Voetbalpraatje HET WEKELIJKS NIEUWS Kuurne-Brussel-Kuurne MOTORSPORT Kosteloze DE KEMMELBERGCROSS op Zondag 15 Maart Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen van Zondag 28=2=54 Matchen voor Zondag 7=3=54 El J HET WEKELIJKS NIEUWS ïtetera&g s Maart 1854. Bli. 10. Zondag 7 Maart begint het Wieierseizoen vergt de aandacht Matchen 7-3-54 g» 3 Is sgs in AFZENDER Bekercompetitie KENTISH-BEKER Belgksh Leger - Engels Leger Zendag te Brussel SCHUIF PRONOSTIEK V. P. 24 ALGEMENE RANG SCHIKKING NA V. P. 24 le Klasse I NEDERLAAG VAN S. C. ANDERLECHT VERHOOGT DE SPANNING IN l« KLASSE Lierse heeft des» week voor de verrassing gezorgd. Anderlecht werd inderdaad gevloerd door de Vlaai- kensmannein en dit op een wijze die niet veel commentaar vergt. Directheid en preciesheid, haalden het van betere techniek en gemis aan forcing. Anderlecht ziet meteen de voorsprong op een en twee pun ten herleid, wijl Lierse wellicht de degradatie ontsnapt is. Een geluk nog dat Club Mechelen een punt achterliet bij Lyra. De Maneblussers beschikten niet over Lembereohts, en Bert Decleyn vond nevens hem geen voldoende steun. Ook Gantoise moest een puntje prijs geven. Beerschot dankt die halve zege in de eerste plaats aan doelman Oeerts die speelde zoals er onder de lat moet gespeeld worden secuur, lenig en oplettend. De Gan- toise-voorlijn was evenwel minder precies, wijl aan de overzijde Cop- pens alleen stond. Club Luik had heel wat last met TJnion dat een vol uur maar met 10 man speelde en tot op een paar minuten voor het einde een 2-1 stand behield. Dechamps schoot evenwel een derde maal raak, met een al te krasse cijfers bewerkend. Bij Tilleur trad midvoor Depier- reux herop en werd meteen match winnaar op Olympic Charleroi. De bezoekers voerden het meest het hoge woord en htm zege is dan ook goed te praten. Depierreux scoorde twee mooie doelpunten, wijl Dae- nen slechts eenmaal in gebreke werd genomen. De Olympie-doel- man Lebon wist zich daarbij nog herhaaldelijk te laten toejuichen. De andere Carolo-ploeg ging bij Daring met grote scoor winnen. Voor Sporting is dit misschien de redding, maar voor de Molebeke- naars kan het bijna zeker als een eerste doodsteek worden genoemd. Buiten een goede aanhef moest Daring het meesterschap van de vurige Walen laten betijen. Berchem zal zioh wellicht gered hebben door een zege tegen Stan dard dat meteen weer fel bedreigd wordt. Berchem toonde verre van het best voetbal maar speelde nu eens direct en was dan ook meer gevaarlijk dan de technische betere Luikenaars. De twee bekomen doel punten waren evenwel verre van juweeltjes. Ook Antwerp kwam met klassieker spelvertoon voor de dag dan Racing Mechelen. maar ook hier was het de me=st directe speel wijze die het haalde. Te vermelden valt de verdienstelijke prestatie van Mees die voor de gelegenheid als stopper fungeerde. ACHTERVOLGERS VERLIEZEN VELD IN II" KLASSE Meteen afgetekende zege tegen Boom, zege die pas in de tweede helft werd bewerkt, gezien het scoorbord aan de rust nog blank stond, heeft Waterschei zijn titel- ambities eens te meer onderstreept. Vooral de voorhoede was weer eens bij de zaak. Het feit dat de drie volgende ploegen puntenverlies lie den brengt de mijnploeg thans op 4 punten voorsprong. Ukkel en Ra cing deelden de punten. De Ster renkijkers toonden zich veruit de evenwichtigste ploeg, maar... aan minuut 70 stond Racing nog steeds op kop. Tegenslag was er ten slotte oorzaak van dat het treffen slechts op een gelijk spel eindigde. Jammer dat er al te veel vuil werd gespeeld. Voor de twee bedreigde West- vlaamse ploegen werd het een goe de dag. Assa Oostende haalde bij hekkensluiter Tubantia de volle inzet weg. Decuman en Vandieren- donck onderstreepten de betere waarde der Westvlamingen, wijl Gernaey werkelijk niet te vloeren was. Assa is meteen definitief In veiligheid, terwijl Club Brugge ook heel wat geruster kan slapen. De zege tegep St Truiden was ten vol le verdiend, vooral dank zij een beste eerste helft. De clubvoorlijn, zonder Van Poitelberghe was weer eens in een van haar goede dagen. Te Kortrijk stonden twee ploegen in. het veld, waarvan de verdedigin gen veruit de beste onderdelen wa ren. Racing Gent kon er een scoor- loze drawn bewerken, na in iedere speelhelft een poos te hebben aan gegeven en nadien het initiatief aan de huisploeg te hebben moeten la ten. Bij Kortrijk was Fenaux nog de beste. Te Doornik werd er over de voorlaatste plaats beslist. Noch de thuisploeg, noch Vervlers, gaf in dergelijke omstandigheden veel moois te zien. Er werd enkel voor de punten gestreden. Ten slotte was het de thuisploeg die onverdiend met één doelpunt de volle inzet aan huis hield. Beringen bewerkte een gelijk spel te Tienen en veroverde meteen een kostbaar punt. De mijnjongens konden het best gebruiken. Ten slot te haalde White Star het verdiend van St Niklaas, bij wie de verdedi ging te zwak was om Dimanche en Cie aan banden te leggen. UNION NAMEN KOMT OPZETTEN IN III* KLASSE A Het duel tussen AaJst en Izegem succes tegen hun Waalse confra- 'ters. Met min kansen blijft ook Boussu-Bols in het vaarwater der kopploegsn, mede door de zege bij de hekkensluiter Rupel behaald. De minst slechte ploeg van de twee won er het pleit en het mooiste dat er te zien was, kwam van beide verdedigingen. In een vrij benarde situatie ver keert Olse Merksem. Waar de komst van Club Ronse algemeen aanzien werd als een enige kans op buit, gingen de Oostvlamingen evenwel met de punten aan de haal. Olse speelde met zijn tegenstander maar maakte geen doelpunten. Na het uur sloeg de klok der bezoekers en meteen was de thuisploeg gezien en verzorgd. V.G. Oostende deed het heel wat beter en d,« technisch hoog aangeschreven Willebroekna- ren moesten er flink in het zand bijten. Gemakkelijk kregen de V.G.- men het aanvankelijk niet, maar de locale aanvalslijn was weer eens in esn uiterst knappe dag. zou nog eens kunnen verlopen in het voordeel van Union Namen. Deze ploeg prijkt thans op één punt van Izegem, dank zij een nieuwe 'zege tegen Hamme. Welis waar is de zege der bezoekers onver diend te noemen maar dit doet niets af aan de werkelijkheid. Waar Izegem alweer een puntje moest afstaan en Aalst niet speel de, bezet Namen de tweede plaats. Het was doelman Gobin en met hem de Izegemse verdediging die te Beveren een punt haalde. De schoenmakers kenden een zeer vlugge eerste beurt, waarvan zij achteraf de weerbots zouden gevoe len, Anderzijds speelde Beveren zijn beste match van het seizoen. Dit puntenverlies van Izegem maakt meteen weer van Doornik een kanshebber. De mannen van de vljf-toren-kathedraalstad haalden de volle inzet weg te Bergen. Ze speelden er een beste eerste helft en verdedigden zich achteraf met HET WEKELI ÏEUWS Pronostiekprijskamp Het hieronderstaande bulletijn, invullen, uitknippen en insturen Het is toch doodjammer dat een koers als Kuurne - Brussel - Kuur ne eeuwig en ervig met de concur rentie van de Ronde van Limburg op de hals moet zitten. Wij weten het wel dat ook de St Truidense inrichters ermede verveeld zitten, maar de kalender biedt voor bei den geen andere oplossing. Een ope ningskoers zou feitelijk alle be roepsrenners moeten kunnen vere nigen, terwijl ze nu in twee helften worden gesplitst. De ene zullen de vlakke wegen van Limburg gaan opzoeken terwijl de anderen, waar onder alle Westvlamingen, het heel wat zwaardere traject van Kuurne naar Brussel en terug zullen voor de voeten krijgen. Twee honderd en vijftien kilo meter betekenen heel wat voor een openingswedstrijd. Mogelijks dat de Maartse zon van de partij zal wezen, of anders zouden wij het beslist te zwaar kunnen heten. Niet alleen de afstand is hier immers van belang, ook het vrij heuvel achtig parcours met de Kwaremont als grootste hindernis. Wij hopen, en met ons de kranige inrichters en vele sportmannen die er naar toe trekken, dat de weermaker ech ter van de partij moge zijn. Een seizoenbegin is steeds een vraagteken. De lange vriesperiode zal ongetwijfeld de oefening van vele renners ietwat in de weg ge staan hebben. Wie er werkeÖjk reeds gereed zal zitten is een gans opene vraag. Ongetwijfeld zal het jong geweld weerom voor het koers- vertoon zorgen. Jef Plas, Vuylsbeke, Wambeke en Daelman waren het verleden jaar die de koers leven en bezieling gaven. Dit seizoen staan wij met een stel andere debutan ten Taeldeman, Vanassche, Be- kaert, Vanhoutteghem e.a. zullen willen bewijzen wat ze waard zijn en zullen het de graten beslist niet aangenaam maken. Een gans stel staan andrzijds beslist dit jaar door te breken Geers, Gilb- Desmet, B. Devos, Jonckheere, Wambeke, De- bal, Joye, Rik Denys; voor al deze knapen wordt het komend seizoen van groot belang. Daarnaast heb ben wij de ouderen de taaie garde, als Briek Schot-te, Roger Desmecjt. Dré Declercq, Bertón Decin, Cou- vreur, die nog van geen afgeven willen en ln dit eerste treffen best hun man zullen staan. Daarnaast zal ook de deelname van de talent volle Zwitser Huber in de kijker lopen. Kuurne - Brussel - Kuurne wordt een mooie waardemeter van de kunde van onze profs. DE WEGWIJZER Kuurns Harelbeke Deerlijk Oudenaarde Aalst Asse Edlngen Geraardsbergen Ronse Tlegem Vlchte Harelbeke Kuurne-Kortrijk-K kleinere ronden. Aankomst DE LIEFHEBBERS IN AFWACHTING Niet alleen voor de beroepsren- ners maar ook voor de liefhebbers wordt te Kuurne het seizoen ge opend. In afwachting dat de gro te bazen naar de eindmeet zullen komen, krijgen de purs een koers voorgeschoteld van 110 km. begif tigd met 6.000 fr. prijzen. Spektakel zal er in elk geval genoeg zijn. 0 11.30 14 11.53 17 11.58 41 12.37 73 13.30 91 13.59 110 14.46 136 15.10 163 15.51 178 16.16 190 16.32 197 16.49 e en twee 17.15 BEDREIGDE PLOEGEN BOEKEN PUNTENWINST IN BEVORDERING D Sporting Menen kreeg in zijn mede meer dan loon naar verdien- kamp tegen Willebroek geen loon naar werken. De bezoekende doel man was in een begenadigde dag en redde herhaalde schoten, van een flink op dreef zijnde Menense voor- lijn. Borgerhout kon pas na de rust een zeker evenwicht bewerken en het gelijk spel is zeker niet ver antwoord. Die halve winst is voor Menen geen voordeel vermits Ho boken aan. de winst bleef tegen Moeskroen. De grensmannen kon den het tegen de moedige Antwer penaars niet bolwerken, wat zeker spijtig is, daar zij hun Westvlaam- se confraters er een goede dienst mede hadden kunnen bewijzen. Oudenaarde en Bouchout speel den cnder elkaar een belangrijke wedstrijd in het kader van de de gradatiestrijd. Als ten slotte de punten broederlijk verdeeld werden, dam kreeg de Antwerpse ploeg daar- ste. Oudenaarde was de bestspelen- de ploeg en gaf blijk van heel wat vorderingen bij voorgaande weken. Dat Eeklo te Ronse een puntje ging weghalen kan niet als een ver rassing worden bestempeld. Assa heeft immers al te lang alle ambities tot opstijgen laten varen. Het werd een eerder saaie wedstrijd, waarin de bezochten lichtjes de baas speel den maar met de bezoekende grendel geen weg wisten. Club Roeselare daarentegen wil zijn klassering steeds maar verbeteren en ging een rechtstreekse rivaal, Waaslandia. aan huls vloeren. Die zege werd slechts in extremis verworven toen Vanfoecelaere aan minuut 87 het enige doelpunt van de partij wist te netten. De looalen verdienden wel iets meer, maar doelman David be sliste er anders over. CERCLE IEPER AAN DE HAAL IN I» PROVINCIAAL De kampioen in deze klasse zal waarschijnlijk Cercle leper heten. Zondag maakten ze nog Stade Kortrijk in met grote scoor, dank vooral zij een goed matchbegin waardoor de bezoekers na 22 minu ten reeds drie doelpunten hadden goed te maken. Cercle toont zich inderdaad de- regelmatigste ploeg der reeks. Tielt daarentegen ging verliezen te Kuurne, zij hét op een spijtige wijze een doelpunt afge keurd en een strafschop gemist het is en blijft een verlies, dat voor aspirant-kampioenen niet goed te praten is. Voor Kuurne is het beslist een zeer knappe prestatie. Er waren nog verrassingen in de ze reelcs, zo de nederlagen van We- velgem en Aalbeke. De Vlassers moesten voor eigen publiek het meesterschap ondergaan van Harel- bpke. Al kunnen de cijfers hoog ge noemd worden, dan is de zege der Ratten helemaal verantwoord. De locale aanvallers waren weinig se cuur, wijl de bezoekers directer en gevaarlijker waren, vooral dan in de eerste beurt. Aalbeke van zijn kant verloor van Ste-nbrugge. Gebrek aan besluitvaardigheid en zenuw achtigheid waren voor de localen oorzaak van het puntenverlies, wijl de hekkensluiters zich heel wat op- portunistischer aanstelden. Dat Herseeuw aan huis verloor van Zwevegem is alweer een ver rassing. De grensmannen staan als home - ploeg hoog aangeschreven maar door de besluiteloosheid der voorlijn werden de beide punten verloren. Zwevegem verdiende ze ker de zege en misschien zelf een halve zege niet, maar ja, slechts de doelpunten tellenKnokke moet ook heel wat van zijn vroegere groot heid verloren hebben als men aan neemt dat Oostrozebeke er verdiend de helft van de inzet ging weghalen. De kustploeg speelde wel secuurder samen maar dat was dan ook alles. De voorlijn verkeek iedere kans en de moedige Scorjongens wisten er het evenwicht te houden, én op het veld, én op de bordjes. Te Brussel speelde Karei Sys dusdanig met zijn tegenstander Adams, dat deze de gekste houdingen aannam om zich te beschermen. Tot groot jolijt van het publiek natuurlijk. HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Olse Merksem - C. S. Brugge Ekeren - S. V. Waregem S. K. Roeselare - Lokeren Oudenaarde - F. C. Roesel. Aalbeke Sp. - Kuurne Sp. D. Bl'berge - S. V. Bl'berge Oostrozebeke - W. S. leper St Kruis - Voorw. Oostende Koekelare - S. V. Veume Deerlijk Ol. Ingelmunster S.V. Moorsele - Vlamertinge W. S. Lauwe - Lowingen O» "O l 6) •SS •a a 2 l S •S es -O e o> 3 S ago g lm Ik rj UITLEG J. De deelname ie onbeperkt, kosteloos en moet op uit one blad, geknipte bulletijn» ge schieden. 2. Wie meest punten heeft (het puntenstelsel) wint. 3. Wie meer dan één bulletijn op zelfde naam instuurt, dient een volgnummer (in vak 1) te plaatsen. Niet meer dan 10 ge- volgnummerde bulletijn» op zelfde naam mogen worden in gestuurd. De samentelling der punten voor het eindklasse ment geschiedt bulletijn per bulletijn, volgens volgnummer. 4. Alle verworven punten (ook min dan de helft) wor den opgeteld en dienen voor de Algemene Rangschikking. 5. Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulletijn ongeldig. 6. Dit bulletijn moet binnen zijn vóór 12 u. op de in hoofd- ding staande datum. Vak voorbehouden aan |1) volgnummer bij 't in sturen van meerdere bulletijns op eenzelfde naam. (Max. 10). 1 thuisploeg gew. (1 punt) 2 bezoekers gew. (2 punt.) x draw (3 pont.) .straat, Nrte Dubbel door inzender te bewaren V.P. 25 De grote dag van de Auto-Moto- Club leper nadert snel. Nog een tien tal dagen en de bijzonderste cross van de provincie krijgt zijn beslag. Verleden Zondag waren een groepje mensen van de pers ter plaats om eens met kennis van zaken te kunnen oor delen over de zo besproken omloop van de Kemmelberg. Men was bet er over eens dat er niet veel zulke om lopen te vinden zijn en dat een droge Kemmelberg-crossplste maar een hal- ZONDAG 14 MAART 1954 Kemmelberg MOTORCROSS Het terrein ligt in allerzwaarste condities. De Cross wordt nog woester dan in 1952. BARBARASe V^Tfr r LL P®ar. NE* (Engeland) CHUCKART, LENAIN. Barter's KOmE^gl'anS): <Frank"*>' Gemt Henk RIETMAN (Nederland) AVELCEMSE PLOEGEN OP HET VOORPLAN IN II* PROVINCIAAL B S.K. Avelgem heeft zijn aanhan gers een verheugende verrassing bezorgd door een flinke wedstrijd te spelen tegen het sterke Deerlijk. Vooral Balcaen was in zijn dagje en het was hoofdzakelijk aan hem te wijten dat de cijfers ten slotte vrij afgetekend waren, ook al mis te hij nog een strafschop. Blue Star wilde voor de stadsgenoten niet on der doen en ging de punten wegha len bij Desselgem. Dat was knap werk, temeer dat de zege zo afge tekend als verdiend is. De Ingelmunsterse ploegen won nen beide met 4-1 scoor. Wel zou Ardooie tegen S.V. het eerst roos schieten, öiaar de leiders namen van dan af de teugels in handen om ze niet meer los te laten. Ar dooie verdiende die hoge scoor even wel niet, miste een strafschop en zag zich twee spelers gekwetst tij dens de match. Molen Sport had het aan Torhout heel wat gemakke lijker. Dank zij het flink spel van doelman Mortier, werden de bezoe kers van een nog meer afgetekende nederlaag gespaard. Molen Sport tij, zowel in de aanval als in de verdediging. Pittem had het te Otegem bij het kortste eind te houden. De bezoe kers bleken immers niet opgewassen tegen de thuisploeg die langs Sou- bry (2) en Deprez aan de eindcij fers geraakte. Staden verloor ook zodat Pittem op gelijke hoogte blijft, maar de hekkensluiter speel de een aangename partij voetbal tegen Meulebeke. Het was hier ten slotte de meest besluitvaardige voorlijn die over de uitslag besliste. Dat Houthulst over de goede konditie beschikt bleek eens te meer te Wakken, waar de thuis ploeg wel lichtjes de betere was, maar er niet in slaagde enige meer derheid op het scoorbord uit te drukken. Liohtervelde van zijn kent is over het hoogtepunt heen. Dit bleek eens te meer te St Joris. Het was vooral de verdediging der be zoekers die aan het wankelen ging. Ze kon niet beletten dat snel ope rerende en goed schietende locale voorspelers tot vijfmaal toe wisten speelde immers een bovenbeste par- raak te schieten. KOPPLOEGEN BOEKTEN GROTE CIJFERS IN II* PROVINCIAAL C .Wervik en Moeskroen hebben niets aan het toeval overgelaten en hebben grote cijfers weten te boe ken. Wervik ondervond nog het meest last van Moorsele dat zich knap verdedigde maar aan de lo cale voorlijn niet wist te weerstaan. Maar Moeskroen had aan Komen F. C. HEIST LIJDT ZIJN TWEEDE NEDERLAAG IN PROVINCIAAL A Leader Heist is dan toch nog ge struikeld. Nu, de reis naar Nieuw- poort, tweede geklasseerde, was ze ker geen sinecuurtje. Dat het meesterschap der vissers evenwel zo groot zou zijn, werd evenwel door niemand verwacht. Nieuwpoort speelde immers meestal de baas en de zege is dan ook niet gestolen. Even verdiend was de z=ge door Koksijde bij Herm-s geboekt. Na de jongste uitslagen had niemand dit van de abdij-jongens verwacht. Reeds aan de rust was het pleit be slecht. De slecht spelende Hermes- ploeg was alsdan reeds alle kaïns ontnomen. Koksijde komt meteen weer op de derde plaats Vermits Bredene aan huis aan het kortste eind trok te gen Zedelgem. De 1-4 scoor kan wellicht Verwonderen als men weet dat de kustmannen doorlopend do mineerden. De bezoekers hadden het van ontsnappingen die de ge wenste resultaten opleverden. Even verrassend is de nederlaag van Veurne dat bij het zwakkere Gistel maar weinig in de pap te brokkelen kreeg. Ameloot had nochtans het eerst de scoor geopend. Het was ook hij die op de laatste minuut een tweede doelpunt voor de Veurne- naars aantekende. Inmiddels had den de Godelieve-jongens evenwel reeds vijf maal raak geschoten. De Panne schijnt nu de juiste op stelling gevonden te hebben. In elk geval de ploeg, en vooral dan de voorlijn, speelde tegen Ste Kruis een mooie wedstrijd en won dan ook met sprekende cijfers. Reeds aan de rust (4-1) waren de bezoe kers kansloos gezet. Sijsele won eerder onverwachts van het sterker aangeschreven Voorwaarts. De Oostendenaren begonnen zeer knap en leidden aan de rust. Naderhand trad een herboren Sijsele in lijn, dat ten slotte verdiend het laken naar zijn kant trok. Concordia speelde eveneens een flinke partij. Te Den Haan kon Naert een mooie hat-trick lukken, maar dit bleek niet voldoende voor een algehele zege vermits de strand- mannen eveneens driemaal raak wisten te treffen/Ten slotte zorgde Koekelare voor de grootste scoorcij- fers van de week. Hekkensluiter Jabbeke was het slachtoffer van de schotvaardigheid van die Koeke- laarse voorlijn. een gemakkelijke klant, die dubbele cijfers te incasseren kreeg. Luingne blijkt eveneens weer de goede carburatie te hebben gevon den. In elk geval de 10-0 cijfers tegen Vlamertinge zijn veelzeggend voor de schotvaardigheid van de grensploeg. Te Lauwe daarentegen kwam het bijna tot een verrassing. De nieuwe plaatselijke opstelling bleek helemaal geen meevaller te zijp. In elk geval er werd armtierig voetbal vertoond. Bendelede nam er (1- kans waar en leidde aan de poos met 0-3. De gestemd-en zouden evenwel in de tweede helft mooi te rugkomen om ten slotte nipt aan d? winst te blijven. De gewoonte getrouw wordt de derby Ledegem-Moorslede hard be twist. De local sn staken overtuigend van wal, maar Moorsled» zorgde er voor aan de rust met 2-3 aan de leiding te prijken. Beide ploegen zouden nog eenmaal scoren na een allesg-vend match-einde. Ledegem had misschien wel on een puntje kunnen aanspraak maken. Pop»rin- ere verloor onverdiend te Biss»°-em. De e=rste beurt waren de honne- olukkers ba»s, maar d localen leid den m°t 2-0. Dan volsrdé er me-°r verdeeld spp! maar meer dan een nunt zou Eissegem niet meer toe staan. Voor St Elooi is de nipte 0-1 zege te Dotte-nijs een zeer fraaie uitslag. Dat doelpunt was de vrucht van een periode van overwicht en hoe de halve Walen naderhand ook zou den aandringen, zij zouden er nooit meer in slagen do flink gesloten verdediging der bezoekers in gebre ke te nemen. Na een hele onderbreking krijgen wij Zondag 7 Maart de hervatting van de wedstrijden voor de beker competitie. Nog 28 clubs blijven in competitie. Zeggen wij terstond dat er heel mooie wedstrijden op het programma staan: Club Me chelen Luik bvb. had even zo goed de finaalmatch kunnen zijn. De Westvlaam.se ploegen kunnen aan de winst blijven. Kortrijk Sp. moet met Racing Doornik gemak kelijk over de baan kunnen; Club Brugge zou te Nijlen niet moeen verliezen en Tielt kan best moge lijk winnaar blijven over Wille broek. F. C. Mechelen F. C. Luik Vigor Hanime F. C. Boom Racing Brussel Kwaadmechelen Rar. Borgerhout -r Rac. Mechelen A. E. C. Bergen Daring Brussel V. V. St Truiden Standard Luik Kortrijk Sport Racing Doornik Bechem Snort Union Namen S. K. St Niklaas Ukkel Soort F. C. Tielt S. V. Willebroek A. S. Ronse Bastenaken F. C. Seraing Lyra Nijlen F. C. Brugge Union St Gillis Ham Zondag 7 dezer krijgen wij de eerste wedstrijd voor de Kentish- beker. Qnze Jassen krijgen de Tommies te gast en zullen het te gen da mannen van over-zee zeker niet onder de markt krijgen. De keuzecommissie timmerde volgend elftal aaneen Delhasse CF. C. Luik); Crabs (White Star), Thellin (Standard) Dodet (F. C. Luik), Barré (Ol. Charleroi). Culot (So. Charleroi); Peeters (Lvra). Longfils (Paringl, Vl'.ers (Patria Tongeren). Dedrii- ver (So. Anderl.), Wouters (Ant.i; ve cross geeft. Aan de nieuwe weg ln het kleigebied gaat men tot over de schoentjes in een laagje van de zui verste klei. In overweging werd geno men daar een paar camions fijne as uit te strooien. Clubrenner Coekelbergs is daar niet mee akkoord. Hij acht dit niet nodig en Heydens voegde er een beetje later bij: «Laat dat zo, we zul len hier zachte liggen in die mayon naise en er dóór, kunnen we in elk geval, want het loopt goed naar bene den!». Het wordt paardenwerk en misschien wordt er wel een ronde min gereden, want de licence-mannen zul len hun 200.000 franken aan prijzen zo maar niet uit een demi in hun kle ren moeten gieten. Er zal te zwoegen vallen. Ja, nog meer dan ln die fa- meuse moddercross van 1952. Maar was het niet Juist die speciale toe stand van de piste, die in 1952 naar die lugubere berg, trots afschuwelijke wedercondities, toch 8.000 man naar de Kemmelcross kreeg! Sindsdien is de cross geïnternationaliseerd en zijn de inrichterè gerust weer of geen weer, die processie gaat toch uit En het aantal ticketten door agentschappen bij voorbaat besteld, bewijzen dat er ln elk geval weerom veel volk zijn zal. Aan de Ieperleebronnen heeft men 25 centimeter water, dus 7 duim te veel volgens het internationaal regle ment. De renners gaan er toch door, nadat er een 10-tal cm. zal uitge- pompt worden. En ze zullen er niet nevens schuiven, want er rond komt afsluiting. In de kampweg, waar er een 700 m. lange rechte baan kwam, kan de omloop niet blijven. Het ware on verantwoord (en tegen reglement van de F.I.M.) op een zware omloop ver moeide piloten snelheden te laten ont wikkelen op hun nieuwe motorkanon nen van 120-150. Daarom gaat het nu door een paar bornputten nabij het Punt en door de Kinderputzo zal er hoogstens 100 kiru bereikt worden. Spijtig dat er Dinsdag geen perscon ferentie was; Zondag was er slechts hier en daar een beetje ijs; Maandag lag er een paar cm. maar Dinsdag lag de piste te rusten onder een meer dan een voet dik blank tapijt te weken en nog «rijper» te worden. Dat belooft! Tn ons blad komen nog allr> deel nemers en interessante schikkingen, voor wie met zijn auto heel dicht van de omloop wil geraken. Olse Merksem - C. S. Brugge Oostrozebeke - W. S. leper Ekeren - S. V. Waregem St Kruis - Voorw. Oostende S. K. Roeselare - Lokeren Koekelare - S. V. Veume Oudenaarde - F.C. Roesel. Deerlijk - Ol. Ingelmunster Aalbeke Sp. - Kuurne Sp. S.V. Moorsele - Vlamertinge D. Bl'berge - S. V. Bl'berge W. S. Lauwe - Lowingen na lezins;, ons blad in de handen van een vriend of gebnur die het nosr niet heeft. U bewijst er ons een dienst mee. Dank. Berchem Sp. - Standard 20 1 Dar. Brussel - S. C. Charleroi 03 2 P. C. Brugge - St Trulden 3—1 1 Ukkel Sp. - Rac. Brussel 11 jc V. G. Oost. - Willebroek 5—2 1 Waaslandia - F.G. Roeselare 01 2 S. C. Menen r Borgerhout l—l x Kuurne Sp. - P. C. Tielt 2—1 1 R. De Panne - St Kruis 5—2 1 St Joris Sp. - Ltchtervelde 52 1 Ol. Ledegem - Moorslede 34 2 Rac. Blssegem - Poperinge 2—1 1 TOTAAL 19 p. Vier deelnemers behaalden 15 p.: VANNIEUWENHUYZE ISIDOOR, Kaai-West 4, leper. VANLERBERGHE GERMAIN (1), Veurnestraat 259, Pervijze. HAUSPIE GEORGES (1), Duinkerkestraat 78, Poperinge. MERLEVEDE WILLY (1), Abelesteenweg 20, Poperinge. 221 Punten. Frutsaert Henri (4), Winnezelestraat, Watou. 218 Punten. Ackerman Richard (4), L. Hegerstr., Koksijde. Frut saert Henri (7), Winnezelestr., Watou. 216 Punten. Vanmeteren Louis (l)f Dijkstr., Adipkerke. 215 Punten. Geerardyn Willy (2>, Pastorijstraat, Bulskamp. 214 Punten. Geerardyn Willy (3), Pastorijstraat, Bulskamp. 213 Punten. Rommens André (1). Zwijnlandstraat, Poperinge. 212 Punten. Geerardyn Willy (1), Pastorijstraat, Bulskamp. 210 Punten. Carron Henri (1), Casselstraat, Poperinge. Dumont Yvette (2), Toekomststr., Poperinge. 209 Punten. Ghewy Maria (1), Lindendreef, Veurne. 208 Punten. Vanhee Maria (3), Pannelaan, Adinkerke. Dierendonck Robert (1), Dorp, Leisele. Dejaegher RODE DUIVELS DE ZWALUWEN TE STERK 5—1 D? traditionele Vasten - avond match der Rode Duivels tegen de Zwaluwen, eindigde op een grote 51 scoor voor de Belgen. Op een zwaar sneeuwveld bleek het Rode Duivelsteam een gelukkig geheel te zijn, met een hechte verdediging als uitblinker. Het backpaar be vries - Van Ginderen stak de Ne derlandse voorspelers in de zak en bezorgde Srghers een aangename namiddag. Beide halfs Oversteyns en Van Biesen trokken behoorlijk hun plan en de voorlijn combineer de niet onaardig. Toch was het op vallend dat de Nederlandse verde digers bij vier van de vijf doelpun ten moesten tussenkomen om hun eigen doelman Van der Wint he lemaal schaakmat te zetten. Het was tenslotte hun onhandigheid die de Belgische show ook nog pro ductief maakte. Ill* Provinciaal A. Mlddelkerke Oostdulnkerke 30 N. S. Leke Dlksmuide S. V. 6—1 De andere clubs waren bye. Rangschikking 1. Zandvoorde 2. Mlddclkerke 3. Dlksmuide 4. Oostdujnk. 5. Adinkerke 6. Oudenburg 7. Lombardsljde 8. Lefflnge 9. Leke 10. "Eernegem 19 16 16 13 18 16 20 11 18 '0 19 J0 19 9 19 6 10 19 4 12 18 3 15 3 85 13 35 1 104 15 27 2 61 36 26 2 70 41 24 0 62 40 20 0 55 48 20 1 38 42 19 3 44 71 15 3 33 76 11 0 22 88 6 Matchen voor Zondag: Lefflnge Middelkerke Diksmuide Adinkerke lil" Provinciaal C. S.V. Rumbeke F.C. Doomkerke 53 Tielt Sport St Pietersveld 21 V. C. Aarsele Ol. Koolskamp 00 V. P. Gits H. O. Wingene 2—5 Dosko Beveren Ruddervoorde 29 Dsntergem S. V. De Ruiter 1—0 Ruiselede bye. Rangschikking 1. Ruddervoorde 21 15 1 5 89 36 35 2. Rumbeke S.V. 20 13 5 2 51 35 28 3. Wingene H.O. 20 12 5 3 55 33 27 4. Doomkerke F.C. 21 11 6 4 57 35 26 5. St-Pietersveld 21 11 9 2 46 45 24 6. De Ruiter S.V. 21 7 5 9 34 22 23 7. Ol. Koolskamp 21 7 6 8 34 36 22 8. Dentergem 21 8 9 4 46 39 20 9. V. P. Gits 20 6 9 5 45 41 17 10. Tielt Sp. 20 4 8 8 30 47 16 11. D. Beveren 19 5 10 4 36 68 14 12. V. C. Aarsele 22 3 14 5 25 51 11 13. G.L. Ruiselede 21 2 16 3 32 69 7 Ill* Provinciaal D. Rac. Waregem Hulste Sport Risquo-^s-Tout Rekkem Sp. Beveren-Leie F. G. Marke De andere clubs waren bye. Rangschikking. 1. B.S. Stasegem 19 16 2 1 63 2. F. C. Marke 19 10 4 5 38 3. W.S. Stasegem 18 11 5 2 37 4. St-Baafs-VUve 20 10 8 2 47 5. Risquons-Tout 19 9 7 3 35 6. Heule N.S. 20 9 9 2 43 7. Rekkem Sport 20 8 9 3 54 8. Rac. Waregem 18 6 11 9. Hulste Sport 10. Lauwe Rac. 11. Beveren-Leie i 19 4 11 4 27 18 3 11 4 26 18 3 12 3 29 1-4 3rr-3 2—5 19 33 25 25 21 24 33 22 30 21 52 20 53 19 47 13 52 12 32 10 54 9 Matchen voor Zondag: Ruiselede Rumbeke De Ruiter Gits KOolskamp St Pietersveld Ruddervoorde Dentergem Wingene Sp. Tielt Doomkerke Dosko Beveren Aarsele (bye) Matchen voor Zondag: Ra£. Waregem Risquons-Tout B. S. Stasegem R. C. Lauwe Hulste S. K. Beveren-Leie Ill8 Provinciaal E. J. A. Waasten Brielen Sp. 4—2 B S. Poperinge S. C. Le Bizet 3—3 Eendr. Beselare Dadizele Sp. 11 Langemark F. C. Woesten 82 Sassp. Boezinge W.S. Passendale 52 S. K. Geluwe S. K. Elverdinge 4i S. C. Zonnebeke was bye. Rangschikking 1. Dadizele Sport 22 18 2 2 90 18 38 2. Geluwe S.K. 21 16 4 1 76 39 33 3. Le Bizet 21 14 3 4 71 30 32 4. Waasten A.A. 21 11 8 2 57 49 25 5. Brielen Sport 20 8 6 6 52 35 22 6. Beselare E. 22 10 10 2 65 41 22 7. Zonnebeke S.C. 20 9 9 2 56 68 20 8. Poperinge B.S. 20 7 8 5 53 53 19 9. Langemark 21 8 11 2 49 55 18 10. Woesten F.C. 19 6 13 0 39 67 12 11. Boezinge Sas 21 4 15 2 28 92 10 12. Elverdinge S.K. 20 3 14 3 39 80 9 13. Passendale 20 3 15 2 30 78 8 Matchen voor Zondag: Elverdinge Beselare Passendale Langemark Brielen Geluwe Woesten Waasten Le Bizet Zonnebeke Dadizele (bye). Georges (4), Lindendreef. Veurne. 206 Punten. Vanderhaeghe Denise (1), Bellestr., Dikkebus. Bracke Jo seph, Kiekenstr., Diksmuide. Decock Roger, Lindendreef, leper. Delalleau Joseph (2), Dranöuterstr., Loker. Verfaillie Sonia (5), Poperl'ngestraat, Oostvleteren. Debruvnp Cam|,el (2), Boeschepestraat, Poperinge. 205 Punten. Dael Maria (3), Dorp straat. Dikkebus. Samyn Maurice (3), 11® Wijk, Moorslede. Callenaere Jules, Ieperstr., Nieuwpoort. Vanhee Willy, O. L. Vr. Kruisstr., Poperinge. Duyck Raphael, Bossenstr., Wl.el»- beke. 204 Punten. Gruyaert Gaston (1), Hazelstr., Gits. Butin Roger (1), Bellestraat, Poperinge. 203 Punten. Goudeseune Andrê, Komstr., Poperinge. Berkein Mare (1). Ieperstr., Roeselare. Depover Egrita (7), Poperingestr., Vlamertinge. 202 Punten. Pauwels Jerome, Veurnestr., De Panne. Vandenbosch Pierre, Molenstraat, Roeselare. 201 Punten. Vanderhaeghe Denise (7), Bellestr., Dikkebus. Dewulf Ma ria (4), Provenstr., Krombeke. Al bert D'Alleine, Mee De Wulfstr., Po-: peringe. Dumont Daniel (7), Toe komststr., Poperinge. Langbeen Hu- go. Bruggestr., Poperinge. Liefooghe Antoon (2), Gasselstr., Poperinge. Meyers René, Belgjcalaan, St-Jans Mo lenbeek. Depoorter Willy (1), K. Coggelaan, Veurne. 200 Punten. Robyn Roger, Veurne straat, Brielen. Desrpedt Maurice (1), Ieperstr., Elverdinge. D.anneels Roger (2), Kruissestr., Lambernisse. Vanderriest Gaston, Ieperstr., Merkem. Vandenbunder Julien, Boeschepe straat, Poperinge. Veile Jefoipe (1), Brikerijst'r., Veurne. Dcbruyne Ge rard (1), Vijfgebodenstr., Vlamertinge. 199 Punten. Waeyaert Christian (1), Woumenweg, Diksmuide. De- w'tte Georges, Vijfwegenstr., Emelgem. Van Wichelen Pierre. Statiestr leper. Ghewy Maria (5), Linden dreef, Veurne. Depovpr Amlc (2), Poperingestr.j Vlamertinge. 198 Punten. Verschoore Emiel (2), Vijfwegenstr., Emelgem. Dumont Daniel (1), Toekomststr., Poperinge. Hennebel Rachel. Gasselstr., Pope ringe. Reynaert Arthur (4), Statiê- dreef. Roeselare. Dejaegher Geox- ges (2), Lindendreef, Veurne. 197 Punten. Delalleau Joseph (3). Dranöuterstr., Loker. Smagghe Mar guerite, Ieperstr., Poperinge. Berkein Mare (2), Poperingestr., Watou. Feys Louis (5), Poperineestr., Woesten. 196 Punten. Marico Roger (1), Oude Boezingestr., Elverdinge. Van der Ghote J.-J.. G. de Stuersstr., leper. Hossey Cyriel (1), Provenstr., Krom beke. Delalleau Pol (1), Dranouter- straat, Lolcer.. Verh^eghe Robert, Noordburgweg, Veurne. 195 Punten. Segers René (1), Lan- gemarkstr., Bikschote. Laplass? L., Oostduinstr., De Panne. Wolte'n Georges, Plum^rlaan. leper. Glabau TJrbain (3), Doornstr., Poperinge. Dejonghe Jerome, Ieperstr.,' Poperinge. Goeman Gabriel <2). Casselstr., Pó- perings. Despeghel Palmer (2>, Vaartstr., Stavele. D°grysè Albert (2), Poperingestr., Watou. Plattee* Martha. Wulfhullestraat, Watou. 194 Punten. Gamerlynck André (1), Bellestr., Nieuwkerke. Dewulf Albert, St-Janskrulsstr., Poperinge. Lauwers Georges, Ieperstr., Poperinge. Lauwers Gilberte, Gasthuisstr., POr peringe. Reypaert «Tozef. Ieperstr., Roeselare. Vandendriessche P. (1), Boterstr., Roes°lare. Wydoodt Odetr te. Krombek^str., Stavele. Van- acker Gery, Pop^ine-estr.. Vlèmertln- ge. Brutsa°rt Maurice (2), Vijfhoek- straat, Watou. 193 Punten. Boullet Jerome (1>, Ieperstr.. Elverdinge. Muylle Pru dent (2). Paddevijverstr., leper. r Victoor Roger, Oude Veurnestr., leper. Pylvser August. Noordstr., Oost dulnkerke. L°fever Tonv, Casselstr., Poperinge. Pyck Camille, Ouder- domsteenweg, Poperinge. Liebrecht Emiêl, Mand°llaan, Roeselare. Der bruvne Gerard (2). VI If gebod en straat, Vlamertinge. Depover Amic (l)f Poperingestr., Vlamertinge. Daring C. B. S. C. Charleroi S. C. Anderlecht S. K. Lierse La Gantoise Beerschot A. C. Lyra F. C. Mechelen Rac. Mechelen F. C. Antwerp O. C. Charleroi F. C. Tilleur Berchem Sp. Standard C. L. F. C. Luik Union St Gillis Rangschikking 1. Anderlecht 24 12 5 7 60 2. Gantoise 24 10 4 10 54 3. F.C. Mechelen 24 10 5 9 40 4. F. C. Luik 24 12 9 3 53 5. F. C. Tilleur 24 12 9 3 40 6. Beerschot 24 9 7 8 38 7. Rao. Mechelen 24 10 8 6 43 8. Ol. Charleroi 24 9 8 7 45 9. F. C. Antwerp 24 9 9 6 43 10. Berchem 24 9 10 5 31 11. S. K. Lierse 24 9 11 4 36 12. S.C. Charleroi 24 7 10 7 31 13. Standard 24 6 10 8 37 14. Daring C. B. 24 8 12 4 39 15. Union St Gillis 24 6 11 7 37 16. Lyra 24 2 12 10 25 Geen wedstrijden. 0—3 1—2 0—0 1—1 3—1 1—2 2—0 3—1 36 36 37 30 33 29 42 27 35 27 30 26 42 26 41 25 44 24 44 23 42 22 40 21 44 20 51 20 47 19 44 14 11° Klasse Rac. Tienen F. C. Beringen Un. Doornik C. S. Verviers Kortrijk Sp. Rac. Gent Tubantia A. S. Oostende F. C. Brugge St Trulden Thor Waterschei F. C. Boom White Star St Niklaas S. K. Ukkel Sp. Rac. Brussel Rangschikking Waterschei Rac. Brussel Ukkel Sp. St Truiden Rac. Gent White Star A.S. Oostende F. C. Boom Kortrijk Sp. Rac. Tienen F. C. Brugge F. C. Beringen St Niklaas S.K. C. S. Verviers Un. Doornik Tubantia 23 15 24 10 24 11 23 11 24 11 24 11 24 10 24 10 24 7 24 24 24 24 23 24 23 4 4 5 5 8 9 9 9 8 9 10 9 11 7 10 8 11 7 13 4 11 1 14 4 49 10 38 8 46 7 47 5 49 4 32 5 32 5 34 9 34 5 32 4 38 7 24 5 41 3 25 9 29 8 18 2—2 1—0 0—0 0—2 3—1 3—6 2—0 1—1 27 34 26 30 29 30 35 29 40 27 27 26 31 25 36 25 41 23 37 23 32 22 28 21 42 21 32 17 51 17 54 10 Matchen voor Zondag: Waterschei C. S. Verviers Andere ploegen spelen niet. IIIs Klasse A Olse Merksem F. C. Ronse 12 S. K. Rupel Boussu-Bois 0—1 V. G. Oostende Willebroek 5—2 A. E. C. Bergen Rac. Doornik 1—2 Vig. Hamme Un. Namen 23 S. K. Beveren F. C. Izegem 11 Exc. St Niklaas C. S. Brugge uitg. Rangschikking F. C. Izegem Eendr. Aalst Un. Namen Rac. Doornik Boussu-Bois Willebroek C. S. Brugge S.K- Beyeren A.E.C. Bergen V.G. Oostende Vig. Hamme F. C. Ronse Exc. St Niklaas 23 Olse Merksem 22 Dendermonde 23 Rupel 24 24 13 23 14 24 13 24 14 23 13 24 11 22 11 24 8 24 9 11 24 10 12 24 8 li 24 9 12 7 12 6 12 6 13 3 14 6 46 27 32 3 51 31 31 50 28 31 47 38 30 34 30 29 42 33 26 43 31 25 34 41 23 4 33 34 22 2 44 49 22 30 42 21 34 39 21 23 41 18 32 49 16 34 45 16 27 46 13 Matchen voor Zondag: Olse Merksem C. S. Brugg© Andere ploegen «pelen niet» Overgangsklasse D. Waaslandia F. C. Roeselare 0—1 A. S. Ronse tt" F. C. Eeklo 00 S. C. Menen Rac. Bqrgerhout 1—1 Boechout V. V. Oudenaarde 00 S. K. Hoboken St. Moeskroen 21 Rangschikking ft S.V. Waregem 23 18 1 2. A. S. Ronse 24 13 5 3. S.K. Roeselare 23 14 7 4. Rac. Lokeren 22 11 7 5. F. C. Eeklo 23 9 9 6. Kapellen 23 8 7. St. Moeskroen 23 9 8. p.C. Roeselare 9. Waaslandia 10. Borgerhout 11. Geraardsbergen 23 12. S. K. Hoboken 23 13. Boeehout V.V. 14. Oudenaarde 15. Germ. Ekeren 16. S. C. Menen 22 23 24 7 8 8 8 7 9 5 9 4 8 6 11 24 6 12 23 5 11 23 7 13 24 5 12 4 51 6 47 2 54 4 43 7 40 8 36 6 50 6 38 7 30 10 31 11 34 6 29 6 22 7 31 3 24 7 33 15 40 24 32 34 30 42 26 36 25 34 24 38 24 29 22 38 21 42 20 36 19 41 18 43 18 47 17 41 17 53 17 Matchen voor Zondag: Ekeren Waregem S. K. Roeselare Rac. Lokeren Stade Moeskroen Waaslandia Oudenaarde F. C. Roeselare Hobokèn Eeklo Ander© ploegen spelen niet. le Provinciaal. S V. Wevelgem Rac. Harelbeke 0—3 Aalbeke Sp. r S. K. Steenbrugge 02 S.V. Blankenberge W.S. leper uitg. Un. Herzeeuw Zwevegem Sp. 12 Torhout Dar. Blankenberge uitg. Kuurne Sp. F. C. Tielt 21 C. S. leper St. Kortrijk 4—1 F. C. Knokke Oostrozebeke 00 Rangschikking 1. C. S. leper 23 17 3 3 78 41 37 2. F. C. Tielt 23 13 3 7 51 27 33 3. Un. Herseeuw 23 10 6 7 41 36 27 4. Zwevegem Sp. 23 10 7 6 42 35 26 5. Wevelgem S.V. 23 8 6 9 33 35 25 6. F. C. Knokke 23 10 9 4 43 42 24 7. S. V. Bl'berge 22 9 9 4 53 51 22 8. Kuurne Sp. 33 8 10 5 40 54 21 9. W. S. leper 21 8 9 4 46 42 20 10. F. C. Torhout 22 7 9 6 43 44 20 11. Aalbeke Sp. 22 7 9 6 27 35 20 12. St. Kortrijk 23 6 9 8 48 43 20 13. R. Harelbeke 23 8 11 4 41 43 20 14. Dar. Bl'berge 22 7 12 3 45 51 17 15. Oostrozebeke 23 5 13 5 35 59 15 16. Steenbrugge 23 7 15 1 44 71 15 Matchen voor Zondag: Aalbeke Kuurne C. S. leper F. C. Torhout Rac. Harelbeke Knokke Wevelgem Herzeeuw Steenbrugge Zwevegem Oostrozebeke W. S. leper Dar. Blankenberge S.V. Blankenb. Stad© Kortrijk F. O. Tielt (uitg.) II' Provinciaal A. S V. Bredene Exc. Zedelgem 14 Hermes Oostende V.V. Koksijde 03 S. V. Jabbeke S. V. Koekelare 0—7 Rac. De Panne St Kruis 5—2 E. G. Gistel S. V. Veurne 5—2 S. K. Den Haan Cpncordla 33 F. C. Sijsele S. K. Voorwaarts 2l S. V. Nieuwpoort F. C. Heist 21 Rangschikking 1.F. C. Helst 2. S. V. Bredene 3. Nieuwpoort 4.V. V. Koksijde 5. S. K. Voorw. 6. Herm. Oostende 7. S. V. Veurne 8. Exc. Zedelgem 9. St Kruis 10. Den Haan 11. F. C. Sijsele 12. Rac. De Panne 13. S. V. Koekelare 14. E. G. Gistel 15. Concordia 16. S. V. Jabbeke Matchen voor Zondag: Heist Den Haan Koekelare S. V. Veurne Hermes Oostende Sijsele V. V. Kokijde Bredene St Kruis Voorwaarts Oostende Exc. Zedelgem Concordia Brugge R.C. De Panne Gistel Jabbeke S. V. Nieuwpoort 23 19 2 2 81 25 40 23 16 7 0 51 32 32 22 13 4 5 51 29 31 23 13 5 5 63 31 31 22 12 8 2 62 42 26 22 13 9 0 71 49 26 22 11 9 2 57 45 24 23 11 11 1 62 60 23 22 9 12 1 43 56 19 23 8 12 3 55 67 19 22 7 11 4 44 55 18 23 7 12 4 43 69 18 23 8 13 2 53 61 18 23 6 12 5 43 64 17 23 5 14 4 35 79 14 22 2 18 3 35 75 7 11° Provinciaal B. P. C. Otegem S. V. Pittem 3—0 Ardooie Ol. Ingelmunster 14 S. K. Avelgem S. V. Deerlijk 30 St Joris Sp. F. C. Lichtervelde 52 S. K. Staden F. C. Meulebeke 24 M. S. Ingelmunster Torhout 41 F. C. Wakken W. S. Houthulst 0—0 Desselgem B. S. Avelgem 2—5 Rangschikking 1. Ol. Ingelmun. 23 16 4 2. M. S. Ingelm. 22 15 3 3. S. V. Deerlijk 22 11 5 4. Lichtervelde 23 12 8 5. F. C. Wakken 23 10 7 6. Desselgem 23 10 8 7. S. K. Torhout 23 10 9 8. B.S. Avelgem 23 8 9 9. St Joris Sp. 23 8 9 10. Houthulst 23 8 9 11. F. C. Otegem 23 9 11 12. V. C. Ardooie 23 10 12 13. Meulebeke 23 7 11 14. S.K. Avelgem 23 8 13 15. S. V. Pittem 23 4 16 16. S. K. Staden 23 4 17 3 58 4 74 6 46 3 40 6 57 5 51 4 46 6 51 6 48 6 44 3 44 1 50 5 46 2 39 3 28 3 25 31 35 21 34 22 28 35 27 46 26 45 25 29 24 48 22 54 22 59 22 47 21 49 21 59 19 61 18 68 11 73 11 Matchen voor Zondag: Pittem Desselgem Meulebeke St. Joris Staden Wakken Deerlijk S. O. Ingelmunster M. S. Ingelmunster Ardooie 6. K. Avelgem Otegem S. K. Torhout Houthulst LichterTeld© B. S. Avelgem II' Provinciaal C. W. S. Lauwe F. C. Lendelede Ol. Ledegem S. V. Moorslede A.A. Moeskroen F. C. Komen Eendr. Wervik S. V. Moorsele F. C. Lowingen Vlamertinge Rac. Bissegem F. C. Poperinge Dottenijs Sp. St Eloois-W. S. V. Kortrijk en Toek. Menen 3—4 9—0 5—0 10-0 by». Rangschikking 1. Wervik 22 18 2 2. Moeekroen 22 16 3. S. V. Moorslede 23 16 4 W. S. Lauwe 23 14 5. Lowingen 23 15 6. P. C. Poperinge 23 11 7. Ol. Ledegem 23 9 8. Dottenijs Sp. 22 8 9. St Elools-W. 23 8 11 10. Rac. Blssegem 23 7 11 11. T. Menen 21 8 11 12. S.V. Moorsele 23 7 14 13. F.C. Lendelede 23 7 15 14. Vlamertinge 23 6 16 15. S. V. Kortrijk 22 4 14 16. F. C. Komen 23 5 17 Matchen voor Zondag: F. C. Poperinge S. V. Kortrijk Lendelede A. A. Moeskroen Dottenijs Ledegem St Eloois Eendr. Wervik Komen Blssegem Moorslede Toek. Menen Moorsele S. K. Vlamertlng, W. S. Lauwe Lowingen 2 77 21 3 65 18 1 56 30 3 65 30 1 65 38 4 65 52 5 38 41 5 43 45 4 36 48 5 48 53 2 48 62 2 39 54 1 51 62 1 41 94 4 27 49 1 35 101

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1954 | | pagina 10