VRUCHTEN MEUBELS VRUCHTEN Meubilaire Voorwerpen Beestialen BEESTIALEN VRUCHTEN BEESTIALEN, VRUCHTEN Ring steking SCHIET ING TRABOLLING v Vs w w te Allele, bestaande in EN AKKERALAAM Dinsdag 19 Jnli 1887 Koopdag te Lange mare k Woensdag 20 Juli 1887, BH BS Tl A LBN Koopdag te Yper EN VRUCHTEN Maandag 25" Juli 1887, Koopdagen Ter gemeente RENINGHELST Op Dinsdag 26 Juli 1886, Op Donderdag 28 Juli Gemeente Voormezeele. Zondaa 24 Juli 1887, Op Gemeente Gheluvelt. Maatschappij St-Sebastaan Zondag 24 Juli 1887, Gemeente Dranouter. Op Zondag 81 Juli 1887, hare nicht, Elodie Van Habecque, veertien jaar oud, werden door een hoveniersknecht Serafijn Slot, 24 jaren oud, met een mes gedood De twee kinderen werden op den slag ge dood. Vrouw Merchie, werd nog levend gevonden en heeft de volgende verklaring afgelegd. Ik hoorde gerucht in de kamer nevens de mijne ik dacht eerst dat mijn dochterke van het bed was gevallen en ik ging opstaan om er haar weêr te leggen, toen eensklaps Serafijn voor mij verschijnt met het hemd gansch bebloed en een mes in de hand, waar insgelijks het bloed van drupte. Ik riep hem toe: Serafijn wat gaat ge doen? Hij antwoordde mij niet en greep het kind vast dat bij mij in bed lag. Hij wierp het geweldig ten gronde, greep mij dan bij het haar, sleurde mij uit het. beden woedend doorstak hij mij met zijn mes; ikverdigde mij zoo goed mogelijk en poogde hem liet mes te ontrukken; mijne krachten ontbra ken en ik viel op de knieën genade vragende. Ik trachtte het venster te bereiken om hulp te roepen. Slot gaf mij een laatste slag en nam de vluchtmijn kind weende, en zijne schreeuwen gaven mij eenige krach ten weer; ik naderde het venster, waarop ik herhaaldelijk sloeg ten einde de aandacht der buren op te wekken... Verder herinner ik mij niets meer. Vrouw Merchie werd door meer dan vijf tig messteken gewond, op den rechterarm, waarmee zij haar hoofd had willen bescher men, waren er zeventien; met den linker hand had zij den moordenaar het wapen willen ontrukken, en daardoor waren hare vingeren bijna afgesneden; de andere wonden werden toegebracht in den buik en in de zijde; in de rechterheup werd net mes ten minste vijftien centimeters diep gestoken, en bij het uittrekken heeft het eene afgrijselijke wonde veroorzaakt tot op het benedendeel van den bil. Er heeft geen diefstal plaats gehad, de moordenaar heeft niets, geen stuiver meê- genomen; geen onteering, geen poging hier toe, de wetsdokter heeft het bevestigd. De misdadiger heeft de vlucht kunnen nemen; maar weldra zal hij toch worden aangehouden, vermits hij gekend, en zijn signalement alom verspreid is. Volgens de laatste inlichtingen, heeft de moordenaar de afwezigheid van M. Merchie te baat genomen, die naar Doornik was ge gaan om groensel en fruit te koopen. Men zegt dat Serafijn Slot in eene herberg op de grens, bij Tourcoing, zou aangehouden zijn. In eene maatschappijDe concier ge eener maatschappij, die in het geheel niet proper was. had de stoutheid aan den ingang der zaal een opschrift te hangen. De voeten afvagena. u. b. Een der leden had er onder gesc hreven Als men uit de zaal komt. Herbergen. De 12 bijzonderste ge meenten van den Borinage tellen te zamen 101,797 inwoners. Er zijn daar 4,317 her bergen, dus eene herberg voor 23 inwoners, vrouwen en kinderen medegerekend Het werkwoord beminnen luidt in het Indiaansch.- chemlendamoughkunago- gager. Het moet aandoenlijk zijn een in diaansch ininaar zijne aangebedene le hooren verzekeren, hoe teerder hij haar chemlen- damoughkunagogager! Men verzekert dat M. deSteurs, volks vertegenwoordiger van Oostende, het gou vernement zal ondervragen, over de reden waarom de koning de reis naar Londen ge daan heeft, langs den weg van Calais en Dover en niet over Oostende. In een grooten restaurant. De patroon van een restaurant wandelt in de zaal. Maar patroon, zegt een der klanten, ziet toch eens dat biefstuk, het is zoo hard dat ik het niet kan snijden 1 Garcon, roept de patroon, brengt eens een ander mes aan mijnheer I Klepkens zat aan de statie te klappen met eenen heer. Maar zegde hij gij hebt nog een broe der mijnheer? Ja, ik heb er een. Maar een Zeker maar een; waaróm vraagt gij dat? Wel 'k vind dat aardig. Ik vroeg on lang aan uwe zuster, hoeveel broeders zij had en ze zegde mijtwee. Op eene catechisatie. De pastoor. Hoeveel Goden zijn er? Een jongen. Vier. De pastoor. Maak u weg domoor Bij de deur ontmoette de knaap een zijner makkers en vroeg hem Zeg gauw hoeveel Goden er zijn. Wel één, weet ge dat niet? Loop naar den duivel. Ik heb gezegd dat er vier waren, en de pastoor was daar- meê nog niet kontent. De muizen. Niets aardiger als men u komt zeggen baas of mijnheer, de muizen hebben mijne hinders opgeëten. Ja maar aca gaan wij lachen of serieus zijn. Nu luistert: Mijn trouwboek lag in het onderste schof der commode, en daar er in 't kort een meer verwacht wordt op de aarde, dacht ik er aan mij tegen dien tijd in regel te stellen. Daar het zeven jaar was dat de oogst onder dit opzicht mislukt was, hebben de muizen binst dien tijd de helft mijns, trouwboeks opgeëten en het was juist daar waar mijne 4 kinderen geboekt stonden. Ik ben naar 't stadhuis gegaan Mijnheer, zegde ik, Debt, gij mij niet eenen nieuwen boek. Ja, zegde hij, als gij nog eens trouwt. Het is niet genoeg dat ik al mijne kinderen kwijt ben, deze heer zou nu nog willen dat ik er mijne vrouw bij verlies. Als men toch ongelukkig moet zijn! O! die vervloekte muizen. Ten einde zich een gedacht te kunnen vormen van de gebrekkei ij kheid van sommi ge briefadlessen, worden de hieronderstaan- de als staaltjes medegedeeld Lectrevelde lebjique ves fiandre router cortreeke pour remetrc a Monsier le Merre de la cow nine Monsieur Loai daievau hou Lanjer a Nairebiseme yer sai paran a Eiemal Weet gij wat dit beduidt? Niets anders dan Monsieur Louis Delvaux boulanger a Neer-Heylissem, vhez ses parents a Esemaél. Wij sturen onze, gelukwenschen aan den postbediende, die dit raadsel opgelost heeft. Klein behuisd. Vader, is het waar, wonen er ook menschen in de maan? Ja, ventje, dat vermoedt men. Wat zal er dan een vreeselijk gedrang wezen, als hot halve maan is. Om te lachen. Een policie-agent komt eene jufvrouw tegen. Wilt gij met mij trouwen? vraagt hij. Wel om den dutvel nietis het ant woord. Welnu, naar het policiebureel Waarom? Om weêrstand tegen de policie Zomerweis. LExcursion meldt ons de lijst van hare toekomende reizen, welke zeer belangwekkend schijnen te zijn. Den 22 juli, des choone reizen naar Zwitserland, ter gelegenheid van den Prijs kamp van het Bondgenootschap der schut ters van Geneve, waaraan een groot getal Belgische schutters zullen deel aan nemen 8 dagen, 160 fr.; 11 dagen, 225 f.14 dagen, 320 franken. Op den zelfden datum, vertrek naar het oostelijk gedeelte van Zwitserland, den St- Gothard, de Grisous-Canton, de Italiaan- sche meren, enz., aan 350 franken. Het programma dezer reizen wordt koste loos gestuurd aan al de personen die er de aanvraag van zullen doen aan M. Cu. Par- mentier, Bestuurder der Excursion, Bou levard Anspach, 109, Brussel. S >- Sd H w N 55 Imprimerie de CHARLES OEWEERDi, rue de Lille, 59, Ypres. Sous presse Manuel pi-atique DE L'OFFICIER, DU SOUS-OFFICIER ET DU CfiPORAL des Gardes Civiques. Sommairede 1882: Tableaux synop- tiques de l'école de compagnie et notes sur la discipline; la loi sur la Garde civiqué la repression des émeutes, grèves, troubles, désordres, etc.; la guerre des rues; le service des gardes, des patroniLes, et des honneurs a rendre. Sommaire de 1887 - Avant propos. Définitions de termes militaires. Tableaux synoptiques de l'école de compagnie. Dé filé.— Maniement du sabre des officiers. Port du sabre. Salut du sabre. Port et salut du drapeau. - Généralités sur les ti railleurs. Prescriptions pour ie tirailleur au combat. Notes sur la discipline. Loi sur la garde civique. La repression des émeutes, grèves, troubles, désordres, (aussi i-ornplet que possible uvea des con siderations et instructionssuggérées por Vexperience acquise en 1886 et 1887;. La ^"guerre des rues. Le service de garntson. Gardesrondes, patrouilles; devoirs des commandants, des caporaux de consigne et de pose, devoirs des sentinelles. Tableaux des honneurs a rendre en yertu de Mesidor an XII. Composition des escortes d'honneur, etc. Prix: SFi% 1-SSO. VENDIT1E van schoone v Tarwe, Rogge, Haver, Seersie, l'eer- deboonen. te @int «fan. om 1 ure namiddag, door 't ambt van Meester floribert- Augustin iïiteca. Notaris te IJperen, op de hofstede bewoond door Louis en Henri SIOEN, staaude en gelegen te Sint Jan, langs de Langemarck- straat, op kleinen afstand der her berg Het Hemelrijk NOTA. De vergadering op de hofplaats en de verborging ter voor melde herberg - Het Hemelrijk. Deze venditie zal gebeuren met tijd van betaling mits door de koopers, geene uitgezonderd, te stellen goede en welbekende borgen te aanvaarden van voornoemden Notaris Tl TEC'A te IJperen, Elverdingliestraat. BIJ RECHTSMACHT. ter Herberg bewoond door A Ipji De Groote, te St Juliaan. om 2 ure namiddag, van EN zooals MeubelsToog, buffet, stoelen, liorlogie, tafels, kommode, kieerkas, quinquet, stoven, gleis-, glas-, ijzer en aardewerk, vloerbollen, enz., Beestialen Twee Paardeneene Koei en een Verken. Vruchten2 hectaren bestaan met tarwe, rogge, aardappels en beiten. Met gereed geld en zonder onkos ten, door het ambt van den Deur- waarden II o f, Dixmuide- straat, 8, te Yper. ter herberg Den Rambijgenaamd Den Wegerluis bewoond door de We Bonduel, bij de Kaai tot gezegde Yper, van: om 1 ure namiddag. 1° Meubilaire voorwerpen. Stoelen, tafel, kassen, stoof, hor- logie, kaders, spiegels, kandelaars, kommode, tinnen dubbele en enkele liters, glas- gleis-, aarde- en ijzer werk, cabaretten, spoelbak en verlik, enz., enz. J" 2° Beestialen. Een goed Werkepaard, twee koei en waaraf eene bekalfde, een verken en het pluimgedierte. V nichten. 1 h. 21 a. tarwe, Haver en aard appels, verdeeld in koopen 't elks ge- riet. Verders eene Jcar. Met den geredden gelde en verhoog van 10 door het ambt van den Deurwaarder A. Hof, Dixmui- destraat, 8, te Yper. Ter Hofstede gebruikt.door Henri IIillebrands, (wijk Zoetendael). om 1 ure namiddag, van 1 en Landbouwersgereetlschappen. Ter Hofstede gebruikt door Henri Cappoen, (dicht de plaats,) om 1 ure namiddag, van en Landbouwersgeréedschappen. Welke koopdagen zullen gehouden worden met den gereeden gelde en verhoog van. H:). door het ambt van den deurwaarder Alpti. Hof, Dixmuide-straat. 8, te Yper. gehucht St ÈL0I. GROOTE met ingespannen rijtuigen voor PAARDEN en MUILEZELS, 5 60 FR. PRIJZEN, 60 FR. Inschrijving bij C/i. Vanov.enberghe, van 2 tof 3 uro. Prijsdoeling bij Henri Die- ryek. Inleg 1 frank per ruiter.. Voor verdere inlichtingen ziet de affiche. aan de pers Vooruit 100 fr. Inleg 7 fr., terug G fr. Zooveel vogels als schutters, de oppervo- gels medebegrepen. Inleg 'ter hérberg liet Gemeentehuis, van 1 1/2 tot 2 1/2 ure namiddag. Luistèrlijke ter herberg de Halve Maan, op den A'emmelberg, bewoond door Charles Joseph. 00 Fr. Prijzen, 60 Fr. De inleg is bepaald op 50 centie men per man. Inschrijving van 2 tot 3 ure, om ten 3 1/2 juist te begin nen bollen. ar 50 CO K O SS O ~s st -i 5- ifi cd m p O CD CJCj *-i CD m H ÜI W W OO W O O O O O O £000 0 0 0 0 55 M 3 H IC CO O 00 ül O 'o 'o o w O O O O O"' CK CO P P E to O O M «O to ut O O O O O O co O O O O O o to CU o ui 00 O o o O O O O O O ivi1 (C <1 U< pl K> O O Ui O 10) O 00 00 -5 UrJ w 00 00 <1 ifP. mv af

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1887 | | pagina 3