VOOR POPERINGE EN IEPER 4 Wij moeten doen als de... bietjes De 23* leperse Handelsfoor Arbeider onder omslaande hefkraan verpletterd te Koksijde De Handelsfoor in de leperse Hallen 30 4-Jarig knaapje uit Lendelede door Vrachtwagen doodgereden Het Huwelijk van Prinses Josephine- Charlotte met Prins Jan van Luxemburg KATHOLIEK WEEKBLAD VOOR POPERINGE - IEPER WERVIK EN OMSTREKEN ONZE 3 UITGAVEN: PRIJS 3 Frank ZATERDAG APRIL 1953 BUITENLANDS OVERZICHT Het zusje, dat broertje redden wiSde, eveneens zwaar gekwetst DONDERDAG 2 APRIL VRIJDAG 3 APRIL ZATERDAG 4 APRIL ZONDAG 5 APRIL (Pasen) MAANDAG 6 APRIL (Paasmaandag) DINSDAG 7 APRIL WOENSDAG 8 APRIL LANDB0UWDAG op Donderdag 9 Aprii e.k. te Luxemburg De Conducteur van het neerstortend tuig eveneens zwaargekwetst HOOFDBUREEL en REDACTIE: Poperinge Gasthuisstr. 19. Tel. 9. - Postcheckr. 47.63.60. PLAATSELIJKE BURELEN: Roeselare: J. VERRIEST-DEZEURE, St-Alfonsusatraat 12. - Tel. 1523. leper: P. BRAS-DEKLERCK, de Stuersstraat 4. - Tel. 1150. Wervik: ROGER PECTOR, Leiestraat 11. - Tel. Komen 491. Veurne: M. D'HERT, Noordstraat 14. Nieuwpoort: Drukkerij DUMON, Marktstraat. Verantwoordelijke Uitgever. J. Sansen. Gasthuisstraat 19, Poperinge HET WEKELIJKS - POPERINGE en IEPER ;(met Wervik en randgemeenten). - ROESELAR" (met Izegem-Menen en randgemeenten). - KUSTSTREEK (Veurne-Nieuwpoort-Diksmuide en randgemeenten) Bladzijden POSTABONNEMENT 1953: Belgie (tot einde 1953) 102 fr. Andere landen 4fr. p. week Aangesloten bij het Verbond der Belgische Periodieke Pers. GROTEN en kleinen komen thuis met het nieuw ge- wijd water; en in hof en tuin gaan de kleinen nog op zoek naar Paaseieren, want de klokken zijn teruggekeerd uit Rome... 't Is Paasavond! Zo begint bij ons veelal nog het grote Paasfeest. Het grote Paasfeest! De schoon ste, de heerlijkste dag in het jaar: de dag! Ik durf veronderstellen mag ik? dat gij nog allen thuis dat kostelijk en onmisbaar boekje be zit De vier Evangeliën en de Han delingen van de Apostelen». Moest gij er toch geen hebben, schaft er U een aan, liever vandaag dan morgen. Waarom? Om in dat boek te le zen het Paasverhaal. Het schoon ste dat. God ooit schrijven liet door mensenhanden, het meest echte, het enig-echte; en dan nog wel over de meest-ontzaggelijke ge beurtenis uit de wereldgeschiede nis: de Verrijzenis. De Heer is verrezen, alleluia! Lees nu maar: over die vrome vrouwen die het lijk wilden balse men. Dat was de laatste blijk van liefde en vriendelijkheid aan de goede Meester die, zo doodjammer!, door zijn eigen volk werd ver moord... de gruwelijkste dood die ooit werd gepleegd. Zo bekommerd zijn die vrouwen, zo bezig met die taak, want het is niet alleen een werk, een bezigheid, maar een hei lige taak, dat zij al halverweg zijn voor zij aan iets denken dat ze toch niet mochten uit het oog verliezen. Ja... wie zal die geweldig zware steen wegwentelen die het graf afsluit?... 't Is alsof 't gisteren gebeurde! Zou het waar zijn Kon dat waar zijn Maar datis niet mogelijk. Petrus en Joannes zijn danig ontsteld... het lijk is ver dwenen: zij gaan; Joannes loopt en komt eerst bij 't graf, maar aarzelt, hij durft niet binnengaan en wacht op Petrus... Waarachtig het lijk is verdwenen. Aan de «Verrijzenis» durven zij nog niet dénken. De Emmaüs-gangers! Ze zijn 't hert in, die twee mannen. Lange tijd hebben zij de Meester gevolgd en... luchtkastelen gebouwd voor hun toekomst. Die kastelen liggen nu plat! Wat nu? Terug naar huis, naar 't land en het landwerk, 't Is waar, ze hoorden dat de vrouwen vreemde dingen hadden verteld, alsof de Meester weerom tot het leven wgs gekeerd, 't Is waar, zij waren ooggetuigen ge weest van de opstanding van La zarus. Dat en veel andere dingen kon de Meester wanneer hij leefde, maar hij was dood; hij had zijn wondere macht niet gebezigd om te ontsnappen aan de kruisdood. Hoe zou een dode zich zelf weer levend maken? Met gebogen hoofd en lood in de schoen gaan zij huis toe. Leest dat zó diep-menselijk verhaal over hun samenspraak met die vreem deling die hen vervoegt langs de baan. Zo diep menselijk... Kijk dan in uw eigen hert en laat de Heer U 't zelfde zeggen, 't zelfde uiteenzetten, wat Hij aan die twee discipelen vertelde. Dan komen we misschien ook diep onder de in druk, dan gebeurt misschien met ons wat die twee ervaren mochten. «Brandde ons hert niet van liefde, wanneer Hij ons zo schoon voor ogen legde waarom Hij voor ons lijden en sterven moest Dat is een van de meest-ont- roerende bladzijden uit dat godde lijk boek: de Evangeliën. Nooit werd in gelijk welk ander boek derge lijke bladzijde geschreven. In de avond zijn de apostelen saam. Waar waren zij henen ge vlucht na de aanhouding van de Meester? Waar hielden zij zich schuil om niet eveneens te worden opgeleid? Maar dat ontstellend nieuws van de verrijzenis dwingt hen mekaar op te zoeken. Een blijft radikaal weigeren; we ken nen hem: Thomas. Die gelooft niet aan... vrouwenpraatjes; hij is uit geslapen en heeft wel een beetje medelijden met zijn... oud-colle ga's! Hoe lang wachten de tien an deren? 't Is waar, Petrus beweert dat hij de Meester levend heeft gezien. Maar de anderen verkeren in angst en in hoop. Zou het waar zijn? Heeft Petrus werkelijk de Meester gezien? Heeft hij niet ge leden aan zinsverbijstering? En zo Petrus Hem aanschouwen mocht, zullen wij vergeten worden? Plots... daar is de Meester mid den hen! Zij, die allen Hem ver laten hebben, gevlucht zijn, zich nu zo schuldbewust gevoelen! Hoe klopt hun hart. Wat zal de Mees ter zeggen? Hen berispen? Wat? Een seconde lijkt een eeuwigheid. De vrede zij met U- Hij is weerom de goede Meester, zij zijn zijn vrienden gebleven... Alleluia! Zo moeten wij zelf Pasen kun- fien beleven: De Heer opzoeken als de vrou wen, Hem laten spreken tot ons als tot de Emmaüs-gangers, Hem ons de vrede zij met U horen zeggen zoals de apostelen. Kijk, hebben we Hem niet op gezocht, zo wij Hem verloren had den? Diende de biechtstoel daar niet toe? Kunnen we op dat Paas feest anders dan in die atmosfeer leven van liefde en genegenheid voor Hem die de passie en dood onderging voor ons? Werd het ons onder de Vasten niet in alle ker ken gezegd en herhaald dat God zó de mensen beminde, dat Hij de Lieve Heer dat onnoemlijk lijden en die schandelijke kruisdood liet doorstaan? Hoorden wij niet in het heime- lijkste van ons hert, niet dat vre de zij met Ubij onze Paascom munie? Hoorden wij het nog niet, laten we zo gauw mogelijk die woorden opvangen en bewaren. Een preek? Dat laat ik aan mijn pastoor over. Maar leest dan toch nu en dan het Evangelie. Neemt het nu vast en verdiept U een ogenblik in het Paasverhaal. We la zen zovele boeken... er verschenen er nooit meer dan nu; er worden boe ken verslonden. Zou in een huis mogen ontbreken dat boek, het boek der boeken: Het Evangelie en de handelingen der Apostelen. Een vreemd Paas-artikel? Ik ge loof het niet .Willen we de ware en diepe betekenis van onze grote feestdagen begrijpen, willen we werkelijk die feestdagen beleven, dan moeten we doen als de... bietjes. Die halen hun honing uit de kelk van de bloemen; de at mosfeer, de hele betekenis van on ze feestdagen putten wij uit het boek der boeken, dat goddelijk boek door mensenhanden geschre ven. Zalige Pasen! Alleluia! PÊ VLAMYNCK. Leven in de Brouwerij DE BEURS ZAKT TE TOKIO Nieuwe meestersnieuwe wetten. Zou het waar zijn t Niemand durft het haast geloven, vooral niet na de aanvallen van de Migs, een veertiental dagen geleden. Maar er zijn toch een stel feiten die er schijnen op te wijzen dat de Malenkov-ploeg anders zal te werk gaan dan Stalin dit tijdens de laatste jaren deed. Inderdaad, uit de mond van de nieuwe machthebber, op het Krem lin, rolde nog geen enkel vergiftigd woord aan het adres van de Ame rikanen. Hij zei integendeel, dat hij overtuigd was dat alle geschil len, zelfs die met Amerika, zonder wapengeweld konden opgelost wor den. Dat waren natuurlijk maar woorden, en zelfs woorden die men zo dikwijls uit de mond van Stalin gehoord had, dat men er niet veel vertrouwen meer in stelde, Amerika en de andere vrije landen reageerden dan ook zoals ze sedert geruime tijd gewoon ge- Lezers en Lezeressen, DE FRANSE PREMIER MAYER die te Washington de steun niet bekwam die hij van deze reis verwachtte. worden waren: eerst daden om te bewijzen dat ge meent wat ge zegt. En Eisenhower voegde er aan toe dat Amerika zeker nooit minder dan de helft van de weg zou afleggen die moest leiden naar de vrede. En ziedaar, tegen alle verwach tingen in, schijnt Moskou daden te willen stellen. In Korea hoort men dat de communisten accoord zijn om tot de uitwisseling van Al is ieder ongeval tragisch wanneer er een mensenleven teloor gaat, dan is het dubbel tragisch wanneer onschuldige kinderen brutaal weggerukt worden bij een verkeersongeval. Te Lendelede was men Vrijdag getuige van dergelijk droevig gebeuren, waarbij een 4-jarig knaapje, dat reeds zo dapper naar de bewaarschool ging, op slag ge dood werd toen het door een vrachtwagen werd aangereden, len van het logge voertuig. Ook de moedige Jacqueline, die alles ge daan had om haar broertje te red den, werd meegesleurd terwijl zij haar broertje nog bij de klederen vast had. Op slag gedood, het hoofd schier afgesneden, werd het knaapje op de aardeweg aangetroffen door toe gesnelde personen, die hulp boden. Ook het meisje Jacqueline lag ten gronde en, alhoewel hevig bloedend aan de linkerdij, die schier ont vleesd was, was het meisje nog hel der bij het bewustzijn. Toen de bestuurder van de vrachtwagen, de 40-jarige Van Ha- verbeke Guillaume, met zijn bege leider Delecroix A„ uit Marke, bei de in dienst der firma Van Flete- ren-Billiet, zich naar de slachtof fertjes haastten om hulp te bieden, hoorden zij de kleine Jacqueline, steeds angstig bekommerd om haar broertje, nog zeggen: «maar chauf feur toch, waarom hebt gij mijn broertje doodgereden Twee geneesheren waren onmid dellijk ter plaatse gesneld. De kleine Jacqueline werd onverwijld naar de kliniek Maria's Voorzienigheid te Kortrijk overgebracht, waar men goede hoop heeft het kind te kunnen redden. Het slachtoffertje liep een enkelvoudige dijbreuk op. doch verloor zeer veel bloed. De kleine José was op slag ge dood. Het hoofdje hield nog nau welijks vast met enkele vezels. Verschrikkelijk was de droefheid der ouders, die op nauwelijks 50 meter van de plaats der ramp wo nen. Het gezin Dewulf telde 4 kin deren. André Dewulf is een goed gezien vlasser uit de gemeente Len delede. Toen wij ter plaatse van het on geval kwamen en een bezoek brach ten aan de zwaar beproefde ouders, vroegen wij om een foto van de beide kinderen. Van de kleine José was er geen geschikte foto voor- JACQUELINE DEWULF BLIJGEZIND HUISWAARTS Het kan niet anders of kinderen, die van school huiswaarts keren, zijn blijgezind. Dat was ook het geval met de 4-jarige José Dewulf, die aan de hand van zijn zusje, de 8-jarige Jacqueline, Vrijdag rond 11.40 u. huiswaarts kwam van de bewaarschool. Al de geburenkinde- ren, zij waren wel met een tiental, trokken vrolijk pratend de Izegem- straat in. Hier en daar verliet er een het groepje om aan moeders tafel te gaan aanzitten. DE DOOD SLOEG TOE Plots riep een kinderstem uit het groepje: «Zie eens, wat mooie popjes in die winkel aan de overkant, als die auto voorbij is gaan wij er naar kijken Inderdaad kwam van uit dezelfde richting van waar de kinderen kwa men, een vrachtwagen aangehold. Al de kinderen bleven staan tot de auto zou voorbij zijn en keken on dertussen reeds verlangend naar de uitstalling aan de overzijde. De kleine José Dewulf had ook de winkel en de aantrekkelijke uit stalling gezien en zonder zich be wust te zijn van het gevaar dat dreigde had het kind plots zijn handje losgerukt uit dit van zijn zusje Jacqueline. In een ruk was het knaapje naar het midden van de straat gerend. «Kom hier, Joséke! riep Jac queline wanhopig en, bezorgd om haar broertje, liep zij het achter na. De kleine José was reeds een eind over de baan, zag de vrachtwagen naderbij komen en trok zich nog terug. Maar helaas, het was te laat, want alhoewel de menner van de vrachtwagen uit volle macht remde en naar links zwenkte om een aan rijding te voorkomen, verdween het ongelukkig knaapje onder de wie- zieke en gewonde krijgsgevange nen over te gaan. En pas is dit bericht opgevangen of Tsjoe en Lui laat weten dat China en Noord-Korea in feite het voorstel aannemen dat door Indië in de U.N.O. werd gedaan in verband met het probleem der krijgsgevan genen: repatriëring van diegenen die wensen terug naar huis te gaan en overbrenging naar een neutraal land van de anderen, in afwachting van een definitieve oplossing. Onze lezers zullen zich herinne ren dat het probleem der krijgs gevangenen de grote struikelsteen was voor het afsluiten van een wapenstilstandsverdragwaarover men twintig maanden lang gere dekaveld had. De roden eisten ge dwongen repatriëring van alle krijgsgevangenen, terwijl de U.N.O. zegde dat niemand tegen zijn goesting naar Noord-Korea of naar rood-China zou gestuurd wor den. Niettegenstaande de roden daar de tekst van de Conventie van Genève aan hun kant hadden, zou den ze nu dus toch bereid zijn een andere oplossing aan te nemen, oplossing die in de huidige om standigheden de enige aanvaard bare is voor de vrije volkeren. En de laatste gongslag: Rusland zou ook geneigd zijn opnieuw een conferentie der vier bij te wonen om over het vredesverdrag met Duitsland te onderhandelen. Intussen worden een stel Ameri kaanse journalisten zonder de minste moeilijkheid in Rusland binnengelaten. In de Westerse landen krijgt men dan ook de indruk dat er iets ernstigs op komst is en dat de huidige heersers van het Kremlin iets positiefs voor de pacificatie van de wereld willen ondernemen. Te Tokio is de overtuiging dat de vrede in Korea zal uitbreken, zo sterk dat de bewapeningseffec ten op de Beurs Maandag een klop van de bamboestok kregen. En beurslui zijn soms nogal goede barometers. Of die positieve houding van Rusland oprecht zal blijken te zijn, moet nog worden afgewacht. Eerst zien zei de blinde. Het zou inderdaad niet de eerste maal zijn dat het Kremlin grote hoop wekt, maar dan het middel vindt om door allerhande finasserijen niet tot het doel te geraken. Over de motieven, die voor een een meer vredelievende houding van het Kremlin spelen, moeten wij ons niet bekommeren. Wij moeten alleen maar zorgen dat we niet om de tuin geleid worden (Zie vervolg blz. 2) rAvwrnrnviA Te 15 uur Officiële Opening der Foor door de Heer Meu- rice, Minister van Buitenlandse Handel en met de medewerking van het muziekkorps van de St Jozefs Vrije Beroepsschool. Van 9 tot 12 en van 14 tot 19 uur is de foor toegankelijk voor het publiek. Bezoekdag van de Scholen. De foor is toegankelijk van 9 tot 12 en van 14 tot 19 uur. Van 15 tot 18 uur: Muziekconcerten op de Grote Markt Koning Albert en op de René Colaertplaats. Te 16 uur in de Stadsschouwburg: Kooruitvoeringen door de Koorzangmaatschappij uit Paturages en te 18 uur Groot Concert door de Muziekmaatschappij van St-Niklaas-Waas. Van 15 tot 18 uur: Muziekconcerten op de Grote Markt Koning Albert en de René Colaertplaats. Te 16 uur in de Stadsschouwburg: Kunstconcert door de Harmonie Yprianaen te 18 uur door de Koninklijke Ka tholieke Harmonie «Ste Cecilia» uit Poperinge. Van 9 tot 12 en van 14 tot 19 uur is de foor toegankelijk voor het publiek. Te 14 uur in de Stadsschouwburg: belangrijke vergadering. Te 20 uur in de Stadsschouwburg: Volksconcert door de Harmonie N.S.B. en te 21 uur Kooruitvoeringen door de Koor- zangmaatschappij Richten handen. Wij hebben dan van het kleine slachtoffertje, dat daar als een engel op zijn doodsbedje lag, een laatste foto gemaakt. Maandag had onder overgrote be langstelling de begrafenisplechtig heid plaats van het slachtoffertje José Dewulf. De schoolkinderen deden hun ongelukkig makkertje uitgeleide naar het graf. Het Wekelijks Nieuwsbiedt aan de zwaar getroffen familie de betuiging van zijn kristelijk rouw beklag. 1 H 't Is dus Donderdag 9 April e.k., dat te Luxemburg onze Prinses Josephine-Charlotte in het huwe lijk treedt met Erfprins Jan van Luxemburg. De plechtigheden hebben plaats te Luxemburg. Deze worden evenwel ingezet op Woensdag 8 April e.k. Op die dag immers worden talrijke hoge gas ten te Luxemburg verwacht. Het zijn Aartshertog Otto van Oosten rijk, Prinses Ingeborg van Zweden, grootmoeder van Prinses Josephi ne-Charlotte, samen met de Ko ninklijke Prinsen van Zweden, Prins en Prinses Axel van Dene marken en Prins Karei van Zwe den. Verder de Prins en Prinses van Lichtenstein, ex-Koning Um- berto' en Koningin Marie-Josée, Koningin Juliana van Nederland en Prins Bernhard, de Prins en lijk in de kathedraal van Luxem- Prinses George van Denemarken, en andere. Te 15.30 uur zal de koninklijke trein het station van Luxemburg- binnenlopen. De Groot-Hertogin en de Prins van Luxemburg zullen er Prinses Josephine-Charlotte en haar Familie aan deze trein afha len en verwelkomen. Koningin Elisabeth zal per auto te Luxem burg toekomen. Te 19.30 uur zal in het Hertoge lijk Paleis een grote receptie ge houden worden, wijl in de stad zelf openbare concerten zullen gehou den worden binnen een feestelijk verlichte stad. Donderdag wordt dan de huwe lijksdag. Te 10.05 uur, burgerlijk huwelijk in het Groot-Hertogelijk Paleis. Te 11 uur, kerkelijk huwe- burg, waarna te 12 uur stoet met de gehuwden doorheen de stad. Te 13 uur, receptie op het Groot-Her togelijk Paleis van de hoge geno digden, de leden van het diploma tiek korps, enz... Volgen dan verder in de dag en bij avond: sportuitingen, concer ten door muziekkapellen en bei aard, groot vuurwerk en bal. Prins Albert zal getuige zijn voor zijn zuster, Prinses Josephine- Charlotte. Prinses Margaret van Engeland zal niet aanwezig zijn, ten gevolge van het overlijden van haar grootmoeder, Queen Mary. Op Maandag e.k. zal Prinses Josephine - Charlotte afscheid ne- men van de Brusselse bevolking. Moge God geluk en zegen bren gen over dit Prinselijk huwelijk. Met man en macht wordt te Koksijde gewerkt aan de zeedijk om er de laatste sporen der stormschade te doen verdwijnen. De brede wandeldijk, vanwaar men een prachtig uitzicht heeft op 't lager liggende strand wordt weer in orde gebracht en aan de basis met betonwerk verstevigd. Op 27 Maart was men met deze werken volop bezig op het linker gedeelte van de dijk, dus in de richting St Idesbald, wanneer zich plots een verschrikkelijk ongeval voordeed, waarbij een arbeider op slag gedood en een ander zwaar gekwetst werd. Alvorens de nodige betonwerken aan de dijkbasis aan te brengen, moest er eerst een laag klei worden aangebracht. Deze klei, aangevoerd uit Nieuwpoort, lag op de dijk ge reed om vandaar bij middel van hefkranen ter plaatse gebracht te worden naar het op deze plaats een zestal meter, lager gelegen strand waar men deze verstevigingswerken uitvoerde. De firma Engema, die met deze opdracht belast is, had voor het overbrengen van de klei twee hef kranen opgesteld langs de ijzeren borstwering die de dijk afsluit. De beide kranen werkten op een twin tigtal meter van elkaar. Rond 11 u. moest de hefkraan, bediend door de Het slachtoffer MAURICE LEPOUTTRE conducteur Maurice Marveiliie uit Veurne, wegens het opschuiven van het werkterrein, lichtjes verplaatst worden. Reeds waren de stutblokken van het onderstel weggenomen, zodat het gevaarte weer alleen op de wie len rustte en zich kon verplaatsen. De conducteur wilde het verplaat- singsmanceuver uitvoeren, doch werd hierin gehinderd daar de met klei beladen plank aan de daaron der liggende massa kleefde, waarop zij rustte. Om de laadplank los te krijgen liet de conducteur het ophaalstel in gang komen. Daardoor kwam de plank inderdaad los doch met een schok, wat voor gevolg had dat de zwaar bevrachte laadplank met ge weld wegzwierde in de richting van het strand. Het bovenstel van de kraan werd door deze plotse ruk meegesleurd en helde vervaarlijk naar de dijk heen. Het was de conducteur onmoge lijk de kantelende machine langer in bedwang te houden en ten einde te redden wat te redden was, liet hij de kabels lossen om daardoor het gewicht, dat de kraan deed kantelen op het zand te doen neer komen. De afstand was echter te groot om in een ogenblik overbrugd te worden en onvermijdelijk werd de laadkraan in de diepte meegesleurd. Vijf werklieden, die beneden op de dijk werkzaam waren aan de grondwerken en het dreigend ge vaarte over de schuine helling naar beneden zagen glijden, zochten een veilig heenkomen. Vier onder hen gelukten hierin, doch de 47-jarige Lepouttre Maurice werd met de voeten in de kleverige klei vastge zogen en ko-n onmogelijk weg. De ongelukkige werd onder de neer stortende kraan bedolven. Met ontzetting hadden de werk lieden het verschrikkelijk ongevaJ zien gebeuren. De conducteur waf in de cabine gebleven terwijl de laadkraan naar beneden stortte Toen het tuig neerplofte werd Mar- vellie uit de cabine geslingerd en kwam« hij op de grond terecht. Zwaar gekwetst werd hij door zijn makkers weggebracht. Om de ongelukkige Lepouttre te kunnen bevrijden diende men de laadkraan om te kantelen. Alhoe wel dit schier onmiddellijk gebeur de, moesten de redders vaststellen dat hun werkmakker levenloos te gronde lag. In extremis werd aan de onge lukkige het H. Oliesel toegediend door E. H. Verhelst, kapelaan van Koksij de-Bad. Met de nodige omzichtigheid werd de echtgenote van het slacht offer, Beheydt Madeleine, en zijn dochtertje van het smartelijk ge beuren op de hoogte gebracht. Maurice Lepouttre, die huisbe waarder was in de villa Malgré ToutZeelaan 154, was pas sedert 14 dagen te werk gesteld aan de herstellingswerken aan de dijk. Het vreselijk ongeval verwekte veel ontroering op het werkterrein. Door de val van de hefkraan was ter plaatse heel wat schade aange richt. De ijzeren borstwering werd over een lengte van een tiental me ter afgebroken en stortte neer, doch bleef gelukkig op de schuine helling van de dijk hangen, zoniet waren er zeker nog meer slachtoffers te betreuren. Om de voortzetting van de werken mogelijk te maken dien de men een houten noodafsluiting aan te brengen. De politieoverheden kwamen ter plaatse de eerste vaststellingen doen en kort na de middag kwam ook het parket van Veurne ter plaatse. Alhoewel men aanvankelijk ook voor de conducteur Marvellie een noodlottige afloop vreesde, bleek zijn toestand achteraf minder erg. Hij werd ter verpleging in de Sint Augustinuskliniek te Veurne opge nomen, waar men vaststelde dat hem twee ribben gebroken werden. De kleine José Dewulf op zijn doodsbedje. De omgekantelde kraan op het strand te Koksijde. Het doek, dat men rechts ziet uitgespreid, duidt de plaats aan waar het lijk gevonden werd van de ongelukkige Maurice Lepouttre Ook I'ic jaar zal de ganse Westhoek naar leper trekken waar met Pasen in de prachtige Hallen een mooie en leerrijke Handelsfoor wordt inazricht. Traditiegetrouw regelen duizenden en duizenden andermaal hun Paasuiislap «o, dat er naar leper wordt getrokken.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 1