Uit het Menense Grote Handelsfoor FRIGID Al RE IJSKASTEN Stevens Gebroeders VEEKWEEKSYND1KAAT Gemeente Zonnebeke MENEN Uitbaggeren van waterputten Gebouwd door GENERAL MOTORS verkocht door IEPER- POPERINGE Zaterdag B Sept. 1983. Blz. 8. KEMMEL K«rml»programma 1983. Zondag 8 fteptsmlber: Bpeclale dul- venivludht uit Breteull. - Te 14.30 u., sahletlng aan d» gaaipont. - To 18 u., muziekfestival mot deelname der mu ziekmaatschappijen Tan Dlkkefoua, Dranouter, Westouter, WIJtschate en Kcmmel. Maandag 7 September: te 10 u., plechtig jaargetijde voor de overle den parochianen. - Te 15 u„ prach tige ballonwedstrijd met 1,000 fr. prijzen. - Te 15 u., op de Dries, bol ling door de ladder, voor de vrouwen, - Te 18 u., baanbolllng ter herberg De Nieuwe Klokke 500 fr. prijzen. Woensdag 8 September: te 14 u„ sohletlng aan de gaalpers voor de glldeleden. - Te 19 u., bolling op de Kemmelberg. Donderdag 10 September: te 10 u., handboogschleting aan de liggende wip. - Te 18 u., bolling voor de man nen, door de ladder. - Te 20 u„ mu ziek en volkabal. - Te 21 u., prachtig vuurwerk. Bebloemlng. In het begin der week zal de Hr Marquant, tuinbouwconsulent, de gevelkeuring uitvoeren. Ongeval. Vrouw Vanbruaene gleed uit ln haar kelder en brak zloh de arm. Sport. Bertje Vandevoorde behaalde ln zijn twee laatste wedstrijden bij de liefhebbers een eervolle derde plaats te Stavele en te Nieuwkerke. Voor taan vinden wij zijn naam ln de uit slagen bij de onafhankelljken. Good luck, Bertje. Solo-Slim. Ter herberg 't Doolhofbij J. Lenoir werd een solo-Slim gespeeld door Jules Dauchy met de elf hoog ste koekens en hertenhaas en heer. Medespelrs warn Leroy Raymond, Verheerst Edmond, Verstraete Cyriel. Proficiat. Benoeming. Aan de aangenomen meisjesschool werden de Juffrouwen Singier Jeanne en Van de Weghe Jacqueline, belden van Kemmel, benoemd. Ballomvedstrl.td. De lijst der troostprijzen van ver leden, jaar hangt uit bij M. Cno- ekaert. Deze ballons zullen reeds Zon dag opgezonden worden. Mits wat sukses bereiken we 1,200 fr. prijzen. De koffies Lecomte uit Ploegsteert en Jeanne d'Arc, Suffls uit Poperinge, verlenen hun medewerking. Wljkkermls Vlerstraat. Op Zondag 13 September wordt de ze kermis opgeluisterd door de mu ziekmaatschappij van Kemmel. Op het programma staan allerhande volksspelen en prijskaartlng ln het Manillen. «HET WEKELIJKS K1EUWS 01; 13. Wlllaert Adh., 81; 18. Ver straete J, 78; 17. Peoceu C„ 78; 18. Versaevel Leon, 73. De leden worden venaooht van he den al aangifte te doen voor plant aardappelen: inlandse en Hollandse vroege, hall vroege en late soorten. GROTE VEEPRIJSKAMP TE ROESBRUGCE op Dinsdag 22 September '53 Nu de Septembermaand ls Inge treden Is eenieder die zich met landbouwbelangen hoeft bezig te houden druk aan het werk. De Oogst is pas van kant en de boeren zijn terug volop aan gang, de enen aan tabak, anderen aan hoppepluk of aardappeloogst! Dees jaar, zoals menig kweker heeft opgemerkt in bladen en schriften, is ook September de maand der veeprijskampen. Ieder jaar gaat onze prijskamp door omtrent Mei, maar werd verdaagd ingevolge het mond- en klauwzeer. Al het mogelijke werd gedaan om de datum gedurende deze maand uit te zoeken die het best zou pas sen voor de veehouders; na be raadslaging van vooraanstaande kwekers uit de verschillende ge meenten van het Veekweeksyndl- kaat Proven, werd de datum van 22 September door de Heer Voor zitter goedgekeurd. Nog een drietal weken kan klaarte gekomen zijn op de akker en kan eenieder die liefhebber is reeds van nu af zijn puikste die ren laten inschrijven om in lijn te zetten; anderen houden een halve dag vrij en kunnen alzo de elite van onze streek bezichtigen. Wat het aantal inschrijvingen be treft mag alles langs de optimis tische kant voorzien zijn; van nu af hebben kwekers er al aan ge dacht verschillende van hun die ren te laten inschrijven en naar oordeel zal de prijskamp van 22 September in verre mate de voorgaande kloppen op gebied van aantal dieren. Er wordt echter gevraagd opdat alle aangiften van dieren dienen gedaan vóór 11 September e.k. bij Remi Vandenberghe, Watou ofwel op de Marktdag te Poperinge. Veehouders komt naar Roes- brugge en oordeelt naar de uitsla gen van die liefhebbers, geoogst na jaren streven naar veeverbe tering. IN DE PATRONACEZAAL EN AANPALENDE GEBOUWEN Prachtige standen wat betreft electriciteit, radio's, velo's, bromfietsen, meubels, kleding, huisversiering, enz., enz. ALGEMENE INKOMPRIjS: 5 FRANK. Ingangskaart geeft recht op de tombola ten bedrage van 2500 fr. prijzen. De winnende nummers zullen in Het Wekelijks Nieuws verschijnen. (c-4152) HEROPENING VAN CINE ROYAL De gekende zaal «Ciné Royal heropent, na haar zomerslui- ting, haar deuren op: Zaterdag 5 September, te 7.30 u., Zondag 6 Sept., te 5 u. en 7.30 u., met de humoristische Franse film: «LE PLUS BEL IVROGNE DL QUARTIER» (Schenkt de glaas jes vol). Een plezierige prent met Lucien Baroux, Raymond Cordy en Line Renaud. Toekomende week: «DOEL ON BEKEND oorlogsfilm met Mark Stevens. (c-4246) ERNSTIG VERKEERSONGEVAL TE ROLLEGEM-KAPELLE Twee personen uit Izegem zwaar gewond Toen M. Dumoulin, woonachtig aan de Schoolstraat te Izegem, Vrijdagavond met zijn personen auto nabij het gevaarlijke kruis punt, gelegen nabij de Dorpsplaats te Rollegem-Kapelle, kwam gere den, werd hij aangereden door een andere personenwagen. De botsing was zo hevig dat belde voertuigen in mekaar waren ge drukt. De bestuurder Dumoulin werd hierbij de hand gebroken en liep nog tal van andere kwetsuren op. Vrouw Dumoulin liep ook ver schillende ernstige verwondingen op en werd tevens de schouder ge broken. GELUWE Burgerstand, Geboorten. Karei Vanraqs, z. v. Paul en Rosa Poot. Anna Ide, d. v. Albert en Martha Denorme. Jan Verstraete, z. v. Marcel en Oda Poot. Huwelijksbeloften. Desserano Joris, en Clinckematllp Reglna, b. v. Geluwe. Vandamme Jozef en Van- eeckhoven Yolande, v. Antwerpen. Bedevaart naar O. L. Vr. v. DadizeJe, Op Dinsdag a.s., 8 September, wordt de jaarlijkse bedevaart gehouden naar Dadlzele, waar de eerste H. Mis zal opgedragen worden voor de bedevaar ders van Geluwe. Wielrennen. In de mooie klassieker Brussel- Marke was onze liefhebber P. Mahieu de grote bezieler van de koers. Na steeds bij de allereersten te zijn ge weest ontsnapte Pierre zelfs nog op 3 Km. van de eindmeet en zou on getwijfeld zijn naam op de erelijst geschreven hebben van deze klassie ke koers, doch door tegenslag (deraii- leurbreuk) werd hij op 1 Km. van de meet ingelopen eii kwam toch nog als derde over de meet. Dinsdag, te Lendelede. was hij weer bij de ont snapten. doch leed toen bandbreuk en moest zich met de achtste plaats tevreden stellen. Wanneer zri Pierre eens van tegenslagen gespaard blij ven? Bij de nieuwelingen te Wervik werd Hugo Durnez vierde en Dorme zesde. Voetbal. De laatste oefenmatch Is achter de rug (2-2 tegen Komen) en Zondag a.s. begint het nu weer voor de pun ten en met wat meer geluk dan ver leden Jaar, voor de titel. De eerste match ls reeds de zwaarste lil. tegen de zopas afgedaalde II» Provinoialers uit Le Bizet. Supporters, allen naar het terrein, in de Wervlkstraat. LANDBOUWERS, het geschikte ogenblik ls daar, om dit werk te laten uitvoeren met rupskraan. ZEER HOOG RENDEMENT, WAARDOOR VOORDELIGE PRIJS Zich wenden: CHARLES VALCKE, VLAMIRTINGE V. PETILLION, Dorp 11, BOEZINCE (c-4230) L,< <ER Kerkelijk nieuws. Zondag 6 Sept. Te 7 u.: Gez. Mis vr Remi Woussen en overleden ouders. Dinsdag 8 Sept. Peest van O. L. Vrouw Geboorte. Te 7 u.: Gez. Mis t. e. v. O. L. Vrouw Middelares uit dank. Zondag 13 Sept. Te 7 u.: Gel. Mis met Alg. Communie voor de leden van de H. Hartebond. Te 8.30 u.: Gez. Mis voor Cyriel Leeuwerek en dochter Agnes, echtgenote Flrmin Wosteyn. Woensdagavond, te 20 uur. vergade ring voor de IJveraars Van de H. Har tebond. Zaterdagavond, 12 dezer, is er biechtgelegenheid vanaf 18 uur. Op Staminee in Oud-Loker, Wanneer de oud-Lokernaar in hun tijd eens op staminée wilden gaan, hadden zij zoveel geen keus als nu. Na de hoogmis kunnen ze thans op de plaats vijf tot zes stamlnées bezoe ken en er een pot kaarten of een par tij biljarten, maar onze voorvaders hadden zoveel gelegenheid niet. Op de plaats moesten ze zich te vreden stollen met twee herbergen en tot begin 1700 hadden ze er nog een derde. Daar was eerst De Schilt van HoorneDat moet een oude herin nering geweest zijn aan de heren Van Hoorne, aan wie Loker van 1400 tot 1763 behoord heeft. Het was herberg en tevens brouwerij. Tot 1742 was er daar ook het Wethuis, waar de wet- heren geregeld vergaderden. Griffier Thorré deed het ln dit Jaar verleggen naar De Croone doch het Werd op nieuw wethuis van 1768 tot 1786. Die herberg was gelegen waar, voor de oorlog 1914 de bakkerij Lenoir was. en nu Mevrouw Caster woont. Na de Franse tijd werd die herberg niet meer heropend, doch 'n latere herlnnnerlng was de herberg St Joris Een andere herberg was St Sebas- tlaanof het handbooghof. Het was het gildehof van de prinselijke schut tersgilde van St Sebastlaan met pers. Over het schuttersgild zal eens ln een afzonderlijke bijdrage gehandeld wor den. Nu gaan we op staminéeen niet om met de boog te schieten. Ze was gelegen op de hoek van de Gildestraat. die Juist van daar haar naam haalde, doch aan de zijde waar thans de hoeve staat, bewoond door Jerome Delporte, t.t.z. de hulzen van de klnders Six. Vroeger noemde die straat de Vlerwlndenstraat. Het Gildehof brandde af ln 1759 als de spits van de Lokertoren afbrandde, en dan nog eens op 6 Januari 1794 als het dorp en de kerk door de Fran se troepen in brand gestoken werden. Het was een tijd wethuis, nl. van 1786 tot 1794. Een derde herberg was Het Witten Huyseke die niet lang bestaan heeft. Er is maar melding gemaakt van die bewoners van die herberg tot 1707. En daarmee was het uit met de herbergen op het dorp. Een volgende maal gaan we dan op staminée aan Lokerstrate waar ze nog beter hun dorst konden lessen en... te lande. VLAMERTINCE Sportkring. S. K. V. 6 1 R. C. De Panne Heel veel had deze match niet om het lijf, om de goede reden dat de tegenstrever niet zwaar woog. Wij kunnen dus met deze overwinning niet hoog oplopen en verlangen dan ook naar de eerste competitiematch, welke doorgaat op ons terrein te 15 u. tegen St Élools Winkel. De achter hoede van onze ploeg steekt goed ln elkaar en de middenlijn ls sterk en beweeglijk, alleen de voorlljn is voor Sportkring het zorgenkind en vooral de middenvoorplaats. Misschien bren gen de eerstkomende matchen een gunstige oplossing. In ieder geval steken wij van wal in een zeer lastige reeks. Nu maar te hopen dat wij er ook zullen van genieten en dat deze spannende wedstrijden veel volk naar de Pothem zullen lokken. Voetbal liefhebbers en pronostiekers kunnen reeds vanaf 17 u. do volledige uitsla gen der reeksen bekomen ln het lo kaal. Naar (le Westvlaamse Bergen. Zondag a.s. reist de K.W.B. en het A.C.W. naar onze Westvlaamse ber gen. We vertrekken 's namiddags te 13.30 u. aan het lokaal. Inschrijven voor de democratische prijs van 10 fr. Kinderen betalen 5 fr. Duiven. Breteull. - 1. Dehaese J.; 2. Santy G.; 3. Vankemmel J.; 4. Huyghe C.; 5. Laconte G.; 6. Senrame R.: 7. De- vos J.; 8. Fauvaert C.; 9 Van Enge- landt M.; 10. Vanlcde G. Arras. - 1. Van Engelandt M.: 2. Huyghebaert G.; 3. Devos J.; 4. Van Engelandt M.; 5. Devos J. Bourges. - l. Despeg'hel O.: 2. Cop- penolle L.; 3. Gunst A.; 4. Verfaillie A.; 5. Dekeyser A.; 6. Noyez M.: 7. eft 8. Deceuninck P.; 9. en 10. Var Hoorn G. Westvlaamse Vereniging uit Bour ges: 1. Lermlnez H.; 2. Prinzle A.; 3. Trlbou M.: 4. Dedulle O.; 5. Bulcke H.; 6. Vercamer R.; 7. Goethals V.; 8. Brouckaert J.; 9. Goethals V.; 10. Debbout R. Grote dagen. Al ons volk treedt aan voor de oneindig schone oefeningsdagen, niet op de Pothem of langs de Staatsbaan, maar in de grote feestzaal van de pa rochie. waar ieder rustig welgezeten zal genieten van het schouwspel van een begeesterende menigte bij het verkondigen van de reportage van de menselijke strijd om de zege te be halen. Allen klaar om die dagen van 17 tot 27 Sept. ter plaatse te zijn! Doet allen mede om blijde en fier die grote dagen aan te kondigen aan het venster. Gezegende blijde dagen! Onderscheiding. Zondag jl. had te Moeskroen een academische prijskamp plaats voor licht muziek. Onze Jeugdige accor deonist Rik Goeman, behaalde er met grote onderscheiding de eerste prijs met beker, met 186 punten op 200, in de afdeling kinderen van 10 tot 12 Jaar. Rik Goeman, leerling van Albert Dehollander, heeft hiermede zijn plaats afgedwongen voor de finale die doorgaat op Zondag 11 October voor Radio Kortrljk. Proficiat aan de kleine virtuoos. na lezing, ons blad in de handen van een vriend of gebuur die het nog niet heeft. U bewijst er ons een dienst wee. Dank-

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 6