i t BBPSw, ftJSfir mHmh mÊÊmm I s m ^©vember I Wj wmWm HET WEKELIJKS NIEUWS Z a ter das 3 Jan. 1954. Blz, 18. •- k Juli Augustus October December mm m ..RAMPEN in «58*? - v'v - 13-7-53. Op de grensscheiding der gemeenten Koksi.jde en Ooslduin- kerke hotste een personenwagen op een stilstaande vrachtwagen. Een der inzittenden werd hierbij gedood. Door de schok werden beide voer tuigen zwaar beschadigd. 18-8-53. Wachtmeester Jan Albers uit Kortrijk, in bevolen dienst te Aken om het leven gekomen, te Kortrijk plechtig ter aarde besteld. 8-9-53. Tijdens het smeren der stropers van een dorsmachine, kwam Georges Catel uit Foperinge om het leven. Hierboven de plaats van de ramp. 10-10-53. Een personenwagen liep te pletter tussen paal en gevel te Bissegem. Dhr Huybrechts uit Kortrijk op slag gedood. 21-11-53. Het was een noodlottige aanrijding, die Zaterdagmorgen te Wervik, toen de vrachtwagen, met Jos. Clais aan het stuur, door een trein gegr T°:i werd en meegesleurd. De voerder was op slag dood. 1 - De 71-jarige Edward Verheu- ghe en vrouw Benonie Devis door auto gedood te Kortrijk. 4 - Een tragisch auto-ongeval te Leffinge waarbij de 57-jarige Achiel Kimpe om het leven kwam. 13 - Autogeleider uit Brussel bij botsing op vrachtwagen te Oostduinkerke gedood. 17 - De mijnwerker Hendrik Les- seure uit Lauwe door mijnon geval gedood te Wasmes. 18 - In carrosseriebedrijf te Beve- ren-Roeselare komt Georges Deeeuninck door ontpioffmg en brand om het leven. 2 - Frans Vandamme uit Staden tijdens auto-ongeval gedood te Staden. - Paul Lamerant uit Westouter slachtoffer van dodelijke mijn ramp te Wasmes. 31 - De 18-jarige Richard Pollefeyt uit Moorsele te Dadizele ge dood tijdens auto-oageval. 2 - Tragische zwempartij te West- ende; monitrice en 2 kindjes verdronken. 3 - Twee piloten om het lpven ge komen te Merkem tijdens bot sing van twee spitfires. 12 - Honderden doden bij herhaal de aardbevingen in Ionische eilanden. 26-10-53. De verschrikkelijke obusontploffing te Voormezele. De plaats waar moeder en zoon Everaet om het leven kwamen bij het ontladen van oorlogstuig op de koer van hun woning. 2 - Twee kloosterzusters uit Ar- dooie te Meulebeke gedood tij dens autofootsing. 6 - Remi Deman uit Ingelmun- ster werd slachtoffer van do delijk auto-ongeval. 8 - Georges Catel uit Poperinge te Vlamertinge door ongeval met dorsmachine op slag gedood. 10 - Tijdens aardbeving op Cyprus kwamen 40 personen om het leven. 15 - Mej. Augusta De Puydt uit Poperinge en Mevr. C. De Blauwe uit Brassohaat door auto-ongeval nabij Breda in Nederland om het leven geko men. 18 - Albert Catteeuw uit leper. 29 jaar oud, te Verviers slachtof fer van dodelijke aanrijding. 2ö - Vreselijke treinramp te Je- mappes-sur-Meuse, waarbij 3 doden en meer dan 100 gewon den te betreuren waren. - In de mijn van Quaregnon- Rivage werden 12 mijnwerkers gedood door een neerstorten de lift. 13 - 14 - 23 - 24 - 26 - 31 - i*2SK3t3SÖ2L V 10 - Auto loopt te pletter tussen paal en herberggevel te Bisse gem. Dhr Huybredht schoot er het leven bij in. 11 - De 24-jarige soldaat, Roger Sintobin uit Ledegem, te Aal- beke bij moto-ongeval gedood. De 46-jarige Elza Bouckaert uit Rumbeke, slachtoffer van dodelijk verkeersongeval te Kuurne. De 44 inzittenden van een te Frankfurt neerstortend Con- vair-toestel der Sabena, om het leven gekomen. 22 - De 22-jarige Odiel Vermote uit Diksmuide te Beveren-IJzer slachtoffer van dodelijk ver keersongeval. - De 33-jarige arbeider Roger Migneaux uit Wervik in Fran se fabriek door machine ge grepen en gedood. Landbouwer Jerome Bekaert tijdens aanrijding om het le ven gekomen. Grauwvuurontploffing doodt 26 mijnwerkers te Seraing. Celine Garreyn en haar zoon Evarist Everaet door ontplof fend houwitser op de koer van hun woning gedood te Voor mezele. Vlashandelaar Julien Meers man uit I-Iarelbeke onder eigen gespan gedood. 5 - De motorijder Leon Maes uit Beselare, 62 jaar oud, te West- rozebeke bij verkeersongeval om het leven gekomen. 6 - Alberic Vermander uit Rum beke, door disselboom van vlaswagen verpletterd; het slachtoffer overleed nadien aan zijn verwondingen. 9 - De 9-jarige Diane Vercruysse uit Rumbeke onder kantelende muur doodgepletterd te Rum beke. 15 - Landbouwloods gaat te Pope ringe in de vlammen op. 21 - Vrachtwagen door trein aan gereden en meegesleurd te Wervik, de voerder Jcs. Clais uit Wervik op slag gedood. - Drie personen stierven de ver stikkingsdood te Lombardsijde tengevolge gasuitwasemingen van de kachel. 24 - De maalder, Frans Vanhoudt, te Brielen op slag gedood, ge grepen en meegesleurd door de drijfriem van een bedrijfsmo- tor. Drie bemannihg.sleden, hij het vergaan van de vissersboot O. 65, nabij het eiland Texel verdronken. Auto in de Leie te Kortrijk; dramatische redding der drie inzittenden die het er geluk kig levend van af brachten. 6 - Auto. door mist misleid, tegen wegberm te Staden; dhr Way- aert uit Koekelare gedood. 7 - Treinbotsing te Ste Kathari- na-Lombeek veroorzaakt door dichte mist; vijf doden te be treuren. 8 - Drie doden bij munitie-ont ploffing te Balen-Wezel. 24 en 25 - Twee verschrikkelijke treinrampen maken 170 slacht offers in Nieuw-Zeelar.d en Tsjecho-Slowakije. 27 29 14-11-53. Vlak bij de dorpplaats te Mannekensvere stortte een Spitfire der luchtmacht neer. De piloot J. Adriaessens, bleef in zijn toestel gekneld en werd zeven meter diep ln de grond bedolven. 16-7-53. Georges Deeeuninck uit Beveren, die aldaar tengevolge van ontploffing en brand om het leven kwam. 7-11-53. Bij avondduister werd te Elverdlnge een paardengespan aangereden door een personenwagen. Het was een erge botsing, waarbij echter als bij wonder geen doden te betreuren vielen. 31-7-53. Madeleine Garrevn uit Ziilebeke. slachtoffer van verkeers ongeval te Zjllebeke. 9-11-53. Een noodlottige instorting benam de 9-Jarige Erna David te Rumbeke (Zilverberg) het leven. Neervallende kolen deden het muurtje kantelen waardoor het meisje bedolven werd. 31-7-53. Richard Polïefeyt uit Moorsele, oudste uit gezin van 14 kinderen, uoor autorijder gedood te Dadizele. 24-11-53. B'i het in gang zetten van de mazoutmotor in zijn bedrijf, werd de maalder Frans Vanhoudt uit Brielen, door een drijfriem gegrepen en op siag gedood. 6-9-53. De motorijder Remi De- man uit Ingelmunster tijdens nach telijke botsing om het leven ge komen. 6-12-53. Tengevolge van de dichte mist botste te Staden een bestel wagen tegen de hogerliggende wegberm. Waeyaert Honoré uit Koeke lare werd tussen de wagen en een paal gekneld en schoot er het leven bij in. 15-9-53. Een smartelijk ongeval nabij Breda kostte het leven aan twee Belgische Dames, Mevr. Karei De Blauwe uit Brasschaat en Mej. Augusta De Puydt uit Poperinge 3-8-53. Paul Lamerant uit Westouter, tragisch om het leven gekomen tn een koolmijn te Wasmes, door zijn werkmakkers ten grave gedragen. 26-9-53. De locomotief van een aanrijdende sneltrein drong letterlijk in de houten wagens van d« stoptrein Namen-Charleroi. Drie personen werden gedood.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1954 | | pagina 13