WAARDE 10 Frank met BON per pak voor GRATIS 'KoffieSI CAFE De vlasmarkt te Kortrijk VEEKWEEKSYNDIKAAT HANDELSHUIS -HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag S Sept. 1953. Bla. C 1 L-nnnnnnnnnnmnrvwvwirvviivnviriirnmnnnniwwwMwwwwwïwwwn PARADIJS KOFFIES VAN 'T VERBROEDERINGSMATCH Sint Sebastlaan Sint .Joris Op Donderdag 3 Sept., te 18 uur, kwamen ln het Sint-Jorispark 11 handboogschutters tegen 11 kruis boogschutters samen, 't Was zeer winderig, precies gelijk op 23 Aug., toen de matoh doorging tegen de Willem Tellgilde. 't Was een gemoe delijk onder onsje. D'e handboogschutters kwamen het eerst aan de beurt, gevolgd door de kruisboogschutters. Bij het eerste schot van de hoofd man Luclen Silvert moest de opper- vogel er aan geloven. In de tweede ronde schoot Geor ges Flo een zijvogel, gevolgd door een tweede zijvogel voor Roger Vin- devogel. De twee kallen werden ge veld door Raymond Pattou en Da niël Vanderheyde en een hoekje voor Maurlts Caenen. Robert Sohler schoot het eerste klein vogeltje met de handboog, ge volgd door Nestor Battheu. Toen werd de pers geveld en de tweede oppervogel en een zijvogel waren voor Raymond Pattou en de tweede zijvogel voor Maurits Caenen. De twee kallen werden neerghaald door de Gebr. Battheu Nestor en Marcel. Robert Sohier velde nog een kleintje. Uitslag van de match: Sint Sebas tlaan, 5 punten, Sint Joris, 19 p. Toekomende jaar zullen we 't her doen; maar dan wat vroeger in de zomer, opdat pa de matoh de hand boogschutters eens de kruisbogen zouden kunnen proberen. Brusselse politie verbood bloemenbetoging De bloemenkwekers, die door de mededinging der Nederlandse vak genoten in onmogelijke toestanden gekomen zijn, hebben Woensdag' 2 September, te Brussel gepoogd hun eisen kracht bij te zetten door middel van een vreedzame betoging. Met hun onverkochte bloemen, tot mooie ruikers samengebundeld, zijn zij naar het Ministerie van Landbouw getrokken om hun bloe men daar neer te leggen voorzien van het etiket: «Onverkochte bloe men, slachtoffers van Benelux». De politie verhinderde dit opzet, doch kon niet beletten dat een groep bi.i het Graf van de Onbe kende Soldaat geraakte en daar van deze bloemen neerlegde. Een tweede groep werd echt:r verhin derd hetzelfde te doen. Naar ver luidt werd tegen twee bloemenbe- togers proces-verbaal opgesteld. Later op de dag heeft Minister Hèger toch een afvaardiging der betogers ontvangen en heeft hij beloofd het vraagstuk van de sni.1- blioementeelt andermaal te onder zoeken. SCHOOL VOOR MAATSCHAPPELIJK DIENSTBETOON TE ROESELARE LUSTRUMVIERING Op Dinsdag 15 September worden aan de School voor Maatschappe lijk Dienstbetoon te Roeselare de cursussen hervat. Ter gelegenheid van de herope ning van het nieuwe jaar wordt te vens het eerste lustrum der school gevierd op Zondag 20 September. Te 10 uur wordt de Plechtige H. Mis opgedragen in openlucht óp de speelplaats der school, in aanwezig heid van Monseigneur Quaegebeur, afgevaardigde van Z. H. Exc. Mgr De Smedt. Daarna gaat in de feestzaal dei- Vrije Vakschool de Feestzitting door. 's Namiddags na het feestmaal wordt een volleyball-match ge speeld tussen studenten en oud studenten. Daarop volgt de opvoe ring van het toneelstuk De Aard se Symfonie door het sehooljeugd- theater van Brussel, onder leiding van Piet Saevenberg. Dit gaat eveneens door op de speelplaats der school en is toegankelijk voor het publiek. 's Avonds wordt het feest beslo ten met een verbroederingsronde van studenten en oud-studenten rond een gezellig kampvuur. LANDBOUWER ERG TOEGETAKELD TE WESTVLETEREN Woensdagavond was de 69-jarige Alois Huyghe, landbouwer, wonen de Pottestraat 31, te Westvleteren, als naar gewoonte zijn muilezel eten en drinken gaan geven in de stal. Plots werd het dier echter zo schichtig dat Huyghe vertrappeld werd. Op zijn geroep kwam zijn echtgenote toegesneld evenals een gebuur die hulp boden en het dier tot bedaren konden brengen. De landbouwer had het evenwel erg te verduren gehad en moest met ontwrichte schouder en ge broken bil naar de kliniek te Po- peringe worden overgebracht. WELCELECEN PRACHTIG N1EUWINGERICHTE Guido Gezellestraat (20 m. van de Gr. Markt) Z. w.: BROUWERIJ DE KROON A. MASSCHELEIN, leperstraat, Poperirige. In de gezwingelde vlassen is de vraag hoofdzakelijk gericht naar de goede soorten en inzonderlijk de beste sterke draadvlassen wor den zeer gezocht. Het aanbod hier- .1 is klein en de prijzen gingen ditjes de hoogte in. Anderzijds er veel aanbod onder de gemene. uien, gezien het merendeel van vlas ook tot de lage kwaliteit hoort, maar niettemin blijven de prijzen dezer soorten vast gestemd, De handel in strovlas kent ovei het algemeen een traag verloop. Er zijn veel beschadigde partijen en de kopers tonen hiervoor weinig be langstelling, des te meer omdat d« vraagprijzen in evenredigheid met de kwaliteit te hoog zijn. Zo waren er dan ook tijdens de afgelopen week op de markten in het Kort- rijkse veel partijen minderwaardig strovlas die onverkocht bleven. De minst beschadigde partijen trekken nog de aandacht van de kopers en liier komt het tot ver handelingen zonder nochtans van een vlotte handel te kunnen ge wagen. Als gevolg van het binnenhalen van de graanoogst zijn er nu meer dere landbouwers die verlangend uitzien om zich van het strovlas te ontdoen en hierdoor spreekt men van een verlaging van de gemene kwaliteiten. Verhoogd zakencijfer werd de laatste dagen in Nederland genoteerd en ook in de streken waar het vlas sterk geleden heeft, Werden nu contracten ondersctae- ven. Ingevolge het wegblijven van de Belgische kopers en de overtuiging dat hieruit een prijsverlaging zal voortvloeien, neemt de Franse in dustrie een. passieve houding aan, waardoor de markt aldaar nage noeg zonder betekenis is. De ex port-contingent van 25.000 ton, waarvan sprake is in een onzer laatste wekelijkse berichten, Is thans op grond van de ingediende aankoopcontracten volzet. Algemene slapte bij de granen en zaden zijn van doorslaggevende aard voor de lijnzaadmarkt, waai de verhandelingen dan ook aan de zwakke kant gelegen zijn. De olie slagerijen beperken hun aankopen tot hun onmiddellijke behoeften. Op de klcddenmarkt is de pro ductie gevoelig geslonken, hetgeen toe te schrijven is aan de bewer king van de nieuwe oogst. De af werking der klodden laat te wen sen over. Ze zijn zacht en zonder grote weerstand. Er is weinig vraag naar klodden en vandaar dat het aanbod nog voldoende is en de prijzen hun vroeger barema be houden. De spinnerijen menen bi.i het hernemen der productie lagere prijzen te bekomen en leggen mo menteel een afwa-'rtende houding aan de dag. De Prijzen. Slag-lijnzaad aan de olieslagerij geleverd, 5,75 fr. per kg.; slagli.jnzaad bij de afname op de vlasserij, 5,60 fr.: gemeen Bel gisch strovlas, 1.50 tot 2.25 fr.; licht beschadigd gewoon strovlas, 2.25 tot 3.25 fr.; Nederlands gere peld strovlas van gewone kwaliteit, 20 tot 30 ets en 30 tot 38 ets voor de beste partijen; gedauwrote vlas sen van gewone kwaliteit gelden tot 18 fr.; gedauwrote vlassen van ge wone kwaliteit, 18 tot 24; gedauw rote vlassen van goede kwaliteit 24 tot 30 fr.; wit breekglas volgens, zuiverheid en verpakking, 17 tot 21 fr.; kleine witte vlassen geldPn tot 25 fr.; lage middensoorten 25 tot 35 fr.; gewone middensoorten, 34 tot 40 fr.; goede vlassen, 40 tot 50 fr.; sterke draadvlassen, 40 tot 50 fr.; ruwe klodden. 2 tot 3.50 fr.; machinaal afgewerkte klodden, 6 tot 7 fr.: gemene gezwingelde klod den. 8 tot 10 fr.; gewone gezwin gelde klodden. 10 tot 13 fr.: beste gezwingelde klodden, 13 tot 14.50 fr.; natuurklodden volgens kiem en hoedanigheid, 16 tot 18 fr.: snuiten 22 fr.: zwingeldechet, 0.75 tot 1,25 fr.: ruwe i-epelafval. 0 60 tot 0,75 fr.: lijnzaad. 6 tot 7,75 fr,; ongedorssn strovlas, 2,25 tot 3,50 fr. (c-4205) B. S. POPERINCE B. S. Poperinge 32 F. C. Wocsten. F. C. Woesten wint de. opgooi en kiest tegen wind. Met 10 man voor Woesten wordt de bal aan. het rollen gebracht. Onze linkerhoek komt ln het bezit van de bal. gaat voorbij de backs en daar wordt het eerste doel punt geboren. Over het algemeen worden langs beide kanten heel wat flaters begaan, gezien het winderig weer. Tot aan de koffie blijft de stand 1-0 in ons voordeel. Na de rust ko men. onze Jongens wat meer op dreef, maar het is op flater van de keeper dat ons tweede doel gemaakt wordt. F. C. Woesten begint wat nijdig te worden, geeft mooi door en daar is onze keeper voor de eerste maal ge vloerd. Nog enkele malen dring Woes ten aan met het gevolg dat de stand op 2-2 komt. Nog enkele minuten zijn te spelen, plots komt de bal bij onze rechter hoek en daar Is het winnend puntje genet. Jongens, U hebt zelf gezien dat er wat meer moet samengespeeld worden, dus volgt wat meer de oefeningen, in dien het niet gaat de Dinsdag, maakt dat ge er zi.it de Donderdag. Zonclag vertrekt onze eerste ploeg naar Brlelen, een harde noot om kra ken. Vertrek aan het lokaal te 13.30 uur. Supporters allen op post, de prij3 ls 15 fr. Studiën van de Notarissen FLOOR te Veurne en MARTENS te Gent. BESTE PRIG O, merk Frigklaire met nieuwe motor, en alle beenhou wersalaam. Bij uitscheiding van be drijf. A.t.D. (4219) MERKEM Burgerstand Juli-Oogst. Geboorten. Van Laethem Pe trus, z. v .Frangols en Maes Marie. Bertier Gery, z. v. Henri en Go- telaere Agnès. Deleu Myriam, d. v. Bucien en Piens Marthe. Goudeseune Martina, d. v. Maurits en Waeyaert Lea. De Vlie ghei- Gery, z. v. André en Desim- pel. Pinseel Rita, d. v. Jozef en Noyelle Estella. Verstraete Pau la, d. v. Prudent en Ledoux Mar tha. Deseck Jimmy, z. v. Gerard cn Legrou Julienne. Plysier Noël, z. v. Michel on Clouw Mo nique. Haeve Guido, z. v. Ga briel en Phlypo Martha. Be- kaert Annie, d. v. Robert en Van- derriest Suzanne. Devriere Dirk. z. v. Louis en Vanhoo Jenny. Huwelijken. Soenen Maurice v. Noordschote met Dewulf Odile Vanoverberghe Willy cn Terric- re Yvonne. Do Cuyper Gerard v. Woumen met Decoene Maria, r- Goudeseune André v. Merkem mei Claeys Gertruida» v. Langemark. Veryser Michel v. Bikschote mei Vandewalle Huguette Overlijdens. Bertier Achiel. echtg. Vandevelde Zoc. Ge.ntoi» Irma, wed. Soenen Achiel. De- sidpol Fiavie, echtg. Clauw Pelru» - Vandcrriest Marie-Louise, echtg- Martin Adolf. Verscheure Erilt. ongehuwd, v. Brussel. Pleraert Jozef, ongeh., v. Hoogstraten. Bertier Gery, z. v. Henri en Grie lacre Agnés. Vandevoorde xie, wed. Derycke Achiel. uittrek Kugonie, ongehuwd. Instel: Dinsdag 15 September '53 Toeslag: Dinsdag 23 Sept. 1953 te 3.30 uur namiddag, ter herberg A la Renommee Zuidstraat, te Veurne, van: STAD VEURNE Een welgelegen vormende de hoek van de Zuid straat" en van de Peter Benoitlaan, met verscheidene beneden- en bo venkamers, en garage. Bewoond door Mr Karei Van Synghel. Instelpremie. (4331) PROV. MUZIEKTORNOO! VAN WESTVLAANDEREN Hogere Afdeling Prijskamp van 6 September te Menen. DadizeleKon. Fanf. Ridder Jan's f Zonen Bissegem: Kon. Fanf. «Leiegalm». Wervik: Kon. Grote Harmonie. Menen: Kon. Kath. Harmonie. AalbekeHarmonie Eendracht Bellegem: Kon. Harm. «St Leo nard's Zonen». Menen en Bellegem spelen «Qua- rantenaire van Gilsonde andere spelen Carmen Festivumvan Gilson. Zondag 20 September te Izegem. "Wevelgem: Kon. Harm. «Een- dracht Roeselare: Kon. Stadsharmonie. Poperinge: Kon. Kath. Harmonie [«Sinte Cecilia». Izegem: Kon. Harm. Congregatie. HarelbekeKon. Fanf. «Eendracht l en Vrij Dadizele: Harm. «Met Vlijt en [Eendracht Passendale: Fanf. «Sinte Cecilia». Harelbeke en Passendale spelen Quarantenairede andere spe- lea «Carmea Festivuia Op Kermis-Zondag - 6 Sept. OPENING van Café «NOVA», Poperingcstraat 27, bij H. Vandeputte, Optreden van befaamde Zangeres. <c-4313) Etude du Notaire NAUDTS a Comines, OOSTVLETEREN Adjudication; Jeudi 17 sept. 1953 a 17 h. précises, au café A la Belle-Vuetenu par Mr Georges Zaire-Descamps, a Comines, d'une Overlijden. Haelewyn Honorc, 85 J., wed. Eugenie Luyssaert. Kinderfeest. Zoals reeds medegedeeld wordt op Maandag 14 September a.s. een bal lonwedstrijd gehouden voor alle kin deren der gemeente tot 14 jaar. Voor de ntet-scboolgaande kinderen kan nog ingeschreven worden tot 10 Sep tember a.s. bij dhr M. Trawant. Kas teelstraat 57. Oostvleteren, alwaar ook alle verders inlichtingen kunnen bekomen worden. Diiivenniemvs. Arras, - 113 duiven - 1. en 2. Mas- son Raymond; 3. Demeyer A.; 4. De- poorter M.: 5. Lesage R.; 6. Ryon L.; 7. Lesage R.; 8. Masson R.; 6 Alle man Arth.: 10. Depoorter M. Op Zondag 6 September, kermls- vluoht te Reninge. Inkorven Zater dag MJ 11. yeilieecka tot 16 u. «tipt. avec 15 a. 90 ca. en fonds bati, jardin et terrain a batir, divisé en 3 lots, sise a Comines, rue du Schoonveld, N" 57. MIS E-A-PRIX Lot 1. - Mainon avec 1, a. .ƒ.1 ca., aaulcmc.nl: 62.0(10 fr. Lol. 2. - Terrain a bAtir h a. 26 va., (scale,nent: 10.000 fr. Lol 3 Terrain tl b&tir, 7 a. 61 ca., (scalemant: 10.000 fr. Renseisneaieiits eu l'ëtude. <4333},

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 4