B VERSCHILLIGE TIJDINGEN. POISSONNERIE. Gemeente Boesinghe BEES TI A LEN Vruchten en 't Kuip-en Keernallaam Gemeente Reninghelst op Maandag 27 September 1886, Meubilaire Voorwerpen BEESTIALEN Het departement der Seine alleen heeft, er {420, dus bijna het vijfde deel, opgeleverd. (Bericht aan hen, die den buiten verlaten oin in de groote steden, als Parijs, een be staan te zoeken.)- Men zou zeggen, dat het leven lastiger moet vallen aan de vrouwen dan aan de mannen. Howel,op die7572zelfmoordenaars Hij de acht tienden, 5964 (79 per 1005 waren mannen en 1608 (21 °/0) vrouwen. Dat geeft, de bevolking in aanmerking genomen, op 100.000 zielen 't zelfde geslacht 8 vrouwen- zelfmoorden en 32 mannenzetfmoorden. Men zou ook meenen kunnen dat de lust om zich van het leven te berooven vermin dert, naarmate men in jaren vordert, daar men minder tijd te doen heeft. Doch met de jaren komen de ontgoochelingen, de gebrek kelijk lieden, en honderd andere tegen heden en, in plaats van zich langsom min om hals te brengen, men berooft zich meer en meer van t' leven. De ouderdom van 209 zelfmoordenaars is niet kunnen vastgesteld worden de anderen telden 67 (1 °/o) min dan 16 jaren. 331 (4 °/0) van 16 tot 21 jaren. 391 (5 °/o) van 21 tot 25 jaren. 565 (6 °/0) van 25 tot 30 jaren. 992 (14 °/o) van 30 tot 40 jaren. 1394 (19 °/o) van 40 tot 50 jaren. 1508 (21 °/o) van 50 tot 60 jaren. 2255 (30 °/o) van 60 en daarboven. Het huwelijk schijnt het leven niet aan trekkelijker te maken, want bijna de helft der 'zelfmoorders, 2623, waren getrouwden. Het is ook waar dat er 2623 van ongehuwd waren (was 't misschien uit verdriet van niet getrouwd te zijn?) en dat er 1620 van wedu- wenaars of weduwen waren (was het uit verdriet van 'tniet meer te zijn?) Neemt men het beroep of den stiel in aan merking, dan komen de landbouwers aan 't hoofd der lijst: 2376 (32 Na hen komen de werklieden2109 (28 °/0). Volgens, de ei genaars, de renteniers, deze eindelijk die li berale ambten bedienen(13 Dan de kooplieden, patroons of bedienden922 12,J/o Zij, die op den laatsten rang komen zijn de dienstboden. 476 (6 °/0). Waaruit men zou besluiten kunnen dat men gelukkiger is van te gehoorzamen dan van te bevelen. In welk jaargetijde denkt gij, dat men zich het meest 'zelfmoordt? Gij zult antwoorden 's winters't is dan dat men het meest lijden moet. Dwaling. October telt 559 zelfmoor den November 506December 456Janua ri 620; Februari 507Maart 711te zamen voor de koude maanden3367. April telt er 655; Mei 781; Juni 765; Juli 790: Oogst 612; September 602; te zamen voor de zo mermaanden; 4205. De meest gebruikte wijze is het ophangen; 3303 zelfmoordenaars hebben zich bij middel der koord van 't leven ontmaakt. 2059 zijn in 't water gesprongen906 hebben revolver verkozen616 de kolen219 zijn uit een vens ter of van eene hoogte gesprongen; 194 heb ben zich van het mes bediend en 146 hebben zich vergiftigd. Waarom? In 567 gevallen, geen antwoord. In de overige gevallen om de volgende re dens 2168 door verzwakking der geestver mogens; 1785 om lichamelijke gebreken,- 1133 door losbandigheid en wangedrag; 1031 uit famieljeverdrieten en 888 door ellende of fortuin verlegenheid. Vergeet mij niet, (Romance). Ik mocht met haar de zaal doorzweven De schoonste was zij van het bal Zij zwoer mij trouw voor gansch het leven, Zij werd mijn hoop, mijn lust, mijn al! En uit het tuiltje, dat zijn geuren Van haren boezem walmen liet, Schonk zij me een bloemken lief van kleuren, Een klein en rein vergeet mij niet. Als raadde zij mijn stil verlangen: Zij stak het bloemken op mijn borst; 'k Zag rozen gloeien op haar wangen En was gelukkig als een vorst. Ik bleef het pand op 't harte dragen, En als, bij vreugd of bij verdriet, Ik 't oog op 't bloemken hield geslagen, Was 't of het bad; Vergeet mij niet! Helaasik zag de maagd verkwijnen, Als 't plantje dat een worm verknaagt; Het roosje wou niet weer verschijnen Door 't lijden van haar wang gevaagd. Eens sprak zij droef: Ik voel mij sterven, O, dierbre! dat Gods wil geschied', En moet gij hier mijn liefde derven, Ik wacht u ginds; Vergeet mij niet! Livarda, 'k zal u nooit vergeten Mijn God! roep mij weldra tot haar. O, dood verbreek mijn aardsche keten, Want eeuwge liefde wacht mij daar. Mij kan nog slechts het plekje boeien Waar 't kerkhof haar een rustplaats biedt Ik denk aan haar en tranen vloeien Op mijn verwelkt vergeet mij niet. Brand. Op 12 dezer heeft een brand de hoppedrogerij der weduwe Van Eecke, te Dickebusch, vernield. Ongeveer 200 kilos hoppe, 1200 kilos haver, 2000 kilos strooi en 3000 kilos hooi werden de prooi der vlammen. De schade beloopt tot 1,000 fr. niets was verzekerd. Brussel. De Chronique beweert dat de minister van oorlog voornemens is de marketensters bij de regimenten af te schaf fen. Een goede maatregel is door het ge meentebestuur van Gent genomen. Een schei kundig bureel zal in het stadhuis ingericht worden, waar al de inwoners, mits betaling van 50 centiemen, hunne eetwaren kunnen doen onderzoeken. De uitslagen zullen alle maanden aan de dagbladen medegedeeld wor den. Met 1 October treedt de dienst in wer king. Guerne, den 25 september 1885. Meer dan gedurende 7 jaren leed ik aan zware hartkloppingen, maagpijn en veel hoofdpijn; door het gebruik van uwe Zwitsersche Pillen van fr. 1,50 de doos, ben ik nu geheel gene zen. De heer Pelerin, apotheker, 12, rue de l'Ecuyer, te Brussel. Léo Delacre, graankoop- man te Guerne, bij Kortrijk. Echtverklaring s der handteekening door den heer Burge meester. Be zittijd van het assisenhof van Hene gouw zal te Bergen geopend worden den 11 october aanstaande, met de zaak Van der Smissen. De zaak De Gand zal den 22 october voor het assenhof van Antwerpen geroepen wor den. In beide zaken van advokaat-generaal Van Maldeghem den zetel van het openbaar mi nisterie bekleeden. Zooals aangekondigd, heeft de gekende zwemster, mej. Edith Jonhson.die met haren vader en hare twee zusters alle avonden zoo veel bijval verwerft in het Eden-café. zon dag haren zwemtocht gedaan van Bath naar Antwerpen, dat is een afstand van 24 kilo meters of ongeveer 5 uren. Ten 9 ure ging zij scheep aan boord van de steamer J. B. Maas, in gezelschap harer familie en van talrijke personen, en vijf minuten voor 11 ure was de steamer te Bath. Mej. Edith, haar vader en hare zusters hadden zich reeds in zwemkleeding gezet en sprongen terstond in de Schelde, om hunnen tocht naar Antwer pen te ondernemen. Dien tocht heeft mej. Edith Jonhson zon der een oogenblik te rusten, zwemmende afgelegd op 4 uren 51 minuten, want om 3 ure 46 minuten was zij aan de witte boei voor de stad, doch zij wilde toen nog het water niet verlaten en zwom met alle gemak voort tot aan den ponton, voor de Suikerrui, waar zij ten 4 ure 20 minuten aanlandde. Zoodat mej. Edith niet minder dan 5 uren 25 minuten gezwommen had, zonder een oogen blik uit het water te komen of rust te nemen. Vader Jonhson en zijne twee andere dochters hadden vroeger het water verlaten. Onderwege heeft de weergalooze zwemster twee of drie malen een slokje bouillon geno men, welke haar werd toegediend in eene flesch, alsook een brokje kieken of roastbeef, Bij de aankomst voor de stad stonden duizen den en duizenden personen aan de kaaien, die de onverschrokken en kloeke zwemster luidruchtig toejuichten en eene echte ovatie brachten, toen zij aan land verscheen. Miss Edith was zoo weinig vermoeid, dat zij, naar gewoonte, 's avonds hare twee voorstellingen heeft gegeven in het Eden- café, waar zij op nieuw een grooten bijval Lieden dinsdag, vertrekt zij naar Oostende, waar zij, naar men zegt, haar waagstuk zal herhalen in zee. Tandheelkunst van il' en Ëme ffl. ieier, Chirurgijns-!1 andmeesters-Specialisten, Moskroenstraat, 2, Kortrijk. Een schoon gebit is het schoonste sieraad aer vrouwdaarenboven, is een zuiver en pegelmatig gebit voor iedereen de bijzonder ste zaak voor het behouden eener goede gezondheid.Ongelukkiglijk neemt de burgerij daar weinig acht op, uit reden Yan spaar zaamheid, bij de kinderen bezigen vele tand meesters geen ander middel tegen de tandpijn dan de uittrekking, en hedendaags is uittrek ken geen genezen meer. De zuivering, de genezing zonder uittrekken, de emaillering hebben hedendaags de eerste plaats ingeno men onder al de middelen van genezing. Mr Mme M. Meier,chirurgijns-tandmees ters specialisten en leeraars in hunne kunst, Moskroenstraat, 2, Kortrijk, hebben het eerst in Belgie de nieuwe grondstelsels inge voerd. Ook ziet men dagelijks menigvuldige zieken zich bij hen begeven, om zich den mond en het gebit te doen verzorgen. Het is eene dame, gediplomeerd in heelkunde voor de tanden, door de belgische gezondheids commissie, die gelast is met dezen dienst, welke een buitengewoon geduld en de groot ste voorzichtigheid vordert, voor dewelke alleen eene vrouw vatbaar is. Moskroenstraat, 2, Kortrijk. Allerlei. In den tram. Twee heeren ontmoet ten elkander zondag in den tram. Wat schoon weder, hebben wij van daag, maar 't is wat warm. Ik zie wel gaarne den zomer, maar ik verkies den winter. En waarom? Men eet veel beter. Dit belet niet dat de zomer ver kieslijk is. Uit wat oorzaak. Men drinkt meer. Twee aardige dutsen, als landloopers aangehouden, worden door den hr. rechter ondervraagd Waar woont gij gewoonlijk? spreekt hij tot den eerste. Onder den blauwen hemel, mijnheer," antwoordde deze. En gij? tot den tweede. Ik, mijnheer, ik woon boven bij mijnen kameraad. Niet te huis. Een persoon niet al te welgekleed, biedt ziQh bij mevr. M... aan en vraagt of mevrouw te huis is. De meid. Neen, mijnheer, zij is daar juist uitgegaan. De persoon. Wel dat spijt mij, ik kwam juist om te betalen. Eene stem van boven. 01 ik ben wel te huis, mijnheer, maar Rosalie wist gij dat niet. Leid mijnheer in den salon. Ziehier een aardig antwoord van een zes-jarig meisje Vader. Hoe heet onze koning Kind. Leopold de tweede. Vader. Wie was de vader van Leopold den tweede? Kind. Leopold de eerste. Vader. En wie was de vader van Leo pold den eerste Kind. (denkend). Wel Leopold Zéro! 't Kind zal zonder twijfel aanleg hebben tot de rekenkunde. Goed begrepen. Weihoe, Jan, ik zend u om den dokter en gij doet een veearts komen. Welja, mijnheer, gij zegdet dat gij de koorts hadt als een peerd. Mynheer zoudt ge mij even wat vuur willen geven? «vraagt iemand, die blijkbaar haast schijnt te hebben en niet oplet dat de persoon, tot wien hij de vraag richt, met eene dame wandelt. De heer reikt de cigaar over. Terwijl de dame eenige schreden verder gaat, zegt hij 't Is eigenlijk niet beleefd vuur te vragen aan iemand, die met eene dame wandelt. De ander neemt bedaard vuur, en de sigaar met beleefden groet teruggevende, voegt hij er bijMen stelt zich aan dergelijke onbe- leeftheden bloot, als men zoo lomp is te rooken, wanneer men met eene dame wan delt. Dank u. Burgerstand van Poperinghe van den 1611 tot den 23" September 1886. Geboorten. Mannelijk geslacht 6. Vrouwelijk id. 6. Huwellj ben. Room Seraphinus-Gornelius, 21 jaar, fabriek werker, en Verfaillie Maria-Cornelia, 19 jaar, naaister. O verlij den». Spetebroot Julianus-Cornelius, 38 jaar, on gehuwd, werkman. Carton Amelia-Sophia, 70 jaar, echtgenooie van Decorte Fidelis-Amandus Bruno, ren tenierster. Camerlynck Rosalia-Mathilda, 51 jaar, onge huwd, winkelierster. Kinderen beneden de 5 jaar. Mannelijk geslacht, 4. Vrouwelijk id. 2. 4 B 2- H 3 ts tel tzl Poperinghe, (per hectoliter). 11 Sept. fr. 15 70 11 00 0 00 8 75 7 00 2 40 25 00 18 Sept. 00 00 00 00 00 UO 0 00 0 00 0 00 26 00 AVIS, Arthur iVieraïny-Pauwels a l'honneur de vous informer de l'époque de la nouvelle saison d'Huitres. 11 peut actuellement vous fournir des Huitres Burnham natives, Huitres de Zélande, lre qualité, Iluitres Anglaises Royales, Hui tres d'Ostende grandes, Huitres Anglaises dites Westports de 10 18 francs le cent. Toutes ces Huitres sont prises au cent, sauf les Iluitres Royales, dont sa maison sera toujours pourvue en qu'il vend en gros et en détail. II peut également vous lournir de gros Homards de Bretagne et des Langoustes vi- vantes, du Turbot, du Saumon frais et tous a ures poissons de mer. II se rend d domicile sur demande. ter hofstede gebruikt door Pister Desplenter KOOPDAG op Dinsdag 28 September 1886, om 10 ure 's morgens, MEUBILAIRE VOORWERPEN bestaande als volgt 1° De Meubilaire Voorwerpen. 2° De Beestialen. 4 Melkkoeien, 3 Vaarzekalvers, 2 Jaarlingstiers en het Pluimgedierte. 3° De Vruchten. 1 hectare 10 aren Suikerbeeten en eene partij Hoppe. Verders 250 Hoppepersen, een hoe veelheid Brandhout en 't Kuip- en Keernallaam. Op voorwaarden ten dage der ver- kooping voor te lezen, door het ambt van den Deurwaarder Alphonse HOF, Dixmudestraat, 8, te IJperen. Wijk Klijtte. ter hofstede gebruikt door Alois Leuridon, Koopdag om 10 ure 's morgens, EM VRUCHTEN bestaande als volgt: 1° De Meubels. 2° De Beestialen. - 7 Melkkoeien, 3 Vaarzen, 1 Jaarling Os, lOVerkens, 2 Stierekalvers en het Pluimgedierte! 3° Vruehten. - 44 aren Aardappels en 22 aren Beeten. - Verders rond de 3000 Hoppepersen en het Kuip- en keernallaam. Op voorwaarden ten dage der ver- kooping voor te lezen, door het ambt van den Deuwaardèr Alphonse HOF, Dixmudestraat, 8, te IJperen. t Hipp. LEDBGANCK. (1) Deze romance is eene der zes, -welke door een gunstig geitenden toondichter in muziek werden gebracht en eerlang verschijnen in een bundeltje, verkrijgbaar tegen 1 fr. bij inschrijving en 1,50 bui ten inschrijving.Men schrijft in hij den schrijver Hippoliet Ledeganck, Hutstraat, 39. Schaarbeek (Brussel). Les célébrités de l'art musical sont unamines pour approuver pa Nouvelle Méthode de piano de A. Schmoll, ouvrage devenu si rapidement populaire en France eten Belgique. M. Marmontel, le savant professeur du Conservatoire de Paris, dans une let- tre a l'auteur, l'appelle un des meilleurs ouvrages élémentaires et progressifs qu'il connaiese dans ce genre; M. Massenet, le cèlèbre compositeur, la qualifie de Méthode unique et absolument remar- quable; M. Mériel, ancien directeur du Conser vatoire de Toulouse enchantó des résultats obte- nus a l'aide de cette méthode, la déclare de beaucoup supérieure a toutes les autres du même genre; M. Samuel, directeur du Conservatoire de Gand, s'en sert pour ses enfants, la trouve excellen te et déclare que c'est cequi existe de mieux pour le premier enseignement de la jeunesse. Enfin, dans un rapport adressé a M. Radoux, directeur du Conservatoire deLiége, M. Ghymers, professeur de eet établissement, dit entre autrescette métho de, ouvrage bien pensé et bien fait, laisse loin der rière elle et me parait destinée a remplacer dans l'éducation musicale tous les ouvrages sirnilaires qu'une longue et regrettable routine n'a que trop consacrés.» 5 Parties, chaque 3 Fr. S'adresser chez F. de Aynssa (Deliége), 92, rue de la Montague a Bruxelles, La préface est envoyée franco sur demande. co td Ei K £d H O £3 O r\ CD - O *3 UI cd Ui p O g CD <5 OQ 3- CD CJP CD >3 CD fc* 00 Oi (O CO p O O O O Oi CJI co -4 O O O O O O O O O O O O O O 2 fcrj w 2! CS XZ a> o ui CJI O O M O O CK O O C C3 H o O O O O to co to at o CO O O O O 1 O O O O to O O O O -I co O O O O to -a O O t-* ai 05 o o co o o o o ai ai ai O O O O O O O ui CD 33 CD* Cf CD H oo 00 O to ai ui CD CD* CD >-i y—1 GO co O W H Tarwe Rogge Boonen Haver Aardap.,de 100 kilos Boter, de kilo Eier3, VAN VAN

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1886 | | pagina 3