Oude en belangrijke STADSNIEUWS. YERSCHILLIGE TIJDINGEN. w w seaux stapte ergens af, wachtte dan een tijd en zijn rijtuig trok den boulevard op in vollen draaf om de vigilant met het wit paard op te zoeken en achter het ledig rijtuig te doen loopen wat gebeurde. De strijd nu voor 't lolleken begon op nieuw; eindelijk reed de koetsier in de remise en toonde aan de policie-agenten een ledig rijtuig. Tableau 's Avonds deed het parket een onderzoek. Rond 8 1/2 vertrok Defuisseaux met eene dogkar naar vilvoorde. Geen spioen te zien. Het paard, een oud koerspaard, draafde zoo nijdig, dat men te Vilvoorde een uur moest wachten om het rijtuig te herstellen. Een smid werd opgeroepen en alles werd geflikt. Het rijtuig rolde door Mechelen, draaide rond Antwerpen altijd in vollen nacht en kwam Zaterdag, om 7 ure 's morgends, te Putte, in Holland. De heer Defuisseaux was gered. De doua nen ondervroegen den koetsier, die voort reed en enkel op Hollandsch grondgebied stil hield. Zij onderzochten de dogkar, Alfred Defuisseaux stapte er uit. Defuisseaux had, om deze vlucht te ver gemakkelijken, een heel ander kostuum aangedaan. De geredde, de koetsier en de twee vrienden die hem vergezelden, dron ken eene goede flesch. Men scheidde van elkander met tranen in d'oogen. La Ré/orme houdt staande dat zijne in lichtingen echt zijn. De Vooruit verneemt dat Defuisseaux te Brussel verborgen zit. Le Peuple verzekert dat Defuisseaux den vrijdagnacht, aan het ziekbed zijner vrouw heeft doorgebracht, Zaterdag morgend ver momd te Brussel is aangekomen en zich daar bij eenen vriend schuil houdt. Wij waren mis!!! Toen wij schreven dat de achtbare ('t woord is er niet te veel) heer Hubert Brouwers gewezen schatbewaarder der katholie ke jonge Wacht is. Het Nieuwsbladje zegt en verzekert dat de heer Brouwers nooit schatbewaarder dier Wacht geweest is, en als het Nieuws bladje dat zegt, dan is het zoo en het moet zoo zijn. Doch dat is nog 't minste der zaak. Wat veel erger is, dat zijn die laffe zinspe lingen, die de eerlijkheid van een man, wie hij ook zij, in twijfel trekken en die wij neêrschreven met het woord bewaarder te onderstrepen, altijd volgens het Nieuws bladje, wel te verstaan. Dat katholiek orgaantje zal ons wel wil len veroorloven hem eens te vragen, wat het met die laffe zinspelingen zeggen of bedoelen wil. Wij hebben nog al veronderstellingen ge maakt, maar het raadsel tot nu toe niet kunnen oplossen, misschien omdat wij altijd denken dat - alwie niet besnot is zijnen neus niet hoeft te vagen en dat hij het schoentje aantrekt wien het past. Kwame de heer Brouwers ons rekening over onze eerloosheid vragen, zooals 't Nieuwsbladje, den vuist dreigend naar ons gebald, het hem aanraadt, wij zouden dien heer eenvoudig antwoorden dat hij redens hebben moet om laffe zinspelingen te ont waren, daar waar wij meenden een zijner titels aan te halen. En wij zouden aan hem, gelijk hierboven aan 't Nieuwsbladje, vragen of wij eene on bescheidenheid zouden begaan met hem eens naar die redens te vragen. De heer Brouwers heeft tot nu toe aan 's Nieuwsbladjes raad geen gehoor gegeven er zal het waarschijnlijk nooit doen, en daar om hopen wij dat 't Nieuwsbladje ons in zijne plaats inlichten zal. Twee decoratien. Bij koninklijke besluiten van 2 Juni 11. worden de burgerkruisen van le en 2e klas wederzijdsch toegestaan aan de heeren E. Yan Eeckhout, luitenant-kwartiermeester en L. Myle, kapitein, der Werkende Burger wacht onzer stad, voor bewezene diensten binst eene loopbaan van meer dan 25 jaren. Men verzekert ons dat op Zondag 4 Juli naast, om 11 ure 's morgens, na de vergade ring op 't Minneplein, het gansche bataljon onzer wacht zich, met het muziek des Pom piers aan 't hoofd, naar de Groote Markt zal begeven, waar er tot de wapenschouwing zal overgegaan zijn. Na deze plechtigheid zal de heer Burgemeester de verleende decora tien aan de heeren Myle en Van Eeckhout plechtiglijk ter hand bestellen. De heer Majoor-Bevelhebber zal ter dier gelegenheid ook de prijzendoor het staats bestuur verleend aan de wederzijdsche over winnaren, overhandigen. 's Avonds, zal er door de heeren officieren der burgerwacht,aan de twee gedecoreerden, een prachtig banket aangeboden worden. De paardenJoopstrijden. Jl. Zondag hadden op het Minneplein de jaarlijksche paardenloopstrijden plaats. Het weder was prachtig en de toegestroomde menigte talloos. De ontvangst moet goed geweest zijn. Wij zien met genoegen dat onze koersen niet afnemen maar wel van jaar tot jaar meer volk naar stad lokken. Talrijk ook waren de paardenliefhebbers, die aan de loopstrijden deel namen en de prijzen zijn hevig betwist geweest. Ziehier den uitslag Eerste loop. Prijs der beschermleden. Weiter Handicap, Gentelman et Jockeys.) Er waren 11 ingeschrevenen, 6 mededingers namen deel aan den strijd. De prijs was 500 fr., de afstand 1600 meters. Blah-bird, aan M. Cardon, zegepraalde over Oasis, van M. Reeves en Guignol, van M. A. Wendel. Tweede loop. Prijs der IJperlée. Internationale drafloop. Handicap per af stand. 400 fr., waarvan 800 fr. aan den eersten en 100 fr. voor den tweeden. Hoog stand omtrent 3000 meters. 10 ingeschreve- ven, 6 mededingers. 1. Malinois, van M. A. Herbau2. ATégociant,van M. Aug. Coddens. Derde loop.Prijs van de stad. Platte loop. Afstand omtrent 1200 meters. 700 fr. 15 ingeschrevenen, 9 mededingers. 1. Tit lark, van M. Spruyt; 2. Ladybird II, van M. de Lophem. Vierde loop. Prijs van het Plein. Internationale ingespannen drafloop. (Handi cap per afstand. 1000 fr., waarvan 600 fr. aan den eersten, 300 fr. aan den tweeden en 100 fr. aan den derden. Hoogsten afstand omtrent 4000 meters. 9 ingeschrevenen, 6 mededingers. 1. Pulandy, van M. J. Cod dens; 2. Moscou, van M. Callaert, vader; 3. Malinois, van M. A. Herbau. De wedstrijden tusschen de heeren Offici- cieren en onderofficieren onzer Rijschool maakten heel zeker het minst aantrekkelijk deel der loopstrijden niet uit. Zij alleen zijn genoegzaam om een waar feest daar te stel len en eene talrijke schaar nieuwsgierigen uit te lokken. De uitgelezene heeren onderrich ters en leerlingen der Rijschool hebben de bewondering der toeschouwers ten top doen stijgen en zijn met algemeene en daverende toejuichingen herhaaldelijk begroet geweest. Ziehier den uitslag van den wedstrijd tus schen de heeren officieren. De eerste prijs werd behaald door den on der-luitenant graaf de Jonghe d'Ardoye. De tweede, door den onder-luit. Servais; De derde, door den onder-luit'. Bon Fallon; De vierde, door den onder-luit' Joostens. En hier dien van den wedstrijd tusschen de heeren onder-officieren. De eerste prijs werd behaald door den heer Cupyers, wachtmeester; De tweede door den heer graaf de Borch- grave d'Altena, id.; De derde, door den heer Lebacq, id. De vierde, door den heer Abrassart, id. De prijzen werden den overwinnaren met eene weldoende lieftalligheid door Mevrouw Van Iseghem, gemalin van den heer Majoor Bevelhebber der School, ter hand gesteld. Onze innige bedankingen aan dien heer en aan zijne beminnelijke gade. Wij zijn ook een woordje lof verschuldigd aan den heer kapitein-bevelhebber Courtin, die de wezentlijke inrichter der wedstrijden is. Wij schenken ook volgaarne onze beste gelukwenschen en bedankingen aan het gan sche korps officieren en onder-officieren, dat zoo wel het zijne bijgebracht heeft om de banden van goede overeenkomst en weder zijdsche achting, die nooit ophielden te be staan tusschen onze burgerij en het leger, nog nauwer toe te halen. Wij kunnen niet eindigen zonder ons uit gelezen muziek der Pompiers te bedanken voor zijne medewerking tot het opluisteren van het feest, dat met verlangen door elkeen terug gewenscht wordt. Diefstal. Verleden nacht, rond 121/2 ure, is een diefstal met inbraak gepleegd ten nadeele van den heer Heldenberg, uurwerkmaker, wonende op de Oude Kleermarkt, 4, in deze stad. De kwaaddoeners zijn in het huis gedron gen na eene glasruit verbrijzeld te hebben, welke zij voorafgaandelijk met bruine zeep bestreken hadden, en hebben een zeker getal zakuurwerken en eene pendule gestolen. Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen. BERICHT. Agenten gaan rond in het land om bons van obligatiën te plaatsen, uit te wisselen tegen obligatiën van de Nationale Maat schappij van Buurtspoorwegen, gewaar borgd dóór den Staat. Vele personen denkende, te goeder trouw, obligatiën van onze Maatschappij te koopen, onderteekenen deze bons. Wij achten het noodig het publiek te waarschuwen dat wij niemand gelast hebben met de plaatsing onzer obligatiën. Deze, ver kocht op vaste voorwaarde, aan de Alge meene Maatschappij tot bevordering der Nationale Nijverheid (Société Générale), zijn openbaar uitgegeven en verscheidene malen ingeteekend geweest. Het is dus niet noodig die rond te venten. Deze titels, ter Beurs aangeteekend voor de volledig afbetaalde, en aan 108 frank voor de niet afbetaalde, dragen de handtee- kens der Beheerders der Algemeene Maat schappij en der Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen; zij alleen geven recht tot de trekkingen der premiën en tot betaling der interesten. Het Beheer Sterfgeval. Maandag laatst woonden wij in de S' Pie- ters kerk de begraving bij van den diepbe- treurden heer Karei Thiebault, eigenaar van het hotel La Tête d'Or Eindeloos was de schaar vrienden, die zich gehaast hadden den overleden vriend eene laatste hulde te bewijzen. Wij allen, hier ter stede, en alle reizigers uit ons land en uit den vreemde, hebben dat gemoedelijk en deelnemend gelaat goed ge kend wij allen zullen immer dien voorbeel- digen hotelhouder gedenken, die elkeen op dien weiwillenden, openhartigen en vertrou- welijken glimlach, hem eigen, onthaalde en die altijd een vriendelijk woord, een harte- lijken en warmen handdruk, voor eenieder veil had. Hij had een toegenegen, goed en voor treffelijk hart, met eene grenzelooze ver knochtheid en zelfsopoffering voor zijne bloedverwanten en vrienden behebt; hij was medelijdend en mild jegens den arme. De heer Karei Thiebault, had niets dan vrienden ook wordt hij algemeen en oprecht betreurd. Burgerstand van Poperinghe van den 27" Mei tot den 10" Juni 1886. Geboorten. Mannelijk geslacht. 6. Vrouwelijk id. 3. Huwelij ken Duyck Emilius Eugenius, 38 j., ongehuwd, stoelmaker, en Toussaint Romania Eu- doxia, 27 j., ongehuwd, dienstmeid. Olivier Aimabel Matheus, 42 j., landbouwer te Watou, weduwaar van Bafcop Rosalia Amelia, en Delmaere Barbara Amelia, 53 j., landbouwster, weduwe van Ver- beke Augustinus Josephus. O verlï j deus. Surmont Maria Constantia, 73 jreligieuse benedictinesse. Papegaey Ludovicus Joannes Baptiste, 72 j., coinmissionnaris,echtgenoot van Gesquiere Sophia Victoria. Missiaen Bartholomeus, 81 j., zonder be roep, echtgenoot tan Beke Amelia Catha- rina Cohstantia. Druart Natalia Seraphina, 79 j.ongehuwd, dienstmeid. Artois Barbara Genoveva, 81 j., zonder be roep, weduwe uit eerste huwelijk van Devos Petrus Basilius en uit tweede en laatste huwelijk van Dervyn Petrus Pla- cidus. Martin Melania Sophia, 44 j., huisvrouw Laheye Fredericus Dominicus,werkvrouw. Quaghebeur Charles Louis, 40 jagent van politie, weduwaar van Notebaert Silvia Eugenia. Bailliu Petrus Martinus, 82 jbijzondere, weduwaar uit eerste huwelijk van Van- peene Barbara Cecilia, uit tweede huwe lijk van Wales Catharina, en in derde huwelijk echtgenoot van Koukuyt Joanna Theresia Sophia. Kinderen beneden de jaar. Mannelijk geslacht, 4. Vrouwelijk id. 2. Voorzorgen. Er is bevel gegeven om naar het stadhuis al de geweren te brengen, die neergelegd waren in de lokalen van de stafs der verschillende legioenen der burger wacht. Voor het oud Hotel van Brabant wor den nieuwe hekken geplaatst, tot bescher ming der rechterlijke archieven, in geval van opstand. Tachtig gendarmen uit de provinciën moeten heden te Brussel aankomen, om rond de hoofdstad te worden geplaatst. De twee bataillons der karabiniers, welke zich in het kamp van Beverloo bevon den, zijn vrijdag te Brussel teruggekeerd. De schrik en de vrees te Brussel voor den 13 Juni zijn zeer vermakelijk, zegt la Gazetteer zijn lieden die in hunnen hof al hun geld, juweelen en zilverwerk delven, en in meer dan honderd huizen van Brussel, die men zou kunnen noemen, hebben de inwoners met zand de keldergaten gestopt, uit vrees dat men dynamietkardoezen in den kelder zou werpen. Men weet niet wat er kan gebeuren,voegt het brusselsch blad erbij, maar er is honderd te verwedden tegen éen, dat wij binnen acht dagen met die zotte vrees zullen lachen om ons te bersten. Is het noodig te zeggen dat het de vreesachtigsten van heden zullen zijn die nadien het luidst zullen lachen? Men noemt een groot financieel gesticht dat alle dagen naar de nationale schieting zes zijner bedienden zendt, om zich te oefenen in het schieten met de pistool. Er zijn rond Brussel veel eigenaars van kasteelen, die, zich bedreigd geloovende, naar de stad komen, om hunne waardijen in veiligheid te brengen. Welnu, het zal geestig zijn te Brussel, op Sinksendag, den dag der buitentochtjes, der bals in open lucht en van aantrekkelijk! Geen enkel feest is aangekondigd. Al de bur gers onder de wapensal de huizen gesloten; geene familie-vergaderingen, geene tochtjes naar buiten. Een geestige dag! Men leest in la Nation De burgemeesters van twee gemeenten tegen Brussel hebben aan de regeering ruite rij gevraagd voor zondag. De regeering heeft toegestaan. Vliegende kolommen zullen worden in gericht om alle manifesteerders uiteen te drijven.» De Etoile beige zegt Een regement der gidsen zal in de ka zerne van Etterbeek gelegerd zijn met de karabiniers. Het is niet volkomen waar dat de jury geweigerd heeft de genadevraag van Van der Smissen te onderteekenen. De jury heeft verklaard den uitslag der voorziening in verbreking te willen afwachten. De twee gendarmen, die 's morgends Van der Smissen naar het paleis van Justicie vergezeld haddenwaren twee afgedankte officieele onderwijzers. De Chronique beweert in bezit te zijn van juiste inlichtingen over Alfred De fuisseaux, den schrijver van den Volkscate chismus, die zich zoo snel uit de voeten wist te maken, toen hij voorzag dat hij zou veroordeeld en in hechtenis genomen wor den. Hij bevindt zich op dit oogenblik te Valencijn (Frankrijk). Zijn broeder Leon bevindt zich insgelijks in die stad. In den nacht van woensdag tot donder dag is te Quenart bij Bergen, dynamiet gestolen in de magazijnen der steengroeven. Werkstakingen. Maandag hebben 250 werklieden, arbeidende aan den spoor weg van Athus naar Charleroi, tusschen Mettet en Yvoir, het werk laten staan. Zij vragen verhooging van dagloon. De orde is niet gestoord. De gendarmen zijn ter plaats. Men melt uit Charleroi 10 Juni: Giste ren,veertiendaagsche betaaldag, is de werk staking begonnen te Gilly, Jumet en Monti- gny-sur-Sambre. De troepen zijn geconsi gneerd .Een bal aillon is naar Gilly vertrokken De werkstaking is insgelijks herbegonnen te Trieu-Kaisin en Chatelineau. De ruiterij en de linietroepen vertrekken in alle haast. Seneffe, den 24 September 1885. M. Pele- rin, apotheker, 12, rue de l'Ecuyer, te Brussel. Sedert twee jaren had ik eene hoest die mij slapelooze nachten veroorzaakte, ik had zware hoofd pijnen en krampen op de maag. Sedert ik van uwe zwitsersche pillen van fr. 1,50 de doos gebruik maak, zijn al de pijnen verdwenen, ik ben gezond en bedank er u oprecht voor. Pierre Jol. Gepens, cont roleur-sluiswachter. De echtverklaring der handteekening door den heer Burgemeester te Seneffe. Tarwe Rogge Haver Erwten Boontjes Aardappels Boter 7,000 2,300 800 000 000 6,000 19,760 lh,50 15,50 18,00 00,00 00,00 6,00 265,00 o o o o oi to "b I 19,25 15,62 18,00 00,00 00,00 6,00 255,00 k H l-d W ES tel 3 Sigarenfabriek zoekt Solvabel Agent op kommissie. Zich bevragen O. P. Q, Postliggend, Geeraardsbergen. DER NATIONALE MAATSCHAPPIJ VAN BUURTSPOORWEGEN. to <-< s •GRANEN, enz. Verkochtte Kwantiteit middenprijs per 100 kil. O CJt O O O O O O O O O O O O O Verkochtte 1 kwantiteit middenprijs per 100 kilo 00 00 OJ M «H ff ff 00 oo o

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1886 | | pagina 3