Joetbalpr aatje RAY IMPANIS, België 0-0 Portugal Luxemburg 0-1 België B HET WEKELIJKS NIEUWS Parijs - Azurenkust KAREL DEBAERE won de Openingsprijs te Gent 27 Matchen voor Zondag 21-3-54 Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen van Zondag 14-3-54 sterker dan ooit, winnaar in Kosteloze BekercompeflfSe Aangekondigde koersen Noch tempo, noch brio SSeclifs één man ln de voorlijn Coppens Parsswïfck Beicpscfï crosskamploen Insides faalden Gilbert Desmedt, De Yalck, Viaeyen en Vanbrabant de verdiensteiijksten BOKSEN Bij onze liefhebbers Aan rekordtempo van Leuven naar Gent Hollands gevaar In Gent-leper SS ■s$ .-a ■8 UITSLAG VOETBAL- PR0N0STIEK 26 ALGEMENE RANG SCHIKKING NA V.P. 26 Sporfnleuwsjes a sa as a. aa u HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 20 Maart 1954. Biz. 8. Tweede Klasse A Slecht-, één wedstrijd Het veroor- - selde T-.bantl» bexllste erover dat 3.ut rrulden niet naar de tweede p aats zou oprukken Het werd een verdiende zege voor de hekkenslui ters, wijl de fruitkwekers ongoochel- .ien. Derde Klasse A De toestand blijft voort spannend in dezo reeks. Aalst liet zich op eigen plein een punt ontnemen door Den- denr.onde en kan dus Izegem niet voorbij. Boussu-Bols was meer op zijn hoede, maar had het vrij lastig om met een doelpunt verschil de baas te blijven over Merksem. Cercle Brugge ten slotte ging te St Niklaas zegevieren, dank zij twee doelpunten van Pertry, en behoudt als zesde geklasseerde op drie punten van de leiders Izegem en Aalst nog steeds een waterkansje op de titel. Bevordering D De strijd onderaan blijft duren, '.ndermaal was het een slechte dag voor Menen dat verloor wijl de rechtstreekse concurrenten op Eke- ren na, een puntje wisten binnen te halen. Boeehout en Hoboken deel den broederlijk de punten, wijl Oudenaarde kansrijk de helft van de inzet aan huis hield tegen Bor- gerhout. Geraardsbergen daarentegen verdiende de halve zege tegen Kapel len ten volle, en had, mits besluit vaardigheid. de volle buit aan huis kunnen houden. Het feit dat Ware- gem niet speelde, verandert niets aan de toestand bovenaan, spijts Assa Ronse en S. K. Hoeselare aan de winst bleven. Ronse legde zijn zege reeds in het eerste halfuur vast, wijl S. K. in het laatste half uur heer en meester speelde en Ekeren van het kastje naar de muur zond. Moeskroen leverde te Roeselare een harde wedstrijd, wist tot 13 uit te lopen maar moest gedogen dat de Rodenbaehers een mooie terugkeer op hun actief schreven. Club haalde aldus het gelijk snel maar had, mits meer schotvaardlgheld. kunnen zege vieren. I' Provinciaal Cercle leper kent waarlijk een weinig meeslag in zijn tegenvaller. Werd er op eigen veld van Kuume eerder onverdiend verloren, dan ging Tielt, dat geen kans meer meende te hebben en enkele reserven op stelde te Oostrozebeke, sneven. De Kanaries zullen dit nog zo spoedig mogelijk niet vergeten. Die zege van Scor is tevens van groot belang voor de degradatiestrijd. Strikt genomen Is Kuurde met zijn 25 punten nog niet gered, want zes punten kunnen in theorie nog worden goedgemaakt. Daring Blankenberge haalde een mooi puntje weg te Aalbeke en S. V. hield er een aan huls tegen Knokke. Kostelijke bult! Steenbrugge deed het nog beter en klopte liefst Her zeeuw met afgetekende scoor. Daar mede al komt Torhout, dat te We- velgem ging verliezen, weer in het gedrang, net als White Star leper dat te Kortrljk in de minderheid bleef en door datzelfde Stade wordt voorbij gestreefd. Ten slotte kan Ha- relbeke, dat Zwevegem ljdelhands huiswaarts zond, zich als gered be schouwen. II* Provinciaal A Waar leider Helst zich te De Pan ne niet liet verrassen en na een mooie wedstrijd der localen toch aan de winst bleef, is de strijd voor de tweede plaats tn het voordeel van Nleuwpoort beslecht. S. V. ging mooi van Hermes winnen, terwijl Koksijde zich door Voorwaarts op eigen veld de les liet spellen. De V.V.-Jongens worden op de derde plaats zelfs bedreigd door Bred ene dat afgetekend te Den Haan ging zegevieren- Onderaan zien wij dat Gistel zijn fe kondltie bevestigt en te Jab- ke ging winnen en dat Ste Kruis in de derby tegen Sijsele heel wat meer last heeft ondervonden dan algemeen werd voorzien. Veurne ging bij Zedelgem een mooi gelijkspel af dwingen terwijl Concordia zich te Koekelare met hand en tand verde digde, maar toch de duimen moest leggen. II* Provinciaal B Molen Sport alleen aan de leiding! Het waa te voorzien dat S. V. Ingel- munster het te Lichtervelde kwaad zou hebben. De localen speelden Inderdaad een allerbeste partij en bleven ten slotte verdiend aan de winst. Molen Sport had aan Pittenr- 'n gemakkelijk klantje. Deerlijk ver liest zijn derde plaats door een thuisnederlaag vanwege B. S. Avel- gem, de ploeg der verrassingen, die er liefst met 14 ging zegevieren. Nagels met koppen, noemen ze dat. Ook voor S.K. werd het een goede dag vermits de Avelgemse ploeg zijn rechtstreekse tegenstander Ardooie er onder wist te houden. Staden heeft zich definitief van de rode lantaarn ontmaakt door Otegem ljdelhands huiswaarts te zenden, dank zij een verbluffende start, die twee doelpunten opbracht Torhout en Wakken waren beide even sterk en beide komparanten waren met de helft van de inzet dan ook tevreden. Desselgem ten slotte liet de kans op de vierde plaats voorbijgaan door zich te la ten ln bedwang houden door St Jo ris. Nu. met deze ploeg weet men ook nooit iets bij voorbaat. II* Provinciaal C Won Wervlk zoals verwacht te Moorsele na heftig verweer der lo calen, dan had Moeskroen heel wat geluk. Vier spelers van Poperinge verschenen te laat op het veld en het duurde vele minuten eer de Hoppeplukkers voltallig waren. Moes kroen was intussen aan twee doel punten gekomen, werd nadien steeds overspeeld maar had het geluk aan zijn zijde. De strijd om de derde plaats duurt voort. Het treffen te Lauwe tegen Moorslede was aange naam om volgen, maar het publiek genoot er maar weinig van vermits er met gesloten deuren diende ge speeld te worden. De gesternden wonnen ten slotte verdiend maar met overdreven scoor. Onderaan blij ven Komen en Vlamertinge op bun posities, spijts beide elftallen een moedige repliek boden tegen Sint Eloois en S. V. Kortrijk. Lendelede bevestigde zijn forme door te Bisse- gem te gaan winnen en dankt deze zege vooral aan zijn verdediging. Ook Moorselq haalde een mooie uitslag door gelijk te gaan spelen te Dotte- nijs, wat zeker niet ledereen gegeven is. Ten slotte bleef Luingne aan de winnende hand ln het treffen tegen Toekomst Menen, maar de grensjon- gens speelden er een beste wedstrijd. De 1/8 finales zullen op 4 April gespeeld worden bij uitzondering van Rac. Mechelen-Bastenaken, die op 1 April zijn beslag zal krij gen. Ziehier het programma: Rac. Mechelen L.C Bastenaken Ukkel Sport Rac. Brussel Kortrijk Sport C. S. Verviers Berchem Sport Un. St Gillis F. C. Seraing C. S. Tongeren Dar. Brussel Vigor Hamme Willebroek S. V. F C. Luik Standard C. L. F. C. Brugge Het internationaal seizoen 1954 meldt zich op een opperbeste wijze aan. De eerste vijfdaagse klassieker werd een Belgische zege dank zij Ray Impanis. Er zijn zeker maar weinig renners die meer geacht, verketterd, be sproken. opgehemeld en neerge haald zijn geworden ln hun ren nersloopbaan, dan Ray Impanis. Waarom? Omdat hij ten slotte mooie hoogten aan gewone laag ten koppelde. Omdat hij de ene dag wist te begeesteren en de an dere deed ontgoochelen. Het war nu eenmaal zo dat zijn briljante klasse al te dikwijls eens scherp ging afsteken tegen zijn aankla gend gemis aan karakter. Ten slotte waren daar zijn meestal ontgoochelende prestaties in de Ronde van Frankrijk. Onze persoonlijke mening is, dat Impanis veeleer een man van de klassiekers is dan ronderenner. Hij is bv. niet klimmer genoeg om het ver te brengen in een Ronde van Frankrijk en zijn ge mis aan karakter komt nergens scherper te voorschijn dan daar. Dit alles belet echter niet dat wij hem als een zeer goed renner be- BEROEPSRENNERS IN DE ELF-STEDENRONDE Met het inschakelen van de Elf- Stedenronde is het programma van het voorseizoen, verhoogt meteen weer de interesse voor deze wed strijd. Met zijn 230 km. parcours en zijn 50.000 fr. prijzen is deze belangstelling ten andere zeker ge wettigd. Als tegenhanger hebben wij in het Oosten van het land de Ron de van Haspengouw met start en aankomst te St-Truiden. We krijgen dus weer twee half-klassleke koer sen die net als vóór twee weken ons rennerskorps in twee zullen scheiden. ONAFHANKELIJKEN TE BRUGGE De indés kregen zelden zo vroeg hun koers ln de gouw. Brugge no digt hen uit met 20.000 fr. aan prij zen op Zondag 21 dezer voor een wedstrijd over ISO km., met vertrek te 12-30 uur. LIEFHEBBERS IN GENT—IEPER Hoewel wij Zondag te Brugge een roer» voor purs hebben gaat de be- .angstelling van sportmannen en renners in hoofdzaak toch naar Gentleper: de fameuze Kattekoers met zijn 13.000 fr. prijzen en 153 km. Donderdag 25 Maart hebben wij dan nog een koers te Torhout van 125 km. met 5.000 fr. prijzen en vertrek te 14.45 uur. NIEUWELINGEN Nog maar weinig etartgelegenheld. RumbekeBeitem organiseert Zon dag over 65 km., met 2.500 fr. en vertrek te 15 uur, maar verder heb ben wij Brugge en Moeskroen die inrichten op zelfde dag. schouwen. De wijze bv. waarop hij de huidige Parijs-Nizza heeft gewonnen onderstreept dit maar al te duidelijk. Op het laatste nippertje in de Mercierploeg ge loodst werd hij er door zijn me- de-pioegmaten veeleer als een in dringer dan als een kopman aan zien, zodat hij dan ook omzeggens op eigen krachten voor het zaakje stond. Het was nu echter zo dat hij voldoende sterk Was om nie mand te vrezen. Een Impanis die dat beseft, kan bergen verzetten. Lauredi, Anastasi en de jonge Italiaan Filippi waren zijn ergste tegenstanders. Coppi die na de derde rit opgaf, was een ontgoo cheling. Hij had dan immers alle kans op de eindzege verbeurd. Het is feitelijk maar in de laat ste rit dat de eindbeslissing is ge vallen. Enkele seconden voor sprong, betekenden toch zo weinig zekerheid, als men met een tijd rit voor de deur staat. Die tijd rit zou evenwel de proef op de som brengen dat de bakker uit Berg werkelijk de beste was uit het lot. Wel werd hij geklopt door specialist Anquetil maar ziin tweede plaats op amner 29 secon den spreekt boekdelen over de huidige waarde van onze landge noot. Zijn rechtstreekse tegen standers werden er op afstand gezet. Hebben wij een herboren Impa nis, of was het weer een van zijn grote daden, die morgen geen broers meer zullen krijgen? La ten wij het eerste hopen, de tijd zal het uitwijzen. De prestaties van onze andere landgenoten waren zeer divers. Couvreur en Blomme blonken uit zonder een duw te veel te doen. Decock, Schotte, Rosseel, Bran- kart reden zich in zonder uit te blinken. Zelfde kan gezegd van Germain Dcrycke, die meer Mi laan San - Remo in het hoofd droeg, van Thuur Cleenewerck, die een hem opgelegde knechten rol flink vervulde en nog anderen, die door onkans, of verschillende redenen verkozen onder de baan de pijp aan Maarten te geven. Vermelden wij ook nog dat Impanis niet alleen het gewoon klassement, maar ook dit per pun ten won. Aan dit laatste was er een zeer bijzondere premie ver bonden. DE UITSLAG 1. RAY IMPANIS 2. Lauredi 3. Fr. Anastasi 4. Filippi 5. HU. Couvreur 6. Meunier 7. Anquetil 8 Renaud 9. Maurice Blomm 19. Brankart 24. Schotte 28. Decock 30. Rosseel 30 49 05 30 50 07 30 50 42 30 52 06 30 53 31 30 54 37 30 56 31 30 56 39 30 56 46 31 02 06 31 04 07 31 07 12 31 09 34 WEKELÏ IEUWS Die de verplaatsing naar de Heyzel niet deden, hoeven het zich niet te beklagen. Evenmin deze die de verkwikkende stralen der zon, boven het gesnater van radio speaker Luc Varenne had den verkozen. Er zat werkelijk niets in dat bezienswaardig was. Of toch, moeten wij misschien uitzonde ring maken voor Gernaey en Rik Coppens. die door individuele bravourstukjes de sympathie van de 45.000 aanwezigen wisten weg te halen. Wanneer men aanvan kelijk meende dat het vanwege de Reli-en zelfover~"h",ting was en dat dit "f zou worden '"e~>aakt, kwam daar nie's van in huis Wel werd er in de tweede beurt meer aangevallen, maar alle Inspiratie, dash en ze gedrift bleven zoek. Niet te ver wonderen dat een versterkte Por tugese defensie met als sluitstuk een secure doelman tussen de pa len niets doorliet. Van Steen liet zich werkelilk nooit zien, leed klaarblijkelijk aan een minder waardigheidscomplex P. Vanden Bosch zoekt achter zijn forme van een paar maanden terug en zijn schot is zoek. Mermans miste inspiratie, vechtlust en Juist af geven. Anoul opereerde bij voor keur tussen de lijnen en zocht tevergeefs naar de gaatjes, die maar niet komen wilden Ten slotte was er Coppens, die er bliikbaar zin in had, sneed als een mes, speelde voor het geheel en het enig gevaar van onze voor hoede vormde. Zijn Juiste voor zetten pinden meestal verloren en als hij het zelf probeerde had hij weinig meeval. De verdediging was goed, maar bleek een half uur vandoen t.e hebben om zich in te spelen. Dit viel samen met een periode van Portugese aanvallen, die echter ook maar zelden goed besloten werden, maar toch een drietal malen Gernaey verplichtten er alles uit te halen. Carré was de minste van de drie verdedigers, wij! Vander Auwera in het mid denveld uitblonk door ziin bre ken en zijn archi-slecht afgeven. De Portugese elf gaf bij wijlen, maar dan ook maar sporadisch, blijk van een zekere techniek. Hun voornaamste doel was ech ter negatief: geen doelpunten la ten aantekenen. Daarom dat ze niet aarzelden in de tweede beurt loen de Belgen druk uitoefenden, met zes-zeven spelers in de ver- dedimnvszone te opereren. Het ge heel gaf evenwel blijk van een zeer grote zegedrift, Iets wat de onzen blijkbaar misten en hen tenslotte ook fataal werd. Op een drietal maanden voor de we reldbeker en op amper één maand voor het treffen tegen Nederland, laat dit beslist maar weinig hoop. In dergelijke omstandigheden moet een nederlaag tegen onze Noorderburen beslist onder de mogelijkheden worden gerekend. Het is natuurlijk gewaagd om te voorspellen of er veranderin gen aan het elftal zullen worden gebracht. Het. staat echter thans reeds vast dat Van Steen geen tweede kans zal worden gegund. Wellicht komt Coppens naar de rechtervleugel en zal Lemberechts op de linker beschikbaar ziin. Tenware men de voorkeur zou geven aan Leon Wouters, dié zon der te Luxemburg zeer briljant te zijn geweest, toch weer voor het winnend doelpunt zorgde. Ziin gekende productiviteit ware iets dat men bii onze internationalen best zou kunnen gebruiken. Anderziids is daar ook nog de kwestie Anoul. In vele dagbladen wercl er een lans gebroken om Decorte in het elftal te loodsen. Deweer ontgoochelde Het nationaal veldloopkampioen schap stond ln het teken van twee namen: Hanswljck en De- weer. Eerstgenoemde, een piste loper, kwam met kans op de titel af, wijl Deweer voor eigen volk zou optreden. Vande Wattyne was natuurlijk favoriet, maar ditmaal won die favoriet niet omdat Hanswijck werkelijk de sterkste was Het was de Ronsenaar die nochtans trachtte de beslissing af te dwin gen maar Hanswijck loste nooit en wanneer zijn tegenstander ver moeid geraakte was het hij die er alleen vandoor ging om een mooie zegepraal te boeken. Vande Wattyne werd zelfs nog door Dillien overstoken. Deweer bracht het voor eigen volk weer tot geen hartverster kende prestatie. Dit doet hij ten andere nooit. Jammer is het wel dat hij hiermede zijn plaats in de ploeg voor de Zes-Landencross heeft verbeurd. DE UITSLAG 1. Hanswijck; 2. Dillien, op 11"; 3. Vande Wattyne, op 23"; 4. Van Laere, op 26"; 5. Smets, op 42"; 6. Serroels; 7. De Troyer; 8. Van- derhoeven; 9. Davignon; 10. De- forge. De ploeg voor Birmingham De ploeg voor de Zes-Landen cross werd als volgt samengesteld: Hanswijck, Dillien, Vande Wat tyne, Van Laere, Smets, Serroels, De Troyer, Vanderhoeven, Theys. De Anderlecht-inside is heel zeker een zeer briljant speler, die be slist zi.in kans zou r.iogen krijgen. Anderzijds is daar echter dat Anoul over een mooie staat van verdiensten beschikt en zeker nooit bij voorbaat moet gelaakt worden. Toch menen wij dat hii in club-verband momenteel heel wat nuttiger is dan in de inter nationale samenstelling. Op de Heyzel was het niet veel zaaks, te Luxemburg raakte het al min hoge toppen. Zeggen wij maar onmiddellijk dat de Groot-Hertog- dommers die nederlaag niet verdien den; ze vielen minstens zoveel aan als de onzen en vormden daarente gen een beter geheel. De oorzaak van het spaak lopen van ons noch tans knap ln elkaar gestoken elftal lag bij de bedde blnnenspelers Houff en Corbeel, die hun verbindings- taak nooit naar behoren vervulden en aldus de halfs Huysmans - Maer- tens meer tot verdedigend werk noopten. De belde Antwerpenaren deden hun verdedigende taak zeer goed, maar meteen lag het midden veld open voor de localen. Het was tenslotte dit dat hen fataal werd, want de voorlijn besloot zo slecht dat de middenspelers steeds dieper oprukten om het pleit te forceren. Een ontsnapping via Corbeel naar Wouters, van uit het middenveld doorgevoerd, zou Immers het enig doelpunt van de partij opbrengen. Veel valt er niet te onthouden, tenzij dat back Devries de sterkste was van ons tweetal, da.t keeper Geerts enkele gemaakte goals voor kwam en een goede doublure voor Gernaey vormt, ein dat rechtsbuiten Van Gils, zo hij zijn al te persoon lijke stempel kan afleggen, een ge vaarlijk heerschap kan worden. Hij bezit een niet onaardige techniek en kan heel wat met het balletje over weg. Met het oog op de samenstelling van het A-elftal heeft het Luxem burgse treffen echter niet veel nieuws gebracht. Woussem overwint Cobe te Kortrijk Beroepskamp 10x3 min. WOUSSEM, 59 kgr. (Luik), wint op punten van Cobe, 59 kgr. (Kortr.). Liefhebbers 3x2 min. ANTOINE. 64 kgr. (Kortrijk), over wint door opgRve ln de 2' ronde van Alberto (Menen). RENÉ, 74 kgr. (Kortrijk), wint op punten van Fenninck, 72 kgr. (Menen). Liefhebbers 3x3 min. MEESIAEN, 57 kgr. (Menen), wint op punten van Bob Santy, 57 kgr. (Kortrijk). Liefhebbers 3x2 min. FONTAINE. 58 kgr. (Luik), wint op punten van Cosaert, 59 kgr. (Kortrijk). Liefhebbers 3x3 min. LEFA, 73 kgr. (Avelgem), wint op punten van Roba, 73 kgr. (Luik). Beroepskamp 8x3 min. DESCHEEMAECKER, 73 kgr. (Kort rijk) wint op punten van Lou Al- bert,'73 kgr. (Luik). DE OMLOOP DER ZES PROVINCIËN De Omloop der Zes Provinciën zal dit jaar betwist worden over een totale afstand van 1.350 km., ver deeld over 7 ritten, van 21 tot 27 Mei. De zware wedstrijd, waarin er heel wat bergen voorkomen, wordt voorbehouden aan renners geboren tussen 1 Januari 1929 en 31 Decem ber 1935. Hoewel slechts weinig West vlamingen verkozen naar Gent te reizen bezetten onze vertegen woordigers er toch de ereplaat sen na de Nederlander De Jongh. De Desselgemnaar Callewaert werd mooi tweede voor Minne Cy- riel uit Oostkamp en Armand De smet uit Waregem. Te Rollegem-Kapelle lever den 58 deelnemers een harde kamp. De gebroeders Verhelst uit Kuurne stelden zich in vedette, net als Beke, Brulé, Kerckhove en Dhooge, maar het was ten slotte de aalvlugge Kortriikzaan Ver- hoegstraete die het in de spurt haalde voor Debackere, N. Kerck hove, Noppe, Dejonckhere,_ de Ne derlander Westdorp, Brulé, Hille- waere, Degryse, Allegaert en Jan Verhelst. Te Oostvleteren liepen De- boodt, Hosten, Gryson en Rycke- waert vroegtijdig weg. Waar laatstgenoemde door tegenslag verachterde, kwamen Denys, Van Rysselberghe en Knockaert even wel vervoegen. Met zes man kwam het tot een fraaie spurt, mooi ge wonnen door Deboodt, voor De nys, Cnockaert, Hosten, Van Rys selberghe, Gryson, Ryckewaert, Hoorelbeke, Gryson, Ghesquière, Vermeulen en Indevuyst. Als men spurter is! Zonder ook maar iets van het kunnen af te doen van Karei Debaere, die Zon dag even verrassend als mooi spurt winnaar werd te Gent, voor 14 an deren, dan moeten Gilbert Desmedt, Vlaeyen en Van Brabant wel bo venaangehaalde verzuchting de we reld hebben ingeblazen. Zij immers hadden de kans op de zege in het heetste van de strijd gesmeed en het koersbeeld vorm en gestalte ge geven. Op een paar kilometer van de meet werden ze vervoegd... en konden ze zich meteen met een ereplaats tevreden achten. wij zegden reeds dat dit viertal pas in de straten van Gent werd vervoegd. Elf man kwamen er bij gesprongen en onder dat elftal za ten er een heel stuk felle spurters. Men bezie de uitslag; zeven snelle bazen vooraan. Het zou nochtans niet Nest Sterckx zijn die voor de derde maal won, noch De Valck, die de spurt aantrok en de indruk gaf te zullen winnen, want de kleine Debaere kwam fluks naar voor ge sprongen met de lange Decorte in het wiel. De koers zelf kende een levendig verloop. De eerste 100 Km. waren eerder studieronde, met Malfait als toonaangevende acteur. De onge breidelde Kuurnenaar deed immers een mooie solo-vlucht, die wel en kele premiën opbracht, maar even dwaas als hopeloos was. Aan de Vossenhol begon het ernstig te worden. De Limburger Gielen ont bond er zijn duivels en kwam ook eerste op de top van de Kwaremont, gevolgd door een groepje van een man of acht. Gielen leed breuk en ten lotte bleven slechts vier man vooraan: Decorte, Vlaeyen, Mariën en de Fransman Scodeller. De Kruisberg zou evenwel haar duit bijbrengen in het zakje. Een ben- deke rukte zich uit de groep los en ging op zoek naar de leiders. Het waren G. Desmedt, Roland Calle- baut, Van Brabant. Voorting, De- rijck, De Valck en Cerami, die An- thoms Taeldeman, Van Staeyen en Wambeke op sleeptouw namen en ook de vier leiders inrekenden. Veertien man vooraan, dat was te veel. Van Brabant, Desmedt, De Valck, een flink driemanschap, trok er vandoor en het was laatstge noemde die de 10.000 fr. premie won op de Muur van Geraardsbergen. De rest van het groepje kwam evenwel terug bijgepeddeld. Achter deze kopgroep had zich inmiddels een groep van achttien man ge vormd, felle bazen als Ollivier, Sterckx, Debaere, Cerami, Rene Mertens, e.a. Het koerseinde was even hard als lastig. Een paar ele menten sneuvelden, o.a. de koene en flink rijdende Callebaut. Men kent de rest: Debaere en maats pikten aan en de man van St Ni klaas won in een meesterlijke spurt. De oude generatie won, maar de jonge sneuvelde met eer. Aan De Valck, Gilbert Desmedt, Callebaut, Taeldeman en Vlaeven behoort on getwijfeld een mooie toekomst. De volgende koersen zullen hun beves tiging brengen. Vermelden wij neg dat velen zeer uitgeput de koers eindigden en dat meerdere favorieten door onkans werden uitgeschakeld'. Van Steen bergen, Stan Oekers, De Hertog, Colpaert en Depredhornme waren er onder te tellen. Van de buiten landers maar welnitr nieuws. Enkel Scodeller kwam met ere uit de DE UITSLAG 1. Debaere Karei; 2. Decorte; 3. De Vaick; 4. Mertens; 5. Sterckx E.; 6. Van Staeyen; 7. Anthonis; 8. Desmedt G.: 9. Vlaeyen; 10. Wam beke; 11. Cerami; 12. Derijck I.; 13. Van Brabant; 14. Mariën; 15. Taeldeman; 16. Bogaerts, op 39"; 17. Lerno; 18. Van Geel; 19. Van Kerckhoven; 20. Ollivier, op 45"; 22. Desmet R 23. Noyelle A.: 25. Devos B.; 27. Vandycke: 28. Calle baut; 30. Malfait: 37. Van Steen- kiste: 38. Geers; 41. Fieters. Westvlamingen Amelynckx, Willy Jacob, Verbeke en Vandevoorde in vedette. Aan de Hollander Van Osta echter de xege. Het zal zeker wel niet zo heel dikwijls gebeuren dat een ontsnap- ping van bij de uitzet tot het einde toe wo-dt doorgedreven. Hoe gaat dat? Men neemt het niet ernstig op in de groep, de vluchters win nen veld, en als het feitelijk tot een ernstige achtervolging komt. dan blijkt het dat er reeds heel wat renners murwzitten, zodat die achtervolgende taak ten slotte slechts aan enkelen toekomt. De Nederlander Van Osta en De Zaaytijd waren het die er onmid* deliijk vandoor gingen. Ze deden het gezwind en gemeend, want achteraf zouden Roger Verbeke, Vandenbosch en Bernaerts een heel eind hard moeten fietsen om aansluiting te bekomen. Bij dit vijftal viel jammer genoeg Verbeke weg door krampen. Hij werd overgestoken door een tien tal renners die de groep in steek hadden gelaten en bij wie Marcel Janssens, Willy Jacob, Deboitselier en Vandevoorde de besten en de geweldigsten waren. Ook Amelynckx trok zijn streng en Jos. Planckaert, die zijn eerste optreden in deze ka- tegorie vierde, zou er ook bij ge weest zijn als een bandbreuk hem niet had komen remmen. Het zag er zelfs een ogenblik naar uit of genoemd vijftal zou aansluiting krij gen maar dat gebeurde weer niet, omdat Van Osta het tempo ging opdrijven, iets wat Bernaerts nood lottig werd. Ook De Zaaytijd zon nog wegens een aflopende ketting teruggedrongen worden, zodat tejn slotte twee renners naar het Gentse Park vlogen. De Hollander won. bij winnaar te Rollegem oegstraet i-Kapelle Kattekoers weer internationaal Het valt niet te ontkennen dat onder de vele van stad tot stad- wedstrijden, die thans bij de lief hebbers worden gegeven, de Ieper- se Kattekoers een zeer bijzondere plaats inneemt. Wij mogen gerust aannemen dat het De liefhebbers- klassieker van het jaar is en dus ook het meest belangstelling wekt. Net als de voorgaande jaren krijgen wij weer flinke internatio nale deelname: Hollanders, Fran sen en Luxemburgers. Beide laat ste clans zullen wij zeker niet onderschatten, maar wij menen toch dat het grootste gevaar van over de Moerdijk zal komen. De jongste Gent - Gent heeft bewezen dat er met de Kaaskoppen dient rekening gehouden te worden. Wie wordt er opvolger van de in middels afgestorven Eloot, die vo rig jaar als winnaar eindigde? Een hele vraag waarop niet zo spoedig zal worden een antwoord gegeven. Het is een feit dat ons liefhebberskorps bij vorig jaar een hele omwenteling heeft ondergaan: de historie van komen en gaan. Een zaak staat in elk geval vast: het wordt weer een zware koers, waaruit slechts een goed renner als winnaar zal te voorschiln tre den. Denkelijk zullen de hellingen van Kemmel, Nieuwkerke en Me sen weer eens voor de beslissing helpen zorgen. TECHNISCHE GEGEVENS Afstand 153 km. Pril zenbe drag 13.000 fr. Start te 12.30 u. WEGWIJZER Gent - Deinze - Kortrijk - Menen - leper - Dikke- bus - Klijtte - Rode en Zwarte Berg - Westouter - Reningelst - Kemmel - Nieuwkerke - Wulver- gem - Mesen - Wijtschate - leper - Dikkebus - Klijtte - Kemmel - Nieuwkerke - Wulvergem - Mesen - Wijtschate - leper. Pronostiekprijskamp Het hieronderstaande bulletijn, invullen, uitknippen en insturen was de sterkste geweest in koers en was ook de rapste ter aankomst. Van het achtervolgend groepje van elf toonde Amelynckx zich de vlugste, terwijl Willy Jacob in volle spurt krampen kreeg en aldus met de laat ste plaats hoefde tevreden te zijn. Meteen ontging hem een meer dan verdiende ereplaats. Onze Westvlamineen trokken hun streng. Voor hen was het de eerste koers van het jaar. Wij wisten er een Jos. Parmentier zeer flink rij den en slechts na 130 km. begeven. De Ledegemnaar komt beslist terug. Wij zagen er echter ook een Lucien Demunster die de schaduw niet was van de week voordien, en een Buddy, die zichtbaar macht tekort kwam op het laatste. Wij zochten er ver geefs naar Karei Vanhoutte, Hebb, Tuytens e.a., maar vonden er vier die reeds- heel dicht bij de grote forme zrtten. Amelynckx die de ver openbaring was der Ronde van Bel gië van verleden Jaar. bevestigde; Roger Verbeke, thans Zonnebeke- naar, woekerde Iets te overdadig met zijn krachten maar kan op een flin ke wedstrijd bogen; Berten Vande voorde. geen duw te veel als altijd, was present en mede ter eindmeet. Bij de indés zal hij zijn steke staan. Ten slotte Willy Jacob, die nooit vroeg gereed zit, maar dit Jaar be slist wil doorbreken. Hij reed ver standig en knap en kan een opper best seizoen maken. DE UITSLAG: 1. Van Osta Jan; 2. Vandenbosch W., op 100 m.; 3. Amelynck, op 30 sec.; 4. Bernaerts; 5. Dons; 6. Ver- meiren; 7. Van Gompel; 8. De Zaay tijd; 9. Vandevoorde Albert; 10. Janssens Marcel; 11. Deboitselier; 12. Christiaens; 13. Jacob Willy; 14. Cools Juilien, op 3 min.; 15. Van Bael; 16. Van Scoorisse; 23. Verbek© R.; 27. Demunster B.; 30. Parmentier. HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Matchen 21-3-54 Tllleur - La Gantolse Beerschot - Anderlecht Ol. Charleroi - F. C. Mech. Kortrijk Sp. - Rac. Brussel White Star - Ukkel Sport F. C. Ronse - Boussu-Bols Vig. Hamme - C. Brugge V. G. Oostende - Izegem S.V. Blankenb. - W.S. leper Stade Kortrijk - F. C. "Helt T. Menen - A. A. Moeskr. Lendelede - W. S. Lauwe e e ■5 6* agl O-ö -e r •SS» V 44 g fc U L UITLEG f. De deelname in onbeperkt, kosteloos en moet op uit ons blad, geknipte bulletijns ge schieden. 2. Wie meest punten heeft (het puntenstelsel) wint. 3. Wie meer dan één bulletijn op zelfde naam instuurt, dient een volgnummer (in vak 1) te plaatsen. Niet meer dan 10 ge- volgnummer de bulletijns op zelfde naam mogen worden in gestuurd. De aamentelling der punten voor het eindklasse ment geschiedt bulletijn per bulletijn, volgens volgnummer. 4. Alle verworven punten (ook min dan de helft) wor den opgeteld en dienen voor de Algemene Rangschikking 5. Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulletijn ongeldig. 6. Dit bulletijn moet binnen zijn vóór 12 u. op de in hoofd- ding staande datum. Vak voorbehouden aan volgnummer bij 't in sturen van meerdere bulletijns op eenzelfde naam. (Max. 10). 1) 1 thuisploeg gew. fl punt) 2 bezoekers gew. (2 punt.) x draw (3 punt.) AFZENDER .straat. Nrte Dubbel door inzender te bewaren V.P. 27 Tilleur - La Gantolse Vig. Hamme - C. Brugge Beerschot - Anderlecht V. G. Oostende - Izegem Ol. Charleroi - F. C. Mech. S.V. Blankenb. - W.S. leper Kortrijk Sp. - Rac. Brussel Stade Kortrijk - F. C. Tielt White Star - Ukkel Sport T. Menen - A. A. Moeskr. F. O. Ronse - Boussu-Bois Lendelede - W. S. Lauwe St Niklaas - C. Brugge 1—2 Ekeren - S. K. Roeselare 23 Bouchout - Hoboken 0—0 Haxelbeke - Zwevegem 32 S. V. Blank. - Knokke 2—2 Herm. Oostende - Nieuwp. 02 De Panne - Helst 0—2 Lichterv. - S. V. Ingelm. 21 Meulebeke - Houthulst 52 S. K. Avelgem - Ardooie 10 Bissegem - Lendelede 12 Lauwe - Moorslede 31 TOTAAL 21 p. 18 Zeven deelnemers behaalden punten WOLTERS GEORGES, Plumerlaan 9, leper. VANSEVEREN MAURICE (1), Kaal, 5, Nleuwpoort COUWET GERARD, Chèvremontstr. 2, Poperinge. DEHAENE JACQUES, Korte Bruggestr. 9, Poperinge. HAUSPIE JACQUES, O. L. Vr. Kruisstr. 15, Poperinge. VERHAEGHE JORIS, Noordbrugweg 16, Veurne. VANDENBUSSCHE GERARD (1), Menenheirweg 37, Roeselare. 245 Punten. Frutsaert Henrl (4), Winnezelestr., Watou. 240 Punten. Vanmeteren. Louis (1), Dijkstraat, Adinkerke. 238 Punten. Geerardyn Willy (2), Pastorij str., Bulskamp. Frutsaert Henri (7), Winnezelestr., Watou. 235 Punten. Geerardyn Wllly (3), Pastorijstr., Bulskamp. 231 Punten. Dejaegher Georges (4), Llndendreef, Veurne. 230 Punten. Geerardyn Wllly (1), De Meulebekenaar N. Kerck hove werd aangeduid Warschau - Berijn - Praag te betwisten. Ook Verplaetse, Van Meenen en Van Schil zijn van de partij. Naar verluidt zou de gekende Anderlechtspeler Decorte naar Kon go uitwijken. Er bestaat veel kans dat Lo- retto Petruccl met gans de Lygie- ploeg afkomt naar de Ronde van Vlaanderen. Van Steenbergen zette niet aan in Parijs - Nizza. Er wordt ge fluisterd dat hij weigerde aan te zetten omdat hij geen startgeld kreeg gelijk aan dat van Coppi. I* Klasse Tilleui F. O. A. A. La Gantolse Llerse S. K. Antwerp F. O. Daring C. B. Berchem Sport O. C. Charleroi F. C. Mechelen R. C. Nechelen Charleroi S. C. Beerschot A. C. S. C. Anderlecht Union Stat-Glllla Lyra F. C. Luik Standard C. L. II* Klasse Kortrijk Sport Racing C. B. Boom F. C. St-Truiden V. V. R. C. Gonfc c. S. Verviers F. C. Brugge Union Doornik St-Niklaas S. K. A. S. Oostende Waterschei Th. Beringen F. C. White Star A. C. Ukkel Sport Tubantia F C. R. C. Tienen ill* Klasse A. Union Namea Dendermonde Eendracht Atiet s. K. Beveren Vigor Hammec. S. Brugge R, C. Doornik Rupel S. K. V. G. Oostenc^ F. C. Izegem F. C. Ronse Boussu-Bols Olse Merksem Wlllebroek S. V. A. E. C. Bergex E. st-Niklaas Overgangsklasse O. S. V. Waregem Kapellen F. C. R. O. Lokeren F. C. Roeselare F. C. Eeklo Geraardsbergen I* Provinciaal. S. V. Blankenberge W. S. leper F. C. Torhout D. Blankenberge St. Kortrijk F. C. Tielt II' Provinciaal A. Concordia Breden© Veurne Sijsele Gistel St-Kruis II* Provinciaal B. M. S. Ingelmunster Deerlijk II* Provinciaal C. Toekomst Menen A. A. Moeskroen Wervlk Dottenljs Lendelede W. S. Lauwe III* Provinciaal A. Middelkerke Adinkerke lil' Provinciaal D. Rac. Lauwe S. K. Beveren-Lele nA lit DrmUainni D II* Klasse i-ubantl» St. Trulden 2-0 Rangschikking Waterschei 24 W 4 Rac. Brussel 24 10 4 Ukkel Sp. 24 11 5 St Trulden 24 11 6 Rac. Gent 24 11 8 White Star 24 11 9 A. S. Oostende 24 10 9 F. C. Boom 24 10 9 Kortrijk Sp. 24 7 8 Tienen 24 9 10 C. Brugge 24 9 11 Beringen 24 7 10 St Niklaas S. K. 24 8 11 Doornik 24 4 11 Verviera 24 7 14 Tubaatl* 24 2 li Rac. F. Un. C. S. 4 51 10 38 8 46 7 47 5 49 4 32 5 32 5 34 9 34 5 32 4 38 7 24 5 41 9 29 3 25 .1 30 27 36 26 30 29 30 37 29 40 27 27 26 31 25 37 25 41 23 37 23 32 22 28 21 42 21 51 17 33 17 64 U III' Klasse A. Exc. St Niklaas O. S. Brugge 1—2 Eendr. Aalst Dendermonde 11 Boussu-Bois Olse Merksem 3—2 Rangschikking 1. F. C. Izegem 24 13 5 2. Eendr. Aalst 24 14 6 3. Un. Namen 24 13 6 4. Boussu-Bois 24 14 7 5. Rac. Doornik 24 14 8 6.C. S. Brugge 24 13 8 7. Willebroek 24 11 9 8. Beveren-Waas 24 8 9 9. Bergen 24 9 11 10. V. G. Oostende 24 10 12 11. Vig. Hamme 24 8 11 12. F. C. Ronse 24 13. Exc. St Niklaas 24 14. Dendermonde 24 15. Merksem 24 16. ftupei 24 9 12 7 13 6 13 6 14 2 14 6 46 27 32 4 52 32 32 5 50 28 31 3 37 32 31 2 47 38 30 3 47 33 29 4 42 33 26 7 34 41 23 4 33 34 22 2 44 49 22 5 30 42 21 3 34 39 21 4 24 43 18 5 35 46 17 4 35 54 16 7 27 46 13 Overgangsklasse D. Rac. Lokeren S. O. Menen 41 Oudenaarde Borgerhout 22 F. C. Roeselare Moeskroen 33 Boechout Hoboken 00 A. S. Ronse Waaslandia 30 Germ- Ekeren S. K. Roeselare 2—3 Geraardsbergen Kapellen 1—1 Rangschikking Waregem 24 18 1 A. S. Ronse 25 14 5 S. K. Roeselare 25 16 7 Rac. Lokeren 24 12 8 Kapellen 24 8 7 F. C. Eeklo 24 9 8 Moeskroen 25 9 9 F. C. Roeselare 24 8 9 8 10 5 9 7 11 4 8 6 11 6 12 7 14 5 13 Waaslandia Borgerhout Hoboken Geraardsbergen Oudenaarde Boechout Ekeren Menen 25 25 25 24 25 25 25 2d 5 51 6 40 2 61 4 48 9 37 7 40 7 54 7 42 7 32 11 33 7 30 12 35 8 37 7 22 4 26 7 34 15 41 24 34 37 34 47 28 35 25 37 25 43 25 36 23 42 23 44 21 41 21 37 20 50 20 43 19 44 18 57 17 1* Provinciaal. Stade Kortrijk W. S. leper 3—2 Wevelgem F. C. Torhout 1—0 C. S. leper Kuurne Sp. 1—3 S. V. Blankenberge Knokke 22 Steenbrugge Herzeeuw 4—0 Oostrozebeke F. O. Tielt 32 Aalbeke Dar. Blankenberge 1—1 Harelbeke Zwevegem 3—2 Rangschikking 1. C. S. leper 25 18 4 3 83 45 39 2. F. C. Tielt 24 13 4 7 53 30 33 j. Wevelgem 25 10 6 9 38 37 29 4. Herzeeuw 25 10 8 7 43 44 27 5. Zwevegem 25 10 9 6 45 44 26 6. Knokke 25 10 10 5 47 47 25 7. Harelbeke 25 10 11 4 47 47 24 8. Kuurne 25 10 11 4 43 59 24 9. Aalbeke 24 8 9 7 32 36 23 10. S. V. Blankenb. 24 9 10 5 46 55 23 11. St. Kortrijk 24 7 9 8 51 45 22 12. W. S. leper 23 8 10 5 49 66 21 13. Torhout 24 7 11 6 44 49 20 14. Dar. Blankenb. 24 8 12 4 48 53 20 15. Steenbrugge 25 9 15 1 54 72 19 15. Ooêtiozsbek* 25 ft 13 6 S» 52 13 II* Provinciaal A. Hermea Oostende Nleuwpoort Jabbeke Gistel Den Haan Bredene St Kruis Sijsele Exc. zedelgem Veurne Rac. De Panne Helet Koksijde Voorwaarts Koekelare Concordia Rangschikking 1. F. C. Helst 23 21 2 2. Nleuwpoort 24 13 4 3. Bredene 25 17 8 4. Koksijde 25 14 6 5. S.K. Voorwaarts 24 14 8 6. H. Oostende 24 14 10 7. S. V. Veurne 24 12 9 25 11 11 8. Zedelgem 9. St Kruis 10. Gistel 11. Koekelare 12. De Panne 13. Den Haan 14. Sijsele 15. Concordia Jlkjïtófeefc*. 24 10 13 25 7 12 9 14 7 13 8 14 7 13 5 10 20 25 25 25 24 25 2* 2 86 5 57 0 59 5 70 2 70 0 75 3 63 2 64 1 46 6 48 2 60 5 44 3 58 4 48 4 37 0—2 3—4 1—7 2—1 1—1 0—2 1—2 3—2 27 44 30 35 39 34 34 33 44 30 54 28 50 27 61 26 63 21 68 20 68 20 72 19 77 19 61 18 83 14 II' ProVnciaal B Lichtervelde 8. 1. O. Ingelm. 21 M. S. Ingelmunstei Plttem 80 Meulebeke Houthulst 52 Deerlijk B. S. AWgem 14 Staden Otegem 2—1 S. K. Avelgem AHoole 20 Desselgem St Jorlj 11 Torhout Wakken 11 Rangschikking 1.M. S. Ingelm. 24 7 3 2. S. V. O. Ingelmj 25 8 3. Lichtervelde 4. Deerlijk 5. Desselgem 6. Wakken 7. Torhout 8. B. S. Avelgem 9. St Joris 10. Meulebeke 11. Otegem 12. Houthulst 13. Ardooie 14. s. K. Avelgem 15. Staden 1116. me» 5 '25 11 8 24 1 6 25 1. 8 25 IC 8 24 10 9 25 9 9 25 8 0 25 9 X 25 10 U 24 8 h 25 10 14 25 9 14 25 6 17 4 1§ 4 84 21 38 4 61 35 36 4 42 36 30 7 49 28 29 6 57 47 28 7 60 51 27 5 47 30 25 7 55 49 25 7 49 60 23 5 56 61 23 3 49 52 23 6 46 64 22 1 50 55 21 2 44 65 20 3 31 76 15 II* Provinciaal C. Komen St Eloois 13 A. A. Moeskroen F. O. Poperinge 3—1 Bissegem Lendelede 12 S. V. Kortrijk Vlamertinge 42 Lowingen Toek. Menen 32 Dottenijs Moorsele 11 Ledegem Wervlk 13 W. S. Lauwe Moorslede 31 Rangschikking 1. Wervlk 24 20 2 2. Moeskroen 24 17 3. Lauwe 25 16 4. Moorslede 25 17 5. Lowingen 25 16 6. F. O. Poperinge 25 11 7. Dottenijs 8. Ol. Ledegem 9. St Eloois 10. Bissegem 11. Moorsele 12. Lendelede 13. Toek. Menen 14. S. V. Kortrijk 15. Vlamertinge 4 6 7 8 9 9 9 11 9 12 7 12 8 14 9 15 8 13 5 14 6 18 5 13 2 85 23 42 3 69 21 37 3 70 32 35 1 62 35 35 1 69 42 33 5 67 56 27 6 48 46 24 5 39 48 23 4 40 54 22 6 51 57 20 3 44 57 19 1 55 64 39 2 52 70 18 5 32 52 15 1 45 102 13 2 28 10$ 12 Pastorijstr., Bulskamp. Carron Hen rl (1), Casselstr., Poperinge. Rom- mens André (1), Zwijnlandstr., Pope ringe. 229 Punten. Ackerman Richard (4). L. Hegerstr., Koksijde. Butln Roger (1), Bellestr., Poperinge. 227 Punten. Gruyaert Gaston (1). Hazelstr., Gits. Verfailll© Sonia (5), Poperlngestr., Oostvleteren. Depoor- ter Willy, K. Coggelaan, Veurne. 226 Punten. Dumont Daniël (7), Toekomststr., Poperinge. Langbeen Hugo. Bruggestr., Poperinge^Van- denbunder Jullen, Boeschepestr., Po peringe. 225 Punten. Vanderhaeghe Denise (1), Bellestr., Dikkebus. Depover Egrlta (7), Poperlngestr., Vlamertinge. 224 Punten. Debruyne Camlel (2), Boeschepestr., Poperinge. Vanden bosch Pierre, Molenstr., Roeselare. Ghewy Maria (1), Llndendreef, Veur ne. Depover Amlc (2), Poperlngestr., Vlamertinge. Duycfc Raphaël, Bos- senstraat, Wielsbeke. 223 Punten. Samyn Maurice (3). lle Wijk, Moorslede. Popelier Ge rard (2), Duinkerkestr., Poperinge. Vanhee Willy, O. L. Vr. Kruisstr., Po peringe. Berkein Marc (1), Ieperstr., Roeselare. 222 Punten. Vanhee Maurice (3). Fatnelaan, Adinkerke. Vanderhae ghe Denise (7), Bellestr.. Dikkebus. Bracks Joseph (1), Klekenstr., Dlks- muide. Vanderrlest Gaston, ïeper- straat, Merkem. Berkein Mare (2), Ieperstr.. Roeselare. Ghewy Maria (5), Llndendreef, Veuroe. 221 Punten. Robyn Roger, Veur- nestr.. Brielen. Dlerendonck Robert (1), Borp., Lelsele, Dumont Tvette (2), Toekomststr.. Poperinge. Veil' Jerome (1), Brikerljstr., Veurne. 220 Punten. Dael Maria (3). Dorp straat, Dikkebus. Wolters Georges, Plumerlaan, leper. 219 Punten. Waeyaert Christian (1), Woumenweg, Diksmulde. De cock Roger, Llndendreef, leper. De- lalleau Joseph (2), Dranouterstr., In ker. Goudeseune André. Komstr., Poperinge. Vandendrlessche Paul (1), Boterstr., Roeselare. Verhaeghe Robert, Noordburgweg, veurne. Fos- saert André (3), Poperlngestr., Watou. 218 Punten. Laplasse Louis, Oost- dulnstr., De Panne. Desmedt Mee (1), Ieperstr., Elverdlnge. Marlco Roger (1), Oude. Boezlngestr., Elver dlnge. Dewltte Georges, Vljfwegen- straat, Elmelgem. Callenaere Jules Ieperstr.. Nleuwpoort. Llebrecht Emlel, Mandellaan, Roeselare. Mey ers René, Belglcalaan, St Jans Molen beek. 217 Punten. Verschoore Emlel (21. Vijfwegenstr., Emelgem. Goeman Gabriel (2), Casselstr.. Poperinge. Lefever Tony, Casselstr.. Poperinge. Platteel Martha, Wulfhullestr., Watou too. 2IB Punten. Dannoela Roger (2) Kruissestr., Lampernlsse. Hauspl» Jacques, O. L. Vr. Kruisstr., Poperinge. Hennebel Rachel, Casselstr.. Pope ringe. Oreel Camlel. Westouterstr., Reningelst. 215 Punten. Van Wichelen Pierre. Statlestr., leper. Vanpachtenbeke Jozef, Kortrljkstr., leper, Dewulf Maria (4), Provenstr., Krombeke. Camerlynck André (1), Bellestraat. Nieuwkerke. Dumont Daniël (1), Toekomststr., Poperinge. Lauwer? Georges, Ieperstr., Poperinge. Llef- ooghe Antoon (2), Casselstr., Poperin ge. Reynaert Jozef, Ieperstr., Roese lare. Debruyne Gerard (1), VIJfge- bodenstr., Vlamertinge. Ill* Provinciaal C. 1—2 0—2 2—7 4—0 1—3 1 Dentergem Glts Ruddervoorde Wingene Koolskamp Rumbeke Tielt Sp. Dosko Beyeren Rulselede De Ruiter AarseLe Doom kerke St Pletersyeld bye. Rangschikking 1. D. Rudderv. 23 18 2 2. Wingene 3. Rumbeke 4. Doomkerke 5. St-Pietersv, 6. De Ruiter 7. Koolskamp 8. Gits V.P. 9. Dentergem 10. Tielt Sp. 11. Dosko Ber. 12. Aarsele V.C. Ill* Provinciaal D. W. S. Stasegem Mwke Rangschikking 1. B.S. Stasegem 20 17 2 1 68 22 35 2. W.S. Stasegem 19 12 5 2 41 22 26 22 14 22 14 23 12 23 12 23 8 23 22 23 22 22 23 8 11 9 5 4 12 3 14 5 93 39 37 3 57 32 31 3 60 40 31 5 61 48 29 2 43 52 26 9 38 26 25 8 37 45 22 5 49 32 21 4 48 45 20 8 34 48 18 6 37 74 14 6 27 53 12 »-l 5 5 8 2 8 3 9 9 2 8 9 3 7 11 1 5 11 4 3 12 4 3 13 3 44 32 25 46 43 22 36 32 21 43 52 20 53 53 19 35 49 15 29 52 14 28 48 10 29 56 9 3. Mark© P.O. 20 10 4. St Baafs V.O. 20 10 5. Risquons-Tout 20 9 6. Heule NB. 20 9 7. Rekkem Sport 20 8. Waregem Rac. 19 9. Hulste Sport 20 10. Lauwe Rac. 19 11. Beveren-Lele 19 III* Provinciaal E. Le Blzet Brielen 4—3 Zonnebeke Dadizela 44 Elverdlnge Woes ten 35 Boezinge Waasten 0—3 B. S. Poperinge Langemark 2—6 Passendale Geluwe 26 Rangschikking 1. Dadlzele Sp. 23 18 2 3 95 22 3S 2. Geluwe S.K. 23 18 4 1 86 42 37 3. Le Bizet S.K. 23 16 3 4 79 34 36 4. Waasten A.S. 22 11 7 4 59 47 26 5. Beselare E. 22 11 9 2 65 41 24 6. Zonnebeke S.O. 23 10 10 3 66 76 23 7. Brielen Sport 22 8 8 6 56 50 22 8. Langemark F.C. 23 10 11 2 73 66 22 9. Poperinge B.S, 21 7 9 5 56 58 19 10. Woesten F.O. 21 7 13 1 46 72 15 11. Boezinge Sassp. 22 4 16 2 28 95 10 12. Elverdlnge S.K. 23 3 16 3 44 91 9 12. PasöeattóJé 23 3 is j 33 92 2

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1954 | | pagina 8