De Derde Jaarbeurs Meubelindustrie ONZE STAND E. H. Jos. Masquelier op de JAARBEURS van Midden Vlaanderen kent een enorm sukses POPERINGE U hebt nog gelegenheid tot en met 14 October, om een bezoek aan onze stand te brengen. -MACAU ONI u/elke samen met HONIQS electri- sche trein, zeker de grootste attractie van de Jaarbeurs uitmaakt Een paar opnamen van te Roeselare Spaar Hoiligs punten voor twee nieuwe reuzen ingehuldigd keurinSen en prijskampen VOOR hengsten landbouwkantoor Wevelgem in de Roeselaarse Foorhalie Tel. 315 KOFFIES DE AREND DIT HUIS, GESTICHT IN 1876, DRAAGT NOG STEEDS DE VOORKEUR WEG VAN ALLE FIJNPROEVERS. Brits Atoomwapen tot ontploffing gebracht feestelijk onthaald als Pastoor te Klerken Dit is de foto van de Stand van HONIG' Prov. Bestuur van Westvlaanderen MUZIEKTORNOOI TE MOORSLEDE Jaarlijkse Brouwgerst- en Hoptentoonstelling en Studiedagen Hef grensarbeï- dersvraagsfuk Bromfietser omver gereden te Veurne LANDBOUWKANTOOR Wevelgem Zeebrugse vissers kaffer gezonken Jongeling uit De Panne verongelukt te Aat «HET WEKELIJKS NIEUWS» Zaterdag 11 Oct. 1952 Biz. I. Wijl dhr Smlssaert, Bestendig Afgevaardigde, met het doorknippen van het driekleurig lint de 3* Jaarbeurs van Midden-Vlaanderen offi cieel opent, staat dhr Decuypere Omer, Provinciaal Voorzitter van het N.C.M.V., aandachtig toe te zien. De 3" Jaarbeurs kent inmiddels een ongeëvenaard succes. Zaterdag 4 October, te 15 uur, werd de Derde Jaarbeurs voor Midden-Vlaanderen, welke gehou den wordt in de Foorhalie te Roe- selare, geopend. Dit betekent met een dat het nijverige Roeselare, het hart van het bedrijvige West- viaanderen, opnieuw voor tien da gen de aandacht van het publiek is komen opeisen. De reusachtige Foorhalie, enig in gans Westvlaan- deren, werd opnieuw het groot aantrekkingspunt dat duizenden en duizenden bezoekers zou lokken en tevens het bewijs brengen dat het N. C. M. V. - Westvlaanderen uitge gloeid is tot een hechte en mach tige organisatie, die zich steeds meer en meer uitbreidt en meer en meer handelaars en midden standers groepeert. De Jaarbeurs van Midden-Vlaan deren is een groot en geslaagd op zet. Het is een van die grote orga nisaties die het hunne bijbrengen om de handel en de voortbrengst aan te wakkeren, hier in onze door de industrie zo stiefmoederlijk be handelde gebieden. Zij brengt er op haar manier, en meer dan men vermoedt, het hare toe bij om de zo schrijnende werkloosheid te hel pen oplossen, door de eigen ge maakte producten aan de koper te leren kennen. Wij kunnen het dan ook maar jammer vinden dat er vanwege de hogere Overheid zo weinig belangstelling tegenover de Jaarbeurs wordt aan de dag gelegd. Wij zochten tevergeefs naar mi nisteriële vertegenwoordiging en vonden het jammer noch volks vertegenwoordiger noch senator bij de plechtige opening te mogen ont moeten. Spijtig is het zeker, want het initiatief van het N.C.M.V.- Westvlaanderen is zulke aanmoedi gende belangstelling meer dan waard. Het was dhr Omer Decuypere, Voorzitter van het N.C.M.V.-West- vlaanderen, die de aanwezige per sonaliteiten verwelkomde. Hij wees op het belang van de jaarbeurs waaraan dit jaar niet min dan 86 handelaars en producenten deelne men. Van deze 86, zijn er niet min dan 35 Roeselarenaars, waarvan 15 producenten. Alvorens dhr Smlssaert, Besten dig Afgevaardigde, het traditioneel driekleurig lint doorknipte, wees deze er op dat de Jaarbeurs van zeer groot belang is en uitte met een de overtuiging dat de derde editie de twee voorgaande zeker nog zou overtreffen. Na het speien van het Vaderlands Lied en de Vlaamse Leeuw, deden de HH. Per sonaliteiten de rondgang naar de standen en drukten huil voldoe ning uit over het bekomen resul taat. Naast de Heren Smissaert en Gillon, Bestendige Afgevaardigden, mochten wij eveneens aantekenen: Z. H. Alban Vervenne, Kanunnik en Deken van Roeselare; de HH. De Vos Emiel, Arrondissements commissaris; Jos. Camerlynck, Be heerder-Directeur der Bank van Roeselare; Jos. De Nolf, Burge meester van Roeselare; de HH. Schepenen van Roeselare; E. H. Jozef Fruytier, Provinciaal N.C.M. V.-Proost; Renaat Moreeuw, Alge meen Provinciaal Secretaris; dhr Verstraete, Bevelhebber der Rijks wacht; dhr Kino, plaatselijk korps- kommandant, en dhr Politiekom- missaris der stad Roeselare. Het was dhr Thoen, Zaakvoerder der Foorhalie, die de Heren standhou ders voorstelde. Reeds onmiddellijk na de ope ning kon men zien dat de inrich ting een sukses zou tegemoet gaan. Zaterdag noteerde men reeds een flink aantal bezoekers, terwijl Zon dag 4 October, het letterlijk stroomde van het volk. De volgen de dagen bleef de belangstelling aanhouden en alles laat voorzien In de buurt van Ozieri op Sar- dat dit jaar rekordopkomsten zul- clir.lë, hebben tien gemaskerde len genoteerd worden. De Foorhalie bandieten de baan afgezet en alle is een bezoek overwaard. Ze blijft voorbijtrekkende toeristen ultge- nog open tot Dinsdag 14 October. schud tot op hlm hemd_ 8 De Heren Personaliteiten proefden met zichtbaar genoegen van DE VERMAARDE EN GEKENDE der Firma P. en J. Coppens, Pleinsteeg, MENEN. (Telefoon 72 Menen) (10.144) DE STAND van de N. V. VAROVA te Varsenare, Ijzergieterij en Constructiewerkhuizen, heeft speciaal de aandacht getrokken, met de nieuwe kachel voor LUCHTCONDITIONNERING welke er wordt tentoongesteld. De personaliteiten hebben met veel belangstelling de uiteen zetting gevolgd nopens de werking ervan, welke een volledige om wenteling in zich sluit en als het moderne verwarmingsprocédé kan beschouwd worden. Het lijdt geen twijfel dat de grote voordelen van de condi- tlonnering door warme lucht, welke hier met een gewone kachel wordt bekomen, een enorme vooruitgang betekenen. Deze kachel, welke o.a. uitgerust is met een gebreveteerde automatische regelaar, geeft, naast het hoogste rendem de grootste besparing aan brandstof, tot op heden verwezenlijkt. Het is dan ook niet te verwonderen dat speciaal voor grote lokalen, kerken, werkplaatsen, fabrieken, feestzalen, kweek, rren, enz,, deze ideale oplossing van het verwarmingsprobleem met veel bijval begroet wordt. (10156) Nabij Australische kusten. Om 1 uur 's nachts Belgische tijd, Vrijdag 3 October jl., is op de Montebello-eilanden, nabij de Noordwestelijke Australische kust het Britse atoomwapen met succes tot ontploffing gebracht. De mede deling geschiedde door de zorgen van de Britse admiraliteit met bij zondere toelating van Churchill, die eerst de koningin, wier gast hij was te Balmoral, had verwit tigd. Naar verluidt zou de bom op een toren zijn geplaatst om tot ont ploffing te worden gebracht. Naar verluidt zou men zelfs twee opeen volgende ontploffingen hebben ge hoord, waaruit besloten werd dat de Britten die daarmede nu be wezen heben ook een atoomwapen te bezitten een nieuwsoortige bom zouden bezitten. De wolk welke opsteeg na de losbranding was ook niet een, zoals tot nog toe gekende klassiek gewor den, paddestoelwolk zoals bij de Amerikaanse atoombom, maar was zeer breed bij de grond en rees duizende meter opwaarts in Z- vorm. De top werd later een reus achtige cirkel. Voor de proefneming werd een namaakstad gemaakt. Naar een woordvoerder over de ontploffing werd niet het woord atoombomgebruikt, maar wel atoomwapen Deze proefneming zal naar wordt gemeend, worden gevolgd door nog andere. Dit was de 36° atoomontploffing op de wereld. De plechtige overhandiging van de versierde herdersstaf. Als geeste lijke overheden bemerken wij hier van links naar rechts: Zeer Eerw. Heer Vanneste, pastoor van St Rochus te Kortrijk; Zeer Eerw. Heer Masquelier, de nieuwe herder van Klerken; Zeer Eerw. Heer Van- derghote, pastoor te Houthulst, en Zeer Eerw. Heer Kan. Vandenabeeie, pastoor-deken te Diksmuide. De landelijke gemeente Klerken was Zondag 5 Oktober in feest ter gelegenheid van de plechtige aan stelling van Z. E. H. Masquelier, gewezen pastoor te Vinkem, tot pastoor van de St-Laurentiusparo- chie te Klerken en van St Kristof- fel van de Pierkenshoek. Het is de eerste maal dat Zeer Eerw. Heer Masquelier een inhul diging te beurt viel. Immers in Januari 1943, dus tijdens de be zetting, werd hij benoemd te Vin kem, maar dan was er natuurlijk geen spraak van feest vieren. Maar de Klerkenaars wilden dit thans dubbel vergoeden. Neen, zulke hul digingen ziet men maar zelden in onze Westhoek. VOORBEREIDINGEN TOT HET FEEST De week die 5 Oktober vooraf ging, gaf stellig geen goede voor uitzichten. De zomer scheidde van de winter, steeds striemende re genvlagen en gierende wind dagen na elkaar; kortom 't was echt Ba- misweder. Zaterdag 4 Oktober leek het weerom 't. zelfde liedje te worden, doch er kwam betering. Met de avond ging de maan 't geluchte aan 't zuiveren en we kregen een mooie sterrenhemel. Met ijver werd er gewerkt aan de laatste versie ringen van wagens, auto's, huizen en zo meer. Met belangstelling zou •nu de dag van morgen afgewacht worden! Zondagmorgen! Het geluchte van 's avonds te voren had goeds verkondigd, 't Weer beloofde en men zou een van die zeldzame mooie Oktoberdagen krijgen. WELKOM TE KLERKEN Vergezeld van Z. E. H. Deken Vandenabeeie, uit Diksmuide, en zijn 2 getuigen, Z. E. H. Vander- ghote, pastoor te Houthulst, en Z. E. H. Vanneste, pastoor van St Rochus te Kotrijk, kwam de nieuwe Herder omstreeks 14.15 u., begeleid door de Kerkraad, de He ren Burgemeester, Schepenen, Ge meenteraadsleden en genodigden, toe aan de nieuwe kapel van Sint Krist offel op de wijk Pierkens hoek, alwaar een korte plechtig heid plaats had. Intussen werd een stoet gevormd in de Stokstraat, bestaande uit een 30-tal groepen, die daarna door de Torhoutstraat Smissewaarts trok. De nieuwe Pastoor en zijn ge volg waren intussen op de Smisse de karavaan komen vervoegen, om dan een rondgang te maken in de nieuwe grintweg en vervolgens de sloet, die langs de Dorpstraat stil hield, voorbij te trekken, om zich naar de Markt te begeven, waar een talrijke menigte stond opge steld. Z. E. H. Masquelier werd aan het klooster de herdersstaf over handigd en nam daarna plaats op de tribune, gezeten tussen zijn twee getuigen, Z, E. H. Deken Vandenabeeie en Hr Burgemees ter Vandenbussche. We bemerk ten eveneens op de tribune de vol ledige Kerkraad. HH. Schepenen Soenen en Marchand, Heren Ge meenteraadsleden Desomer, Thers- sen en Van Overberghe, Heer Ge- meentersecretaris Desinyttere, Hr Dr Hauspie, Heren Burgemeester en Gemeenteraadsleden van Vin kem, Hr Senator Sobry, E. H. On derpastoor Delheye van Klerken en talrijke Geestelijken uit de om liggende gemeenten. Het sein werd thans gegeven en de mooie stoet trok voorbij de ere tribune. Voorop de dappere ruiters van de Boerenjeugd, gevolgd door de muziekmaatschappij van Kler ken en de schoolkinderen met hun vlagjes. Dan kwamen de lustige biljartspelers en allen wilden er één maken als ze voorbij Mijn heer Pastoor passeerden; de auto's van het A.C.W. en de Ziekenbond en van de rijwielen De Groene Ster schoven voorbij. Daarop volgde de wagen van de veloclub en ouwe taaie Warden Caestecker gaf gaze op de rollen, hij haalde er zelfs nog een sprintje uit voor de nieuwe Herder. Dan was het de beurt aan de boeren. Eerst de Boerenjeugd, gevolgd door de mo derne Boerenwagen en de Boerin- nenbond; ja, ze toonden wel de gelijke boerinnetjes te zijn. De Tramstatie met zijn Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen bracht iets moois. De duivenpieten kwamen opdagen, halt vóór de tribune, de duifjes moesten gelost worden. Was me dat een gekletter, en die hen die ze voor Mijnheer Pastoor bedacht hadden... Daarop de schil ders, de Bond der Kroostrijke Ge zinnen, en vader Demeulenaere had er een handje van weg met broodmes en koekebrood om zijn talrijke kroost te verzadigen. Dan de bakkers, de leurders van de Pierkenshoek, en Baeckelant, ja, die bekeerde zich. Dan volgde de timmerswagen en daarop de to neelkring en de Melkerij-Lauren- tluswagen. De mannen in de s smissedie gaven katoen met de hamer op het aambeeld, ge volgd door de reidansende meisjes en de groep kleine wielrijders die in een bonte kleurenwemeling voorbij trokken. Het waren de crossers van Klerken die het te ken van de opsluit gaven. Nu de stoet voorbij was nam Hr Burgemeester Vandenbussche het woord om in een kernachtige rede de nieuwe Herder en de me nigte toe te spreken. Daarop sprak Hr Emiel Soenen namens de Kerk fabriek. En als laatste bedachten twee meisjes uit Vinkem hun Oud- Pastoor met een mooie kader (ver beeldende de kerk van Vinkem) en een bloemtuil als geschenk. Thans ging men kerkewaarts waar Z. E. H. Masquelier aan de kerkdeur de sleutels aangeboden werd. De nieuwe Herder stapte de kerk binnen met zijn begeleiders, naar het hoogaltaar. Talrijk wa ren de gelovigen die de liturgische plechtigheden bijwoonden. Z. E. H. Deken Vandenabeeie kondigde van op de preekstoel aan het volk de aanstelling aan. En .als slot zegen de den nieuwe Herder zijn nieuwe parochianen en een groot deel oud parochianen die Klerkenwaarts ge komen waren. Z. E. H. Jos, Masquelier was ge ïnstalleerd te Klerken. De salvo's van het vuurwerk in de late avond klonken als eindsignaal van deze schone dag. voor Verenigingen van 2" Afdeling gehouden te Dadizele op Zondag 28 September 1952. UITSLAG Op 100 92 punten 90 punten 89 punten 86 punten 85 punten 1. Dadizele, harmonie Met Vlijt en Eendracht 2. Passendale, fanfare Sinte Cecilia 3. Menen, harmonie Christen Leiezonen 4. Harelbelte, fanfare Eendracht en Vrijheid 5. Izegem, harmonie Leo XIII gaan over naar 1Afdeling. 6. Ingooigem, fanfare Eendracht 81 punten 7. Wevelgem, fanfare Eigen Schoon 80 punten 8 Koekelare, fanfare Sint Joris 79 punten 9. Staden, harmonie «Verenigde Vrienden» 78 punten 10 Moeskroen, fanfare Les Amisftéunis 77 punten' 11. Gullegem, fanfare Sinte Cecilia 76 punten 12. Deerlijk, fanfare Sinte Cecilia 74 punten 13. Esen, fanfare De Eendracht73 punten 14. Lichtervelde, fanfare Katholiek Burgersgild 72 punten 15. Rollegem-Kapelle, fanfare Kunst is ons Vermaak 71 punten 16. Ledegem, harmonie Sinte Cecilia 70 punten Geluwe, harmonie, Sinte Cecilia 70 punten bekomen de eervolle melding. De harmonie «Concordia» (Moorsele) en de fanfare «Ste Cecilia» (Leke) bekomen de melding vrucht (punten tussen 60 en 69). De harmonie «Verenigde Vrienden» (St Denijs) en de fanfare Eendracht en Kunstiever(Pittem) presteerden onvoldoende en dalen naar de 3" Afdeling. ■HBBi De twee nieuwe Reuzen Grimmert en Freda, die te Moorslede op bijzondere wijze werden ingehuldigd. Zij zijn omringd door een van de prachtig gekostumeerde groepen uit de stoet, waaronder wij her kennen de Heer Sonneville Florent, de grote bezieler en animator van deze feestelijkheden. Ter gelegenheid van c.e grote kermisfeesten te Moorslede, had verleden Zondag de inhuldiging en het doopsel plaats van de twee nieuwe reuzen, nl.: GRIMMERT en FREDA. Te 16.30 u. werd op de wijk Sint Acharius een grote stoet gevormd met vooraan de muziekmaatschap pij Sinte Cecilia van Mcorsiede. gevolgd door de twee nieuwe reu zen en verschillende verklede groe pen. Vooraleer de stoet zich in be weging zette, werden de nieuwe reuzen naar oud gebruik gedoopt door de Hr Sonneville Florent, de grote bezieler en organisator van dit feest. Na verschillende straten der gemeente doortrokken te heb ben. eindigde de optocht aan het stadhuis, waar de nieuwe reuzen en de inrichters van dit feest door het gemeentebestuur werden ont vangen. Tijdens deze plechtigheid werden de nieuwe reuzen in het Gulden Boek der gemeente ingeschreven. Het wettelijk huwelijk van de reu zen Grimmert en Freda werd vol trokken door de Hr Schepen Geor ges Bostijn. Na deze plechtigheid op het gemeentehuis, werd het kerkelijk huwelijk van beide reu zen ingezegend met klokkengeluid door Z. E. H. Pyck, pastoor te Moorslede. Vervolgens had in de herbergen de nabruiloft plaats van de gehuwde nieuwe reuzen. Overal ging het er zeer gezellig aan toe en menig glaasje bier werd op de gezondheid en het huwelijk van de twee nieuwe reuzen gedronken. Al deze plechtigheden werden door een talrijke menigte bijge woond. TE BRUGGE op Vrijdag 17 October en Zaterdag 18 October. Op Vrijdag 17 en Zaterdag 18 October 1952 gaat, onder de hoge bescherming van Zijne Exc. dhr Heger, Minister van Landbouw; Z. Exc. Ridder P. van Outryve d'Yde- walle, Gouverneur der Provincie Westvlaanderen; de hr Van den Schrieck, Erevoorzitter van C.B.M.; dhr G. Van Roye, Voorzitter van de Confederatie der Belgische in dustriële Mouters; dhr P. Cerckel, Voorzitter van de Vereniging der Kleine en Middelgrote Brouwerijen van België, de jaarlijkse brouw gerst- en hoptentoonstelling en studiedagen door. PROGRAMMA Vrijdag 17 October 1952, op spe ciale uitnodiging. Te 14.30 a: in het Provinciaal Hof, interne ver gadering: NaCoBrouw (Nederland), SECOBRAH (Frankrijk), V.E.B.O, (België). Verslag der proeven 1952, programma der proeven 1953, keuring der monsters van de gerst proefvelden van het Barley Com mittee van de E.B.C. Zaterdag 18 October 1952, in d« zaal Debuck, St-Jarsplaats 6. Te 9.30 u.: opening der tentoon stelling. Te 10.80 u.: academische zitting. Openingsrede door dhr Ch. Van Gorp, Voorzitter van de Technische Gerstcommissie van de V.E.B.O. Toespraak door Dr H. van Veldhui zen, Secretaris van NaCoBrouw: de gerstoogst 1952 in Nederland. Toespraak door Dr P. Bergal, Di recteur van SECOBRAH: de gerst- oogst 1952 in Frankrijk. Toe spraak door Prof. L. Isebaert, Al gemeen Beheerder van V.E.B.O.: de brouwgerst- en hopcultuur in België. Proclamatie der prijs winnaars en uitreiking der ere diploma's. Te 13.00 ai.: Middagmaal. Gouverneur der provincie Westvlaanderen te Rijsel, Roubaix en Toerkoenje De Hr Gouverneur van Outryve d'Ydewalle der provincie West vlaanderen heeft aan het hoofd van een Belgische afvaardiging een bezoek gebracht aan de textielcen tra Rijsel, Roubaix en Toerkoenje. Dit bezoek ging door met het oeg op de Frans-Belgische grensarbei derskwestie. Woensdagnamiddag, rond 13.15 u., reed de Heer Emiel Devers, uit Oostvleteren, postbediende te Veur ne, met zijn bromfiets in de Oost- straat, richting Statiestraat. Te» hoogte van de Nieuwpoortbrug, werd hij door een personenwagen gevat en omvergereden. Toesnellen de toeschouwers haalden het slacht offer onder de auto vandaan en droegen hem in een nabijgelegen café binnen. Een bijgeroepen dokter deed hem seffens naar de kliniek overbren gen. Het slachtoffer klaagt erg van pijnen in de schouder en rug en heeft overal kneuzingen. De rijkswacht deed het plaatse lijk onderzoek. Op volgende data gaan de keu ringen en prijskampen voor heng sten van het zwaar trekras door: Kortrijk: Maandag 27 Octo ber, te 10 uur, Houtmarkt. Gistel: Vrijdag 31 October, te 10 uur. Grote Markt. leper: Dinsdag 4 November, te 10 uur, Grote Markt. Tielt: Donderdag 6 November te 10 uur, Rameplaats, Diksmuide: Zaterdag 8 No vember te 10 uur, Grote Markt. Brugge: Zaterdag 15 Novem ber te 10 uur, Vrijdagmarkt. De insehrijvingsbuiletijns moeten ten minste 10 dagen voor de keu ring binnen zijn. De hengsten moeten stipt te 10 uur in de ring aanwezig zijn. De e.a. Rijksveeteeltconsulent, M. SYS. Zie bladzijde 9. (d-10.132) MAALDERIJ DOOR BRAND VERWOEST TE BRIELEN ilpiiilffjiiiiitiiii ihiirTf^t Verleden week brachten wij verslag van de grote brand waarbij een maalderij totaal uitbrandde te Brielen. Hier brengen wij een foto der uitgebrande maalderij van dhr Declerck Maurits. Zoals men ziet kon het woonhuis gespaard blijven, spijts het dak reeds in vuur was geraakt. De schade zou meer dan I iniliioea frank bedragen. De bemanning gered. In de nacht van Maandag op Dinsdag jl. werd in de Noordzee de Zeebrugse visserskotter Z.-413 Blanche-Marguerite wrak gesla gen. De bemanning, bestaande uit zes koppen, 5 Oostendenaars en 1 Blankenbergenaar, werd door een Duitse boot aan boord genomen en naar Cuxhaven overgebracht. Maandagavond was de 19-jarige mecanicien - vrijwilliger Bourgeois, uit De Panne, een vliegtuigmotor aan het herstellen, toen zich plot seling een hevige ontploffing voor deed. De soldaat, die het systeem had aangeraakt dat dient om de piloot in geval van nood uit de stuurhut te slingeren, werd ver scheidene meters hoog door de koepel van de cockpit geworpen. Toen men toesnelde was hij reeds bezweken. Zie bladzijde 9. (d-10.132) ECHOS VAN GENERAL MOTORS De nieuwe aanvalsduikboten van de Amerikaanse Navy zijn uit gerust met motoren, die ontworpen werden door de Cleveland Diesel Engine Division van General Mo tors. Hoewel het ontwerpen ervan vijf jaar in beslag nam, zijn deze motoren maar half zo zwaar en en kel een derde zo groot als degene, die vroeger in duikboten werden ge bruikt. Tussen 1930 en 1950 verhoogde het gewicht van 29 auto's, geprodu ceerd door 15 verschillende fabrie ken, gemiddeld van 3.500 tot 3.750 lbs. Deze gegevens komen voor in een studie van de General Motors Research Laboratories, waaruit te vens blijkt, dat tijdens dezelfde pe riode het gemiddeld gewicht van de grote wagens met ongeveer 1.000 lbs afnam, terwijl de kleine wa gens gemiddeld 500 lbs zwaarder werden. Vergelijkende tests met wa gens, gebouwd in de jaren 1930 en 1950, op de testbanen van General Motors, hebben uitgewezen dat de verbeteringen tijdens deze periode aangebracht een zo aanzienlijke benzinebesparing tot gevolg hebben gehad, dat elke wagen die thans de fabriek verlaat in vergelijking met de wagens van 1930 ongeveer 62.000 km. «zonder uitgaven voor benzi ne» rijdt.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 7