MEÜBLES Hingsteking West-N ieuwkerke. Avis aux intéressés. Kemmel. Yille d'Ypres Vente publique Antiques Sf Mo der nes Le Lundi 18 Avril 1887 Exposition le Dimanche 17 Avril 1887. Gemeente Moorslede. OP ZONDAG 2 MEI 1887, grooten Koordendans midi en soir, door Fr. Suppé, zijn twee meestergevrochten die met eene verduivel- sche stoutheid en nauwkeurigheid zijn uitge roerd geweest. Het talrijke publiek kon zich niet bedwin gen de laatste akkoorden met handgeklap te begroeten. Des namiddags wandeling en cybelschie- ting voor al de uitvoerende leden even als voor de oude pompiers. Dit deel van het dag orde zoowel als het ochtend concert werd met een allerschoonst weder begunstigd. Des avonds en ten slotte waren de muzie kanten, leerlingen en oude pompiers op een prachtig avondmaal uitgenoodigd. Na de for- ketoefeningen kwamen de heildranken die luidruchtig toegejuicht werden. In één woord gelukkige en vervulde dag, die allen vuriglijk wenschen nog lange jaren te mogen beleven. B. M. Burgerstand van Poperinghe van den 6U tot den 31" April 1887. Geboorten. Mannelijk geslacht 3. Vrouwelijk id. 3. Huwelijken. Cooche Pélix Julius Constantinus, 33 jaar, brouwer te Buysscheure (Frankrijk), en Carton Lucia Silvia Maria, bijzondere. Overlijden» Courtois Fidelis Amandus Constantinus, 86 jaar, grondeigenaar, weduwaar van De- grendel Maria Theresia Sophia. Quagliebeur Maria Theresia Cornelia, 73 j. grondeigenaarster, weduwe van Degryse Livinus Cornelius. Borgeljoen Henrica, 42 jaar, kantwerkster, echtgenote van Lefebvre Emilius Renatus. Hinderen beneden de 1 j aar. Mannelijk geslacht, 1. Vrouwelijk, 2. MIETJE'S MINNAAR. Kluchtige alleenspraak door Cimetière-Blanchisserie. Voorgedragen door den H. Petrus in eene vergadering van den KK. ten jare 1576. Asa, Dames en Heeren, in onze tijden is het meestal de mode dat de vrouwen zelve te vrijen gaan; et d tous les points de vue is het eene mode die mij ten uiterste bevalt, aangezien zij aan iedereen het vermaak ver schaft zijn dagelijksch gerief in zijn eigen huis te vinden. Hier gezeid en elders gezwe gen, heeft uwe ootmoedige dienaar Pieter, hier tegenwoordig, ook zoo een domzeltje, waarmede hij 's avonds soms wat bras des sus, bras dessous op wandel gaat. Zes-en- twintig jaar oud, zes jaar belofte van zui verheid, bonne denture, een gebroken stap, gelijk een waar Normandertje, heden ook al Onze Vrouwe Maagd verklaard; dit alles maakt haar het lieflijkste, het verhe- venste schepsel van den aardbol. En daarbij heeft zij een smoeltjen om eenen aap te doen lachen, bijzonderlijk als zij een blauw vaantjen in de processie draagt. He- wel, Dames en Heeren, 't is ditzelfde jufler- ije, ditzelfde Mietje, dat eiken avond, rond negen ure, aan mijne deur komt kloppen; terwijl zij geheel stillekens door het sleutel gat fluistert: Mon petit Pierre, mon petit Pierre, ouvre bien vite la porte pour ta Marie bien-aimée. Ik doe aanstonds open, Maria treedt binnen, wij maken eene goede tas kofHe, praten wat van liefde en, toen het elf ure slaat, verlaat mijne teedere Mie de woning van haren allerliefsten Piet. Gebeurt het dat hare oude Dame 's anderendaags vraagt waar zij zoo laat in den nacht verble ven heeft, verschoont zij haar met te zeggen dat zij vf&t belle mariage met den H. Petrus gespeeld heeft en dat de arme duivel altijd verliest. Wel uitgevonden, zonder liegen, nietwaar? Ook de Nieuwkerknaren, die zich altijd bekommeren met zaken die hen niet aangaan, maken daarvan lawijt dat het eene ware schande is; 't is Pietje-et, Marietje-fó, en elke vogel zingt zijn lied. Maar als ik de vriend van God en de minnaar van de H. Maria ben, dan mag men van mij zeggen en schrijven wat men wil. Bah! 'k zal er van zwijgen en mij bezig houden met mijn corpus wat op te tooien. Eerst het haar gefriseerd cum Pierrotum, inter ventrus et cuissorum-, en dan zoo gauw mogelijk mijnen bovenjas aargetrok ken, want hoe meer ik mij bezie, hoe meer ik vind dat ik een leelijk monster ben. Wat meer is, dat culotje schikt niet voor beenen en votUn als de mijne; en nooit zou ik een meisje kunnen bekoren met de kostuum waarin ik hier nu sta. Ja, ja, haasten wij ons, want het vertrek uur is vastgesteld om een ure en Wijtschate is anderhalve uur van hier. Ha! ha! gij zult mij het dorp zien doorgaan aan 't hoofd der drie-en-vijftig jonge sprui ten, die mijne patronage bijwonen, 'k Zal precies het wezen hebben van eenen tamboer majoor uit het leger; ran, plan, plan, plan, [dan, plan, plan, roudoudou. En de geuzen, die zullen vuur en vlam spuwen van geweld!... Nog iets, 'k zal eene nonne aan mijne beide zijden doen stappen, orn de liberalen nog meer te doen razen. Nochtans, omdat niemand in staat zou zijn het minste te vermoeden, zal ik mij geduren de den dag geheel zedelijk gedragen, en wil ik dezen avond wat kusjes uitdeelen, 't zal zijn in maangeschijn. Au clair de la lune, Mon ami Pierrot, O ma petite brune Je vous donne un toto. Nu, dames en heeren, is het tijd dat ik van hier vertrek. Tot wederziens; salut en de kost! Petrus Harlebeke. Eene bijzondere korrespondentie meldt ons dat zekere zwarte kraaien de kinders affron- teeren, die het huis Gods binnentreden met eene liberale gazet, welke zij op straat ge kocht hebben. Ik heb de eer bovengemelde personnagiën te waarschuwen dat zij zich kort zouden houden, willen zij niet op hunne duimen geklopt zijn. Eene spalwerkege. Hou, Vanoever! Hou! Ge zijt verre genoeg! Sta! Sedert eenige weken komt men hier aan de kerkdeur eene gazet verkoopen, waarin men schimpt en spot met de heilige zaken, met de allerheiligste moeder Gods den Wees Gegroet en wat weet ik al. Aldus sprak Vanoever verleden Zondag in den predikstoel Dat blad is zoo slecht dat ik zelf het niet meer zou durven lezen, want slechter heb ik nooit tegengekomen, voegde hij erbij. Die zoo slechte gazet, geachte lezer, is het Weekblad. Wat dunkt er u van? Gij, die nu sedert zóó lang dat lief blad gelezen hebt, noem mij één leugen welke erin geschreven is geweest. Al wat men gezegd heeft over Vanoever van Kemmel en Vervoet van Nieuwkerke, is het niet al de zuivere waar heid? Noem mij ééne onwaarheid! Maar neen, het is vruchteloos gezocht, ge zult er geene vinden. Zouden wij hier misschien het spreekwoord moeten toepassen op Vanoever: Het is van eenen zwarten pot dat men zwart gemaakt wordt? Die gazet is zoo slecht dat Vanoever ze niet meer zou durven lezen! Doet uwen buik geen zeer als gij dat hoort, beminde lezer? Vanoever zou die gazet niet meer durven lezen! Hij heeft ze bijgevolg nog gelezen! Heeft Vanoever dan geen zonde gedaan? Heef Vanoever dan dien ochtend niet het H. Sacrificie der Mis opgeofferd? Heeft hij dan geene groote sacrilegie begaan? Neen, Van oever mag alles, ja alles, en een ander niets. Luister naar mijnen raad en ziet niet naar mijne daad, dat is zijn gezegde. Nu, waarom zou hij het Weekblad niet meer durven lezen? Waarom? Ik weet het niet, en hij weet het zelf niet. Al hetgeen ik verzekeren kan, is dat Vanoever mensch is gelijk gij en een ander, met al dezelfde ge breken en begeerten; het is waar, zijne vest is wat langer dan de onze, maar dat doet niets aan de zaak; hij is, gelijk alle schepse len, met eene nieuwsgierigheid bevangen, die hem wekelijks zal dwingen het Weekblad zorgvuldig te lezen, hetgeen hem dikwijls zal doen knikken, ten teeken dat hij er niets dan waarheid in vindt. En wat wil hij den menschen doen geloo- ven? Men spot in dat blad met de heilige zaken! Hewel, Vanoever, als gij Vervoet, dien... neemt voor eene heilige zaafe ge zult veel zulke heilige zaken vinden in de steden, bij de kazernen. En ik vraag u wat de reli- kwiën,de kelken, de ciboriën, het hoogweer- dige, enz. zijn. Ik meende dat die voorwer pen heilige zaken waren! Men spot in het Weekblad met de aller heiligste moeder Gods!!! Wie is er die niet weet dat de II. Maria, te Nieuwkerke, Ver- voet's meisen is of is geweest? En dat is de heilige moeder Gods? Mij docht dat men geene moeder kon zijn zonder kind gebaard te hebben! Waar is haar kind? Zij is bijgevolg geen moeder, dus onmogelijk de heilige moe der Gods. Het verwondert misschien Vanoe ver dat ze nog geen moeder is! Mij ook! Men spot met den Wees gegroet, omdat men in een artikel eene zinsnede begonnen heeft met de woorden van dat gebed! Och arme! Waar haalt hij het uit? Neen, daar ligt de knoop niet. Vanoever weet dat alles beter dan wij, maar hij kan er niet over dat men hem zoo dikwijls toont gelijk hij is: hij ondervindt dat hij weldra zal stinken te Kemmel gelijk rotle visch; hij voelt dat hij vele van zijne macht verliest. Het zal geenszins baten, Vanoever, het lezen van het Weekblad te verbieden, neen, uw verbod is eene reklaam. Iedereen zal nu willen weten wat die zoo slechte gazet is, waarvan gij spreekt, zij zullen ze lezen en wat onderAinden? Dat gij een leugenaar zijt Geef de jonge meisjes de vreugde weer, hoewelzij arm aan bloed schijnen te zijn! Daar behoeft dikwijls weinig toeniet te veel verscheidenheid gvan eneesmiddelen, wandelingen, eene eenvoudige levenswijze, van tijd tot tijd eenige Zwitsersche Pillen, gij zult weldra verandering bemerken. De twee volgende verklaringen dienen tot be wijs: Saint-Pierre-Eglise fManche); een jong (meisje van 16 jaren was als bleek zuchtig beschouwd, zij leed darenboven veel aan hoofden maagpijn. De Zwitsersche Pillen (1 fr. 50 de doos) hebben met goed gevolg gewerkt en haar hoofdzeer gansch doen ophouden. We Piton, winkelierster. Hand- teeken gewettigd door de overheid van Saint-Pierre-Eglise. Oucherotte (Cóted'Or) ik was bleekzuchtig en had dikwijls doode- lijke draaiingen, ik bleef soms een kwart uurs buiten kennissedert ik de goede Zwit sersche Pillen aan 1 fr. 50 gebruik, hebben deze draaiingen zich niet meer hernieuwd en gevoel ik mij veel sterker. Ik kan u niet genoeg danken voor het goede gevolg dat ik door uwe Zwiisersche Pillen verkregen heb, en ik machtig u uit ganscher harte dezen brief af te kondigen. MUe A. Thiebault. Handteekens gewettigd door de overheid. Lentereizen. Wilt gij eene verruk kelijke reis doen te midden der aanstaande feesten ter gelegenheid van de Tentoonstel ling van schoone-kunsten te Venetië, alsdan wanneer de italiaansche meren in al hunne lenteschoonheden zijn? Gij zijt uitgenoodigd aan deze prachtige reis deel te nemen, op dit oogenblik door VExcursion ingericht naar Venetië, Padua, Verona, Milanen, Lago-Naggiore, Meren van Lugano en Cema, met terugkeer langs den Sint-Gothard, Lucerne, Bale en Elzas-Lotha- ringen. Het vertrek heeft plaats uit Brussel op 21 April en den terugkeer op 3 Mei. De prijs de zer reis, alle kosten van vervoer, in 2de klas en verblijf inbegrepen, is gesteld op 385 fr. met gemak van in eerste klas te reizen. Eene maand later heeft de groote reis plaats naar Londen, ter gelegenheid van de beroem de Derby van Epsom. Vertrek19 Mei. Prijs 250 franken. Het programma dezer reizen wordt koste loos gestuurd aan de personen die er de aanvraag van doen aan M. Ch. Parmentier, Bestuurder der Excursion, Boulevard An- spach, 109, Brussel. Tandheelkunst van Mr en lvsme M. Meier, Chirurgijns-Tandmeesters-Specialisten, Moskroenstraat, 2, Kortrijk. Een schoon gebit is het schoonste sieraad der vrouw; daarenboven, is een zuiver en regelmatig gebit voor iedereen de bijzonder ste zaak voor het behouden eener goede gezondheid.Ongelukkiglijk neemt de burgerij daar weinig acht op, uit reden van spaar zaamheid, bij de kinderen bezigen vele tand meesters geen ander middel tegen de tandpijn dan de uittrekking, en hedendaags is uittrek ken geen genezen meer. De zuivering, de genezing zonder uittrekken, de emaillering hebben hedendaags de eerste plaats ingeno men onder al de middelen van genezing. Mr Mme M. Meier,chirurgijns-tandmees ters specialisten en leeraars in hunne kunst- Moskroenstraat, 2, Kortrijk, hebben het eerst in Belgie de nieuwe grondstelsels ingee voerd. Ook ziet men dagelijks menigvuldige zieken zich bij hen begeven, om zich den mond en het gebit te doen verzorgen. Het is eene dame, gediplomeerd in heelkunde voor de tanden, door de belgische gezondheids commissie, die gelast is met dezen dienst, welke een buitengewoon geduld en de groot ste voorzichtigheid vordert, voor dewelke alleen eene vrouw vatbaar is. Moskroenstraat, 2, Kortrijk. Bericht De heer Emanuel Huisman- August, Amerikaansch Tandmeester, woon achtig in de St-Jorisstraat, 8, te Brugge, zal kunnen geraadpleegd worden den Zaterdag van iedere week, van 10 ure 's morgens tot 3 ure namiddag, in de Weninckstraat, 6, te IJperen. Voor nadere inlichtingen leze mlen zijne groote aankondiging op de 4 Wadzijde. 2 r> k Sd H H W ES H 5! Sommige handelaars verschaffen zich on zer ledige kassen met onze merk getee- kend en vullen dezelve met gemeen stijfsel, om dit alsdan te verkoopen als uit onze fabrieken voortkomende. Wij bevelen de verbruikers aan zulke mid delen acht te nemen en ons stijfsel niet te koopen dan in pakken of doozen onze merk dragende. E. REMY en Cle. Au Café du ^aumon a 10 heures du matin Consistant principalement en Au comptant avec augmentation de 10 par le ministère de l'Huissier ALPHONSE HOF, rue de Dixmude, 8, d Ypres. gehuchte Water molendam, JAARLIJKSCHE PRACHTIGE ingespannen Rijtuigen en Paardenloopstrijden 9Ö Franks Maandag 2 SVJei, om 9 ure's morgens, Vergadering ter herberg St Joseph, bewoond door J. Ryckebosch, alwaar bijzondere vermakelijkheden zullen plaats hebben. om 3 ure namiddag op het gehucht, uit le voeren door Mijnheer Jean Na het uitvoeren zijner Acrobatische oefe ningen, zal hij nogmaals het publiek zijn e wonderbare geneesmiddelen te koop bieden men maant iedereen aan, deze zeldzame gelegenheid te baat te nemen. Daarna in al de herbergen, groote Ver makelijkheden en schoone prijzen te winnen voor allerhande Volksspelen. -i ill .."l i f 'I ta a a td O O P P "i Dj p T5 02 03 P O <1 09 CD 09 >-J CD H p CD W O W OJ 05 O CD O O O O O O O O O O O O co O I—1 H- O O GO CO Dl CR oo O O O CR CR CR O O O O O tO O tO DC CO to Hk. CR O O W -4 00 O O O O O O HX O O O O O O to rfx H- cr a -a CO CR CR CD O O CR O CR to to O O O O O CR CR Q P 2 M 3 H 2 5" tO co 00 a> o 00 00 i—i DE Bahuts, Tables, Étagères, Commodes, Garde- Robe, Bois de Lits, Horloges, Pendules, Postures, Lustres, Vases, Tableaux, Gravures, Cuivre, Lam- pe juive, Porcelaines, Faiences, Livres et beaucoup d'autres objets, a exposer le jour de la vente. ,ec*ts Ai- ,v*'ve MET

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1887 | | pagina 3