ORGEL, Krijgsfeesten. Examen. Registratie en Domeinen. Maatschappij Bekwaamheidskiezers. SGHOONBN GOEDEN KLEIN ORKEST Burgerstand der stad Poperinghe. W estnieuwkerke. Wielrijdersprijskamp te Oostende. VERSCHILLENDE TIJDINGEN. De heeren Luitenant-Kolonel-Bevelhebber en Officieren der Rijschool hebben ons deze week op twee heel mooie ruiteisfeesten ont haald, die een buitengewoonen bijval geno ten hebben. Maandag was de eerste dag. Om 2 1 2 ure begonnen de loopstrijden, ingericht op het Polygone veld en opgeluisterd door 't mu ziek van Zonnebeke, onder het kundig be stuur van M. E. Iweins. Een groote menigte was toegestroomd en eene lange reeks rijtui gen trokken er naartoe. Het zij ter eere der inrichters gezegd dat er eene afgeslotene plaats was, waar de armen en behoefügen kosteloozen toegang hadden. Niemand was dus uitgesloten en rijken, welstellenden en armen konnen er gelukmatig van genieten. Daar kregen wij te zien: 1° Een platte loopstrijd door de on- derrichtings-onder-officieren (1600 meters) Openingsprijs, behaald door: 1. M. Fonson, 2. M. Decoster, 3. M. Demeyer. 2° Eene platte loopstrijd door de on derofficieren (de zuivere rassen uitgesloten), (1600 meters). Prijs van de Polygone, be haald door: 1. Luitenant Smits, 2. M. Belot, 3. M. Janssens. 3° Loopstrijd met hagen, door onder- richtings-onderofficieren (1800 m.), behaald door: 1. M. Capelle, 2. M. Delrée, 3. M. Boon. 4° Loopstrijd met hagen, door officie ren (1800 meters), behaald door1Luitenant Smits, 2. M. Belot, 3, M. Oosterieth. 5° Eene platte loopstrijd door officie ren zuivere rassen), (1500 meters), behaald door: 1. M. Belot, 2. M. Lecointe, 3. M. de Kerkhove. 6° Een loopstrijd, (300 meters op stap. 800 in dratloop. 800 ia galop). Tally-ho door.officieren. Behaald door M. Oosterieth, 2. M. Belot, 3. M. Janssens. De. prijzen werden voor eiken loopstrijd hevig betwist en dat zegt genoeg om te too- nen hoe aantrekkelijk en genotvol dat de eerste feest was. Wij vernemen zooeven dat er op 24 dezer opnieuw een zoo mooi ruiterfeest door de Rijschool zal gegeven zijn te Zonnebeke- Polygone-veld. Mag 't even goed gelukken Er zal geen volk ontbreken. 's Anderdaags, Dinsdag, weeral om 2 1/2 ure had het 2de feest in het arsenaal plaats. Het muziek der Weezenjongens luisterde dat feest op. Onnoodig te zeggen dat er daar nog meer aantrekkelijkheid, nog meer vermaak was. Ook had dat 2de feest weer eene ont zaggelijke menigte uitgelokt, die door uit nemend aangenaam den tijd verdreef. Daar genoot men, behalve eenige lieve muziek stukken, een heel merkwaardige gezament- lijke oefeningen, onder 't bestuur van den moedigen heer Ll Hagemans die er een hand je van heeft om zulke feesten in te richten, en ten slotte de prijsuitreiking, de prijzen werden den overwinnaren met eene gewone weldoende lieftalligheid door Mevrouw Van Iseghem, gemalin van den heer kolonel be velhebber der school, ter hand gesteld, onze innige bcdankingen aan den heer en aan zijne beminnelijke gade. In de tusschenpoos vereenden de heeren officieren die jegens het schoon geslacht al toos hoffelijk zijn, de dames met eene heele aangename verrassingzij boden haar allen een zeer mooi rczentuillje aan, of die lieve dames er over gevleid en tevreden waren hoeft niet gezegd te worden In een woord, het was een uitnemend schoon en welgelukt feest, dat iedereen op perbest bevallen heeft. Hulde dus aan den minzamen heer Van Iseghem, bevelhebber der Rijschool, en aan zijne heeren officieren, die alles zoowel weten te beredderen die hun vernuft, hunne krach ten, hun.ie handigheid, hunne moeite en alles waarover zij beschikken zoo bereidwillig ten dienste stellen hunner medeburgers en dieniets verwaarloozen, niet onverlet laten, geene kosten ontzien om ons op een aange naam feest te onthalen, waar alles tot in de minste bijzonderheden opperbest gelukt is en op eene uitstekend keurige wijze geschikt, geregeld en ui'gevoerJ werd. Aan hen allen onzen besten en hartelijk- sten dank Wij vernemen met genoegen dat de heer Leopold Merghelynck, zoon van onzen acht baren Arrondissements-Gommissaris, oud leerling van ons stadscollegie met goeden uitslag de eerste proef van zijn examen in wijsbegeerte en letteren heeft gedaan. Wij bieden den jongen student onze gul- hartigste gelukwenschen aan. De heer Bogaert, ontvanger der registratie en der domeinen te Yperen, is ontvanger benoemd der registratie te Brussel. Zondag, 10 Juli, om 8 ure maandelijksche prijskaarting in de Vischmijn, bij Leopold Huyghebaert. trompetten, lö SA&'iïlS, cylinders, aan zeer voorcfselige con iïtien te koo- pen, 78, Dixmuidesiraat, Yperen. BURGERSTAND. van den 1 tot den 8 Juli 1892 Geboorten. Mannelijk geslacht 7. Vrouwelijk id, 2. Houtman Marie, 23 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Rijselstraat. Vermeulen Pierre, 80 jaar, zonder beroep, echtg. van Carpentier Flore, Meenenstraat. Dezwarte Virginie, 26 jaar, naaister, on gehuwd, Meenenstraat. Meerlandt Marie, 51 jaar, zonder beroep, weduwe van Loosbergh Gustaaf, St Jacobs- straat. Vandooren Marie, 77 jaar, zender beroep, weduwe van Roffiaen Leonard, Grimminck- straat. Vandecasteele Désiré. 75 jaar, zonder be roep, weduwaar van Amelia Lamaire, Lom- baartstraat. Kinderen beneden de 7 jaar Mannelijk geslacht 1. Vrouwelijk id. 1. van den 1 tot den 8 dezer maand HUWELIJKSAANKONDIGINGEN Jules Lebbe, landbouwer te Poperinghe en Felicie Comeyne, landbouwster te Reninghe. GEBOORTEN Mannelijk. 6 VROUWELiJk. 1 HUWELIJKEN. Charles Verlie, schoenmaker en Emma Sterchler, naaister, beide te Poperinghe. Remi Vandamme, werkman en Marie De- quidt, naaister, beide te Poperinghe. CyrilleVanhee, dienstbode en Silvie Bouter kantwerkster, beide te Poperinghe. Gustave Truwant, schoenmaker en Flora Bruynooghe, kantwerkster, beide te Pope ringhe. Charles Louwyck, strooidekker te Elver- dinghe en Rosalie Dewippe, werkster te Po peringhe. STERFGEVALLEN. Quaghebenr Ambrosius, 74 jaar, werk man, echtg. van Maria Sohier, wijk K. De Baene Cesar, 76 jaar, kuiper, echtg. van Rosalie Pardieu, Casselstraat. Kinderen beneden de 1 jaar. Mannelijk. 1 Vrouwelijk. 2 WESTOUTRE. Daar Jan in de onmogelijkheid is om alle dage naar Westoutre op te trekken, zoo zul len zijne achtbare lezers zich dezen keer moeten vergenoegen met het lezen der depê- chen welke Basile hem gezonden heeft. Maandag, om 1 ure begint de groote diner, gevolgd door eene braspartij bij Basile, zijn uitgenoodigd al de smeerbuiken uit den om trek, zoo vinden wij er onder ander: Baes pannekoeke van Reningelst en Bombuik van Locre. Onnoodig te zeggen dat die getrouwe navolgers van Christus zeer el gesmuld en gesmeerd hebben, en dit alles voor de gratie gods en het welzijn van hun buikske. Onder den diner loopt het gesprek over Jan straal; Jammer, zegt bombuik van Locre, dat Jan die altijd zoo bedienstig is, mij nog geen bezoek gebracht heeft. Ha 1 hazeggen hierop pannekoeke en Ba sile, beklaag er u maar niet om want die duivelsche Jan weet alles en vertelt soms meer dat ge zelf wel wenscht. Ho! hol zegt Bombuik, van mij zou hij toch niet veel kunnen vertellen, ik heb er maar eene, en dat is de schoone dochter, iedereen weet dit te Locre. Basile. (luid) Gij zijt wel gelukkig, (inwen dig). En ik die er misschien meer dan eene dozijn heb! moest jan dit eens weten hij is in staat alles uit te brengen en dan zal men mij uitlachen. Intusschen hoort men Julie in den keuken zingen. Wijze: Jan Smet. Op het einde van den diner, komen de zusterkens, Basils lieve geburen die geluk kige drinkebroers eenige lieve liedekens voorzingen welke op hen zulk groot effekt maken, dat zij zich aan tafel mogen bijzitten om de lekkere wijnen te proeven. Wat er nu verders in deze braspartij gebeurd is, heeft Basile aan Jan niet laten weten. Zeker is het dat er vele met roode kaken en ge frommelde kleederen naar huis trokken. Om 3 ure groot Concert. Onnoodig te zeg gen dat er bijzonder veel volk naartoe ge trokken is om dien wonderbaren, miraku- leuzen, liberalen drapeau te bewonderen, welke daar tentoongesteld was. Ook werd dit feest opgeluisterd door de koninklijke fanfare van Westoutre, 1® prijs in de excel lentie te Lapscheure (getuige der veertig me- daillen welke zij verdiend hebbenniet). 'T was waarlijk kurieus om hooren. Dinsdag groote dienst voor het welzijn van de beurze van Basile, en voor dit van het vaderlandwant geld gaat voor all s en duivelszak is nooit gevuld, daarom is het dat men de laatste centen der armen gaat afschooien om de overgroote coffre-forts, waarin reeds zoovele millioenen liggen, nog altijd meer en meer te vullen. De volksfees ten gegeven door de leden der beide congre gatiën zijn tamelijk goed uitgevallen vele dier jonge ringstekers zijn goed gelukt in hunne eerste proef en beloven heel sterk te worden In dit vak. Wat de koordedansters betreft, zij moeten nog veel voortgang doen en Basile zal er eenige bijzondere lessen moeten geve a Om 8 ure solemneele intrede der katho lieke stemmers welke naar Yperen het va derland zijn gaan verdedigen. Ditmaal heb ben zij niet diep in den wijngaard des heeren gezeten. Welk verschil 1 in de provinciale kiezing overtraden zij de wet op de open bare dronkenschapmisschien lag hun nu Brussel op de maag. Woensdag in de cirque was er veel volk, en niet zonder reden, iedereen was kurieus om de toeren dier amazonen te zien, en waar lijk het was de moeite waard. Zij rijden met gemak, hunne houding is lief en bevallig, zijn zeker en ervaren in het springen, in een woord, ware artisten, welke waardig zijn te flgureeren te Brussel in eene groote cirque. Maar eere aan wie eere toekomt, dus Basile proficiat, dat lof u toekome, wijd en zijd zij uw faam geprezendat ge een be kwame rijder zijt en dit aan anderen kunt aanleeren is nu algemeen bekend. Ook is iedereen van gedacht dat uwe plaats te Westoutre niet meer is, maar dat gij waar dig en bekwaam zijt om aan het hoofd eener rijschool geplaatst te worden. Om te sluiten ziehier den toestand der drie kermisdagen: in het algemeen weinig of geen volk vergeleken bij vroeger jaren en dit door den dwang van Basile. Des avonds was de plaats als geschuimd, enkel zag men er eene nieuwe soort van volk op zwier gaan, namelijk congreganistjes en kwezels, deze zijn bang op den dag op straat te ko men, maar 's avonds is de duivel ontbonden. Zoo hebben er bijzonderlijk twee of drij van die zuivere congreganisten, met hun heilig maagdedom uitgemunt om 's avonds op zwier te gaan, en diezelve durven dan nog anderen aan Basile overdragen. Opgepast zulle o? Jan zal u ook eens komen vinden en dan zult ge misschien niet meer lachen. Jan Straal. Vervolg en slot bij veertien dagen. Door plaatsgebrek, zijn wij genoodzaakt eenen artikel, over de handelwijze van zeke ren zatlap-flambeeuwlekker, Ldie verscheidene malen, den verkooper van 't Weekblad aangerand heeft, tot binnen acht dagen te verschuiven, of zal de policie er in tijds vooren zorgen Alsook een artikel uit Reninghelst en Voormezeele kan maar binnen acht dagen overgenomen worden. De Redactie. Zondag 3 u. 55. Vélocipedenprijskamp. 1® prijs, 500 fr., aan M. Trentlivres, ver trek uit Parijs om 11,45 ure, duur 19 uren. 2® prijs, 300 fr. aan M. Beriier, vertrek uit Parijs om 8 u., aankomst 1 u. 15 m., duur 19 u. 15 m. 3® prijs, 200 fr. aan M. Gruz, vertrek uit Parijs om 6 ure, aankomst 2 u. 20 m. duur 20 uren. 4e prijs, 150 fr. aan M. Eunig, vertrek uit Parijs om6u,, aankomst 3 u,, duur 21 u. 5® prijs, 140 fr. aan M. Mangot, vertrek uit Parijs om 4 u. 45 m., aankomst 3 u. 44 m., duur 22 uren. 6® prijs, 130 fr., aan MM. Ducom en Vil- laume, vertrek om 6 1/2 u. en 8 ure., aan komst 3 u. 16. Telegram om 4.50 De 7® prijs wordt verdeeld tusschen de twee die zesde kwamen. 8® prijs, 110 fr. aan M. Victory, vertrek om 8 u. 1/2, aankomst om 3 u. 32, duur 19 u. 1/2. 9® prijs, 100 fr., aan M. Bernadat, ver trokken om 8 u. 1/2, aankomst om 4 u. duur 19 1/2. 10® prijs, 100 fr., aan M. Domptet, ver trokken om 8 u 1/2, aankomst 4 u. 18, duur 19 u. 48. Maagziekte. Poperinghe, 29 October 1889. Ik kan niet genoeg de voortreffe lijkheid uwer Switsersche Pillen aan lfr. 50 de doos loven; dezelve hebben mij den eet lust teruggegeven en van eene langdurige maagziekte genezen. Ik raad alle zieken aan deze Zwitsersche Pillen te gebruiken. (Handteeken gewettigd). (46) H. Fuytynck, politiedienaar. Een milliard. Een milliard in fran ken weegt 5 millioen kilos. Voor verzendin gen te land zou men 2,080 wagens noodig hebben met vier paardenbespannen. Te wa ter, een schip gebouwd naar de grootte van Noach's ark, die 306 voeten lang, 50 breed en 30 diep was. Als men op eenen rang stuk ken van eenen frank zet op eene breedte van 4 meters, hetgeen de breedte is van onze pu blieke wegen, men zou er eene lengte van 132,250 meters mede bedekken, of meer dan den afstand van Brussel tot Duinkerke. Eene lijn gevormd door een milliard stukken van een frank zou 24 millioen meters lang zijn, dat is te zeggen, 750 mijlen meer dan de helft van den omtrek der aarde. Ten laatste, als het milliard had opgesloten geweest, van den tijd Onzer Zaligmaker'» geboorte, in een machien, uitwerpende een stuk van één frank elke minuut, het zou voor het te ledigen, nog gedurende omstreeks zeven en twintig jaren moeten werken. Deze juiste berekenin gen zijn gedaan voor eenige maanden, door een ongeneesbare uit het hospitaal van Pa rijs, hij had aamborstige en rumatieke pijnen zijn naam is Peter Moulinard, vroeger be hanger. En, het zonderlinge van alles was, dat, volgens de Parijsche bladen hij weder begon te werken. Hij had zich goed bedacht en was verzekerd dat, indien hij het geld had bespaard dat hij aan medecijnen en vruchte- looze behandelingen voor zijn lijden verkwist hadverre van als last tot de openbare wel dadigheid te zijn, hij thans eene kleine rente had kunnen koopen en zeker een veel beter leven in zijne geboorteplaats had kunnen heb ben Gelukkiger dan den armen rekenkun dige, M. Hendrik Grootjans, eigenaar te Hoxem-Cumptich Brabant, schrijf ons onder bekrachtigd handteeken hetj volgende t Ik verklaar met groote dankbaarheid dat, na gedurende lange jaren aan Rhumatiek gele den te hebben ik, die zeven en vijftig jaren oud ben, gansc*h genezen ben door de Prairie Bloem en Sequah's Olie. Het middel van gereedmaking Sequah's vindt men in alle de apothekeryen. (3) "st-tt Overlij (lens. «««==5!— Jan straal, jan straal, jan straal die moet er wezen, jan straal, jan straal, jan straal die moet er zijn. —a—11 i i< ii

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1892 | | pagina 2