16 27 VOOR POPERINGE EN IEPER Kerstnummer Met Kerstdag denkt ieder mens aan Vrede... Aan onze Lezers en ledewerkers Kerstboodschap Globemaster, te pletter gestort in de Verenigde Staten met 116 inzittenden eiste 86 slachtoffers KATHOLIEK WEEKBLAD VOOR POPERINGE - IEPER - WERVIK EN OMSTREKEN ONZE 3 UITGAVEN: ZATERDAG PRIJS DECEMBER 3 Frank 1952 •f Wij herinneren er tevens aan, dat ook toekomende week onze Uitgaven Roesclare-Menen en de Kuststreek opnieuw de Woensdag, onze uitgave Poperinge-leper-Wervik, de Vrijdag zullen verschijnen. Ieder een schikke zich dus hiernaar. van zijn Hoogwaardige Excellentie Mgr E. J. De Smedt, Bisschop van Brugge, uitgesproken voor Radio-Kortrijk, op Kerstnacht 1952 Goddelijk Kind, ik dank U voor al het geluk dat Uw komst ons heeft geschonken K Deze ergste vliegtuigramp der geschiedenis, BUITENLANDS OVERZICHT AAN ONZE POSTABONNENTEN Inschrijvingsbulletijn HOOFDBUREEL en REDACTIE: Poperinge Gasthuisstr. 19. Tel. 9. - Postcheckr. 47.63.60. "PLAATSELIJKE BURELEN: Roeselare: J. VERRIEST-DEZEURE, St-Alfonsusstraat 12. - Tel. 1523. leper: P. BRAS-DEKLERCK, de Stuereatraat 4. - Tel. 445. Wervik: ROGER PECTOR, Leiestraat 11. - Tel. Komen 491. Veurne: M. D'HERT, Noordstraat 14. Nieuwpoort: Drukkerij DUMON, Marktstraat. Verantwoordelijke Uitgever. J. Sansen. Gasthuisstraat 19. Poveringe HET WEKELIJKS NIEUWS POPERINGE en IEPER (met Wervik en randgemeenten). ROESELAR' (met Izegem-Menen en randgemeenten). KUSTSTREEK (Veurne-Nleuwpoort-Diksmulde en randgemeenten) 48' JAAR. N' 62. Bladzijden POSTABONNEMENT 1953: Belglfi (tot einde 1953) 136 fr. Andere landen 4fr. p. week r jf OU ER WEL ÉÉN I I Jr mens zijn voor iLJi wie Kerstdag voorbijloopt als een autobus over de baan? Gebaren zou dat zelfs niemand, want dan Is er een nieuwe toevlucht ge vonden: een fuif-partijtje, niet zoveel om te fui ven», maar om te... ver geten! Kerstdag! Dat aangrij pende mysterie, mysterie dat drie-en-dertig jaar aansleept; want boven de krib hangt immers reeds de schaduw van het Kruis. Mysterie van liefde en verlossing! Kijk even naar de kleinen. Kijk hoe zij krib en stal... kennen en heel dat wonderlijk gebeuren meêleven en schijnen te begrijpen. Hoe kunnen ze voor dat kribbeken knielen en bidden; hoe kunnen ze moeder plagen om bij en om dat kribbeke licht aan te steken. Hebt ge ooit bemerkt hoe ze de ogen kunnen sluiten, de handjes vou wen en roerloos knielen voor «hun» kribbeke? 't Is of er daar iets heel bijzonders omgaat in dat kinderzieltje. Een begrijpen dat niet te begrijpen is voor de groten, die niet meer kinderlijk zijn. In de Kersttijd zijn stal en kribbeke het grote bezit, de grote schat, het innigste van de huiskring. Ga hun doening na in de kerk. De schoolloperkes waren er mis schien reeds bij als 't stalleken werd geplaatst. Want die stal in de parochiekerk is ook van hen. Zij moeten van dichtbij de beelden zien; zij keurenmet oog en hert alles wat bij de Kerstvoorstelling behoort, tot het stro toe en de os en de ezel. Kerstdag voor de kleinen! Zo ge niet wordt als kin deren...» Nooit zijn die woorden van de Heer voor de groten zo duidelijk als op die dag. Kerstdag voor ons, die al wat hoort tot het leven van een kind vergeten hebben, uitgenomen die indruk van Kerstdag! Tracht maar niet te gebaren dat ge «te» groot geworden zijt. Zovelen gaan op die dag naar de kerk, die reeds de kerk ontwend zijn... Waarom? Om het «Adeste» te horen? Jawel, dat lied ontroert, dat lied rukt u weg uit uw gedachtenwereld. Ge luistert naar de kinderstem, die trilt door de kerk en zindert in uw gemoed. Maar toch is het daarom niet. Er is iets anders, dat alle mensen, die nog... mensen zijn, die dag naar de kerk drijft... Vrede op aarde aan de mensen van goede wil... Wie zijn hele «catechismus»... vergat, herinnert zich die Kerstdag-woorden! Op Kerstdag denkt ieder mens aan vrede! m Talloos zijn de Kerstverhalen I Ook dees jaar zult gij in uw dagblad, in uw week blad, in uw Zondagblad nieuwe Kerstverhalen lezen. Gij zaagt misschien een opvoering van Timmermans' «Waar de Ster bleef stille staan en de eeuwige, de enige inhoud is en blijft: Vrede, zielevrede! Kerstdag-vrededag. En ach! Hoe ver verwijderd is de vrede? Er is vrees en angst in de wereld. Er is onrust, er is geweld, er is oorlog! Hoe dikwijls denken, kijken we nog naar Joe English's schets «Kerstdag. - Kerstdroom aan het Front»? Uit twee verschrikkelijke oorlogen zou de vrede ge boren worden. De mensheid snakt naar vrede! We zien het, we ondervinden het: Oorlog in Korea, oorlog in Indo-China, onrust in Noord-Afrika, onrust in heel het zwarte Continent. Millioenen mensen op de sukkelweg. Ook nu nog steunen wij Oost-PriesterhulpHoe zal Kerstdag 1952 er uitzien voor de millioenen mensen die niets bezitten dan grote miserie en een weinig ver trouwen in ons? Hoeveel millioenen dolen en dompelen er in 't Oosten, in India en Pakistan? Voor hoeveel kleinen is er in de twintigste eeuw stal noch krib te vinden? Te Wenen wordt een Vredes-Congres gehouden, door hen die priesters en gelovigen martelden, martelen, op sluiten en vervolgen. Zo ook wenste Herodes de vrede. Zijn vrede: Gerust zou hij immers weer slapen, wanneer dat kleine Kribbekind uit de weg geruimd zou zijn. Herodes leeft nog; Herodes heeft nog zijn soldeniers; Herodes is nog ongerust om dat Kind; Hij zal maar gerust zijn als dat Kind verdwenen is. En de wereld smacht om vrede!... Kerstdag!... 1952! Wat hebben we dat Kerstekind te bedanken, dat ons de vrede bewaarde, wanneer ook wij zelf vitten onder mekaar, stoken tegen mekaar, afgunstig zijn van me kaar... Zouden we niet met Kerstdag beloven onder me kaar de vrede te herstellen, zo wij tegen iemand de koude oorlog hadden verklaard? Zouden we niet de kinderen laten bidden voor de Trede? Kleinen weten niet wat haat is. Zouden we, wij allen, niet een Vredes-offensief inzet ten met Kerstdag? Bewust dat we, zonder dat Kind, niemendal kunnen, als kinderen de handen vouwen en de vrede afsmeken, beloven naar eigen vermogen, niet bij de Verenigde Naties, maar in onze buurt vrededragers en vredestichters te zijn... Zouden we dat niet kunnen? En, naar oud-Vlaams gebruik, het deel van de arme niet vergeten?... De arme?... De missies, de heimatlozen, de sanazieken? Bij de armoede van de kribbe ontdekt ge zoveel andere armoede, ook in 't jaar 1952. Vragen we, om dat offensief, geen ander loon dan de vrede in onze gezinnen en in ons klein landeke. Op Kerstdag denkt ieder mens aan vrede! PÉ VLAMYNCK. Dit is ons Kerstdagnumnier. Aan onze talrijke lezersschaar, aan onze medewerkers en verkopers wensen wij een zalig en vrolijk Kerstfeest. Hierin is begrepen dat allen zich opnieuw deemoedig zou- den mogen scharen rondom de kribbe, waarboven f- de engelen hun eeuwige zangen zingen: «Vrede op aarde aan de mensen van goede wilMogen wij allen van goede wil zijn, wij in ons dagelijks gewoon leven, de leiders der volkeren in hun om gang met elkaar, de volkeren ten slotte ondereen. Moge leder de echte vredesboodschap van het Kerstgebeuren in zich opnemen. Onze lezers zullen met hun blad van toekomende week onze •«aakvolle jaarkalender toebedeeld krijgen. Dierbare Luisteraars, Het is nu stil In uw huiskamer. De kleine kinderen zijn naar bed en op huin lippen speelt een he melse glimlach, want zij dromen over het Goddelijk Kind dat straks geboren wordt. Maar ook over de grote mensen hangt thans een wondere stemming. Ze zijn inniger en zachter, omdat ze aanvoelen dat deze nacht heilig is. In deze nacht kwam God bij de mensen wonen. Hij kwam een van de onzen worden, maar veel armer dan wij. Maria, zijn Moeder, was op reis voor de volkstelling en ze werd afgewezen aan iedere afspan ning. Haar kind kwam ter wereld in een stal. Ze wikkelde het in doeken en legde het in een krib. Toen zongen de engelen: «Glorie aan God in den hoge en op aarde vrede aan de mensen die God be hagen Straks zuilen velen onder U naar de kerk gaan om de aandoenlijke Kerstplechtigheden bij te wonen. Ze zullen onder de betovering van de heerlijke gezangen komen. Voor hun geest zal verschijnen al wat hun heilig geloof in Jezus Christus hun bracht. Tijdens de Consecratie zullen ze opblikken naar de heilige Hostie en zeggen: «Goddelijk Kind, ik dank U voor al het geluk dat Uw komst ons heeft geschon ken! Sommigen onder U zullen niet naar de kerk gaan, de enen omdat ze ziek zijn in het lichaam; an deren omdat ze niet willen komen en ziek zijn in de ziel. Het doet me pijn te denken dat gij niet zult deelnemen aan ons groot christe lijk familiefeest. Het zal ons kosten dat we U moeten missen, maar denkt niet dat we U vergeten. Ook tot U is deze Kerstboodschap ge richt. Wat de Goddelijke Meester in deze Kerstnacht tot ieder van ons wil zeggen, ligt vervat in de woor den van de Bergrede. Ze zijn het levensprogramma dat Hij ons voorhoudt Zalig de armen van geest; want hun behoort het rijk der he melen; Een Globemaster, men kan dat vertalen als Wereldmeesteris met 116 inzittenden te Moses Lake in de Verenigde Staten te pletter gestort, Zaterdag 20 December. Aan dit laconisch bericht, Zaterdag avond over de radio omgeroepen, werd bijgevoegd dat het hier om de ergste luchtramp gaat der geschie denis, want 86 personen kwamen hierbij om het leven. Om een vergelijking te kunnen maken moeten wij terug tot 12 Maart 1950 toen in Wales (Enge land) een Avro Tudor lijnvliegtuig te pletter sloeg en waarbij toen 80 personen gedood werden. Maar de Globemaster is weer zoveel groter... het is een reuze toestel en wanneer dergelijk tuig neerstort is de ramp ook des te omvangrijker. AL LIFTEND IN KERSTVERLOF Het liften wat bij ons vooral op het baanverkeer wordt toege past en de naam kreeg van auto stop, wordt in Amerika ook op vliegtuigen toegepast. Soldaten die in verlof gaan nemen de gelegen heid te baat om met een vliegtuig, dat een dienstreis uitvoert, de lan ge afstand naar huis te overbrug gen. Dat was ook 't geval met de Glo bemaster C-124 die van uit Moses Lake, in de Staat Washington, een dienstreis deed naar San Antonio, in Texas. De bevrachting was verre van volledig en 116 soldaten namen de gelegenheid te baat om naar Texas te liften zodat het toestel tot de nok gevuld was. VERONGELUKT IN SNEEUWSTORM De Globemaster C-124 vertrok Zaterdagnamiddag, te 15.30 uur Europese tijd. Men had de reis de operatie slederitgenoemd. Een hevige sneeuwstorm woedde en er hing een onheilspellend laag wolkendek. Het personeel van het vliegveld zatr het toestel naar het einde van de startbaan toe verdwijnen. Toen een der officieren, die het vlieg tuig nastaarde, het toestel in de hoogte zag gaan bemerkte hij dat het wankelde en reeds was de Globemaster uit het zicht verdwe nen toen men plots een geweldige vuurgloed waarnam waarop een dreunende slag volgde. (Zie vervolg blz. 2) Het HIT. 0.-Vraagteken Bovenstaande foto geeft een beeld van de reusachtigheid van het vliegtuig «Globemaster», waarmede zich het ongeval voordeed. In de muilvan dit viiegend arsenaal kan een hele helicopter geborgen worden, Een groot aantal dezer helicopters werden met Globemas- tprs» naar het front in Korea overgebracht. KWANTITEIT OF KWALITEIT De vergadering van de Raad van het Atlantisch Verdrag, die verle den week te Parijs doorging, is er een zeer eigenaardige geweest. Niet alleen omdat er geen beslis singen konden genomen worden door het feit van de Amerikaanse politieke toestand, zoals we verle den week schreven, maar om het raadselachtige dat over het geheel van de besprekingen en van de beslissingen hangt. Twee discussies schenen blijk baar boven alle andere uit te ste ken: kwantiteit of kwaliteit, en, voorrang voor het militaire of voor het economische. Volgens de enen moest men er vooral voor zorgen dat het aantal divisies en vliegtuigen, dat men zich voorgenomen had te hebben, bereikt wordt, terwijl de anderen van oordeel waren dat het aantal niet zozeer van belang was dan wel de kwaliteit. Anderzijds dreunden de militai ren dat men in de eerste plaats moest zorgen voor de militaire be hoeften en dat men dan maar zien moest wat er nog overbleef voor economische behoeften. En daar tegen werd gereageerd door de burgerlijke commissieleden die vonden dat het geen zin had zich tot de tanden te wapenen indien men daarom de algemene econo mie moest uit het oog verliezen. Het ts nu duidelijk dat, aan de grondslag daarvan de appreciatie ligt over het communistisch ge vaar. Welnu daarvan menen de enen dat het niet gegroeid is, maar eer der afgenomen. En ze halen als argumenten aan: IJ Rusland heeft gedurende 1958 geen nieuwe divi sies in Europa op voet gezet; 8) de zuiveringsprocessen achter het ijzeren gordijn bewijzen zo wel het gebrek aan vertrouwen in de satellieten als het feit dat dc communistische economische plan nen niet naar wens verlopen zijn; S) de versterking van de Wes terse defensie zal de Russen nog meer doen nadenken dan vroeger, wanneer hen de lust mocht be kruipen een oorlog te doen los barsten. Maar de anderen denken dat het Sovjetgevaar niet in het minst is afgenomen, zeggende: 1) zo de Russen geen nieuwe divisies heb ben bijgemaakt, ze hebben ze alle maal van overvloedig nieuw ma teriaal voorzien en al de legers van de satellieten op peil ge bracht; 8) alhoewel wij een groot gedeelte gerealiseerd hebben van de 50 divisies en dc J/.000 vlieg tuigen die we tegen einde 1952 moesten hebben, dan blijven de Sovjets daar toch nog mat hun 115 divisies waarmee zij op korte weken tot aan de Pyreneeën zou den kunnen wandelen. Het leek dan ook logisch te zeg gen zoals onze Minister van Bui tenlandse Zaken, dhr Van Zee land, het deed: Wij moeten zowel de kwantiteit als de kwaliteit be reiken en opvoeren. Intussen schijnen de besluiten van Parijs toch niet in die lijn te lianen, aangezien men in het slot communiqué gezegd heeft dat men geen bepaalde cijfers meer zou vastleggen zoals men te Lissabon gedaan had, maar alleen nog zou aandringen op zo hoog mogelijke inspanningen. Eén feit is in dit verband zeer typisch. De huidige opperbevelheb ber van de N.A.T .O.-strijdkrachten in Europa, Generaal Ridgway, had een programma opgemaakt, over de infrastructuur, ttz. over de aan log van havens, vliegvelden, tele foonlijnen, telegraafposten, enz..., ten belope van ISO millioen pond. zeggende dat hij aldus overtuigd was daarmee de oorlog te kunnen vermijden. ADM. MOUNTBATTEN, in het kader der NATO met het commando in het Middellands Zee gebied belast. Welnu de Engelsen hebben on middellijk gezegd: laten wij be ginnen discussiëren over de helft. En het is ten slotte 78 millioen geworden. Waarop Ridgway slecht gehumeurd geraakt is en gezegd heeft dat hij, in die omstandighe den geen enkele verantwoordelijk heid meer kon opnemen. Onze Mi nister De Greef stelde dan, juist vóór de stemming, voor Ridgway nog even te horen. En men was akkoord. Doch men vond de Ge neraal niet. En het bleef bij de 78.000.000 Maar men zei ten slotte dat dit een eerste storting zou zijn en dat. men met de lente opnieuw over het zaakje zou spreken. Wat ons in dit alles vreemd voorkomtdat is dat men in de j N.A.T.O. gaat doen wat de Britse regering in eigen land al gedaan heeft: alle bewapeningsinspannin gen aanzienlijk verminderen. En waarom Daar tast men in het duister. Is het communistisch gevaar af genomen? Is Europa te oud en te moe om de nodige offers te bren gen? Volgen de regeringen de weg van de minste inspanning Spreekt men zich optimistischer uit om een motivering te vinden voor de verminderde inspanning waartoe men in elk geval besloten heeft? Wie zal liet zeggen? Wie zal antwoorden AMERIKAANSE VRAAGTEKENS Achter de N.A.T.O.-vraagtekens staat er echter ook een groot Amerikaans. Zal de republikeinse meerderheid nog zo vrijgevig zijn als de democratische? Èn is het daarom niet dat men op de N.A. T.O. te Parijs zo spaarzaam is ge weest omdat men niet meer durf de rekenen op evenveel Ameri kaanse centen? Of is het om aan de nieuwe machtshebbers te zeg gen: kijk, als gij niet méér los laat dan kan Europa niet doen wat ook voor uw veiligheid nood zakelijk is? Intussen weet een mens werke lijk niet meer wat hij moet den ken, want wanneer men Amerika zelf onder de loupe neemt, dan is het ook het enj vraagteken ach ter het andere. Terwijl iedereen weet dat wij (ttz. de landen van het Atlantisch Pact) nog ontzaglijk veel wapens tekort hebben, beslist men in Amerika van de wapenproductie te verminderen. Zo zal de tank- productie dermate vertraagd wor den dat einde I95i nog slechts 55 van dat goedje zal gemaakt worden van het aantal dat eerst voorzien was. Ook de voortbrengst van legercamions van 2 ton wordt geremd. Daartegenover kreeg de indus trie van nu al de verzekering dat ze veel meer voor burgerlijk ver bruik zal mogen produceren. Zo bv. 1.500.000 auto's in het tweede trimester 1953! En daarnaast leest men berich ten over het stokeren van gepre fabriceerde fabrieken en werktuig machines. De uitleg van dit alles zou dan de volgende zijn: het helpt niet al die tanks en camions in grote stocks te hebben: eer ze misschien ooit zouden moeten ge bruikt worden zouden ze wellicht gedemodeerd zijn en tot niets meer dienen. Het is dus veel beter slechts een kleine stock te hebben maar de productiemogelijkheden geweldig op te drijven. Welnu dat is te verwezenlijken door het ge reedhouden van fabrieken die op het uur H in enkele dagen tijds volledig kunnen gemonteerd wor den en op volle toeren draaien om dan het hypermoderne materieel in een recordtijd en in reusach tige hoeveelheden ten tonele te kunnen voeren. Is dat wel zo? Of moet men daarin eerder de invloed gevoelen van de nieuwe republikeinse meerderheid waarin de industriëlen zeer sterk zijn? Die mensen immers hebben liever te werken voor de burgerlijke sec tor tvaar de winsten veel groter zijn, dan voor de militaire? Het is in alle geval slaande dat de auto-industrie juist het aantal auto's zal mogen maken voor bur gerlijk gebruik d o ze vroeg! Toe val? Of invloed van de voorzitter van de General Motor Company die een van Eisenhowers ministers wordt? En staat dit allemaal niet in verband met dc vraag welke stra tegie de U.S.A. onder Eisenhower zullen voeren? Verdediging van Europa op de Elbe of aan de kusten Inderdaad: indien de Amerika nen hun geprefabriceerde fabrie ken moeten gaan monteren op het (Zie vervolg blz. 2) Zalig de zachtmoedlgen, want ze zullen de aarde bezitten; Zalig die wenen, want ze zul len getroost worden; Zalig die hongeren en dorsten naar de gerechtigheid, want ze zullen verzadigd worden; Zalig de barmhartigen, want ze zullen barmhartigheid onder vinden; Zalig de zuiveren van hart; want ze zullen God zien; Zalig de vreedzamen, want ze zullen kinderen Gods genoemd worden; Zalig die vervolging lijden om de gerechtigheid, want hun be hoort het rijk der hemelen; Zalig zijt gij, als men u om Mijnentwil beschimpt en vervolgt, en vals beschuldigt van allerlei kwaad; verheugt en verblijdt U, want groot is uw loon in de hemel; zo ook heeft men uw voorgangers, de profeten, vervolgd. Gij zijt het zout van de aarde. Maar als het zout zijn kracht ver liest, waarmee zal men dan zouten? Het is nergens meer goed voor, dan om weggegooid te worden, en door de mensen te worden vertrapt. Gij zijt het licht van de wereld. Een stad, boven op een berg gele gen, kan niet verborgen blijven. Ook steekt men geen licht aan, om het onder de korenmaat te zetten, maar men plaatst het op de kan delaar, om het te laten schijnen voor allen, die in huis zijn. Zo moet ook uiw licht voor de mensen uitschijnen, opdat ze uw goede werken mogen zien, en uw Vader verheerlijken, die in de he mel is. (Matth., V, 3-16) In deze woorden hebben millioe nen een oplossing gevonden voor hun problemen. Hebt gij ze ook begrepen, dierbare luisteraars? We kunnen ze samenvatten in de spreuk; «Alles voor de anderen, het minste voor mijHet is een wondere leer. Alleen wie gelooft, kan ze vatten en beleven. «ALLES VOOR DE ANDEREN» De profeet Isaïas legt het Godde lijk Kind deze woorden in de mond: De Geest des Heren is op mij, daarom heeft hij mij gezalfd: om aan armen het Evangelie te verkondigen heeft hij mij ge- tzonden, om te genezen die vermorzeld [zijn van harte, om aan gevangenen loslating tè melden en aan blinden het ge- [zicht, om gewonden heen te zenden in [vrijheid; om het jaar van 's Heren wel- [behagen te verkondigen en de dag der vergelding. Als wij horen spreken over ar men en bedrukten, denken we spontaan aan de lichamelijke ont bering en aan het lijden van het hart. Ja, daarvoor is God mens ge worden. Tussen zijn geboorte en zijn dood ging Hij rond al weldoen de. Geen leed liet Hem koud. Hij genas de zieken met de krach1; van zi.in handen, de harten met de zal ving van zi.in troost, de geesten met de wijsheid van zi.in leer Eenvou dig was Hij, zachtmoedig, begrij pend, waarderend, barmhartig. Hij kende rust noch vernozing: alles gaf Hij... voor de anderen. Maar er is een droefheid die bi.i de mens veel dieper ligt, omdat zij zi.in eeuwige levensbestemming ver- li delt. De zonde Is een breuk met God: ze is de armoede van d= ziel, de verbrijzeling van haar opperste betrachten. De Heer Jezus heeft in lichamelijke armoede geleefd en Is in lichamelijk lijden gestorven om dat Hij wilde boetvaardigheid doen in onze plaats. Het Lam Gods '.vilde Hij zijn dat de zonden der wereld wegneemt. Vervolging en lijden was zijn deel. Alles gaf Hij... voor de anderen. In deze heilige Kerstnacht moe ten wij Hem daarvoor danken. Dank voor de vergiffenis, want ieder van ons is verlost en ieder van ons mag als een verloren zoon bij de Vader terugkeren. Dank voor de vreugde, want ieder van ons kan met de dichter zingen: Ja, e.r zijn blijde dagen nog in 't leven, er zijn er nog voorwaar. Dank voor onze stoffelijke welstand. In deze Kerst nacht moeten we rondkijken in onze woning en bedenken hoeveel er zou moeten verdwijnen om zo arm te worden als de Zoon van God. Dank en navolging, want Hij ver wacht dat wij, zijn vrienden en zijn leerlingen, van de liefde onze karakteristieke trek zullen maken. Alles voor de anderen! Broeders, wat zou er vrede heersen in ons gezin, in onze onderneming, in ons land, in Europa, in de wereld zo we beslisten: «Alles voor de ande ren (Zie vervolg blz. 2) Op bijna alle plaatsen kwam de bode rond om het abon nementsgeld voor 1953, zijnde 136 fr., voor een vol Jaar, te ont vangen. Wie verzuimde te betalen kan er nog voor zorgen HET WEKELIJKS NIEUWSzonder onderbreking te ontvangen Hij dient onderstaand inschrijvingsbulletijn in te vullen en het onder open omslag met zegel van 0,20 fr. op te sturen naar «Het Wekelijks Nieuws», Drukkerij Sansen, Poperinge Ook hij die tot nog toe geen postabonnement had, kan dit bekomen met aan zelfde werkwijze te voldoen. Ondergetekende begeert een postabonnement op «HET WEKELIJKS NIEUWS» voor het ganse jaar 1953 Uitgave(1) NAAM ADRES GEMEENTE (STAD) (Handtekening) Vergeet niet de uitgave te vermelden: (1) Poperinge-Ieper-Wervik of Roeselare - Izegem - Menen of Veurne - Nieuwpoort - Diksmuide. WIE NU HET BEDRAG VAN HET JAARABONNEMENT, hetzij 136 fr., stort op Poslcheck 4763.60 van «Het Wekelijks Nieuws te Poperinge, ontvangt ons blad per post tot einde '53.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1952 | | pagina 1