KOOPWAREN Ia 't zweet. Vlaamsche Ster. Burgerstand der Stad Poperinghe. Schikkelijke braad te Roeselare. Nog over de moord Meeaeo. Wytschaete. VERSCHI1LENDE TIJDINGEN. Om uit gemeenzaamheid te treden. VERKOOP Florimond Bartier, Op de kaifvaart woont de heer L. B., een eerlijk man, die geene vlieg zou willen be- nadeelen, maar die een overtuigd liberaal is. Be man heeft, daarbij het ongelijk gehad het oor te leenen aan eenige bedriegers, die hem gouden bergen beloofden, als hij maar zijne goudstukken wilde geven voor Argentijnsche papieren vodden. De klerikalen die hem op verre na niet in het hart dragen, vonden daar een walgelijke voldoening in en om met hem te spotten, de den zij eenige plakaten drukken en aanplak ken, waarop te lezen staat dat Catje al de Argentijnsche koperstukken ontvangt tegen 10 centiemen den dikken, maar dat hij van geen argentijnsch papier hooren wil. Dat aaDplakken heeft nog opschudding in onze stad verwekt en iedereen laakt openbaarlijk die lage doenwijs. Die laffe spotters krabben zich daartneè nog al achter 't oor en z.itten leelijk in 't zweet. Zij verroeren nu hemel en aarde om den menschen dietsch te maken dat L. B. zelf die aflichen heeft doen druk ken en aanplakken. De eene laagheid moet natuurlijk uit de andere vooruitspruiten. 't Is me 't bendeke. heel die klerikale boelZou moeder Themis die vurige rakkers niet eens duchtig kunnen bij de ezelsooren trekken 't Ware maar verdiend en welbesteed.. Zondag, 17 December geeft de maat schappij de Vlaamsche Ster hare tweede ver tooning van 't abonnement; en zal bestaan uit ADDA Operette in één bedrijf. ELEJVA Drama in 5 bedrijven door Destanberg. Volgens wij komen te vernemen is deze maatschappij voornemens twee vertooningen te geven, den Zondag voor 't publiek en den maandag voor d'abonnenten. Het is volgens ons een goed gedacht: daar er telkenmale plaats te kort is voor d'abon nenten die ontevreden moeten huiswaarts keeren door gebrek aan plaats. De personen die een abonnement wenschen zijn vriendelijk verzocht zich bij den heer Karei Deweerdt te wenden. CORRESPONDENTIEN. in de bus Montenberg. BURGERSTAND. van den 24 November tot den 1 December 1893 Geboorten. Mannelijk geslacht 6. Vrouwelijk id. 5. Hu weli j ken. Hullaert Camille, daglooner en Carlier Marie, strijkster. Detollenaere Louis, en Du val Julia, zon der beroep. Derutter Cyrille, daglooner, en Vancoillie Alida, kantwerkster. Moerman Camille, commissionnaris en Verbeke Elodie, dienstmeid. Struye Emile, bakker en Vandenabeele Marie, zonder beroep. Deburggrave Henri, daglooder en Ballois Elodie, herberggierster. O verlij deus. Ollemon Julie, 66 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Meenestraat. Bovyn Marie, 73 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Elverdingstraat. Deschildere Jules, 57 jaren, koetsier, weduwenaar van Deroubaix Silvie, Semi nariestraat. Kinderen beneden de 7 jaren Mannelijk geslacht 2. Vrouwelijk id. 2. van den 23 tot den 30 dezer maand. HUWELIJKSAANKONDIGINGEN. Charles Herman landbouwer te Renin- ghelst en Juliana Liebert hovenierster te Poperinghe. GEBOORTEN. Mannelijk 4 j Vrouwelijk 2 HUWELIJKEN Emerie Bossaert en Eugenie Vandenber- ghe beide te Poperinghe. Raimond Priem en Maria Decker beide te Poperinghe. STERFGEVALLEN. Hauspie Therese ongehuwd oud 77 jaren Valkenberg. Pyck Engel oud 56 jaren, weduwenaar van Virginie Catteeuw Wijk A. Sokier Coleta oud 83 jaren weduwe van Ferdinandus Delanghe. Wijk G. Roo- se Modeste oud 77 jaren echtgenoot van Barbara Gouwy Goudenhoofdstraat. De- gryse Therese ond 44 jaren echtgenoote van Jules Verwaerde GoudenhoofJstraat. Kinderen beneden de 1 jaren. Mannelijk 0. Vrouwelijk I. Een voddenmagazijn in vlam. Donderdag nacht is een verschrikkelijke brand uitgeborsten in het voddenmagazijn van M. Legein. Rond drie ure werd het nood sein gegeven en, op het oogenblik dat ik u telegraphieer is het vuur nog niet gansch gebluscbt. Een expresbrief volgt Nadere bijzonderheden. Zooals ik u reeds meldde is de brand ver schrikkelijk en het zal werkelijk tot morgen duren, vooraleer de pompiers het vuur zul len meester zijn. Het vuur werd eerst opgemerkt rond 3 ure en een kwaart uurs later stond het gansche magazijn in lichtlaaie vlam, hooge vuur tongen sloegen uit, opgejaagd door de wind. Een toren in brand. Om 5 ure begon een hooge toren, die op merkelijken afstand staad, insgelijks te bran den en de wind hevig loeiende vreesde men een oogenblik de vijftig omstaande huizen insgelijks in asch te zien liggen. Het vuur vond eene goede prooi in het voddenmagazijn dat stampvol was. Men vreesde veel voor de omliggende werkmanshuizon en de groote fabriek van M. Tant. Gelukkiglijk viel de wind en vuur op den toren en kon door de geburen worden gebluscht. Een wagen vodden die gansch geladen stond in het magazijn is door de vlammen verslonden. Eenieder spreekt schande over den slech ten staat van het brandweermateerieel. Men zegt algemeen dat het zeer spijtig is, dat zij het geen veertien dagen op voorhand wisten om het getuig wat in orde te bren gen. Overigens doen de pompiers hun best; een hunner werd de vingeren der linkerhand verplet. Er zijn geene menschenslevens te betreuren. Nadere bijzonderheden. Uit een onderzoek door M. Vandenbossche gedaan is gebleken, dat er in den morgen van de misdaad, vijf kerels zich hebben aan geboden bij M. Vaadewalle, herbergier, op den steenweg van Wervick. Zij schenen zeer onsteld en spraken ge heimzinnig met elkander. Zij verklaarden in -goed fransch», dat zij zich naar de statie van Meenen begaven om er den trein voor Brussel te nemen. In plaats van dit te doen, staken zij de grenzen over. Meer dan ooit is de politie overtuigd, dat de drie personen van Rijsel :Emiel Deboeck, Henri Abanders en Jules Terkenne de moor denaars zijn van Mme Buseyne. Opzoekingen worden gedaan te Roubaix, Tourcoing en Rijsel. Vriendelijk verzoek aan den heer uitge ver dit artikeltje te willen zondag aan staande overnemen. Wij hebben ons veel te beloven op onze eerlijke Parochie van Wytschaete, en bijzon derlijk op den dezen die alle man lessen wilt geven, en iedereen het goed voorbeeld inboezemen, omdat er niemand geen slechte lezingen en zou lezen of leeren aan hunne kinderen, geene slechte gezangen, dagbladen of slechte boeken, in uw huis en zou bezigen, (Het is al boutique). Ik geloof volgens mijn verstand, dat het precies, de grooste ge noegen niet en zal zijn, van onzen eerlijken herder die alie man durft in de neus kijken, en in het aangezicht spreken, bijzonderlijk als hij alleman voor hem ziet, die plooien voor hem, juist gelijk of hij onzen Koning Leopold zoude zijn, onze burgemeester en wet, door de gevoelens van onzen eerlijken Vrijzegger, en durven bijna niet meer ge- doogen op onze parochie, waardoor alle parochianen van Wijtschaete hun profijten genomen zijn, zoo van zingen, zoo van orgel spelen, zoo van danshalen, elk is zijn profit kwijt, door onzen achtbaren geldslokker die niet beschaamd en is, van te (agieren) gelijk inde huizen van Brussel en groote steden, want voor dat hij een huwelijksmisse doet moet hij betaald zijn, of M. V. en wilt zijn werk niet doen, en nog is hij niet beschaamd, als hij in den stoel der waarheid is, van te liegen publiek alle man, dat hij open baarlijk heeft durven zeggen, dat er ook onbetaamelijkheden gebeuren, in de kerk, of in het huis van God, maar hij durft daar in dien stoel der waarheid niet zeggen, dat hij de menschen een half uur deed wachten voor dat hij wilde de misse doen, of daar moet geld zijn. Wat dunkt gij daarvan lieve Parochianen van Wijtschaete, alles voor missen, alles voor offeranden, alles voor karitaarten, maar niets voor den nering doener, niets voor den armen, noch niets voor de zieken van Wijtschaete, enz. enz. enz. enz. 1 D. uit de schoone straete. Niemand weet WAAROM de verkoop der St. Jacobs Olie grooter is dan deze van hoedanig welk ander geneesmiddel, en tienmaal aanzienlijker dan deze van aide strijksels te samen. En toch is het gemakkelijk dit raadsel op te lossen. Het is dank aan de echte deugden die de olie bezit, en ook dank aan dit feit, dat de aan kondiging van den eigenaar slechts voor doel heeft die ziekten en kwalen te willen gene zen die zij eigenlijk geneest. De St. Jacobs Olie overwint de ziekte, zij werkt als bij tooverslag; zij is uitsluitelijk een uitwendig geneesmiddel, zij geneest op eene doorslaan de manier het flerecijn, de zenuwziekten, het jicht, de verstuikingenen de pijnen. (9) De heer Hendrik André, uit Damprerny, thans in het Godshuis d'Harscamp, te Na men, schrijft ons: Reeds twee jaren had ik zoo erge wonden aan de beenen, dat ik mij slechts met moeite kon voortslijpen. Geen enkel geneesheer was er in gelukt mij te helpen. Na dat ik had hooren spreken van de wonderbare genezingen bekomen in het Gesticht Windelincx, 122, Galiaitstraat, te Brussel, besloot ik, als laatste middel, mij daar te wenden, Men beloofde mij niet dat ik zou genezen, en nochtans is mijn toestand zooveel verbeterd dat ik zoo goed als genezen ben. Gedurende mijn verblijf in het insti tuut, heb ik er ook personen zien genezen die van kanker, klieren in den hals, enz., aangedaan waren. Het kliniek van het Ge sticht is toegankelijk van 11 tot 1 uur, dijns- dag en vrijdag uitgezonderd. Drïefwisseling. Volgaaane nemen wij de volgenden toege- stuurden brief op Aan Mijnheer den apotheker-specialist Martin Toms 3, Avenue des arts, Brussel. 't Is heden aan mijne beurt u mijne erken telijkheid uit te drukken voor de volledige genezing welke ik bekwam door dien voor- treff'elijken Borstbalsem. Sinds meer dan 3 maanden, deed ik niets anders meer dan hoesten en fluimen; mijn borst geleek eene muziekdoos. Thans ben ik van mijnen hoest verlost en adem ik even goed als vroeger. Ik veroorloof u ook M. Toms, dees getuig schrift uit te geven als blijk van genegen heid voor den dienst welken gij mij beweest, en ik stel mij ter beschikking van hen die aan dezelfde ziekte lijden, om hen te bewij zen dat het aan u is dat ik mijne gezondheid te danken heb. JOSEPH BERTRAND 50, Twistraat, Brussel. Gezien voor de wettigheid van het hierboven staand hancltee- \ken van M. J. !i Bertrand. V1' den Burge meester de Sche- pene afgevaardig de (/■h-t-t &G <^iCC o i Yille d'Ypres. Ecole d'Ëtjïiita} ion. Adjudication. Le Conseil d'administration de la susdite Ecole procédera le Samedi 9 décembre, 1893, a 10 1/2 h. du ma- tin, en présence de M. le comman dant de la place et sous l'approbation ultérieure de M. le ministre de la guerre, a l'adjudication publique de la prise a ferme, pendant l'année 1894, du FUMIER a provenir des chevaux de la susdite école. Le cahier des charges et modèle de sousmissson pour l'adjudication peu- vent être consultés tous les jours de 9 a 11 heures du matin, dans les bu reaux du lieutenant payeur MASY, a l'arsenal, oü l'adjudication publique aura lieu Ypres le 30 Novembre 1893. Le conseil d'administration Le L' Payeur. VAN ISEGHEM L. MASY. Dat de personen die gebruik maken van de Malt Kneipp in vervanging van koffïj, de ware en eenige merk Kathreiner eischen. De chocolade des bonnes mères is de kloekste en teert de beste aan 1,60 en 2 franks, den 1/2 kilo. aan factuurprijs van alle de van het huis BQTERSTRAAT, 19, YPRE. Kraamwaren, Fantasiën, Quincaille- rien, Reukwerken, enz. enz. 3. AIDA, marche et cortège. Verdi. 4. SERENADE ORIËNTALE. Coard. 5. DANS LES BOIS, grande fantai- sie symphonique. Violot. 6. L'ESTUDIANTINA, valse. Waldteufel. Le Jeune poète a répondu, a des verts qui lui sontinconnus. Beati pauperes spiritu. J. Femme 1 Tu n'as pour dot ni blason ni richesse, Tes aïeux n'ont laissé nut vaste souvenir, Mais tu portes au front le soeau d'une noblesse que rien ne peut tenir. Ah! ne crois pas, enfant, que ma muse idolatre Te consaore ces vers pour obtenir demain Ua baiser délirant sur ta gorge d'albatre Ou sur ta blanche main. J. Ik heb hooren zeggen dat de st.smij ter geen liberaal is, gelijk of de kaloten in hunne bladjes schrijven, maar wel een van hunne mannen. Zou het waar zijnl! 0.10 Zou willen weten wat de kaloten nu zullen vertellen. 0.10 Moeder Justitia zal hem zeker wel beloonen voor zijn werk, laat ons wachten. 0.10 Dan komen we eens terug op het strijken om te weten wie er de naam verdient van str... strijkers, gelijk de 2 logenaars bladeren zeggen. 0.10 Zulke lafhartige werken moeten uitkomen. 0.10 Waarom vraagt men somtijds 60 centiemen in den telegraf als er maar 15 woorden zijn? 0.20 Omdat Marietje van de linde, zoowel haar plan kan trekken. 0.10 Omdat madame P. koekenbakt. 0.10 Omdat Staftje zijne wedding gewonnen heeft. 0.25 Kemmel. Omdat den oorebijter nog in hooren zou kun nen bijten hebben zij hun zwiju doodge- steken. 0.10 Omdat den ijsbeer zijne bezighouding zou hebben, heeft hij een presentje in een doos je ontvangen, inhoudende d'aflaire van eeneu geitenhok. 0.10 Hij zal kunnen bijten dat het vel tussehen zijne tanden blijft. 0.10 Omdat L.... geen zijden foulard meer zou ge ven aan zijn ankermeisje of anders staat hij in de bus. 0.10 Par ordonnance Le L' Colonel Command' u.^Maa—wrtt'in m i -"^"-UTin^rrawTTTpgiiLiiiMUBiji

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1893 | | pagina 2