w 't Is de TOOTAL maand Diesel-Perkins Uit het VA/ervikse 1 De Werkloosheid in ons land XOOTAL stoffen zijn aangekomen 1954 uit Enge land'. r-OEZINCE HET WEKELIJKS NIEUWS i. Zaterdag 27 Febr. 1554. Blz. e. raadzaam om er direct bij te zijn, want nu zijn de nieuwe TOOT AL collecties nog compleet en heeft U nog een onbeperkte keuze katoenen stoffen komen steeds meer i de mode voor luchtige zomertoiletten ei strandpakjes. Natuurlijk kiest UTOOTAL, want TOOTAL is fris en luchtig, het zit prettig en laat zich zo gemakkelijk wassen nodigt alle meisjes van 4 tot 16 jaar uit om deel te nemen aan de l8te Elegantie- wedstrijd voor Jonge Meisjes. Er zijn voor 50.000 Fr. prijzen Vraag vandaag nog om het gratis inschrijvingsformulier bij uw gewone TOOTAL leverancier of schrijft U even naar TOOTAL, Van Maerlantstraat 16, Brussel 4. of seizoen - ochtend, middag of avond - stad of strandvoor elk seizoen, voor elke gelegenheid vindt U in de nieuwe TOOTAL collecties de kleur of bet dessin, dat bij U past. LAAT UW GELD NIET RENTELOOS LIGGEN.. HET KAN U TOT 4,25% ANTWERPSCHE HYPOTHEEf&i&AS SCHUIF Gevraagd T«* koop EEN MOTOR DE LENTEGRAANGEWASSEN 800 TOT 1000 KG. SYLVMET 17 300 TOT .400 KG. CHL00RP0TAS 40 b WERVIK I ZUIDSCHOTE '/erk Tail de Akker. Zondag 28 Februari, te 18 u., alge mene vergadering bij ons lid Art. el Constant. Zeer belangrijke dagorc-. Jaarverslag door de schrijver. Voor dracht door Mr P-attyn. Betaling lid geld 1954 (10 fr..Afhalen der prij zen van de hofprijskamp 1953. Kos- "ioze tombola voor de aanwezige le- n. Ook bolling door de tuin. Kaartersnieuws. Uitslag manillen, nieuwe mode, ondag 11., bij Mevr Van Eecke en loons. 80 kaarters. Toppe Marcel Vr. Noppe Marcel Vandeputte Jerome Versaevel R. uappon Jules Merlevede Ach. Huyghe Rog. Veryser André Debaene Urb. Vandeinse Maurice Oeraedt Michel Vervisch Michel i'ahon Jerome Merveillie Honoré lepuydt Daniël Palfliet André "andenberghe Ach. Desender H. (appon Jules Merlevede Achiel AflWWWWWMVMVVMWWWW Gemeente Bikschote ZONDAG 28 FEBRUARI 1954 GROTE PRIJSKAMP OP 2 GROTE GOLFBILJARTS jij A. Supply-Wessel, Café Meu belhuis - Inleg 12,50 fr. Man te gen man. Pelotons van 4. Tweemaal winnen: 50 fr., een beurt af. Be- kortingsprijs: fles wijn. (c-7125) Toneelavond. Zondag 28 Februari, te 19 uur in de Parochiale Feestzaal, voeren de B.J.B.ers voor hun Lourdesfonds- MarlaaJjaareen familiedrama op, in 3 bedrijven door Edm. Lauwaet, genoemd Storm over de Berger hoeve Het stuk speelt heel en al in boerenmidden en boerenleven. Na het ernstige, komt een blijspel ln één bedrijf door Jan Decat «Op het zes de». Dus, een aangename avond tn het verschiet, als opsluit van het to neeljaar 1953-54. Er wordt gevraagd aan deze die een voorbehouden plaats hebben, op tijd in de zaal te zijn om het spel, dat op uur zal beginnen, niet te storen en te belemmeren. Blindenfeest. De school van blinde- en gezlcht- swakke jongens uit Brugge, komt op Zondag 7 Maart, te 17 uur in de Pa rochiale Feestzaal, aan de mensen van Boeztnge tonen wat zij aldaar geleerd hebben, en hoe zij aldus zoeken door de wereld te geraken, zonder de hand te moeten uitsteken naar hun meer bevoordeligde medemensen. De ingang is 10 fr.; de jongens hopen veel volk te hebben. Iedereen die hun liederen en opvoeringen reeds hebben gezien en gehoord de vorige keer, zullen er zeker dees keer nogmaals naartoe gaan en propagandisten zijn, tot steun van dit schone werk «Licht en Lief de voor onze blindenDus, allen naar de zaal op Zondag 7 Maart. Kinema vertoning. Dinsdag 2 Maart. Vastenavond, te 19 uur in de Parochiale Feestzaal: een episode uit het leven van de verove raar Gensls Khan en zijn wilde hor den De inval der Mongolenmet Ann Blyth en David Tarrar. Techni color. In het Jaar 1220 dreigen de Tartaren en hun bondgenoten Europa binnen te vallen, doch stoten op de tegen stand van de Rdders uit de Kruit- vaart. De Prinses Shalimar, in het Koninkrijk van Samarcande, wil alle bloedvergieten voorkomen en weigert de hulp der Kruisvaarders, aldus vrij spel latend aan de Mongolen. Wat nu? Komt zien. Werk van de Akker. In de vergadering van Zondag 14 Februari werden twee nieuwe be stuursleden gekozen, Noyelle André en Vanderjeugt Maurice. Proficiat! M. Vanderjeugt werd tevens aangesteld als Voorzitter. Voetbal. Geluwe 9 1 Boezinge In de eerste helft zien we verdeeld •pel, maar Geluwe had geluk en leid de aan de rust met 4-1, waar we wel een paar doelttes meer verdienden. Na de rust wist Geluwe nog een 8-tal keer te doelen en Sassport ge lukte erin nog een tegendoel te net ten. Zondag a.s. krijgen we het bezoek van Passendale. Zou dat somtijds de gelegenheid niet zijn om de rode tentaam af te staan De kadetten spelen te 10 uur te- jen Cercle leper. LANCEMARK DavMsfonds. Op 5 Maart komt 't hoogtepunt van anze Witeravonden: Twee toneelspelers aan de Kon. VI. Schouwburg, nl. Jo Van Eetvelde en Lily De Schrijver treen voor ons op. Lily vertelt en ac teert de ontroerende novelle De moe der en de drie soldaten». Jo vertelt en acteert het komisch verhaal «De fanfare der Sint Jans Vrienden Ove ral oogstten die beide artisten een reu- zensucees'. Genummerde kaarten 10 en 15 fr., vanaf 1 Maart. Kaarten te bekomen bij Meester De monie. Pater Bouche overleden. Uit Lulnaburg wordt het overlijden gemeld van Pater Bouche, afkomstig uit Langemark. Ruim 10.000 inboor lingen woonden de begrafenis bij. Mo ge Pater Bouche hierboven bidden voor zijn Langemark, en speciaal voor de Jeugd. Gevonden. Na de vergadering van de Zieken- bond in a De Tap werd in de zaal 'n lederen handschoen gevonden. Even eens werd een handschoen gevonden in de Cakennestr., Terug te hekomen bij Mr. Pastoor. Voor de gedeporteerden. De gedepoteerden moeten ten laatste vóór 28 Februari hun aanvraag indie nen willen zie als dusdanig erkend worden. Ook deze die him herziening wensen hoeven dit nu te doen. In lichtingen kunnen ze bekomen: Boe- zingestraat 19; iedere voormiddag van 9 tot 12 uur. TONNEBEKE Voetbal. C. Zonnebeke 2—2 A. J. Waasten. Sedert lang hebben we geen zulke mooie wedstrijd meer gezien. Onze ploeg werd geheel omgekeerd. Tresy werd langs het lijntje gezet. Doolaeghe Roger ging linkerhoek spelen waar A. Vandamme als mldvoor zijn plaats In nam. Zo ging het precies niet slecht, -ant na 20 minuten, wanneer Atmé Vandamme drie man passeerde en dan noot doorgaf naar Delhaye. kogelde eze laatste binnen. Nog werd er dik- ijls aangevallen, maar het geluk was lot steeds aan onze zijde. Waasten dat gevaarlijk voor doel ■as, nam de kleine gelegenheden te nat; om naar doel te schieten. Een chot van op 20 meter werd afgeleid n belandde bulten het bereik van de :eeper ln doel, 1-1. Na de rust speelde Zonnebeke veel beter. Vandamme ging terug linkerhoek spelen. De keeper van Waasten moest niet veel rusten, want hij kreeg ge vaarlijke ballen te verwerken. De on zen wisten toch nog een eigenaardig goal aan te tekenen. De keeper dui kelde en kon niet genoeg ingrijpen, zodat hij met zijn rug op de bal lag. Doolaeghe kon nog, voor de keeper ten volle de bal bemachtigde, binnen trappen, 2-1. Waasten zette een ge weldig offensief ln, maar onze keeper wist mooi in te grijpen tot hij op zeker ogenblik de bal bemachtigde, tpaar in doel belandde. Zo werd de stand terug gelijk, 2-2. Zonnebeke verdiende de volle inzet. Zondag zijn we vrij. Declerck Frans zal voor de rest van het seizoen niet meer kunnen spelen wegens een ge kwetste knoesel, we wensen Frans een vlug herstel. PASSENDALE Bij White Star. Zondag tegen Beselare werd het opnieuw een zware nederlaag voor de gesternden. Het wordt waarlijk tijd dat het seizoen ten einde is, want er is geen moraal meer ln de ploeg en natuurlijk ls het dan ook zo dat alle supporters wegblijven. Zondag gaat het naar Boezinge, dat Zondag te Geluwe eveneens zwaar werd verslagen. Wordt het een nieuwe nederlaag of eindelijk weer eens een zege? Grote kaarttng. Zondag 28 Februari, in de patro nage, gaat een grote kaarting door ten voordele van E. P. Gerard Rey- naert, die binnenkort naar zijn mis sie In Uganda (Oost-Afrika) ver trekt. De verschillende winnaars van de reeksen die plaats hadden ln de café's komen hier in finale. u :l v. WIJTSCHATE Voetbal. Wijt.achate 8-1 Dranouter Aanvankelijk beloofde deze match een mooie partij te worden. De aan vallen waren van weerskanten even sterk. Dranouter opende de stand aan de 20° minuut, doch Wijtschate gelukte de gelijkmaker te netten aan de 25» minuut. Rust met 11. Na de koffie kregen we een heel andere toestand. Onze jongens wa ren volledig baas van het veld. De bezoekers weerden zich dapper. De enkele gevaarlijke aanvallen konden zij niet te nutte brengen. Wijt schate doelde achtereenvolgens aan de 46'. 50', 57', 61', 70', 75' en 88'. Ze werden gemaakt door F. Costeno- ble en R. Sanctorum, elk drie, en R. Vanthorre en A. Verklndt. Zondag, te 15 uur: wedstrijd F. C. Wijtschate IS. K. Kemmel, tellen de voor het bekertornooi ingericht door F. C. Wijtschate. De voorgaan de match KemmelWijtschate ein digde op 91. Wat zal het Zondag zijn? F. C. Wijtschate n reist naar Nieuwkerke waar zij de localen moe ten bekampen te 14.30 uur. Vertrek aan het lokaal te 13.30 u. Tombola. Uitslag der tombola van F. C. Wijt schate: 241 - 198 - 238 - 333. De prijzen dienen afgehaald vóór 10 Maart 1954. - V' GED BERICHT AAN DE BEVOLKING VAN ONZE WESTHOEK Op aanvrage ontvangt U een fraai uftgevoerde folder met staaltjes van.de voornaamste Tootal stoffen. Schrijf naar TOOTAL, Dienst.!, Van Maerlantstraat 16. Brussel 4 HANENKAMPEN IN WAASTEN-ZUID Op 2 Maart a.s. gaat de grote, meer dan 10O-jarige hanenkamp door, te Waasten-Zuid. Vroeger was dit een steekspel tussen de grote heren, en nog het meest iets in de zin van Frankrijk-Belglë; doch thans beperkt zich dat tot de onderlinge groepen, zo staan er voor Vette Dinsdagvol gende verenigingen tegenover elkaar: Waasten, Wijtschate (Callens) Vlamertlnge (Dcvos). Watou en Me- sen, tegen Zandvoorde (Pauwels), Merkem en Komen, Liefhebbers van hanengevechten, weest allen op post. Eerste kamp te 16 uur. Uitslagen van Zondag laatst. 1. Callens - Vervisch 0-1 2. Sap. Pompiers - Pérenchies 0-1 3. Capaert - Callens o-l 4. Vervisch - Demeyer 0-1 5Lefèvre - St Hubert 0-1 6. Jonkershove - Feys o-l 7. Dumoulin - Cardoen 0-1 8. Menu - Lefèvre x-x 9.Castelein - Vanhove x-x 10. Vervisch - Cardoen 0-1 11, De Onklopbare Wijtschate, 6 kg. tegen Pérenchies, 3 yt kg., ito. TELEFUNKEN RADIO bij Stevens Gebroeders. POELKAPELLE Burgerstand. Geboorten. Vancoillie Greta, d. v. Frans en Huyghe Marietta, Statie straat. Vermeulen Rosette, d. y. Gerard en Deboodt Maria. Toneel. Op Zondag 28 Februari 1954, te 18 uur, voert de B.J.B. op: «ver geten en Vergeven drama ln drie bedrijven en: «Twee Honden aan één Been». Prijzen der plaatsen: 20 en 15 frank. Het geheel staat onder leiding van Meester Dewilde. Werk van de Akker. Op Zondag 28 Februari, te 15 u., bij Justin Willaert, Nieuwplaats 11, kosteloze prijskaarting voor de In geschrevene leden 1954, met 500 fr. als prijzen. opbrengen, indien het ge plaatst wordt bij de de bijzonderste privaatspaarkas van België (Private onderneming "beheerd door het K.B. van 15 December 1934) Beheerde Kapitalen: Meer dan 2 milliard frank. VERTEGENWOORDIGERS Beselare: M. Emiel Cardoen Bikschote: MeJ. Fernanda Pattyn Boezinge: M. I. Govaert Brielen: M. G. Beele-Verdonck Dikkebus: M. Arthur Laperre Elverdinge: M. Germain Ollevier Geluwe. M. Jos. Vanrljckegem Geluveld: Mevr. M. D'haene-Gruwe7 Houtem-Ieper: M. Adolphe Six leper: M. Robert Van den Bogaerde Kemmel: Mevr. G. Derathé-Debaene Komen: Mej. Gisèle Houpe. Langemark: Mevr. V. Peene-Callens Leisele: M. Camllle Dezillie. Mesen: M. Frans Thevelin Oostvleteren: Mej. Maria Smis Nieuwkerke: Mej. Ghlslalne Lemaire Noordschote: M. Michel Butaye Mevr. R. Smis-Butaye Poelkapeïle: M. Maurice Gheysens Poperinge: M. Delaleau, Vlaming straat, 13 Proven: M. R. Muyssen-Pareyn Reninge: Mevr. A. Vannieuwenhuyse- Devisch Reningelst. M. Origêne Camerlynck Roesbrugge-Haringe: M. R. De Puydt St'Jan-Iep.: Mevr. G. Leleu-Debaillie Stavele: M. Jozef Cornells Vlamertinge: Mej. C. Van Elslande Watou: Mevr. Camlel Vandenberghe- Vandevelde Wervik: M. Karei Boone Westouter: M. Remi Delanote Westrozebeke: M. Hubert Cappelle Westvleteren: Mej. Maria Ackerman Wijtschate: M. Cyriel Maerten Woestew M. Henrl Gouwy Zandvoorde: Mevr. O. Philips-Van- denbroucke Zillebeke: M. Antoon Hellebuyck Zonnebeke M. André Van Walleghem Leningen op Eigendommen (C-1662) na lezing, ons blad in de handen van een vriend of gebuur die het nog niet heeft. U bewijst er ons een dienst mee. Dank. BESELARE Dhr C. Soenen, gewezen bur gemeester, haastig overleden. Woensdag 17 dezer, in de avond, verspreidde zich als een lopend vuur tje de droeve mare dat dhr Camlel Soenen, echtgenoot van Calis Ade- lina, haastig overleden was. De vo rige Vrijdag was hij aanwezig op de Gemeenteraadszitting; Zondag en Maandag was hij nog op het dorp en in de voormiddag woonde hij een begrafenis bij. Zo haastig was het gekomen, toen hij zich onwel ge voelde bij het kappen van knotwil gen en aan zijn broeder verklaarde wat op bed te gaan rusten. De plechtige uitvaart had. Dinsdag te 10 uur plaats onder zeer grote volkstoeloop. Twee kronen namens het Gemeentebestuur en de C.O.O., en de vlaggen van Boerenbond en H. Sacramentsgilde gingen de stoet vooraf, terwijl de Jongste leden van de Gemeenteraad langs de lijkbaar opstapten, gevolgd door de overige Raadsleden, de Commissie van Open bare Onderstand, de Kerkfabriek, bet gemeentepersoneel en vele vrienden. Op het kerkhof sprak Dr A. Defe- ver een lijkrede uit waarin hij wees op de loopbaan van de overledene die te Beselare geboren werd in 1878, vanaf 1930 lid was der Commissie; als Raadslid aangesteld werd op 4 Januari 1939 en op 25 Januari van het zelfde jaar tot Burgemeester be noemd. functie die hij uitoefende tot November 1944. Dr Lefever legde vooral de nadruk op de. moeilijke taak die hij in die oorlogsperiode te vervullen had en tevens op de al gemene achting en sympathie die hij in alle lagen der bevolking mocht genieten. Namens de C.O.O. sprak dhr Paul Masscheleln, die vooral de nadruk legde op de vele kleine, maar goede daden, die op zijn levensbaan lig gen verspreid. Het was een goed man met een goed hart, een klare kijk. gezond verstand en grote een voud. In hem verliest Beselare een ge kende, eenvoudige en graaggeziene figuur. Davidsfonds. De leden werden verwittigd dat op 28 dezer een reis wordt Ingericht naar Roeselare, waar men de op voering gaat zien van Vondels Lu cifer Op Dinsdag 2 Maart, zal in het Patronaat een filmavond gegeven werden met de prachtige film: «Mijnheer Vincent». Hier zal zeker niemand willen ontbreken. Leden 7 fr.; niet-leden 12 fr. Vogelten toon stellln g. Heden 27. Zondag 28 Febr. en Maandag 1 Maart gaat de prachtige vogeltentoonstelling door in de bo venzaal van De Elfpenner en In gericht door de plaatselijke vogel club. Bij Eendracht F. C. Beselare. Met verbazing hebben we verle den week het kwetsend artikel van Geluwe gelezen. We zijn altijd goede vrienden geweest en de matchen tus sen beide ploegen werden altijd spor tief betwist. Wij, die onze spelers door en door kennen, weten dat zij stuk voor stuk als faire en sportieve jongens mogen doorgaan en de kwet sende bewoordingen van Geluwe hebben hen pijnlijk getroffen. In dien Geluwe gekwetste spelers had, dan is het door de omstandigheden geweest en er was hier geen vrijwil lige actie in te constateren. Het komt ons veeleer voor dat het gecamou fleerde verontschuldigingen zijn om de nederlaag te verschonen,want Be selare won deze match op overtui gende wijze. Beselare heeft Zondag laatst ten andere nogmaals bewezen voor het ogenblik wel het beste elftal der reeks te zijn door Passendale te gaan verslaan met 11-1. Wij zullen over deze match niet uitweiden daar Be selare er heer en meester was. Zondag is het de grote schok te Beselare. De leider Dadizele komt op bezoek. Onze jongens welke te genwoordig in blakende conditie ver keren zullen er alles op zetten Da dizele te kloppen en daartoe zijn ze best in staat. HOLLEBEKE Schuttersnieuws. Uitslag van de handboogschieting op de liggende wip in de herberg «De Vette Os», bij A. Dierynck: Top: Grouset Eric (Zill.); Zijden: Vanderbeke Marcel (leper) en Verhaeghe Julien (Boezinge); Kallen: Derou Lucien (Zandvoor de) en Verhaeghe Julien. Uitslag der flessenschieting in 't Nieuw Hollebekebij Benoni Leire Stilhangende flessen. - 25 deelne mers. - 1. Gruwez Marcel; 2. Logier Camlel; 3. Cahier Jules; 4. Matteys Leon; 5. Vandenbussche Leon; 6. Verfaillle Antoon. Vliegende flessen. - 24 deelne mers. - 1. Soenen Odiel; 2. Huyghe Julien; 3. Bauwen Norbert; 4. Eve- raet Jules; 5. Lelre Benoni; 6. Ta- venier Camiel. Uitslag teerlingbak. - 1. Dierynck André; 2. Pieters Mlcbel; 3. Hostens Albert; 4. Pieters Roger; 5. Taveniêr Camlel; 6. Vanderbeke Evarist; 7. Everaet Jules. GELUWE Burgerstand. Geboorten. Vanrobaeys Lucas, z. v. André en Decuypere Beatrix. De Saedeleer Patrick, z. v. Robert en Leyn Paula. Huwelijk. Vandenbruwaene An dré, v. Wortegem, en Vandamme Maria. v. Geluwe. Overlijden. Irma Deneire, 76 J„ wed. v. Victor Desmet. Vrienden van lourdes. Op Zondag 28 Februari, te 16 u.. In de zaal van de H. Familie, G. de Stuersstraat, te leper, trekking voor de vrienden van Lourdes. Minstens 7 leden uit de streek van Geluwe zul len prijs hebben voor een Lourdes- rels. Davidsfonds. Zondag a.s., te 18.30 u., in de St- Jozefszaal, komt de eminente alom- gekende spreker. E. H. Seys, aalmoe zenier in de Leuvense gevangenis, met zijn buitengewone voordracht over Gevangenisleven Toegangs prijs: 10 fr. Familiekaart; 35 fr. Voetbal. S. K. Geluwe 9 2 Sassp. Boezinge Deze wedstrijd, door de thuisploeg met afgetekende cijfers gewonnen, ondanks er met 4 reserven diende opgetreden, had niet, veel om het lijf. In de eerste helft ging de wedstrijd futloos door met de bezoekers het meest ln de aanval, doch hun voor- lijn vergat telkens op doel te schie ten. wanneer ze kans had. Daar hun doelverdedlger uiterst zwaif was, we zen de bordjes 3-1 aan de rust. Na de koffie was' er nog slechts één ploeg op het veld. De Sassporters werden op hun doel geplakt en kon den niet verhinderen dat de thuis ploeg nog zesmaal de weg der netten vond. Zondag a.s. spelen onze Sportkrin- gers andermaal aan huis en dit voor de laatste keer van dit seizoen. El verdinge komt op bezoek. Nogmaals een buitenkansje om twee punten rijker te worden en wie weet, mis schien wordt de-tweede plaats ermee veroverd. MESEN Burgerstand. Overlijden. Magdalena Vande- velde, 59 J., wed. v. Henri Willemyns. Christelijke Vrouwenbond. Zondag 28 Februari, gaat de grote gewestelijke studiedag door in de feestzaal van het Christen Werkers- verbond te Wervik. Als sprekers tre den op: Z. E. H. Peel, arrondisse- mentsproost; Mevr. Vermelren, natio naal voorzitster; Mej. A. Vandecap- pelle van het Nationaal Verbond en Volksvertegenwoordiger Jeroom Stub- be. Een bijzondere autobus wordt voor de deelneemsters ingelegd. De belanghebbenden die de reis wen sen mede te maken, dienen zich on verwijld aan te geven bij de plaatse lijke schrijfster van de bond: Mevr. R. Develter-Hoflack, Armentierssteen- weg 11. WAASTEN Burgerstand. Geboorte.. Colette Vanacker, d. v, Antoine en Pollet Yvonne. Overlijdens. Marle Catelin. 78 j., wed. v. L. Hessel. August Lignel, 86 j., echtg. v. G. Druart. Zilveren Jubileum. Op 5 Maart viert onze stad het 25- jarig bestaan der klokken! De 3 klok ken werden gegoten in 1928 door de h. M. Sleghers-Cóussard uit Tellln, en gekerstend door wijlen Z. E. H. Delae- re, deken te leper, onder de namen van: Marie-Louise, met als peter en meter, Mr Oh. Lepoutre-Slx en Mevr. Lepoutre-GoumaereDeze klok werd voor het eerst gegoten op 15 Mei 1683. Ze werd ontvoerd naar Rljsel geduren de Duitsers naar Essen overgebracht de de Franse revolutie en hergoten op 8 April 1808. In 1917 werd ze dan door en gesmolten voor Oorlogstuig. De bindtekst: Ik hen de grootste en zwaarste klok. En luid uit dank voor U mijn God! Pierre-Anna, met als peter en meter dhr P. Desimpel en Mevr. Cap- peüe-Pollie. Deze klok luidt het Ange lus en heeft volgende bindtekst: Bij het morgengloren, Zing ik tot U. o Vrouwe! Samen met d' Engelenkoren, Een lied van vree en trouwe. Jean-Marie, met als peter en me ter dhr R. Lepoutre en Mevr, M. Lut- tun-Vanuxem. De bindtekst: In vreugd en rouw, Blijf ik U trouw! Gij zijt de ziel van mijn Ic-ven, Dank, O Heer, voor deze zegen! Do klokken wegen respectievelijk: 1293 kg; 550 kg, en 525 kg. Van het Accordeonfront. Georges Dewitte moest zijn poging voor h-et breken van het wereldrecord accordeonspelen opgeven na 52 u., 45 min. gespeeld te hebben. Voetbal. Zonnebeke 2-2 Waasten Nadat de thuisspelers gedoeld had den. konden de bezoekers, langs hun midvoor de bordjes in evenwicht bren gen en de rust werd bereikt met 1-1 stand Na de rust namen de bezoekers weer voorsprong, doch de grensmannen lie ten niet b: gaan en stelden weer ge lijk. Ze vielen verder aan, doch de verdediging van Zonnebeke stond pal. Juiste uitslag. 21 MAART is een datum die iedereen indachtig moet houden. Het is de datum waarop de nieu we moderne feestzaal «FAMILIAL» te WESTNIEUWKERKE geopend wordt met een BUITENGEWOON BAL, enig in de streek, op hetwelk de grootste voldoening wordt ver zekerd. Meer hierover in volgende num mers van dit blad. (c-7213) Tijdens de week van 7 tot 13 Fe bruari werden er per dag gemid deld 176.343 ten volle arbeidsge schikte volledig werklozen gecon troleerd onder wie 122.072 mannen en 54.271 vrouwen. Tegenover de vorige week wordt een vermeerdering waargenomen met 2.699 ten volle arbeidsgeschik te volledig werklozen. NIEUWKERKE Hier de K.A..J. Velen zullen bij het lezen van de ze titel aardig opkijken en wellicht denken: dat is een vergissing 1 Neen, mis hoor! Aardig kan het wel klinken, makr daarom ls het niet minder waar. Ook hier is er een K.A.J., of anders ge zegd, een groepering van katholieke Jonge arbeiders. Een woordje meer daarover. Reeds vier maanden zijn er enkele jonge kerels, die de koppen hebben bijeengestoken, om door studie zich in te diepen in de grote nood die de arbeidersjeugd vooral treft. Met spanning, ijver en hunkerend .verlangen zagen zij de datum van 28 Februari tegemoet. Immers die dag wordt van bete kenis voor de jeugd ln het algemeen van onze gemeente. 28 Februari 1954 ls de laatste dag vooraleer de schone lentemaand Maart ln te lulden. De lente brengt de zolang verwach te zon, en de zon op haar beurt schenkt ons blijheid, vreugde en ver maak. Met de lente trekt de jeugd naar bulten, want spel en sport lacht haar tegen. Maar de lente, ver geten wij dit vooral niet, brengt ook nieuw leven. Dit leven moet schoon worden, heerlijk en geladen van jeugdige verwachting. De jeugd, zo zegt men. wordt dik wijls. en terecht, vergeleken als de lente van onze leeftijd. Het is die tijd waarover de ouden van dagen zo gaarne en vol heimwee spreken en dan ook opnieuw zo kinderlijk blij van genieten. Op 28 dezer zullen dan onze eerste acht kajotters plechtig ingelijfd wor den in de grote kajottersfamilie van ons land en van gans de wereld. Om de grote ernst van dit ogen blik te onderlijnen is het de natio nale Proost van de K.A.J. Z. E. H. Uilenbrouek. die de plechtigheid zal leiden en de kentekens zal wijden. Filmavond. Op Zondag 28 Februari, te 6 uur, zal de plaatselijke B.J.B. in de feest zaal van het klooster een filmavond houden. De Hemel boven het Moe ras Dit zal door enkele ontspan ningsnummers voorafgegaan worden. Allen hartelijk welkom! Gemeente Brielen ZONDAG 28 FEBRUARI 1954 tn het Hof van Commerce PRACHTIG DANSFEEST VOOR DE VOETBALCLUB. Orkest Michel Richet, wereld recordhouder accordeon. Aan vang te 18 uur. (c-7260) BRIELEN Voetbalnieuws. Triestige Zondagnamiddag zonder voetbal en dan nog op het qgenbltk dat onze voorlijn op dreef geraakte. Het overblijvende programma zal van onze Sporters een flinke inspan ning vergen willen ze hun punten- tabel zien verhogen. Aan huis die nen Geluwe en Beselare bekampt, terwijl op verplaatsing de strijd dient aangebonden tegen Dadizele. Le Bizet en Waasten. Toch zien we hoopvol de komende wedstrijden tegemoet daar onze aanvallers in de match tegen Passendaie het bewijs geleverd heb ben nog de weg der netten te ken nen. Zondag a.s. verplaatsing naar Waasten. Harde kamp jn het voor uitzicht. Vertrek te 13.45 u. per auto car. Wil je hem Zondag a.s. horen? De recordhouder accordeon, Michel Richet, bijgenaamd «Strop», uitba ter van Café Astrid Scherpen- berg, Loker die deze week 113 uren onafgebroken speelde komt bet Vas tenavondbal der voetbalclub opluis teren. Aanvang in het Hof van Commerce te 18 u. Kerkelijk nieuws. Zoals reeds aangekondigd werd, zullen de vastensermoenen dit jaar gehouden worden elke Vrijdagavond te 19 uur. Z. E. H. Verdonck, onder pastoor op St Niklaas te léper, zal de lijdensmeditaties prediken. LOKER Kerknieuws. Zondag 28 Febr. 7.30 u.: Gez. Mis voor Pierre Miniailo echtg. v. Irma Malfait. - 's Namiddags te 16.30 u.: Metten voor Marle Vereecke. Maandag 1 Maart. 10 u.: Begra- fenisdlenst voor Marle Vereecke, wed. v. Cyriel Lamerant. Woensdag 3 Maart. Ascfag; ge boden vasten- en vleesdervingsdag. 7.15 u.: Aswijdlng; uitdeling van Askruisjes voor en na de Mis. - 7.30 uur: Gez. Mis ter ere van de H. Jo zef; 7° Woensdag van voorbereiding, 's Avonds te 6 u.: Lof. Donderdag 4 Maart. 's Avonds te 17.30 u.: biechtgelegenheid voor de eerste Vrijdag. Vrijdag 5 Maart. Eerste Vrijdag. 7.30 u.: Gez. Mis ter ere van het H. Hart, uit eerherstel. Algem. Com munie voor de Eerste Vrijdagbond en de schoolkinders. 's Avonds te 19 u.: Rozenkrans en Passiesermoen door een Pater Capu- oijn. Zaterdag 6 Maart. Eerste Zater dag. 7.30 u.: Gez. Mis ter ere van O. L. Vrouw Onbevlekt. Zondag 7 Maart. 7.30 u.: Gez. Mis voor Odiel Deschilder, gevraagd door de dragers. - 14 u.: Vespers, Kruisweg en Lof. Maandagavond, te 19 u., vergade ring voor de ijveraarsters van de Eerste Vrijdagbond. Het is het ver langen van Z. Exc. Mgr de Bisschop dat er veel gelovigen de Passieser moenen bijwonen en tegenwoordig zijn in de Kruiswegoefening. De sermoenen worden de Vrijdag avond gepredikt. Loker heeft getoond met de missie dat ze talrijk konden opkomen. Zorgt er voor dat het werk tijdig gedaan zij en gij ook in groot getal naar de passiesermoenen op komt. Davidsfonds. Dinsdag 2 Maart, Vastenavond, komt de gekende schrijver van Pee- gie, Willem Denys uit Roeselare zelf voorlezen uit het tweede deel van zijn werk. Velen hoorden hem voor Radio Kortrijk, nu is hij er zelf in de feestzaal te Reningelst. Er is een speciale autobusdienst ingelegd over Dranouter, Loker Westouter naar Re ningelst. Leden en niet-leden zijn welkom. Wie een aangename avond wil door brengen, met gezonde Westvlaamse lach, kome naar 't Davidsfonds te Reningelst. Toneel. Vergeet niet dat onze toneelgroep Jong en Vrij Zondag 28 dezer en Zondag 7 Maart zelf optreedt in eigen lokaal met het prachtig drama De Zonen van Stendhal \Vie van to neel houdt moet dit zien. Steunt onze toneelmaatschappij, wakkert ze aan door uw talrijke óp- komst. Gij zult het U ook niet be klagen. GAST, te Brussel, bij bakker uit de Vlaanders. Kost en Inwoon, 's Dinsdags vrij. - Besmélaan 133, Vorst-Brussel. - Tel. 43.02.83. (7261) SCHRIJFMACHINE «Azerty», gans nieuw, aan spotprijs. - Zich wen den: J, Haeyaert, Landing 6, Vla mertinge. (7262) ELVERDINGE Botsing. Voor de zoveelste maal kwamen verleden week, op éen morgen, weer twee personenwagens in de Boezin- gestraat, ter hoogte van de Steen straat, met elkaar in botsing. Deze personenwagens werden bestuurd door dhr Frans Dewulf uit Boezinge, die in de richting van de grote baan kwam gereden, en dhr Albert Ker- rinckx uit leper, die de Steenstraat wilde inrijden. De botsing bepaalde zich gelukkig tot geringe stoffelijke schade. Gelukkig maar! Maandag 11. kwam rond 13 u. een autocamion, volgeladen met stro, uit de richting van Woesten gereden. Gekomen aan het grote kruispunt, ter hoogte der Boezmgestraat, sloeg plots een deel van het stro ten gron de. De geperste stro-massa kwam zelfs op het voetpad terecht. Geluk kig dat daar juist geen voorbijgan gers waren anders had het slechter kunnen aflopen. J. B., die daar juist met de fiets kwam voorbijgereden kon het wegslingerende stro nog op het nippertje ontwijken. Bij het A.C.V. Op Zondag 28 Februari a.s. wordt in de feestzaal van het park, door het bestuur van het A.C.W., een ju bileumavond, ln voorbereiding van de grootse viering van het 50-jarig bestaan van het A.C.V. te Gent, op 27 Juni a.s.. ingericht. Te dezer gele genheid komt de cabaretgroep Mar- dijck uit leper ons op een prachti ge ontspanningsavond vergasten. De prijzen der plaatsen zijn gesteld op 15 fr. (genummerd) en 10 fr. De in- gangskaarten zijn te bekomen in het lokaal der Ziekenbond, bij Maurits Blanckaert en ook op de dag der ver toning aan de ingang der zaal. Pensioen. Op Zondag 7 Maart a.s. gaat van 9.30 u. tot 11 u. ln het gemeentehuls de maandelijkse zitdag door voor het Innen der pensioenbijdragen van alle vrijverzekerden, geboren in Februa ri. Boekje voor ontvangstbewijzen meebrengen a.u.b. Ongeval. Cappelaere Nestor, wonende Steen straat 9, kwam zoals naar gewoonte van zijn werk huiswaarts gereden toen hij over zijn stuur stuikte en vrij onzacht op het fietspad beland de. Hierbij liep hij lichte verwondin gen op, doch kloeg van inwendige pijnen. S. K. Elverdinge 48 B. S. Poperinge De onzen voelen seffens de verde diging der bezoekers aan de tand. Na een 15-tal minuten spel wijzen de bordjes 1-0, dit langs Maricau. En kele minuten later gelukt er Cardoen in met een ver schot 2-0 van te ma ken. Niets liet dan vermoeden dat onze doelwachter nog 8 maal zou verslagen worden. Nog vóór de rust weten de bezoekers hun achterstand op te halen en zelfs uit te lopen tot 2-4, vier doelpunten, waarvan slechts twee reglementair (buitenspel!) Na de rust weten de B.S.-mannen er nog eentje bij te lappen, maar onze jongens reageren heftig. Dery- cke maakt er 3-5 van. Carpentier volgt zijn voorbeeld en schiet num mer 4 binnen. De gelijkmaker berei ken wij niet, want Dame Fortuna is ons niet gunstig. Zo blijft de stand tot op een 7-tal minuten voor het einde. Soenen geraakt gekwetst en de bezoekers maken van deze gele genheid dankbaar gebruik om onze doelwachter nog 3 maal te vloeren. Onze Jongens verdienden beter, niet waar scheidsrechter? Zondag a.s., als laatste verplaat sing, naar Geluwe! Een zware karwei voor de boeg. Vertrek te 13.30 u. per autocar. Supporters, steunt uw club. VLAMERTINGS ACCORDEONIST AAN DE EER ELVERDINCE MEVROUW, MEJUFFER, Voor het HERMAZEN van uw kousen, kunt U zich van heden af wenden tot Robyn Solange, Boezingestr. Verzorgd werk. Spoedige bediening. Dank bij voorbaat. (c-7253) past in uw camions: CHEVROLET FORD BEDFORD DODGE FARGO STUDEBACKER enz. Alsook in alle LEGERTYPES. BIJZONDERE VOORWAARDEN. Zich wendenM. VAN DER BAUWHEDE| 29, Dhondstraat, IEP ER Tel. 430.3 DIKKEBUS Boerengilile - T.B.C.-Bond - B.J.B. Op Maandag 1 Maart 1954, te 19 u., ln 't Hof -van Commerce bij Ja cques Goudeseune, houdt de Heer Veearts Ostyn uit Poneringe een uiterst belangrijke voordracht over Veeziekten Alle woekerdieren uit onze stallen blijft de leuze der veefokkers. Be langhebbenden, de statistieken wij zen uit dat op elke 5 diefen 1 woe- kerdier in de stallen huist. U zult van deze gelegenheid ruimschoots gebruik maken om het nuttige met het aangename te paren. De besturen der inrichtende bon den heten U bij voorbaat welkom. Ook de families van leden der boven vermelde boerenorganisatles worden op deze vergadering vriendelijk uit genodigd. Burgerstand Overlijden. Lucie Lermytte 79 jaar, wed. Charles-Louis Nouwinck. A'reemd bezoek. De schooljeugd der beide scholen werd Maandagnamiddag aangenaam verrast door het bezoek van tivee ho ge omes uit de woestijn. De twee- bultige kame'en stonden ter be schikking der kinderen die graag een ritje maakten op deze schepen der woestijn. Het bezoek was van korte duur maar voor onze Jongens zeer interessant. In de zaal Oud-België te Gent ging de finale door van het accor- aeonfestival. Het was de Vlamer- tingenaar dhr Cyriel Debruyne die met Scène de balde eerste prijs wegkaapte. Wij wensen de overwinnaar van harte geluk met deze prestatie. Dhr Debruyne is spelend lid van het gekend orkest «The Willy's Band VLAMERTINGE Sportkring. S. K.V. 3—9 E. Wervik. Reeds aan de 12" minuut zouden de bezoekers op hoekschop het ope- ningspunt netten en aan het half uur was de forfaitscore bereikt. Kee per Debruyne, die de zieke Coppens verving, vermocht niets tegen de vijf doelpunten, waarvan hef derde kwam van de voet van M. Hollebeke, die de bal verkeerdelijk, achteruit speelde. Onze verdediging was letterlijk overrompeld en de kandidaat-kam pioenen hebben werkelijk bewezen de titel waardig te zijn. Ook ln de tweede helft, -"-"neer ze de stand tot 09 opdreven, voelden wij zo zeer aan dat M. Guillemont en R. Cauliez ln onze verdediging ontbra ken om de vele aanvallen te dwars bomen. Wervik speelde mooi voetbal, te meer daar de Sportkringers dit toe lieten en zich niet lieten verleiden om een obstructlespel, ten einde de nederlaag zo laag mogelijk te hou den. Gans de match door weerde onze voorlijn zich om de eer te red den: dat er in de laatste vijf mi nuten twee doelpunten van Allaeys en één van M. Hof de uitslag in 39 zouden wijzigen had wel niemand gedacht, want de grensbewoners leg den zo een meesterschap aan de dag en toonden zich heel zeker een klas se sterker. Vooral de bezoekende voorlijn met de belde buitenspelers die hun buitengewoon vlugge mid denvoor zodanig wisten te lanceren dat hij immer alleen vóór doel kwam en onze doelwachter machte loos stond. In deze wedstrijd is het vooral op gevallen dat het onze mannen ont brak aan snelheid en dat ze aldus met zulke hoge cijfers verloren om dat ze overal /een tikje te laat kwa men. Zondag a.s, moeten wij naar Luin- gne, dat zekerlijk zijn betekenis volle vijfde plaats in het klassement zal willen behouden. De gekwetste R. Cauliez zal naar alle waarschijn lijkheid vervangen worden door R. Messiaen. V. B.J.B. Deze dagen zullen de leden der Boerlnnenjeugd zich bij elke familie aanmelden om een vastenbordje aan te bieden. Dit kan onder het kruis beeld in de keuken aangebracht worden. Iedereen mag er voor geven wat hij wil. We hopen dat iedereen ze goed zal ontvangen. Boekerij. Een nieuwe serie boeken werd aan gekocht. waaronder veel jeugdlec tuur. De laatste Zondagen waren er boven de honderd uitleningen. Het gaat in stijgende lijn. Brengt uw boeken zonder uitstel binnen na veertien dagen en houdt ze net. Kampioenschap van Het Vliegende Wiel Zondag a.s., 28 Februari, staat de titel van deze wielerclub op het spel. De jongens van Voorzitter C. Logie worden er de baan opgestuurd voor een afstand van 55 kin. of 5 ronden al over de Geithoek, Dorppl'aats en Brandhoek, met vertrek (14.30 u.) en aankomst aan het lokaal, bij N. Bafcop. Daar de oud-kampioen R. Ghis- qulere niet Ingeschreven werd, ls de titelstrijd zeer open en zal het waar schijnlijk gaan tussen de drie be roepsrenners: Cleenewerck Minne en Noyelle, terwijl we echter niet uit het oog mogen verliezen dat de lief hebbers over een korte afstand even goed hun man kunnen staan; zo zouden Deboodt, Crabbe, Vermeulen, Ryckewaert of Desmedt wel voor de verrassing kunnen zorgen. Bij de beginnelingen heeft de lo cale crack J. Vankemmel het meest kans, ten ware Carpentier, Lamaire, Delaere, Beele, Bouttligier of Bocar- ren er anders zouden over oordelen. Prijskaarting. Uitslag der prijskaarting bij Thuur Cleenewerck: 1. G. Cauliez en F. Deberdt. 2. Parrein H. en Goeman J. 3. Rassalle G. en Bondue G. 4. Desmet M. en Rabaut A. 5. Vermeersch M. en Debert M. 6. Devos J. en Louf J. 7. Vandenbroele en Sercu. 8. Deman G. en Haezebroek J. IMbISI! of geven de hoogste opbrengsten wanneer hun bemesting per Ha. bevat. (7171 DUIVEN KAM PIOEN EN GEVIERD TE LANGEMARK Bij De Frontduif had Zondag jl- de viering plaats van de Kam pioenen van het afgelopen seizoen. Nadat enkele mooie duiven bij opbod verkocht werden ten voorde le van de renner-liefhebber Michel Deboodt, bracht de clubsecretaris Valère Verkinderen, verslag uit over de verrichtingen van de maat schappij tijdens het seizoen 1953, waarna hij lezing gaf van de uit slagen van de kampioenschappen welke in' dit seizoen betwist werden. Voorzitter Arthur Debergh over handigde vervolgens de prijzen en diploma's aan de volgende kampi oenen Kampioenschap beneden Parijs ren, uit Langemark; 2" Cyriel Lyp- hout, Langemark; 3" Maurits Log- ghe, Poelkapeïle; 4- Camiel Theet- aert, Merkem; 5" Camiel Van Acker, Langemark. Kampioenschap boven Parijs 1" Kampioen, Maurits Logghe, Poelkapeïle; 2" Maurits Terryn, id.; 3" Cyriel Lyphout, Langemark; 4' André Maeckelberghe, Woum.en- Jonkershove; 5° Cam. Dewilde, Langemark. De viering werd besloten met een gezellig samenzijn, waarbij natuur lijk een en ander hartig woordje gewisseld werd over de verdiensten van al de witte of blauwe pennen 1' Kampioen, Valère Verkinde- van Langemark en omstreken. 1 i De leden van «De Frontduif» met vooraan de kampioenen die ge vierd werden. BURGERSTAND Geboorten. Desmet Ciaudine, d. v. Arthur en Deppt Marguerite. De- lobel Jean-Claude, z. v. Joseph en Breyne Elza. Colpaert Marie-Ange, d. v. Leon en Eggermout Elisabeth. Ugllle Mari--Rose, d. v. Henri en Knockaert Agnes. Overlijdens. Indevuyst Irma, 70 j., echtg. v. Bulck&ert Jules. Lo- fevere Seraphine. 75 J., ongeh. Ooghe Maria, 71 j., wed. v. Mas- scnelein Folydoftr, Huwelijken. Develder Eugène, vlasw. en Ghesquiere Dinise. Hoedt Eddy, wever, en Noif Irene, spinster. DAVIIDSFONDS Donderdag 4 Maart 1854 om 20 uur in de bovenzaal van St Pol krijgen de muziekliefhebbers thans een buiten kansje. Onder titel: «Van Adam? en Eva tot Strawinsky g: eft musicoloog Vermandereeen algemeen over zicht van de muziekgeschiedenis, met auritie van enkele meesterwerken. De leden van het Davidsfonds heb ben kosteloze toegang, niet-leden be talen 5 fr. TONEEL De ton:elgroep Hoger op ls terug druk ln de weer voor haar laatste op voering van dit seizoennlEchtge noot gevraagd kluchtige comedie, in vier bedrijven door Fl. Kilpatrick, ver taald uit het Engels. Na de prachtig, opvoering van «-En waar de sterre bleef stille staan zul len onze toeschouwers niet nalaten dit mooie blijspel bij te wonen. De vertoning gaat door op Zondag 21 Maart, in de zaal «Het Volksbelang». APOTHEEKDIENST Zondag 28 Febr. '54 en wachtdienst van 28 Febr. tot 7 Maart 1954: dhr Desmadryl Paul., Molenstraat, 1. ELECTRICITEITSDIENST Week van 26 Febr. tot 6 Maart '54. Zich wenden tot Vandamme Louis, Ten Brielenlaan 68, Wervik. Tel. Ko men 555. Op de werkdagen, na 17 uur, zich wenden Gasstraat, 3. Tel. Komen 53. TONEEL Zondag 28 Febr., te 18 uur, zal de feestzaal Het Volksbelangalweer vollopen voor 't prachtig toneelspel. «De moeilijke keuze door Eug. Coi- ne uit Menen. Het stuk wordt opgevoerd door het welbekende gezelschap Deugd en Vermaak uit Menen en zal heel ze ker in de sm^ak vallen van de tal rijke Wervikse toneelliefhebbers. GOLFBILJARTPRIJSKAMP In de herberg Au Moulin Vert was de uitslag als volgt: 1; 2 en 5. Sarron Camille; 3. Gryson Julien; 4. Logie Roland; 6. Lefever Leon; 7. Coudror. Gerard. In de herberg De Prins 1 en 6. Decroix Gilbert; 2. Vanmel- laerts Jules; 3. en 5. Delva Jozef; 4. Durnez André; 7. Decherf Lucien. FEESTAVOND Op Zondag 14 en 21 Maajt, grote feestavond bi.i de Zusters van Liefde, Koeistraat, 26, voor de studerende jeugd. Opvoering van De Fluwelen Melo die door Yvonne Waegemans, afge wisseld met zang, muziek en ballet eigen aan het stuk. 40 deelnemers. Zoekt g'iets t'huren of te kopen. Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of wat? Wacht niet langer plaats nog heden 'n KleinZOEKER in ons bladl «DE VLAAMSE ZANGERS» IN FEEST Nieuwe giidevlag ingehuldigd. Zondag is voor de bloeiende vinke- nlersgune De Vlaamse Zangereen schone dag geworden. M n vierde im mers de inhuldiging van beo nieuw gilaevaandel. Deze leestviering werd ingezet met een pl chiige qankmis in Smt-Meda,rduskerk, die opgedragen werd voor de afgestorven en levende led-n d r vlnkeniersgildeTijdens de ze H. Mis werd het nieuw vaandel door Z. E. H. Pastoor Desmedt ge wijd. In de namiddag had in het lo kaal «De lustige Vinkenier», bij I41- eien Catteau e.n grote feestvergade- ring plaats. Verschillende afgevaardig den met vlaggen van vinkeniersgilden uit omliggende gemeenten war. n op dit feest aanwezig. Wij bemerkten o.m. Le Pinson de la Douve» uit Waasten; Les Joyeux Pmsonniers uit Korn'.n; De toekomstvirikuit Mesen; «De Lustige Vinkeniers.» uit Menen; Elk zijn rechtuit Wervik en De Lustige Vinkeniers eveneens uit W/rvik. Het was de heer Daniel Vanhaecke, voorzitter, die namens 't bestuur een korte toespraak hield en de aanwezige vinkeniers bedankte voor hun talrijke opkomst naar het feest. Daarna was het de beurt aan dhr Masschelein André, Gewestleider der Vinkeniersgilden, die de feestrede hied. Spreker bracht in het hijzon der hulde aan het wakkere bestuur, dat alles in het werk heeft gesteld om zich een prachtige nieuwe gilde- vlag te kunnen aanschaffen. Daarop werd de erewijn aangeboden aan al de aanewzigen. Na deze feestveigade- ring volgde dan een optocht door de bijzonderste straten der stad. Aan het Gedenkteken der Gesneuvelden werd door de heer André Deput, ere-voorzlt- ter, tijdens het sprien van het Vader lands lied een mooie bloemtuil neerge legd. Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan de leden-herbergiers der feestvierende vlnkeniersgilde. De op tocht nam een einde aan het lokaal, waar deze welgslaagde feestviering be sloten werd met een prachtig vinke niersbal voor de leden en familie der feestvierende vinkeniersgilde EENDR. WERVIK S. K. Vlamertinge 3 9 E. Wervik Eendracht zal wel niet gedacht heb ben dat het zo gemakkelijk zou ziln gegaan. Toen de rust intrad was de ze ge reids bevochten want Wervik leid de toen reeds met 0-5. Ook na de rust was er aan Eendrachts voorlijn geen houden aan, zodat er omstreeks de 80" minuut reeds 9 doelen aangete kend stonden. Wie zo maar denkt dat S.K. het daarom liet steken, heeft het mis voor. Zij speelden maar lustig voort en will den absoluut de eer redden. Ze wer den om hun wilskracht beloond en verschalkten zelfs tot vier maal toe, Eendrachts verdediging. Eendracht mocht wel eventjes de teugels lossen, maar zo los mochten ze die toch niet gehouden hebben, want die prachtoverwinning verliest te veel ln waarde. De doelen werden aangetekend door Dhalluin (4). Dewulf (3), Claeys (1), en S.K. éénmaal ln eigen netten. In reeks G, III Bijzondere haalde Eendracht het met 4to tegen Hout> hulst. Ook in deze reeks won Een dracht aldus de titel. De kadetten in reeks F moesten zich gewonnen geven te Menen met 3-0. Zondag e. k. krijgt Eendracht het bezoek van Moorsele, alwaar Eendracht slechts 1-1 speelde. We geloven niet dat Moorsele het zal klaar spelen, zelfs maar één puntje te ontfutselen. Toch moet Eendracht op zijn hoede zijn en zich met alle middelen weren om die voorsprong met 3 punten te behouden od Moeskroen.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1954 | | pagina 6