}e!gië 4-0 Nederland HET WEKELIJKS NIEUWS Ons Vle Liefhebberskriterium van Westvlaanderen steekt op 2 Mei te Nieuwkerke van wal hielen in §e gond® vues Vlaanderen .andse kaasjes Éagfei niet Midvoor Koppens hat - trick Mermans schitterend Kosteloze Radio BARCO Oer-sterke INPANIS schudde een hele bende knappe renners van de JUKEBOX Vedette Valcke-Vanassche NOVY NOVY eist de moto „Novy" NiPaOa Korrel Een hattrick van Impanis Zijn televisie Is onovertrefbaar. Koersultslagen Matchen 11-4-54 Meesterlijke ontknoping velde alle buitenlandse groten. Kubler en Schoft* ongelukkig HEULE 30.500 Fr. Aangekondigde koersen 11-4: orCLABBEEK en SCHEPDAAL. BokerconigsetSfle met No Po Oo korrel ter lege I België - Nederland 4-0 Luclen Demunsfer VOETBALUITSLAGEN S C M y S F Zoekt niet verder Werpt uw geld niet weg FABRIEK NOVY Hil. Lannoy Zonen - Menenstraat, KORTRIJK AANGEKONDIGDE VOETBALWEDSTRIJDEN SOT WBSSLUTKS NIEUWS Zatêrtii 10 April 183V BH. HJ. Wie Zanidag de druilende regen getrotseerd had om op het Anit- werp-veld te Deurne getuige te zijn van het traditioneel treffen tegen onze Noorderburen, moet zich na het eerste kwartuur beslist hebben afgevraagd of het mi de Belgische verdediging zou zijn die uit haar haken zou slaan, daar waar tegen Portugal de aanvallers waren die in gebreke waren gebleven. Op dat ogenblik immers had een aaivlugge en geïnspireerde voorlijn reeds een vijftal corners afgedwon gen en had doelman Steiger zich reeds flink moeten reppen om zijn heiligdom ongeschonden te houden. Maar tevens was er ook gebleken dat het verdedigend compartiment helemaal niet bij de zaak was. Oar- ré miste de twee eerste intercepta- ties welke hij te doen had en zijn blunders dienden door Gemaey goed gemaakt te worden,. Van Brandt was helemaal niet zeker van zijn stuk en Dirickx, die overal bij te springen had. geraakte precies het hoofd kwijt. Daarbij was er het feit dat Huysmans eerder traag op gang kwaln én zodoende maar een halve dekking uitoefende vóór de Unionist. Gelukkig dat tn die pe riode er eèn allerbeste Gemaey tus sen de patera stond. Ook achteraf zou hij ten andere weten tie be wijzen dat hij van heel grote klas se Is en een vast sluitstuk vormt van ons elftal. Ook was er weer de ouwe, kundige Vic Mees, die in de derby weer zijn grote forme te pak ken had, en precies als geprikkeld was dat zijn aanduiding niet zo heel vlot van de hand was gegaan. Waar onze voorlijn ln haar boosheid volharddeen slag op slag de Nederlandse defensie uit de haak wist te halen, kwam er geluk- kiglijk een kentering ten goedie bij onze verdedigers. Carré verbeterde met de minuut, terwijl Van Brandt weer zichzelf werd. Mieteen kon Di rickx weer vrij ademen en zich meer raet zijn eigen mannetjes bezig houden. Meteen was het klaar dat de Nederlanders het bar lastig zouden hebben om ooit Gemaey in gebreke te niemen. Huysmans be gon warm te draalen wat meteen betekende dat bet middenveld voor hem was. Voor de rest van de wed strijd zou hij zijn voorlijn in de rug blijven steunen, zodat wij hem met een goede verrichting kunnen crediteren Inmiddels stelden ome» vil* aan vallers Terlouw en maat» voor al lerhande netelige problemen en het mag werkelijk een wonder heten dat tn de eerste helft slechts één doelpunt werd gescoord. Het was Mermans die met een gemeten schot de zich puik verwerende Stei ger in gebreke had genomen. De nationale Jef die van meet af aan met Ooppens van plaat» was ver anderd, was ten andere de grote animator van de voorlijn en be wees ook als linkerhoekspeler heel o mars te hebben. Cop- dus tegenover zijn oude Jeriouw, maar liet zich ditmaal niet verleiden tot nutteloze van de doelpunten die komen «ou den. Het mag wel typisch heten diat er tn die periode drie doelpun ten tot hun recht kwamien, daar waar al het gehamer ln de eerste beurt er maar één had opgebracht. In deze periode was het tikje mee val echter langs de kant der Bel gen en toonde Coppens zich een hele opportunist. De drie door hem gelukte doelpunten kwamen telkens op hernemen van terugibotsendie ballen twee van Decorte en een vaal Demberechts. Meteen was er de verdiende aftekening op het sooorbord, die de waardeverhoudin gen tussen beide elftallen weergaf. Al met al kunnen wij het de zege van de techniek noemen. De Neder landse vurigheid haalde het dit maal niet en de goede techniekers waren de uitblinkers ln de wed strijd. Dat bet plein daarbij nog archi-slecht lag, was iets dat zeker niet in het voordeel van de tech nisch sterke spelers stond. Gaan wij met dit elftal naar de wereld beker Denkelijk niet, want het lijkt voor ons helemaal niet uitge sloten dat Pollet Vandenbosch de plaats van Anoul komt innemen. De voorlijn zou in elk geval veel aan doortastendheid winnen. TE GROTE ZEGE VOOR ONZE B-PLOEG Nederland BI 4 België B WEKEL IEUWS Pronostiekprijskamp H»t hitronderstaande bi-lletljn, Invullen, uitknippen en Ineturen met de medewerking van Tabakken «Colombo», Radio Barco Meubels Moncarey, Wasmachines L'Avenir Droogmachines Thomas Koffies Vandekerckhove, Café- spelen Valcke en Poeders Dr Mann. Ben zeer homogeen Tan Blesen wat ln zijn mars tc hebben. Cop pens stond dus tegenover zijn oude bekende Terlouw, maar liet zich ditmaal niet verleiden tot nutteloze duels en ai te ver doorgevoerde persoonlijke acties. Slechts een paar maal stak hij met brombeer RAnus de draak etm het publiek beleefde heel wat genoegen aan die inter mezzo's. Voor de rest toonde B-elftal slechts half Van Blesen viel uit de toon heeft met grote sooor van de Nederlanders gewonnen. Te groot was het cijferverschil, de waardever houdingen van belde verrichtingen in aanmerking eenomen. De onzen stonden technisch en inzake positie spel wel een trapje hoger dan hun antagonisten, maar deze vergoedden veel door hun direct en tempera mentvol spel. Moge het een goede wedstrijd ge worden zijn zona» meer, toch sta ken er een paar lichtpuntjes ult het ;eheel op. Zo bv. de verrichting van .leeper Ausloos, die bijna de perfec tie benaderde. Werkelijk aan goede doelwachters hebben wij geen tekort. Zo ook hetgeen back Devrles voor het voetlicht bracht. Deze Llerse- verdedlger mag gerust naar het eer ste elftal worden geloodst, hij zal er zijn mannetje staan. Verder was er de goeds prestatie van Jeng Van denbosch die op de Unkerhoek- plaate voor voortreffelijk vertoon zorgde en een rijke techniek tentoon spreidde. In de voorlijn was ten andere ook Houff bestendig ln de kijker gelopen Vooral zijn ononder broken ophalen en zijn dynamisme viel op. Naast deze vier stekt» Bollen «sloh ln een serieus daglicht, niet alleen door drie doelpunten aan te teke nen, maar ook door zijn al te per soonlijk spel, dat vaak remmend de aanvallen werkte. Rust trad aan met I doelpunten voorsprong voor de Belgen. Achteraf begon Nederland zijn genende storm loop, waarin geestdrift, adem en snelheid de voornaamste rol speel den Devrles en Ausloos dijkten ech ter dit langdurig offensief ln en het door de Nederlanders gemaakte doel punt was nog eerder een luoky-goal. Het derde doelpunt van Bollen zou onze Noorderburen ten andere ver dere ambities ontnemen. op Waar blijft U zolang met uiw programma van uw liefhebberskri terium? Ben vraag die we in de laatste weken reeds zo dikwijls te horen kregen. Ben blijk te meer en een bewijs djat de mensen er ver langend naar uit zien. Wel hier zijn wij er dan mede. Wij steken op 2 Mei van wal en wiel te Nieuwkerke, waar wij alle liefhebbers van Zudd-Westvlaande- ren rendez-vous geven. Kunnen ze misschien wel een geschikter ter rein wensen, om de eerste strijd voor de gele trui uit te vechten? Net als andere jaren hebben wij 20 mooie hefhebbersproeven uitge zocht, er zorg voor dragend dat ze verreden zullen worden over mooie wegen, dat is een eerste garantie die wil aan de renners kunnen aanbieden. Twintig liefhebbers koereen zijn het waarvan meerde re met zeer mooie prij zengetallen zullen begiftigd zijn. Ook hebben wij gezorgd voor een mooie prijzenlijst Dij de eindrang schikking: 56.000 fr. in natura en in geld zijn aan ons kriterium ver bonden. Voorwaar geen peulschil letje, dat de renners in de schoot wordt geworpen. Laat toe dat wij even een blik werpen in het verleden. Wij staan than» reeds voor onze zesde uitga ve. Het was inderdaad in 1949 dat wij van wal staken en reeds een spannend gevecht mochten boeken tussen Labaere en Pascal met Maurlt» Minne als derde man. Al le drie zijn inmiddels beroepsren- ners geworden maar de winnaar Pascal heeft net verat gebracht. Daar zit en daar zat ten andere heel wat wilskracht en kunde in. 1950 zag Thuur Cleeniewerck als winnaar. HIJ werd zelfs nooit erns tig bedreigd, tenzij misschien door Gilbert Desmet. Nog twee die in de hoogste kategorie hun steke staan nevens de besten. Ons kriterium wordt ndet door suikkelaars gewon nen. Het jaar daarop was het Jaar van Berten Vandevoordje Lepe Berten is ten dage een onzer beste anafhankehjken en eens zal ook hij als beroepsrenner overal zijn man staan. Daar steekt macht, behen digheid, wilskracht en kunde in. Met een koppel ogen en een stel hersens als de Kemfnelnaar brengt men het ver ln de rennerswereld. Jozef Roger haalde het ln 1952. De taaie'Koekelarenaar legde voor al een opvallende regelmatigheid aan de dag. Sindsdien verdween hij uit onze koersen wegens zijn sol- datenplicht. Thans is hij daarvan ontslagen en steekt hij weer van wal bij de liefhebbers. Van zodra hij marcheert waagt ook hij de stap hogerop. Tail lieu en zijn glansrijk seizoen liggen nog iedereen in het geheu gen. Het was een meesterlijk jaar en een zeer schone overwinning, waarbij de Menenaar het van zijn tegenstrevers niet op een schotel tje voorgedist kreeg. Wat wordt 1954? Hopen wij dat het een nieuw succes moge wor den: een spannende kamp tussen vele goede liefhebbere. Wij zullen het hier niet hebben over de kan sen of over een pronostiek, daar voor keren we binnen een paar we ken wel terug Maar we zijn fier dat wij aan de sportmannen een nieuw kriterium kunnen aanbieden, dat in genendele zal moeten ander- doen voor dit dier voorgaande ja ren. Tot toekomende week. Wij brengen dan alle gegevens die ren ners en sportmane n kunnen wen sen. de beste de goedkoopste 19 modellen Vraagt kosteloze Barco-kataloog bij uw plaatselijke elektrieker. - Liefhebbers GULLBGEM! 1. Verhaugstraete N.j 2. Gryaon A.; 8. Delannoy»; 4. Maer- tens; 8. Seynaeve; 6. Rol; 7. Dhooge; 8. Depypere; 9. Beke; 10. Brulez; 11. Meulemeester; 12. Verbelen; 13. Catteeuw. VICHTE: 1. Sahepens JUllen; 2. Klnt; 3. Dhaene; 4. Vuvlsteke G.; 5. Debacker; 6. Muylle; 7. Harteel; 3. Westdorp; 9. Peetere; 10. Gruaon Alois; 11. Oosthoek; 12. Degroote. Nieuwelingen HOLLEBEKE: 1. Wallaey» J.; 2. Decrols; 3. Duprez; 4. Salomé; 8. De- ■raetere; 6. Indevuyst; 7. Declerdk; Dubois; 9. Dheyghere. BESELARE: 1. Zwaenepoel Et.; 2. Doom; 3. Vanoompernolle; 4. Ver- straeté; 8. Vankemmel; 6. Desmedt; 7. Cousin; 8. Gelrnaert; 9. Claeys; 10. Wolleghem; 11. Cayzeole; 12. Carpentler. DRANOUTEB; 1. Vanthuvns O.; 2. Durnez; 3. Pyck: 4. Malfalt; 6. Platteel; 8. Carton; 7. Claeys; 8. Six. HANDZAME: 1. Llngier; 2. Ronsse; 3. Moyaert; 4. Thiers; 8. Clarebout; 8. Hoste; 7. Maddens; 8. Demedts; 9. Gadeyne; 10. Oouvreur. LEDEGEM: 1. Vanwynsberghe R.; 2. Vandamme; 3. Bultinck; 4. Dos- sche; 8. Azou; 8. Rooze; 7. Desmedt; 8. Costeur. INGELMTTNSTER: 1. Devoogd R.; 2. Couckuyt; 3. Heirnaert- 4. vermo- te; 8. Vanlerberghe; 8. Debaere; 7. Debosere; 8. Vandaele. MARIAAL JAAR LOURDES-REIZEN 8 dagen per autocar. Afreizen verzekerd op 18 April (Pasen), 25 April, 2 en 9 Mei, enz... Inlichtingen KOSMOS-TOERISME, leper of bij P. VAN BRUWAENE Bruggestr. 81, Poperinge. - Tel. 445. (7693) HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19- Poperinge P. O. Brugge - Ukkel Sp. R. Doornik - P. O. Izegem Un. Namen - Boussu-Bois P. O. Eeklo - 8. O. Menen Harelbeke - St. Kortrijk O. 8. leper - Wevelgem 8. K. Voorwaarts - Heist Deaselgem - M. 8. ïngelm. Meulebeke - Deerlijk Sp. Moorslede - Eendr. Wervik Ledegem - A.A. Moeskroen Dottenljs 6p. - Luingne UITLEG 1. De deelname ie onbeperkt, kosteloos en moet op uit one blad, geknipte bullstiins ge schieden. 1. Wie meest punten heeft (het puntensteleel) wint. 3. Wie meer dan één bulletijn op eel/de naam instuurt, diént een volgnummer (in vak 1) te plaatsen. Niet meer dan 10 ge- volgnummerde bulletins op zelfde naam mogen worden in gestuurd. De samentelling der punten voor het eindklasse ment geschiedt bulletijn per bulletijn. volgens volgnummer i. Alle verworven punten (ook min dan de helft) wor den opgeteld en dienen voor de Algemene Rangschikking. 5. Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulletijn ongeldig. S. Dit bulletijn moet binnen zijn vóór 12 u. op de tn hoofd- ding staande datum. Vak voorbehouden aan volgnummer bij 't in sturen van meerdere bulletijns op eenzelfde naam. (Max. 10). (1) 1 thuis 8 =x braoel x draw inloeggew. (1 punt) !kers gew. (2 punt.) (8 punt.) AFZENDER ..straat. Nrte Dubbel door Inzender te bewaren V.P. 29 F. O. Bruggo - Ukkel Bp. 8. K. Voorwaart» - Helst R. Doornik - F. O. Izegem Desselgem - M. 8. ïngelm. Un. Namen - Boussu-Bois Meulebeke - Deerlijk Sp. F. O. Eeklo - 8. O. Menen Moorslede - Eendr. Wervik Harelbeke - St. Kortrijk Ledegem A.A. Moeskroen O. 8. leper - Wevelgem Dottenljs Bp. - Luingne jich als spelverdeler en opportui een hele baas en was zichtbaar op zijn oude vertrouwde plaats hele maal in zijm element. Tussen die beide bazen opereerde Decorte. Een maidenmatch in een België-Neder- tepdte moeten spelen, is tets wat maar zelden meevalt, maar van de Anderlechitnaar kunnen wij zeggen diait hij bepaald meesloeg en beslist nog zijn kans zal krijgen. Andera had hij aan de lange half Klaas eens geen gemakkelijke klant. De Nederlander nam het miet de spel regels helemaal ndet zo nauw. De rechtervleugel was minder briljant, maar viel toch helemaal biet tegen. Lemberechts paarde snedige acties en mooie schoten aan iminder goede dingen en bereikte nooit wat hij als Clubspeler wel vermag. Toch moet mem getuigen dat met hem momenteel t rechter hoekprobleem weer is opgelost. Bij gebrek aan beteren moet Torke zijn plaats blijven behouden. Ben al gehele tegenvaller zal hij noodt worden. De minst goede van de vijf was ongetwijfeld Ainoul. In het middenveld gaf hij wel bij momenten blijk van zijn klasse en zijn doorzicht, maar verder was het al te klaar dat hij niet over de ge wenste phystek-e konddtie beschikt en bij het besluiten helemaal ndet meer dat is wat hij vroeger was. Anoul mag ock een groot speler zijn geweest, hdj is thans beslist op zijn retour. Als de rust maar met een minie me 1-0 stand werd bereikt dan mag dit wel een wonder heten. Ben arm, een been of een rug, hadden in laatste instantie enkele doelpunten belet en ook Steiger had herhaalde malen Dame Forfuna aan zijn zij de gehad. Toch stond het vast dat er meer afscheiding zou komen. Er was Inderdaad een hele klasse ver schil tussen belde elftalk n. Ten ware de traditionele Nederlandse bevlieging er na de rust zou ko men... Die bevlieging kwam er niet. Hoop en al kon men gewagen van een zeker evenwicht na ae rust. Regen en slijk waren er die oorzaak van dat het tempo na de poos aan het dalen ging. Het was ook zo on menselijk zwaar en de vlugge eerste hplft hing heel wat spelers ietwat in de benen. Dat evenwicht bracht meteen mede dat de Belgische voor lijn heel wat verluchting kreeg. Dat zou ten andere de oorzaak worden DE EERSTE PLATEN- KIEZER IN BELGIË GEFABRICEERD PRIJS: Laat niet na ons te raadplegen vooraleer te kopen. Tel. Kortrijk 231.62 (d-6889) 220 vertrekkers; aan de voet van de Kwaremont: nog 110 overleven den; vóór de Muur van Geraards- bergen: 44 renners samen; na de Muur nog 29; ter aankomst nog 2 man samen. Ziedaar de cijfermuziek uit de Jongste Ronde van Vlaanderen. Die cijfers werden begeleid door het getokkel van steeds neerpletsende regenvlagen en het geheel gebeur- neerpletsende lagen de in vier wel omschreven fazen. Het eindigde met een fantastische eindrush en een meesterlijke zege van de renner die wij graag Euro pa's beste renner van het ogenblik zouden willen noemen: Raymond Impanis. Het eindigde meteen met een nieuwe Belgische zegepraal. Waar heidshalve dient er echter aan toe gevoegd dat op zeker ogenblik onze kansen er helemaal niet zo roos kleurig voorstonden en dat het slechts op het laatste was dat de zon door de wolken kwam boren. Doch laten wij een weinig chro nologisch te werk gaan. De eerste faze was deze van Gent naar Kortrijk, gekenmerkt door enkele schuchtere pogingen, die niet eens vermochten de gelederen op de gewenste wijze te dunnen. De tweede begon in de straten van de Groeningestede zelf en ein digde slechts na de Oostvlaamse heuvelen. Ze werd ingegeven door 'ie premiedrang bij onze nationale >remiejager bij uitstek: Dees Ke- elper. Wij kunnen het misschien wel spijtig noemen dat een renner met zijn talenten, zijn kunnen en vermogen op dergelijke wijze be steedt, maar w&êir is het en blijft het, dat hij de Ronde van Zondag kleur en bezieling heeft bijge bracht. Meer nog. de jacht op de Brusselaar was oorzaak dat vóór de Muur van Geraardsbergen de Beroepsrenners 11-4: DEINZE -218 Km. 80.000 Fr. - Aanzet te 12 u. Onafhankelijken Liefhebbers 11-4: LAUWE - 100 Km. S.ooo Fr, - Aanzet te 16 uur. VELDEGEM - 112 Km. 5.000 Fr. - Aanzet te 14.30 U. Nieuwelingen 11-4: ARDOOIE - 72 Km. 5.000 Fr. - Aanzet te 15.45 u. OOSTENDEMENEN - 85 Km. 4.000 Fr. - Aanzet te 14.30 u. ZWEVEZELE - 70 Km. 2.500 Fr. - Aanzet te 15 uur. OUIVENLIEFHEBBERS De officiële wordt door tienduizend liefhebbers met succes gevoederd. Dit Jaar is de leuze: IN TCT.TTTC GEMEENTE VAN WESTVLAANDEREN. Verkrijgbaar tn POPERINGE bij: £3 O. DE RYNCK, Casthuisstraat, Nr 1. Steiger; Kalm aan jongens, met die vier balletjes kunnen wij het heus «K jaartje stelle* wat later maakte Impanis op zijn enigheid het gat dicht. Met vier tegen vier stonden de kansen reeds heel wat beter. Achter dit achttal vielen heel wat slachtoffers. Wim Van Est lag reeds ver los, net als Germain Derycke, Cerami, Sorge- loos, Vandaele, Vlaeyen, e.a. Op kop verloren wij een eenheid: Loretto Petrucci, die in dat hon denweer het beste van zichzelf had gegeven en moe en afgemat zijn gezellen moest laten gaan. Was het misschien dit voorbeeld dat de ze ven anderen aanmaande wat min der geweldig te zijn, of was het het zicht van de drenkeling Pe trucci, dat de achtervolgers weer tot spoed aanzette? Wat er ook van zij, op 10 km. van de aan komst werden de zeven door de groep bij de lurven gevat. Schotte, Rosseel en Mahé waren bij de achtervolgers de geweldig- sten geweest en mochten het groot ste aandeel der hergroepering voor zich opeisen. De Bretoen zou ten andere ook voor de beslissing zorgen. In af spraak met zijn streekgenoot Bo- bet flitste hij weg, maar Impanis had het gespannen en was mee. Weer sprong Mahé en ditmaal liet Impanis een «gat», demarreerde dan plots en liet Bobet letterlijk ter plaatse. De eerzuchtige Ronde van Frankrijk-winnaar wist met een dat de kans op zege voor hem vervlogen was. Ook Mahe voelde het dat er geen doen zou aan zijn en toen Impanis in het zicht der meet resoluut de kop nam, ver mocht de Fransman niet eens ern stig aan te dringen. Meteen won de renner die zich in het laatste koersgedeelte veruit de sterkste had getoond. Impanis, die Parijs- Azurenkust had gewonnen, die in Milaan-San Remo van de zege was dl niet eens een schijn van kans kregen. De last van de 255 km. die hen al te zwaar In de benen was gaan'wegen. In de loop van deze beschouwin gen citeerden wij reeds enkele na men. Men kan ze ln de uitslag te rugvinden. Van anderen zegden wij niets: wij bedoelen hier renners als Ollivler, Rosseel, Decock en al len die met de kopmannen de koers eindigden. Hoed af voor henl Een speciaal woordje van lof eveneens voor Roland Callebout. De man uit Le Blzet stond steeds heel weinig onder de groten. Zijn drie en twin tigste plaats in een dergelijke wed strijd is voorzeker niet gestolen. DE UITSLAG 1. Raymond IMPANIS, de 255 km. in 7 u. 33 minuten; 2. Fran?ois Mahé, op 3 lengten; 3. Alf. Vandenbranden, 7 u. 33'30"; 4. Marcel Ryckaert; 5. Marcel Demuldor; 6. M. Hendrickx, 7 u. 33'45"; 7. André Rosseel; 8. Ollivier', 9. R. Decock; 10. Martini; 11. Storms; 12 Schils; 13. Van Roosbroeck; 14. Bobet; 15. Close; 16. Scudellaro; 17. Lerno; 18. Devalck; 19. Minardi; 20. Kubler; 21. Schotte, 7.33.55; 22. Wyckstandt, 7.35.15; 23. Callebout; 24. Van Brabant, 7.39.4S; 25. Van daele. 7.41.10; 26. Anthonis, 7.43.30; 27. Vlaeyen. 7.44; 28. Telotte; 29 Devos, 7.44.40; 30. Mariën, 7.48; 31. Crespi, op 16 min.; 32. Plas; 33. De rycke; 341 Hoorelbtke; 35. Diot; 36. Van Breenen; 37. Padovan; 38. G. Meunier. CLUB LUIK DOOR WILLEBROEK UITGESCHAKELD Dat een dubbeltje in een beker- competitie aardig rollen kan, werd Zondag eens te meer bewezen. Het waren zelfs de algemene favorieten van Club Luik, die het aan den lij ve mochten ondervinden De Waal- tjes die Club Mechelen hadden uit geschakeld, hadden voorzeker niet gedacht dat het noodgedwongen vervangen van An-oul en Carré hen ooit maar voor moeilijkheden had kunnen plaatsen tegenover het zo veel zwakkere Willebroek, dat niet eens een leidende rol vertolkt in derde afdeling A. Wellicht dat ze het zaakje wat al te licht opnamen. Feit is het dat de Luikenaars tegen het zegedriftig spel der Willebroek- naren niet veel verhaal hadden. Met de 2I staind mogen ze zelfs zich heel tevreden achten. Daling nam het tegen Vigor Hamme heel wat ernstiger op, maar had toch het uur af te wach ten vooraleer het door de knieën zakkend Vigor zich gewonnen gaf. Technisch veel sterker, zouden de Molenbekenaars er zelfs grote cij fers van maken. Ook Club Brugge werd afgete kend verslagen. Hier is het echter de kans die zich aan de zijde der Standard - mannen schaarde, want de 51 scoor heeft niet aan beide partijen gegeven wat ben rechtma tig toekwam. Ukkel en Racing Brussel, twee oompetitie - tegenstrevers stonden alweer tegenover elkaar. De Racin- gers toonden zich vooreerst tech nisch de besten maar Struelens zorgde er voor dat het passief der Sterrenkijkers negatief bleef. Na de poos waren het de localen die de wet dioteerden en de Racingers met twee doelpunten uit de compe titie wipten. Ook te Kortrijk stonden twee eer ste klasse-ploegen tegenover elkaar. Een aangenaam treffen werd het niet, mede het falen der Kortrijkse ploeg. Bij Verviers speelden doel man Sohiins en stopper Nelissen een autoritaire partij en het waren deze beiden die er voor zorgden dat er maar een doelpunt kwam. Het schot van Vanneste besliste ten an dere over de zege. De zesde match werd gewonnein door Seraing, dat er Tongeren met 2—0 scoor onderhield. De Limbur gers boden maar één helft de ge wenste repliek. UITSLAGEN Dartng Vigor Hamme Standard F. C. Brugge Kortrijk Sp. S. O. Verviers Seraing Ti gelederen dan toch voldoende wa-weerhouden door pech en tegen- ren uitgedund; nog 44 overleven- slae. had te Wetteren zijn weer den. Keteleer begon zijn inspan ning, zoals gezèg, te Kortrijk zelf, en mooi afgetekend kwam hij als primus over de Kwaremont, Kluis- berg, Kruise en de Edelare. Eens die rijke premifbuit binnen, werd hij bijgebeend. Een paar kilometer verder zat hij misschien reeds in een volgwagen. Nu, zijn daggeld had hij reeds op zak. Het derde bedrijf begon te Steen huize, waar Marcel Hendrickx aan de haal ging. Of het nu om de 7 000 fr. premie te doen was. die on de Muur te betwisten viel? Best mogelijk, maar een feit was het dat de Limburger er met gezwinde tert vandoor ging en achteraf ge noeg krachten bleek te hebben ge spaard om nog met de kopgroep ter aankomst te trekken. Het was hier dat een Belgische zege ten zeerste bedreigd geraakte. Wel bleef Hendrickx ook na de Muur nog een poos voorop draven, maar achter hem was er een reactie van jewelste losgebroken. Stel je voor dat deze voortkwam van niemand minder dan van Petrucci, Minardi, Kubler en Bobet. Een select gezel- schan inderdaad, dat dreigde Hen drickx onder de voeten te lopen en voor een totale buitenlandse zege te zorgen. Zou het een her haling worden van wat drie Jaren geleden voorviel, toen Magni won en Van Steenbergen de eerste Belg was? Gelukkig niet, want Schils Tongere: Willebroek F.C. Ukkel Sport R.O. Luik 6—1 5—1 1—0 2—0 2—1 2-0 slag. had te Wetteren zijn wraak genomen. Inmiddels waren er een paar dra ma's gebeurd. Eerstens het drama Briek Schotte. deman van de Ronde van Vlaanderen, die zijn tube had zien leeglopen en alle wapens uit de hand werd geslagen op het ogenblik dat er over win nen en verliezen werd beslist. En daarnevens het drama Kubler. Kubler. de eerzuchtige, was op eigen houtje naar de Ronde ge komen. Hij wilde zijn prestatie van Gent-Wevelgem bevestigen. De kans keerde hem echter de rug toe in de vorm van een weerbarstige pion. zodat hij verplicht was met een te groot verzet te rijden. Die inspanning zou ook van de Zwit serse Cyrano te veel van zijn krach ten vergen, zodat hij niet bekwaam meer was de laatste stoten van Im panis en Mahé te beantwoorden Jammer, want wij hadden de in druk dat een Kubler, die over al ziin mogelijkheden had kunnen be schikken. aan het koerseinde een heel andere wending had kunnen geven. Dat koerseinde leverde ten andere nog meer stof tot praten. Daar was vooreerst het feit dat de jonge Vandenbrande een ver bluffende inspanning deed en nog weggeraakte in gezelschap van Marcel Ryckaert en Demulder. Daar was ook nog de spurt van de groep die door Marcel Hendrickx werd gewonnen en waarin rappe zorgde voor Westvlaamse zege bij de onafhankelijken. Wij wisten een paar Jaar geleden een Westvlaams duo met opvallend gemak de voorjaarsklassiekers voor liefhebbers beheersen: Parmentier Victor Lucien wonnen onder hen beidjes alles wat te winnen viel. Thans hebben wij bij de onafhan kelijken een haast even groot mees terschap van het duo Planckaert L. Demunster. Als de ene niet wint is de andere met de bloemen weg. Waar Planckaert Gent Wevelgem won, was het ditmaal zijn rivaal en vriend die in de Ronde van Vlaanderen de plak zwaaide. Regen, wind en koude drukten hun stempel op het vertoon. Mis schien daarom dat de aanhef zo kalm was en dat er maar weinig reactie kwam toen Roger Verbeke met 12 man in het wiel er vandoor ging. Het was eerst als L. Demun ster en Van Osta en nadien Buddy Demunster en Kelchterman mede vooraan gingen dat er aan km. 100 uit de reactie van de groep een vol ledige hergroepering plaats greep. Van Gompel en Deboeck zouden er evenwel voor zorgen dat het slot even spannend als waardig zou wor den. Hun vlucht was oorzaak dat 20 renners uit de groep zich zouden afscheiden en het einde van de wed strijd ziou beheersen. Op 19 km. van de aankomst werden de twee vluch ters bijgebeend. Het was toen dat Luclen Demunster zijn slag plaatste. Aan zijn solo-vlucht kon niemand weerstaan, spijts de reactie ook nog zo geweldig was, dat achter hem zich nog vier renners zouden los maken. Met Luclen Demunster won de beste uit bet lrt, waarin Berten Van- devoorde verrassend mooi vijfde ein digde. Wllly Truye een opvallende Zie vervolg volgende kolom PARIJS-ROUBAIX BINNEN ZIJN MOGELIJKHEDEN Zondag is het de beurt aan Frankrijk om zijn eerste interna tionale klassieker van het Jaar in te richten. Italië kreeg zijn Mi laan - San Remo, België zijn Ron de van Vlaanderen; de koers van de Franse lichtstad naar het Noor den, staat boven deze twee nog een klein trapje hoger. Het Is DE wedstrijd die ieder renner eens begeert te winnen. Parijs - Roubaix is dit jaar voor ons nog wel iets meer dan een jaarlijks terugkomende klassieker. Zondag moet voor ons het defini tief bewijs worden geschreven dat enze renners weer de eerste plaats hebben ingenomen, de plaats die ze eens stevig wisten te bezetten. Jammer dat niet alle Europese grootheden van de partij zullen zijn. Ja, wij gaan ons wel eens af vragen waarom Coppl alweer ver stek gaat maken. Die afwezigheid in de nieuwe confrontatie geeft wel eens stof tot nadenken. Zou de camplonissimo misschien niet zo heel zeker van zichzelf meer zijn als vroeger Ach kom. ook zonder Coppl zal het wel gaan en zal de tegenstand wel hard genoeg ziin. De Fransen hsbben absoluut een weinig glans vanioen om hun tanende wielereer weer on te smukken. Ook de Italia nen die dit jaar nog niets wonnen, zouden met een dergelijke zege vast welgekomen zijn. Ten slotte hebben Kubler en maats hun zege in Gent-Wevelgem te bevestigen. Spijts alles hebben wij heel wat vertrouwen in onze vertegenwoor digers. Natuurlijk dat Impanis heel veel kansen krijgt, maar ook door iedereen fel zal bewaakt worden. Met, een konditie als Zondag laatst hoeft hij evenwel niemand veel te vrezen. Tenzij misschien... Rik Van Sfceenberven. Waarom we zo aan de Rik gaan denken? Wel, c'ie komt uit de Parijse Zesdagen en zal wel vliegen. Net als Ockers ten andere. En daar ziin er nog ande ren: Blomme en Ollivier, Rosseel. Decock. Debaere. Rijckaert. Schils en Devalck. al jongens die de goe de konditie te pakken hebben en in de Paasderbv een koers zullen tref fen die hen staat. Als wij er zo spe ciaal enkele Westvlamingen bijha len dan is het omdat wij weten dat zij in Parijs-Roubaix steeds hebben uitgeblonken. Het is hun koers, het was het vroeger en ze zullen bet nu ook wel zo willen blijven houden. Daarom dat we zelfs in Germain Derycke. G. Desmedt, Dré Novelle. Thuur Cleenewerck en an dere Van Steenkiste's veel vertrou wen hebben. Waar ze naar hun streke rilden en ter aankomst heel wat streekgenoten zullen tref fen, zullen ze beslist gevaarlijk zijn. DE DESGRANGES-COLOMBO BEKER Individuele stand 1. Ray Impanis en Rik Van Steenbergen 20 p. 8. Fr. Mahé en Fr. Anastasi 17 p. 5. Fons Vandenbranden en G. Favero 15 p. 7. Marcel Rijckaert en Faus- to Coppi 13 p. 9. Marcel Demulder en Lo retto Petrucci 11P- 11. Marcel Hendrickx en Stan Ockers 10 P- 13. André Rosseel en Floren- zo Magni 9 p. 15. V. Ollivier en A. Conterno 9p. 17. Roger De Cock en Guido Conterno 7 p. 19. Guis. Martini en Dees Ke teleer 6p. 21. Jan Storms en D. Zampinl 5 p. 23. Jef Schils en Hugo Koblet 4 p. 25. Eug. Van Roosbroeck en Ett. Milano 3 p. 27. Louison Bobet 2 p. 28. Alex Close 1 P. Ploegeaklassement 1. BELGIS 105 p. 2. Italië 63 p. 3. Frankrijk 36 p. 4. Zwitserland 4 p. na lezing, ons blad in de handen van een vriend of gebuur die het nog niet heeft. U bewijst er ons een dienst mee. Dank. en Devalck kwamen bijgespurt en renners als Bobet, Schils en Minar- Gemonteerd met de wereldberoemde Engelse motor Villiers. ZEKER DE BESTE EN DE MOOISTE EN TOCH DE GOEDKOOPSTE Type 125 cc. vanaf 11.400 fr. Type 200 cc. vanaf 13.300 fr. Luxe-types 125 cc. 12.990 fr. Luxe-types 200 cc. 15.950 fr. 15.500 fr. 18.800 fr. BETER EN GOEDKOPER VINDT U NIET I Vraagt kataloog Komptant - Krediet Overal Agenten 3 verrichting leverde en Roger Verbeke, na zijn krachtpatserijen nog op een zeer verdienstelijke uitslag kan neer- blikken. Jos. Planckaert was weeral een der besten al viel hij in deze wedstrijd heel wat minder op dan in zijn voorlaatste koers. Nu. het kunnen ook niet al geen oppervogels zijn. DE UITSLAG 1. DEMUNSTER LUCIEN, de 183 km. ln 4 u. 57 min.; 2. Vliegen Jean, op 100 m.; 3. Molenaers Roger; 4. Van Osta Jan (Ned.); 6. Vandevoorde Albert; 6. Van Gompel, on 30"; 7. Schoub- ben; 8. Truye W.; 9. Planckaert J.; 10. Bellemans; 11. Huisen J.; 12. Janssens M.; 13. Bllkx R.; 14. Ver beke R.; 15. Huyskens; 16. Deboeck; 17. Van Bael, op 50"; 18. Voordek kers; 19. Neefs; 20. Amelynckx; 21. Grondelaers; 22. Vande Walle; 23. Delporte; 24. Demunster Buddy; 25. Cools Jul.; 26. De Zaaitijd Marcel; 27. Pansar; 28. Corbusler; 29. Lan- duyt; 30. Walraevens; 31. Daems; 32. Kelchtermans; 33. Paymans. NEDERLANDER RUSMAN DE BELGEN TE SLIM AF BIJ DE LIEFHEBBERS DE UITSLAG 1. RUSMAN WILLEM (Haarlem), de 136 km. in '3 u. 57 min.; 2. Baetslé Roger, op 25 sec.; 3. Van Menen René; 4. Peeters August; 5. Martens Paul; 6. Kerkhove N.; 7. Vivey; 8. De Boeck; 9. De Gryse G.; 10. Minne; 11. Sonck; 12. Van den Lycke; 13. Deblaere; 14. Lapage, op 6 min.; 15. Callewaert Rog.; 16. Foré Noël; 17. De Smet Armand, op 7 min. 30 sec.; 18. Deleersnijder A., op 8 min.; 19. Vlvey R., op 9 min. 20 sec.; 20. Pa ternoster M.; 24. Mortier Marcel, op J0 min.; 25. Roels Roger, op 15 min.; 28. Verhelst Jozef; 27. Verhelst Jan; 30. Knockaert; 31. Vanaerde Mich.; 32. O» boot RemL 1° Provinciaal. W. S. leper Aalbeke Sp. II" Provinciaal A. S. V. Nieuwpoort Concordia Hermes Oost. Voorwaarts II" Provinciaal B. S. K. Torhout Houthulst II" Provinciaal C. Toek. Menen F. C. Komen St Elools-Winkel Btssegem S. V. Kortrijk W. S. Lauwe III" Provinciaal C. St Pietersveld Ruddervoorde Ol. Koolskamp Rulselede Tlelt Sp. V. P. Gits III" Provinciaal D. Rae. Waregem W. S. Stasegem 41 III* Provinciaal E. Dadizele Sp. Brielen Sp. 92 B. S. Poperinge S. K. Geluwe 03 F. C. Woesten Boezinge Sassp. 70 5—0 1—J 1—3 5—2 3-4 1—3 0—3 2—9 ïo—o 3—7 II" Klasse St Trulden A. S. Oostende Kortrijk Sp. Beringen F. C. White Star Rac. Tienen Rac. Gent Rac. Brussel F. C. Brugge Ukkel Sp. S. K. St Niklaas U. S. Doornik Tubantla Waterschei Boom Verviers III' Klasse A. Namen Boussu-Bol» Merksem Bevéren Rac. Doornik F. C. Izegem Dendermonde Exc. St Niklaas V. G. Oostende Hamme Eendr. Aalst Wlllebroek F. C. Ronse O. S. Brugge Bergen Rupel Overgangsklasse D. Lokeren A. S. Ronse Borgerhout F. C. Roeselar® S. K. Roeselare Boechout Oudenaarde Ekeren Eeklo S. C. Menen St. Moeskroen Geraardsbergea S. V. Waregem Hoboken Kapellen Waaslandia I' Provinciaal. S. V. Blankenberge Aalbeke Rac. Harelbeke Stade Kortrijk U. S. Herzeeuw Knokke F. C. Tielt W. S. leper C. S. leper Wevelgem Zwevegem Daj*. Blankenberge F. C. Torhout Kuurne Oostrozebeke S. K. Steenbruggt II' Provinciaal A. SIJsele Bredene Nieuwpoort Gistel Koksljde Koekelare Exc. Zedelgem St Kruis S. K. Den Haan Rae. De Pann» Veurne Conc. Brugge Voorw. Oostende F. O. Helst Jabbeke Hermes Oostende II' Provinciaal B. Houthulst Plttem Desselgem M. S. Ingelmunster S. K. Avelgem Staden Meulebeke Deerlijk Sp. Llchtervelde S. K. Torhout F. O. Wakken St Joris Sp. Otegem Ardooie S. V. Ingelmunster B. S. Avelgem II" Provinciaal C. St Eloola Vlamertlnge Moorslede Wervik Rac. Blssegem S. V. Kortrijk F. C. Komen Lauwe Toek. Menen Moorsele Ledegem A. A. Moeskroen Dottenljs Luingne LendeletU F. O. Poperlng»

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1954 | | pagina 10