'•in!!! Goeden Boekbinderswerkman. DEEG EN INKT VOOR CHROSÖGRAPHE, w Karei Deweerdt, Burgerstand Rechterlijke Kronijk. Bibliographie. Dronke vrouwen eerbiedigen niets. Spreekwoorden. Yaa alles wat. Burgerstand van Poperinghe. Boden. Bij Kakel DEWEERDT, drukker-boekbindcr Rijselstraat, 59, IJperen, vi-suagi men. van den 8 tot den 15 Juni 1888. Geboorten. Mannelijk geslacht 4. Vrouwelijk id. 6. Huwelijken. August Coutrez, schrijnwerker, en Melania Van Eeckhout, dienstmeid. Theodoor Vissers, daglooner, en Eugenie Cardinael, kantwerkster. Over' 5j dons. Lucia Mortier, zonder beroep. 64 jaar, we duwe van Hendrik Meraini, Rijselstraat. August Dubois, kleermaker, 50 jaar, echt genoot van Maria Engels, Meencnstraat. Amand Devaux, schoenmaker, 73 jaar, echt genoot van Louisa Vanacker, lange Thouroutstraat. Emerencia Vanryckeghem, zonder beroep, 68 jaar, weduwe van Karei Vandemoor- tele, Boomgaardstraat. Sophia Segers, winkelierster, 44 jaar, echt- genoote van Theodoor Ciaes, Vleesch- houwerstraat. Nathalia Vandenbussche, zonder beroep, 78 jaar, weduwe van August Dochy, lange Thouroutstraat. Donatus Faes, zonder beroep, 72 jaar, we- duwaar van Ragina Provoost, Onze Vrouw straat. Hendrik Gottegnie, paerdengeleider, 50 jaar, echtgenoot van Maria Rambour, Bukker- straat. Virginia Vieren, kantwerkster, 62 jaar, echtgenoot van Hendrik Leterme, Boter- straat. Virginia Verminck, zonder beroep, 82 jaar, ongehuwd, Rijselstraat. K-Aïiideï-esn i>«isedcïi tie T Jaren. Mannelijk geslacht 2. Vrouwelijk id 1. Nog al een. Het Flof van Beroep van Luik, kamer van beschuldiging, komt, door besluit van 29 Mei laatst, voor het Hof van Assisen der provincie Namen te verzenden de genaamde Celestin Baudinot, oud 58 jaar, broerlje in de scholen met God doch zonder zeden, in religie gekend onder den naam van broeder Dominicus, geboren te Verviers, onlangs gehuisvest te Florennes, onder be schuldiging van menigvuldige aanslagen op de zeden, zonder gebruik van bedreigingen of geweld. Broeder Dominicus heeft verkozen het hazenpad te nemen, ten einde zich aan moe der Justicia te onttrekken. 't Is te hopen dat het een of ander kloos ter hem wel de ijzeren poort zal openen en dat hij met opene armen zal ontvangen worden door een hoop vetzakken, die hun leven slijten in luiaardij vadsigheid en slemppartijen van allen aard. Hoenderen. Onder den titel van: Faisans et autres Gallinacés.Hygiëne, Soins, RégimeMaladies, et leur traile- menl, par Chanteclairis dezer dagen te Brussel, bij den uitgever E. Guyot, Pacheco- straat, 12, een brochuur in 't licht gekomen dat aan velen, bijzonder in dit oogenbiik, zeer nuttig zal zijn. Het kweeken en verzor gen van faizanten en alle ander hoenderge- vogelt wordt in eenige synoptische tabellen voor eenieder vatbaar gemaakt, en onge twijfeld zal dit werkje weldra als handleider gekozen zijn door alle kweekers en liefheb bers van hoenderen, als zullende hun de moeite sparen vele meer uitgebreide schrif ten te raadplegen. Dit zij vooral gezegd voor wie de fransche taal machtig is. Maar opdat zijn nuttig doel niet bij eene zekere klas beperkt blijve, moeten wij wen- schen dat de schrijver ons ook weldra eene vlaamsche vertaling van zijn gewrocht zal aanbieden. Bij de boekhandelaars te bekomen. Prijs: fr. 1.25. Een eenvoudig buitenmeisje bad Maandag avond laatst voor het O.-L.-Vrouwebeeld, dat de kleine kapel versiert aan het Begijne plein, te Gent. Al met eens viel ze achter over, de armen uitgestrekt als tot een gebed aan de Moeder Maagd. Dat was zonderling, dat was een mirakel, dachten de voorbijgangers, en iedereen wilde zien; doch velen trokken zich verwonderd terug, wanneer clat toonder een onuitstaan- baren alkoolgeur uitwierp. Men richtte het dronke meisje verscheidene malen op, doch te vergeefs, ze verkoos te liggen en telkens viel ze weer met het gezicht ten gronde, een ganschen hoop onsamenhangende zinnen uit- stamelende. Een werkman deed dat spel en dat schan daal eindigen met het meisje gansch onhandig en weinig kiesch op den schouder te werpen en weg te dragen, onder het luidruchtig gelach dei omstaanders. Der menschen handelingenen hartstochten moet men noch beoordeelen, noch bespotten, maar begrijpen. Onwetendheid is de bron van alle kwaad. Wie te dikwijls op de gezondheid van anderen drinkt, offert de zijne op. De armen zijn buitensporiger dan de rijken en daarom blijven ze ook altijd arm; voor één dag genot willen ze gaarne drie dagen vasten. Versland zonder geleerdheid is een zwaard zonder gevest, en geleerdheid zonder verstand, een gevest zonder zwaard. Hervorming is de oorlogskreet der mo derne beschaving: hervorming voor anderen maar behoud van 't oude voor zich zelven. Al hebt gij een meer vol wetenschap in uw hoofd, zoo blijft er nog imtner een zee vol over. Laat dit u tot nederigheid stemmen, en vrees niet voor een wetenschappelijken watersnood. Zeggen wat men denkt is menigmaal de grootste dwaasheid en soms... de grootste kunst. De kunst is niet van gelukkig te zijn, maar wel van zich gelukkig te gevoelen. Op een album gelezen. =Veel en goed spreken, dat is een man met verstand; Veel en slecht spreken, dat is een sukke laar; Weinig en goed spreken, is een wijs man. Weinig en slecht spreken, is een onnooze- laar. Goed geplaatst geldS'-Gilles- Brussel, 23 december 1887. Sedert twee jaren leed ik aan maag-en hoofdzeer, gebrek aan eetlust en eene voortdurende verstop ping. Ik had veel geld in allerlei geneesmid delen verteerd, doch niets baatte; maar na twee doozen Zwitsersehe Pillen (1 fr. 50 de doos) te hebben genomen, was ik ten volle hersteld. Het is oor het welzijn van zoo vele arme zieken dat ik M. Pélerin, 12, Schildknaapstraat, Brussel, machtig mijnen brief openbaar te maken. (Handteeken gewettigd). Willem Stassen. graveerder, 188, Jourdanslraat Op Reisseizoen. Op het oogenbiik dat elkeen zich in gereedheid brengt om zich op reis te begeven, kondigtX Excursion ons zijne aangename en wel ingerichte reizen aan. De opsomming is lang envoi beloften. Na de reeds aangekondigde reizen in Zweden en Noorwegen, ziehier, voor 17 Juni, een ver trek naar Hollandden 21, eene reis naar Lourdesden 27, naar Bretanië en Norman- dië, eindelijk, den 30, eene sclioone reis naar SchoGand. Juli, die geliefkoosde maand, onder allen voor de reizen, brengt ons eene nieuwe reeks reizen in Zweden en Noorwegenverders reizen in België, in het Groot-Hertogdom Luxemburg, met terugkeer langs Luik en Spa of wel de boorden der Moesel of van den Rhijn. Den 2 Juli, buitengewoone schoone reis naar Engadine en de Grisonsden 8, de boorden van den Rhijn; den 12, reis naar Londen, heel merkwaardig op dit oogenbiik, gezien zijne talrijke tentoonstellingen, on langs geopond. Den 16 Juli, is het de beurt van den Tyrol, met zijne indrukwekkende ijsbergen en schilderachtige gezichten, bui tengewoon schoone streek, nieuw voor veel reizigers. Terzelfdertijd, de reizen in Zwitserland, Oberland, de Rigi, de St-Gothard, fransch Zwitserland, de Mont-Blanc, de Rhöne-Val lei, en voor de Juli-reeks te sluiten, eene schoone reis in de Pyreneën. Da voorwaarden dezer reizen worden kosteloos gestuurd aan de personen die de aanvraag zullen doen aan M. Ch. Parmentier bestuurder van 1' Excursion, boulevard Anspach, 109, te Brussel, Reis naar Zweden en Noorwegen. Eene reeks aangename reizen kondigt zich aan voor de maanden juni, juli en augusti, voor het land der zon bij midder nacht. De reiswegen zijn gansch hernieuwd en de prijzen heel voordeelig. Het programma dezer reizen wordt gratis gestuurd aan al de personen die er de aan vraag van doen aan M. Ch. Parmentier, bestuurder der Excursion, 109, Boulevard, Anspach, Brussel. Antwerpscha wenschers. Drie sinjoors maakten dezer dagen samen eene wedding, wie er het meest kon wenschen. Ik, zei de eene, een kleermakersbaas, wensch dat de stadsgrachten vol naalden lagen, bij elke naald een kleermaker, die van 's morgends tot 's avonds niets mocht doen dan geldzakken naaien, en dat eiken zak vol stukken van 5 franks stak en mij toebehoorden. Ik, zei de tweede, wensch dat onze Lieve Vrouw kerk tot boven toe vol wissel brieven lag, van de waarda ieder van al uwe geldzakken te samen, en dit allemaal mijn eigendom was. En ik, zei de derde, wensch dat uw beider wil vervuld werd, dat- gij alle bei kapot gingt en ik uw erfgenaam was... Menschenkennis. Om den mensch te leeren kennen, moet man hem zien, als hij alleen en ongemerkt gelooft te zijn. Ieder een is behaagziek op zijne manier. Iedereen, eer hij op de straat of in de gezelschapska mer treedt, maakt met haast zijne morele toilet en zet zijn gezicht in de plooiopzette lijk of onwillekeurig, nemen wij voor vreem de oogen eene andere gelaatsuitdrukking aan, eene andere houding en ook andere gebaren dan in onze eenzaamheid. Roest. Wanneer een slot of een sleu tel verroest is, mag men er geene olie, vet noch zeep aan smerenmaar men moet het slechts met potlood wrijven, wat niet, zooals het besmeren doet, eene korst maakt, die het slot geheel belemmert. Onontvlanibaarlieid. Alle kleede ren en alle soorten van stoffen kan men tegen vlambaarheid beschermen, met ze in een heter water te doen weeken, waarin men vooraf 100 grammen van phosphate van amoniak (fosfoorzuurzont van amoniak) heeft gelost, men drukke dat vocht er uit, laat het droogen en hale er een strijkijzer over. Het stuk is dan wel niet vrij van branden als zwam, maar zal niet kunnen vlammen, en dus geen gevaarlijk gevolg kunnen hebben. Do kleermaker. Hoor eens, ge moogt er boos om worden of niet, maar 't is mij onbegrijpelijk, hoe gij er toe hebt kunnen besluiten zulk eene leelijke vrouw te nemen. Zijnvriend 't Is waar, uiterlijk schoon bezit ze niet, maar haar goed karakter, haar minzaam hart, het inwendige... De kleermaker. Het iwendiged Nu, alsdat zoo voortreffelijk is, volg dan mijn raad, vriend, en laat uwe vrouw keeren. Drij helden. Drij helden, die soldaat geweest zijn en kunnen liegen dat het kraakt waren aan eene goede tafel gezeten en aan 't drinken van een goed potje. Zooals gij mij hier ziet, zegde de eerste, ben ik in Mexico opgehangen geweest/Ge- lukkiglijk heelt men mij nog gemist. En ik, zegde de tweede, ik was vrij schutter tijdens den laatsfen oorlog, en de Pruisen hebben mij door den kop gescho ten maar men heeft mij ook gemist. De derde, wat opgewonden Ik heb eene veel schrikkelijke!' geschie denis te vertellen dan de uwe, zegde hij op zijne beurt. Het is negen jaren geleden, het was in 1876. ik ben dan getrouwd. En dan 't lsal! Ilce en wat is er schrikkelijk daarin? Wel, dat men mij niet gemist heeft. Dezen zomer zal men te Cortemarck den jubilé eener honderdjarige vieren en terzelfdertijd den jubilé van 50 jaren huwe lijk harer docliter. Dixmuide zal in augusti ook feest vieren voor eenen jubilaris van 50 jaren huwelijk. Donderdag zullen uit onze haven naar den Congo vertrekken, de heeren onderlui tenants Hanolet, van het 13e linieregiment en Milz, van het 4e lanciers. van den 1 tot den 13 Juni 1888. Geboorten. Mannelijk geslacht 4. Vrouwelijk id. 6. IHu well j leen. Poissonnicr Eduardus Leopoldus Ludovicus, 27 j. timmerman to Watou, en Deheegher Octavia, 37 j. winkelierster, weduwe van Hollebeke Petrus Paulus. Lefebvre Emile René, 34 j. schoenmaker, weduwaar van Borgeljoen Henrica, en Gailliande Ludovica Cornelia, 42 j. kantw. O vei-ïlj dons. Lebbe Emilius Carolus, 26 j. bijzonderen, ongehuwd: Veranneman Ernestus, 22 j. ongehuwd, sol daat, overleden te Gent. Cleenewerck Adela Philomona, 45 j. her bergierster, weduwe van Deweerdt Pieler Joannes. Ê«taiïdoi*c5s beneden de jaren. Mannelijk geslacht 2. Vrouwelijk id. 1. Om aan bet verzoek van onze lezers te voldoen zullen wij van heden af wekelijks de boden mededeelen, welke in onze stad hunne standplaats hebben. Zilveren Hoofd Rijselstraat. Nieuwkerke, bode P. Bodein. Vertrek: Woensdag en Zaterdag, otn 1 1/2 ure. Nieuwkerke, Mallepost. Vertrek uit IJperen's morgens om 6 ure, 's middags om 12 1/2 ure. Aankomst in IJperen: 's morgens om 10 1/4, 's namiddag om 4 1/4. Bronzen Hoofd, Rijselstraat. Neêrwaesten, bode Zaterdag, vertrek om 12 ure. Hollebeke, bode Ch. Durie. Zaterdag, ver trek om 1 1/2 ure. Meesen, Mallepost. -«Vertrek alle dagen om 11 1/2 ure 's morgens; 's namiddags oin 5 ure. Café de Commerce Kondstraat. Weslroosebeke, bode Ch. Verfaille. Zaterdag; aankomst om 8 ure, vertrek om 2 ure. Passchendale, bode Verbeke. Woens dag en Zaterdag, vertrek om 2 1/2 ure. Belgische Scheur Hondstraat. Moorslede, bode L. Tanghe. Woensdag en Zaterdag, vertrek om 2 1/2 ure. Hötel de Gand, Hondstraat. Houthulst, bode Facquet. Zaterdag aankomst om 9 ure, en vertrek om 1 ure. Nieuwkerke, bode Henri Bodein. Den Zaterdag, Dinsdag en Donderdag aankomst om 9 ure en vertrek om 1 ure. Kemmel, bode W. Vennem. Den Zater- terdagen Woensdag aankomst om 9 ure en vertrek om 1 ure. Merckem, bode Syssau. Den Zaterdag aankomst om 8 ure en vertrek om 1 ure. Zandvoorde, bode Desmarets. Den Zaterdag aankomst om 8 ure, vertrek om 3 ure Dranoutre, bode Derycke-Yerhaeghe. Den Zaterdag aankomst om 10 ure, vertrek om 2 ure. Pays-Bas Elverdinghestraat. Veurne, Mallepost. Vertrek uit IJpe ren: 5-50 's morgens, aankomst 10-10 m. 's Namiddags, vertrek ten 4-30 m. In de wintermaanden, vertrek uit IJperen ten 2-30 m. Zonne Markt. Rousbrugge, bode Bustraen. Vertrekt den Zaterdag, om 2 ure namiddag. Drie Koningen Groote Markt. Ghcluvelt, bode Vanden Berghe. - Don derdag en Zaterdag vertrek om 3 ure. Wervicq, bode De Mol. - Vertrekt den Za terdag om 2 1/2 ure. Kleine Zon Groote Markt. Roeselare, bode Reynaert. - Donderdag en Zaterdag vertrek om 2 1/2 ure. - Parnassus-Hof Alfons Vandenpeereboomplaats. Sladen, bode Vanheule. - Zaterdag ver trek om 1 ure. H N tH Ph P^ H pp <1 3 15,00 15,75 15,75 17,67 18,75 8,00 2,79 19,400 700 800 700 400 7,000 18,866 19,25 16,00 15,50 18,50 00,00 7,00 2,80 1 1 1 1 7,800 400 600 300 200 6,000 18,500 fc w <2 P5 O Tarwe Rogge Haver Erwten Boontjes Aardappels Boter EENEN heeft de eer het publiek kenbaar te malcen clat hij komt een kuntrakt te sluiten met een der belangrijkste huizen van Amsterdam, dat hem een depot van ALLEROE8TE (Pats et Enore pour Chromagraphe), toevertrouwd heeft aan zeer voordee- lige prijzen. De personen die zouden begeeron het gestel (bak, enz.) niet zelf te ver vaardigen, mogen er den depositaris mede gelasten zonder verhooging van prijs. 00 co CO fl ►-p O 00 co 00 3 CO 00 O 'u 12 a 8 o 2 ■o "2 S Verkochtte j kwantiteit middenprijs per 100 kil. ■R vS K- N w

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1888 | | pagina 3