AANBESTEDING PIANO VERKOOPING Gruis en Bakkerskolen. GÜSTAAF MAILLIARD a Brand in het ministerie van Bin- nenlandsche Zaken. Sluiten der verschillige jachten. VERSCHILLENDE TIJDINGEN. Geneesmiddel tecreii de hoest. Klits-klets. op Maandag 4 December 1893, Burgerlijke Godshuizen Vrijdag ln December 1893 OPENBARE Vleesch, Rijst, Stovekolen en Gist Eene goede en schoone TE HUREN OP TE KOOPEN. Bij Karei Deweerdt VENET1AANSCHE LANTEERNS De storm in 't kanaal. 200 dooden. De vuurtoren van Kales omgerukt De storm woedt op wreede wijze in 't ka naal. Het schip Hampshire is gezonken. 21 man der ekwipagie zijn verzwolgen. Men rekent dat meer dan 200 personen in den storm het leven lieten. Uit Kales seint men dat een rukwind den vuurtoren aan 't oosten heeft omgeworpen; de havendam is op eene lengte van 200 me ters weggespoeld. Op de kusten van Frankrijk woedt de storm met gelijke kracht. De wind loeit op wreede wijze honderden booten zijn in gevaar. Een vrij hevige brand is van deze week uitgeborsten in het hotel van den heer mi nister van binnenlandsche zaken, Wetstraat. Het vuur ontstond in de kamers van den heer de Burlet, gelegen op de eerste verdie ping en op straat uitgevende. Men denkt dat het tapijt van den grooten salon door de calorifère in brand zal gekomen zijn. Het vuur heeft langen tijd gesmeuld, zonder dat iemand iets bemerkte. Gelukkiglijk sprong eensklaps eene ruit, waardoor een dikke rook naar buiten drong. De koetsiers die in de Wetstraat stonden, gaven de eersten het alarm. De heer de Burlet, die zich in de Ka mer bevond, snelde onmiddellijk toe gevolgd door den heer Beernaert en verscheidene politieke vrienden. De twee ministers liepen naar boven om zich rekenschap van het ge vaar te geveri, maar het personeel had den brand reeds gedeeltelijk uitgedoofd bij mid del der bluschtoestellen welke in alle minis teries aanwezig zijn. Nogtans bleef een dikke rook door de ven sters van den salon slaan. Eene talrijke menigte vervulde weldra de plaats, want de tijding had zich bliksemsnel door Brussel verspreid. De pompiers waren te 4 u. 5 m. ter plaats; twee stoomspuiten hebben ge werkt en in een kwaart uurs was alle ge vaar voorbij. De ordedienst werd bestuurd door den heer Bourgeois, oppercommissaris. Onder de aanwezige overheden bemerkte men: De heeren generaal Brassine, minis ter van oorlog, generaal Nicaise. Buis, bur gemeester en talrijke officieren. De schade is nogal aanzienlijk. De patrijzenjacht, zal na 15 november, op houden toegelaten te zijnde jacht op de hazen, fezanten, kwakkels, hazelhoenders, riethoenders of kwakkelkoningen en kor- hanen, alsook de jacht met den hazewind na 31 december aanstaandede jacht op de ree bokken, herten en damherten na 31 januari 1894 en deze op waterwild, zooals de wilde eendvogels, kievitten, watersneppen, lapers, pluivers, enz., na den 15 april. De konijnjacht, bij middel van beurzen en fretten, blijft ten allen tijde (toegelaten, de jacht met vuurwapens, in de bosschen tot en met 31 januari 1894. Houden ieder jaar op, de jacht en het vangen der vogels, toe gelaten te zijn na 30 november. In geval van sneeuw, is het verboden in open veld te jagen welke ook de hoeveelheid van sneeuw zij die den grond bedekt; de jacht blijft echter toegelaten in de bosschen alsook op het waterwild, langs de zeekust, in de moerassen en op de stroomen en rivieren. Het is verboden, na den derden dag van het sluiten der jacht van eene wildsoort, dezelve te voeren of rond te venten. Nochtans zijn handel en vervoer van ze kere wildsoorten, die in het land niet voort telen, en die de kooplieden uit den vreemde doen komen, ten allen tijde toegelaten; onder dit wild motten, onder andere, gerekend worden het rendier, de witte haas vau Rus land, de boschsnep, het sneeuwhoen of witte patrijs, de patrijs van Virginië, het groote korhoen, het Schotsche boschhoen, de roode patrijs, de Amerikaansche collin, alsook de uitheemsshe vogels en de vogels voor kooien en verzamelingen, zooals de fazant Lady Amberst, de vergulden en de verzilverde f rzant en al de andere vogels die, in België, niet ia 't wild leven. De looiende honden voor de jacht met het geweer mogen alleenlijk tot den 31 de cember g?bruikt worden; na dien datum is het gebruik dezer honden slechts nog tot 15 april 1894 toegelaten voor de loopjacht, in troepen, en zonder vuurwapens. De wereld is vol ellende - zegde de predikant. Opperbest, kroeder, maar gij hebt vergeten te zeggen dat een groot deel dezer ellende, die onder den vorm van flerecijn de zenuwziekte voor komt, kan vermeden worden door het ge bruik van den ouden vriend de St. Ja cobs Olie die spoedig en met zekerheid werkt. Eene uitwendige toediening geneest de ziekte, het is zoo zeker als de zon schijnt. Zij werkt als bij betoovering; zij dringt diep in, en geraakt tot den zetel zelf der kwaal die de andere geneesmiddelen niet kunnen bereiken. De St. Jacobs Olie verschilt uit- sluitelijk van alle andere bereidingen. Zij is eigenaardig door haar zeiven. De zelf standigheden die in hare samenstelling voor komen, worden uit alle landen der gausche wereld getrokken. Een millioen flesschen worden jaarlijks verkocht. Zij heeft den grootsten verkoop, is de meest gekende, en doet het meeste goed van al de bestaande re- medien. De St. Jacobs Olie wordt gebruikt door den adel, de geestelijkheid en de bur- genj van Belgie, en door al de politieke man nen van de gansche wereld. (8) Ikondergeteekende verklaart datik gansch van mijne ontsteking der luchtpijptakken genezen ben door het nemen van 't Ba-"me Pectoral van den heer Martin Toms. Het is bijna onuoodig het nog te veropenbaren; daar de waarde van deze uitvinding sedert lange jaren gebleken is. Ik heb nochtans eene openbare hulde wil len geven aan hem die mij ontlast heeft van lastige hoest en deze kwellende bevangen- gen heid. Ik bemachtig M. Toms mijne genezing te veropenbaren, hem nog eens van harte be dankende Ik teeken H Van Rompaey Anderlechtstraat, 118. 31 Januari 1893. Brussel. Kleur-photographie. Zondag 11. werd te Brussel, in het Palais du Midi, de algemeene verandering gehouden van den Belgischen Photographie-Bond Daar werd voor eene proppensvolle zaal eene voordracht gegeven door den heer Noaillon, van LuiK, over het stelsel Lipmann voor het verkrijgen van photographiën met de natuur lijke kleuren der voorwerpen. Deze voordracht werd gevolgd door pro- jectiën, waar men de kleurphotographiën, met bovenhemeid stelsel verkregen, te zien gaf. Deze, door de geb' oed°rs Lumière, van Lyon, vervaardigd, stellen verscheidene zichten voor, waaronder heerlijke landschap pen en zeer levendige portretten. Daarin is alles wonderbaar wedergegeven zooals het in de natuur ishuizen, boomen, grond, wolken, kleedingstukken en zelfs het menschelijk gelaat staan er met hunne ver schillige tinten op afgebeeld. Dit was aller prachtigst om te beschouwen en gansch de zaal juichte toe voor ieder zicht dat vertoond werd. De uitvinding van den heer Lippmann van Parijs zal voorzeker nog verbeterd wor den en dan door iedereen gemakkelijk kun nen gebruikt worden. Dat zal zonder twijfel eene omwenteling in de photograpkische wereld veroorzaken. Het regiment grenadiers heeft den grootsten soldaat van't belgisch leger: het is een miliciaan van 1893, Karei Lodewijk Becaut, 21 jaar, landbouwerszoon, te Hun- eelgem. Hij meet lm. 97; zijn vader was 2 m. Yan de twaalf kinderen der familie, zeven jongens en vijf dochters, is de kleinste 1 m. 90 hoog. In den depot van Mechelen heeft men geene kleederen kunnen vinden, groot genoeg voor Becaut. Zijn kolontl heeft aan den minister van oorlog gevraagd hem dubbel ration te mogen geven, en de minis ter heeft die toelating verleend. Br wordt tegenwoordig veel wild ver kocht dat vergiftigd is bij middel van strych nine of arseniek. De lekkerbekken moeten dus goed op hunne hoede zijn, vooral daar men de vergiftiging met strychnine, maar het eerst door de pijnen gewaar wordt. Voor het wild dat door arseniek vergiftigd is, wordt het vleesch rooskleurig, van grijs als het eerst was. Benoemingen in 't leger. De be noemingen in 't leger, die ter gelegenheid van 's Konings naamfeest moesten verschijnen, zijn voor eenige dagen uitgesteld. De velocipede. In de laatste dagen hebben overal wedstrijden plaats gehad met paarden, hardloopers, enz. tegen de veloci pede Uit de wedstrijden is gebleken dat de velocipede overal triomfeert. Wat zal de velocipede nu zijn in het ver volg? Al de machienen die thans bestaan zul len vervangen worden, want 1894 zal ons iets heel nieuws leveren. In het vervolg zullen ons de fabrikanten machienen leveren, geheel gesmeed in ijzer, die niet meer dan 12 A 14 kilos zullen we gen, deze zijn sterker dan die van 18 kilos van verleden jaar. De course-machienen zul len maar 6a 7 kilo wegen in plaats van 9. Deze machienen zullen per pedalestooi 5ra50 doen, zijnde meer dan een locomotief in groo te snelheid. Geneeskundige kracht der groen ten. Spinazie heeft, even als gazentong, eene rechtstreeksche werking op de nieren. Asperge reinigt het bloed. Selderij werkt bijzonder op het zenuwstelsel en werkt eenigermate genezend bij rheumatisme en zenuwkoortsen. Tomaten zijn goed voor den lever. Rapen geven eetlust. Salade en komkommers verkoelen. Look prik kelt den bloedsomloop en bevordert de voort brenging van speeksel en maagsap. Ajuin is waterafdrijvend en een bijzonder genees middel bij verzwakking van het spijsverte ringstoestel. Dit geneesmiddel is uitmuntend tegen den gewonen hoest, want dikwijls is de zieke reeds merkelijk verlicht, nadat men er de eerste dosis van ingenomen heeft. Laat in eene wel gesloten kom hoed koken een halve pint (b jna48 centiliters) in stukken ge sneden ajuinen en eenen gill (13 centiliter) olijfolie. Zijg dat vervolgens door en voeg er enen gill goeden honig bij. Roer het mengsel goed em, en doet het in eene flesch, die gij behoorlijk stoppen zult. Neem er 's avonds eenen kleinen lepel van, eer gij naar bed gaat, en iederen keer dat de hoest hevig wordt. Mits fr. 1-25 te sturen ten bureele van 't Weekblad, omvangt men, gedurende een jaar, maandelijks eene aflevering van 4 nieuwe vlaamsche Liederen met muziek en begeleiding van piano. Nummer I is verschenen met 6 liedereD, zang alleen de volgende nummers zijn allen met begelei ding. Altijd te bekomen, ten bu reele van het blad, Bordereaux voor het ontvangen van handels-effekten, aan prijzen beneden alle konkur- rentie. Door uitscheiding van koophandel. ten huize van AMAND VLAEMYNGK, Hondstraat, Ypre, Blik, Uzer en Zinkwerk, Galochen en Schoen, ten 10 ure voormiddag en volgende dagen openbare verkooping van Een Brandspuit, een Koflij molen met volant, Bierpomp. Met gereed geld en verhoog van 10 door het ambt van den deurwaarder Louis Verhaeghe te Ypre Boterstraat u° 74. a N i-s A fc H •s B cd tu VAN YPEREN ten 4 ure namiddag in het Belle Godshuis voor het jaar 1894 der levering van en voorden afkoop van Voor alle inlichtingen ten bureele van dit blad. TAILLEUR CIVIL ET MILITAIRE HUE DE DIXMUDE, 33, Y P R E S Grand choix de vêtements, imper- méables sur mesure, pour hommes, Dames et enfants Capotes d Officiers, réglementaires, Capotes de cochers. Pélérines de chasse. Jambières et guêtre, des conditions particulièrement avantageuses. RIJSELSTRAAT, 59, YPEREN, kan men bekomen en BA-UdLOPUS van alle grooten, alsook alle slacht van VUURWERKJES en BENGAALVUREN aan zeer genadige prijzen. Ook vuurwerken voor feesten. te beginnen van 25 50 75 100 tot 1000 fr. en meer. Hij gelast zich met het placeeren, en af schieten van vuurwerken hem toevertrouwd» O OPENBARE VAN 736 verlakte Soupeen Braadkommen, 11 verlakte Mooren, 10 id. platte Braadkommen, 19 id. Bouillon Marmitten, 70 id. Casserollen, 12 id, Verdrups, 10 id. Nachtpotten, 30 id. Schinktellooren, 100 id. Soeptellooren, 50 id. Drinkpotten, 40 id. Melkpot ten met deksel, 50 id. koffijronden, 40 id. Louchen, 80 id. Schuimspanen, 15 id. Keersplatijnen, 20 id! Trachters, 2 id. Herbergverdruips, 20 id. Schep pers, 4 id. Mostaard potten, 2 id. Zoutvatten, 4 id. Fruitpannen, 2 id. Vuurpotten. 22 Vertinde Casse rollen, 100 zinken Hemtrs, 4 Koolbakken, 10 Nacht- hemers met deksels. 100 Panders, 250 paar Mansgalochen, 60 id. Mans- galochen gevoerd met wolle, 150 id. voor Kinders (man), 80 iu. voor Vrouwen, 15 id. Toor Vrouwen met wolle, 90 id. voor Kinders (meisjes) 30 id. Ga lochen, 50 id. verlokte voor Vrouwen, 20 id. Schoe nen in vachette, 10 id. Schoenen in laken, 8 id. Pantoefels, 60 id. hooge rijders in leer voor knech ten en meisjes. CO 0> 00 i—4 u CV -O <D Cé os oo 2 C O, -ai PP O 0000000i0 CO O lO CD LO <5 O C© CO -TT O O 00 ,o* o' co r-H i—4 O 1 O o O O O M4 O O O O O O o lO co O O co -H (N -Tp co CV} t-l cv <V O O O o O O O C> Tf O O ii O o O O O O OO lO O O O O O O O O O O O O o co O i-H O O iO O CV} CO i—i co Jh tv v tv O ctf cv Sh <D CL a TV u a a oo lO Cv} ""O C3

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1893 | | pagina 4