FHIGIN0R Jaarvergadering der Boeren- giiden van het Arrondissement leper tP, Waterman LAATSTE BERICHTEN Stevens Gebroeders Vacantie Reizen OUDE GAZETTEN VacantE® Reizen Vacants® Reizen Op zoek naar de mooiste stem Geen redenen tot alarmering, doch evenmin tot al te optimistische verwachtingen voor'53 J>rotectoriseert'm Vacantie Reizen HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 14 Febr. 1953. Blz. 4. B. S. POPERINGE 7-c:idag krijgen we drie matchen op r' m terrein: de Scholleren ontmoe ten Ledegem en de Reserven krijgen Go! uwe op bezoek. '3 Namiddags Is S. K. Elverdinge de tegenstrever van ons eerste elftal, dat normaal de zege moet kunnen behale". Volgende nummers kwamen als win naars uit de trekking: 2595 2947 195 597 81 2747 2638 163 7:> 894 2942 906 190 242 2744 35 895 2597 312 202 39 679 2944 2953 27% 2.903 2502 731 999 57 18 530 676 776 255 940 690 2848 2520 739 121 2899 907 1024 313 164 884 2437 717 1533 2504 817 1390 957 1951 586 2769 2768 2000 2894 109 1468 1270 650 2412 2130 1070 2114 1152 1690 663 2162 11*3 150P 2822 1130 1082 234 954 2159 2707 24 Cn 1540 2709 319 1595 749 1>07 2466 1616 AFSLAGZEGELS Vacantia Reizen de meest gevraagde. K. F. C. POPERINGE Zondag; krijgen wij alweer een harde noot te kraken. S. li. Torhout boekte in de laatste wedstrijden mooie pres taties en neemt een mooie plaats in, in de rangschikking. Als wij voltallig kunnen optreden kan het ln de Spar- restede toch een nipte zege worden. Vertrek te 13 uur. Prijs: leden 20 lr„ niet-leden 25 fr. De Scholleren spelen te 10 uur te Gits, wijl de Beserven eveneens op reis gaan en te Houthulst te 10 uur hun leidersplaats moeten verdedigen. SUPPORTERSCLUB K. F. C. P. Na een gedwongen Zondag rust, moeten we de gevaarlijke verplaatsing doen naar S. K. Torhout. Deze man nen zijn in form en houden er een schoon spel op na, dat ze met mooie uitslagen uitdrukken. Supporters, doet dus ln groot getal deze moeilijke verplaatsing mede om daar onze mannen aan te moedigen, om steeds ln het vaarwater der leiders te blijven, die ook een gevaarlijke ver plaatsing voor de boeg hebben. De supporters hebben 10 fr. afslag. De prijs dees week is dezelfde die aangekondigd werd voor de verlopen Zondag. FRIGIDAIRE IJSKASTEN - Gebouwd door - GENERAL MOTORS r verkocht door IEPER POPERINGE HET NIEUW POLITIEREGLEMENT OP HERBERGEN EN EETHUIZEN Art. 1. Alle drank- en eethuizen en voor het publiek toegankelijke lo kalen mogen dag en nacht open blij ven. Ten einde de nachtrust der geburen niet te storen, moeten alle muziekuit voeringen ln de voor het publiek toe gankelijke lokalen een einde nemen te 24 uur. Art. 2-. De Burgemeester kan ten •11e tijde in uitzonderlijke omstan digheden een sluitingsuur bepalen. In gevolge artikel 94 van de Gemeentewet. Art. 3. In geval van brand of an dere rampen zijn alle houders van drank- en eethuizen, alsmede van alle andere voor het publiek toegankelijke gebouwen of plaatsen, gelegen binnen de door de Politie aangewezen kring, verplicht deze inrichtingen, gebouwen of plaatsen met aanhorigheden, op de eerste verordening der Politie te doen ontruimen en gesloten te houden tot het gevaar heeft opgehouden. Art. 4. Het is verboden, lp de voor het publiek toegankelijke lokalen de orde te storen. Hij die zich ln een. voor het publiek toegankelijk gebouw of lokaal of plaats bevindt, moet ln geval van storing-der openbare orde, zich op de eerste aan zegging der Politic van daar verwijde ren. Wanneer hij daaraan niet vol doet, kan hij door de Politie verwij derd worden. Art. 5. In geval in een der hoger genoemde inrichting de openbare orde gestoord wordt, is de houder verplicht de voor het publiek toegankelijke lo kalen ep aanhorigheden op de eerste vordering der Politie te doen ontrui men en gesloten te houden tot dat naar het oordeel der Politie de orde hersteld ls„ Art. ti. De houders dezer hoger vermelde inrichtingen zijn verplicht hun lokalen en aanhorigheden behoor lijk te verlichten zolang deze voor het publiek worden opengesteld. Art.. 7. De uitbaters van hoger genoemde inrichtingen zijn verplicht de Politie op haar eerste verzoek ln hun lokalen en aanhorigheden te la ten binnentreden, ten einde desgeval lend de miskenning van hoger ge noemde schikkingen te kunnen vast stellen. Art. 8. Ieder weigering van te vol doen aan het verzoek der Politie, als ook leder bestadigde miskenning der voorschriften van hoger vernoemde ar tikelen. worden aanzien als een nieu we overtreding. Art. 9. De personen door de Po litie uit hoger vernoemde inrichtin gen verdreven uit hoofde van twist, dronkenschap, baldadigheden, enz., mogen zich op dezelfde dag ln geen enkel dezer instellingen meer bege ven. Art. 10. De overtredingen op de bepalingen van deze verordening zul len gestraft worden met een geldboe te van 5 tot 25 Fr. en of een ge vangenzetting van 1 tot 7 dagen. Art. 11. Onderhavige verordening •wordt van kracht vanaf de dag harer bekendmaking, overeenkomstig artikel 102 van de Gemeentewet. NAMENS DE BAAD: De Secretaris, De Burgemeester, G. Verstraete. Dr Joi. Van Walleghem. WATOU Burgerstand Januari 1953. Geboorten. Venlere Marleen, d. v. Jerome en Gesquiere Madeleine. Ruckebusch Bernlse, d. v. Roger en Gesquiere Elza. Overlijdens. Deschuytter Renê, 82 J„ echtg. v. Rouseré Anna. Rof- flaen Juliana, 65 j„ wed. v. Matton Leon. Bllli&u Aohllle. 80 j„ ongeil. Vandroemme Ellsa, 78 J., wed. v. Lebbe Bené. Liggende wip. Algemene rangschikking: l. Loores Henri, 71 p.; 2. Maerten Albert, 65: 3. Derhille JVugust. 62; 4. Bordeyne Remi. 60; 5. Leys Albert, 59; 6. Stae- len Ignace, 58; 7. Derhille Joseph, 54; 8. Debruyne Jerome, 52; 9. D'Hü Re- mi, 51; 10. Vandromme Jeremte, 50; 11. Maerten Arthur, 47; 12. Deprez Gaston, 43; 113. Luyssen André, Ooghè Nofrl en Provoost Robert, 35; 16. Durnez Lucieil, 14. Het tel der liggende wip. verleden week aangekondigd, zal om reden van rouw plaats hebben na Pasen. rrljskaartlng. Zondag 15 Februari, prijskaarting ln het Manillen, bij Gabriel Decae. café. «Oud Gemeentehuls». Twee maal aanblijven wint 100 fr. Inleg 12,50 fr. Begin te 10 uur voormiddag. (8391 Voor de IVatouse vrouwen. Hermazing van kousen met Vi- tos De meest beschadigde kousen worden op onberispelijke wijze elec- t.rl8ch hersteld bij Hespeel Jeanne, colffeuse, Nleuwstraat, Watou. Alsook nieuwe lauwe Sudwlnd »-penna- nenten. Golving van het haar. Gena dige prijzen. (840) Uitslag der scliietlng. 51 schutters. Hoogvogel: Rouseré Valeer, Houtkerke; Zijvogels: Bordey ne Reml, Watou, en Rouseré Valeer. Houtkerke; Kallen: Bordeyne Remi en Bordeyne Reml. Volgende schieting: 8 Maart. Botsing. Dinsdag, omstreeks 16 u. kwam het tot een lichte aanrijding tussen de moto/rijder S. G. en de personenwa gen van D. O. De gladheid, door de sneeuw, was grotelijks de oorzaak van het ongeval dat zich gelukkig tot stoffelijke schade beperkte. Ten voordele van de getelstenlen der kuststreek. Zondag werd in alle HH. Missen •en omhaling gedaan een voordele van onze geteisterde medeburgers der kuststreek. De menslievendheid der Watouaarea bleek eens te aueer geeu IJdel woord te zijn. Naar we uit be trouwbare bron vernemen, bracht deze geldinzameling ongeveer 10.000 frank op. Giften in natura mogen nog afge geven worden bij E. H. Masschelein. GEMEENTE PROVEN ZONDAG 15 FEBRUARI PRACHTIG BAL ten voordele van de Muziekmaat schappij De Volksvreugd in de feestzaal bij Marcel Swaels. Orkest: «The White Star Boys». - Ingan", 15 fr. - Begin 18 uur. (c-856) RENINGELST Algemene oproep. Een plaatselijk hulpcomité werd gevormd. Alles Is welkom. Geldelijke bijdragen, kledingsstukken en niet- beclerfbare voedingswaren. Dit alles kan afgegeven worden in de pastorij of in het gemeentehuis. Diefstal. Toen Robert Bruneel een bood schap naar Loker moest doen bij R. C., stelde hij bij het bulten ko men vast dat een dief met zijn moto er van door was. De plaatselijke po litie stelde een streng onderzoek ln. Toneelavond. Wielerclub Bergdalstelt op Zondag 22 Februari te 19 u. het Vlaams Toneel van Brussel voor met «Robrecht van Bethune drama ln zes bedrijven, onder leiding van Piet Savenberg. Kaarten te verkrijgen bij Lucien Vangheluwe, Vlamertingestraat. Prijs: 25, 20 en 15 fr. Op vertoon van hun lldkaart krij gen de leden vermindering op eerste en tweede rang. Filmniemvs. Zondag ie 17 en te 19 u. wordt de prachtige lllm Concentratiekampen in Kaïna» opgevoerd. Prijs: 12 fr.; kinderen: 5 fr. AFSLAGZEGELS de meest gespaarde. ROESBRUGGE-H AR INGE Filmleiding. CINE GOUDEN AREND: «GE KETENDE HARTEN(Coeurs enchahiès), psychologisch drama met Ray Milland. Voor volw. en aank. jeugd, aanbevolen. Bij een ongeluk verliest een profes sor vrouw en kind. Hij zoekt zijn ver driet te smoren ln de drank. Ten slotte geraakt hij aan de rand van zelf moord. Een vriendin waakt echter over hem en, dank zij haar toewijding, krijgt hij opnieuw levensmoed, waar door hij opnieuw zijn werk als vroe ger kan voortzetten. Eenvoudig, menselijk thema vol nuances. Uitmuntende vertolking. Edelmoedig geïnspireerde film. Prachtig boksgala te Roesbrugge. Op Zondag a.s. 15 Februari wordt ln de zaal Sportwereldvoor de eerste maal te Roesbrugge een prach tig boksgala gegeven, op aanvraag van de talrijke boksliefhebbers uit de streek. Zie sportblad. De schooljeugd helpt de getelsterden. Op Zondag 22 en Maandag 23 Fe bruari bieden het onderwijzend per soneel en de sohooljeugd een prach tige avond aan, aan de ouders van de klnders en aan al de belangstellen den van ons onderwijs. Een bonte af wisseling van opvoeringen wordt ten beste gegeven en de volledige op brengst van deze uitgelezen avonden zal aan de getelsterden van het noodweer ten goede komen. Niemand van onze mensen zal de ze opvoeringen willen missen, temeer daar het hier nog om een gebaar gaat van spreekwoordelijke liefdadigheid van onze bevolking. De prijs der plaatsen is gesteld op 10 fr. Afhalen der fietsplaten. Vanaf Woensdag 11. zijn op het kantoor der Belastingen fietsplaten te bekomen. Prijs: 68 fr. STAVELE Burgerstand. Overlijdens. Wyffels Julia, 73 J.. wed. v. Pieter Kino. Wydoodt Ma rie, echtg. v. Maes René. Huldebetoon aan Prinses Josephine-Charlotte. De Inwoners van Stavele worden gevraagd de goedheid te hebben op het Gemeentehuls te gaan om hun handtekening te zetten op bijzonde re formulieren ten einde een blijk van genegenheid te tonen tegenover de Prinses Josephine-Charlotte, bij haar huwelijk. Zondag 15 Februari wordt de laat ste speciale zitdag gehouden ten ge meentehuize. Een tweede lijst wordt er aangebo den voor diegenen die verlangen iets bij te dragen tot het huwelijksge schenk dat zal aangeboden worden aan Hare Koninklijke Hoogheid. Alle bijdragen zijn welkom. Feestavond. Op Zondag 15 Februari 1953 krij gen we het befaamde kabaret Le venslust uit Ponerlnge op bezoek met een onvergetelijke bonte avond. Hoerengilde. Algemene vergadering op As-Woens- dag te 19.30 u. stipt, bij Jerome De- ryeke, Hoekje. Sprekers: Meester Ghyselen uit Bulskamp en Heer Plson, opziener van de Boerenbond. Syndlkaat en Zlekenbond. Algemene vergadering van Syndl kaat en Zlekenbond op Zondag 22 Fe bruari te 18 u. bl] R. Slosse. Tombola met 1.000 fr. prijzen onder de aan wezige leden. Allen op post. Zitdag. Zondag a.s. 15 Februari, zitdag bij Rob. Slosse. door de Hr Volksverte genwoordiger, vanaf 9.30 u. Voor de getelsterden. Zondag ls het de grote dag te Sta vele ten voordele der veteisterdenDe geldomhaling geschiedt ln de kerk. De Inschrijving voor hooi, stro, aard appelen. béten, gebeurt ten huize bij de landbouwers. #F KAPELLESTRAAT 93 - OOSTENDE kan U aan voordelige voorwaarden leveren; FRIGIDAIRE Ijskasten in alle modellen. Wasmachines HOOVER en andere. STOFZUIGERS. Alle Electrische Huishoudapparaten. Radio- en Televisietoestellen, Bespaar tijd en werk met electrische huishoudapparaten te gebruiken. Zie onze uitstalling. Vraag demonstraties. Bij FriginorOostende koopt U ter trouwe en gespecia liseerde vakmannen zijn steeds te uwer beschikking om U te helpen en raad te geven. Koop in volle vertrouwen bij Friginor Oostende. (629) OOSTVLETEP^N BIJ Ste Cecilia De muzlekmaatschp.ppij Ste Ce cilia geeft op Zondag i5 Februari, te 19 uur, een prachtig dansfeest ln haar lokaal, bij R. Riem. Filmavond. Op Maandag 16 Februari, te 19 u„ biedt het plaatselijk bestuur der Boerengllde een filmavond aan over Westvlaanderen en zijn Rood-Vlaams Veeras. Deze film ls voor ledereen, ook voor nlet-veehouders, ten zeerste in teressant. Tijdens de poos kunnen we een klankbeeld beluisteren over de Jubileumviering van 27 Jan. Jl. Inkom: 10 frank. Toneel. Op Zondag 22 en Maandag 23 Fe bruari, te 19 uur, geeft de nieuwe toneelgroep De IJzerzoneneen eerste voorstelling ln de parochie zaal. Ze voeren op: «De Wonder dokter het welbekende blijspel van Joe. Janssens. Het feest wordt, opge luisterd door de plaatselijke muziek maatschappij. VOOR UW VERPAKKING gebruikt Per grotere hoeveelheid aan speciale prijzen te verkrijgen ter drukkerij van het blad. AFSLAGZEGELS de meest verspreide. WOESTEN Burgerstand. Geboorte. Hedwlg Meersdom z. v. Silveer en Van Bourgogne Made leine. Huwelijken. André Mergaert, v. Woesten, en Maria Wallyn, v. Lange- mark (Madonna). Eugène Dewulf, v. Woesten, en Vandcnameele Jacque line, v. Westrozebeke. Gilbert Staelen, v. Woesten, en Samyn Yvon ne, v. Noordschote. A'oetbal. Zondag 15 Februari spelen we een uitgestelde match. Onze jongens moeten dan ook op bezoek bij S. K. Staden. We hopen dat het weder eens heel wat beter zal zijn en ook dat een grote groep supporters de reis zullen medemaken om onze jongens aan te moedigen. Vertrek te 13.30 u. stipt aan het lokaal. ALVERINGEM Reeks ongevallen. Sleutelbeenbreuk. Zaterdag voormiddag viel Vrouw Augusta Pauwels, wed. Emiel Anseel, izen- bergsteenweg, toen zij even in het huis van haar kleindochter, V. Vandenabeele-Geirnaert. Dorp, was ten gevolge van de gladheid zo on gelukkig.. dat zij zich het sleutel been brak. Auto in de gracht. Op de mooie betonbaan Izenberg-Nieuwe Herberg, even voorbij de grote bocht aan het huis Van Massen- hove Lucien, plafonneerder, waar cp 29 Mei 1940 een afgeworpen vliegerbom 29 slachtoffers eiste, slipte een personenwagen, merk Studebaker. De auto kwam tegen een dam van de gracht terecht en sloeg dan over de kop. De bestuur der kroop ongedeerd uit zijn wa gen. Deze was echter tamelijk erg beschadigd. Hand gekwetst. Zaterdagna middag beleefde Mevr. Marguerite Rabaey. echtgenote van dhr Leon Opsomer, landbouwer, Bampoel. een hachelijk avontuurtje. Teen zij binst de wekelijkse schoonmaak haar dweil uitwrong, brak een naaldpunt,, die in haar hand ge drongen was, af. In de kliniek te leper werd, na radiographisch on derzoek, dit verraderlijk goedje weggenomen, waarna de patiënte terug kon huiswaarts keren. Dij gebroken. Toen Zondag de H. Mis van halfnegen uit was, begaf Emma Lfire, echtgenote van Dekeyser Isidocr, Oostover. zich huiswaarts. Aan de hoek van de Dou^nlaats viel zij cp de .gladde kass. iStenen. D? smid Georgis De Jonckheere, Smishoek, snelde sef fens ter hulp. De ongelukkige diende op een stoel binnen gedra gen te worden bij de winkelier Od. Claerhout. Naar verluidt zou de bijgeroepen dokter vastgesteld heb ben dat zij zich de dij gebroken heeft. Zij werd ter verpleging naar de kliniek overgebracht. HQU'TEM (Veurne) Bevolkingsbeweging in '52. Tijdens het jaar 1952 werden in onze gemeente 17 geboorten aan gestipt, waaronder 9 jongens en 8 meisjes. Intussen boekten we ook 12 sterfgevallen, waaronder 9 man nen (ouderdom 67 - 72 - 73 - 78 - 79 - 80 - 82 - 85 - 88 jaar) en 3 vrouwen (ouderdom 81 - 83 en 87 jaar). Twee van deze overleden perso nen waren hier niet gedomicilieerd zodat dus enkel tien Houtemnaren wegvielen. Door inkwartiering kwa men 12 mannen en 13 vrouwen, waarvan meest uit het gewest Veurne. Daarentegen vertrokken 12 mannen en 18 vrouwen, meestal naar het Gewest Veurne. Onder de 11 afgesloten huwe lijken noteerden we het volgende: 18-21 j.: 1 man en 4 vrouwen; 21- 25 Jaar: 6 mannen en 3 vrouwen; 25-30 J.: 1 man en 1 vrouw; 30-35 jaar: 1 man en 1 vrouw; 35-50 J.: 2 vrouwen en boven de 50 Jaar 2 mannen. Het verschil tussen geboorten en sterfgevallen (17 10) geeft een aanwinst van 7 personen; het ver schil tussen aankomsten en ver trekken (30 25) geeft een tekort van 5 personen; totale winst: 2, Bevolking op 31 Dec. 1952 643 mannen en 584 vrouwen, totaal 1.227. Spijts de lastige tijden en weinige bestaansmogelijkheden houden we stand in ons bevolkings cijfer. Wanneer komt er verbete ring? IZENBERGE Vaslendlensten. Op al de Zaterdagen onder de Vasten/is er Mis te 7.30 uur en te 9.30 uur in de kapel van O. L. Vr. van Barmhartigheid. Na de hoog mis van 9.30 uur wordt de Bede tocht naar de kapellekens rond de kapel gezamenlijk gedaan. Telkenjare komen te Izenberge zoveel mensen uit al de omliggen de gemeenten om de Moeder Gods te bidden en te smeken om be scherming in hun nood en kwelling. Zoveel keren heeft Onze Vrouwke AFSLAGZEGELS met de grootste wettelijke waarborgen van terugbetaling WULVERINGEM Aanrijding. Toen dhr R. Bruloot, van Wul- veringem, Zaterdagnamiddag met zijn personenwagen naar het dorp toereed, werd hij ter hoogte van het klooster, aangereden door een zware brouwerscamion uit Lauwe, welke uit tegenovergestelde rich ting kwam en wegens de gladheid van de baan zijn richting verloor. De schok was vrij hevig en heel het voorstel van de personenwagen werd ingebeukt. Gelukkig kwamen de inzittenden er met de schrik en enkele lichte kneuzingen van af. De rijkswacht van Houtem deed de nodige vaststellingen. Vereremerkt. Aan dhr M, De Witte, school hoofd, werd bij Koninklijk Besluit van 5-12-52, het burgerlijk kruis van 1" klasse toegekend, als belo ning voor de goede en trouwe dien sten, gedurende een loopbaan van ruim 35 jaar aan het land bewe zen in het openbaar onderwijs. WOUMEN Slachtoffers van het verkeers ongeval te Dainviile (Fr.) ten grave gedragen. Zaterdag 7 Februari werden de twee slachtoffers van het zware verkeersongeval te Dainviile onder grote volkstoeloop ten grave gedra gen. De twee schrijnen, respectievelijk van Mevrouw Weduwe Achiel Du- pon-Wyndels en haar zoon Hilaire Dupon, waren nevens elkaar opge baard. Onder een zware sneeuwvlaag werden ze naar hun laatste rust plaats gedragen. Nogmaals bieden wij onze chris telijke deelneming aan. Aulb in de gracht. Ten gevolge van de gladheid van de baan kwam landbouwer Decoe- ne André uit Woumen in de sloot terecht langs de Klerkenstraat ter hoogte van de garage Durnez A. I RUPEL-DIJKBREUK TE HINGENE-WINTAM BAART ZORGEN 298 huizen ontruimd. Donderdagmorgen werd gemeld dat de dnkbreuk aan de Rupel te Hingene-Wintam steeds groter zorgen baart en de techniekers voor zeer zware problemen stelt. Bij ieder hoogtij stroomt het wa- ter door een 28 meter brede bres I als een waterval over de omge- j ving, waar de noodtoestand steeds erger wordt. Dit heeft de overhe den genoodzaakt 298 huizen te doen ontruimen, terwijl 1251 per sonen geëvacueerd werden. Het. le- 'er staat dag en nacht op zijn mat om aan de reddingswerken te helpen. Kolonel De Greef, minister van Landsverdediging bracht op Woensdag een bezoek aan deze eenheden en sprak met lof over hun werk. Een gespecialiseerde firma is thans aan het werk om de bres te stoppen. Men past er het systeem der Nederlandse dijkenbouwers toe, namelijk rieten zinkstukken, met. loodslakken bevracht, neer te laten. Het werk gaat echter met grote moeilijkheden gepaard daar het water een steeds diener wor dende geul uitgraaft, die zelfs reeds dieper is dan de bedding van de Rupel. Met angst verbeidt men in de streek de springvloed van 16 Fe bruari e.k. KONING GOUDEWIJN NAAR HET ZUIDEN Donderdagmorgen werd te Brus sel een geneeskundig bulletijn ge publiceerd volgens hetwelk de be handelende geneesheren Z. M. Ko ning Boudewijn stellig aangeraden hebben een rustkuur in het Zui den door te brengen. De Vorst is op dit advies ingegaan en is Don derdagvoormiddag met het vlieg tuig van uit Meisbroek vertrok ken. ALARMTQESTAND IN ENGELAND Donderdagmorgen werd in En geland de alarmtoestand afgekon digd ".vegens de hevige storm d(e over het land woedt. In Waies is het verkeer door de sneeuw on derbroken. De weerkundige sta tions waarschuwden voor een nieu we zware storm die van uit het N.-O. Engeland nadert. DIPLOMATIEKE BREUK SOVJET RUSLAND-ISRAEL Donderdagnacht werd de gezant van Israël op het Kremlin ontbo den en werd hem medegedeeld dat hij het land onmiddellijk diende te verlaten daar de Sovjet Unie haar diplomatieke betrekkingen met Israël verbreekt in gevolge de te Tel-Aviv gepleegde bomaan slag op de Sovjet ambassade. AKKOORD OM SOEDAN BEREIKT Donderdag werd tussen Britten en Egyptenaren akkoord bereikt omtrent Soedan. Dit werd door Eden in het Lagerhuis aangekon digd en slechts op matige toejui chingen onthaald. Het akkoord be vat het zelfbeschikkingsrecht van Soedan mits overgangsperiode van drie jaar. GEEN GENADE VOOR DE ROSENBERGS President Eisenhower weigerde genade te verlenen aan Ethel en Julius Rosenberg, beide veroordeeld wegens atoomspionnage. Men ver wacht dat de terechtstelling der Rosenbergs binnen zeer korte tijd zal plaats hebben. ENGELAND VRAAGT VADERLANDERKENS Door Groot-Brittannië werd er Donderdagavond een dringende op roep. tot de wereld gericht om 10 milaoen vaderlanderkens te be komen. dit binnen de 24 uur. Bel gië beloofde 1 millioen van deze zakjes te leveren om de grote nood in Engeland te helpen afwenden. AFSLAGZEGELS Vacantie Reizen voor ieder handelaar. VEURNE UITSLAG DER TOMBOLA-DJJIVENDAG Allary M., Zevecote Baert A., Veurne Baert A., Schore Beheyt G., leper Bentein V., Wulpen Billiau E., Veurne Billiau E., Veurne Bonavonture E„ "Veurne Bonavonture E., Veurr.e Bonduelle, Menen Bonte M., Adinkerke Booghe L.. Houtem Bossant G.. Vinkem Bouve C., Koksijde Buyse R., Hooglede Catrysse G.. Diksmuide Cauwelier F., Oostende Claerebout H., Avekapelle Claerebout G., Eggewaartsk. Cordier G., Veurne (ornsl.) Cordier G., Veurne Corteel E., Oostduinkerke Degraer G.. Vinkem Dehollander A., Leisele Dehollander P., Leisele Deleu J„ Izegem Demyttenaere N., Veurne Demyttenaere N., Veurne Denoor H., Waerdamme Desaegher J„ Poperinge Descheemaker O., Veurne De Schepper G„, Leisele Deschodt G., Veurne Deschodt G., Veurne Deschrevel K.. Haringe 814 170 125 1981 1928 747 35 2286 990 263 2414 1851 2458 1541 189 2028 469 1856 328 53 1205 1235 483 2282 1457 1036 1259 2372 1237 1986 2146 98 983 91 151 Ingericht door het geïllustreerd weekblad «Ons Volk», het water Apollinarisen de Vrienden kring van Radio Luxemburg. DE EERSTE HALVE FINAAL IN WESTVLAANDEREN Zondag jl. hadden we dus te Zwevezele, op de Hille, in de zaal Kunst, en Vermaakde eerste halve finaal van Westvlaanderen voor onze grote nationale zang- wedstrijd Op zoek naar de mooi ste Stem Spijts de sneeuwstorm was er toch een grote belangstelling en kregen we tal van mooie stemmen te horen. De jury stond er om een zeer moeilijke taak. De Spel brekers werden er door volgen de juryleden: de Heren Vergracht A. (Avelgem), Vandeweghe A. (Er""-), Van Tieghem G. (Kort- rijk) en Berten Lafosse (Tiegem) namens de inrichters bijgestaan. Hier volgt de uitslag. 1. Debruyne Jeannete, uit Liohter- velde, met Glimwormidylle 2. Lemey Gaston, uit Kanegem, met «Benvenuto»; 3 Kafmeyer Firmin, uit Torhout, mot «Ai-ia uit Figaro»; 4. Paepe Julien, uit Lichtervelde, met «Op de Bergen»; 5. Bonte Dora, uit Assebroek, met «Wenen, stad mijner dromen»; 6 Brandt. André, uit Beernem, met La Bella Espana»; 7. Onrpedt. Cyriel, uit Beerst, met «In 't Stille Kerkje»; 8 Debusschere Lucien, uit Roese- lare, met «Jerusalem, de Hei lige Stad Twee laatstgenoemde zongen er met. een verkoudheid. Wijzen we er. op dat niet alleen de deelnemers maar ook het pu bliek de meer dan 11.000 fr. prij zen, welke er verdeeld werden, ten zeerste waardeerden; vooral de bromfiets en damesfiets Flan- driader werkhuizen Claeys, uit Zedelgem, DE TWEEDE HALVE FINAAL TE WEVELGEM De volgende halve finaal krijgen we dus te Wevelgem, in de cinema Royal Kortrijkstraat, en dit op Donderdag 19 Februari, te 19.30 u. Hier hebben we als halve finalis ten (alphabetisch vermeld, zoals ze ook moeten in die volgorde op treden) 1. Dobbelaere Albert, Brugge; 2. Dumortier Zoë, Bellegem; 3. Trio Fonteyne, Wevelgem; 4. Pattijn Albert, Harelbeke; 5. Vercruyssen M.-L., Wevegem; 6. Van Eeckhoutte J., Westouter; 7. Vervaecke Roger, Heestert.; 8. Mevr. Verstraete A., Avelgem. Hier krijgen we zeker boven de 12.000 fr. prijzen, want nu reeds kunnen we aankondigen: Voor de overwinnaar een prachtige droger luxe - automatic Flandria ter waarde van 6.100 fr. geschonken door de werkhuizen der Gebr. Van Maercke, Tiegem. Aan de tweede een golfbiljart met stokken en bal len, geschonken door de Caféspe- len Valcke, Heule. De derde een prachtig armbanduurwerk Pronto- Verdal (schokvrij), ter waarde van 1.050 fr., geschonken door het Huis E. Scheldeman-Colman, uur werken en juwelen, Brugstr., We velgem. De andere prijzen worden tijdig meegedeeld. Sinds Zondag jl. werd met de kaartverkoop aangevangen in de cinema Royal zelf. Wijzen wij er ten slotte nog op dat juist zoals te Zwevezele de eerste vier geklasseerde van We velgem ook in de provinciale fi naal, met meer dan 25.000 fr. aan prijzen, mogen komen te Roesela- re in de zaal De Beursop Za terdag 28 Febr., te 19.30 uur. Benoemingen vara Burgemeesters Hst Staatsblad van Vrijdag 13 F?- bruari vermeldt volgende burge meesterbenoemingen Arrondissement leper: Dikkebus: dhr Lamerant J.: Poperinge: dhr Van Walleghem J. Stavele: dhr Cornells J. EMSEL HULLEEROECK- VIERÏNG Op 20 Februari 1953 wordt Emiel I-Iullebroeck, onze grote Vlaamse zanger, 75 jaar. Te dezer gelegen heid gaat. op Zondag 22 Februari aanstaande de grote Hullebroeck- viering door in de Aigidium- schouwburg te Sint-Gillis-Brussel (begin 15 u.) Medewerkers ziin: Renaat Verbruggen (baryton), Re- naat Veremans, Knapenkoor Halle, Willem Demeyer, dr prof. Floris Van der Mueren, en... de gevierde zelf. Voor nadere inlichtingen schrijve men J. Van den Broeck, Neepstraat. 24, Koekelberg-Brussei. Deschuymere G„ Harelbeke 1544 Desmet M„ Waregcm 1105 D'Haene P.. Meulebeke 2238 D'Haeyere G.. Ledegem 1232 Devos M., Poperinge omsl.) 33 Dcvriendt O., Moere 2259 Dezutter A„ Oostduinkerke 1586 Dickele C., Nieuwpoort 2005 Florizoone R.. Nieuwpoort 2457 Gadeync R., Hooglede 2019 Gaetaf H., Veurne 326 Gaetaf H. Veurne 1462 Gallez J., Meulebeke 1449 Gallez J., Meulebeke 128 Gallez L„ Meulebeke 913 Glorieux F.. Waregem 193 Iloornaert B.. Lichtervelde 1781 Houtsaeger R.. Koksijde 636 Huyghe M.. Vinkem 1589 Huysentruyt L., Kortrijk 1261 Tnghels S„ Leisele 611 Lafaut J., Izegem 1906 Legrin A., Nieuwpoort 1310 Leinahieu J.. Koksijde 878 Lootvoet O., Veurne (omsl.) 89 Lootvoet O., Veurne 1467 Maerten A.. Wijtschate 1503 Maertens E.. Adinkerke 1215 Mulle T„ Gi.iverinkhove 343 Ir Ongena J.. Harelbeke 1369 Parreyn H., Wulveringem 1855 Pu's A„ Koksijde 1366 Putman J., Kortrijk 628 Remmerie G., Roesbrugge 303 Renders C.. De Panne 311 Scheirsen H„ Pervijze 808 Schevenesls P.. De Panne 192 Schollaert O., De Panne 1187 Sinnaeve O., Veurne 293 Slosse M., Roesbrugge 2166 Sonneville M., Lauwe 1132 Staes W.. Izegem 1805 Steen Gebr., Leke 1476 Stevens G., De Moeren 2030 Storme M.. Poperinge omsl.) 62 T'Joens M.. Poperinge 530 Thomaere R., Leisele 2381 Thomaere R., Leisele 1993 Van Audenaerde A., Blank. 2331 Van Belle J„ Kortrijk 1945 Van Bruane A., Lauwe 2291 Vandamme G., leper 1947 Van der Espt C., Oost. 356 Zie vefvolg ^letjieveus gjajp- AFSLAGZEGELS Vcsccssufi® Relzesi de zegel met goudwaarde. SPI 89. Van der Espt Gebr., Leffinge 1490 90. Vanderhaeghe M.. Koksijde 378 91. Vandevenne K., Oostduink. 1086 92.Vanhyfte J., Veurne 1436 93. Van Roey J., De Panne 1156 94. Van Wichelen A., leper 2004 95. Veile P., Veurne 253 96. Velie P., Veurne 1852 97. Verbrugge V., Leisele 154') 98. Vereecke R., St Louis 85 99. Verhoeve R., Lauwe 400 i 100. Vermeersch A., Veurne (o.) 28 101. Vermeulen G.. Poperinge 1942 1 102. Verpoorte C., Wulveringem 1505 1 103. Verslype-Thomaere, Veurne 2188 104. Vermout J.. Nieuwpoort 2186' 105. Wybo M.. Poperinge 1199 108. Vanderhaeghe A., Veurne 1331 107. Bonte C., Veurne 88 Prijzen geschonken door de Fir ma Natural te bekomen bij A. Ca- poen. Pannesteenweg, Veurne: 2197 1364 1471 2214 323 Levende duiven, af te halen bij Demyttenaere Norbert, Noordstraat te Veurne: Catrysse Gebr., Moere 1935 Dsnvs E.. Gistel 473 Meeffaert, Gistel 981 Af te halen bij de eigenaar: Verslype D., Veurne 1135 De bons zijn te verkrijgen in het lokaal De Reisduif Statieplaats te Veurne, bij J. Vanhyfte. mits voorlegging van het winnende lot. De boeren hebben zich Zondag laatst niet laten afschrikken door de uiterst slechte weersomstandigheden en gladde banen om tc leper de jaarvergadering van het Arrondissement te komen bijwo nen. Toen te 14 u. de vergadering moest beginnen en de overheids personen reeds op het podium hadden plaats genomen, blikte Voor zitter Brutsaert nog enigszins wanhopig in de zaal naar de amper 200 mensen die er hadden plaats genomen, maar door de openstaande deur kwam er nog altijd versterking bij. Te 14,15 li., toen Mgr Cruysberghs het kruisteken maakte voor het openingsgebed, was de bezetting van de zaal evenwel zeer goed en waren er ruim 500 aanwezigen. Na het openingswoord verwel komde dhr Brutsaert de aanwezi gen en had een bijzonder woord van dank voor de vooraanstaanden die de vergadering bijwoonden, waaronder wij vooral aanstippen: Mgr Cruysberghs, Algemeen Proost van de Boerengilden: Z. E. H. De- francq, Diocesaan Proost; Z. E. H. Delanote, Arrondissementeel Proost; Senator Mullie tijdens zijn spreekbeurt. Senator Mullie. Voorzitter van de Belgische Boerenbond; Senator Fe- ryn; Volksvertegenwoordiger Lefe- re; dhr Vercaeren, Hoofdopziener van de Belgische Boerenbond; de HH. Boon en Anrijs, Opzieners. In de zaal bemerkten wij talrijke vooraanstaanden, onder meer dhr Simoens, Provinciaal Directeur bij het Ministerie van Landbouw, als mede de HH. Capoen en Maes, le den van de Provincieraad. Dhr Brutsaert bracht vervolgens hulde aan dhr Senator Mullie, die sedert zo lange jaren op de bres staat voor de boeren en op iedere vergadering een graag beluisterd spreker is. De Voorzitter herinner de tevens aan de overstromings ramp, die een week geleden onze gewesten teisterde en waardoor talrijke landbouwers zwaar getrof fen werden. Hij deed een onroep tot solidariteit cm de getroffenen ter hulp te komen. OVERZICHT EN VOORUITZICHTEN VOOR DE LANDBOUW De weersomstandigheden, die de reismogelijkheden zeer beperkten, maakten het noodzakelijk het pro- HIJ WORDT VANZELF GROOT EN BRENGT HET TOT EEN KEURHEN: Vroegtijdig. Toetje, óerste klas ■Ceghert. FïSb&i» dfVettiieken GkatectoTUeettfioe de bron van het succes is in uw bereik, maar stel vooral niet langer uit PROTECTOR VOEDERS 222' BIR MINGHAMSTRAAT - BRUSSE L AFSLAGZEGELS Vacasifie 8c ÜeSzesi de spaarpot der moderne huisvrouw. 11.558.830 Joden In de wereld Het Amerikaanse Israëlitisch an- nuarium meldt dat de Joodse be volking van de gehele wereld 11 mil lioen 558.830 personen telt, van wie 2.500.000 in communistische landen wonen; 50 t. h. van de Joden, zegge 5.833.030 wonen in Noord- en Zuid- Amerika. DE BESTE INKT Os WATERMAN'S inkt die m.l HEXA^&il behandeld is paart een buitengewone rijkdom van kleuren aan duur zaamheid en een voortreffelijke hoedanigheid. Stalen pennen worden er niet door ingevreten en rubberen inktzakjes of plastische stoffen worden er niet door aangetast. VDank zij de WATERMAN'S Inkf zal Uw vulpen beter werken.. Verkrijgbaar in 7 fonkelende kleuren -X Met het TIP-FILl flesje is hot mogelijk de inkt tot de laatste druppol ie gebruiken. Algemeen Agent voor België en Luxemburg N.V, JiF, Brussel. gramma enigszins te wijzigen en ln te korten. Daarom werd eerst het woord verleend aan dhr Senator Mullie die, op zijn gekende en zeer ge waardeerde conversatietoon, een overzicht bracht van het land bouwbedrijf in het voorbije Jaar en enkele aspecten voor het komend jaar belichtte. Spreker onderlijnde vooral dat het landbouwbedrijf bij ons nog te grote productiekosten heeft en dat de landbouwers nog te weinig aan dacht besteden aan de productivi teit van het bedrijf. Verder waar schuwde hij voor al te hoge ver wachtingen inzake prijzen ln het komend jaar. Senator Mullie wees daarbij bepaalde teelten aan waar uitermate voorzichtig dient medt omgesprongen. Zo onderstreepte hij wat de suikerbieten betreft dc moeilijke positie van dit gewas. In Haspengouw trouwens werd beper king van productie, aangepast aan de binnenlandse suikerconsumptie, voorgesteld. Naar de mening van de spreker kan de landbouwer evenwel nog steeds het teveel aan suikerbieten afvoeren naar de sec tor dierenvoeding, waar de suiker biet zeer goede diensten bewijst, Bemoedigend zal het zeker voor vele tabakplanters geweest zijn dhr Mullie te horen verklaren dat er van hogerhand aandacht besteed wordt aan de moeilijkheden inzake tabakskuituur. Een krediet van 10 millioen kon bekomen worden van de regering om te verdelen naar verhouding van de uitzaai, de pro ductie en de kwaliteit. Dhr Mullie waarschuwde echter dat dit zeker geen rede is om aan uitbreiding van deze kuituur te doen. Wat de veestapel betreft, kan er zeker nog veel verbeterd worden door strenger melkkontrole en door toepassing van de aanwijzigingen door deze kontrole verstrekt, d.w.z, de verwijdering van dieren die niet renderen. De varkenskweek maakt nog steeds een crisis door, die trou wens periodiek is. Van betekenis is evenwel de lage prijs op de we reldmarkt inzake reuzel. Misschien kan het voorstel tot opname van reuzel in de margarinefabrikatie hier wel redding brengen. Besluitend zegt dhr Mullie dat wij ons voor 1953 aan een tendeaz van prijsdaling mogen verwachten. Dus, dient men Voorzichtigheid in acht te nemen. Van groot belangt is echter voor ieder belang de kost prijzen trachten te verlagen. Langs die kant zijn de landbouwbedrijven zeker nog voor verbetering vatbaar. DE LANDBOUWER EN DE POLITIEK Na deze zeer toegejuichte cau serie van dhr Mullie, kwam dhr Hoofdopziener Vercaeren aan het woord om een lans te breken voor het Centraal Comité voor land- en tuinbouwbelangen. Het C.C.L.T. heeft namelijk tct doel de land- en tuinbcuwbelangen op politiek gebied te verdedigen. Esn actie kan immers maar gedij en indien zij op no'itieke steun ken rekenen. Het C.C.L.T. is dus dc aanvulling der sociale actie van dc Boerenbond in zijn geheel. Om de politieke invloed te be machtigen. waarop hij recht heeft, moet de landbouwer op een poli tieke partij kunnen rekenen die het ernstig met frm meent. Spreker komt tot het besluit dat alleen de C.V.P. die rol kan vervul len en hij doet dan ook esn oproer tot aliep'deze partij te steunen es er actief in te zijn. HELP DE GETEISTERDEN A^oewel Mgr Cruysberghs nor slechts over zeer weinige tijd be schikte voor een toespraak, hielt' deze gevierds Proost er toch aai) een hartelijk woord tot de aamve- zicen te richten en hen vooral tc wijzen op hun plicht van naasten liefde tegenover de geteisterder. Monseigneur illustreerde dit met enkele voorbeelden van rampspoe dige gevallen van landbouwers die werkelijk alles verloren. Deze oproep werd nogmaals on derlijnd door dhr Boon, die he; technisch jaarverslag voordroeg. Vervolgens hoorde de vérgaderinf dhr Senator Feryn die aandronc op hoger productiviteit in het land bouwbedrijf en met aandrang vroeg dat iedereen naar vermogen dr door de overstroming getroffenen zou bijstaan. Het slotwoord van deze zeer ge slaagde vergadering werd uitge sproken door Z. E. H. Deken Ver- haeghe die met een zeer inslaand woord vooral zijn bekommernis liet gaan naar de opgroeiende boeren- jeugd, waarvan, aldus spreker, weerbare mannen moeten gemaakt worden. Rond 17 u. werd deze arrondisse- mentele vergadering besloten met het gebed. Waren er dan ook tij dens deze vergadering dingen ge zegd die minder goede vooruitzich ten openden, dan verliet iedereen toch tevreden de zaal, want ieder een had stevige richtlijnen meege kregen voor de komende dagen. GEMO. AFSLAGZEGELS op al uw aankopen. WOUMENAAR DOOR INSTORTING VERRAST te Frasnes-lez-Gosselies. KOMT ER ZONDER ERG VANAI De arbeider Joseph D'Herdt, wo nende te Woumen, die bij de wer ken voor het aanleggen van. een nieuwe weg buiten Frasnez-lez- Gosselies bezig was in een 3 me ter diepe greppel, is door een in storting verrast, waarbij gelijktij dig een waterleiding sprong. Geleidelijk aan zakte hij in de modder weg en slechts na drie kwartier inspanning slaagde men er in hem uit de modder te be vrijden waarin hij reeds tot aan de kin was weggezakt.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 4