LYBEER PELSEN Uit het U/ervikse Uitslagen der Gemeenteverkiezingen Pelsenhuis tauBf jlllllllIIIIHIIIIIIIIffllllillllft Verwarmlngs- I toestellen A. Stevens- Vandermarllere leper ffllllllilillllllllillllflllillltll'' Voor een adres Zonder geldverkwisfing FRIGID AIRE IJSKASTEN Stevens Gebroeders STORM E Gebroeders Fisccsle Kroniek ANTWERPSCHE HYPOTHEEKKAS WERVIK MEER EIEREN ANIOLINE HAAKT GEZOND VERHOOGT de LEG IN ALLE APOTHEKEN POTASMESTSTOFFEN Geen verkiezingen te HET WEKELIJKS NIEUWE Zaterdag 18 Oct. 19S2 Blz. 8. B S Kachels ------ Gasradiateurs - - Mazoutkachels - ES SO - radiateura (zonder schouw) Petrolvuren (zonder schouw) NEERMARKT 5 Tel. 523. 1 (c-10281) Exc. Zedelgem 43 W. S. leper. Dat White Star het te Excelsior met een 4-3 nederlaag moest stellen, kan door vele sportliefhebbers moei lijk begrepen worden. We hoeven ons echter niet te schamen om deze uit slag. Het zijn weliswaar slechts de punten die tellen, doch in dit geval zijn ze gebleven waar ze het minst thuis hoorden. Van bij de aanvang kende White Star een daverend' be gin, waardoor Excelsior totaal op rijn doel werd teruggedrongen. Met voetbal van zuiver gehalte wisten on ze Stars op te rukken tot voor de muit van Zedelgem, waar echter het eindschot Jammerlijk faalde. Excel sior dat zich niet uit de knel wist las te rukken, ontzette zijn kamp telkens met grote voorzetten, waar van hun aalvlugge inldvoor dankbaar gebruik maakte om 4 maal op ont snapping te gaan doelen. Onze ver dedigers, waarbij keeper Verhaeghe nogal onzeker acteerde, waren door het overwegende meesterschap van onze Stars te ver vooruit gaan spe len, zodat ze totaal machteloos ston den tegenover Ketelaere, die welis waar niet als fijne technleker mag bestempeld worden, docli die dank zij zijn snelheid en zuivere punch op doel, zijn ploeg de overwinning bezorgde. Excelsior dat na een 15-tal minuten reeds met 2-0 aan de leiding stond, moest zich echter toch 2 maal verwonnen geven. Zodat enkele mi nuten voor de rust de stand 2-2 was. Onze verdedigers die na de 2 eer ste doelpunten van Excelsior er niet aan dachten Ketelaere te schaduwen, moesten tegenover deze vlugge speler nog 2 maal de duimen leggen. Zo dat aan de rust de stand 4-2 was, hetgeen allerminst de weergave van het geleverde spel was. Na de koffie zag Zedelgem zich al dadel Uk teruggedrongen op eigen ter rein. Onze voorhoede was ditmaal be ter bij schot en koa herha; Idelijk keeper' Verplanc&e aan de tand voe len. Deze was blijkbaar in een aller beste dag en hield alles met brio. On ze insides echter verkeken een paar open kansen en meteen de kans om White Star aan de leiding te bren gen. Excelsior dat nu totaal leegge- speeld was trok zich helemaal op ver dediging terug.. Onze gesternden zwoegden om de muur te breken en het spel open te trekken en ^Ihoewel ze nog éénmaal wisten te doelen, zouden ze er niet ln slagen de over winning te behalen. Het is jammer, na gedurende 90' de tegenstrever overspeeld te hebben, op zulkdanige wijze 2 punten te zien verloren gaan. Ons elftal zag zich door een aarzelende verdediging en een voorhoede die, vooral tijdens de eerste helft, gebrekkig was ln haar afwerking, 2 Kostelijke puntjes ont futselen. Slosse die het reeds stukken beter deed dan vorige speeldag, nam 2 doe len voor zijn rekening. Niettegen staande "hij als hoek heel goed ac teert, zouden we hem toch liever als inside zien fungeren. Een slechte Zondag is daarom geen slecht seizoen en da hoop op de kampioenstitel mag door deze verlo ren match niet vernietigd worden. De doelen: Min. 5: Ketelaere gaet op verre voor zet alleen aan de haal. 1-0. Min. 17: Zelfde speler op identieke wijze. 2-0. Min. 34: Gilbert Emmert besluit na persoonlijke poging. 2-1. Min. 36: Slosse besluit en voley op In zenden van de naar rechts uitge weken Bovy, 2-2. Min. 42: Ketelaere die nogmaals op ontsnapping doelt, 3-2. Min. 43Ketelaere bedient Bonte 4-2. Min. 67: Slosse benut inzenden van Ennaert om er 4-3 van te maken. III* SPECIAAL: Onze specialere die naar Houthulst trokken wisten er een klinkende 2-4 overwinning te behalen. JUNIORS: Deze kregen het bezoek van Scot Oostrozebeke. Onze kleppers, die spijts ze 4 doelen te incasseren kre gen, wisten toch een 6-4 overwinning te behalen. SCHOLIEREN: De scholieren betwistten 's voor middags hun tweede puntenmatch aan huls tegen S. V. Moorslede. Ze wisten er een doeltjeskermis van te maken, 8-0. KADEITEN C: Onze jongeren trokken naar F. C. Roeselare alwaar ze een zeer prachtige wedstrijd speelden en de helft van de inzet veroverden, 2-2. KADETTEN G: De derby tegen C. S. lener bracht ons een vinnig betwiste match. De onzen zijn met 3-1 als verdienstelij ke overwinnaars uit <Je slag gekomen. Zondag aanstaande: Zondag komt nletmand minder dan het nationaal reserveelftal van A.R.A. La Gantols» op bezoek. Het elftal dat samengesteld ls uit spelers die allen waardtge doublures zijn van Gantoise's eerste elftal, zal te vens nog versterkt worden door en kele snelers waaronder Chaves, Van K.V.CS, IEPER C. S. leper 22 S. C. Menen. Een puntenverdeling waarmede bel de partijen zich mogen tevreden achten. Vóór de rust had geel-zwart meer averij kunnen oplopen dan één goal verschil en had Cercle de vaste basis kunnen leggen voor een over winning, terwijl ln de tweede helft, meer bepaald naar het einde toe, rood-wlt zich mocht gelukkig achten dat Taillleu en Cie zo onbeholpen besloten en Sporting geen beslag wist te leggen op de volle inzet. Aanstonds kreeg keeper Frammout een paar schoten over zijn deklat te tippen, daar waar C. S. leper repll- keerde met een rush van Verschae- ve, die wegens off-slde werd verbro ken. Het samenspel der gasten bleek bijzonder verzorgd, maar de roodjes lieten zich hierdoor geenszins van de wijs brengen en maakten ophef door een directe en toch preclese tegenac tie. Eerder onverwacht zou Sporting eerst op de plaatjes komen en dit met een lucky kickvan Samyn. Onmiddellijk daarop punchte Fram mout een kei van Noyez uit de lin kerbenedenhoek. De rood-witten ga ven nu de volle maat, bouwden prachtige aanvallen op en testen de doelwaohter van Menen op opvallen de manier. De bezoekers moesten ge dogen dat ze lichtjes de minderen waren. Parrein knalde eerst wel bij een open kansnaast, doch her stelde spoedig deze flater. Het score bord trad op 2-1 in het profijt der Augustinusmannen. Even voor de poos geloofde de Me- nense defensie aan buitenspel. De re feree onderbrak echter niet en Ver- schaeve en Parrein bevonden zich al leen voor de keeper der gasten. Ze hinderden mekaar zodanig dat deze mooie gelegenheid om de voorsprong aan te dikken in rook verging. Na de koffie kregen we niet meer het verheven spel te aanschouwen der inleidende beurt. Spijts C. S. nu met zonnadeel te kampen had. kreeg Sporting geen duimbreed toe. Par rein op zijn eentje aan de haal, ko gelde naast de verlaten koorden Na dat de Leiezonen de gelijkmaker op hun actief hadden gebracht, be gon het voor de roodjes delicaat te worden. Geel-zwart oefende druk uit op de rood-witte stellingen. Fram mout moest op al zijn kunde beroep doen, terwijl de situatie voor Cercle allesbehalve beterde wanneer de lin- ker-oufc Devos gekwetst werd en on geveer een kwartier vóór tijd van het teiTeln diende gedragen te worden. Met 10 man weerde C. S. leper zich tot het uiterste. Uiteindelijk bekwam ieder comparant één punt. Duthoo, Verstraete, Verbanck en Luypaert bij S. C. Menen en Frammout, Kerre- brouck, Vanbeselaere, alsook de aan vallers (Devos uitgezonderd) bij C. S. leper lieten een goede Indruk. De doelen: 4" min.: Samijn met een hotsebot- send balletje (0-1). 27» min.: Parrein op aangeven van Carpels (1-1). 32" min.: Parrein met kopstoot op Inzenden van Carpels (2-1). 69» min.: Noyez op dieptepas van Duthoo (2-2). SCHOLIEREN: F. C. Popcringe 08 C. S. leper. Zou het toch waar zijn dat de scholieren de titel beogen? Op de Kouter boekten ze een nieuwe afge tekende zegepraal. Améloot R. (5), Vermlnck M. (2) en Six W. stonden in voor de goals. KADEITEN A: C. S. leper 04 S. C. Menen. Tijdens iedere speelhelft kreeg doelwachter Masells N. twee keren het nakijken, alhoewel Dumoulin H. en Cie wei hadden mogen de eer redden. KADETTEN B: W. S. leper 31 C. S. Teper. Aan de rust stonden de Cercllstjes met 2-0 in het krijt. Waar ze zich na de koffie agressief toonden, milder den ze hun achterstand tot 2-1. In plaats nochtans van aan een tweede doelpunt te geraken, waren het de Stars, die op ontsnapping succes kenden en een gevleide overwinning in de wacht sleepten. Zondag aanstaande: Het III0 Speciaal komt op het Augustinusstadion uit tegen Zweve- gem Sport. Een wedstrijd, die we de Cercle-supporters aanbevelen. Aftrap te 15 uur. Stippen we eveneens aan dat Zon dag drie Cercle-scholleren, nl. De Plancke R., Dumoulin R. en Holle- beke E., deelnemen aan een selectie- match op het terrein van F. C. Ize- gem. Gelukwensen Onze hartelijke felicitaties aan be stuurslid Michel Vanderbauwhede, 3ie onlangs vereremerkt werd. Mededeling Vanaf volgende week Woensdag wordt er terug geoefend ln de turn zaal van het Koninklijk Atheneum. Begin telkens te 18.30 u. BOEZINGE Kiezing. Alle» ls gezapig en stil afgelo pen. De oude Gemeenteraadsleden, werden allen herkozen, met hier en daar een schommeling in de voor keurstemmen. Quaeghebeur en De- puydt zijn door de mand gevallen en zullen mu Inzien, hopen we, dat, bulten de rood-gesyndikeerde ge zinnen, de ondertekenaars van de lijsten en enige sympathisanten, de mensen van Boezinge over het algemeen nog gezond oordelen, het beleid van hun Burgemeester goed keuren, en zeker nog niet rijp zijn voor het Socialisme. Dat ledereen nu meewerke tot welzijn van een ieder op de gemeente. Er is nog veel te doen, en daarom is het goed wenken te geven aan de Wetheren, opdat naar de mogelijkheid, de re delijke verlangens van Iedereen zouden kunnen ingewilligd worden. Kinema. Op Zondag 19 October 1952, te 19 uur stipt, vertoning in de Pa rochiale Feestzaal van Briek Bradfort en zijin avonturenof met andere woorden: «De Reis naar de Maan van een vervolgde geleerde, die zijn uitvinding tegen de atoombommen zoekt te be schermen. Davidsfonds. De afdeling van Boezinge houdt haar 1' wintervergadering 1952-53 op Zondag a. s. 26 October, te 19 u. in de Parochiale Feestzaal. Al de leden worden er verwacht en nog vele nieuwe. Toneel. Zondag 26 October, te 19 u., in de Parochiale Feestzaal, opvoering door het gekende toneelgezelschap van Boezinge, van het drama ln 3 bedrijven De Remboer brandt dat zich afspeeld in Java. Kaarten te verkrijgen bij Mees ter Roger Carpentier, Brugstraat, Boezinge, tel. Elverdinge nr 12. Voetbal. Sassp. Boezinge 17 S. K. Staden Zondag kregen wij op ons plein de gasten uit Staden en dit onder grote belangstelling. Beide ploegen staken rap van wal en er kwamen mooie aanvallen van beide zijden; aan de 15" min. kon Staden de stand openen. Nu kwamen de Sas- sporters opduiken en konden aan de 28° min. de gelijkmaker netten. Opgewekt door dit succes vielen onze jongens verwoed aan doch de verdediging van Staden is rotsvast. Aan de rust was het reeds 31. Na de koffie was het Staden die aan bod kwam en zij wisten nog viermaal onze portier te verslaan, die niettegenstaande dat op een zeer goede wedstrijd mag terug blikken. De ster van het veld was Migom, die een prachtige wedstrijd speelde. Enige flauwe plaatsen val len te betreuren in de ploeg. Onze tweede ploeg ging de reser- ven van Beselare bekampen en kwam terug met een 60 overwin ning, wat prachtig is. uw H. Consciencestraat 51 (100 meter van de Statie) Tel. 903. ROESELARE. Huis van VERTROUWEN, waar KWALITEIT en ELEGANTIE primeren! Reiskosten vergoed bij aankoop l VERKOOP IN 'T GROOT EN 'T KLEIN van prachtige CHRYSANTEN ln pot, of als snijbloemen, aan zeer genadige prijzen, bij A. DESCHREtEL-VANDEVOORDE Molenstr. 39, 't Hoge, BOEZINGE. (C-10347) ZONNEBEKE Burgerstand. Geboorten. Lyd-i Vermeulen, d. v. Maurice en Anna Malfait. Willem Hoornaert, z. v. Roger en Ivonne Duthieuw. Daniël De- jonghe, z. v. Jules en Irène Le- cointre. Gevonden. Een vulpotlood met inschuifbare punt, terug te bekomen bij Y. Comyn, Statlestr. 8, Zonnebeke. Had het blijven leven. Zaterdagnamiddag ls op de hoe ve van Maurice Calis, wonende ter Lange Dreef, een varkentje gebo ren met mismaakte kop. Het dier had slechts een bovengedeelte aan zijn muiltje en dan nog zodanig uitgegroeid dat het op een olifan tenslurf leek. Het had slechts één oog en wel in 't midden van de kop. Helemaal ln 't midden en langs boven op de k-op had het een lang vlezig uitsteeksel. Het diertje was. in tegenstelling van alle nor male pasgeboren biggetjes, onbe haard. Het heeft niet lang ge- leefd. De overige jongen, 5 in to taal, zijn allen gezond. PASSENDALE Ste Cecilia viert feest. De plaatselijke Fanfare Sinte Ceciliabehaalde in het provin ciaal tornooi voor harmonies en fanfaren van tweede divisie, de 2" plaats met 90 punten. Hierdoor gaat zij over naar 1" afdeling. Dit schitterend resultaat wordt plechtig gevierd op Zaterdag 18 Oc tober. Te 20 uur optocht naar het gemeentehuis. Ontvangst aldaar door de gemeente-overhéid. Daarna .wandelconcert door de straten der gemeente en gezellig samenzijn. We verwachten veel schoolkinde ren met fakkels voor de optocht. We nodigen de ereleden uit deel te nemen aan de feestviering. Zangcróchet. Zondag 26 October, te 16.30 uur stipt, in het Patronaat, grote zang cróchet, cabaret en klassiek afzon derlijk. met de medewerking van een gekend humorist-conferencier; 1.500 fr. prijzen en bekers. Inschrijving sturen naar 'Heer Jozef Soen, Molenstraat, Passen- dale. Tekst van 't lied opst—en, alsmede 20 fr. inschrijvingsrecht (terugbetaald na optreden). Piano beschikbaar vanaf 15 uur. Als slot trekking tombola. Feest ingericht ten bate en met medewerking der Muziekmaat schappij. POELKAPELLE Rennersnieuws. Onze renners hebben het ln het najaarseizoen er zeer goed van af gebracht. Michel Deboodt, die slechts ln September de grote stap bij Liefhebbers waagde, behaalde flinf de'eeSe de"""be^afenis- ELVERDINGE Bij de Boekengilde. Op Zondag 19 October, gaat er te 11 u., ln het gewoon lokaal bij Célest Soenen, een algemene ver gadering door voor alle leden van de Boerengllde. Op het program ma: een voordracht over Weide- verbetering» door Meester Patteau uit Biksohote. Uitgesteld. We vernemen dat de cabaret avond, gegeven door de Christelijke Middenstandsorganisatie, met het behulp van het gezelschap «Le venslust uit Poperinge, en die op Zondag 19 October zou doorgaan, naar een latere datum verschoven is. De personen die een affiche ter hand werden gesteld, worden vriendelijk verzocht deze niet te willen vernietigen. Eerstdaags zul len deze affiches terug afgehaald worden. Ter ere van lijst nr 1. Op Zondag 19 October a.s., wor den de feestelijkheden van verle den Zondag, die voor onze Hr Bur gemeester en helpers een triomf dag werd, voortgezet. Ons plaatse lijk muziekkorps zal er de lustige noot Inhouden. Er-op en er-over! Ja, Zondag 11. was het werkelijk zoals de lijst nr 4 voorspeld had: «Er-op af er-overWant de overgrote meerderheid van Elver dinge heeft schitterend gestemd. Niet te verwonderen dan ook, dat iedereen 's avonds een beetje in feestroes verkeerde. Men zou het Immers voor minder! De vreugde- salvo's waren niet uit de lucht. De mensen voelden dat ze eendrachtig iets gepresteerd hadden, dat goed was en menigvuldige vruchten voor de toekomst zou dragen. Op het feestprogramma stond op ke uitslagen. Thans heeft hij het koersen stopgezet om een voldoende rust te genieten. André Noyelle startte Zaterdag 11. in de herkansing van het Wereld kampioenschap te Langemark. Reeds in de eerste ronde moest hij de strijd staken wegens derailleur- defect. Zondag 12 October, was hij 2° te Tiege-m. Binnenkort hangt hij ook het rijwiel aan de haalc om voldoende rust te nemen. Het koersseizoen 1952 is voor Poelkapel- le en in het bijzonder voor de renners zelf een gloriejaar ge weest. WAAGT UW KANS DANK ZIJ DE .VERMAARDE Huffel," Schoonjans en anderen, uit de Ga" toise-éli. overtuigd dat er Zoi We nljjn er vast van 19 October op het" White Sttar-veld een flinke brok voetbal zal te sJen. zijn. Daarbij hebben we nog een voormatch tus sen onze beste Juniors en reserven tegen de veteranen, allen oud-geken- den van A.R.A. La Gantoise. Zij die hun ploeg willen vergezellen, zullen van de gelegenheid nog eens gebruik maken om de shoes aan te binden. Daar er vele ander hen. nog hier of daar als trainer fungeren, voorzien we dat het voor de onsen, zowel voor de Juniors-Reserven als voor het eerste elftal een harde brok aal worden. Hier het Gantoise-elftal dat de verplaatsing zal doen: Goemaere; Dobbelaere en Schoon jeins: Delmuyl- le. Et. Chaves ca Debaere; Vande- wiele Marc; Van Huffel; Vandewlele Roland, Engelsenscheit en Devoogt. Te 14.00 u.: voormatch tusen ve teranen A.R.A. La Gatitoise W. S. leper gemengd Te 15.30 u.: W, S. leper A.R.A. La Gantolse (Nat. Beserveelftal). White Star-supporters: Die het aangename aan het nutti ge wensen te paren, worden hiertoe in de gelegenheid gesteld Zaterdag 18 October. Door de Ficanols feestcom missie wordt een aangename en leer zame sport-avond op touw gezet. Op het programma, sportfilm (waaron der die van de laatst betwiste vrien denderby), Interviews en een sport quiz. Iets van de 'bovenste plank dus dat zelfs de moeilijkst en zal bevre digen. Gebouwd door - - GENERAL MOTORS verkocht door -r-' EPJ&R R1 NGE Bij ieder aankoop van een halve kilo koffie STORME ontvangt U, GRATIS, vanaf 6 Oktober tot 20 De cember, één biljet van de Grote Nationale Afslag tombola. Vijf millioen frank loten, verdeeld in 5000 prijzen met als hoofdprijzen 23 Auto's. EIST DIT BILJET BIJ UW KRUIDENIER Dit speciaal aanbod wordt niet in aanmerking ge nomen voor wat betreft ons Reklame Mengsel» verkocht aan zeer lage prijs. Sint Pieters Doorgang (aci-2946) RSoeskroeit i&wwwwvvwfwvwwwMWWMWWWVVWWwwwwwwfVWvwfwwwwiwwiKi' MOORSLEDE Burgerstand. Geboorten. Pinket Rita, d. v. Michel en Moyaert Paula. Be-er - naert Orphea, d. v. Gentil en Ma- resceau Simonne. Decruy Maria, d. v. Achiel en Bom Maria. Overlijdens. Burghgrave Ade- lina, echtg. v. Va-ndermeersch Bru no. Lasoen Petrus, echtg. v. De- croix Mathilde. Vansteenkiste Carolus, wed. v. Durgraeve Marie. Dumoulin Zulma, kloosterzuster. Huwelijksbeloften. Vercaigne André met Misplon Maria. Ostyn Emeric met David Simonne. Vanhauiwaert André met Algoedt Jeanne. Varadenabeele Michel met Pattijn Yvonne. Bobbejaan Schoepen komt! Donderdag 30 October, komt de Jodelende Fluiter naar Moorslede met een machtig nieuw program ma. Kaarten bij A. DegezeHe, Da- dizelestraat 47, Moorslede; tel. 280. Prijskaartingen. Zondag 19 October, bij Arthur Luypaard, prijskaarting in het ma- n-illm, met 200 fr. vooruit plus in- leggeld. Eten gratis voor de kaar ters. Op Zondag 26 October, bij Henri Deduytse, Café Katje monster-prijskaartlng in het ma- nillen, met 5.000 fr. prijzen. Maten toegelaten. Inleg: 25 fr. Begin van af 9 u. 's morgens. Eervol ontslag. Hr Maurite Schotte neemt eervol ontslag als koster. Mgr schonk hem de titel van Ere-Koster, om zijn trouwe dienst en zijn stiptheid in het vervullen van zijn kosterplicht sedert 1922. Hartelijk proficiat! Toneel. Zondag 19 October, om 18 uur, presenteert Kunst na Arbeid het toneelstuk Napoleon de IV Kaarten aan 20 en 15 fr., te beko men bij Wed. Sinnesael. Kinderwelzijn. Zondag 19 October, te 15 u., heeft in het Klooster O. L. Vrouw ten Bunderen, het jaarlijks groot feest plaats van Kinderwelzijn. Iedereen wordt er verwacht. Tombola Dadizèlestraat-kermis. Winnende nummers: 587 2259 1004 631 736 2782 2918 455 500 1601 204 2970 2323 1515 196ë 351 610 269 2795 525 2070 177 1377 237 1643 148 1484 2100 2118 2911 434 2067 231 1012 741 1368 2104 2923 1925 50 2006 2350 74 Prijzen af te halen bij Georges Lemahieu, Dadizelestraat. Grote filmavond in 't verschiet. Binnenkort zal het Davidsfonds de nieuwe mooie kleurfilm In Lievens Spoorafdraaien in de Patronage. Twee vertoningen zul len voorzien worden voor deze prachtige kleurfilm (Vlaams ge sproken) van onze dorpsgenoot, Pater Lievens. 's Namiddags een vertoning voor de jeugd, en des avonds dan voor volwassenen. Voetbal. S. V. Moorslede 60 S. V. Moorsele. Ondanks beide ploegen met in vallers optraden, werd er onmid dellijk snel gespeeld. De bezoekers leidden de eerste aanvallen, die allen echter door de S. V.-stopper Declercq geweerd werden. Aan de 28° min. is Gilbert Verduyn de be zoekende verdediging te vlug af. en nummer één verdwijnt in de tou wen. De druk van S. V. houdt aan, en aan de 40° min. kanjert Sioen VOORMEZELE Burgerstand. Overlijdens. Eugenie Vanlede, 71 j., wed. Jules Maselis, echtg. Oscar Maselis. Marie-Louise De- beuf, 67 j., echtg. Camiel Sohie-r. Huwelijksafkondigingen. An- toon Vanderhaeghe, verificateur, v. Dikkebus, en Mariette Logie, z. b., v. Voormezele. Karei Lietaert, stoker, v. Vlamertinge, en Hedwige Vanacker, dienstm., v. Voormezele. WIJTSCHATE Burgerstand. Huwelijksbelofte. Marcel Le- wyllie en Clara Hallaért, beiden v. Wijtschate. Javeiotsvrienden. Uitslag prijssmijting van 12 Oc tober 1952: 1. Rassalle André; 2. Herman Maurice; 3. Herman Mi chel; 4. Desodt Michel; 5. Gouwy Daniël; 6. Herman Remi. Bal. Op Zondag 19 Oktober,, vanaf 19 uur, in de gemeentelijke feest zaal, bal ten voordele van de wie lerclub Strooien Haan ZANDVOORDE (leper) Uitslag Zangcróchet. Uitslag van het zangcróchet in gericht door toneelkring «Kunst min» op Kermisdonderdag. 1. Juliette Vanneste, Zonnebeke, 81 punten en beker; 2. Maria Vanrobaeys, Komen-Kruiseik, 74; 3. Godelieve Deimarez, Zandvoorde, 72; 4. Roger Pauwels, Zandvoorde, 67; 5. Marcel Compernolle, Wer vik, 66; 6. Christiane Saelen, Ge luveld, 64; 7. Jerome Pauwels, Zandvoorde, 60; 8. Regina Plateau, Wijtschate, 54; 9. Roger Plateau, Wijtschate 46. Toneelnieuws. Op Zondag 26 October e. k., te 18 uur: inzet van het seizoen, met Vrijers voor Tonia kluchtspel. Op Kerstdag e. k. zonder onge lukken, een zeer gewaagde sprong Leontientjehet meesterwerk van Felix Timmerman. BESELARE Haastig overlijden. Toen V. Nuitten, echtg. van Tail- lieu Henri, Vrijdagnamiddag rond 1.30 uur naar Coiffeur Marcel trok, voelde ze zich onwel en was reeds bij een paar kennissen binnen ge gaan om wat te rusten. Toen ze bij Coiffeur Marcel aankwam, zei ze goeden dag aan de klanten, ging zich onmiddellijk in een zetel zet ten er verloor er het bewustzijn. Haar zoon die toevallig in de Nieuwstraat aan het werk was, werd bijgeroepen. Dokter A. Defe- ver kwam ter plaatse en liet haas tig de H. Sacramenten toedienen. Enkele ogenblikken daarna overleed de vrouw. Aan de familie bieden wij onze christelijke deelneming. Gemeentewerken. De verbeteringswerken in de Nieuwstraat zijn bijna ten einde. Nog enkele dagen geduld en men zal de oude Kemelstraather schapen zien in een nieuwste straat». Daarmede zal voor de be woners van de Molenhoek en allen die uit de Oosthoek komen, een zeer goede verbinding' verwezenlijkt zijn met de Dorpsplaats. Nu be staat er geen gevaar meer van de ronde kalseide af te glijden om mogelijks in de gracht terecht te komen. Daar is nu een prachtig fiijtspad uit betondallen aan beide zijden van de weg en er blijven grote 4 meter kalseide voor het zwaar verkeer. Ziedaar een zeer prachtig werk. Naar wij vernemen is de aanbe steding voor de asphaltbaan in de Zuidhoek goedgekeurd. Wij konden nog niet vernemen of de werken nog voor de Winter zullen begin nen. In ieder geval, deze baan komt in orde voor Juni. Voetbal. S. C. Zonnebeke 2-1 E. Beselare. Voor een grote opkomst groeide deze derby uit tot een uiterst vin- het tweede doelpunt tegen de net- nige doch sportieve wedstrijd, die ten. Met deze scoor treed de rust best op een gelijk spel kon eindi- TROUWEN OF BETALEN? KOMT ER VRIJGEZELLENBELASTING? Naar wij uit welingelichte bron konden vernemen de slagersjon gen wijt sedert onheugelijke tijden met de dochter van de kuisvrouw van dhr Volksvertegenwoordiger zou er in de kamer een wetsontwerp aanhangig zijn^ houdende een nieu we 'belasting op de vrijgezellen. Het nieuwe voorstel, nog onuitge werkt en nog helemaal niet in kan nen en kruiken, werd reeds ln de re geringskringen zeer gunstig onthaald. Het ls le dernier crlgeworden van oude aftandse heren, die onbe kommerd om vrouwenschoon, een gelukzalig leventje leiden en die nu hun laatste levensdagen verzuurd zullen zien met een wurgende vrij gezellenbelasting. Weet de regering dan niet dat ook de toekomst van de mannelijke jeugd wordt bedreigd, wanneer die Jeugd om te ontkomen aan de satansgreep van de fiscus zich hals over kop zal verlieven op eender welk vrouws persoon van wit tot zwart, ongeacht stand of ouderdom, lichaamsschoon of zielgrootheld, alleen maar om als getrouwd te kunnen doorgaan. Dit voorstel, ik citeer het artikel van het financiële blad: «Le Pour et le Contrals een wraakroepende zonde, dit is de druppel die de em mer doet overlopen. Op Zondag 26 October te 18 uur en op Maandag 27 October te 20 uur rioht de toneelkring Crescendo 'gróte meetingen ln waarop deze pro blemen afdoende worden belicht. In het kader van onze fiscale strijd, kun nen. wij onze leden niet genoeg aan zetten om naar een der -belde mee- WESTROZEBEKE Burgerstand. Geboorten. Maria Warlop, d. v. Albert en Godelieve Blomme. Eric Volckaert, z. v. Marcel en Estella Baes. Guido Pauwelyn, z. v. Albert en Georgette Degroote. Huwelijksafkondiging. Dejon- ghe Gerard, schoenmaker, v. West- rozebelte, met Georgette Nys, v. Emelgem. Instorting. Zaterdagnacht 11 en 12 October, viel bij René Spillebeen het gewelf van de beerput in, gelukkig waren er geen persoonlijke slachtoffers, alleen de koe was er erg aan toe. WAASTEN Na de Gemeenteverkiezingen. De Gemeentebelangen hebben het gehaald tegen het Kartel van de linksen met 6 tegen 5. Van de linksen kan men zeggen dat de kuddegeest weerom hun sterkste troef was. Bij de anderen was het echter een verrassing dat twee kandidaten een groot aantal voor keurstemmen behaalden. Een ver rassing, vooral voor de «Montjes». Bij het ontvangen van de propa- gandablaadjes, waren veel mensen erg verwonderd vain te lezen: Waasten aan de MontjesDe opsteller van dergelijke tekst, heeft hier een grote diplomatieke fout begaan. Dergelijke dingen mochten geschreven worden 100 jaar gele den, maar weten deze heren nog niet dat Waasten voor het ogenblik bestaat uit meer dan 60 Vlaams- sprekende mensen, die geen Mon tjes» zijn. Dit weze een les voor de toekomst, want zonder deze spijtige miskenning, zou de uitslag •JBóvea - ylar geweest zijn./ Na de koffie houdt S. V. er een snel tempo op na, en de bezoekers kunnen het snel spel niet volgen, te meer daar Lecluyse en Mare Verduyn letterlijk door hun verde diging snijden. Aan de 55" min. brengt Lecluyse op zijn eentje de stand op 3-0, en pas twee minuten later verhoogt Gilbert Verduyn de scoor op 4-0. De S. V.-voorhoede speelt mooi voetbal, doch wil let terlijk de bal in de netten dragen, waardoor stellig zekere doelen ver loren gaan. Ten slotte brengt De- meyere aan de 51° min. de stand op 5-0, en twee minuten, later kan jert Mare Verduyn in de vlucht de bal voor de zesde maal in de be zoekende muit. De bezoekende por tier, die zich flink onderscheidt, redt nog menig hard schot, terwijl de schaarse uitvallen der bezoekers grotendeels gestuit worden door de flinke S. V.-middenlijn. Ten slotte komt het einde met 6-0 cijfers, waarmee de bezoekers mogen te vreden zijn, want hun doelman heeft stellig de nederlaag zo klein mogelijk gehouden. Met deze nieuwe overwinning komt S. V. mede aan de leiding, met Komen en Menen, met een puik doelgemiddelde van 28 tegen 7. Onze tweede ploeg klopte Le Be zet met 6-0 cijfers, terwijl de scho lieren te leper de nederlaag niet konden ontgaan. WULVERGEM Feesten. Op Zondag 19 October, ter gele genheid van Wulvergem-feesten, wordt door de plaatselijke wieler club een grote ballonwedstrijd in gericht, begiftigd met 500 fr. prij zen. Inschrijving bij dhr O. Ally- Vandevoorde. Na de wedstrijd: groot bal ln de ..a&aLbij dte'. gen. Zonnebeke, dat beroep had gedaan op Tresy, was het eerst .in de aanval. Alras kon Beselare de bakens verzetten en op een mooie aanval zond Hoornaert in eigen netten, dit aan de 12" min. (0-1). Op een snelle doorbraak wist Van- deginste voor Zonnebeke gelijk te stellen rond de 20° min., even later gevolgd door een tweede doelpunt. Dit schudde Beselare wakker en tot aan de rust werd het een ware bestorming met een resultaat van 12 hoekschoppen, die allen afge weerd werden door een soedspelen- de Zonnebeekse verdediging. Na de rust werd op een helft ge- sneeld en wat Noppe, Degraeve en Durnez en Holvoet ook aanwend den. niets baatte. Het totaal in de fensie opererende Zonnebeke gaf niet toe en het einde werd gefloten met een zeer gevleide overwinning voor Zonnebeke. Het in totaal 24 afgedwongen cor ners illustreert werkeüik Beselare's meesterschap. De leiding was on evenwichtig en drukte haar stem- Del wel enigszins op het verloop der wedstrijd. Eendrachters, geen moed verlo ren. MESEN Burgerstand. Huwelijksbeloften. Gurdebeek René, landarbeider v. Mesen, met Van Hoomebeek Gislaine, z. b. v. Nieuwkerke. Verheecke Antoon, mijnwerker, met Samlembler Mar tha, z. b., fo. v. Mesen. Rennersnietiws. Zondag jl. behaalde onze lokaie nieuweling Yvan Beun, de over-i succes maaltijd Alles was reeds geschikt en in De Engelreikten de sta pels koekeboterhammen tot aan de zoldering. De dierbare overledene zou immers een zeer grote familie verenigen en niets mocht bijgevolg aan 'het toeval worden overgelaten. De maaltijd ging dan ook op het gepaste ogenblik en in de gepaste stemming door! Er was natuurlijk veel droefheid, zoals dat bij zulke gelegenheden past. Als tweede punt op het program ma stond de grote uitverkoop in de Boezingestraat. Al de fami lieleden van de dode (en er waren er veel...!) begaven zich in stoet naar de bedoelde plaats! Maar de uitverkoop moet zeker op het laat ste ogenblik afgelast zijn geweest! Zovelen hadden nochtans gehoopt er een «batje» te kunnen doen... enkele zachte mollenvelletjes zijn immers steeds welkom... en brand hout van de woonwagen komt- voor veel in de wintermaanden goed te pas! Helaas, niet het minste werd verkocht, integendeel, de stock werd aanzienlijk verhoogd, o.a. met buizen van alle soort en maat! Spijtig van Onze Pros die op het nippertje sneuvelde. Moed hou den, Pros, de volgende krachtme ting komt ook alhier! En om te eindigen: leve onze dierbare Burgemeester en onze Weled. Mevr. de Gravin de Lau- bespin! Men heeft gemeend ze te moeten bemodderen... maar dan eerst zijn de Elverdingenaien voor goed uit hun krammen gescho ten! Proficiat, Elverdingenaren. op U valt te bouwen als het moet! GELUWE Burgerstand. Geboorten. Jan Deleu, z. v. Leon en Elza Vermeersch. Maria Cornillie, d. v. Daniël en Marie Vandecamere. Huwelijk. Potteau André en Willemyns Clara. Vanelslander Ernest en Dejonghe Yvonne. Costeur André en Denys Huguette. Huwelijksbeloften. Demey An dré en Saelens Etienne. Vande- kerekhove Maurice en Taillieu Ro sa. Vermeersch Daniël en Bonte Helena. Surmont Daniël en De- cuypere Simonne. Hollebeke An- toine en Vandevyvere Margareta. Plotseling overleden. Toen wedq-we Eelicie Witthoeck Zondag jl. van de vroege H. Mis huiswaarts keerde voelde ze zich plotseling onwel. Enkele ogenblik ken later gaf ze reeds de geest. Langs deze weg bieden wij de reeds zo beproefde familie Taillieu onze innigste deelneming. Voetbal. S. K. Geluwe 2 0 B. S. Poperinge Geluwe-Kermis, zonnig weertje en... een prachtige match. Wat ver langt een Geluwse supporter nog meer. De eerste helft speelt de ver nieuwde Geluwse ploeg in de meer derheid. Slechts na een twintigtal minuten spel gelukken de gasthe ren er in de stand te openen langs R. Rozé op strafschop. Hoewel La- maire bij de bezoekers hemel en aarde verzet om zijn voorspelers mooie gelegenheden te scheppen, ruimt de Geluwse achterhoede alles op en zaaien de vijf aanvallers slag op slag herrie voor de bezoekende portier. Toontje Rozé's kopbal vliegt over de deklat, R. Rozé plaatst naast de uitgelopen doel wachter naast het doel en G. Van neste volgt dat voorbeeld. De 1-0 stand aan de rust mag dan ook gevleid genoemd worden voor de bezoekers. Het eerste halfuur van de tweede helft is gelijkopgaand en Dierynck krijgt nu ook meermalen kans zich te onderscheiden. Wanneer M. For- rez op zeker ogenblik alleen voor doel komt, wordt hij op flagrante wijze gehaakt, verliest, de bal die bij Vanysacker terechtkomt, zodat deze weerwraak kan nemen door van dichtbij een tweede doel te net ten. Het laatste kwartier spant Pope ringe zich fel in maar zal er niet fn slagen de eer te redden. Die rynck is niet alleen in conditie maar heeft ook voor eenmaal de kans met zich en zo eindigt de match onder de grootste geestdrift met. een verdiende 2-0 zege. De reserven trokken naar Lede- gem met 3 invallers. Een doelwach ter die nog nooit tussen de palen had gestaan, die niet wist of hij met, handen of voeten de bal dien de te grijpen en niemand zal van die 14-0 verwonderd zijn. BRIELEN Voetbal. Ol. Lcdcgcm 0 Brielen Sp. Sport kwam gehavend in het veld daar het zijn beide halfbacks dien de te vervangen. Toch is het geen catastrophe geworden dank zij de puike keeping van doelman Merle- vede en de trapvastheid der verde diging. De eerste helft stond in het teken van een uitgesproken lokaal overwicht., wat de 3-0 stand aan de rust getuigt. Als verontschuldiging kan Sport inroepen dat inside-links Deman in het eerste halfuur we gens kwetsuur voor goed het veld verliet. Na de koffie kregen we een gans ander spelbeeld. Brielen, dat nog met 9 man optrad, daar Vanbece- laere juist voor de rust gekwetst, nog in doktersbehandeling was, trok met man en macht ten aanval. Uit hun veelvuldige aanvallen we ten ze geen nut te trekken, groten deels bij gebrek aan eindschot. Le- degem weet de Sportfurie in te dij ken en gaat op zijn beurt ten aan val over, zodat er een beste Merle- vede vannode is om de Brielense netten te vrijwaren. In de laatste minuten kan Olympic de stand op drijven tot 4-0. DIKKEBUS Burgerstand. Huwelijk. Vanderhaeghe An toon, verificateur der douane, v. Dikkebus, met Logie Mariette, z. b. v. Voormezele. Bij de Pompiers, De ingerichte tombola is een KEMMEL Burgerstand, Huwelijken. Braem Cyrllle, v. Zillebeke, met Gryson Maria, v. Kemmel. Leroy Henri, brouwe rij-arbeider v. Voormezele, met Jo seph Raymond®, z. b. v. Kemmel. Gouden Bruiloft. De echtelingen Vennin - Demey vierden Maandag 11. de 50° verja ring van hun huwelijk met een H. Mis uit dank. Jules werd geboren te Kemmel op 22 Juli 1872, en Ma ria werd geboren te Passen dale op 25 Mei 1872. Zij traden te Kemmel in het huwelijk op 8 October 1902. Profllciat, en nog vele Jaren voor de kranige ouderlingen. Ballonwedstrijd. Na de sluiting op 8 October, wa ren in totaal 41 kaarten terug. UITSLAG: 1. Devos Gilbert, Los- ki Potok (Yougo-Slavië), 1.273 km.; 2. Wostyn Josée, Passirac (Charen- te - Fr.), 594 km.; 3 Houwen Stel la, Mauze (Deux Sevre - Fr.), 566 km.; 4. Tancre Hector, Boussay (Loire inf. - Fr.), 487 km.; 5. En naert Oswald, Schopfheim (D.), 484 km.; 6. Perche Marie-Madelei ne, Renningen (D.), 472 km.; 7. Van Eeokhout Anita,, Cheffes (Mai ne et Loire), 437 km.; 8. HUlewaere Diane, Les Renard de Fresse (Hte Saone), 434 km.; 9. Geelhand An nie, Thiélouze (Vosges-Fr.), 388 km.; 10. Gruwler Alfons, Humes, (Hte Marne), 338 km.; 11. Debruy- ne André, Authon (Eure et Loire, Fr.), 317 km.; 12. Debeuf S„ La Loupe (Eure et Loire, Fr.), 285 km.; 13. Caby Vivianne, Dolancourt (Aube), 280 km.; 14. Storme Ed ward, Notre Dame du Hamel (Eure) 239 km.; 15. Duplacle Bernard, Suippes (Marnes), 219 km.; 16. De beuf S., St Saëns (Seine inf.), 165 km.; 17. Meurillon André, St Vale- ry-Oise), 158 km.; 18. Ollevier Ja cques, Laon (Aisne), 148 km.; 19. Cnockaert Mariene, Villeselle (Oise), 148 km.; 20. Bafcop Odette, Monchy Lagache (Somme), 145 km.; 21. Hoessen Angeline, Falvy (Somme), 122 km. Verder kwamen nog uit de Som me, Pas de Calais en Le Nord de kaarten terug van Salambier Erna, De Clercq Gilbert, Geelhand Axel en Sylviane, Samain Nestor, Caste- lein Maurits, Dufiou Gilbert, Brai- ne Jos, Priem Germaine. Gruson Monique en Christiane, Commeyne Daniël, Devos Paul, Van de Weghe Kris, Messine Cecile, Verdron Ir ma, Heusele Brigitte, De Gryse An dré, Van Eeckhout Anita, Dufiou Fernande, die als troostprijs bij Zie vervolg hiernevens 3W LAAT UW GELD NIET RENTELOOS LIGGEN.. HET KAN U TOT 4,5 opbrengen, indien het ge plaatst wordt bij de de bijzonderste privaatspaarkas van België Private onderneming beheeti door het K.B. van 15 December 1934) Beheerde Kapitalen: Meer dan 2 milliard frank. VERTEGENWOORDIGERS: Beselare: M. Emlel Cardoen Blkscliote: MeJ. Fernanda Fattyn Boezinge: M. I. Govaert Brielen: M. Q. Beele-Verdonck Dikkebus: M. Arthur Laperre Elverdinge: M. Germain Ollevier Geluwe. M. Jos. Vanrljckegem Geluveld: Mevr. M. D'haene-Gruwet Houtem-Ieper: M. Adolphe Six leper: M. Robert Van den Bogaerde Langemark: Mevr. V. Peene-Callem Lelsele: M. Camllle Dezlllle. Mesen: M. Frans Thevelln Noordschote: M. Michel Butay» Oostvleteren: MeJ. Maria Smis Mevr. R. Smia-Butays Poperinge: M. Delaleau, Vlamlngstr, Proven: M. R. Muyssen-Pareyn Reninge: Mevr. A. Vannleuwenhuyw Reningelst: M. Origène Camerlynck Roesbrugge-Haringe: M. R. De Puydt St-Jan-lep.: Mevr. G. Leleu-Deballlle Stavele: M. Jozef Cornells Vlamertinge: MeJ. O. Van Elslande Watou: Mevr. Camiel Vandenberghe- Vandeveldt Wervik: M. Karei Boone Westouter: M. Remi Delanote Westrozebeke: M. Hubert Cappelle Westvleteren: MeJ. Maria Ackermao Wijtschate: M. Cyrlel Maerten Woes ten: M. Henri Gouwy Zandvoorde: Mevr. O. Phlllps-Van- denbroucke Zillebeke: M. Antoon Hellebuyck Zonnebeke M. André Van Walleghem (c-3907) een volgende wedstrijd een gratis ballon zullen bekomen. Alle reclamaties dienen gedaan tegen 20 October. Daarna kunne de kaarten en die prijzen afge haald worden bij Cnockaert Mai- cel, Dries, Kemmel, waar de uit slag uithangt. Hartelijk dank aan alle mededin gers en toekomend jaar nog meer succes. BURGERSTAND Geboorten. Hervent Jacques, z. v. Frans en Watteyne Mariette. Gryson Jean,z. v. Josué en Leleu Fernande. Lannoo Anny, d. v. Omer en Vandeputte Georgette. Verbeke Rita, d. v. Leon en Lesaf- fre Elise. Valcke Marie-Paule, d. v. Robert en Romaen Paula. Fraye Jeannot, z. v. Daniël en Ma ria Braem. Knockaert Viviane, d. v. Gerard en Vanlatton Julienne. Overlijden. Fector Robert, 73 jaar, wed. Bousse Leonie. Huwelijksbeloften. Verschae- ve Maurice, landib., en Lapere Ag- nès, landb., beiden te Wervik. Hennico Amand, psychotechnleker, en Braem Maria-Louisa, verpl., bei den te Wervik. Mahieu Paul, ge neesheer, te Wervik, en Segers Ber- nisa, te Reninge. *3088» PLAATSELIJKE BOND DER KROOSTRIJKE GEZINNEN Hier volgt het programma der al gemene vergadering op Zondag 19 Oktober 1952. Voormiddag te 10 u.: Mis opge dragen (St Medardus) voor Geor ges Van Troys; Vr. R. Essel-Feryn Rachel; Nestor Deprez; Germain Hooghe. Een dringende oproep wordt ge- verkocht, is de zaak geklonken. daan bij de familieleden vim de overledenen, cm vooraan in d« kei plaats te nemen. Gedachterüoer zullen ter dezer gelegenheid uitge deeld worden gedurende de offei- ande. Al de -bondsleden zullen er aan houden deze mis bij te wonen Gedegenheidssermoen. De bontol»; zal opgesteld worden. 's Namiddags. Zaal St Pol, te 16 uur zeer stipt: Muziek, aanspra ken. Deklamatie met tussenin de feestrede door Heer D'Haene uli Geluveld. Door de Hr Burgemeester, over handiging van ereteken eerste klar sociale voorzorg aan Hr G. Ges- qulère, onze zo verdienstelijke bondssecretaris. Volgt dan de prachtige tombols waaraan alle aanwezige leden deel nemen. N.B. Kortingszegels: De leden Ir bezit van boekjes met korting® gels, worden hierdoor dring® aanbevolen, dezelve te willen over handigen aan Georges Delvoye, Al- tertfonds, 15. Voor het dienstjaar 1952-1953 zijn zij niet meer g KUNSTENAARS UIT OOSTENRIJK (Innsbruck-Tlrol) OP DOORREIS DOORHEEN HET VLAAMSE LAND Zaal «Het Volksbelang» aan de eer' Alles werd' in het werk gestel' om de bevolking van Wervik t' kunnen vergasten met een optreder van de bekende Tiroler Jodler- und Schuhlattlertruppe uit Inns bruck. Het is thans een uitgemaakt zaak dat zij te Wervik voor hei voetl'-ht komen. Het is «HetVolks- bei ar welke de eer geniet hen t' mogen ontvangen, op Zaterdag t November, feestdag der H. Cecilia- Wij geven de leden ten zeerste raad. zodra de kaartenverkoc wordt open gesteld, on middellij! het nodige te doen om aan plaatske te geraken, want eens Profiteert van de NOG STEEDS LAGE PRIJZEN der om, vóór het zaaien, aan uwe graangewassen 300 tot 400 Kg. CHL00RP0TAS 40 °- 800 tot 1.000 Kg. SYLVINIET 17 per Ha. te géven. (d-10.27*' (Vervolg) VLAMERTINGE 1. C.V.P.: 1.217 - 7 zetels. 2. Socialisten: 736 - 4 zetels. 3. Onafhankelijken: 115 - 0 zetels. Verkozenen: Lijst 1: Dehaeck Jerome; De- schepper Hector; H-eyte Aloïs; Ju- lien Bouton; Gryson Hector; Le mahieu Maurits; Vanlene Gaspar. Lijst 2: Deprez Charles; Boxtoen Cyriel; Vanlaeke Odiel; Maria He- mecel. Toestand in 1946: C.V.P.: 8. - Soc. 3. KOEKELARE 1. Gemeentebelangen (Kartel Li beraal-Socialist) 1.612 - 5 zetels. 2. Katholiek: 1.652 - 6 zetels. 3. Alleenstaande Provoost: 65 - 0 z. Verkozenen: Lijst 1Holvoet Gentiel; Robbe- lein Désiré; Descamps Roger; Ghyselen Hectoor; Vandecasteeie Albin. Lijst 2: Lootens Etienne; Beer- naert René; Jonckheere Louis; Ni- ville Adrien; Dewulf André; De poorter Désiré. PLOEGSTEERT 1. Liberalen: 0 zetels. 2. Socialisten: 4 zetels. 3. Gemeentebelangen: 7 zetels. Toestand in 1946: Linkse Cartel: 5. - GemeenW' langen: 6. Volledige lijst voor Westvlaanderen winning te Vlamertinge. Er waren 18 renners. Grote Missie-Zondag. Z-ondagt &.S., sermoen in al de HH. Missen over het verheven Mis siewerk. Gedenk eveneens de bes- i,tett,5iö^er-gïoeder§.J Vrijwel ieder goedmenende paro chiaan heeft al lotjes. Die er nog verlangt kan er bekomen bij al de pompiers. Trekking tijdens het bal van 26 October, bij lid G. Vander haeghe, v/aar al de danslustigen verwacht wordep. - BRIELEN 1. Katholieken: 3 zetels. 2. Katholieken: 4 zetels. Verkozenen: Lijst 1: Verbiese H.; Carpentier Joz.; Vandenbroucke De». Lijst 2: Desomer Alb.: Veriyeerst Henri; Vanecke A.; Iweins d'Eeck- lioutte E. Toestand in 1946: Geen verkiezingen. HEESTERT 1. Afzonderlijke Christen Werklie den: 115 - 0 zetels. 2. Socialisten: 137 - 0 zetels. 3. C.V.P.: 1.087 - 9 zetels. Verkozenen: Lijst 3: Deprez Remi; Vanden- bogaerde Michel; Defoor Jan; Cy riel Vandeputte; Vantiegem Rich.; Rommens Feiix; Goubert Charles; Wücwiiö Aimé, floogne QÜMaiU, In zitting van 10 October Ma- heeft de Bestendige Deputatie vs Westvlaanderen de verkiezingfj zonder strijd in de hiernavolgend gemeenten geldig verklaard: Zand: Bovekerke, Alveringem. Egein, 1 Hoogstade. Lombardsiide, Ramsks pelle (Br.), Poelkapelfe. Wendulr: Kachtem, Stuivekenskerke, Tiegeri Gits, Loppem, Westvleteren, Oeffl Kaster, Houthulst, Nieuwkapelk Oudekapelle, Pollinkhove, Oeselgen' Reninge, Eggewaartskapelle, Wielf beke, Beselare, Oostkerke Diksni. Zuidchote, Zandvoorde leper Booithoeke, Leisele, Izenberge, Be- veren (Roes.), Stavele. Zoutenaak Kooigem. Markeg'em en Dentergei)'- De verkiezingen zonder strijd 1|; de hiernavolgende gemeenten, wer den geldig verklaard wat de kandi; daten titelvoerders betreft, terwij' de verkiezing der kandidaten-op volgers nietig verklaard is, om re den dat deze laatsten geen verkla ring tot aanvaarding der hun aan geboden kandidatuur ondertekent hadden Westouter, De Moeren Vlnkem, Wulveringem, Bossuit.Gh' zelbreehtegem, Noordschote, Lokei Schuyferkapelle, Wilskerke, WP' scheure en Bulskamp. De verkiezing' zonder strijd in d1' gemeente Waardamme werd geld; verklaard, wat <le titelvoerenc- kandidaten en een kandidaat-oi volger betreft. De verkiezing twee andere kandidaten-opvolger is nietig verklaard, omdat zij P" verklaring tot aanvaarding hu^it

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 6