Uit het VA/ervikse ERGE BOTSING AAN DE KIPPE TE MERKEL LOKER DIKKEBUS GELUVELD De verplichte verzekering der automobilisten 1.000 TOT 1.500 KG. SYLVINIET 17 500 TOT 700 KG. CHL00RP0TAS 40 per Ha. (6317) ZONNEBEKE BESELARE ZILLEBEKE GELUWE OOSTENDS KURSAAL- SCHOUWBURGNÏEUWS «HET WEKELIJKS NIEUWS». Kerknieuws. Zondag 10 Jan.: 7 u., gel. mis met I algemene Communie voor de H. Harte- e bond; 8.30 u., gez. mis voor Petrus So- hier, gevraagd door de oudstrljders. e Dinsdag 12 Jan.: 7.30 u., gez. zeswe- 1. kenmls voor Isidoor Desomer. Zaterdag 16 Jan.: 7.30 u., gez. mis ter C ere van O. L. Vrouw van Bijstand. Zondag 17 Jan.: 7.30 u„ gez. mis voor Henri Sonneville en Pharaïlde Poutrin en voor Emiel Lesaffre en Idonie Sa- s vaete. Geestelijke staat van de parochie. 2 Werden gedoopt: 13 kinderen tegen 15 in 1952; huwelijken: 8, tegen 4 in 1952; sterfgevallen: 10, tegen 9 in '52. 3 Jongens en 7 meisjes deden hun d erecommunie. 13 Jongens en 22 meis- v jes ontvingen het H. Vormsel. k Aantal HH. Communies: 14.600 in de j parochiekerk en 9.500 in het St-Anto- niusgestlcht. In 1952: 13.400 in de pa- rochiekerk. Van 24 Mei tot 7 Juni werd de H. d Missie gepredikt door de EE. Paters n Capucienen Paschaas en Herman. Zij F werd gevolgd door 97% van de bevol- C king. 1; De overledenen van 1953 zijn: Maria Titeca, wed. Leonard Knockaert; Cyriel I Leeuwerck, echtg. Fellcie Devos; Pierre Minlallo, echtg. Irma Malfait; Clemen- k tine De Caestecker, wed. Jeremie Le- r maire; Madeleine Monsy, echtg. Con- 1 stant Barthier: Paul Lamerant, echtg. Lucienne Rassalle; Ren Allossery, wed. Irma Dausy; Petrus Sohier, echtg. Adrienne Baecke; Irma Baecker, wed. c Juul Pauwels en Henri Titeca; Isidoor i Desomer, wed. Marie-Louise Catteau. c Beweging der bevolking in 1953. j Bevolking op 31 December 1952: 764, of 365 mannen en 399 vrouwen. Geboorten: 4 m., 7 vr. Inwijkingen: 35 m 26 vr. Overledenen in de ge- meen te: 4 m., 4 vr. Uitwijkingen: 18 m„ 311 vr. Bevolking op 31 Dec. 1953 382 m. en 397 vr. of in totaal 779 Inwoners. r Daarbij komt nog voor Loker-Klokke 19 inwoners. j Benoeming. Onze dorpsgenoot Abel Desmaricaux werd op 31 December jl. verkozen tot j gemeentesecretaris te Elverdlnge. Voor- j waar een goed nieuwjaar. We bieden j hem en zijn ouders onze beste geluk- wensen aan. Voetbalnieuws. 3 D. S. Loker 1 3 Dranouter i Voor de derde maal stonden onze jongens tegenover de ploeg van Dra- 1 nouter, en weerom werd het een ne derlaag. Door de wijzigingen steeds aan de ploeg gebracht, het gemis aan een direct samenspel en vooral het te- I kort aan spelers met een hard schot i in de voorlijn is deze uitslag te ver- klaren. Zondag ontvangen wij de ploeg van i Nieuwkerke. Hopende dat we met onze beste voetballers zullen kunnen uitko- men, zullen wij met nieuwe geestdrift strijden voor de eerste punten die niet langer meer zullen uitblijven. Bekertornooi. Uitslagen: Loker Dranouter 13 Kemmel Nieuwkerke 31 Westouter Wijtschate 42 Rangschikking Kemmel, Dranouter en Westouter, elk 2 punten; Loker, Wijtschate en Nieuwkerke, geen punten. Kalender voor Zondag 10 Januari: Loker Nieuwkerke Dranouter Westouter Wijtschate Kemmel Herbergkermis. Zondag 10 dezer heeft er een prijs- kaartlng plaats in het Manillen in de herberg De BrljkeInleg 12,50 fr. Tweemaal aanblijven is 100 fr. prijs. Verscheidene prijzen in natura. Geslaagd Kerstfeest A.C.W. Ons algemeen A.C.W.-Kerstfeest werd buiten ieders verwachting een prachtsucc.es. De patronaatsaal was om zo te zeggen te klein. Na het gebed leidde onze voorzitter M Dael het Kerstfeest in, waarop onze vriend Volksvertegenwoordiger J. Stubbe het woord nam. Zijn spreek beurt droeg als motto Samenwer king van al de takken van het A.C. W. en Verwezenlijkingen bi.1 het Ju beljaar van het A.C.V.Hij onder lijnde vervolgens het belang van de aanstaande verkiezingen, waarop on ze nieuwe Arrondissamentsproost E. H. J. Peel dan de besluiten aanhaalde. Onze schoolmeisjes en -jongens ga ven enkele mooie nummertjes uit hun rijk repertorium ten gehore, en langs deze weg bedankt de A.C.W.- lelding de Eerw. Zusters, onderwijze ressen en onderwijzers voor hun me dewerking. Hierop volgde een film over de door de Christen Mutualitei ten georganiseerde vacantles in het binnenland, alsook een prachtige kleurfilm over Zwitserland. Tot slot volgde de uitreiking der kerstpakketten Aanstelling van Z. E. H. J. Van Isacker. Vorming van de stoet te 130 uur. Start te 2 uur aan de «Café Fran?als», Krommen Eist. Orde van de stoet 1. Politie. 2. Ruiters. 3. Edeldames. 4. Kaartersgilde (wagen). 5. Visserswagen van de Vijverboek (wagen) 6. Boerenwagen. 7. Bruiloft en Gouden Bruiloft. 8. Every-dav. 9. A.C.W. (wagen). 10. Wagen van de Christen Mutuali teiten. 11. Duiven wagen. 12. Op zoek naar een woning. 13. Veloclub «Wereldkampioenschap te Lugano 14. Rode Kruis. 15. B.J.B.-meisjes - Dansgroep. 16. Koninklijke fanfare «De Vijver- zonen 17. Fietsende jeugd (Jongensschool). 18. Boerenbond wagen. 19. K.A.V-wagen. 20. Kroostrijke Gezinnen (wagen). 21. Pompiers. 22. Invalieden en Oud-strijders. 23. St Martinusscouts - leper. 24. Vlag van de H. Hartebond. 25. Kapel van de Vijverhoek (wagen). 26. O. L. Vrouw der Engelen (Meis- jesschiil). 27. Nleu'w herder, Z. E. H. Deken en getuigen. 28. Burgerlijke overheid en familie. UICDVIV stemmen goedgekeurd: het WJl<I\VIIV verbaal der vorige zitting: di Gelukkig slechts licht verwonden. Woensdagnamiddag 6 dezer, kwam de genaamde Georges Dc- pover, timmerman te Merkem, met zijn personenwagen en aan hangwagen in volle vaart uit de richting van leper en botste, wanneer hij het gevaarlijke kruis punt Merkem Kippewilde voorbijrijden, met volle geweld tegen de auto van Dekeersgieter, beenhouwer te Watou. die uit de richting van Merkem kwam en de baan wilde oversteken. De schok was zo geweldig dat de bei de auto's als vernield mogen be schouwd worden. Als bij wonder zijn geen erge ongevallen te betreuren, alhoewel verschillende der inzittenden uit hun wagen werden geslingerd en op de baan terechtkwamen. De- pover Georges had een sleutel beenbreuk opgelopen en ver scheidene vleeswonden aan het hoofd. Dekeersgieter had ook en kele vleeswonden aan het hoofd, terwijl een van zijn dochtertjes klagend over inwendige pijnen in de kliniek te Poperinge werd op genomen. Prosper Pauwels, douanier te Watou en zijn vrouw, Maria Crombez, beide van Merkem, had den ook met hun kindje in de auto van Dekeersgieter plaats genomen en kwamen er met en kele kleine letsels vanaf. Er is reeds menige erge botsing gebeurd aan De Kippealhoe wel de hoofdbaan leper - Diks- muide goed beschermd is door goed zichtbare waarschuwingste kens op de dwarsbaan Merkem - Jonkershove... maar men mag nooit vergeten er rekening mede te houden. Uitslag tombola. Uitslag der trekking van de tom bola van de Supportersclub «Jong maar Moedig op Zondag 3 Jan. 11., bij Verbeke Marcel, herberg De KoevoetDe prijzen zijn af te halen tegen 31 Januari 1954. Winnend© nummers: 204 533 845 441 418 100 131 695 841 471 53 833 89 1050 829 950 1004 381 737 1008 688 307 115 58 14 38 468 694 693 »84 586 974 731 744 189 96 186 1009 784 379 786 643 673 193 836 762 706 702 709 29 842 1019 18 375 647 1024 835 90 1016 838 718 691 475 Omslagen: Volgens sommige inlichtingen zou het project, houdende het verplicht maken van de verzekering voor automobilisten, nog vóór de ontbin ding der Kamers gestemd kunnen worden. Herinneren we ei" in enkele woorden aan waarom het hier gaat. De verplichte verzekering maakt het voorwerp uit van een Benelux- accoord. De drie betrokken landen zullen zich verbinden tot een mi nimum, maar elk zal boven dit minimum kunnen gaan volgens beslissingen die genoemd zuilen worden door de parlementen van Nederland, België en Luxemburg. In ons land is het de Kamer- oommissie voor Justitie die het pro ject instudeert en zal opstellen. De verzekering zou verbonden worden met het voertuig, en niet meer met de geleider of met de eigenaar van het voertuig, zoals thans het geval is voor de vrij 6 verzekering. Behalve in geval van opzegging van het contract zou de polis met het voertuig meegaan bi j elke overdracht. Het slachtoffer van een ongeval zal zich kunnen richten tot een speciale dienst om de verzekerings maatschappij te kennen die de ri sico's van het betreffend voertuig dekt. De verzekeringsmaatschappijen die zich bezighouden met het dek ken van de auto-risico's zouden een gemeenschappelijk fonds aan leggen voor het dekken van de ri sico's veroorzaakt door een niet- geïdentificeerd voertuig. Het slachtoffer van een ongeval zal zich rechtstreeks kunnen rich ten tot de verzekeraar zonder tus senkomst van de geleider of de eigenaar van het desbetreffende voertuig. Dit wordt genoemd de recht streekse actie Tenslotte zal de staat de schade, aangericht door zijn personeel, moe ten herstellen op dezelfde basis en onder dezelfde voorwaarden als zulks geschiedt voor de schade ver oorzaakt door particulieren. MotocycUst uit Teper doet erge val. Polydoor Morel, 27 jaar, onge huwd, bediende, wonende Bukker- straat, begaf zich per moto naar Menen. Op de duo-zitting had een vriend plaats genomen. Aan de Zandberg, door de gladheid der baan, gleed de moto uit en kwam eerst genoemde vrij onzacht met het hoofd op de stenen terecht. Een priester die daar per auto voorbij kwam nam de beide gekwetsten, in zijn auto op en bracht ze naar het O. L. Vrouwhospitaal te leper over. Polydoor Morel werd het neusbeen TÏg Zie vervolg vorige kolom. Burgerstand. Geboorten. Cardoen Eddy, z. v. Roger en Deraedt Yvonne, v. Bese- jare. Bonduel WUly, z. v. Camiel en Versyck Maria, v. Geluveld. Malengier Jacques, z. v. Prosper en Maes Andrea. Bossu Willia. d. v. Gerard en Demey Maria, v. Passen- dale. Bekaert Gerda, d. v. Albert en Verpoort Camilla, v. leper. Blanckaert Jeannine, d. v. Michel en Jacqueline Knockaert. Huwelijken. Hausple Gaston, seizoenarbeider van Reninge, met D'hulster Simonne, landbouwster v. Zonnebeke. Lenaers André, be diende v. De Panne met Golder Bea trice, z. b. v. Zonnebeke, Overlijdens. Vanlaere Felicia, 86 j., ongehuwd. Cappaert Elisa, 66 j„ echtg. Herreman CamlHe. Vandevivere Henri, 68 J., echtg. v. Verkamer Zoë. Overzicht van 't .laar 1954. 44.000 H. Communies werden uit gedeeld. -58 Kinders deden hun plechtige communie, waarvan 26 jongens en 32 meisjes. 106 Kin ders werden gevormd, waarvan 59 jongens en 47 meisjes. 44 Huwe lijken werden ingezegend. 85 Kin ders ontvingen het H. Doopsel, waar van 65 van de parochie en 19 van de omliggende parochies. 28 Pa rochianen zijn overleden, waarvan 4 minderjarigen en 24 meerderjari gen. Sterrestoet. De sterrestoet bracht 1.870 fr. op. Dit ten voordele van de missies. Hartelijk proficiat aan de studenten. Auto gekanteld. Verleden week, op een namiddag, kwam A. Salomez met zijn perso nenwagen de Broodselnde opgereden en stak de baan Besela.re-Passenda.le over om de Moorsledestraat op te rijden. Terzelfdertijd kwam Edgard Deleu, uit Wervik, uit de richting Beselare gereden en reed eerstge noemde wagen aan tegen het rech- ter-achterspatbord, zodat deze wagen slipte, kantelde en op zijn zijde kwam te liggen. Stoffelijke schade. Tegen kerkhofmuur. Nieuwjaarsavond was het op som mige plaatsen vrij glad. Ook aan de bocht die de baan neemt aan het kerkhof. Die avond hoorden de be woners van deze wijk enkele doffe slagen en bij nader onderzoek werd vastgesteld dat een voertuig, komen de van Roeselare geslipt had en eerst de haag van dhr O. Verheist had geramd, dan langs de andere kant de muur van Wed. Delanghe en ver volgens aan de overzijde de onge lukkige kerkhofmuur die reeds zo dikwijls het slachtoffer is geworden van de ijzel of sneeuw. De dader is onbekend. Geluwe 3t Zonnebeke. Op een modderig veld hebben beide ploegen een beurt voor zich genomen. Zonnebeke startte met wind mede. had weinig geluk en scoorde maar éénmaal vóór de kof fie werd gedronken. Een flagrante penalty tegen Tresy werd o.a. niet gefloten. Na de koffie kwam Geluwe opda gen en kende heel wat meer geluk dan de onzen. Ackou maakte gelijk en spijts onze verdediging zich om ter meest weerde, werd ze nog twee maal gevloerd. Onze door slijk ver kleumde doelwachter had alle moei te om nog een bal te houden. Allen verdienen ze een proficiat en Zon dag tegen Elverdinge houden ze be slist de puntjes thuis. Supporters op post. Burgerstand - December. Geboorten. Verfaillie Eric, z. v. Maurice en Lakiere Simonne. Ugllle Roza, d. v. Louis en Fype Marguerite. Decaestecker Mia, d. v. Daniël en Verhaeghe Marguerite. Soenen Luc, z. v. Gerard en De caestecker Godelieva. Cardoen Eddy, z. v. Roger en Deraedt Yvon ne. Decroix Ria, d. v. Camiel en Vandenameele Antoinette. Overlijden. Vermeulen Martha- Celina, echtg. v. Baert Leo. Bevolking In 1953. Begin 1953 waren er 2.448 Inwo ners waarvan 1.259 mannen en 1.189 vrouwen. Er werden 53 kinderen ge boren: 25 jongens en 28 meisjes. Er kwamen in totaal 53 personen in de gemeente wonen waarvan 25 man nen en 28 vrouwen. Onder de 20 overlijdens waren er 12 mannen en 8 vrouwen. In totaal vertrokken 88 personen, betzij 46 mannen en 42 vrouwen. Over het geheel betekent dit een verlies van 2 inwoners, zo dat er op 31 December 1953 2.446 In woners waren, waarvan 1.251 man nen en 1.189 vrouwen. In de laatste jaren is onze bevol king met een 7-tal inwoners ge daald, het verlies ligt vooral bij de personen die onze gemeente ver laten. Het aantal gevallen waar twee ge zinnen in een huls samen wonen wordt steeds kleiner. Zodra men een afzonderlijke woonst aantreft ver laat men de gemeente. Dit feit is wel het overwegen waard en wij ho pen dat de gemeentebestuurders hieruit ook de nodige gevolgtrek king zullen maken. Wij weten im mers dat er aangedrongen wordt om huizen te laten bouwen, maar het is iets dat men zeker niet mag los laten. Moge 1954 ons deze verwezen lijking brengen. Burgerstand. Geboorte. Magda.lena Debeuf, d. v. Joseph en Renilde Ferret. Huwelijken. Altes Marcel met Defour Andrea, beiden v. Geluwe. Poorteman André v. Waasten met Blomme Lucienne v. Menen. Huwelijksbelofte. Vanraes An dré met Roussel Jeanne v. Komen. Overlijden. Henri Decoorne, 6.3 jaar, ongehuwd. Maria-Antoinette Goukie, 48 j., wed. v. Remi Lernout. Feestavond. Op Zondag 17 Januari spelen de B.J.B.-meisjes van Geluwe voor u de zeer vermakelijke klucht Mie Pladijs gevolgd van een ballet en volksdans. Deze feestavond gaat door te 17.30 uur, in de St-Jozefszaal. Voetbalnieuws. Verleden Zondag speelden onze Sportkringers aan huls tegen S. C. Zonnebeke. De 3—1 overwinning ls ten volle verdiend te noemen. Doch van mooi spel was er natuurlijk geen sprake, daar de gesteldheid van het terrein dit niet toeliet. Alleen Forez en Rosé speelden op gewoon peil. Zondag as. is Geluwe bye. Tombola S.K.G. Van heden af zijn lotjes te be komen aan 1 fr., bij al de spelers en bestuursleden. Trekking op Zon dag 28 Februari, binst het bal ten voordele van de gekwetste en jeug dige spelers van Sportkring. Dinsdag 12 Januari brengt dt K.N.S. het meesterwerk van Ber- nanos Georges: «Dialogen der Carmelitessenonder regie van Ben Royaars voor het voetlicht. Zondag 17 Januari volgt dan hc vierde Karsentygala met de op voering van Madame Filoumé Zaterdag 9 Januari krijgt de Kursaal de muzikale burles- ken Danels en Palmer te gast. Het orkest Martha Love en hev Movie Tone is van de partij. Consommaties vanaf 25 fr. Op 12 Januari gaat in de Kur saal de wedstrijd door voor de beste kok van België. De Vlaam se televisie zal deze originele wed strijd opnemen op de filmband en in haar actualiteiten uitzenden. Zes finalisten zullen deze wed strijd betwisten. Zij moeten eer koude kip met eieren versierd klaar maken. De jury zal onder de leidinv staan van Curnonsky, prins van de gastronomen. Een prachtige vaas in cristal. geschonken dool de Heer De Kamée, zal aan de overwinnaar gegeven worden. r Nieuwste verwezenlijking van het INSTITUUT HERNIAIRE DE LYON. sedert 1951 toegepast in België, nl. de MYO- PLASTIC-KLEBER. zon der veer noch kussen tje, soepel, licht, was- baar, versterkt de buik wand en houdt de or ganen op hun plaats, Als met de handen Uitslapen: Honderden breuklijders op die wijze behandeld denken nooit meer noch aan hun ceintuur noch aan hun breuk. Gaat kosteloos een proef nemen bij onze specialist, van 9 tot 12 u en van 14 tot 18 u., te: VEURNEBij Versteele, Noordstraat 29. Zaterdag 16 Jan. In de namiddag. KORT RIJK: «Au Crocodile», Grote Markt, Maandag 18. ROESELARE: Bij Van de Walle, Gro te Markt, Dinsdag 19. BRUSSEL: Permanent toepassings kabinet, Napelsstraat 14, bij Naamse Poort. Tel. 11.95.69. Alle dagen, zelfs de Zaterdag. Tussenkomst van alle mutualiteiten. (6305) De gehuldigde en vereremerkte Jubilarissen bij het A.C.V. te Passen dale. Zij zijn omringd door het ijverig bestuur van het A.C.V. DE MOORDEN TE VIOLAINES De verschrikkelijkste misdaad, door de bende Pollet bedreven, de drievoudige moord te Violaines, was het voorwerp van de 6de zittingsdag. Een afdeling van het leger zette de omge ving van het justitiepaleis af, evenals een groot aantal gendarmen te paard. Buiten de gerechtszaal heeft een talrijke menigte post gevat om te trachten een plaatsje in de zaal te bemachtigen. Er zijn wel vier maal meer mensen dan de zaal er kan bevatten. De gendarmen zijn echter streng en handhaven de orde bij de ingang. Eens de zaal gevuld wordt niemand meer binnen gelaten. Om mogelijke relletjes te vermijden vanwege het publiek, heeft men de beschuldigden reeds vroeg in de morgen naar het justitiepaleis overgebracht waar zij onder strenge bewaking staan. Wanneer te 9 uur het Hof zijn intrede doet is de gerechtszaal bomvol. De spanning die in de zaal heerst wordt door de voorzitter onderbroken die een be knopt relaas geeft van de te Violaines ge pleegde moorden. De gezworenen krijgen een plan voor zich van de plaats der misdaad. De beschuldigden hebben veel van hun schaamteloosheid der vorige dagen laten varen. Zij zitten als in gepeinzen verzonken, met het hoofd tussen de handen. Zij besef fen dat het voor hen een zeer slechte dag zal zijn, de slechtste van gans het proces. De gruwelijkste misdaad die zij ooit bedre ven, zal vandaag in al haar bijzonderheden aan het licht komen. Zelfs zij, die met rechtstreeks betrokken waren met de moord partij van Violaines, doch die niettemin lid zijn van deze afschuwelijke moordenaars bende, voelen dat ook zij vandaag zullen de len in de schande der bende Pollet, meer nog dan de vorige dagen. Alvorens de getuigen in de zaak te horen, wil de voorzitter eerst nog de beschuldigden zelf ondervragen over hetgeen daar gebeurde. Vromant, zo begint de voorzitter, gij waart de eerste om de drievoudige moord te Violaines te bekennen tijdens het onderzoek. Verhaal eens wat gij over deze zaak weet en welk uw aandeel was in deze misdaad. Eerst met moeilijke stem, doch stilaan vlotter, bekent Vromant zijn verhaal. Wij waren eerst zinnens in te breken in de kerk te Violaines en in het gemeente huis. Het was de 19de Januari 's avonds dat wij daar aankwamen. Het viel ons tegen. In de kerk, noch in het gemeentehuis konden wij iets verrichten, wij geraakten in geen van beide plaatsen binnen. (Wordt vervolgd.) Nadruk zelfs gedeeltelijk ten strengste verboden ik dom genoeg was een moord te gaan be drijven samen met een gast die voordien nog nooit was mede uitgeweest om te stelen Het is belachelijk!... Ik heb hem énkel gevraagd om mee te gaan stelen; 'k zou dan wel gezien hebben wat hij waard was voor mijn bende. Aan Looten mocht ik wel vra gen om mee te gaan stelen, want ik wist dat hij reeds talrijke diefstallen op zijn geweten heeft. Indien hij nog niemand vermoord heeft, dan is het toch zeker zijn schuld niet. De beruchte moord en moordpoging, te Krombeke gepleegd op 2 Januari 1906, werd tijdens de 5de zitting van dit proces be handeld. Abel Pollet en de gebroeders Theophile en Marcel Deroo zijn in deze zaak betrokken. In korte woorden herinnert de voorzitter aan de feiten. Om een handsvol geld werden de echtgenoten Logie-Annothé. beide 70 jaar oud, geslagen tot zij voor dood door de ban dieten werden achtergelaten. De vrouw be- zweek enkele dagen later aan de opgelopen kwetsuren. Haar man overleefde het drama doch bleef de verschrikkelijke lidtekens dra gen van deze weerzinwekkende bandieten- streek Aan' Abel Pollet en de gebroeders Deroo wordt door de voorzitter gevraagd of zij hier- over iets te verklaren hebben. De beide Deroo's zwijgen en kijken naar Pollet. Zij weten dat de hoofdman zich nog altijd baas houdt en wachten tot hij eerst zal spreken. Pollet heeft de uitdrukking van iemand die gea-eed staat om te vechten en met opgewon den stem en koortsachtige gebaren begint hij te spreken over de moord van Krombeke. Hij bekent brutaalweg dat hij de aan- En wat misdeed gij de vrouw vervolgt de voorzitter. 'k Hield haar vast bij de keel, zegt Pollet Ter verduidelijking van zijn gezegde staat Abel Pollet recht en met de handen toege- klemd, al de spieren van zijn lichaam kramp achtig samengetrokken en het gelaat in een starre grijns vertrokken, geeft hij een leven dig beeld van hetgeen zich te Locon af- speelde. Dat is alles wat ik daar gedaan heb. ik ben niet bang mij zelf te beschuldigen. Te Violaines was ik de ergste, daar heb ik ge moord, te Locon niet. Op een teken van de voorzitter zet Abel Pollet zich terug neer in de bank der be schuldigden. Het zweet parelt de roverhoofd man op het voorhoofd. Iedereen in de gerechtszaal schijnt een korte verpozing op prijs te stellen en enkele ogenblikken is het er heel stil. Dan laat de voorzitter de laatste getuige voor de misdaad van Locon binnen komen. Het is Jan Looten die reeds van zich liet spreken ten tijde dat de bende Pollet werd aangehouden en die toen, voor Abel Pollet zeer bezwarende, ver klaringen aflegde. Dezelfde Jan Looten komt thans ter zit ting zijn getuigenis herhalen. Hij was des tijds door Abel gevraagd geweest om deel te nemen aan de roofoverval te Locon. Looten had geweigerd om mee te gaan. Thans komt hij verklaren dat Abel Pol let hem toen vroeg mee te gaan om de oude Lenglemetz te vermoorden». Bij deze verklaring glimlacht Abel Pollet en zegt hij tot de voorzitter - Denkt bij. mijnheer de voorzitter, dat Lapar woonde vóór zijn aanhouding in het hierboven afgebeelde huisje, dat gelegen was in de Korte Bruggestraat te Poperinge. Zijn woning was zeer bouwvallig. Na zijn aanhouding werd het niet meer bewoond en naderhand afgebroken. In üe acnter- grond rechts bemerkt men de café Sterhoekgelegen aan de lioek van de Korte Bruggesti aat en Bruggestraat. Achteraan het huisje van Lapar bemerkt men de sch wen van de gewezen herberg «Het Firmament bij ljomiardcmentvern^ldinatei 1940 en aanpalende huizen. Vooraan enkele blokken eikenhout, bestemd omin latten te worden gespleten en er gelost om te worden gerangschikt op de toen bestaande Landing Sabbe

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1954 | | pagina 6