VAN IJPEREN EN HET ARRONDISSEMENT. PolitiekNieuws-, Handels- en Annoncenblad. DE ONNOOZELE. Achtste jaar. Zaterdag 25" November 1893. Nummer 48. KIEZINGEN Werkrechtersraad van Yperen KIEZINGEN Werkrechtersraad van Yperen De liberale eensgezindheid Abonnementsprijs voorop betaalbaar: 3 50 fr. per jaar voor de stad. 3 fr. voor den buiten. Per 6 maanden: 1 fr. 75. Annoncen: 15 cent. per drukregel. Rechte lijke eerherstellingen: 1 fr. per regel. - Akkoord per jaar of per maand. 10 centiemen per nummer. Afzonderlijke nummers voor artikels, enz. 8 fr. per 100. Alle berichten van verkoopingen of andere bekendmakingen ten bureele dezer gedrukt worden eens gratis ingelijfd. I)«annoncen voor België, ter uitzondering der beide Vlaanaeren, alsmede die voor. het buitenland worden ontvangen ioor den Office de Publicité, Magdalenastraat, Brussel. Men wordt verzocht alle hoegenaamd® artikels uiterlijk tegen Vrijdag middag vrij ea onderteek end toe te zenden. Artikelen ongeteekend of personnaliteiten bevattende .worden nie. opgeu-omen. van den van den 3 December 1893 Vergadering der bazen-kiezers. BERICHT. De Voorzitter van het hoofdbureel bericht de Heeren Kiezers dat hij de voorstellen van kandidaten zal ontvangen, hunne aanneming en de lijsten der getuigen die zij zullen aan geduid hebben, ZONDAG, 26 en MAANDAG, 27 NOVEMBER 1893, van 1 tot 4 ure des namiddags, in het Stadhuis van Yperen. Deze tijd verstreken zijnde, zal geene voor stelling en aanneming van kandidaten en geene aanduiding van getuigen meer ont vankelijk zijn. Te rekenen van 29 November 1893, zul len de kandidaten zeiven, alsook de kie zers die ze voorgesteld hebben, mededee- ling kunnen nemen der offlcieele lijst der kandidaten. Yperen, den 18 November 1893. De Voorzitter, Boa Surmont de Volsberghe. Onderrichtingen nopens de kan didaturen. De kandidaten moeten voorgesteld worden ten minste vijf volle dagen vóór dezen waar op de stemming moet plaats hebben. De voorstellingen moeten onderteekend zijn door 25 kiezers ten minste. Zij worden afgegeven door drij der onder teekenaars, aan de Voorzitter van het hoofd bureel, die er ontvangstbewijs van aflevert. Zij geven de namen en voornamen op, woonplaats en bedrijf der kandidaten, als ook der kiezers die ze voorstellen. Zij dragen de dagteekening. Zij bevatten eene afzonderlijke opgaaf der bediening van werkend lid of bijgevoegd lid, aangevraagd door de voorgestelde kan didaten. 2d9 Vervolg. Zij wilde het huis niet betreden van den man, die haren overleden echtgenoot verstoo- tenhad; maar de gedachte aan haar kind kwam weldra bij haar op: om zijnentwil moest zij eene poging wagen die haar tegen de borst stuitte; doch die, zoo zij gelukte, hem de erfenis, die zijnen vader ontzegd was, kon wedergeven. Bleék en bevend, doch fier en moedig, ging Edith den volgenden dag, met haren Robert op den arm, op weg naar de woning van den heer Livingstone. Zij werd dadelijk in de kamer van den ouden man toegelaten, die aan tafel zat te lezen, terwijl mevrouw Archer zich met naaiwerk bezig hield en haar zoontje Karei, een aanminnig kind van drij jaren, op den vloer zat te spelen. Zoodra men de deur had geopend, liep of liever wankelde Edith naar haren schoonva- vader toe. Hare vastheid en geest dreigde haar te begeven, toen zij het kind op zijne knieën plaatste met de woorden Dat is zijn kiad. De kandidaten worden ingeschreven in alphabetische volgorde. De voorgestelde kandidaten nemen de kan didatuur aan, hetzij mondelings, met zich in persoon bij den Voorzitter van het hoofd bureel aan te bieden, vergezeld door twee getuigen, hetzij door eene geschrevene en onderteekende verklaring, die den Voorzit ter overhandigd wordt. De aanneming eener kandidatuur moet bestatigd worden op het oogenblik der over handiging van de voorstelling. Deze aanneming bevat de bevestiging door de kandidaten gedaan, dat zij de vereischte hoedanigheden bezitten van kiesbaarheid. van den van den 3 December 1893. Vergadering der werklieden. BERICHT. De Voorzitter van het hoofdbureel bericht de Heeren Kiezers dat hij de voorstellen van kandidaten zal ontvangen, hunne aanneming en de lijsten der getuigen die zij zullen aan geduid hebben, ZONDAG, 26 en MAANDAG, 27 NOVEMBER 1893, van 1 tot 4 ure des namiddags, in het Stadhuis van Yperen. Deze tijd verstreken zijnde, zal geene voorstelling en aanneming van kandidaten en geene aanduiding van getuigen meer ont vankelijk zijn. Te rekenen van 29 November 1893, zullen de kandidaten zeiven, alsook de kiezers die ze voorgesteld hebben, mededeeling kunnen nemen der offlcieele lijst der kandidaten. Yperen, den 18 November 1893. De Voorzitter, R. COLAERT. Onderrichtingen nopens de kan didaturen. De kandidaten moeten voorgesteld worden Meer sprak zij niet. Hare tranen zegden het overige. Het was doodstil in de kamer. De heer Livingstone en mevrouw Archer hadden Edith Blair van vroeger dagen wel herkend, zoodra zij binnentrad maar geen van beiden kon een woord spreken, voordat de kleinzoon op des grootvaders knie zat. Mevrouw Archer durfde het langdurige stilzwijgen, gedurende dat haar vader het gelaat van den kleinen Robert beschouwde, niet afbreken, Terwijl hij in die trekken meer en meer die van den zoon herkende, dien hij had verloren, vulden zijne oogen zich met tranen en namen zijne anders ijs koude trekken eene uitdrukking van liefde aan. Eindelijk zijn ouderdom, de tijd die verloopen was, de wederwaardigheden die hem in zijn leven reeds hadden getroffen, in een woord alles vergetende, scheen zijne verbeelding hem den gelukkigen dag voor oogen te brengen, waarop hij zijn eenigen zoon voor het eerst aan het hert drukte. "Robert? Robert! snikte hij: "mijne dochter, voegde hij er bij, terwijl hij de weenende vrouw, die aan zijne voeten lag, de hand reikte. Edith had een beschermer, eene familie en fortuin verworven, zoo voor haar als voor ten minste vijf volle dagen vóór dezen waar op de stemming moet plaats hebben. De voorstellingen moeten onderteekend zijn door 25 kiezers ten minste. Zij worden afgegeven door drij der onder teekenaars, aan de Voorzitter van het hoofd bureel, die er ontvangstbewijs van aflevert. Zij geven de namen en voornamen op, woonplaats en bedrijf der kandidaten, alsook der kiezers die ze voorstellen. Zij dragen de dagteekening. Zij bevatten eene afzonderlijke opgaaf der bediening van werkend lid of bijgevoegd lid, aangevraagd door de voorgestelde kan didaten. De kandidaten worden ingeschreven in alphabetische volgorde. De voorgestelde kandidaten nemen de kan didatuur aan, hetzij mondelings, met zich in persoon bij den Voorzitter van het hoofdbu reel aan te bieden, vergezeld door twee ge tuigen, hetzij door eene geschrevene en onderteekende verklaring, die den Voorzit ter overhandigd wordt. De aanneming eener kandidatuur moet be statigd worden op het oogenblik der over handiging van de voorstelling. Deze aanneming bevat de bevestiging door de kandidaten gedaan, dat zij de vereischte hoedanigheden bezitten van kiesbaarheid. De bladen onzer tegenpartij, die deze dagen nog zoo onbeschoft stout spraken en met de liberalen den spot dreven, omdat deze verdeeld en diens volgens zwak zijn spreken sinds eeni- ge dagen verscheidene tonen lager. En nu alles schijnt te laten voor zien dat de Fédération libérale en de Fédération Progressiste, die de twee groote groepen van het liberalism uitmaken, het eens zullen "worden om een groot liberaal Congres te be roepen, zijn die bladen als met angst haar kind. Haar hert was te vol, te zeer overstelpt van vreugde, dan dat zij een woord kon uitbrengen. Zij kon alleen de hand van haren schoonvader met kussen be deken. Intusschen zat Robert stil op de knie van zijnen grootvader, zonder eenige vreugde of vrees te doen blijken. Zult gij mij liefhebben vroeg hem de oude man. Het kind hief het hoofd op, doch gaf geen antwoord. Verstaat gij mij niet? Ik wil uw vader zijn. Ik wil uw vader zijn, herhaalde de arme knaap op zacliten toon. Verschoon zijne beschroomdheid, zeg de zijne moeder, hij heeft nog bijna nie mand anders gezien dan mij en is ook nog jong; hij is bevreesd voor vreemde men- schen; doch hij zal weldra uwe liefdevolle woorden verstaan vader. Intusschen had mevrouw Archer het kind, waarin zij reeds een mededinger voor haren zoon zag, nauwkeurig gadegeslagen. Zij vestigde hare blikken zoo strak op hem, als of zij in zijn hert wilde doordringen. Terwijl zij hem beschouwde, fonkelden hare oogen: j en schrik geslagen. Zij lachen niet meer. Fini de rii e Zij tarten en zwetsen niet meer, neen, zij beginnen integendeel alarm te roepen tot hunne eigene vrienden en hen te bidden en te smeeken al hunne machten samen te trekken =-, dit wil zeggen zeiven eensgezind blij ven, om met meer zekerheid den strijd te kunnen aangaan. Deze ongerustheid, dit noodschreeu wen van de clericale pers is voor ons een goed teeken't is vooral voor de gene die gelast zijn met de onderhan delingen, om al de liberale krachten te vereenigen en tot een enkel kloek en sterk leger in te richten, eene aan moediging om hunne taak met kracht dadigheid en onverpoosd voort te zetten en tot een goed einde te bren gen. De openbare meening verwacht dit van hen; zij rekent er op. In het belang van de liberalism en om dezes zegepraal te verzekeren, is het dan ook de plicht van hen die zich onze leiders noemen, geene po gingen onverlet te laten zelfs weder- keerig de noodige toegevingen te doen. om te geraken tot eene ver standhouding, vooral op het gebied en in het vooruitzicht der kiezingen, die met rasse schreden naderen. Daarom geen woorden gesproken of geschreven, geene daden verricht, zoowel van den eenen als van den anderen kant, die krenkend of kwet send zouden kunnen zijn en oorzaak van het mislukken der onderhande lingen. Bij dit laatste heeft onze partij haar mond was half geopend en zij hield den adem in, als iemand die eene groote en blijde ontdekking doet. Zij wendde hare blikken niet van hem af. Hoop, twijfel en verachting waren achtereenvolgens op haar gelaat zichtbaar. Eindelijk scheen de kracht van hare jaloezie aan hare inzichten helder heid te hebben verschaft. Zij smoorde een triomfkreet in haar hert. Zij stond op, wierp ongemerkt een verachtenden blik op Edith als op eene reeds overwonnene vijandin en, terwijl zij hare gewone ondoorgronde lijke manieren weder aannam, kwam zij nader en verwelkomde met de meeste beleefd heid de vrouw, in wie zij inderdaad zulke gevaarlijke tegenpartij niet zag. Edith poogde te glimlachen en beantwoor de hare toespraak met al de hertelijkheid van eene zuster.. Hoe kon zij, die in haar geheele leven niets dan liefde gekend had, ook den haat vermoeden van deze wolvin in de gedaante van een lam? De heer Livingstone ging weinig tijds daarna uit om een boodschap te verrichten, en de beide vrouwen met hare kinderen brachten het overige van den dag te zamen door. (Wordt voortgezet.) HET WEEKBLAD

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1893 | | pagina 1