel van de match de les dicteren en langs En- naert en Sioen de bordjesman aan het werk stellen. Naar het einde toe kwam Vlamertinge hard aan dringen maar de locale verdediging hield stand. Seynaeve der thuis ploeg werd dan nog van het veld verwezen. Ook van belang was de wedstrijd te Moorslede waar Houthulst, dat Iedere sportman die voor de eer-, ste maal de Koekelarenaar Joseph Roger aan het werk ziet, zal eerder minachtend de schouders ophalen en zeggen: daar groeit nooit een groot renner uit. Ook wij waren die mening toegedaan, toen wij hem voor het eerst op de fiets zagen. Hij is immers in strijd met al de regels van de ware athleet en de eisen die in het bijzonder van een renner worden gesteld. Pbysisch lijkt hij eerder erg benadeeld: ma ger, tenger, eerder klein. Het is alleszins geen imposante figuur. Zijn wijze van rijden is weinig or thodox. Bij hem is geen gestyleerd- hsid te zoeken, hij zit niet gegoten op zijn rijwiel, heeft zelfs niet eens een harmonische pedaalslag. En toch is het een goed liefhebber en kan het een goed en groot renner worden, omdat zijn eigenschappen hem niet van het lichaam kunnen worden afgelezen, maar diep in hem zitten. Hij kan rijden, en rap. Hij is daarbij onverzettelijk wils krachtig en taai als een wis. Daar zitten hem zijn grootste gaven, in zijn wilskracht. En het is ook daar om dat hij het ver brengen zal. Zulk slag renners hebben wij ten dage maar al te veel tekort. Hij is taai en regelmatig. Hij be twistte al onze proeven en wij wis ten hem maar eens opgeven, nl. te Boezinge, maar toen had hij ook een comfortabele voorsprong in het klassement. Had het meer «gespan nen dan zou hij ook daar zijn koers hebben uitgereden. Gsen en kele maal werd hij uit de wielen gereden», steeds was hij er bij waar de prijzen en de punten te verdelen vielen. Lag het hoogte punt van zijn forme einde Mei, be gin Juni. dan hebben wij hem toch nooit «uit forme gezien Van wei nig renners kunnen wij dat getui gen. Daarbij kende hij geen enkele lichamelijke inzinking of ongesteld heid. Met dergelijke eigenschappen en constitutie kan Jozef Roger een goed ronderenner worden, spijts zijn min orthodoxe manier van rijden. Wij hebben ten andere nog wielergrootheden gekend, die uiter lijk niet als voorbeelden konden worden gesteld. Of wij de andere renners, die zich in het Kriterium inspanden, lager gaan kwoteren dan de over winnaar? Hoegenaamd niet, want wij beseffen maar al te goed dat wij nog moeilijk zulk een zeven tal krachten zullen kunnen bijeen krijgen. Slechts Dré Noyelle was er bij tekort om werkelijk het puik van het gewest bijeen te hebben. Berten Vandevoorde kent ieder een genoeg. Het is de man die dit jaar een aardig stelletje overwin ningen bijeenfietste en een schit terende reeks ereplaatsen op zijn palmarès staan heeft. Berten Van devoorde, die zo wat van alles kan, de acrobaat op de fiets, die toch zo graag in koers eventjes de grap pige noot aanslaat en zo geren een koutertjeslaat met zijn gezel len. Berten Vandevoorde, het idool van de bergstreek. Gerard Indevuyst. jong maar sterk. De bonkige reus van Zille- beke, de man van vlees en spieren. Gerard Indevuystkan rijden dat de stukken er af vliegen, kan op de tanden bijten en weet met zijn macht geen weg. In de Ronde van België 1952 heeft hij aan het wie- lerland getoond wat hij kan en wat hij vermag. Hij zal zijn weg maken met de brute macht, ge paard aan een soepele en krachtige psdaalslag. Een groot renner is hij, zo naar lichaamsbouw als naar kunde. Raf Ghisquière? Een mooie zit, en een harmonische gestyleerdheid. De «zeune van Fontenheeft dit seizoen bewezen dat er in hem veel F. C. KNOKKE AAN DE WINST EN ZWEVEGEM SP. IN BEDWANG GEHOUDEN IN I" PROV. kunde steekt en veel eignschappen waaruit men goede renners kan kneden. Aalvlug is hij in de spurt en toch durft hij zich als overmoe dig in de aanval werpen. Omdat hij sterk is en kundig. Omdat zijn karakter nu eenmaal niet van stil zitten houdt. Nog een eigenschap die wij warempel dikwijls tever geefs bij veel onzer renners gaan zoeken. Aan Raf bezit de Halle stede een renner waaruit iets groots en schoons kan groeien. Willy Jacob is zo pas in het hu welijk getreden. Wij wensen hem en zijn vrouwtje alle soorten van geluk en voorspoed. Willy betoon de dit jaar, naast enkele mindere prestaties, een stijgende lijn in zijn kunnen. In sommige koersen was hij werkelijk de man die te kloppen viel. Jammer dat hij ook maar geen greintje spurt bezit, zodat de an deren al te dikwijls de vruchten van zijn werk gaan plukken. Uit gans de Westhoek is Willy onge twijfeld de renner die het langst en het hardst tempo rijden kan. Met zijn mooie positie, zijn lenige pedaalslag en zijn verbetenheid, moet hij een groot tijdrijder kun nen worden. Wij zien hem toe komend jaar bi.j de indés meer koersen winnen dan dit bij de lief hebbers het geval was. Daar zullen al eens meer zijn macht en zijn fond tot hun volle recht komen. Die leeft zal zien. Waarom wij de beide Verbeke's voor het laatst hielden, weten wij zelf niet eens. Alleszins is het niet omdat wij hen de minsten van het zevental achten, verre van daar. Misschien wel omdat die verduivel- se zelfde naam de journalist en de sportman zodanig gaat ambeteren, dat men ze, zonder het bepaald te willen, naar de laatste rang laat opschuiven. Ja,' die namen zijn wel eens oorzaak van. troebelen en mis verstanden. Roger Verbeke, van Wervik, ein digde de tweede in ons kriterium. Rechtuit gezegd, wij zouden het in het seizoenbegin nooit ofte nooit hebben kunnen aanvaarden. Tot Pronostiekprijskamp Het hieronderstaande bulletijn, Invullen, uitknippen en Ineturen HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Matchen 5-10-52 Aalbeke en Zwevegem speelden een gelijk opgaande partij, waarbij de beide verdedigingen steeds het laatste woord hadden. Staelens opende de scoor vóór de rust, maar de ijzerdraadmakers wisten langs Deleu, aan min. 65, gelijk te stel len. Het bleef bij een juist gelijk spel. Lauwe was het meest in de aan val vóór de rust, maar kon slechts eenmaal de opening vinden. Nadien wist Hellebuyck tweemaal te sco ren en de locale meerderheid in cijfers om te zetten. Sanders zou nog aandikken, maar Pyfferoen herleidde de achterstand op een eenheid. Nipte, maar verdiende, zege der Tieltenaars. Wervik werd in de eerste speel- helft overspeeld en daarbij trad de NOG STEEDS KUURNE SP. VOOROP IN II' PROV. C Aan de rust was dn >ekers. Borgerhout verloor achtereenvol- >ns Horemans en Van Camp en .oest de helft van de inzet aan udenaarde laten. De Antwerpe- aars hadden zich het bestspelend ftal getöond én verdienden deze -genslag niet. A. A. Moeskroen lukte verrassend hoge cijfers tegen een nochtans beter geklasseerd Otegem. Van de acht doelpunten nam Van Cau- wenberg'he er zo maar eventjes zes voor ziui rekening. Luingne hervatte zich helemaal tegen Meulebeke en wist aldus een eerste zege te boeken. Gelukkig dat de bezoekende doelman zich prach tig van zijn taak kweet, oi de cij fers hadden hoog kunnen oplopen. Meulebeke kan heel wat beter dan aan de grens werd vertoond Kortrijk blijft zich op de tweede nlaats nestelen en thans moest S. K. Avelgem aan de meerderheid van de Groeningejongens geloven, zij het dan ook met overdreven 40 cijfers. Kuurne paarde techniek aan be- sluitvaardizheid en bleef dan ook de meerderen van Aarsele dat locale doelman al te onzeker op. Blankenberge trapte vier doelpun ten bijeen. Toen de grens jongens windvoordeel hadden en veldmeer- derheid namen, konden ze enkel tweemaal de S. V.-doelman in ge breke nemen. Smith was de beste bezoeker en de beste man van het veld. Torhout behaalde een eerder ge lukkig gelijk spel bij Daring Blan kenberge. Beide doelwachters kre gen hachelijke standjes op te kla ren. maar trokken zich met eer uit de slag. De kustjongeas mochten wel op de volle inzet aanspraak maken. Herzeeuw speelt stukken slech ter dan verleden jaar. Oostrozebeke kon thans tegen de grensmannen een tweede zege behalen met 3-0 scoor. Dujardin. Coucke en Depae- pe wisten elk eenmaal roos te schie ten. Herzeeuw kwam er omzeggens strijd komt. Aan de rust was de nooit bij te pas. stand 11. Ingjlmunster staat nog steeds Molen Soort Ingelmunster kende oimtenloos aan het staartje, want bijster weinig' geluk in de derby j bij voorwaarts was er niets te oog- tegen Lendelede. Uyttennove moest sten. Vanhalme. Rotsaert en De- gekwetst het terrein verlaten wijl dullen schoten de illusies der S.V.- ook doelman Venheye, die een su blieme partij vertolkte naar het einde toe gekwetst werd. In die periode tekende Lendelede het eni ge doelpunt aan. Wakken behaalde zijn tweede ze ge tegen Dentergem met juiste 21 cijfers, wijl Deerlijk een neus zette aan Dottenljs dat de nederlaag nog niet had gekend. Er kwam even wel een strafschop bij te pas om het tot 2—0 te brengen. B. S. Avelgem moest aan huis van zijn pluimen laten tegen Hul- ste dat verdiend een punt in de wacht sleepte. Gans de wedstrijd beperkte zich tot steriel middeti- nochtans niet onverminderd uit de veldspel dat weinig kon bekoren, ers stuk en onderlijnden aldus hun technische en tactische meerder heid. Knokke won verdiend de hoofd schotel der reeks tegen C. S leper. De kustmannen waren zeer sterk vertrokken met windvoordeel en de 2-0 stand aan de rust, bekomen via Smeekens on Leleu. was eerder gevleid voor de bezoekers. Nadien kwam er evenwicht in het spel en kon leper naar het einde toe meer derheid nemen. Segers had toen evenwel reeds de stand opgedreven. Carpels zou uiteindelijk met een strafschop de eer redden. Prachtige wedstrijd van de bezoekende doel man Frammont. op postcheckrekening 4763.60 van Het Wekelijks Nieuws Poperinge, en U ontvangt ons blad tot einde 1952. Beerschot - F. C. Tilleur S. Anderlecht - F. O. Luik Union St-Gillis - Beringen F. C. Brugge - A. Oostende La Louvière - C. S. Brugge Oudenaarde - S. Wevelgem Kapellen - S. K. Roeselare W. S. Lauwe - Aalbeke Sp. F. C. Torhout - E. Wervik S. St Kruis - S. V. Veume Komen - F. C. Poperinge Meulebeke - Dottenljs 8p. UITLEG 1. D* deelnam* U onbeperkt, koetelooe en moet op uit oru blad geknipte bulletijnt ge- geschieden. I. Wie meeet punten heeft (het puntenetelsel) wint. S. wie meer dan éin bulletitn op tel/de naam instuurt, dint volgnummer (in vak 1) tl plaateen. Niet meer dan 10 ge- volgnummerde bulletifn* op tlfC teel/de naam mogen worden tn- geetuurd. De «jmentUUin, punten voor het eindkl chiedt bulletijn volgent tolimumiiur. ment geschiedt bulletijn per 'illetljn, volgens volgnummer 4. Eenmaal verworven pun ten blijven steeds geldig, eellt to men eommlge weken is helft niet behaalt. 5. Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulletijn ongeldig. 4. Dit bulletijn moet binnn trijn vdór li u. op de in hoof- ding staande datum. 1 thuisploeg gew. (1 punt) 8 bezoekers gew. punt.) x n draw (3 punt) Vak voorbehouden san volgnummer bit t In sturen van meerdere bulletijnt op eentrelfde naam^ (1) AFZENDER: .STRAAT Nr TB Strook dienende als dub bel en door de in/tender te betonren. p Beerschot - F. C. Tilleur Kapellen - S. K. Boeeel&re S. Anderlecht - F. O. Luik W. 8. Lauwe - Aalbeke Bp. Union St-Gillls - Beringen F. O. Torhout - KL Wenrlk F. C. Brugge - A. Oostende 3. BI Kruli - 8. V. Veurne La Louvière - C. S. Brugge Komen - F. O. Poperinge Oudenaarde - S. Wevelgem Meulebeke - Dottenljs Bp. 2 2 1 1 1 2 x 1 2 1 1 1 —18 punten, Vier deelnemers bekwamen 14 p.: DAEL MARCEL (6), Menensteenweg 171, leper. VANDERHAEGHE OSCAR (5) Bellestraat 4, Dikkebus. CLABAU URBAIN (3), Doornstraat 54, Poperinge. COUWET ANDRÊ, Krombekestraat 1, Poperinge. Verder hadden we 13 deelnemer» met 13 p.,; 31 met 12 p.; 44 met 11 p.; 93 met 10 p. en 140 met 9 p In totaal rangschikten zich dus 371 deelnemers. K.F.C. POPERINGE OP HET GOEDE PAD 52 Punten. Huyghe Albert (2), Koeistraat, Poperinge. 48 Punten. Verfalllle Michel (5), Popsrlngestraat, Oostvleteren. 45 Punten. Rooryck Wllfrled, Con- sullestraat, Hoogstade. Depover Egrl- ta (3), Poperlngestr., Vlamertinge. 43 Punten. Dael Lutgarde (2), Dorpstraat, Dikkebus. 42 Punten. Bevernage Leona (4), Poperlngestr., Oostvleteren. Dewull Albert, St-Janskrulsstr., Poperinge. Verstraete André (1), Doornstraat, Po peringe. 41 Punten. Frutsaert Henri (1), Winnezeelestraat, Watou. 37 Punten. Goude^eune H., Kom straat, Poperinge. 36 Punten. Collenaere Jules. Zee- laan, Lombardsljde. Berlamont Martha (1), St-Janskruisstraat, Pope ringe. 35 Punten. Tlerssoone Jullen. Bel- legemstraat, Dottenljs. Storme Noël (9), Nleuwstraat, Westvleteren. 34 Punten. Versaevel Valère, Ste- Godelievestraat, leper. Rommelaere André (2), Zuidburgweg. Veurne. 33 Punten. Dael Michel (1). Dorp-I straat, Dikkebus. Van Engelandt Monique, Tuinwijk, Elverdlnge. Co- K. VLAMERTINGE TERUG- IN II9 PROV. B enkele titularissen moest, missen (seizoenarbeid in Frankrijk) aan het kortste eindje trok spijts een machtige partij van doelman Rol- lez. Lecluysse, G. Verduyn (2) en Detailleur waren de goalgetters, wijl Gunst op penalty de eer redde' voor de bosmannen. Ledegem diende twee reserven in de verdediging op te stellen. Ze startten uiterst rap en Cappelle en Temmerman schoten roos. Dan kwam Komen opzetten om ten slot te nog afgetekend en verdiend te zegevieren. De eerste beurt was zeer mooi, maar nadien verviel het/ spelpeil geweldig. Lichtervelde verdedigde zich vrij knap bij Toekomst Menen, maar technisch waren de grensmannen toch de sterksten, Knockaert en Bauwens zorgden voor verdiende myn Roland (1), Komenstraat, Meven. Klno Irma, Renlngelststeenweg, Po peringe. Masselus Gblslaln, Ieper straat, Poperinge. 32 Punten. Pinceel Maurice, Re nlngelststeenweg, Poperinge. Capoen Achlel, Pannesteenweg, Veurn». 31 Punten. Verfalllle Michel (2), Poperlngestr.. Oostvleteren. Storme Jozef (4), Spreeuwenberg, Veurne. Depover Rafaël (2), Hospltaalstraat, Vlamertinge. 30 Punten. Clabau Urbaln (S), Doornstraat, Poperinge. III* Provinciaal A W. S. Adtnkerke Oudenburg Oostduinkerke Her. Oostende Lombardsljde S. K. Esen Eernegem S. V. Dlksmulde V. C. Kelem Zandvoorde 2-3 0-5 8-1 0-4 1-1 K.F.C. Poperinge nam dit jaar een heel wat overtuigender start dan verleden jaar in de voetbalcompetitie, reeks 2" Provinciaal B. Zon dag laatst moest Le Bizet aan de meerderheid der hoppeplukkers geloven.Op de foto: het elftal van K.F.C. Poperinge, met uiterst rechts oud-spelcr-trainer Deglorie. In soldatenpak speler Jules Macl- brancke, soldaat in verlof. 1. Her. Oostende 2. S. V. Dlksmulde 3. Oudenburg 4. F. C. Leffinge 5. Zandvoorde 6. Lombardsljde Rangschikking 0 0 34 0 0 25 0 22 1 13 1 18 1 13 0 13 18 2 1 1 10 i 0 1 24 0 0 2 27 0 0 2 44 0 7. W. S. Adlnkerke 4 8. S. K. Eernegem 3 9. Oostduinkerke 4 10. S. K. Esen 4 11. V. C. Kelem 4 Matchen voor Zondag a.s.: Zandvoorde S. V. Dlksmulde Lombardsljde V. C. Kelem W. S. Oudenburg S. K. Eernegem S. K. Esen Oostduinkerke III* Provinciaal D V. P. Gits Izegem Sp. 15—5 Koolskamp Tlelt Sp. 2—1 De Ruiter W. S. Desselgem 0—5 Rac. Waregem D. Beveren 2—2 St-Baafs V. Beveren-Lele 3—1 Rangschikkthg 1. Ol. Koolskamp 4 3 0 1 12 2. V. P. Glts 4 3 0 1 23 3. Desselgem 4 3 1 0 14 4. St-Bnafs VIJve 4 3 10 9 5. S. V. Rumbeke 3 2 0 1 5 6. S. V. De Ruiter 3 12 0 7. Beveren-Lele 3 12 0 8. Dosko Beveren 4 0 2 2 9. Rac. Waregem 2 0 11 10. Tlelt Sp. 3 0 3 0 11. Izegem Sp. 4 0 4 0 Matchen voor Zondag a.s.: V. P. Glts 30 cijfers, al mochten de bezoe kers wel de eer hebben gered. Le Bizet tekende bij Poperinge.,. ..u zijn eerste doelpunten aan. Besten- s° s v Rumbeke dig waren de Hoppeplukkers in deU1^^ RUfterVGRrBaafS aanval, dank zij een schitterend j jzegem sp. - r. c. Waregem vierkant, maar de puntspelers mis-1 w. s. Desselgem Koolskamp ten de kansen. Waar ook de locale doelman niet in zijn dag scheen werden het ten slotte, voor de be zoekers gevleide 32 cijfers. Middelmatige wedstrijd te Tor hout waar St-Eloois-Winkel een scoorloze draw wist te bewerkstel ligen. Beide voorlijnen misten open kansen. Ardooie spreidde tegen Moorsele een betere techniek tentoon en won dan ook met afgetekende cij-( 3. s. k. Geiuwe 6 4 is s i 3 7 6 10 2 7 12 2 3 5 1 2 7 0 5 26 0 III0 Provinciaal F Eendr. Beselare B. S. Poperinge 2—2 S. k. Qeluwe A. J. Waasten 5-0 S. k. Elverdlnge F. c. Woesten 5—2 W. S. Passendale S. K. Staden 2-4 Dadlzele Sp. Sassp. Boezinge 8—0 F. C. Watou S. C. Zonnebeke 1-5 Rangschikking 1. Dadlzele Sp. 4 4 0 2. S. k. Staden 4 4 0 1 fers. Bijzonder Lattrez toonde zich een gevaarlijke doelschutter ver mits hij driemaal raak schoot. Bon- naventure, Vandewaetere en Col- paert waren de andere goalgetters. Moorsele redde verdiend de eer. Brielen kwam uit Zedelnem van een kale reis terug. De 112 cij fers spreken immers voor zichzelf. Toch dient getuigd dat de bezoe kers zich aanvankelijk goea ver dedigden en aan de rust slechts 3—1 cijfers hadden goed te maken. JODEC. 0 20 0 11 0 15 1 12 2 8 4 8 3 6 7 5 3 4. B. S. Poporinge 4 2 1 5. J. A. Waasten 4 2 2 0 10 13 6. S. K. Elverdlnge 4 2 2 0 15 1) 7. S. C. Zonnebeke 4 2 2 0 10 13 4 8. Sassp. Boezinge 4 1 2 1 8 20 3 9. Eendr. Beselare 4 1 2 1 9 10 3 10. W. Passendale 4 0 2 2 8 12 2 11. F. C. Watou 4 0 2 1 5 19 1 12. F. C. Woesten 4 0 4 0 9 18 0 Matchen voor Zondag a.».: Eendr. Beselare Sassp. Boezinge J. A. Waasten S. O. Zonnebeke S. K. Elverdlnge Dadlzele Sp. B. S. Poperinge W. 8. Passendale 8. K. Staden F. O. Watou F. C. Woesten 8. K. Geluwe I* Afdeling C. Luik Antwerp F. C. 40 C. Beringen Rac. Mechelen 01 C. Mechelen Ol. Charleroi 22 C. Tilleur La Gautolsc 20 srchem Sp. S. C. Anderlecht 35 ir. Brussel Beerschot A. C. 11 ic. Gent Standard C. L. 1—2 C. Charleroi Un. St-Glllls 1—0 Rangschikking .F. C, Luik F, C. Mechelen Standard C. L. Rac. Mechelen F. C. Beringen S. C. Charleroi S. C. Anderlecht 4 Tilleur F. C. La Gantolse Dar. Brussel .Un. St-Glllls Beerschot A. C. Berchem Sp. Ol. Charleroi Rac. Geut i Antwerp F. C. i 'i Matchen voor Zondag a.s. i. St-Glllls F. C. Beringen C. Mechelen Dar. Brussel ii.itwerp F. C. R. C. Gent I C. Anderlecht F. C. Luik Charleroi S. C. Charleroi jerschot A. C. Tilleur F. C. I'andard C. L, F. C. Mechelen I i Gantolse Berchem Sp. 1 1 II" Afdeling Rac. Tienen Rac. Brussel White Star F. C. Brugge Lyra C. S. Verviers F. C. Boom Kortrijk Sp. Un. Doornik Lierse S. K. F. C. Ronse Stade Leuven St Niklaas S. K. St Truiden A. S. Oostende Waterschei Rangschikking 4 3 0 1 10 3 7 1. A. S. Oostende 4 3 0 1 11 5 4 3 0 1 10 6 7 2. Lierse S. K. 4 2 0 2 7 2 4 2 0 2 10 7 6 3. Lyra 4 3 1 0 13 7 4 3 1 0 7 5 6 4. F. C. Boom 4 2 2 0 15 8 4 2 1 1 9 4 5 5. F. C. Ronse 4 2 2 0 5 3 4 2 1 1 7 4 5 6. Waterschei 4 2 2 0 8 6 4 2 I 1 10 7 5 7. St-Trulden 4 2 2 0 11 10 4 1 1 2 5 5 4 8. White Star 4 2 2 0 10 9 4 2 2 0 7 8 4 9. St. Leuven 4 2 2 0 7 7 4 1 2 1 7 6 3 10. Rac. Tienen 4 2 2 0 5 7 4 1 2 1 3 6 3 11. Un. Doornik 3 1 1 1 2 2 4 0 2 2 .5 7 2 12. Rac. Brussel 3 1 1 1 4 9 4 0 2 2 7 11 2 13. St Niklaas S. K. 4 1 2 1 4 10 4 0 2 2 3 9 2 14. C. S. Verviers 4 1 3 0 5 9 4 1 3 0 7 9 2 15. F. C. Brugge 4 1 3 0 4 8 4 0 3 1 1 10 1 16. Kortrijk Sp. 4 1 3 0 6 15 1—2 2—1 2—0 7—1 0—0 3—0 2—1 4—1 Matchen voor Zondag a.s.: St Truiden V. V. Un. Doornik Racing Brussel Lyra Lierse S. K. R. C. Tienen Kortrijk Sp. St Niklaas S. K. Th. Waterschei White Star C. S. Verviers F. O. Ron,so St. Leuven F. C. BoOm V* G* Brugge A. Oostend» III» Afdeling B Schaarbeek V. O. Oostende Ukkel Sp. Eendr. Aalst A.E.C. Bergen Rac. Doornik F. C. Izegem La Louvière Un. Namen S. K. Beveren Dar. Leuven Boussu-Bois C. S. Bruggé Vig. Hamme Dendermonde Un. Halle Rangschikking 1. Ukkel Sp. 2. F. C. Izegem 3. Dendermonde 4. C. S. Brugge 5. Rac. Doornik 6. Vig. Hamme 7. Dar. Leuven 8. Eendr. Aalsj^ 9. Schaarbeek 10. Un. Halle 11. A.E.C. Bergen 12. Boussu-Bois 13. V. G. Oostende 14. La Louvière 15. S. K. Beveren 16. Un. Namen 2 2 3 2 2 2 1 1 1 1 1 1 2 2 0 0 3 1 1 2 2 0 5—1 5—0 2—2 1—1 3—1 4—3 0—1 4—0 10 4 6 13 8 6 9 4 6 6 3 5 9 5 5 7 7 5 6 7 4 5 9 4 8 7 4 5 7 4 6 9 3 9 8 3 4 10 3 4 6 2 5 11 2 6 7 2 Matchen voor Zondag: a.s.: S. C. Boussu-Bois F. C. Izegem Eendr. Aalst Dendermonde S. K. Beveren Ukkel Sp. R. C. Doornik Un. Namen V. G. Oostende A.E.C. Bergen Un. Halle Dar. Leuven Vig. Hamme - Schaarbeek La Louvière G. 8, Brugg» Nationale Bevordering A Hoboken Rac. Lokeren 2—3 R. Borgerhout Oudenaarde 22 F. C. Eeklo St. Moeskroen 3—0 St. Kortrijk S. V. Waregem 0—1 Germ. Ekeren F. C. Kapellen 3—1 S. V. Wevelgem F. C. Roeselare 21' Geraardsbergen Meulestede 01 Rangschikking l.lïx. St Niklaas 3 3 0 0 6 1 2. Rac. Lokeren 4 3 1 0 10 7 3. S. V. Wevelgem 3 2 0 1 3 1 4. F. C. Roeselare 4 2 1 l 11 5 5. Oudenaarde 3 1 0 2 7, 4 6. S. V. Waregem 3 1 0 2 4 3 7. Geraardsbergen 3 2 10 10 2 8. Rac. Borgerhout 4 112 5 7 9. F. C. Eeklo 4 2 2 0 7 5 10. Germ. Ekeren 4 2 2 0 5 11 U.S. K. Roeselare 3 1115 7 12. F. C. Meulestede 4 12 13 4 13. F. C. Kapellen 4 12 14 6 14. St. Kortrijk 4 0 3 1 3 6 15. St. Moeskroen 3 0 3 0 3 9 16. S. K. Hoboken 3 0 3 0 5 13 Matchen voor Zondag a.s.: Oudenaarde F. C. Wevelgem F. C. Roeselare F. C. Eeklo R. C. iKJkeren Geraardsbergen St. Moeskroeui Germ. Ekeren S. V. Waregem S. K. Hoboken F. C. Meulestede St. Kortrijk F. C. Kapellen S. K. Roeselare Exc, St NikJaag R, V, SorgarüOUt I" Provinciaal Oostrozebeke Herzeeuw Dar. Blankenb. F. C. Torhout Aalbeke Sp. Zwevegem Sp. F. C. Tielt W. S. Lauwe E. Wervik S. V. Blankenberge Voorw. Oostende Ingelm. F. C. Knokke C. S. leper R. Harelbeke S. C. Menen 3—0 0—0 1—1 3—2 2—5 3—0 3—1 Uitg. Rangschikking 1. F. C. Knokke 4 4 0 2. Zwevegem Sp. 4 2 0 3. C. S leper 4 2 1 4. Aalbeke Sp. 4 2 1 5. F. C. Tielt 4 2 1 7. S. C. Menen 3 2 1 6. Voor Oostende 4 2 1 8. F. C Torhout 4 1 1 9. Dar. Blankenb. 4 11 10. Oostrozebeke 4 2 2 11. S. V. Blankenb. 4 12 12. Eendr. Wervik 4 1 2 13. Rac. Harelbeke 3 12 14. W. S. Lauwe 4 13 15. Un. Herzeeuw 4 13 16. Ingelmunster 4 0 4 Matchen voor Zondag a.s.: Ingelmunster C. S. leper S. V. Blankenberge F. C. Knokke S. C. Menen Oostrozebeke Zwevegem Sp. Dar. Blankenberge Un. Herzeeuw R. C. Harelbeke W. S. Lauwe Aalbeke Sp. Voorw. Oostende F. C. Tielt F» Ge Torhout fiericU» Wwvifc 0 14 3 2 11 4 1 15 9 1 4 3 1 9 9 0 6 3 1 10 10 2 4 5 2 4 6 7 13 9 9 6 10 6 10 9 10 3 7 2 8 II* Provinciaal A Steenbrugge S. V. Bredene V. V. Koksijde Conc. Brugge S. V. Veurne E. G. Gistel F. C. Sijsele Rac. De Panne F. C. Helst S. V. Nieuwpoort F. C. Llssewege Middelkerke S. K. St Kruis St Joris Sp. Den Haan S. V. Koekelare 5—1 1—6 4—2 5—1 0—2 2—4 0—2 5-4 Rangschikking 12 6 3 4 S. V. Veurne Nieuwpoort F. C. Sijsele St Joris Sp. Rac. De Panne Steenbrugge F. C. Heist 8. S. K. St Kruis 9. E. G. Gistel 10. Middelkerke 11. F. C. Llssewege 12. Conc. Brugge 13. S. K. Den Haan 14. S. V. Bredene 15. S. V. Koekelare 16. V. V. Koksijde Matchen voor Zondag a.s.: St Joris Sp. S. V. Koekelare S. V. Nieuwpoort S. K. Den Haan Middelkerke Steenbrugge R. C. De Panne V. V. Koksijde S. V. Bredene F. C. Llssewege E. G. Gistel F. C. Sijsele S. K. St Kruis S. V. Veurne GOIAQ, Brugge F, Heiafc 0 0 20 0 0 14 1 13 0 14 0 11 0 10 0 9 0 12 0 12 0 8 0 9 0 8 0 8 1 5 0 6 0 5 II6 Provinciaal B F. C. Poperinge S. C. Le Bizet 32 Exc. Zedelgem Brielen Sp. 112 Toek. Menen F. C. Lichtervelde 30 V. C. Ardooie S. V. Moorsele 61 S. V. Moorslede W. Houthulst 41 Ol. Ledegem F. C. Komen 2—5 W. S. leper S. K. Vlamertinge 20 S. K. Torhout St Eloois Sp. O—0 Rangschikking W. S. leper F. C. Komen Toek. Menen F. C. Poperinge S. V. Moorslede Vlamertinge V. C. Ardooie W. S. Houthulst 4 S. K, Torhout 4 St Eloois Sp. Lichtervelde Exc. Zedelgem S. V. Moorsele Ol. Ledegem Brielen Sp. S. C. Le Bizet 1 12 1 17 2 12 2 12 0 13 0 13 0 17 1 16 21 2 12 8 3 8 10 1 9 10 0 17 17 0 5 20 1 7 16 0 5 27 0 2 13 Matchen voor Zondag a.s.: S. K. Vlamertinge St Eloois Sp. W. S. Houthulst S. K. Torhout F. C. Komen F. C. Poperinge F. C. Lichtervelde Exc. Zedelgem S. C. Le Bizet Ol. Ledegem S. V. Moorsele Toek. Menen W. S. leper V. C. Ardooie firlëisa &i>. e, V, MeuriieU* II* Provinciaal C S. V. Kortrijk S. K. Avelgem J A. A. Moeskroen F. O. Otegem 8—" F. C. Wakken V. V. Dentergem 2-» F. C. Aarsele Kuurne Sp. 1™ B. S. Avelgem Hulste Sp. 0-~= Mol. Ingelmunster Lendelede 0— F. C. Luingne F. C. Meulebeke 3-" Deerlijk Sp. Dottenljs Sp. 2-° Rangschikking 1. Kuurne Sp. 2. S. V. Kortrijk 3. B. S. Avelgem 4. Dottenljs Sp. 5. M. Ingelm. 6. Hulste Sp. 7. F. C. Otegem 8. A. A. Moeskroen 4 0 17 1 0 10 5 8 17 4 8 15 4 6 2 5 5 J 2 4 5 2 5 12 0 12 6 0 10 8 8 9 4 8 10 4 4 8 3 4 10 3 5 7 3 9 12 2 8 14 2 9. F. C. Wakken 4 10. Deerlijk Sp. 4 11. Lendelede 4 12. Meulebeke 4 13. F. C. Luingne 4 14. V. V. Dentergem 4 15. Aarsele 4 16. S. K. Avelgem 4 Matchen voor Zondag a.s.: F. C. Meulebeke Dottenljs Sp. Hulste Sp. Deerlijk Sp. Lendelede Sp. S. V. Kortrijk V. V. Dentergem A. A. Moeskroen S. K. Avelgem Ingelmunster Kuurne Sp. F. C. Wakken F. C. otegem B. 6- Avelgem F, p, fcuinfni - y.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 12