AN DELSFOOR van DIKSMUIDE E MOLENS van DEINZE n.v. SE erichten m Lo at niet n a e stand van aandachtig te doorlopen Gratis doorlopende filmvoorstelling Tentoonstelling gedaan met medewerking van: U zult er altijd de voeders PROTECTOR-DEINZE vinden Laatste i Een enige tentoonstelling van hun volledige gamma voeders voor runderen, varkens en pluimvee laat U toe ze van dichtbij te onder zoeken en U rekenschap te geven van de hoogstaande kwaliteit der evenwichtig gedo seerde voeders Kosteloze inlichtingen worden verstrekt door techniekers van de landbouw en veeteelt dien sten van PROTECTOR over alle problemen die U aanbelangen. POELJEN De politieke toestand. t HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 17 April 1954. Door eon volmaakt biologisch evenwicht van: - Eiwitten - Zetmeel - Mineralen - Vitaminen brengen de PROTECTOR Voeders voor uw vee: - de gewondheid - gemakkelijke op: - hoge opbrengst tok - snelle mesting - kwaliteltsdleren. Het ls da brom van Uw welvaart. Wwe. Michel De Moen Maagdhoek ESEN Urbain Slosse Weststraat LO Jules De Wulf Lange Hoek VLADSLO Gabriel Darras HANDZAME Paul Willaert KORTEMARK Pabïlott# J.A. OoMard - Bruiellsa «7.70.0# PROTECTOR Rantsoen- Dienst» staat tot uwe be schikking. Hij verstrekt gratis alle Inlichtingen over de voeding en de rantsoe nering van uw vee. Hij helpt U het meest uit de hoeveproduoten te trekken. Raadpleeg hem vandaag nogl (b-8095) RUMBEKE Burgerstand. Geboorten. Mestdagn Agn-es, d. Leon en Olivier Maria. verbeke Marleen, d. v. Willem en Herreman Maria. Vandamme Marijke, d. v. Noël en Denorme Bertha. Rondelez Nadia, d. v. Etlenne en Hoornaert Juliette. Verlinde Christa, d. v. Lucien en De Brac keieer Dora. Overlijdens. Muiier Jules, 80 j., wed. Verstraete Julia. Van Cray- »est Silvia, 81 J., wed. Vandecasteele Hendrik. Waignien Alberic, 71 1., ongeh, Vandeputte Julius, 88 wed. Monteyne Lucia, echtg. Van neste Maria. Huwelijksbeloften. Decoene Je- room, betonw.. en Yssers Magdalena, naaister. Willaert Daniël, schoenm. te Ardooie, en Witdouck Anna, z. b. Van Neste Valère .metser, en La- pere Eaymonde, z. b., te Roeselare. Claerboudt Frans, wever te Gullegem? en Desmet Hedwige, fabr., te Ingel munster. Bouckaert Pauw el, han delaar, en Jonckheere Christiane, z. b. te Beveren-Roeselare. Missie-kermis. De grote missiekermis voor E. P. Lietaert gaat door op Beloken Pasen, ln de Meisjesschool. Bommenwerper, slagkanon, cirkus, waarzegger, pop penspel, kinema, voetbalschoppen, tombola, post, visserij, muziekconcert, prijsschieting. Toneel. Zondag 2 Mei te 15 uur in de ge meentezaal De Klokkengieter door de Vlaamsche Zonen». Regie en hoofdrol: Frans V rbanck. Kaarten 30 en 20 fr. in café «Oud Stadhuis». Voetbal. Nog steeds is de strijd om de over gang onbeslist. S. V. reist naar Be- veren, laatste wedstrijd. Wingene moet naar De Ruiter en staat daar voor e:n zwaardere opgave. Indien beide ploe gen zegevieren zal een bijgevoegde match tussen S. V. Rumbeke cn Win gene moeten beslissen. MOORSLEDE Burgerstand. Geboorten. Koether Guido, z. v. Gerard en Messelis Adriennc. Benoit Xllchci, z. v. Joris en Demol M. Huwelijksbeloften. Terrijn Mar cel met Leroy Flora. Molenaars Godlief met Vanhauwaert Paula. D'Haene Godfried met Burgraeve Gudrune. Wijffels Joris met Huygebaert Georgette. Aanvragen ouderdomspensioen. De aanvragen voor ouderdomspen sioenen der zelfstandigen worden afgenomen, iedere Dinsdag te 11 uur bij de ontvanger der belastingen, Marktstraat. De aanvragers moeten vóórzien zijn van volgende beschei den eenzelvigheidskaart, gebeurlijk die van hun echtgenote, aanslagbil jetten der grondbelasting, spaar boekjes, l;jst der kinderen en aange huwde kinderen met beroep, en vol ledig adres, alsmede van alle stuk ken die nuttig kunnen zijn om de aanvraag op te stellen. Plechtigheden van Goede Vrijdag. In 'de St-Martinuskerk, t>e 7.30 u.. Eolemnele dienst. Te 14.30 u., boete- oèdevaart naar Kruiske. Aankomst aldaar rond 3 uur. In geval van on gunstig weder, gaat de plechtigheid door in de kerk. 's Avonds te 8 uur, plechtige kruis weg in het dorp. Dit door de bijzon derste straten der gemeente. Tevens plechtige boete-oefening van Mariaal Jubeljaar. Vierkaven-Kcrmis. Met Pasen krijgen we jaarlijkse kermis op de Vierkaven en we krij gen een koers voor onderbeginnelin gen met 1.500 fr. prijzen en vele pre- miën. Tevens Zondag en Maandag, bij Wed. Popelier, groot, ba-1 met or kest Gebroeders Galle. Tevens grote prijsvlucht op Arras. Kennissen. Op 25 April krijgen we dan Kei- berg-Ommegang met twee koersen, de Zondag voor jongeren, de Maan dag voor Beginnelingen B.W.B. Na tuurlijk met de man van de hoek, Cnockaert. als de grote favoriet. Op 3 Mei krijgen we op de Water dam eveneens een koers voor onder beginnelingen met 1.500 fr. prijzen Wieier nieuws. Rondelé mag waarlijk geen geluk hebben, immers Zondag te Deinze was Florent een der grootste uitblin kers, doch moest viermaal bijporrï- pen. Ander- had Floient, die sterk reed. een goede kans om deze koers te winnen. Zondag en Maandag start Florent in Dwom or België. Ook Sleuw deed zijn debuvt te DttixuM, c*ch moest aatumrlijit we gens gebrek aan voldoende contact met de anderen, aan de Kluisberg de strijd staken. MOORSLEDE - CINÉ RIO Zaterdag 17, Zondag 18 en Maan dag 19 April: «KIM» met Errol Fynn en Dean Stochwell. Het meest spektakulaire avontuur ooit in In- dië verfilmd. Errol Flynn, midden de weelde en de pracht van Indië, de tover en het mysterie van het oosten. (a-8116) Voetbal. S. V. Moorslede 1 IE. Wervlk Vbor deze kapitale match tussen de twee beste ploegen van de twee de ronde, bestond een machtige be langstelling. Te 15 u. riep de Heer Dekeerschie- Iter beide ploegen op het -veld. S. V. liep geweldig van stapel en overrom pelde de leiders. Na amper twee mi nuten spel, na snelle aanval langs Verduyn-Lecluyse, Met de bezoeken de portier de bal ontglippen en de jonge Cneut aarzelde geen ogenblik om de scoor te openen (1-0). Moors lede bleef voort de leiders de wet spellen en Penet en Cie hadden het lastig met de snelle S.V.-aanvallen. De wedstrijd werd zeer snel en hard betwist en doelkansen waren zeer klein. Toch kende Wervik ge.uk als twee schoten van Mare Verduyn ra kelings naast en over doel vlogen. Langs de andere zijde redde Misplon een zeker doel door zich in de voe ten te werpen. Met 1-0 trad de rust in, wat zeer verdiend was voor S. V. In de tweede helft, met windvoor- deel, was het nu de beurt aan Wer vik om de toon aan te geven, doch de S.V.-verdediging toonde zich op de hoogte van haar taak. Aan min. 60. op een snelle bezoekende aanval, kwam de midvoor alleen voor Mis plon en kanjerde hard naar de bene denhoek. Misplon kon dank zij een uiterste inspanning de bal nog te gen de paal tippen. De bal kwam b Lapauw, die niet aarzelde om de ge lijkmaker te scoren. De wedstrijd bereikte nu zijn hoog tepunt en er werd hard gestreden om de overwinning, doch de verdedigin gen bleven de toestand meester, al kende Wervik geluk als Mare Ver duyn voor doel stuurde en deze open scoorkans gemist werd. Op het einde bleken de bezoekers meer uitgespeeld dan de localen na deze snelle wedstrijd, doch het ein de kwam met een juist gelijk spel. die beide partijen zeker zal bevre digd hebben. Wijzen we nog op de zeer goede leiding van Referee Dekeerschieter. Met dit punt is Wervik kampioen en stapt S. V. zeker over naar de nieu we reeks. v Maandag, tweede Paasdag, reist S. V. naar Beselare, om er een beker match te betwisten tegen de locale ploeg, versterkt met enkele elemen ten uit Zonnebeke. Bij S. V. zullen enkele jongeren opgesteld worden. >3oekt U poeljen •te kopen? U grindt er van alle Tassen en ouder- jiom aan het. ge leende adres: O. Vandamme-Vandamme Lartgemarkstraat, 311 A WESTROZEBEKE ST ELOOI - VIJFWEGEN Tel. Staden Nr 178. HUIS VAN VERTROUWEN (a-7331) MOORSELE Burgerstand. Geboorten. Christina Vanover- berghe, d. v. Kamiel en A. Plauteffi ver. Christina Masschelein, d. v. Georges en S. Catteeuw. Viviane Gesquière, d. v. Etienne en D. De- kein. Huwelijksafkondigingen. Etienne Witdouck. Kortrijk, tn Francine De- scheemacker. Etienne Termote, Ho es. en Marie Decock. Lucien Dege- zelle, Wevelgem, en- God Mie ve Vanhie. Frans Spillebeen en Maria Van- dromme, Menen. Gilbert Neyrinck en Jacqueline Couckuyt, Gullegem. Brand. V week Vrijdag omstreeks 12.30 uur werd de brandweer van Moorsele gealarmeerd dat brand was uitgebroken ln de vlasfabriek toebe horende aan Gerard Luycks, Roesela- restraat. Al spoedig stond het zwin- gelkot ln lichte laaie, zodat de brand weer die dadelijk ter plaatse was, zich moest beperken met de andere gebouwen t» vrijwaren. Het zwin- gelkot brandde volledig uit. De oor zaak is onbekend en de schade aan zienlijk. Voetbal. Toek. Menen 3-2 S. V. Moorsele Die gewestelijke derby werd vinnig betwist en op ongelukkige wijze dooi de bezoekers verloren. In dé eerste helft nochtans was het doorgaans Me nen, onder impuls van Denecker, die den toon aangaf, maar onze verdedi ging waakte. Toch zouden de lokalen langs Vantrois de stand openen. Moor sele reageerde dadelijk en de rust werd bereikt met een gelijke stand. (1-1). In de tweede helft blijft Moor sele de teugels in handen houden en kon de stand verhogen langs Neryinck. Naar het einde toe echter was Menen weer de baas en het was de lokale midvoor Knockaert die tot tweemaal toe keeper Gel dof het nakijken gaf Moorsele verdiende echter beter. Wielrennen. Onze Nieuweling B.W.B. blijft zich ter dege onderscheiden, want in de klassieker Oostende - Menen gaf hij voortdurende de toon aan, tot wan neer de zege hem toelachte hij met pech had af te rekenen en slechts in het p.leton eindigde. Van de andere renners geen nieuws. HOOGLEDE Aanbesteding. Donderdag 8 April had op het Ge meentehuis de opening plaats van de aanbesteding voor de uitvoering van de verbeteringswerken aan de grote Stadenstraat en de Hazewindstraat. Sabbe Laurant, Hooglede, 3.079.398 De volgende aanbiedingen werden ontvangen: ConsUtnt Maurice, Gent 2.936.985 Maes Odiel, Lichtervelde 3.020.880 Devri.se Jozef, Koolskamp, 3.274.886 Vandecasteele A., Bikschote, 2.711.150 De werken werden toegekend aan de laagste aanbieding, nl., Vandeca- steel Alois, Bikschote, die binnenkort met de uitvoering ervan zal beginnen. Davidsfonds. Op Maandag 19 April, te 13.05 uur, stemmen onze leden af op Radio Kor trijk om er e:n lezing te beluisteren over de Lentegouwdag van het Da vidsfonds en de Warden-Oom- hulde van 25 April. Toneelnieuws. In het kader der Warden-Oom- her denking wordt door de plaatselijke Rederijkerskamer Op 't Hocgte groeit d' olyvboomhet toneelstuk Tri- mardsvrij bewerkt naar de roman van Edward Vermeulen opgevoerd. De vtrtoningen gaan door op Zondag 25 April te 6 uur en op Donderdag 29 April te 8 uur. Dit is tevens de derde en slotvertoning van het to neelseizoen. Kaarten zijn te verkrij gen bij A. D:feur (tel. 5069). We zijn er van overtuigd dat de opvoering van Erimords een enorm succes tege moet gaat. Voor de rolbezetting werd beroep gedaan op enkele der beste elementen welke de rederijkerskamer bezit. We mogen niet nalaten het weder optreden van Mevr. O. Eeck- hout-Decommer, na een seizoenlange non-activiteit, te vermelden. De alge mene leiding berust in handen van hr Remy Vanduyn. K.A.Y.-nieuws. Zondag 11. had er in de St- Quiri- nuszaal een vergadering plaats voor de K.A.V. Mej. Depoorter uit Staden hield er een spreekbeurt en behandel de het onderwerp Levensvreugde en «woninginrichting». Onze kajotsters zorgden voor de nodige ontspanning door enkele puik uitgevoerde num mers. Als slot had er nog een tombo la plaats. Iedereen keerde blijgezind huiswaarts. Uitslag prijsbolling. Prijsbolling bij Valère Deprez, café De VijfwegenEr waren ICO deel nemers 1. Debusschere A., Gits; 2. Debus- schere Gilb., Gits; 3. Deceuninck G.; 4. Thiers Cyriel: 5. Lein Julien; 6. Cornette G.; Provoost U.; 8. Lagrou M., Gits; 9. Thorrez, A.; 10. Wydoog- he. Seriën: 1. Thery; 2. Defrancq; 3. Vervaecke. WIELSBEKE Burgerstand. Geboorten. Kerckhof Diederik, z. v. André en Vandorpe Paula. Musschoot Rudolf, z. v. Paul en Maes Paula. Malfait Ivan, z. v. Gustaaf en Vanpoucke Maria. Huwelijk. Gekiere Jozef, v. Oostrozebeke, en Vanrenterghem Nel ly, Dries, HANDZAME H. Missen. Vanaf Poeen zijn de H. Missen als volgt: te 6.30 uur, te 8 uur en te 10 uur. Burgerstand. Overlijden. Hellem Herminie, 86 j., wed. v. Emlel Michel. Vinkenzetting. Op Maandag, 19 April (2® Paasdag), vinkenzetting bij Machar Declerck. Begin te 9 uur. Duivensport. Arras van 11 April: 154 duiven: 1., 2., en 3. Depoorter Robert; 4. Le- fever Arthur; 5. Bouckaert Pierre. Biljartsporl. Heden Zaterdag, 17 April te 20 uur bij A. Cattrysse, huldiging der kam pioenen bij de biljartvereniging Na Arbc idVerm aak Zitdag. Vrijdag, 23 April te 9.30 uur houdt Kamerlid dhr K. Goethegeur zijn maandelijkse zitdag bij C. Capelle. STADEN Burgerstand. Geboorte. Bouttelegier Anne-Ma- rie, d. v. Leon en Verhulst Jeanne. Huwelijk. Bostoen Raymond, beroepsmilitair, Vilvoorde, en Caura Rosemary. Devriendt Gabriel, land bouwer, en Desnouck Yvonne, land bouwster. Overlijden. Tyvaert Mauritius, 58 j., aardewerker, wed. Lemahieu Maria, echtg. Rosselle Emma. Paasfoor. Men spreekt van niets anders meer dan van de eerste schitterende Paas foor, clie doorgaat in een overdekte ruimte van meer dan 1.000 m2. Allerhande aantrekkelijkheden: Schietkraam, bolo smito, liggende pers, buffet, snoeperijen *!lernandé, frites, gebakkraam met leïrJkere wa fels, kindertuin, voor elk wat wils. Daarenboven is nog bijgevoegd: het optreden van het machtig gemengd ka baretgezelschap «De Flamingo's». De algemene inkom is slechts gesteld op 5 fr. Benevens de allerhande at- trakties reeds hier vermeld, wordt de grootste succesfilm van het seizoen vertoond Fatimaop Zondag 18 April te 16 en 19 u., Maandag 19 April te 14 u., 17 u., en 19.30 u. D_ze groots opgevatte Paasfoor ten voordele van de Christelijke Sociale Werken der gemeente, heeft plaats op Zondag 18 en Maandag 19 April 1<$4. Een belangrijke beirk.rking: koud weder of natte kunnen ons niet de ren: we zitten allen, allen, allen in het droge... Paasavonddienst. Dit jaar wordt, voor het eerst in onze nieuwe kerk, de mooie pa as- dienst van de Zaterdagmorgen, des avonds te 20 uur aangevat. Ontspanning. In de grote feestzaal Patriaop Zondag 2d April te 18 uur, optreden van de Uil-nspiegels(groep echte humoristen) met de moderne bewer king van Smedje Smee. Drie uren lach en gezonde humor. ARDOOIE Bedevaarten. Op Zaterdag 1 Mei wordt een be devaart ingericht naar onze Liev'e Vrouw van Dadizele en naar Broeder lsidoor te Kortrijk. Vertrek te 9 u. Prijs 35 fr. Zondag 9 Mei, bedevaart Waar Oostakker en terugreis langs Eeklo en Brugge. Prijs 50 Ir. Vertrek te 11 u. Dinsdag 25 Mei, reis naar Kontich. Terugreis langs Edegem. Prijs 100 fr. Vertrek te 5.30 u. 's morgens. Voor al deze bedevaarten kan men in schrijven bij de Gezusters De- muynck, Kortrijkstraat 19, Ardooie. Wat betreft de bedevaart naar Beauraing is de datum nog niet de finitief vastgesteld. Huldiging recordhouder. Op Zaterdag 24 April, te 18 u., wordt de recordhouder-batterist Da niël Stragier, gehuldigd. Bij onze voetballers. De lijdensweg wordt voortgezet en best dat Staden en Pittem een grote achterstand van punten hadden of anders bengelde Ardos aan het staartje. Tegen Otegem werd het weer een klopping van belang en met een 3-0 nederlaag mochten de paars gelen het aftrappen, 't Wordt werke lijk tijd dat het seizoen eindigt. Geen succes. Wij hadden gehoopt in eigen mid den een Ardooise renner te zien win nen. Op 200 meter van de meet stre den onze beide kleppers Linclau en Deceuninck nog aan de leiding. Men hoopte op José maar hij eindigde slechts zevende en aldus de laatste van zijn groep. Linclau bolde derde over de meet, wat zeer verdienstelijk mag genoemd, worden. Kermis Leutewijk. Ook dit Jaar wordt deze wij kerm is vroeger gehouden. Op 24 April krij gen de Nieuwelingen B.W.B. er start- gelegenheid. Daarbij enkele attrac ties die zeker heel wat volk zullen loken. GITS Burgerstand. Overlijden. Hostens Martha. 62 J. Jaarfeest Bond Kroostr. Gezinnen. Zondag 25 April houdt onze actieve Bond der Kroostrijke Gezinnen haar traditioneel jaarfeest. Zoals steeds een uitmuntend pro gramma: feestrede, ontspanning en grote tombola. Een ware familiedag welke nie mand mag missen. Tweede Paasdag: Jeugd dag. Hiermede wordt nogmaals de na druk gelegd op de interessante jeugddag van Maandag a.s. Na de H. Mis te 9 uur vormt het voetbaltreffen tussen onze twee jeugdelftallen een zeer aantrekke lijk punt in het programma. Iedereen weze op post. Bij onze renners. Na de prachtige resultaten ge boekt in de Ronde van Vlaanderen, is het Zondag 11. een zegedag ge worden. Oswald Declercq triomfeer de met brio in Oostende-Menen. Raf Verhaeghe haalde de zegebloe- men in Ardooie, waar Daniël Derom 4e eindigde. De anderen waren eerder ongeluk kig vooral Daniel Vancompernolle. welke anders eveneens een topprijs zou gewonnen hebben. Aan allen onze gelukwensen en doet zo voort. GEMEENTE OOSTNIEUWKERKE Wijk Sleytaage Paa*ow/iday 18, pKasinaandag 19 en liv ke-Zontlag 25 April PRACHTIG BAL in de moderne Music-bar-Tent bij André Beauprez-Schacht, café 't Hof van Commerce Met me dewerking van het gekende ensem- be Onbekendtuit Izegem. - Met prachtige attracties, humor en zang. - Gegeven door de 6 Boys van het ensemble, onder leiding van Cyriel Onbekendt, accordeonvirtuoos. Plezier en lekker bier. - Iedereen welkom. (a-8165) LICHTERVELDE Burgerstand. Geboorten. Mare Beheydt, z. v. Lodewijk en Maria Moebaert. Frie da Cool, d. v. Maurits en Paula Ro- besyn. Huwelijksbeloften. Gerard Hol- lez, meubelmaker, Ichtegem, met Herna Tytgat, z. b., Lichtervelde. Marcel Lamsens, vervoerder, met Lisette Bruynooghe, hulswerkster, b. v. Lichtervelde. Raphael Ver haeghe, slachter, met Lydia Declercq, huiswerkster, b. v, Lichtervelde. Huwelijk. André Pollet, land- böuwarbeider, Kortemark. met An drea Verstaen, modiste, Lichtervelde. Overlijdens. Evarist Tant, 79 j., echtg. Valentine Vandecasteele. Alois Vanwalleghem, 69 .j., echtg. Emerencia Ramboer. Conrard De Smet, 83 j., echtg. Augusta Delarue. Nathalia Billlet 75 j. echtg. Henri Ketels. BEVEREN (Roeseïare) Burgerstand. Huwelijksbeloften. Verfaillie An dré, te Ardooie, en Fieuw Alice. Noppe An toon en Dubois Anna, te Vaals (Ned. Limburg). Vanhecke René, en Vandewaetere Clara, te Ar dooie. Geboorten. D'Hoop Jozef, z. v. Gerard en Crombez Martha. Din- neweth Oswald, z. v. Walter en Ver- maut Rosa. Deprez Eric, z. v. Frans en Vansteenkiste Marie-Thé- rèse. Aanbesteding. De aanbesteding voor onderhouds werken aan Brabantstraat en Onlede- molenstraat gaven volgend resultaat: 1. Devriese Raf, Oostende, 549.395 fr. 2. Maertens G., Roeselare, 560.395 fr. 3. Blanckaert. Brugge, 590.095 fr. 4. Maes O., Lichtervelde, 592.710 fr. 5. Devriese J., Koolskamp, 615.842 fr. Sportnieuws. Dosko leed een 50 thuisnederlaag tegen H. O. Wingene. Willy Desmedt reed vijfde te Ar dooie. Nog steeds geen uitslagen te noteren van de andere Beverense ren ner». Wijk Kapelhoek. - Velokoers. Op Maandag 19 April, zijnde Twee de Paasdag, Jaarlijkse Grote Kapel - hoekprijs voor niet-aangesloten ren ners beneden de 18 jaar; 1.000 fr. prijzen, prachtige palm, talrijke pre- mlèn. Vertrek te 16 uur. WINGENE Burgers tand. Geboorte. Debie Paul, z. v. Ge rard en Marcella Defour. Overlijden. Van Ee'noo Irma, 84 Jaar. ongehuwd. Huwelijken. Van Eenoo Marcel, en Maria Schraepen. Laethem Godfried, en Angèle Van Eeghem, te Maria-Aalter. Keireebildfc Roger, te Oostkamp, en Maria Naessens. Biebauw Roger, en Simonne De Ba cker. Mortier Roger, te Schulfers- kapelle, en Suzanne Vanderhaeghen Deserranno Marcel, en Maria Ver- brugghe. Erge val. De genaamde Reml Vandendrles- sche deed Zondagnamiddag een erge val met zijn bromfiets, nabij het St- Amandusgestieht te Beernem, waar hl] werkzaam is. Ten gevolge van een plotse bandbreuk viel hij met een smak ten gronde en werd opgenomen met een arm- en een schedelbreuk. Verdronken. Lagrou Henri was gedurende bijna een week vermist en tenslotte werd Zaterdag zijn lijk opgevist uit de vaart Gent - Brugge, ter hoogte van Moer brugge. Voorbijgangers vonden enkele kledingsstukken langs de vaartdljk. KOOLSKAMP Voetbal. Op Zondag 18 April gaat een in ternationale match door tegen het Engels elftal F. C. Rocobey. Tombola. Op Tweede Paasdag gaat de trek king door van de grote tombola, in gericht ten voordele van Olympic Koolskamp. Vinkenzetting. Op Zondag 18 April, te 9 uur, gaat de eerste zetting door van het sei zoen, bij Victoor G., café Rome Duivensport. De prijsvlucht gegeven uit Arras. bij Vanhandzame Karei, café Rum ba gaf volgende uitslag: 1. Fieuw Marcel, Beveren; 2. Idem; 3. Vandenheede Amedée, Ardooie; 4. Sabbe Cyriel, Koolskamp; 5. Vannes- te Cyriel, Koolskamp. Op Zondag 18 April, prijsvlucht uit Arras, bij Vanneste. Inkorving de Zaterdagnamiddag tot 16.30 uur. Op Maandag. Tweede Pasen, grote prijsvlucht uit Le Touquet, bij Vic tor Benoot. Inkorving tot 10 uur. ROLLEGEM-KAPELLE Verkiezingsuitslagen. Onze gemeente telde 711 stemmers op de 757 ingeschreven kiezers. Door loting was ons bureel verenigd met het zesde bureel van Izegem, dat 738 stembrieven telde en een bureel van Kachtem dat 564 stembrieven telde, hetzij samen 2013. Bij de verkiezing van 1950 waren we verenigd met het derde bureel van Izegem en een bu reel van Ingelmunster, samen 2079 stemmers. Laten we nu de vergelij king maken; 1954 1950 2013 stembr. 2079 C.V.P. 1273 1401 Socialisten 457 473 Liberalen 69 45 Communisten 15 25 C.V.V. 60 Blanco en ongeldige 139 135 Daarbij dient gevoegd dat onze ge meente slechts een onbeduidend aan tal stemmen schonk aan de kleine lijsten. Aldus samen heeft onze ge meente niet zo slecht gestemd, wat wel duidelijk blijkt uit de vergelij king. Burgerstand. Overlijden. Wylin Idonie, 69 j., echtg. Lagae Cyriel. LENDELEDE Burgerstand. Geboorten. D3sloover Rudy, z. v. Gerard en D'Heyne Maria, Ingel munster. Deprez Mare, z. v. Marcel en Claerbout Lydia, Kuurne. Bru- neel Agnes, d. v. André en Verfaillie Antoinette,, Langemunt, 544. Huy- sentruyt Luc, z. v. Gerard en Missely Rachel, St Arnoldus, 762 A. Noppe Marie-Christina, d .v. Oscar en La gae Simonne, Ingelmunster. Hoog- he Brigitta, d. v. Jozef en Dely Lia, Zaagsken, 895. Dewitte Mia, d. v. Oscar en Muylle Georgette, Izegem. VandenabeUe Patrick, z. v. Roger en Ve1 beke Rosa, Ingelmunster. Huwelijksafkondigingen. Bul- Lheel drukker. Lendeled*. en De Vloo God el ie ve, Slljpe. Blomme André autogel., en Kesteloot Margareta, schoenbew., b. v Lendeled e. De- veughele Remi, vlasbew., en Gheysen Zélie, z. b., b. v. Lendelede. Van damme Willy, schoenbew., en Mey- froodt Lucienne, handschoenbew., b. v. Lendelede. Overlijdens. Descheemacker Achiel, 55 j., textielbew., ongeh. Muylle Georgette, 28 j., echtg. De- witte Oscar, Vandenabele Patrick, 1 d., z. v. Roger en Verbeke Rosa, geb. te Ingelmunster. Schielijk overlijden. In het Moederhuis alhier stierf in enkele minuten tijd Georgette Muylle, echtg. v. Dewitte Oscar, tengevolge van verwikkelingen na de geboorte van haar vijfde kindje. De moeder was amper 28 jaar oud en laat een man met vijf kinderen achter waarvan 't oudste 9 jaar is. De droefheid van man en familie was onbeschrijvelijk. Het kindje is welvarend. De begrafe nis had plaats te Izeg-'m, Woensdag 11. onder overgrote deelname, daar zij zeer goed gekend en geacht was te Izegem. Ook te Lendelede was er grote verslagenheid bij het vernemen van dit plots overlijden, daar de moe der geboren en lange tijd te Lende lede heeft gewoond. Wij bieden aan de diepbedroefde echtgenoot en fa milie onze christelijke deelneming aan vanwege Het Wekelijks Nieuws. K.A.J. Paasviering: Op Maandag 19 April, algemene Communie in de mis te 7.30 uur. Daarna Paasonbijt, Paaswen- sen en prijskaarting. V.K.A.T. Paasviering: op Zondag 18 April, H. Mis te 7 uur in het klooster. Daar na Paasontbijt. KUURNE Pasen. Na de onvergetelijke plechtig heden van O. L. Vr. der 7 Smarten en van de Goede Week. besluiten wij deze vastentijd met de glorierijke feestelijke paasviering. Twee H. Missen zullen bijzonder verzorgd worden. Te 8.30 uur zingt het Sint-Lutgar- diskoor de Missa Luigi Gonzaga van Ravanello. Aan de offerande weerklinkt het prachtige Laudate Dominum van C. Saint Saens. De zeer plechtige Hoogmis, met in- tredeprocessie, zal opgeluisterd wor den door het Mannenkoor. We horen de Missa in honorem Beatissimae Virginus Mariaevan F. Verhelst. Gelegenheidszang: Haec Dies» voor twee gelijke stemmen, v. Alf. Moortgat. De Heer A. Hellyn, koster en or ganist, maakt er sedert lang een erepunt van ook het Proprium tot zijn recht te laten komen en zo zul len ook met Pasen de heerlijke Gre goriaanse melodieën onze kerkbeu- ken vullen, om te verkondigen Re- surexi verrezen is Hij, Alleluia! MARKE Schilder gevallen. Dierickx Omer, schilder, 48 Jaar, wonende te Moeskroen, werkzaam bij Dermaux J., electrieker, Plaats, ver loor bij het opstellen van een tele visie-antenne plots het evenwicht en viel op een platformdak. Bewusteloos werd het slachtoffer opgenomen en naar een Kortrijkse kliniek over gebracht, alwaar gevreesd werd voor een schedelbreuk. ZWEVEGEM Burgerstand. Geboorten. Wieme J'ean-Marie, z. v. André en Denise Blondé. Castelain Marie-Suzanne, d. v. John en Agnes Pauwelijn. Matton Ste- faan, z. v. Lionel en Vandenbogaerde Agnes. Steelandt Wivine, d. v. Noël en Noëlla Clapuyt. Nicole Coquerelle, d. v. Michel en Notebaert Maria. Vandewalle Luc, z. v. Ro ger en Loncke Denise. Vanhoucke Martine, d. v. Jozef en Fillieux Mar cella. Huwelijksbeloften. Carlos Coop- man en Thérèse Dubaere, v. Menen. Marcel Vanhoutte, v. Kooigem, en Elvina Callens. Gilbert Van neste en Antoinette Vanneste. Roger Maes en Jeanne Verschuere. Lucien Vansteenkiste en Monique Vandekerkhove. Voetbal. De belangstelling voor het grasta pijt neemt steeds af en de wieler sport troont reeds op de hoogste top, wat echter niet belette dat de Jon gens van Sport Zondag tegen Da ring Blankenberge nog eens hun best* beentje voor zetten en al scheen de leiding hun niet zeer gunstig toch wisten de Roodjes uiteindelijk de zege thuis te hou den. Keeper Vervaecke knalde im mers op onweerstaanbare wijze een toegestane strafschop binnen op de 78® minuut. Was er over wedstrijd en spelgehalte niet zo heel veel te vertellen, dan kunnen we de over winning toch meer dan verdiend noemen. Wielrijden. Lionel Vanbrabant die momenteel op een puike forme drijft kreeg Zon dag een unieke kans daar hij mocht starten in Parijs-Roubaix voor het gekende Frans merk Alcyon. Ge woonte-getrouw kreeg de Jongen echter weer met onkans af te reke nen en waar hij na een eerste band breuk op prachtige wijze terug kwam, moest hij bij een tweede lekke band noodgedwongen het strijdperk verlaten. Wanneer zal Nelle eens geluk kennen Onze indé Willy Truye leverde weer een zeer goede wedstrijd te Schepdael en behaalde dan ook weer een zeer eervolle zesde plaats. Nog enkele dagen geduld en een beetje mooi weer en we horen wel meer van Willy. Jacques Dhaene die bij zijn lief hebbersdebuut vorige week te Vich- te mooi derde werd, werd nu Zondag laatst vierde in de twee uur ploeg- koers op het wielerbaantje van Moen. OTECEM Voetbal. Tijdens de laatste wedstrijd dit seizoen, voor eigen volk. behaalden de Blauwvoeters een afgetekende 3-0 overwinning op Ardooie, na een par tij, gedurende dewelke ze zich door lopend de meerdere hadden getoond. De eindcijfers hadden zelfs heel wat hoger kunnen zijn, doch talrijke doelkansen werden van een niet gemist of... verkeken. En toen de wedstrijd het einde naderde, bleken de Blauwvoeters meer bezorgd om het gaaf houden van de eigen leden, dan om 't maken van doelpunten, want een paar bezoekers toonden zich slechte verliezers te zijn. Ook de reserven zijn met heel wat blutsen en blauwe plekken uit Deer lijk thuis gekomen. De wedstrijd had weinig van het vriendschappe lijke, en naar het schijnt, stelden een paar spelers er zich zelfs als ware voetbal-belhamels aan. De uit slag luidde aldaar 3-3. Duiven nieuws. Op de openingsvlucht uit Arras werden 197 duiven ingekorfd. De eerste vijf 1. Algoet Noël, Otegem. 2. Messiaen Cyriel. Ingooigem. 3. Delanghe Geo, Otegem. 4. Algoet Noël, Otegem. Zoals men ziet heeft Noël Algoet zijn naam alle eer aangedaan. Naast de 1" en 4« prijs, behaalde hij ook nog de 23® prijs; van vier getekende duiven. B De Koning ontving Donderdag voormiddag op het paleis de Heer Gillon, gewezen Voorzitter van de Senaat, en de Heer De Schrijver, Minister van State. Toch naar een debat over de bekrachtiging van de E. V. G. in de Franse Kamer. Zojuist bereikt ons het bericht dat de leden van het huidige Fran se Kabinet er bij de voorzitter en de ondervoorzitters van de Natio nale Vergadering op aangedrongen hebben, alle mogelijke schikkingen te nemen opdat het debat over de bekrachtiging van de E.V.G. zo spoedig mogelijk zou kunnen plaats hebben. Nochtans wijst men er in rege ringskringen op dat de voorwaar den die Frankrijk voorafgaandelijk wil zien vervuld worden, door de betrokken landen zullen moeten on derzocht en goedgekeurd worden binnen een gestelde termijn. I MPMMH ■\m. Jf' i ÜBHHHH

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1954 | | pagina 10