De toestand &p Donderdag Britse kust over 'n lengte van 500 km. geteisterd Be wedersamenstelling van de Stropersmoord in de duinen te Oostduinkerke Engels schip vergaan Enkele zichten uit het zwaar geteisterde Oostende Water 8 km. diep het land ingetrokken Os onsterfelijke ziel van O.D.O. Bezoek van Mgr De Smedt aan hei St-Aloysiuscollege te Diksmuide Opbeurings- boodschap van de Paus BELGISCHE BISSCHOP PEN BEVELEN GELD INZAMELING IN ALLE KERKEN Het Oesters van hef land esider een zware sneeuwlaag KAPELLESTRAAT 93 - OOSTENDE kan U aan voordelige voorwaarden leveren: FRIGIDAIRE Ijskasten in alle modellen. Wasmachines HOOVER en andere. STOFZUIGERS. Alle Electrische Huishoudapparaten. Radio- en Televisietoestellen. Koop in volle vertrouwen bij Friginor Oostende. Maansverduiste ring te Ukkel rsse-t waargenomen 96.000 MENSEN BIJ ONGE VALLEN OMGEKOMEN IN 1952 IN DE U.S.A. 27interaalioniè Jaarvers BRUSSEL VOOR UW VERPAKKING OUDE GAZETTEN Reeds meer dan 1.000 doden - Meer dan 70.000 daklozen 141 Doden - 42 Geredden Anseeuw onder sterke bewaking ter plaats Het schrikkelijke giertij dat ge durende meer dan 24 uren over de Noordzee huls heeft gehouden, had nog niet eens zijn hoogtepunt be reikt en reeds was er een eerste ontzettende ramp te noteren. Za terdag rond 16 uur kwamen de eerste berichten binnen, meldende dat het Engels stoomschip Prin ces Victoriater hoogte van Wigtownshire (Schotland) in nood verkeerde. Er bevonden zich 123 passagiers aan boord alsmede 60 leden der bemanning. Onder de passagiers bevond zich o.m. ma joor Sinclair, Minister van Finan ciën van Noord-Ierland, die in En geland onderhandelingen met de regeringsdiensten had gehad. On middellijk vaarden reddingsboten uit, maar de reeds woelige zee maakte de reddingswerken zeer moeilijk. Weinige uren nadat de eerste elarmberlchten waren binnengelo pen, werd bericht dat het schip ln de golven verdwenen was. De oor zaak van deze plotse ramp blijkt vooralsnog onbekend, hoewel vroe ger ln de dag bericht was geworden dat een deel der machines niet meer werkte. Toen de reddingsboten ter plaat se kwamen, zagen ze nog enkel een paar sloepen volgepropt met man schappen, alsmede wrakstukken en lijken die ten allen kante rond zwalkten. Toen alle uitgevaren bo ten tegen de avond binnen waren ln de havens, werd er door de be voegde diensten gemeld dat er 42 schipbreukelingen waren gered. De woelige zee ontnam Iedere hoop dat de volgende dag het aantal der geredden nog zou kunnen verhoogd worden. Het vergaan van de PrlncdS Victoria was echter maar een be gin van een ramp, die zulke ont zettende afmetingen zou aanne men, dat men er sinds mensenge- heugenla nooit zulk een gezien heeft. De Noorderwlnd, die met een snelheid van 140 Km. per uur over de Noordzee waalde, verwekte zulk een storm en springtij dat de Engelse kust over een afstand van 500 Km. zeer zwaar te lijden had. Ten allen kante begaven dijken, zowel langs de zeekust zelf als langs de riviertjes die ln de Noordzee uit monden. De opgedreven wateren veroorzaakten overstromingen die tot 8 Km. ver ln het land reikten. Vooral de provincies Essex, Nor folk, Lincolnshire en Euffolk heb ben het meest onder de storm te lijden gehad. Talrijke bevallige badplaatsen die ln de Zomer een grote toeloop van volk kennen, wa ren na een paar uren helemaal verwoest. Duizenden en duizenden hectaren stonden Zondagmorgen onder water en nog steeds stroom de de vloed het land binnen. Men sen vluchtten in nachtgewaad het binnenland ln, have en goed ach terlatend. Ten allen kante dreven lijken van mensen en dieren op het water. Maandag ln de vroege morgen kwamen de eerste reddings- en hulpploegen ter plaatse. Kleren, de kens en voedsel werden aangevoerd voor de mensen die werkelijk alles hadden verloren. Op sommige plaatsen reikte de vloed meer dan 3 meter hoog. Onmiddellijk werd het nodige gedaan om de bevolking die op bomen en daken was ge klommen te evacueren. Het leger werd ter plaatse gezonden met rubberboten en amphibiewagens. EILANDEN CANVEY EN FOULNESS BIJNA VOLLEDIG ONDER WATER Talrijke doden. Nog het ergst van al werden de eilanden Canvey en Foulness ge troffen. Ze zijn gelegen in de mon ding van de Theems en werden bijna volledig door het steeds was sende water overspoeld. Foulness telt 400 inwoners en Canvey 12.000. Onmiddellijk werd het nodige ge daan om de evacuatie van deze beide eilanden tot een goed einde te brengen, want beide dreigden he lemaal overstroomd te worden. Op Canvey alleen waren meer dan 500 vermisten en werd het aantal do den Dinsdagmorgen reeds op meer dan 100 geschat. Ook op Foulness moeten meerdere tientallen doden zijn, want ten allen kante zagen de ter hulp gevaren reddingsploe gen lijken op het water drijven. Inmiddels werden van alle zijden alarmerende berichten de wereld ingezonden. Het dorpje Har-wiek met 13.000 Inwoners liep volledig onder water. Men vreest dat hele gezinnen, die afgezonderd woonden, verdronken zijn. Uit alle over stroomde dorpjes werden doden gemeld, maar het bleek vooralsnog onmogelijk een juiste schatting te maken van het aantal doden en vermisten. Grote groepen vrijwilligers zijn uit de naburige steden opgetrokken om het leger en de politie bij te staan. Niet overal lopen de red dingswerken van een leien dakje. Zo weigerden te Sutton on Sea, in Lincolnshire 300 personen die op de daken waren gevlucht, zich te laten evacueren. Gezien hun hals starrigheid heeft men hen voedsel ter plaatse gebracht. Een politieagent heeft 40 kinde ren gered die zich in een kerk be vonden. Toen het water steeds ho ger en hoger rees, had de pastoor hen op de preekstoel, het altaar en de communiebank laten plaats ne men. Elndellik werd hun hulpge roep gehoord en een politieman kon de kinderen een voor een naar een boot dragen. MINDER DODEN DAN EERST VOORZIEN Dinsdagnamiddag verklaarde een bevoegd zegsman dat het aantal doden in Engeland minder erg was dan eerst voorzien. Officieel waren er reeds 220 doden genoteerd, maar het aantal vermisten beliep nog meerdere honderden. De algemene toestand was Dins dagnamiddag reeds overal fel ver beterd. Zelfs op de zwaarst getrof fene eilanden Canvey en Faulkness ls de vloed reeds fel gezakt. Met man en macht wordt gewerkt om de bressen dicht te maken, want over tien dagen wordt een nieuw springtij verwacht. Moest het dan tot een nieuwe overstroming ko men, dan zou men zich wellicht verplicht zien belde eilanden op te geven. Op het vasteland is overal beternis gemeld. Wel ls het ergste voor de geteisterden nog niet hele maal voorbij, maar gevaar voor uitbreiding bestaat er evenwel niet meer. Paus Plus XII heeft de goddelij ke barmhartigheid afgesmeekt over de slachtoffers van de overstromin gen in Noord-West-Europa en heeft bevel gegeven zijn opbeu- ringsboodschap mede te delen aan de getroffen bevolking. De Pauselijke hulpcommissie heeft haar internationale diensten verzocht een program tot onmid dellijke hulpverlening aan de ge teisterde gebieden uit te werken. water gelopen, dusdanig ver pen uit Beren - Woensdagavond is bij de Rupel een nieuwe bres geslagen, wat voor gevolg had dat de ge meenten Wintham en Weert haas tig dienden ontruimd. Ook de Zandvlletee Polder, waar zich de prachtige Belgische bloembollen- velden bevinden, ls door een nieu we dijkbreuk onder water De toestand ls er scherpt dat de troepen drecht en Llllo naar daar dienden overgebracht om hulp te bieden. Woensdagavond bereikte een lading van 10.000 wollen dekens Nederland, deze gift kwam uit Zweden. Ook uit het Groot Hertog dom Luxemburg was een dergelij ke zending onder weg. In Nederland ls de evacuatie met spoed doorgezet. Enkele dij ken hebben er in de nacht van Woensdag op Donderdag begeven, o.m. een grote dijk op Tholen. Lui- dens de Jongste berichten steeg het aantal doden ln Nederland tot 1.223. In Engeland ls de toestand niet verslecht. Het aantal doden zou er iets beneden de 300 zijn. Berichten van Donderdag morgen melden dat ln ons land het aantal doden, ten gevolge dei- overstromingen. gestegen is tot 14. Italië leeft intens de pijnlijke toestand van Nederland mede en heeft een eerste credlet van 200 millloen lire ter beschikking ge steld. Italië houdt ln zijn koloniën in de bergen en aan zee 2.000 bed den beschikbaar vcor geteisterde kinderen. Denemarken zond levensmid delen, opende een publieke in schrijving en gaf een speciaal over drukte postzegel uit met toeslag ten bate van de geteisterden. In Nederland wordt eerst daags een 10 ct. postzegel met 10 ct, toeslag ten bate der getroffenen uitgegeven. Een inzameling gehouden door de Zwitserse Geluksketenten bate van de getroffenen in Enge land, Nederland en België, bracht reeds meer dan 1.000.000 Zwitserse frank op. Oostpriesterhulp heeft zijn te Antwerpen opgeslagen voorraden ter beschikking gesteld van de ge teisterden ln België en Nederland. Tien ton klederen en schoenen werden onmiddellijk naar de streek van Terneuzen gebracht. De Belgische Dulvenbond stel de 500.000 fr. ter beschikking van het hulpfonds der Kuststreek. Het modernste legermateriaal, voornamelijk helicopters en am phibiewagens weiden in Nederland met succes ingezet. Vooral Ameri ka. België en Engeland speelden daarin een grote rel. Woensdag morgen kwam uit Zwits'rland een speciale helicopter naar Nederland die te land, ea te water kan neer strijken. Deze massale Inzet maak te het mogelijk ontelbare inge sloten plaatsen te ontruimen. GANS DE WERELD SNELT TER HULP Iedere dag worden nieuwe Initia tieven gemeld betreffende de hulp verlening aan de geteisterden. Op Zondag 8 Februari zal in alle kerken van 't land de vol gende boodschap, uitgaande van Kardinaal van Roey, aartbisschop van Mechelen, en van alle bisschoppen voor gelezen worden: Een verschrikkelijke natuur ramp heeft ons land en meer nog Nederland en Engeland getroffen, en heeft over uit gestrekte gebieden dood en vernieling gezaaid en duizen den gezinnen in de diepste ellende gedompeld. Een zware verplichting van menselijke solidariteit en christen naastenliefde rust op eenieder van ons: nl. naar ver mogen hulp te verlenen in de dringendste noden van de ge zinnen die slachtoffer werden van de overstromingen. Wij vragen aan alle katho lieke werken en organisaties mede te werken aan de hulp verlening ten gunste der ge teisterden en wij schrijven voor dat een geldinzameling zal gehouden worden, Zondag 8 Februari, tijdens alle missen ln alle kerken en ouenbare kapell^p van ons land. Mechelen, 4 Februari 1953. (get.) Kardinaal van Roey, aartsbisschop van Mechelen Ludovicus Joscplius, bisschop van Luik; Andreas Charue, bisschop van Namen; Karei Justinus, bisschop van Gent; Karei Maria, bisschop van Doornik; Emiel Josephus, bisschop van Brugge. Gift van de H. Vader. Paus Pius XII heeft in een telegram aan de Pauselijke internuntius te Den Haag, Mgr Globbe, gemeld dat hij 30.000 gulden (400.000 Belg. fr.) beschikbaar heeft vcor de door de overstromingsramp geteisterde Ne- l derlanders. OOSTENDE: 1. De Marktplaats is als 't ware ln een vijver herscha pen. In het midden bemerken we de kiosk, wijl -daarbij een viertal over nachtende auto's door de vloed verrast werden, en nu geduldig het wegtrekken van het water verbeiden. 2. Met platte bootjes in de straten werden de eerste reddingswerken aangevat. De straten der stad zijn in rivieren herschapen. 3. D&ar begon het onheil. Dat is de breuk die Oostende onder water zette. Dit beeld, genomen in de Capucienenstraat, toont ons hoe door het sterk vloeiende water de straat met kasseien, ondergrond en al weggespoeld werd. De bres bevond zich onder de dijk en door het leger Ingezette bull-dózers duwden van beneden in de-Capucienenstraat het zand terug naar boven, waar in allerijl de bres diende gesloten. De mannen van de Zeewacht brengen in deze chaos wat orde. Duidelijk Terwijl het Westen en het Noorden van het land door het giertij zwaar werden geteisterd, woedde in het Oosten van het land een nooit geziene sneeuwstorm. Vooral de Oostkantons hadden zwaar te lijden. De sneeuwlaag be reikte op sommige plaatsen de dik te van twee meter. In de streek van Eupen, Malme- dy en St Vith was het verkeer ge heel ontredderd, treinen konden niet rijden en de wegen waren on berijdbaar. De dorpen Raeren en Eynatten werden door de sneeuw volledig afgezonderd; ook de dor pen gelegen rond de Baraaue Mi chel. Over het gehele gebied was er geen electrische stroom en herstel lingswerken konden er niet gedaan worden. Verscheidene personen auto's en vrachtwagens stonden langs de wegen en vele er van wer den volledig ondergesneeuwd. Ge lukkig werden geen persoonlijke ongevallen genoteerd. In het Luikse had het verkeer zwaar te lijden. Arbeiders konden slechts met moeite hun werkplaat sen bereiken. Velen moesten er zelfs nooit aan denken zich op weg te begeven. Sinds Dinsdagmorgen werd ook hier beterschap in de toestand gemeld. De sneeuwval had onge houden en de doordringende kou de, die twee dagen had aangehou den, was weg. Ook in de Ardennen kende men zware sneeuwval. Verscheidene ba nen waren onbereikbaar. In het station te Bastenaken werd een treirï door de sneeuw volledig ge blokkeerd. Overal traden sneeuw ruimers in actie en op heden ziin de meeste banen reeds vrij ge maakt. De wegen blijven evenwel uiterst gevaarlijk. ¥w$mm Bespaar tijd en werk met electrische huishoudapparaten te gebruiken. Zie onze uitstalling. Vraag demonstraties. Bij FriginorOostende koopt IJ ter trouwe en gespecia liseerde vakmannen zijn steeds te uwer beschikking om U te helpen er. raad te geven. (629) Ir, de nacht van Donderdag 29 Januari op Vrijdag 30 Januari jl. is er maansverduistering geweest. We gens de laaghangende wolken kon deze niet worden waargenomen op het observatorium te Ukkel, even min als in geheel ons land. In En geland. Zwitserland en Italië kon het natuurverschijnsel met alle ge mak worden gevolgd. 25 April-tOMti 1953 Vifommijii-in Tijdens het jaar 1952 zijn in de Verenigde Staten van Amerika niet min dan 98.000 personen om het leven gekomen bij diverse ongeval len, wijl er 10 millioen personen verwondingen allerhande opliepen. Verkeersongevallen alleen kostten 38.000 mensen het leven. De door ongevallen veroorzaakte schade be loopt circa 8 milliard dollar. gebruikt Per grotere hoeveelheid aan speciale prijzen te verkrijgen ter drukkerij van het blad gaf. Nadat Tillemans namens de leerlingen een brief had voorgele zen, deed E. H. Van Haucte het zelfde als oudste leraar namens de leraren. Hij schetste de geschiedenis van Diksmuide en omstreken en had daarbij de gelegenheid ook terloops te spreken over het college. Hij maakte nog een vergelijking russen het karakter van de studenten uit het Veurne-Ambachtse en deze van het houtland. Hierop bedankte Mgr die voor zijn afreis uit Diksmuide rond 15 uur nog een bezoek bracht aan de dekanalc kerk van St Niklaas, 1 l g HET WEKELIJKS NIEUWS ZettKUf T Febr. IMS, BI*. IS. Mgr De Smedt voor de hoofdingang van het college, in gezelschap van Z. E. H. Kan. Vanden Abeele, pastoor-Deken te Diksmuide (links van Monseigneur), Z. E. H. Vanhaverbeke, principaal van het college en E. H. St. Gyselen, onderpastoor te Diksmuide. Mgr De Smedt staat er op in de kortst mogelijke tijd zijn bisdom nader te- leren kennen. Aldus bracht hij op Donderdag 29 Ja nuari jl. een bezoek aan het St- Aloysiuscollege te Diksmuide. Mgr werd, vergezeld van een Professor van het Groot Semina rie, even na 8.30 uur aan de ingang verwelkomd door Z. E. H. Kan. O. Vanden Abeele, pastoor-deken van Diksmuide; Z. E. H. Vanhaverbeke, principaal van het college, E. H.H. D'Hoore en Gyselen, onderpastoors en de E. HH. leraren van het col lege. Eerst begaf Mgr zich naar de ka pel, waar een troon was opgetim merd en waar hij te 9 uur een pontificale mis opdroeg, bijgestaan door 11 priesters. Na de zegen volgden twee zit tingen in de cinemazaal van On ze Kringrechtover het college. Mgr werd eerst gevierd door de leerlingen van de lagere afdeling, die mooie liederen en fijne stukjes declamatie ten beste gaven. Er werden twee brieven afgelezen, een door een leerling en een door dhr Arseen Decorte, schoolhoofd van de lagere afde,in.g, namens de on derwijzers. Tot slot kwam Mgr zelf aan het woord. Hij vertelde dat Kardinaal Gracias, de nieuwe Indische Kar dinaal, op bezoek geweest was. Kardinaal Gracias had er op ge wezen dat hij zijn studies gedaan had in Indië, bij Westvlaamse Je zuïeten. Westvlaanderen mag er fier op gaan dat het zoveel van zijn beste zonen uitzendt naar de mis sies. Mgr vergeleek nog het leven van de jongens aan een wierookvat. Zo als de wierook er uit opstijgt Gode ter ere, zo moeten ook de gebeden, verstervingen en offers tot God op stijgen als een aangenaam wierook offer. Terwijl Mgr zich in het college terugtrok, maakten de leerlingen van de lagere afdeling plaats voor deze van de middelbare afdeling. En toen Mgr opnieuw de zaal be trad, werd hij verwelkomd door de flinke fanfare, onder de kundige leiding van E. H. Strobbe. Deze leraar leidde ook nog een zangkoor dat prachtige liederen ten beste rm. Zie vervolg vorige kuioui- Boven; de verdachte Kamiel Anseeuw wordt tussen twee gendarmen ongeleid na de wedersamer.stelling in de duinen. Onder: de ge rechtelijke instanties met Anseeuw (getekend door kruisje), terwijl de verdachte achter het heuveltje in de duinen uitleg verstrekt. Sedert begin December van het voorbije jaar is er weer wat be roering ontstaan rond het drama in de duinen te Ocstd-uinkerke dat op 7 October 1948 het leven kostte aan jachtwachter Louis Legein. Vermoedens en verdenkingen wer den te niet gedaan door de aan houding van Camiel Anseeuw uit Oostduinkerke die na kruisverhoor overging tot bekentenissen. Wij brachten onze lezers hiervan reeds op de hoogte. Anseeuw werd te Gent opgesloten en ondertussen ging het onderzoek verder zijn gang. Ten einde meer klaarheid te -•X f: '9 ''I1In deze natuursteen schuilt inrijg- '"i- r ÏEN enkel geheim van "5lr<SI - D.D.D., waarnaar geheel de wereld zoekt. Tegen een T.JË&jmsWKF» ,--j- - éta rendement van 500 600 fflj'h f Itg. per uur, blijft het meel JgP m/M Si'i'.Vt '.J®r koel, fijn, zacht en vet. De lf M' 'M w M? ze stenen malen tot 133.000 sJÊÊ Irai fgX V, kg., zonder nodig gescherpt 5HI} ®!j v iSB te worden. Daarbij kost het On ISc- dan slechts 200 Fr. voor NaBfe vers gescherpte stenen in ruiling. Verder zijn ze le venslang gewaarborgd. OP SALON BRUSSEL 20.000 FR. PREMIE TE VERDIENEN IN PALEIS 6bis - STAND I D.D.D. de koning en keizer der boerenmaalderijen, geeft een premie van 20.000 fr. aan diegene die half zoveel, in een zelfde tijdspanne kan malen, met zelfde kracht, maar wel on der één enkel voorbehoud dat het meel even fijn, zacht, vet en koel is van alle granen als met D.D.D. Doe als Thomas: kom zien en voelen om U te overtuigen. U zult daar bij D.D.D. de schoonste bloem zien maken, met buiteerder op molen aange past: bloem, gruis en kortmeel afzonderlijk. U zult ook haver zien losscheuren die veel zachter en beter is dan gepletterd. Als U dan weet dat alhoewel zeer lijn maar korrelachtig, droog, zand achtig meel 15 tot 35 verlies geeft, zult U zelf toegeven zoals D.D.D. het beweert, dat al de molens tot heden in gebruik bij landbouwers te vervangen zijn door D.D.D. Kerkhof D.D.D waarop pas nieuwe molens staan is hiervan een schitterend bewijs. D.D.D. maakt 4 grootten voor moters van tot 4 PK en 2 modellen speciaal gebouwd voor tractor. D.D.D. geeft formules om al uw veevoeders zelf samen te stellen. D.D.D. levert 1 jaar op proef en laat de klant zelf de be talingsvoorwaarden opmaken. Vraagt nu reeds onze geïllustreerde prospectus met prijzen, om op voorhand na te zien, bij BOERENMAALDERIJEN D.D.D. VAN IEPER, Icperstraat, 16, DIKKEBUS (bij leper) tel. 195 of bij: Hoofdagent van Limburg en Luik: dhr Jean DENIS en Zonen, Statiestraat 24, TONGEREN. Tel. 314.99. (649) brengen over het juiste verloop van het nachtelijk drama werd An seeuw Woensdagvoormiddag ge - vankelijk naar de duinen te Oost duinkerke overgebracht om er ter plaatse aan te tonen hce de zaak volgens hem in elkaar zit. Te Oostduinkerke had men er lucht van gekregen dat er Iets gaande was en een talrijke menig te had langs de Koninklijke Baan plaats genomen om van verre alles te volgen. Van verre inderdaad, want een sterk cordon rijkswach ters hield er de wacht om de ge rechtelijke handeling een sereen verloop te laten nemen. Ook de pers moest op eerbiedige afstand blijven en op een 100 meter af stand konden wij de gebeurtenis sen volgen. Toen Anseeuw uit de auto stap te werd hij op gejouw onthaald en de kreten moordenaar, moorde naar! waren niet uit de luciht. Gans de operatie stond onder leiding van Raadsheer Van Parys uit Gent, bijgestaan door Substi tuut Matthys, dhr Huibrecht, ex pert in de balistiek; Dr Van den Bulcke en leden van het parket. Een der heren van het parket speelde de rol van jachtwachter Legein en had het jachtgeweer mede waarmede het dodende schot gelost werd. Anseeuw wees eerst de weg aan die hij volgde van een der hoge duinen, een 500 meter voorbij het Hof ter Duinenin een laagte achter een kleine duin, wees hij de plaats waar volgens hem de noodlottige worsteling plaats had. Hij toonde hoe, steeds volgens zijn versie, de jachtwach ter hem dreigend de loep van het jachtwapen op de borst richtte, hoe vervolgens Legein zich bukte om iets op te rapen en hoe hij, Anseeuw, de loop van het Jacht wapen van zich afwendde, waarop het noodlottig schot afging en Le gein z;lf trof. De fotografische dienst van het parket maakte vervolgens enkele opnamen terwijl Anseeuw aan toonde hoe alles gebeurde. Over het verdere verloop van het drama, het wegbergen van het lijk, enz..., werd geen wedersamen- stelling gedaan. Te 10 uur begon nen, eindigde alles rond 11.30 uur. Toen de verdachte terug naar de auto geleid werd, verliep alles kalm oo enkele uitroepen van moorde naar na. Na de wedersamenstelling had op het politiebureel een getuigenver hoor plaats. Jachtwachter Jef Cloet, die des tijds in het Hannecartbosje het jachtwapen van Legein vond, de dag na de moord, en dhr Rub- brecht, eigenaar van het Hof ter Duinen», waar Anseeuw de zak en de spadie had weggenomen om het lijk te verbergen, werden beide onderhoord. Rond 15 uur werd Anseeuw terug naar de gevangenis te Gent over gebracht. V 49 - 0920 BFL SAVONNERIES LEVER FRÊRES, Br.U""F.L zien we aan de huisgevels tot op welke hoogte de straat vroeger gelegen 1 was. Tot diep onder de grondvesten van nevenstaande hulzen werd alles weggespoeld. 4. Een ander zicht op de straat nevens het Postgebouw, die in een rivier herschapen werd. 5. Rechts het Osborne »-hotel, links de twee meter diep uitgespoel de baan met in het midden een bull-dozer aan het werk. Van beneden 'werd het zand naar boven geduwd en in de bres opgepropt. Zelf ter wijl de Koning dit gedeelte der verwoestingen bezocht, diende met man en macht doorgewerkt, kort daarop zou het immers andermaal hoogtij zijn en kost wat kost mocht geen ogenblik verloren om dit gat te stop- 'pen... wie weet anders zou andermaal de stad met water worden be dacht. Dit werk lukte dan ook gelukkig op het nippertje.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 13