SCHIETING m a 't Gröö nieuws van Nieuwkerke. BERICHT. Aalbrecht Rodenbach, VERSCHILL1GE TIJDINGEN. Boden. Gemeente Dickebusch. Maandag 15 October 1888 MMMestdagh-Debeil, verwer, Roeselare. F. Cremmery, handelaar, Kortrijk. A. Favielle, gemeente-ontvang,, Comen. E. De Coninck, handelaar, Haarlebeke. C. Van Caillie, grondeigenaar, Brugge. F. Vandenbon. landbouwer, Beernem. R. De Roo, burgemeester, Oostvleteren. A. Timmery, grondeigenaar, Brugge. H. De la Kethulle, grondeigen., id. Baron J.-B. Bethune,burg.Oostroosebeke E. Dassonville, brouwer, Kortrijk. J. Vierendeel, ingenieur, Brugge. T. Toortelboom, notaris, Ichteghem. K. Verpoort, landb., Oostnieuwkerke. V anderhaeghe-Wyckhuysehandelaar, Roeselare. L. Mabesoone, handelaar, Brugge. P. Grillaert, grondeigenaar, IJper. J. Vandermoere, aannemer, Beernem. A. Vanderheyden, rentier, Eerneghem. K. De Haese, notaris, Beveren (Roese lare). E. Crossée, staatsgepension., Oostende. E. Cimlier, grondeigenaar, Staden. E. Bossuyt, notaris, Meulebeke. I. Colle, brouwer, Thielt. Bijgevoegde gezworenen. MM. A. De Mansart. staatsgepensionneerde, Brugge. H. Van Sieleghem, notaris, id. E. Van Pottelsberghe de (la Potterie, grondeigenaar, id. E. Van den Brands, handelaar, id. Dodoriana. Koes van Riesenaelde, cen diamantje t'huis dragende dat hij voor ie mand geslagen had, heeft het geluk gehad Dortje tegen te komen. Hij gelooft met eene scheeve gezien te hebben dat Dortje maar in 't geheel niet meer en zweette en dat hij integendeel een gezicht trok gelijk een uil in een gotegat. Hij besluit daaruit dat zij no eerste bolwassching een goed uit werksel heeft gehad en hij durft zich diens- volgens aan al de zweeters aanbevelen voor zijne hostetooze bewasschingen. Zich te bevragen bijKoes Van Riesenaal- de, diamantslager, bolwasscher, Raadsel- Straat, te Nieuwkerke. Oostackersch Nieuws. Wij lezen in den Observatoire du Presbyière de volgen de belangwekkende tijdingen: Oostacker, October. Een troep Zoeloes is dezer dagen alhier afgestapt. De aanvoerder der bende heet Tippo-Tip-IIoupsasa, dat in 't vlaamsch volgens men zegt, Pist Vervoet beteekent. De overgroote meerderheid be stond uit vrouwen. De koningin, een zwierig lodderig meisje, droeg den naam van Tippa- Tippa-Houplaladat in 't vlaamsch zooveel als Pierot van 7 Pasterkot bediedt. Men bemorkte nog andere lievelingen van Tippo- Tip-Houpsasa-, onder andere, de bleeke Babaflia Bassavilla en de prettige Bertja- fiha Kaijapira, welke hij vooral met zich neemt des avonds als hij van zijne patronage komt en huiswaarts keert. De verstootelin- gen waren veelal kwezels, oude tuigen in schijn, waarin Tippo-Tip-Houpsasa geen behagen meer vinden kon. De Zoeloes deden hier groote uitgaven; zoowel dat al de afspanningen hunne deuren voor een jaar sluiten kunnen, daar hunne geldkisten eivol zijn. Do tramway zal ook •en gansch trimester stil liggen. Na hun middagmaal, dat monster was, zijn zij naar 't Zoeloeland teruggekeerd. Nog van 't Modelschooltje. Piet tot Zondage had veel beter gedaan van dat pot je gedekt te laten. Welken naam verdienen de scholen dan gelijk die van Harrietje Plallekoekewaar de groote jongens met eene belle spelen, de zelve breken, gestraft worden met elk vijf- en-zeventig regels daags en elk vijf-en-twin tig centiemen om de onkosten te dekken Zonder de twee leerlingen te tellen die elk vijftig centiemen moesten afleggen! Dat zijn nu... kaloteschooltjes!!! En 't zijn bajaards hé! van naar zulke scholen te gaan 1 Koes Yan Riesenaelde weet toch alles, niet waar?... 't Is 'ne vervloekte Koes!... Meeting van 7 October, ten 4 1/2 ure na middag. Er werd eene voordracht gege ven over Garcia Moreno, voorzitter van het Equator-Gemeenebest. Als de geklopte suis van Dranoutre, Wul- verghem en andere wilde omstreken nu geene goede affairens doen, zal het toch aan de Meeting niet liegen. En de geuzen van Nieuwkerke mogen zich gesloten houden 1 lis n'ont qu'a bien se tenir! Zoeloeland. Eene draad mare luidt als volgt: Tippa-Tippa-Houplala, de gevierde ko ningin van 't Zoeloeland en gunstelinge van den vermaarden Tippo-Tip-Houpsasa, is in eenen kapkapfrut of beenhouwerij door eene harer nederigste onderdanen, Trina Parada erg beledigd geweest. Deze laatste beweert dat Tippa-Tippa de oorzaak is dat haar echhtgenoot Carlewi Paradi lortori Rostepi uit 't paleis van Genevraflesca werd verjaagd. Al de Zoeloes houden zich tegenwoordig met die euveldaad of crime de lèse-majesté bezig. Voor gelijkvormig afschrift Koes Van Riesenaelde. X. De Rodenbach'sfeesten. (Redevoe ringen op het graf). XI. Naklank. (Boekdeel van boven de 100 bladzijden, versierd met het portret van Aalbrecht Ro- denbach). Prijs: 1 fr. Men schrijft in ten bureele van dit blad. De doos met 50 dier wonderlijke Pillen kosten 1 fr. 50, verkrijgbaar in alle Apo theken. 41 Rivierstraat, Brussel, Artsenij- ber-idhundige en Geneeskrachtige dienst. Naamlooze Maatschappij der IJzeren Wegen van West- Vlaanderen. Dienst der Treinen te rekenen van ln October 1888. Afgeschafte Treinen. Nieuwe Treinen (Stoomrijtuigen). Van IJperen naar Rousselare (den Zaterdag). Van Rousselare naar IJperen (den Zaterdag). Van Komen naar Kortrijk. Van Hazebrouck naar Poperinghe. door P. P. Denys. I. De edele germaansche afkomst der Rodenbach's. II. De Rodenbach's in de omwenteling van 1830. III. De familie Jules Rodenbach-de la Houttre. IV. Aalbrecht Rodenbach en de stu dentenbeweging in het Klein Seminarie te Roeselare. V. Aalbrecht Rodenbach aanvoerder der studentenbeweging te Leuven en in het geheele Vlaamsche Land. VI. Over de Eerste Gedichten van Aalbrecht Rodenbach. Vil. Over het drama Gudrun VIII. - Ziekte, docd en begraving van Aalbrecht Rodenbach. IX. Over al de gedichten van Aalbrecht Rodenbach. Men lieeft waar voor zijn geld Elke does Zwitsersche Pillen Hertzog bevat 50 Pillen en kost slechts 1 fr. 50, het étiket draagt het zegel der Franscho Regeering. Deze Pillen bewaren lang. Hun gebruik tegen vele ongesteldheden en ziekten is algemeen gekend; het is genoeg dat de koopers er op drukken dat zij de Zwitser sche Pillen Hertzog verlangen. Oostende. Het laatste nummer der Saison d' Ostende sluit de lijst der aangeko men vreemdelingen te Oostende met een total van 31,135. In 1887 waren er 32,030 ge weest. Eene stoutmoedige poging tot diefstal in de Tentoonstelling 400.000 frank juweelen. De gauwdieven gaan voor niets meer achteruit. Het is bijzonder op de tentoonstelling dat zij het gemunt heb ben, zooals onderstaande gebeurtenis, hot be wijzen zal. Al de bezoekers van de belgische afdeeling kennen de prachtige juweelen ten toongesteld door het huis Bautmans en Hoo semans, tegenover de belgische afdeeling. Dagelijks bij de sluiting der lokalen ont ruimt een bediende van de heeren Bautmans en Hoosemans de uitstallingen plaats de ju weelen in een stevig gestolen koffer. Dit werk wordt gewoonlijk bewaakt door eenen op zichter of een der soldaten die van dienst zijn. Vrijdag avond terwijl men met de inpak king der juweelen bezig was, naderde een deftige gekleed heer, een echt gentl«man, den soldaat, die een oog in 't ziel hield, en vroeg hem met de grootste beleefdheid langs waar hij in de groote zaal der werktuigen komen kon. Met eene echt militaire beleefdheid wees de soldaat het heerschap de richting van den milddenhal en stelde zelf voor tot daar mede te gaan. De soldaat was nog geene tien stappen weg met den vreemdeling of een an dere heer, met het voorkomen van een echten baron, sprak den bediende van de heeren Bautmans en Hoosemans aan. Mijn goede heer, neem het mij niet kwa lijk, als ik u een oogenblik lastig val, maar zoudt ge mij de plaats van dezen tentoon- steller niet kunnen wijzen? (Hier toonde de man de adreskaart van eenen tentoonsteller). De bediende wendde zich tot zijnen onder vrager en terwijl hij hem de noodige inlich tingen gaf, was een derde gauwdief want het waren drie schelmen van éénen deeg langs achter bijgekomen en weg was het koffer met de 400,000 frank juweelenin de plaats had het gauwke een gansch gelijk vormig koffer neergezet. De slimmerik had echter maar eenige stappen gedaan als de bediende zich om wendde en in een oogslag begreep wat er gaande was. Zonder aarzelen vatte deze den gauwdief bij de keel en deed hem het koffer lossen. Dadelijk kwamen er langs alle kan ten toeschouwers opgedaagd en het heen en weer geloop der eerste oogenblikken was zoo groot dat de schurken er in gelukt zijn ongemerkt weg te sluipen. Toen men de koffers opende, vond men in het eene de juweelen en in het andere een hoop steenen in papieren gewikkeld De heeren Bautmans en Hoosemans mogen zeggen dat zij door het oog eener naald go- kropen zijn, want de kerels die zulken slag durven wagen kunnen niets anders zijn dan amerikaansche of engelsche gauwdieven wier behendigheid verbazend is. Lezers Mistrouwd U Vraagt bij alle Artsenijbersiders (Apothe kers), de Eenige Zwitsersche Pillen van KIM, van Genève (Zwitserland) en bij zonderlijk de Prospectus, welke zal dienen om de Kooper te verwaarborgen tegen de namaking en de navolging dier Pillen. Zij zijn des te meer noodzakelijk in alle familien en huis houdens omdat dezelve niet alleen genezen, maar een bewaarmiddel zijn tegen alle ziekten. Merk Roode grond, Switsersch Bond genootschappelijk wit kruis met initialen en de blauwe StaatsstempeL u Zilveren Hoofd Rijselstraat. Bronzen Hoofd, Rijselstraat. Café de Commerce Hondstraat. Belgische Scheur Hondstraat. Hötel de Gand, Hondstraat. Pays-Bas Elverdinghestraat. Zonne Markt. Drie Koningen Groote Markt. Kleine Zon Groote Markt. Parnassus-Hof Alfons Vandenpeereboomplaats. P3 H 21,00 15,00 13,50 19,50 00,00 8,00 3,00 65,600 7,200 700 400 00,00 8,000 151,05 20,50 14,75 14,13 19,50 00,00 7,75 280,00 24,000 10,500 100 200 00,00 7,100 15,536 Tarwe Rogge Haver Erwten Boontjes Aardappels Boter OP Opper vogel 15 fr. en 1 haas, Zijdvogel 10 en 1 koppel kiekens. Inschrijving bij Henri Adriaen, in 't Gildhof, van 1 tot 2.1/2 ure, om tot 6 ure te schieten. Inle°- 5 fr 50. terug, 5 fr. hi «gagg» II 1 De treinen vertrekkende yan Brugge naar Lichtervelde om 6 u. 00 's morg. (Stoomrijtuig). Liclitervelde - Brugge om 7 u. 25 's morg. (Stoomrijtuig). Kortrijk Thourout 9 u. 40 's morg. Thourout Kortrijk 9 06 's av. Kortrijk Thourout 6 33 (den Zaterdag). Brugge Kortrijk 6 42 's morg. (den Maandag). Kortrijk Rousselare 5 00 's morg. Rousselare IJperen 6 00 Poperinghe IJperen 7 00 's av. IJperen Kortrijk - 7 50 Komen Kortrijk 9 35 (Stoomrijtuig). Hazebrouck Poperinghe 6 10 's morg. IJperen, vertrek 6.15'«morg. Zillebeke (stiUtand), 6.21 Prezenberg (stilstand), 6.27 Zonnobeke, 6.33 Keerselaarhoek (stilstand), 6.37 Moorslede-Passchendaele, 6.42 Vierkavenhoek (stilstand), 6.50 Rousselaere, aankomst 7.00 Rousselare, vertrek 7.25 's morg. Vierkavenhoek (stilstand), 7.35 Moorslede-Passchendaele, 7.48 Keerselaarhoek (stilstand), 7.48 Zonnebeke, 7.58 Frezenberg (stilstand), 8.03 Zillebeke, (stilstand), 8.09 IJperen, aankomst 8.15 Komen, vertrek ,7.30 's avonds. Wervick, 7.39 Meenen, 7.51 Wevelghem, 8.01 Kortrijk, aankomst 8.15 Hazebrouck, vertrek 6.46 's avonds. Caestre, 7.00 Godewaersvelde, 7.17 Abeele. - 7.40 Poperinghe, aankomst 7.50 rozgg»-5rSr<$^832S5ne Om aan het verzoek van onze lezers te voldoen zullen wij van heden af wekelijks de boden mede- deelen, welke in onze stad hunne standplaats hebben. Nieuwkerke, bode P. Bodein. Vertrek: Woensdag en Zaterdag, om 11/2 ure. Nieuwkerke, Mallepost. Vertrek uit IJperen 's morgens om 6 ure, 's middags om 12 1/2 ure. Aankomst in IJperen 's morgens om 10 1/4 ure, 's namiddags om 4 1/4. Neérwaesten, bode Zaterdag, vertrek om 12 ure. Hollebeke, bode Ch. Durie. Zaterdag, vertrek om 11/2 ure. Metsen, Mallepost. Vertrek: alle dagen om 11 1/2 ure's morgens; 's namiddags om 5 ure. Westroosebehe, bode Ch. Verfaille. -Zaterdag: aankomst om S ure, vertrek om 2 ure. Passchendale, bode Verbeke. Woensdag en Zaterdag, vertrek om 2 1/2 ure. Moorslede, bode L. Tanghe. Woensdag en Zaterdag, vertrek om 2 1/2 ure. Houthulst, bode Facquet. Zaterdag aankomst om 9 ure, en vertrek om 1 ure. Nieuwkerkebode Henri Bodein. Den zater dag, Dinsdag en Donderdag aankomst om 9 ure en vertrek om 1 ure. Kemmel, bode W. Vennem. Den zaterdag en woensdag aankomst om 9 ure en vertrek om 1 ure. Merchem, bode Syssau. Den zaterdag aan komst om 8 ure en vertrek om 1 ure. Zandvoorde, bode Desmarets. Den zaterdag aankomst om 8 ure, vertrek om 3 ure. Dranoutrebode Derycke-Verhaeghe. Den zaterdag aankomst om 10 ure, vertrek om 2 ure. Veurne, Mallepost. Vertrek uit IJperen: 5-50 's morgens, aankomst 10-10 m. 's Namiddags, vertrek ten 4-30 m. In de wintermaanden, vertrek uit IJperen ten 2-30 m. Rousbrugge, bode Bustraen. Vertrekt den zaterdag om 2 ure namiddag. Gheluveltbode Vandenberghe. Donderdag en zaterdag vertrek om 3 ure. Wkrvicq, bode De Mol. Vertrekt den zaterdag om 2 1/2 ure. Roeselare, bode Revnaert. Donderdag en zater dag vertrek om 2 1/2 ure. Staden, bode Vanheule, Zaterdag, vertrek om 1 ure. 00 00 00 Sh O O -+-» O O co *-s M 00 00 co X2 O -4-> O O middenprijs per 100 kilo Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil. Verkochtte Kwantiteit GRANEN, ENZ.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1888 | | pagina 3