Openbare Aanbesteding DOODKISTEN Doozen voor Doodkroonen, VISIETKA ARTJES Zeer zeldzame gelegenheid, Rechterlijke kronijk. Wettelijke hesluiten. YERSCHILLIGE TIJDINGEN. Belangrijk Bericht. Burgerlijke Godshuizen Vrijdag 2 December 1887, bij OH. SPILLIABRT-BOUGHAERT, KloosterpoortIJperen. TE BEKOMEN Sc he urka landers, A.O-E!2sri3A.'S NIEUW JAARBRIBY E N w Bulcke mag zijn soepe koken met of zonder groensels fijn; Bulcke mag zijn pijpje rooken, Bulcke kan met beter zijn. Bulcke mag zijne appels waken dat men hem ze.niet meer stee!; Bulcke mag zijn arbeid staken, is gelukkiger dan veel. Bulcke mag nog zoontjes m.... pasters voor het, Veui neambacht, Bulcke kan verdomd nog raken in het bisdom zoo hij tracht. Bulcke mag naar de maan loopen, naar de zon als 't beter is. Bulcke mag de buis verkoopen die hem reeds gegeven is. Maar!... Bulcke mag niet balloteeren, 't is een spel vol van gevaar! Bulcke mag zich geen twee keeren laten trekken bij zijn haar Een antibulckist. Assisenhof van Henegouwen. Het hof van assisen van Bergen heeft Al fred Defuisseaux verleden zaterdag, bij ver stek, veroordeeld tot 9 jaren gevangzitting en twee honderd fr. boete. Hij was beschul digd met boos inzicht en openbaar de ver plichtende kracht der wetten aangerand te hebben en rechtstreeks te hebben aangehitst om er niet aan te gehoorzamen; hij was daarenboven beschuldigd van ophitsing tot aanslagen tegen personen en eigendommen. Sluiting der jacht. Bij ministerieel besluit zal het verboden zijn te koop te stel len, te verkoopen, te koopen of rond te ven ten Na den 3 december aanstaande de grijze patrijzen en alle soorten van vrij vliegende vogelsbehalve de fezantenkwakkels, kemphanen, watervogels, enz. Naden 3 januari 1888, de hazen, fezanten van Bohemen, kwakkels, kemphanen, enz. Na den 3 februari de reebokken, herten, enz. Na den 18 april de watervogels, zooals wilde eendvogels, kievitten, watersneppen, jaquets, pluviers, enz. Groote internationale Prijskamp van Wetenschappen en Nijverheid, te Brus sel, 1888. De verlichting van den Groo- ten Prijskamp. Het uitvoerend Comiteit heeft aan al de Belgische electriciens een omzendbrief gezonden om hunne medewer king te bekomen, voor wat de elektrische verlichting van de tuinen der tentoonstelling betreft. Zij worden verzocht hunne voor waarden te doen kennen, aan dewelke zij elektrische lampen zouden kunnen plaatsen, met dewelke zij aan de onderneming deel zouden nemen, volgens voorwaarden van het algemeen of in bijzonderheden, welke zij aan het uitvoerend Comiteit moeten doen ge worden. Dat is een stellig bewijs van het belang welk de Groote Prijskamp in de uitbreiding van onze Nijverheid stelt en bijzonderlijk aan het vak waarvan de bevoorderaar, M. den ingenieur Leon Somzée, zich eene ontegen sprekelijke roem en befaamdheid heeft weten te verwerven. Acht pensejagers, twee wachters en twee gendarmen. Men schrijft ons uit St-Truiden Binst den nacht van ln tot 2n dezer, heeft er, op den eigendom van Nieuwhoven bij St-Truiden, toebehoorende aan den heer Senateur baron Whettnall, tusschen een tien tal gewapende pensejagers en twee gendar men van St-Truiden, vergezeld van twee bijzondere wachters, eene ontmoeting plaats gehad. Bij het naderen dier agenten, gaven de pensejagers seffens, en heel dicht zijnde vuur, zonder nochtans iemand te treffen. De eersten schoten weder en gelukten er, met zonder veel moeite, in twee der medeplich tigen, J, en W., landbouwers te Zepperen, aan te houden. In eene meesterlijke ondervraging, door den wachtmeester Frayman gedaan, legde J. bekentenissen af, tengevolge waarvan het parket van Hasselt aanhoudingsmandaten uitleverde tegen zeven betichten. 's Anderdaags 's morgens gingen de wachtmeester en de brigadier Verkest met hunne mannen naar Zepperen, en, in hunne opzoekingen, mieken zich van de zeveri be lichten meester, die denzelfden dag nog in tiet gevang van Hasselt opgesloten werden. Met die opzoekingen te Zepperen voort te zeiten, ontdekte de gendurmerij eenen kerel, die bedlegerig was en die de rechterbil van een gendarmen geweerkogel doorboord had. Het parket is ter plaats geweest. ledereen wenscht onze gendarmerij ge luk over den goeden uitslag van die nauw lettende en vruchtbare opzoekingen en hoopt dat liet Staatsbestuur den ijver en de zelfop offering, waarvan zij zulke blijken gegeven heeft, zal weten te beloonen. Aan de dooven. Een persoon, van eene 23jarige doofheid genezen, door het ge bruik van een zeer eenvoudig heelmiddel, zal er de beschrijving gratis van zenden aan alwie er de begeerte van uitdrukt. Zich te bevragen bij NICHOLSON, 4, Druotstraat, Parijs. winterreizen: Italië,'Egypte, Noor wegen. L' Excursion meldt ons voor dezen winter eene reeks aantrekkelijke rei zen. Eerstens zijn het de reizen in Italië, ter gelegenheid der Jubelfeesten van Z. H. den Paus, welke zullen gevierd worden in de Eeuwige Stad, te beginnen met ln Januari 1888, en dit met buitengewonen luister. Het vertrek uit Brussel heelt plaats op 19 decem ber langs de volgende steden: Brussel, Mila- nen, Pavie Verone, Padua,Venetië, Bologne, Florentië, Rome, Napels, Pisa, Genua, Mo naco, Monte Carlo, Nice, Cannes, Marseille, Parijs, Brussel; deze reis zal eene maand duren: in eerste klas 930 fr., tweede klas 825 fr. alle kosten inbegrepen. Deze duur kan verkort worden op 20 dagenaan den prijs van 690 fr. in eerste klas en 595 in tweede klas. Den 15 December heeft de groote reis plaats naar de boorden van den Nijl, met het bezoek der steden van Italië, verders Alexari- drie, de Pyramiden, de Nijl, met terugkeer langs Athenen en Constantinopel. Deze schoo- ne reis duurt 2 maanden. Prijs: 2,800 fr. Eindelijk eene bijzondere aantrekkelijke reis voor het einde Januari: Het bezoek der drij schoone scandinaavsche hoofdsteden Denemarken, Zweden en Noorwegen, te mid den hunner wintervermaken. Zij zal 17 da gen duren. Prijs van 650 fr. De personen die kosteloos de voorwaarden dezer reizen zouden willen bekomen, kunnen er de aanvraag van doen aan M. Parmen- tier, bestuurder der Excursion, 109, Bou levard Anspach, Brussel. Vriendendienst. Cordes P oogst 1887. Aan M. Pélerin, 12, Schildknaap straat, Brussel. Ik leed onzeggelijk aan hoofdzeer en had geen de minste eetlust, doch dank uwer Zwitsersclie Pillen; die een mij ner vrienden mij had gegeven, ben ik ten volle genezen. Voor het algemeen welzijn machtig ik u mijnen brief openbaar te ma ken. P. Belin. Handteeken gewettigd door den heer burgemeester van Cordes. Grille Parent. Depot voor België: Apotheek Péierin, 12, Schildknaapstraat, Brussel. De kleine Doris vraagt aan papa om eenen grooten trommel. Papa. Maar dan zult ge me den geheelen dag doof trommelen, kereltje. Doris. O, neen, papa ik zal maar alleen trommelen wanneer ge slaapt. Men vraagt den kleinen Gerrit naar den verloofde van zijne oudste zuster. En hoe oud is hij wel? Dat weet 'k niet. Ge kunt toch wel zeggen of hij jong is O ja jong is hij, heel jong zelfs, want hij heeft niet eens haar op 't hoofd. Denk eens na, te Heidelberg zag ik een neger, die zoo donkerzwart was, dat men een licht moest aansteken om hem te kunnen zien. En ik ontmoette eens in een bierhuis te Brussel een heer, die zoo mager was, dat hij tweemaal moest binnen komen eer men kon zien dat hij er was. Mijnheer Alfred laat zich 't haar knip pen. Wanneer de kapper gedaan heeft, be ziet hij zich in den spiegel en bemerkt dat deze zijn haar veel te kort heeft gesneden. Ik wii 't wat langer hebben, zegt hij en gaat weer zitten. Gesprek tusschen meester en knecht. Karei! Mijnheer? Wees zoo goed van me te wekken, morgen om vier ure, ik vertrek om v ijf en half. Mijnheer zal de goedheid hebben, van te klinken niet waar? Tandheelkunst van W en Mme fvï. Meier, Chirürgijns-Tandmeesters-Specialisten, Moskroenstraat, 2, Kortrijk. Een schoon gebit is het schoonste sieraad der vrouwdaarenboven, is een zuiver en regelmatig gebit voor iedereen de bijzonder ste zaak voor het behouden eener goede gezondheid.Ongelukkiglijk neemt de burgerij daar weinig acht op, uit reden van spaar zaamheid, bij de kinderen bezigen vele tand meesters geen ander middel tegen de tandpijn dan de uittrekking, en hedendaags is uittrek ken geen genezen meer. De zuivering, de genezing zonder uittrekken, de emaillering hebben hedendaags de eerste plaats ingeno men onder al de middelen van genezing. Mr Mme M. Meier, chirurgijns-tandmees ters specialisten en leeraars in hunne kunst- Moskroenstraat, 2, Kortrijk, hebben het eerst in Belgie de nieuwe grondstelsels ingee voerd. Ook ziet men dagelijks menigvuldige zieken zich bij hen begeven, om zich den mond en het gebit te doen verzorgen. Het is eene dame, gediplomeerd in heelkunde voor de tanden, door de belgische gezondheids commissie, die gelast is met dezen dienst, welke een buitengewoon geduld en de groot ste voorzichtigheid vordert, voor dewelke alleen eene vrouw vatbaar is. Moskroenstraat, 2, Kortrijk. Groot Nationaal Fransch- Nederduitsch en NederduitschFransch WOORDENBOEK door J. VAN DE VELDE. Het gerucht is verspreid geworden onder de talrijke persoonen die zich op de studie der twee hoofdtalen van ons vaderland toe leggen, dat de nieuwe Akademie, te Gent ingericht, voornemens is op een min of meer naderend tijdstip de uitgave te bewerken van een fransch-Viaamsch en vlaamsch- fransch woordenboek. Inlichtingen, welke aan eene zeer goede bron geput zijn, veroorloven den uilgever met de grootste zekerheid te verklaren, daj er geen de minste grond bestaat voor dat ge rucht. Hier mag bijgevoegd worden dat de vlaamsche Akademie zich uitsluitend onledig houdende met de moedertaal, zulk een voor nemen nooit kan gekoesterd hebben, en dat zelf een onderwerp welk beter in den kring harer werkzaamheden valt, te weten dat van een woordenboek voor het vlaamsch al - een op te stellen om den zin en de spelling- van elk woord te bepalen, tot nu toe nog geen deel in hare beraadslagingen heeft ge had. Dit woordenboek moet twee groote deelen in-4° uitmaken, van omtrent 1,700 bladzij den elk, verkrijgbaar tegen den gematigden prijs van fr. 1-25 per aflevering van 96 bladzijden. Alle maanden zal er eene levering van de pers komen. Eene specimen aflevering wordt gratis gezonden aan alle personen die er, vrachtvrij om vragen zullen, bij MM. Alph. Greuse en Cle, uitgevers, 13, d'Hooghvorststraat, te Brussel, alsook ten bureele van dit blad. Groote bijval. A. Chicago ween- lijkheid), wals voor piano, door N. Vander- vorst. Nieuwigheid verkondigd bij F. de Aynssa en Ce (H. Deliège), Bergstraat, 92, Brussel, en te koop bij al de muziekhan delaars. DER STAD IJPEREN. ten 4 ure namiddag, IN HET BELLE GODSHUIS, voor 't jaar 1888, van de levering van Vleesch, Rijst, Stovekolen en Gist, en voor den afkoop van Gruis en Bakkerskolen. MAGAZÏJIV VAN HOUTEN EN ZINKEN aan zeer genadige prijzen, Aannemer en Glaswerker, BIJ DEN DRUKKER DEZES alle soorten van spoedig en fraai afgewerkt. Rijke keus van Alle soorten van Schoone keus te beginnen van 5 Centiemen. Tarwe Rogge Haver Erwten Boontjes Aardappels Boter 16,000 7,00 1,200 400 100 100 10,047 18,87 15,12 15,00 19,00 19,50 7,00 3,00 16,200 31,100 3,000 200 900 6,000 9,017 18,50 14,75 14,25 19,00 18,87 6,50 3,00 3 3 N L'ILLUSTRATiON UNIVERSELLE geschiedenis der vijf werelddeelen prachtige zedelijke uitgave, eerste jaar 1843 tot 1877, zij 35 jaren volle- digd (70 boekdeelen gr. in-4°) halven band, inhoudende honderde zeer ver zorgde teekeningen in elk boekdeel, aanfr.4 'tverbonden boekdeel, fr. 280 Bij abonnement, kost het jaar 36 fr., hetgene maakt voor de 35 jaren, de som de 1,260 franks. Het is een ware schat voor eene familie waar er zich jongelingen be vinden die begeeren zich te onder wijzen. Zich te begeven ten bureele van dit blad. 3» -^/Ö+GV, ROYAL REMY'S styfsel» wordnooit als in pakken of doozen met fabriekmerk Leeuwenkop, geleverd. De verbruikers zijn dus verzocht alle losse styf- sel te weigeren die men hun als «ROYAL REMY zou willen verkoopen. GRANEN, ENZ. I Verkochtte j Kwantiteit middenprijs per 100 kil. Verkochtte kwantiteit I middenprijs per 100 kilo o> O CD er CD oo oo -3 O <3 CD er oo co -3 H w rH «H 2!

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1887 | | pagina 3