België slaat Nederland Valeer Ollivier Karei Borghmans de baas bij de Indé's Karei Sys en Briek Schotte op bezoek bij ie Trappisten te Westvleteren BET WEKELIJKS NIEUWS II Losse Wekelijkse Kosteloze met 1 Koning der Kermiskoersen in 1952 Rasiio B A R C O Ook België B ontgoochelde tegen Luxemburg (1-1) Beide elftallen zonder voorhoede Zijsi televisie Is onovertrefbaar. Matchen 26-10-52 Handboogsport MATCHEN VOOR ZONDAG 26 OCTOBER HET WEKELIJKS NIEUWSZaterdag 28 Oct UflSi BlZ. 5. <->< 1 Kraalt «tok »m hawdje lo>, ol.» De zovele duizenden die Zondag naar het Anitwerpstadion zijn ge togen en zich heimelijk verkneu kelden op een prachtige wedstrijd, hebben een paax uur nadien dit zelfde stadion verlaten met het hinderend gevoel van bedrogen te zijn geworden. De Jongste derby nam inderdaad nooit geen hoge vlucht. Niet alleen kreeg men nooit geen academisch voetbal te zien (Iets wat men ten andere te Deur- ne ook nooit verwacht), maar zelfs het middelmatig» werd maar af en toe eens bereikt. In beide elftal len heerste er een gebrek aan door zicht en verband vooral dan in de aanvalslijnen die het bestendig te gen de secuur optredende verdedi gingen moesten afleggen. Onder dit weinig hoogstaand vertoon ging zelfs de zo gekende derby-atmos feer wel eens aan het tanen. Een element was evenwel ln grote mate aanwezig: spanning. Waren onze middenlijn en voor hoede tamelijk vrij gebleven van kritiek dan werd vooraf allerhande voorbehoud gemaakt omtrent onze verdediging, waarin vooral het backpaar Van Brandt - Dirickx het groot vraagteken vormden. Hoe een dubbeltje toch rollen kan. Is het niet opvallend hoe dit ploeg- onderdeel ver de beste prestatie le verde, wijl anderzijds onze voorlijn nooit tot een zekere hoogte ge raakte? Van Brandt toonde zich door opstelling en anticipatie een heel seigneur wijl zijn maat Dirickx door zijn onvermoeibaar op de man zitten eni hard wegwerken zeer op viel. Zelfs durfde hij wel eens tot de aanvalsactie over te gaan en lag zodoende aan de basis van het eer ste doelpunt. Het was immers op een kogel van op 35 meter afge vuurd dat het geharrewar voor het Nederlandse doel ontstond waaruit het eerste doelpunt voor de Belgen zou voortspruiten. Doelman Bo- gaerts kreeg niet zo heel veel werk op te knappen en deed dit dan ook tamelijk secuur. Tegen het doel punt van Lenstra had hij maar weinig verweer, gezien de bal in laatste instantie werd afgeleid en in de tegenovergestelde hoek van het doel terecht kwam. Carré begon zeer onzeker maar wist zich na een tiental minuten volledig te herpakken. Van de bei de kanthalfs was Maertens beter dan zijn ploeggenoot Mees, al viel deze bepaald' noodt uit de toon. De kleine Antwerpspeler toonde zich echter een hele baas in het mid denveld en lag aan de basis van bijna iedere Belgische aanvalsac tie. Hij had daarbij heel wat veld te bestrijken daar zijn inside Anoul zelden of nooit terugkwam en een verregaande passiviteit aan de dag legde. Bob kweet zich echter keu rig va.n zijn taak en kan met het trio Van Brandt - Carré - Dirickx, met een allerbeste verrichting wor den gecrediteerd. In de voorlijn boterde het niet naar wens. Rechtsbuiten Reyniers, die momenteel op een beste club- forme kan bogen, nam een dave rende start. Herhaaldelijk sneed hij door de Nederlandse rangen, tèlkens gevaarlijke situaties ver oorzakend. Na twintig minuten be gon hij echter af te zakken en zou naderhand nooit meer zijn begin niveau bereiken. Een tegenvaller was hij echter niet, al kunnen wij in hem echter bezwaarlijk de wit te merel» gaan begroeten. Moge lijks leed zijn prestatie wel enigs zins onder het eerder middelmatig optreden van Bensch. De Beringe- naar kon nooit de hoogte bereiken van zijn derby van vorig seizoen. Zelden of nooit liep hij in de kij ker en tevergeefs zocht men in hem de zo gevomeerde als technische clubspeler. Dat men tegen Mer- mans speciaal Terlouw had in het veld geroepen was al te klaar. Rinus was voor Jef weer de «boeman» die ditmaal al te vaak aan. het langste eindje trok. Jef deed ten andere maar heel weinig inspan ning om zijn stugge bewaker te ontlopen en had daarbij maar heel weinig meeval in het op doel schie ten. Neen, van onze nationale Jef hadden de duizendeni toeschouwers heel wat meer verwacht. Wij be grijpen dan ook heel goed, zonder het daarom goed te keuren, dat de toeschouwers herhaaldelijk het ge roep Coppens! Coppens! over 't veld deden weerklinken. De kundige Beerschotman deed verleden jaar T-erlouw herhaaldelijk van het kastje naar de muur lopen en werd ditmaal genegeerd. Dat het kind van de streek er niet bij was kon men maar al te moelijk verwerken. De grote tegenvaller van de voorlijn was evenwel Anoul. De kundige Luikenaar heeft thans be wezen op de weg terug te zijn. Zo- ais wij hoger zegden trad hij niet alleen al te passief op en liet hij zijn maats het zware werk opknap pen, maar daarenboven ging hij op eigen houtje als tweede midvoor spelen, waardoor meteen alle ver band zoek geraakte. Daarbij zocht hij zijn blazoen al te veel door per soonlijk sukses op te knappen, waardoor zijn medematen wel eens van voorzetten gespeend bleven. In dergelijke omstandigheden kan men van Lemberechts moeilijk een hoogstaande prestatie verwachten. Torke miste ten andere ook de sne digheid die wij vroeger van hem mochten verwachten en alles laat voorzien dat zijn internationale loopbaan niet zo heel lang zal ge rekt worden, Aan de hand van bovenstaande prestaties kunnen wij gemakkelijk de uitslag -toetsen. Ditmaal bleef de scoor zeer laag, want ook de Neder landse voorhoede viel niet echt zwaar. Lenstra was nog de beste, al kan ook hem bij momenten een ze kere passiviteit ten laste worden gelegd. Maar heel zelden kwam het Nederlandse vijftal gevaarlijk op dagen, het zat in de greep van onze verdedigers. De verdediging speel- FRANKRIJK SLOEG OOSTENRIJK Het heeft er de schijn van dat Frankrijk dit jaar een ongewoon internationaal seizoen tegemoet iaat. De twee eerste matchen die op het programma stonden, waren van zeer zwaar gehalte en heide werden suksesvol afgewerkt. Vóór veertien dagen werd Duitsland te Parijs netjes met 31 scoor in de luren gelegd en Zondag laatst gin gen onze Zuiderburen op de Pra ter zelf, te Wenen, ten aanschou- we van 65.000 voetbalfans, hot na tionaal Oostenrijksteam afdrogen. Wij geven onmiddellijk toe dat. de zege eerder gestolen werd en dat een 21 scoor heel wat rechtvaar diger ware geweest dan de 12 cijfers. Technisch stond Oosten rijk immers een hele trap hoger, maar de Fransen konden op een onvermurwbare verdediging bogen en waren met directe adnvalsac- ties in de diepte steeds gevaarlijk. Het waren Baratte en kanthalf Pouverne die in de eerste helft, toen Frankrijk er alles op zette, voor twee doelpunten zorgden. Ge leidelijk drong Oostenrijk zijn meesterschap op, maar Bonifaci, Marche, Jonquet en doelman Ru- minski pasten het gekende on ne passé pas toe. Het ivas eerst na de herneming, toen Koerner door Bonifaci werd gehaakt, dat Ru- minski op die strafschop werd ge slagen. Oostenrijk bleef domine ren, maar de Fransen verdedigden rich met de moed der wanhoop en de een knappe wedstrijd met Ter louw als grote uitblinker. Kant- halfs Wiertz en Biesbrouck kunnen op een behoorlijke verrichting te rugblikken, vooral dan eerstge noemde. De rust kwam met blanke stand. Tot dan hadden de Belgen een ze ker technisch overwicht aan de dag gelegd. Voor Kraak werden echter alle aanvalsacties lamgelegd zodat men wel eens de indruk kreeg dat het wel bij een maagdelijk blank scoorbord zou blijven. Dit ge beurde echter niet, want de Hol landse doelman zou de weinig se cuur schietende Belgen ter hulp komen. Ouwe Kraak, die vroeger jaren wel eens halve wonderen tus sen de palen had verricht, toeging ditmaal twee flaters, die zijn, ploeg de nederlaag zouden toebrengen. Beide malen loste hij een bal die hij zeker te houden had en ook houden kon. De eerste maal speel de hij de bal op borsthoogte kwijt, op hogervermeld schot van Dirickx, zodat Anoul de bal voor de voeten kreeg en van kortbij maar in te trappen had. De vreugde in het Belgisch kamp zou evenwel van korte duur zijn, want nog -geen vol le minuut daarop zou Lenstra, op een zijner bevliegingen, na een on verwachte aanvalsactie de stand in evenwicht brengen. Nog zou Neder land een poos aanvallen, maar wel dra kwam opnieuw evenwicht. De tijd verstreek en vele toeschouwers verlieten het stadion. Drie minuten voor het einde kreeg Lembrechts een corner te geven. Hij deed dit uiterst knap, de bal kwam met de wind mede hoog voor Kraak's doel aanzweven. Piet sprong boven een tros spelers uit en sloeg de bal met de volle handpalmen weg. Niet ver genoeg echter want Bensch kreeg het ronde dingen voor de voeten en schoot in de tros spelers. De bal raakte Kraak, sloeg tegen het been van Mermans en draaide via de zij lijn over de fatale streep. België juichte, Kraak was onze voorlijn een tweede maal ter hulp gekomen. Het werd dus een weinig overtui gende Belgische zege. Zowel de scoor als het spelbeeld droegen de stempel van een middelmatig even wicht. Van onze Rode Duivels had den wij ditmaal beslist meer ver wacht. En nu? Het lijdt geen twijfel dat ons selectiecomiteit een heel wat andere prestatie had verwacht. Meteen zitten zij met de handen in het haar voor wat de komeifde internationale ontmoetingen be treft. Hoe zal men de voorlijn weer opknappen en nieuw bloed inpom pen. Nieuw bloed lijkt er in elk ge val beslist vandoen. HET WEKELI at Valeer Ollivier heeft zich ten tweeden male tot koning van de kermiskoersen gekroond. De sym pathieke en talentvolle Roeselare- naar, die zich meer op de landelijke dan op de internationale koersen toelegt, behaalde niet min dan 17 zegepralen. Hij -vordt het dichtst benaderd door Rik Van Steenber gen die zijn trofeeën meestal bui ten onze grenzen heeft en die 15 maal als 1° over de meet bolde. Hieronder geven wij de statistiek voor het jaar 1952. In deze opgave zijn de zegepralen behaald ln club- kampioenschappen en veldritten niet begrepen. De cijfers vooraan diuiden het aantal zegepralen aan. 17: Ollivier Valeer. 15: Van Steenbergen Rik. 9: Sterckx Ernest. 8: Vain Kerkhoven Rik. 7: Blomme Maurits. 6: Buyl Gerard, Debaere Karei, Derijck Isi, Mathys Lucien, Mertens René, Thoma Maniel. 5: Hendrickx Marcel, Verschueren Stan, Rijckaert Arseen, Wou ters Lode. 4: Derijcke Germain, Desmedt Gilbert, Dierckena Marcel. 3: Couvreur Hlladre, Decorte Ro ger, De Feyter Jos, Delathou- wer Leon, Impanis R., Labaere W., Leer.en Pr., Pascal J„ Pee tere E., Rosseel A., Schils Jef, Vander Stockt R„ Van Roos- broeck Eug., Van Steenktete A., Braeckeveldt O. 2: Barbë, Deoock, Close, Degrae- velyn, Desmedt Ray, Desmedt Roger, Hackselmans, Huwel, V. Jacobs, Keteleer, Loyaerts, A. Mommerency, Ockers, Oreel, Ryckaert M., Schotte, Sorge- lobs, Verschueren M. 1: Adriaenssens J., Amithonls, Arm. Baeyens, Brutyn, Buyst, De- clerck, A., Demiulder. Deny» H., Depryckar, Desmedt W., De- quesn-e, Dubudsson, Hendrickx W., Gyselinck, Jonckheere, Ler- no, Maelbrancke, Molliti, Serin, Smet, Sneyders, Storms, Stroo- bants, Taeldeman, Taillieu, Mertens J., Vander Meerschaut, Van Dormael, Van Sta-yen, Za gers, Jochums. Hieronder geven wij eeti overzicht der koningen der kermiskoersen se dert 1928: Jaar 1928 1929 1930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949 1950 1951 1952 Aantal koereen 46 75 88 87 124 100 98 93 132 139 155 110 35 137 328 183 176 351 347 273 262 202 221 236 218 Koning der Aantal Kermiskoersen zegepralen Dervaes en Jef Wauters 6 Fred Hamerlinck 12 Jef Dervaes 11 Fred Hamerlinck 14 Fred Hamerlinck 19 Fred Hamerlinck 15 Frans Dictus 9 Frans Dictus 6 Bonduel, D'hooge, Duerlo, Dignef, Heernaert, Kaers 5 Eloi Meulenberg 11 John Braspenninx 12 Clautier, Marcel Claeys 8 Van den Meerschaut, Achiel Buysse 3 Van den Meerschaut 19 Van den Meerschaut 19 Rik Van Steenbergen 45 Georges Claes 8 Theo Middelkamp 24 Nest Sterckx 17 Michel Remue 41 Nest Sterckx 16 Albert Ramon 19 Valeer Ollivier 15 Maurits Blomme 15 Valeer Ollivier 17 de beste de goedko opste 19 modellen Vraagt kosteloze Barco-kataloog bij uw plaatselijke elektrieker. *V Ons B-elftal heeft voor de A- mannen niet ondergedaan voor wat het middelmatige betreft. De ploeg op zijn eigen zag er tamelijk sterk uit en men mocht zich dan ook op een goede prestatie verheugen. Niets is evenwel minder waar ge worden. Opvallend is dat ook hier de voorlijn het compartiment was dat tegensloeg en hoe de verdedi ging het beste werk presteerde. Het meevallen der voorlijn kan evenwel aan twee elementen wor den toegeschreven. Eerstens had de Luxemburgse trainer het idee op gevat alles te moeten stellen op de verdediging zodat gans de wedstrijd door de Groot-Hertogdommere met vier backs en acht man in verde diging acteerden. Eerst in het laat ste kwartier werd een speler los gelaten, namelijk inside Nurenberg. Voor het overige waren de drie punitspelere op zichzelf aangewezen. Dit wil niet zeggen dat hun aan vallen ongevaarlijk waren, want de verre trappen van inside Flickinger werden door de rappe hoekspelers dikwijls benut dm gevaarlijk naar ons doel af te zakken. Anderzijds was daar ook het tegenvallen van de beide hoekspelers. Moes was let terlijk beneden alles. Hij is uit form en vaagde er letterlijk zijn botten aan Anderzijds bleek De corte eens te meer geen buitenspe ler, maar een inside te zijn. Als wij daarbij voegen dat Thys niet de in hem gestelde verwachtingen inlos te en dat Corbeel nooit zijn schot kon plaatsen dan blijft er alleen een goed geïnspireerde Straetmans te vermelden. Met dergelijke voor lijn kon tegen de Luxemburgse grendel niets worden vermogen. In de verdediging leverden Schroyens Geerts en Arien en Mayinckx ge lukkig zeer goed werk, al kregen zij het na de poos meer dan eens zeer lastig, toen de Franse speler Nuren- burg kordaat mede in de aanval ging en met Letseh een gevaarlij ke vleugel ging vormen. Toen Corbeel aan minuut 42 de stand opende was dit voor de Bel gen bezwaarlijk verdiend te noe men. Toen Kettel na de poos de stand in evenwicht bracht met een schicht waartegen Geerts niets ver mocht, was deze repliek even lo gisch als verdiend. Kunnen wij in dergelijke om standigheden genoegen nemen met een gelijkspel, dan is dit niet het geval met het elftal als geheel. Nu voor de komende wedstrijd tegen Engeland de voorlijn van onze na tionale ploeg dient hervormd, kre gen de heren der selectie geen en kele, maar ook hoegenaamd geen enkele aanwijzing uit de prestaties der B's, tenzij men het presteren van Straetmans, nu hij in geen en kel onderdeel der voorlijn werd ge steund, in dergelijke omstandighe den nog hoopvol kan gaan begroe ten. Wat nu Luxemburg betreft, wij kunnen het alleen maar spijtig vinden dat de Hertogdommere het systeem van safety firstwillen pratikeren. Met een voorlijn die heel wat meer geïnspireerd en ge- dievoueerd was dan deze van ons huidig B-team, zou dergelijke tac tiek zeker niet veel hebben opge bracht. Reeds meer dan een gren del werd kapot geschoten. Voetbaluitslagen Internationale wedstrijden België Holland 21 (BIJ de rust 00) België Holland (Jongeren) 3—2 (Bij de rust 1—0) Luxemburg België B 1—1 (Bij de rust 01) Oostenrijk Frankrijk 12 (BIJ de rust 0—2) Frankrijk B Oostenrijk B 1—0 (BIJ de rust 1—0) Denemarken Noorwegen 13 (Bij de rust 01) Hongarije Tsjecho-Slowakije 5—0 (Bij de rust 4—0) II0 Afdeling R. C. Brussel R. C. Doornik 21 Nationale Bevordering A S. V. Waregem R. C. Lokeren 52 Oudenaarde Exe. St Niklaas 1—1 S. K. Roeselare Geraardsbergen 33 St. Moeskroen S. V. Wevelgem 40 I" Provinciaal R. C. Harelbeke S. C. Menen 12 Voorw. Oostende F. C. Knokke 12 II" Provinciaal A S. V. Koekelare Steenbrugge 17 II" Provinciaal B S. K. Torhout S. C. Le Bizet 4—1 Vriendenwedstrijden V. G. Oostende F. C. Ronse 02 R. C. Doornik Forestoise 02 F. C. Brugge Gantoise 4—0 De Limburger Karei Borghmans, die verleden seizoen negentien ze gepralen behaalde bij de Liefheb bers, kroonde zich dit seizoen tot koning-bij de Onafhankelijken. Slechts van één renner had hij zware mededingingschap, nl. van De Valck. De anderen eindigden op verschillende lengten. Hier gaan we dan met ons lijstje 13 zegepralen: Borghmans Karei. 11 zegepralen: De Valck Jan. 6 zegepralen: Denys Henri, Hey- vaert Ernest, Lowie Pierre, Van- daele Leon. 5 zegepralen: Cleenewerck Arth. 4. Adriaenssens Jan, Jan Bran- kart, Cabut Frangois, Goddaert Marcel, Marien Jos, Plas Jozef, Vuylsteke Michel, Wyns Jozef. 3 zegepralen: Buyst Leo, Deloor Alois, Jochums Rik, Kelchter- mans Jan, Vandecasteele Odiel, Vander Eist Ludo. 2 zegepralen: Blonckx Fernand, Briessen Pol, Depauw Theofiel, Lefevre Jos, Pascal Julien, Si- royt Frans Vandervoorden Omer en Van Holsbeke Juul. 1 zegepraal: Bar.be Leon, Bral Firmin, Brutijn, Cox, Deco- ninck. Decraeye, Debeule, De- schacht, Dewaeghenaere, Don ders, Gijbeis, Hayoit, Hendrickx J., Huybrechts, Moulin, Op 't Eynde, Parmentier, Rottiers, P. Taeldeman, Van Caeneghem, Vandenbranden, Vander Von der, Vandewiele G., Van Geel Fr., Verhoeven, Wouters J. EEN TERUGBLIK Als we onze statistieken der laat ste jaren inzake «Koning der over winningen nagaan, dan kunnen we volgende lijst geven. overw. 1946 1, Ray Desmedt 19 1947 1. Staf Speeckaert 10 2. Ray Impanis 18 2. Caupain Gilb 7 Couvreur Hil. Verschueren M. 1948 1. Jan Bolly 10 2. Vie Jacobs 8 1949 1. R. Van Remoortel 12 2. Stroobants 10 1950 1. W. Labaere 15 2. M. Minne 10 1951 1. Jos Schils 18 2. A. Vlaeyen 11 1952 1. K. Borghmans 13 2. J. De Valck 11 DE RONDE VAN LOMBARDIJE Voor deze klassieker, die Zondag 26 October wordt verreden, blijken thans Keteleer, Schils, Close en Impanis nog niet vast ingeschreven te zijn. Slechts Van Steenbergen, Schotte, Jomaux en Ockers zijn tot nog toe vast van de partij. I - F «St®. 8$ Hl' ii ft ft ii 11 II Boven: Brik Schotte en Karei Sys In geestelijk gezelschap. VXnjr.t Z. E. H. Van Haecke, Pastoor van Westvleteren, Hoogeerw. Vader Abt, Pater Raphael, Prior en E. E Degeeter, Sport-Proost. Geknield: dhr Van Haverbeke, een Roeselaars sportliefhebber. Onder: Karei Sys ver maakt zich midden de jeugd van de «Paterhoek». Het leven Is een aaneenschake ling van contrasten en desniette genstaande blijft het spreekwoord: «De uitersten ontmoeten elkaar»; de Westvlaamse wereldberoemde kampioenen van boks- en wieler sport bij de Westvlaamse bidders- en boeterskampioenen van Gods Kerke. En werkelijk, men kan niet zeggen welke kampioenen er de meest vreugde aan beleefd heb ben: de legendarische, zichzelf do dende Trappisten (zoals de mensen denken) ofwel onze twee sport kampioenen, waarnaar de mensen opkijken als naar halve-goden. Op Vrijdag 17 October, te 10.30 u., kwam de sympathieke Sporta- proost, de E. H. Michiel Degeeter, aan in de abdij. Hij wist te ver tellen dat Karei rond 11 u. hier zou zijn en dat Briek eerst 'n 150 km. moest oefenen, doch zijn trai- ningsrit zodanig geregeld had, dat hij hier aan de abdij zijn oefening zou eindigen. Ietwat na 11 u. E. H. Vader Abt, Pater Prior, E. H. Proost en nog een paar anderen, stonden voor de ingangspoort. Daar is hijriep de Sportaproost, en inderdaad de kloeke, stoere Westvlaming stapte uit zijn auto en daar zien we die wereldberoemde bokskampioen zijn fiere knieën buigen om Vader Abts ring te kussen, en zijn zegen te vragen. Indrukwekkende schoonheid en diepgaande kristelijke bewust heid: tegenover een Godsgezant blijft iedereen, wie hij ook wezen moge, een mensenkind of beter ge zegd, een onderdanig Godskind. Die fiere sicamber het hoofd bui gend voor God. Een paar uur latei- zou Briek zeggenPater, als ge voor de Paus staat, ziet ge niets andere meer dan DIE MAN; al wat ge zijt en al wat er is. bestaat niet meer, Hij alleen, is IEMAND». Briek Schotte zou enkel rond twee uur aankomen. Ondertussen waren de schoolkinderen van de Paterhoek in de voorhof van de abdij gekrmen. Ze moesten Karei Sijs zien. Wij, religieuzen, verhard tegen alle levensvoorvallen en uit drukkingen van levensemotie, ston den met de tranen in de ogen toen we die vaderlijke omgang van Ka- rel zagen met die kleine snottere. Zeker, hij dacht aan zijn jongen, die door een dwaze schikking hier in den lande, op den vreemde ver- olijft. De jongens vroegen en her vroegen en immer met eenzelfde vriendelijke inschikkelijkheid, be antwoordde Karei hunne nieuws gierige vragen, en opeens liep hij naar zijn wagen en haalde een paar trainers - bokshandschoenen. De jiongens moesten boksen tegen Karei, Dat was me een sport en ik geloof dat, Karei er evenveel ple zier aam beleefde als de jongens zelf. Intussen was Briek aangekomen na een oefenrit van 165 km. Na een eerste kennismaking met Va der Abt en de overigen, lieten we Karei en de Sportaproost bij de jongens en gingen met Briek naai de Kloostercafé, waar Briek zich wat opfriste en als verse ir.an mee trok naar het Klooster. Onnodig het Interview van Briek Schotte en Karei Sijs met de kloosterlingen te beschrijven. Dit mag ik verklappen: het ging er gemoedelijk toe, van beide zijden ware» ae op hun gemak e» voelden ze dat ze elkander begrepen. En onze sportkampioenen zijn ervan overtuigd dat ze in de Trappisten niet alleen mannen gevonden heb ben die hen bewonderen en met hen sympathiseren, maar die in hiun stille eenzaamheid voor hen zullen bidden en boeten. Onze twee kampioenen zijn mannen die overtuigd zijn dat alles komt van God. Na het gezellig bijeenzijn, wil den ze ook eens kennis maken met het echte Trappistenleven. Alles was voor hen nieuw. Zoals iedereen hadden ze alle soort van legenden over dat leven gehoord. Zelf hun graf delven, nooit spreken, vasten dat iedereen als een rondwande lend geraamte uitziet, op de grond slapen en wat weet lk al. Ik heb de gelegenheid niet gehad om hun indruk te vragen over al les wat ze gezien hebben. Wel heb ik opgemerkt dat zij zich aan heel dat leven interesseerden en dat de Sportaproost maar aandrong om meer en meer te laten zien. Ik was op de duur bang dat ze Trappist zouden willen werden. Gelukkig voor hen dat ze beiden reeds in het klooster van Sint Adriaan zijn aangeland. Nu naar de brouwerij; want vol gens de hedendaagse traditie, moet een bezoek aan de Trappisten ein digen in de brouwerij. Ik moet bekennen dat dit spijtig is, maar het is n;u eenmaal zo en onze beide kampioenen moesten ook de brou werij zien en vooral Briek wilde het Trappistenbier proeven. Briek zei dat de 12 graden eerste klasse bier is en hij zei het zo overtui gend, dat zelf Karei ervan geproefd heeft een heel klein beetjen, zulle, ik wil niet hebben dat hij èen uitbrander krijgt vain zijn ver zorger. De broer van een dei- Patere is cok een gewezen manager en goede vriend van Karei, en de Pater weet hoe streng die mannen zijn voor hun boksers. Na het bezoek aan de Patere, moesten de mensen van de Pater hoek ook iets hebben aan de twee sportkampioenen en daarom was er een bijeenkomstje voorzien in de kloostercafé bij Joze? Wijffels- Huyghe. Het merendeel dacht eerst dat "het een mop was en van me nigeen hoor ik nu Wat heb ik er spijt van dat ik het niet geloofd heb. Met de aanwezigen hebben Karei en Briek zich gemoedelijk onder houden en iedere indruk was: het zijn twee goeie kerels, we zijn er fier op dat er hier in Westvlaande- ren mannen zijn die de wereld dwingen, hen te bewonderen. Wer kelijk, onze brave buitenmensen wisten niet wat ze het meest moes ten bewonderen: hun kracht ofwel hun eenvoud. Ja, in die twee kam pioenen vinden we de echte oer kracht, de schone eenvoud-en de diepkerstene godsdienstzin terug van onze voorvaderen. Karei en Briek, in naam van onze religieuzen, in naam van de kinderen en de mensen van de Paterhoek, dank ik U beiden uit ganser harte en als ge eens goes ting hebt om een paar dagen vol ledig en degelijk uit te rusten, weet dat onze abdij U gulhartig zal ontvangen. F. RAFAËL. Pronostiekprijskam Het hlerondarataand» bulletljn, Invullen, uitknippen en insturen HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge F. O. Mechelen - F. O. Luik Uhlon St Gillis - Daring Lyra - Llerse S. K. Boom F. O. - A.S. Oostende Kortrijk Sp. - F. C. Ronse Un. Namen - Cercle Brugge Union Holle - F. O. Izegem S. V. Blanfcemlb. - O. S. leper F. O. Tlelt - Aalbeke Sport E. G. Glsrtel - De Panne R. F. O. Komen - Moorslede V. O. Ardooie - T. Menen UITLEG 1. De deelname O onbeperh kosteloos en moet op uit blad geknipte bulletljn, gesohleden. 2. Wie meest punten tuf, (het puntenstelsel) wint. 3. Wie meer dan één bulIeKfc op zelfde naam instuurt, dit»; een volgnummer (ln vak IJ li plaatsen. Niet meer dan 10 p<, volgnummerde bulletin, oi zelfde naam mogen worden I». gestuurd. De samenstelling de punten voor het einikluk, ment geschiedt bulletljn pe bulletijn, volgens tioljroumm# 4. Eenmaal vertoornen pur,. ten blijven steeds geldig, ulh zo men sommige weken df helft niet behaalt. 5. Elke betwistbare onduldt. lijkheid maakt het bulletljn ongeldig. 6. Dit bulletljn moet tinner zijn vóór 12 u. op de (nkoo/. ding staande datum. 1 thuisploeg gew. (I punt) 2 bezoekers gew, (2 punt.) x draw Vak voorbehouden aan volgnummer bij 't in sturen van meerdere bulletijns op eenzelfde naam. (Max. 10). (3 punt) Ti AFZENDER: STRAAT Nr TE Strook dienende als dub bel en door de inzender te bewaren. F. O. Mechelen - F. O. Luik Union St Gillis - Daring Lyra - Llerse S. K. Boom F. C. - A.S. Oostende Kortrijk Sp. - F. O. Ronse Un. Nomen - Cercle Brugge Union Halle - F. C. Izegem S. V. Blankenb. - C. 8. leper F. O. Tlelt - Aalbeke Sport E. G. Gistel - De Panne R, F. C. Komen - Moorslede V. C. Ardooie - T. Menen Grootse propagandaschieting te leper Voor honderden jaren was dit in onze vlaamse steden geen liefheb berij, maar een echte schutorgani- satie en een deel van het Ambacht was schutplichtig, d.w.z. dat ieder weerbaar man op bepaalde tijden zich mioest gaan oefenen in het boogschieten om desgevallend pa raat te zijn om bij aanval doelma tig de stad te kunnen verdedigen met den boge en den schicht Dus van in het begin een echte volksverdediging. De kruisboog werd het zwaar geschut. Later werd het een spel met de boeg te schieten. Tot op heden bloeit het voort alhoewel ln het Ieperee de jonkheid er minder be langstelling voor voelt. Daarom wordt er nu gewerkt de jeugd dit oude edele sport weer te doen ken nen en wordt er te leper op Zon dag 26 Oktober aan de Veemarkt, nabij het «Torentje» en het Sta tion, een buitengewoon schutters feest op touw gezet, met medewer king van het Stadsbestuur en bij zondere beoefenaars van dit sport uit gans het land. Wie maar enigszins belang stelt in dit krachtvertoon en deze ge zonde lichaamskuituur zou willen beoefenen, wordt er verwacht. Het programma loont werkelijk de moeite. Te 13.30 u. doet de scherpschut ter Van Lint een aanval op zijn eigen wereldrekordhet afschie- van al de vogels van een liggende wip in minder dan 25 min. 58 sec. Deze navolger van «Teil» begint met de top, zij vogels, kallen en per orde al de vogeltjes af te ketsen. Nadien is er schieting aan de liggende persen voor alle liefheb bers (inleg 50 fr.). Gedurende de schieting geven Hr De Rons en waarschijnlijk ook Hr Kessels (Olympische schutters), een demonstratie van dcelschleten. Dit is schieten op cibles (zoals op vogelpik) met puntpijlein, van op 15 nieter, 25 m., 45 m., 75 m. en 90 meter afstand. De doelen hebben een doormeter van 0,80 m. Ieder schutter of amateur, heer of dame boven de 16 jaar, kan deelnemen aan het kampioenschap en met materiaal, ter beschikking gesteld door Hr Beirnuert, vert. der Seefab fabrieken, trachten de kam pioenstitel te bemachtigen. Tevens zijn er een. aantal gratisprijzen te verdienen (afst. 25 m.) één serie pijlen. Tot deze handboogfeesten, die doorgaan ter herdenking van de ge kende schutter Baron. Pierre de Vinck, is de toegang volledig vrij. NEST STERCKX LICHTJES BETER Zoals men weet deed Sterckx Er- nest, samen met nog enkele andere renners bij het betwisten van de eindspurt van de sluitingsprijs te Putte-Kapellen, een zware val. Eerst meende men, dat Lode Wou ters er het ergst aan toe was, maar dra bleek dat het met Nest gesteld was. Hij ligt thans nog half ln coma, spijts er reeds een week voorbij ging. Zijn toestand is dan ook zeer ernstig en men vreesde het ergste. In de laatse dagen is er evenwel een lichte beternis in getreden, die ht beste laat verho llen. Afdeling S. K. - V. S. Doornik A. S. Oostende. C. St Niklaas 8, V. Waterschei Tt P. O. Ronse R. C. Tienen Racing C. B. I* Afdeling A. A. La Gant. Antwerp F. a Beerschot A. O. R. O. Gent Tllleur T. O. Berchem Sport Standard C. L. Charleroi 8, 0, P. C. Mechelen P. C. Luik Un. St Gillis Daring C. B. 0. C. Charleroi Beringen F. C, S. C. Anderlecht R. C II Lyra Llerse F. C. Brugge Boom F. C. - White Star A. St Trulden V. Kortrljlc Sport C. S. Vervlers St. Leuven III* Afdeling B A. E. C. Bergen. Eendr. Aalst Union Namen C. S. Brugge A. v. Dendermonde Dar. Leuven R. C. Doornik C. S. Schaarbeek Union Halle F. C. Izegem S. K. Be veren S. C. Boussu-Bots A. A. La Louv. F. C. Vlg. HamE V. N. G. Oostende Ukkel Sport Nationale Bevordering A S. K. Roeselare Wevelgem F. C. Exc. St Niklaas P. C. Roeselai# R. C. Borgerhout R. C. Lokeren S. V. Oudenaarde Stade Kortrljl Stade Moeskroen Hoboken S. K, S. V. Wnregem Germ. Ekeren F. C. Meulestede F. C. Eeklo Kappellen F. C. Geraardsbergen IB Provinciaal S. V. Ingelmunster Rac. Harelbe-' S. V. Blankenberge C. S. leper S. C. Menen Eendr. Wervik F. C. Tlelt Aalbeke Sp. Un. Herzeeuw D. Blankenberge W. S. Lauwe Zwevegem Sp. F. C. Torhout Oostrozebeke Voorw. Oostende en Knokke bye, 11° Provinciaal A St Joris Sp. F. C. Hssewege S. V. Nleuwpoort Koekelare G. S. Mlddelkerke F. C. Helst S. V. Veurne F. C. SIJsele S. V. Bredene V. V. Koksljde E. G. Gistel Rac. De Panne S. K. St Kruis S. K. Den Haan Conc. Brugge S. K. Steenbruggs II* Provinciaal B S. K. Vlamcrtlnge Ledegem Sp, W. S. Houthulst St Elools Sp. F. C. Komen S. V. Moorslede V. C. Ardooie Toek. Menen S. C. Le Blzet Exc. Zedelgem S. V. Moorsele F. C. HchterveliH W. S. leper S. K. Torbout Brlclen Sp. F. C. Poperinge IIe Provinciaal C F. C. Meulebeke Mol. IngelmutF Hulste Sp. Dottenljs Sp. 01. Lendclede B. S. Avclgem V. C. Aarsele F. C. Wakken S. K. Avelgem A. A. Moeskroen Kuurne Sp. V. V. Dentergem F. C. Lulngne Deerlijk Sp. F. C. Otegem S. V. Kortrijk III0 Provinciaal A Lombardsljde Un. Zandvoorde W. S. Oudenburg O. S. Lefflngt V. C. Kelem Oostdulnkerke S. K. Esen S. K. Eernegem III0 Provinciaal D Sp. Tlelt Dosko Beveren S. V. De Ruiter S. K. Beveren-^ Izegem Sp. S. V. Rumbeke V. C. St Baafs Koolskamp W. S. Desselgem Rac. Waregem 111° Provinciaal F Beselare Watou Elverdlnge Boezlnge B. s. Poperinge S. C. ZonnebeH Dadizele Sp. S. K. Geluwe F. C. Woesten W. S. Passendalf Waasten Staden redden de beide puntjes uit de branding. Frankrijk kan in elk geval prat, gaan op de uitslag. Oostenrijk voor eigen publiek gaan verslaan, is niet aan velen gegeven. COPPI, IN REKORDTEMPO Het was zeker een uiterst select gezelschap dat Zondag te Lugano een tijdrit over 75 km. betwistte. Stel je voor: Coppi, Bartali, As tma, Fornara, Kubler, Cleriri, Bo- bet, Dupont, Jean Bobet. en Ber- ton. Dit, tiental is toch het eerste het beste niet, al komt het ons voor dat een Blomme er gerust had mogen bij zijn. Nu tot <j,aar. In dit kampioenschap der tijdrij- ders heeft Fausto Coppi, een eer gierige Fausto, eens te meer be wezen dat hij nog steeds de beste temporijder van zijn tijd is go- bleven. Waren de anderen min of meer aan elkaar gewaagd, dan stak dc campionnissimo torenhoog boven zijn gezellen uit. Hij over stak immers niet alleen Kubler en Bobet, maar schafte zichzelf het genoegen zo maar met eventjes l, min. 51 voorsprong over de meet te bollen. Hij klopte daarbij nog het rekord van de wedstrijd door de afstand in 2 minuten min af te leggen dan hij het verleden jaar deed. Tweede was Astrua, vóór L. Bobet, Kubler, Fornara, Berton, Bartali en Jean Bobet. VAN SYS NAAR CABO Nu het schijnt vast te staan dat er van de match SusWilliams op 1 November niets in huis komt en hij op die dag een ander tegen strever voorgeschoteld krijgt, is meteen ook de grote spanning ver dwenen. De kamp tegen Williams ivas immers voorzien om dc chal lenger voor Neuhaus aan te dui den. Daar komt dus momentcel niets van in huis. 1 November wordt echter onder ander oogpunt ook zeer interes sant. Die dag immers verdedigt de jeugdige Cabo zijn landelijke titel tegen do Brusselaar Van Houck en komt Dré Dekeersgieter eens te meer tegen de andere hoofdste deling Acha uit, eveneens met dc Belgische titel als inzet. Cabo en Dré Dekeersgieter be horen tot, de vrienden van Karei Sys en deze kan dan ook met beide Bruggelingen best opschie ten. Waar beiden er vroeger eer der primitieve boksméthodes op na hielden, is hierin inmiddels on der Kareis invloed een hele ken tering ingetreden. De harde klop per Cabo heeft reeds heel wat le ren boksen en men is dan ook be nieuwd hoe hij het er tegen zijn geduchte rivaal zal vanaf brengen. Wat Dcgeersgieter betreft, aan Acha krijgt hij opnieuw een har de klant, maar toch is hij best in staat om zijn titel te behouden, DE RONDE VAN LOMBARDIJE Zondag krijgen wij dus de offi ciële sluiting van het internatio naal seizoen '52. Dat zal maar best zijn ook, want hagel en sneeuw zijn niet zo heel ver meer af. In middels krijgen wij in Italië nog een klassieker van belang: de Ronde van Lombardije. Als tekenjaro krijgen de inrich ters een heel gevarieerd gezelschap aan de start en ditmaal treffen wij er onder meer onze landgenoten Ockers, Van Steenbergen, Schotte, Schils, Impanis en Vandenbrande. Beide eerstgenoemden trekken er voorzeker maar pro forma heen, want geen van beiden zal op dit, tijdstip van het seizoen wel het nodige moreel hebben dat vandoen is om dergelijke lastige wedstrijd te winnenal kan men het er bij Van Steenbergen nooit vooraf we ten. Vandenbrande krijgt in deze klassieker zijn levenskans en kan een mooie uitslag maken. Veel wordt, er verwacht van het trio Schils - Impanis - Schotte. Alle drie kunnen momenteel op een flinke forme prat gaan. Impanis kan zijn blazoen wederom opfrissen en Schotte behaalde dit jaar nog geen grote zege. Wat onze landelijke Jeamjfjgen betreft, hij bepit kwali teiten genoeg om zich te onder scheiden, al vrezen wij dat. de Ghi- sallo voor hem een beetje al te zwaar zou kunnen wegen. Herinneren wij er aan dat Coppi deze ronde reeds viermaal naeen won en best in staat is om een ongeëvenaard rekord te bereiken. DE WIELERKALENDER 1953 Vooraleer deze kalender defini tief wordt, zal er nog heel wat wa ter naar de zee zijn gelopen. In middels wordt er echter reeds druk gepalaberd en alle kringen trach ten hun invloed te doen gelden. Zaterdag toekomende gaat in Ita lië een vergadering door waarop heel wat zal gediscussieerd worden vooraleer ieder inrichter zal tevre den gesteld worden. Daar is voor eerst dc kwestie van de Ronde van Zwitserland, die ieder jaar tussen de ronden van Italië en Frankrijk in genepen zit en om wat meer vrijheid zal vragen. Daarbij ko men nog meer en meer halve klas siekers opzetten die door de rij wielhuizen (de Franse) worden gesteund, daar deze constructeurs heel wat meer hebben aan die lan delijke wedstrijdenkwestie van verkoop. In elk geval het zal van geen leien Mm eer, ttl/s pjMiSl. bij paaltjes komen te slaan. In middels gaan de besprekingen hun gang. De Vereniging van Sportbestuur ders heeft zich tijdens haar jong ste vergadering te Parijs over som mige hangende kwesties in de Franse wielerwere'ld uitgesproken. Vooreerst wenst de Vereniging van Franse Sportbestuurders dat dn Franse ploeg in de Ronde van Italië uit renners van verscheide ne merken zou worden gelicht, die allen onder de kleuren van hun merk rijden en een Ud van de Ver eniging als technisch leider krij gen. Ten tweede drukte de Vereni ging de wens uit dat het Natio naal Frans Wegkampioenschap op nieuw te Mohtlhéry en vóór da Ronde van Frankrijk zou worden betwist. Ten slotte is de Vereniging er voorstander van Bordeaux—Parijs niet naar het naseizoen verscho ven te zien, maar het op zijn ge wone datum te behouden. EN NU... DE ZESDAAGSEN Fr staan dit jaar heel wat Zes daagsen op het programma. Mis schien waren er wel nooit meer dan er tijdens het huidig winter seizoen zullen worden verreden. Deze van Dortmund krijgen reeds Vrijdag 21, dezer hun beslissing, en daarachter komen er nog, en nog... Antwerpen zet opnieuvde reeks van drie in, in ons land en alles ziet er naar uit of het wordt een reuze,bezetting. Matchmaker Jan Van Buggcnhout stelt immers alles in het werk om alle vedetten aan dc koord te krijgen, onder meer de kampioenen der snelheid staan op zijn programmaboekje. Wordt dat een spektakel, zegt Hij hoopt volgende ploegen in lijn te kunnen stellen: PlainerPatterson, SchulteVan Vliet, DerlcscnPeters, Carrara -Scnfftlcben (of Forlini), Schils—Gosselin, Van SteenbergenOckers, BuylOllivier, Bruneel-Acou, SchotteR. Decorte, De BeuekelaereA. Rijckaert, ThyssenI mpanis, LavauxVan der Stockt. Verder: Van Kerckhoven, Devalck als hij wil), Adriaenssens, Kemper Jans sens, enz., enz. IMPANIS TEGEN HET UURREKORD Fr was een een tijd dat de uur- rekordpogingen aan de orde van de dag stonden. Wie herinnert zich nog de strijd tussen Slaats, Ri chard, Archambaud, Huys, e.a. Er ging geen maand voorbij of men was aan de slag. Toen kwam Cop pi met zijn f,5 km. 798 en meteen m «i» as.B ip MrföM vuur was er uit, en de uurrekot pogingen geraakten opgedoekt, Toch niet, helemaal want Bto»"1 ging nog het Belgisch rekori zijn naam zetten met een zeer 0 dc, prestatie (1,1, km. 190). UW'" bleef het. "«SMa Nu doen de geruchten de r<0 dat Impanis op de VigorelH-wiek baan een nieuwe poging zal toaj' dit ter gelegenheid van zijn 'f naar de Ronde van LomWWr Alles is evenwel nog niet in W nen en kruiken en vooreerst W' Raymond van een geldelijke sWj', verzekerd zijn. Ook dit schil evenwel in orde te zullen kow, zodat wij Dinsdag of WoensoS^ toekomende de man uit Berg de band zullen zien evolueren, V zelf schat zijn kansen niet z° W hoog, maar rekent op zijn ftuw'r forme om een goede prestatie leveren. Moest hij het rekord V Blomme kunnen omver gooien, H>, wordt het misschien een sein verdere proefnemingen. Die W' zal zien. Hieronder geven niij middels nog de «huidige stand zaken*. WERELD: Coppi V,798 k<"' (Vigorell!) Frankrijk: Archambaud JL"°K (Vlgorelli) Nederland: Slaals (Vlgorelli) België: Blomme (Vigorell!) Duitsland: Schild .(Nuremberg) tf,SS8k"'' ^so ld"' fi.tstkf' ,101VEG'

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 8