WOONHUIS Meubilaire VOORWERPEN w A'f Öurtège tiistoriqtie Kerkeboeken en Herberggerief STADSNIEUWS. Maatschappij Burgerwachten Burgerstand VERKOOPING MET ER VE KOOPDAG op Maandag 19 April 1886 om 9 ure voormiddag, GKOOTE KEUS voor de eerste communie Wereldlijke Schoolpenning. De beide dansfeesten, ter gelegenheid van vasten avond en halfvasten, doorden Wereld lijken Schoolpenning onzer stad gegeven, hebben volkomen wel gelukt en den meesten bijval genoten. De heeren leden van het Gomiteit ontvan gen daarvoor onzen oprechsten dank. Zij hebben niet alleen voor hunne medeburgers twee allervermakelijkste avondfeesten inge richt, maar nog onze neringdoenders, de herbergiers vooral, de gelegenheid gegeven om een mooi stuiverken te verdienen en voor den Schoolpenning eene schoone opbrengst bewerkstelligd. De beide bals brachten op Ontvangsten fr. 621-50 Uitgaven fr. 272-00 Batelijk slot fr. 349-50 Een woordje dank ook voor de heeren Commissarissen, die zich met zooveel onbaat zuchtigheid en verknochtheid aan de zaak des SchÓölpennings van hunne lastige taak gekweten hebben. Allen ontvangen dus onzen innigen dank en dezen van alwie zich op de beide dansfees ten verlustigd heeft. Het afbreken der vestingen. Zekerlijk wordt het werk zeer besproken, en iedereen keurt het goed, tot zelfs het wijwaterbladje (aliasJournal d' Ypres)! Zou men niet zeggen, dat de wereld gaat ver gaan,nu het blad van den deken en Surmont, het werk onzer gemeen teoverheid goedkeurt? Het blad van het nieuws3 weken ach terna, heeft nog geen woordje over de zaak gerept, want het moet eerst weten in welken zin zijn fransche konfrater uit n° 66 der Boterstraat, de kwestie behandelen zou: Eerst de meesters en dan komt de beurt dei- knechten. Moest het wijwaterbladje alles onvoor waardelijk goedkeuren, we zouden achter dochtig worden gelukkiglij k is er een MAAR. En na hem tot het einde toe aanhoord of zelfs gelezen te hebben, schijnt er niets over te blijven, van het nut, dat men van het werk verwachtte. De krietiker neemt met de linker hand terug hetgeen hij met de rechter gaf. Doch houden wij ons bij die jesuieterij niet op en vangen wij met de wederlegging aan. Al had het werk slechts de gezondmaking der stad ten doel, nog zou het afbreken der muren, welke ons rondom als in eenen put gesloten houden, ten volle gerechtvaardigd wezen. Het bestaan der ringwerken is een hinder paal tot de uitbreiding der stad, en zoolang men ze behield moest de ontwikkeling onzer stad, onder opzicht van uitgestrektheid en bevolking eene doode letter blijven. De werken zijn niet vroeg genoeg begon nen, zegt de kritieker. Men kon ze toch niet aanvangen 's winters als het regent, sneeuwt of vriest; de beste tijd deraardwerken is toch het droog weer. Er is hier niets dat spoed vereischt, want het werk zal in geen 14 da gen voltooid zijn, en daarom zullen de werk lieden zoowel de ijpersche.als de vreemde, indien er zijn nog langen tijd geld en broodwinning vinden. De eerlijke schrijver tracht de lieden, die daar bouwgrond zouden willen koopen, be nauwd te maken met te verzekeren dat de grond niet deugt of voor de gezondheid na- deelig is. Hij meent in de overtuiging zijner aardkundige kennissen dat het voorhisto risch slijk niet tot vasten grond zal over gaan, een maal het water verdwenen is. Indien wij het goed voor hebben is het huis Café des Boulevards ook op eenen ge- vulden put gebouwdis het daarom geen gezond wonen ter dier plaatse? Eene andere overweging, met even kwaad inzicht gemaakt, is te veronderstellen dat bij eene mogelijke (want niets is zeker) ver plaatsing der statie, de reizigers rechtstreeks de Boterstraat zouden nemen om zich naar het middengedeelte der stad te begeven, in plaats van de Beenhouwers- en Tempelstra ten. Hier springt de kiesaap uit de mouw 1 De inwoners dier twee straten, als echte en ware ijperlingen, kunnen het niet euvel opnemen, dat men voor een algemeen wel zijn de stad verfraait en de statieplaats ver betert. Zulke zaken gebeuren overal, omdat men desnoods de bijzondere belangen voor het algemeen nut moet kunnen opofferen. En toch zouden de hotels aan den ingang der Beenhouwerstraat daarom hunne gewone kalanten niet verliezen, die er altijd ver wachten. Het anders meenen of bevestigen is onbedacht of ter kwade trouw spreken. Het afbreken van eenige honderden me ters vestingmuren is jammer, zegt het wij waterbladje, omdat men nu, zonder veld- waarts te wandelen, op de stadsboulevards de frissche lucht kan inademen. Het verlies is hier nul, want de stad blijft nog met wandelingen omringd langst de oost-, zuid- en een gedeelte der westkanten, en men denke niet dat de lucht der vestingen, bezwanger met de uitwasemingen der stad en schadelijke dampen, die opstijgen en er verblijven vooral bij stil weder, der gezond heid voordeelig is. Bij lange niet, en wij meenen dat de opene, frissche lucht van het Minneplein, op onze longer meer invloed heeft, dan de half bedorvene lucht, welke tusschen het gebladerte der stadswandelin gen zweeft. J. Morgen, om 3 ure nanoen, geeft de stede lijke afdeeling van liet Willems-Fonds hare laatste concert-voordracht van dezen winter. Een oogslag op het programma, dat wij hier laten volgen, is voldoende om ons te verze keren dat wij een puik feest zullen hebben. Programma Opening der deuren om 21/2 ure. Begin om 3 ure. van IJperen. Schieting van Maandag 12 April 1886. Naar de punten. Ligy Albert 2 4 4 2 4 17 Beke Emiel Vermeulen H. 2 4 0 5 4 5 3 0 3 3 15 14 Poperinghe. den 15 April 1886. Zondag zijn onze Philharmonistsn weeral volop in hun schik. Zij vieren het naamfeest van hunnen beminden Voorzitter Julius Van Merris. 's Morgens, om 11 ure sérénade Des namiddags wandeling en schijfschieting (100 fr. prijzen). Ten slotte vereenigt de heer Van Merris 's avonds de uitvoerende leden der Philharmonie, de leerlingen der muziek school en de oude Pompiers in een prachtig avondmaal. Goede kans, vrienden, en vergeet vooral niet een lekker glas te ledigen op het lange leven van den heer Voorzitter! Ter gelegenheid van de eerste communie, heeft ons liberaal Comiteit zestien kinders in het nieuw gekleed. Heel deftig, al die knaapjes. Net en fraai. Nog een tiental bij de begunstigden van het Comiteit waren van bijzonderen onzer stad gekleed geweest. Al die knechtjes en meisjes, wiens oogjes glin sterden van genoegen, aten en dronken den geheelen dag bij M. Van Merris. Hier valt te zeggen dat het nuttige bij het aangename gevoegd was. Dank, edele heeren, dank in naam van de liberale ouders en kinders. Burgerstand van Poperinghe van den 8" tot den 15" April 1886. Geboorten. Mannelijk geslacht. 4. Vrouwelijk id. 4. Overlijden®. Artois Benedictus Jacobus, 76 j., zonder beroep, weduwaar van Regina Eugenia Deroo. Kinderen beneden de 7 jaren. Mannelijk geslacht 2. Vrouwelijk id. 3. Tandheelkunst van Mr en Mme M. Meier. Chirurgijns-Tandmeesters-Specialisten, Moskroenstraat, 2, Kortrijk. Een schoon gebit is het schoonste sieraad der vrouw; daarenboven, is een zuiver en regelmatig gebit voor iedereen de bijzonder ste zaak voor het behouden eener goede gezondheid.Ongelukkiglijk neemt de burgerij daar weinig acht op, uit reden van spaar zaamheid, bij de kinderen bezigen vele tand meesters geen ander middel tegen de tandpijn dan de uittrekking, en hedendaags is uittrek ken geen genezen meer. De zuivering, de genezing zonder uittrekken, de emaillering hebben hedendaags de eerste plaats ingeno men onder al de middelen van genezing. Mr Mme M. Meier,chirurgijns-tandmees ters specialisten en leeraars in hunne kunst, Moskroenstraat, 2, Kortrijk, hebben het eerst in Belgie de nieuwe grondstelsels inge voerd. Ook ziet men dagelijks menigvuldige zieken zich bij hen begeven, om zich den mond en het gebit te doen verzorgen. Het is eene dame, gediplomeerd in heelkunde voor de tanden, door de belgische gezondheids commissie, die gelast is met dezen dienst, welke een buitengewoon geduld en de groot ste voorzichtigheid vordert, voor dewelke alleen eene vrouw vatbaar is. Moskroenstraat, 2, Kortrijk. Achel, den 27 september 1885. Den heer Pelerin, apotheker, 12 rue de l'Ecuyer, te Brussel. Reeds sedert enkele maanden leed ik aan maagpijn, vergezeld met hevige krampen, ik had geen eetlust meer en het ligtste eten was mij nog te zwaar en kon niet verteeren. Op aanraden nam ik uwe Zwitsersche Pillen, ik voelde terstond ver zachting en nu ben ik geheel genezen. Jac ques Brouwers. Echtverklaring der handtee- kening door den Burgemeester van Achel. van den 9 tot den 16 April 1886. Geboorten. Mannelijk geslacht 3. Vrouwelijk id. 5. Overlijden®. Amelia Annebicque, zonder beroep, 90 jaar, ongehuwd, Bollingstraat. Ludovicus Dehesmond, daglooner, 63 jaar, Meenenstraat. Maria Ponfoort, kantwerkster, 43 jaar, eclit- genoote van Karei Delaliaye, Meenenstr. Kinderen beneden de 7 jaar. Mannelijk geslacht, 4. Vrouwelijk id. 0. Tarwe Rogge Haver Erwten Boontjes Aardappels Boter 6,600 2,300 1,400 700 1,200 6,000 11,350 19,00 15,87 17,50 21,50 17,50 7,00 275,00 13,600 2,800 300 700 3,200 6,000 9,675 18,50 16,00 17,25 21,00 20,00 6,75 265,00 8 g H W N 3 van een XE IJPEItEM. Met het houden van twee zitdagen, wanof den eersten voor den INSTEL bepaald is op Woensdag 14 April 1886, en den tweeden voor den OVERSLAG op Woensdag 28 derzelfde maand, telkens om 3 uren namiddag, ter herberg den Zwarten Leeuwin de Boesinghestraat, te IJperen, zal Meester Floribert- Augustin TITECA, notaris te IJperen, publiekelijk te koop aanbieden het volgenbe goed STAD IJPEREN. Westkant der Hondstraat. Gebruikt door den verkooper sieur Allewaert. Handslag met de geldtelling. 1/2 Instelpenning te winnen. De tijtelen van eigendom en de ver- koopingsvoorwaarden berusten ten kantore van voornoemden notaris TITECA, te IJperen, Elverdinghe- straat. Elk zegge het voorts. YPER. ter herberg het ZILVEREN HOOFD, staande in de Rijselstraat, bestaande namentlijk in: Met gereed geld en verhoog van 10 door 't ambt van den deur waarder Aiphonse HOF, Dixmuide- straat, 8, te Yper. Visnt de paraTtre PUBLICATION NATIONALE ALBUM GOMMÉMORATIF du Cinquantenaire des Chemins de Per Beiges DES MOYENS DE TRANSPORT Prix: 18 francs. S'adresser au bureau du journal. VAN ALLERSCHOONSTE Te bekomen ten bureele van dit blad. 1. De Perel van liet Noorden. J. Ascher. mazurka voor piano door den heer J. Taccoen. 2. Goesting is koop, JaNSSENs. kluchtlied te zingen door den heer G. Mailliard. 3. Ballet-fantasia, De Beriot. stuk voor viool uit te voeren door den heer J. Goetinck. 4. De Ridder en de Heremijt, J. Concone. tweezang door de heeren E. Coffyn en A. Delmotte. 5. Hulde aan Tulou, Db Mersseman. fantasia voor fluit uit t# voe ren door M. Eug.Van Elslande. 6. Voordracht: Spreker: M. Jul. SABBE.leeraar, te Brugge. Onderwerp Reinaart de Dos, het epos der bur gerij. 7. Clauwaart en Geus 1 Hinderyckx. lied te zingen door den lieer E. Coffyn. 8. A. MijmeringenVibuxtemps. b. Herrinneringen uit Amerika, variation voor viool door den heer J. Goetinck. 9. Kattenjackt, Berthold. nabootsend kluehtduo door de heeren Mailliard en.De- weerdt. 10. Liefdelied, Doppler. stuk voor fluit uit te voeren door den heer Van Elslande. Cb o -i GRANEN, ENZ. Verk ochtte Kwantiteit middenprijs per 100 kil. Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kilo -3 GO W iH 5— "3 00 00 O» Een groot Woonhuis, voor dezen gediend hebbende voor Meubelmakerswinkel, met deszelfs Erve, staande en gelegen te IJperen, aan de west zijde der Hondstraat,aldaar geteekend nummer 40, palende zuid 't huis en erve van sieur Louis Du- pont, west den eigendom van d'haer Napoleon Meersseman, en noord het huis en erve van sieur Louis Descamps. Nota. Dit huis is te zien den Maandag, den Woensdag en den Vrijdag van iedere week, van 9 uren 's morgens tot 6 uren 's avonds. YAN Stoelen, ronde-, coulisse- en andere Tafels, Jacht- stoof, Cuisinière, Parapluiestaan, Kleêrkas, ICom- moden, Secretaire, Nachttafels, Lavabo, Ledekan ten, Schragen en Planken voor Tafel van een dertigtal menschen, alsook eene allerschoonste oudewetsche Pendule (style Empire) eu het Keu- kengerlef. Toog, Buffet, Bierpomp, veel Glaswerk en verder Herberggerief. Cvs-^ \vv \eVvtv N pi*1 Magniflque album in-quarto oblong de 40 centi- mètres sur 26. nontenant 36 planches en chromo- lithographie, genre aquarelle, exécutées d'après les originaux ds A. HEINS, texte rédigé par Edmond CATTIER, imprjmé avec luxe, sur beau papier teinté, spécialement fabriqué pour eet ouvrage. Nombreuses gravures dans le texfe. Riche reliure avec fers spéciaux, tranche dorée. Afin de généraliser l'acquisition de ce souvenir national, l'éditeur offre aux souscripteurs qui désirent des facilités, d'effectuer le payement de l'ouvrage en 6 versments mensuels de 3 Fr. Les encaissements se font sans frais au domicile du souscripteur.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1886 | | pagina 3