INVENTAWRIJS OEMANDE VOYAGEUR ERNSTIGE BETREKKING SOLOES EN OCCASIES a Sehoone Kunsten. Burgerstand van den 17" tot den 24" Juni 1887. Breidel en de Conine. Kemmel. West-Nieuwkerke. Burgerstand van Poperinghe. Fabrique cle Cigares te H ES Maandag 27 Juni GROOTE TE KOOPSTELLING vertrekken. De heeren Officieren zijn tot het j feest uitgenoodigd, want er zal daar wezent- liik feest gevierd worden. Verscheidene kamp strijden zullen er plaats hebben. Doch treden wij'nu in geene bijzonderheden en zeggen wij enkel dat'het een heel lief feest belooft te zijn. Dat die brave heeren zich eens goed en hartelijk vermaken Bij ministerieel besluit wordt de benoe ming van den heer Ferrand, als leeraar van meetkundig lijnenteekening, bij onze Beroeps- school, voorloopiglijk aangenomen. Seraphina en Maria Geboorten. Mannelijk geslacht 6. - Vrouwelijk id. 3. Huwelijken. Victor Dosveld, boekbinder, en Kerrinckx, strijkster. Polydcor Dehaene. schoenmaker, Coffyn, kantwerkster. Overlijden». Gustaaf Devos, koophandelsbediende, 22 j., ongehuwd, S4 Nikolaas-buiten. Virginia Diesen, zonder beroep, 73 jaar, on gehuwd, Bollingstraat. Amélia Vanbecelaere, bleekster, 75 j., echt- genoote van Ludovicus Gouwy, Arme Meisjesstraat. Kinderen beneden de jaren Mannelijk geslacht, 2. Vrouwelijk, 2. Programma dor Feestelijkheden. Zondag 10 Juli, Maandag 11 Juli, f5858 Verjaardag der Guldersporenzege). Inhuldiging en onthulling der Beelden. Verlichting van het Gedenkteeken. Lui den der Zegeklok. Wat eene Fiasco De Kemmelsche grond had dinsdag het geluk en dat is een groot geluk voor eenen zandigen grond - door zijne door luchtigheid den Pisterop bestreden te wor den. Uit dat bezoek wilde Vanoever zijn voor deel trekken, evenals uit alles, als het maar iets kan bijbrengen tot de bewerkstelliging van zijnen geliefkoosden droomik zeg, na Kemmel in twist en tweedracht gebracht te hebben, Kemmel te verlaten om hier of daar deken te worden. Maar, hoe pijnlijkVanoever heeft mis lukt Vanoever heeft een ferme fiasco ge maakt Luister Vanoever, die maar een paar vlerkjes te kort heeft om een engel te zijn, doorsnuffelde sedert lang zijnen oliekop om een middel te vinden, ten einde aan Monseigneur te too- nen, hoe hij te Kemmel den baas speelt Wat zou men beter kunnen uitdenken dan Monseigneur, met grooten luister inhalen? Dat was ook hetgeen, waartoe Vanoever besloot. Met Monseigneur prachtig in te halen, zou hij de menschen op straat roependeze zouden ongetwijfeld zich zedig en ingetogen gedragen. Wat eene eer dan voor Vanoever op zulke onderdanige en ootmoedige schapen le mogen wijzen die nog belang stellen in zulke ijdele vertooning Daarenboven, Vanoever zou alzoo Monsei gneur laten zien dat er te Kemmel eene con gregatie van jonge dochters 'bestaat, hetgeen hem ongetwijfeld bevallen zou, want zoolang dezwartjes de vrouwen in hunne klauwen houden, hebben zij ook de mannen bij 't haar. Met de vormelingen laudate pueri do- minumenz. te doen schreeuwen, zou hij Monseigneur laten verstaan dat allen de zeer katholieke school volgen, immers Monsei gneur weet genoeg dat men in de zoogezeide geuzenscholen geen latijn den hals kraakt. En alzoo geleid, wat een goeden indruk zou Monseigneur ontvangen als hij de kerk met hare brandvensters en in 't nieuw ge schilderde muren en pilaren binnentreedt Waarlijk het effect dat zulk een spelzou maken, zou alle verwachtingen te bovengaan, des te meer, dat Monseigneur uit Nieuwker- ke, dat duivelshol, zou komen, waar hij zeker niet veel van zijne zeer lieve broeders zou gevonden hebben. Vanoever had dus zijn werk en meer dan zijn werk. Hij belastte zijnen koster, een schoon lied aan de congreganisten te leeren. Op vele pa rochiën zou dat gevaarlijk zijn, niet van een lied te leeren, maar van eenen koster bij maagden te laten. Te Kemmel, nogtans, mag men er op gerust zijn, het poezelig vet wijfje van den meesier dient tot getuige. Zooals wij hooger zegden, werd den vor melingen den eersten zin van den 112n psalm geleerd, en in 't latijn zulle Om geene misstappen te hebben, werden zij zondag op 't kerkhof gedresseerd. Die dresseering was noodig, gezien het gedrag der vormelingen in de leeringen. Niettemin, was Vanoever met alles, op tijd gereed! Reeds vroeg in den morgen, was hij Dins dag te been Gansch den voormiddag liep hij rond als eene klokhen. Zijn hart klopte klokkeslagen en zijn achterste schuifelde kleine ajuinljes. Eindelijk was het uur daar, waarop Mon seigneur zou aankomen. De stoet die hem inhalen moest, begaf zich naar het kasteel om er hem af te wachten. Maar wat eene teleurstelling! Het rijtuig, dat den purperen bever aan bracht, rolde de poort van het kasteel voorbij om stil te houden aan het. kerkhof, waar hij afstapte, om zich alleen naar Gods huis te begeven. Vanoever en gansch zijn gevolg vloog naar de kerk I Och wat was het daar deerlijk om zien hoe die Bultenaar zich voor zijne kluchtig heidsvoeten, bleek en aangedaan, op de knieën wierp en den ring en den staf van Monseigneur kustte. Men had meer dan een steenen hart moe ten hebben om voor den ongelukkigaard geen medelijden te gevoelen. Ook, ware het niet dat Vanoever een vent is uit een duizend, hij zou van verdriet sterven. Zulk een fiasco houdt aan de ribben. Hebt gij geen pijn in 't beestje? P. S. Ware het, niettegenstaande zijnen volumineuzen rugge, waarop hij veel ver voeren kan, dat Vanoever toch van verdriet verkwijnt, hij mag rekenen op de benedictie, welke wij van Monseigneur ontvangen heb ben. Wij zullen ze hem volgaarne overzetten als zij tot zijne genezing kan voordeelig zijn. Fluppe. Intervieuw. De Bus-kop en Vervoetinde sacristie. De Bus-hop. Verpotius jongen, ik ge- l»of dat ik geen goeden souvenir van joe zal mogen naar Brugge meêpakken. Vervoet. Monseigneur, laat mij toe.... De Bus-kop. Ik laat u niets meer toe. Ik heb joe reeds te veel toegelaten. Over tijd, vóór ik joe naar Niefkerke zond, was het een plezier voor mij naar Niefkerke te komen, en nu moet ik van schaamte en woede bran den. Veixoet. Excusez-moi, Monseign De Bus-kop. Geen onderbrekingen en vooral geen (ranschschwant zoohaast ik franschsch hoor, heb ik goesting naar 'nen druppel brugschen franschen meer nutten. Eertijds... maar neen. ik zijn hier niet gekomen om mijn leven aan joe uit te leg gen, maar ik zal joe zeggen dat het de schuld is aan uwe verwaandheid, uwe meesterma- king en dwaze menschenplagerij dat Nief kerke zoo benauwdïijk zeer riberaal komt. Vervoet. Monseigneur... De Bus-kop. Weet joe niet dat men moet een ezel zijn om zijne overheden in O. H. J. C. niet te laten' voortkouten, en nu zal ik joe zeggen dat ik joe van Niefkerke zal schuppen, om joe in een hospitaal van oude mans te zenden. Gij zult daar de II. 'Maria gerust laten. Vervoet. Dat uw wil geschiede, Mon seigneur. Cependantmocht ik toch u smee- ken te mogen te Neuve-Éghse blijven, tot na de élection d'octobrcdan zal ik ge daan maken met de liberaux. De Bus-kop. Lawaaimaker 1 Gedaan maken met de riteraten Meent gij misschien dat ik niet bemerki heb, hoeveel vlaggen er min uitzitten dan andere keeren hoeveel deuren er gesloten gebleven zijn toen wij voorbijtrokken? en onder deze die ons keken gaan, hoeveel spot tende gezichten heb ik niet gezien Als ik mijne benedictie's tel, ik vind dat ik er veel, ja zeer veel overkomt, maar dat is nog 't minste, wij zullen die in 't zout leg gen tot binnen 4 jaar. De sukkelaars, aan wien ik ze dan zal uitdeelen, zullen toch niet smaken, of het gezouten of versche benedic tie's zijn. En wat uw blijven te Niefkerke aangaat, dat 't zoo zij 1 Ik zal u nog tot de gemeente- kiezing laten. De buis welke de Niefkerknaars joe nog maals zullen opofferen zal uwe welverdiende straffe zijn voor al de beestigheden, welke gij, sedert gij te Niefkerke zijt, uitgericht heeft. Hierop trok de Bus-kop in de kerk om hnt vormsel te geven. Vervoet, hem volgende en bij zich zelf. Cré nom d'un noml Devoir me tair pour un individu comme cui-la, et devoir entendre des choses pareilles! Crénom! Ca est trop fort Rechtop van den 9 tot den 23 Juni 1887. Mannelijk geslacht 9. Vrouwelijk id. 4. Lejeune Amelia-Rosalia, 82 j., zonder be roep, ongehuwd. Verhaeghe, Virginia-Melania, 73 jaar, huis houdster, weduwe uit eerste huwelijk van Degryze, David-Casimirus, en echtgenote in tweede huwelijk van Druant.Desiderius- Franciscus- Isidorus. Wulleman, Lucia-Silvia, 31 j., bijzondere, ongehuwd. Druant, Mathilde-Cornelia,27 j.,werkvrouw, echtgenote van Coevoet, Augustus-Bene- dietus-Cornelius. Kinderen beneden de V jaren. Mannelijk geslacht 4. Vrouwelijk, id. 0. Zomerreis. LiExcursion meldt ons de lijst van hare toekomende reizen, welke zeer belangwekkend schijnen te zijn. Den 7 juli, sehoone reis van acht dagen in Londen, voor 250 fr. in l8 klas;—den 2 juli, uitstap naar Schotland: 12 dagen 470 fr.; Den 7 juli, vertrek naar Tour- raine, 7 dagen, 150 fr.; I)en 9, naar de Grotte van Han, het Groot-Hertogdom Luxemburg, Trier, Luik en Spa, 6 dagen, 135 fr. Verders eene reeks speelreizen naar Noor wegen, de Pyreneën. de oevers van den Rhijn, in Normandië, in Bretanje, alle om het meest aantrekkelijk. Eindelijk den 22 juli, de sehoone reizen naar Zwitserland, ter gelegenheid van den Prijskamp van het Bondgenootschap der schutters van Genevè, waaraan een groot getal Belgische schutters zullen deel aan nemen: 8 dagen, 160 fr.; 11 dagen, 225 f.; 14 dagen, 320 franken. Op den zelfden datum, vertrek naar het oostelijk gedeelte van Zwitserland, den St- Gothard, de Grisous-Canton, de Italiaan- sche meren, enz., aan 350 franken. Het programma dezer reizen wordt koste loos gestuurd aan al de personen die er de aanvraag van zullen doen aan M. Ch. Par- mentier, Bestuurder der ExcursionBou levard Anspach, 109, Brussel. Betaling eener schuld. Callenelle, 25 februari 1886. Ik meen eene schuld te betalen door u te bedanken voor uwe goede Zwitsersche Pillen. Sedert eenigen tijd leed ik aan voortdurende maagpijn, men ried mij de Zwitsersche Pillen aan 1 fr. 50 de doos aan, en ik heb dezelve met goed gevolg ge bruikt; de maagpijn is volkomen genezen. Ik machtig M. Pelerin, apotheker, 12, Schildknaapstraat, te Brussel, dezen brief af te kondigen. Hiniq. Handteeken gewettigd door M. de Burgemeester. Bericht De heer Emauuel Huisman- August, Amerik ansch Tandmeester, woon achtig in de St-Jorisstraat, 8, te Brugge, zal kunnen geraadpleegd worden te IJperen den Zaterdag van iedere week, van 10 ure 's mor gens tot 3 ure namiddag, in de Weninck- straat. 6, te IJperen. Voor nadere inlichtingen leze men zijne groote aankon diging op de 4 bladzijde. Imprimerïe de CHARLES ÖEWEEROT, rue de Lille, 59, Ypres. Sous presse Manuel pi-alicjtie DE L'GFFiCIER, DU SOUS-OFFICIER ET DU CSPORfiL des Gardes Civiques. Sommairede 1882: Tableaux synop- tiques de i'école d compagnie et notes sur la discipline; la loi sur la Garde civique la repression des émeutes, grèves, troubles, désordres, etc.; la guerre des rues; le service des gardes, des patrouilles, et des honneurs a rendre. Sominaire de 1887 Avant propos. Definitions de termes militairës. Tableaux synoptiques de I'école de compagnie. Dé filé. - Maniement du sabre des officiers. Port du sabre. Salut du sabre. Port et salut du drapeau. Généralités sur les ti railleurs. Prescriptions pour le tirailleur au combat. Notes sur la discipline. Loi sur la garde civique. La repression des émeutes, grèves, troubles, désordres, (aussi complet que possible avec des con- sidérations et instructionssuggérées par Vexpérience acquise en 1886 et 1881). La guerre des rues. Le service de garnison. Gardesrondes, patrouilles; devoirs des commandants, des caporaux de consigne et de pose, devoirs des sentinelles. Tableaux des honneurs a rendre en vertu de Mesidor an XII. Composition des escortes d'honneur, etc. Prix: !<V. 1-2»O. Frals de voyage et commission. inutile de s'adresser sans bonnes références Adresse: J.VELTKAMP,Place Leopold, 3, s PP P^ H M PP 21,75 15,12 15,50 18,00 18,00 8,00 255,00 14,000 4,700 1,100 200 12,00 7000 18,579 22,00 15,75 14,50 00,00 18,50 7,00 255,00 20,200 2,500 1,100 300 1,200 6,000 18,523 Tarwe Rogge Haver Erwten Boontjes Aardappels Boter van 3 a 5000 franken kan bekleed worden in deze stad door een schrander persoon, die tien a vijftien duizend fr. bezit. Het kapitaal in handen blijvend van belanghebbende kan alzoo niet de minste vrees veroorzaken. Er zal niet geantwoord worden op ongetee- kende brieven. Schrijven franco met G. De 2, poste restante, Brussel centre. en volgende dagen Nieuwstraat, 37-39-91, en Bleekerijstraat, 2 en 4 BRUSSEL Vrije verzending van vracht en rechten in de provincie en in Holland van stalen en van alle aankoopen, te beginnen van 20 franks. 7 uren 's avonds. Spelen van den Beiaard. Luiden van de Zegeklok. 8 uren. Muziekfeest op de Groote Markt. 7 uren 's morgends. Spelen van den Beiaaid. Luiden van de Zegeklok. 11 tot 1 ure. Spelen van den Beiaard. 1 1/2 ure. Vergadering, rond de Jan Van Eyck- plaats, der Brugsche Maatschappijen. 2ure. Optocht naar de StatieplaatsAcademie- straat, Schouwburgplaats, Van öoststraat, Kuiperstraat, Eiermarkt, Geldmuntstraat, Noordzandstraat, g 1/2 ure. Verwelkoming der maatschappijen buiten de stad. 3 ure. PRAALSTOET. Zuidzandstraat, Steenstraat, Groote Markt, (Zuid kant), Wollestraat, Rozenhoedkaai, Braam bergstraat, Vischmarkt, Steenhouwersdijk, Meestraat, Predikeerenstraat, Langestraat, Hoogstraat, Mallebergplaats. Philipstokstraat, Groote markt. Feestgezang. Spelen van den Beiaard. Luiden van de Zegeklok. Huidegezang voor het Gedenkteeken door de Be stuurleden der Maatschappijen met de Ken- teekens en Standaarden, g Ure. Uitreiking der prijzen aan de Maatschap pijen. Hulde aan Hendrik Conscience, Eere-Voorzitter der Breydel-commissie. 8 1/2 ure. LichtstoetKruispoort, Langestraat, Molenmeersch, Jerusalemstraat. Carmerstraat- Spiegelrei, Jan Van Eyckplaats, Academie straat, Vlamingstraat, Groote Markt. Feestzang. Namens de Breydel-Commissie De 1° Schrijver, De Voorzitter. Jul. Sabbe. A. Coppieters't Wallant, Adv*. -«XSÏCX*— Geboorten. SV©ï-l Ij «lÏOBÏS HASSELT. CO CO 1-5 M co co 00 middenprijs per 100 kilo Verkochtte kwantiteit 1 middenprijs per 100 kil. Verkochtte Kwantiteit GRANEN, ENZ. DER ZOMER AAN DEN

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1887 | | pagina 3