STADSNIEUWS. De welsprekendheid van Meester Golaert. Liberale Bekwaamheidskiezers. Koormaafcschappij. Nieuwe Statie. Champ de foire. Hippodrome de Paris, Ménagerie Oriëntale, Theatre Gonsael. Theatre des oiseaux savants, Burgerstand der Stad Poperinghe. Communiqué. Association Nationale d'Aiiciens Militaires de 1'Armee Beige. VERSCHILLENDE TIJDINGEN. plaats der ramp enkel toegankelijk is voor de overheden en de dagbladschrijvers. De 125 werklieden der fabriek zullen gedurende verscheidene dagen stil liggen. Ligging der droogkamer. De droogkamer is gelegen in de nabijheid der groote machien op eenige stappen van het bureel en van het kasteel. Vertraging in den dienst der treinen Na de ramp, moesten at de treinen stop pen tegen de plaats waar de ontploffing ge beurde en een signaal afwachten alvorens voort te rijden. Eene groote vertraging in dienst was er het gevolg van. Het gehucht overbeke heeft veel geleden, al de ruiten werden er verbrijzeld, deuren en vensters afgeslagen. Wij hebben de laatste zitting van de ge meenteraad bijgewoont waar er gehandeld werd van de waterkwestië, van die eeuwige waterkwestië. De achtbare raadsheer Vermeulen heeft een stelsel verdedigd dien den onkost van 150.000 franken hadde verminderd en die dezelve uitslagen zoude gegeven hebben, zoo wel onder oogpunt van hoedanigheid als van hoeveelheid, waaronder wij hem kun nen gelukwenschen, want zijn inzichten zijn uiterst loffelijk. Het is waar M. Vermeulen heeft de wel sprekendheid niet van Meester Colaert en is niet zooals hij, afstammeling van den ver maarden Compernollehij heeft niet zooals hij zijn kazakke gekeerd op eene wijze die hem belachelijk gemaakt hebben geheel het land door. Als men hem hoort, men zou waarlijk zeggen dat Meester Colaert alle kennissen bezit en nog meer andere. M. Vermeulen den wensch uitgedrukt heb bende, zijne verklaringen aangeteekend te zien in het proces-verbaal, onzen grooten Desmasthene heeft gedacht zeer gunstig te zijn met herhaalde malen aan M. de Secre taris te herinneren dit of gind gedeelte van zijne redevoering aan te teekenen en alzoo met M. Vermeulen te spotten. Maar Meester Colaert daar ligt de kwestie niet (niettegen staande uwe palingen). De kwestie die alles beheert, zijn de belangen van den belas- tingbetaalder, die moot aan den mogelijkst minsten onkost gezond en overvloedig water hebben. Wel, wij twijfelen zeer of het stel sel van onze moester dit doel zou kunnen bereiken. Verre van ons het gedacht dat wij zouden willen het werk van den heer Temmerman krilikeren; wij weten dat hij bevoegd is, en zeer bevoegd is in deze zaakmaar anderen dan hij, ook bekwaam, hebben ver slag op verslag gemaakt en hebben niet gelukt om deze groote zaak op te lossen. De toekomst zal ons leeren of, met 202,982 franken te verteren voor het water te verbeteren, onze Arends, die alles omgekeerd hebben en het stadskollegië die zooveel goed gedaan heeft aan de stad, en zooveel uitmuntende mannen voorgebracht heeft, afgeschaft hebben, ooit er in zullen gelukken om dit groot doel te bereiken. Wij zeggen dat het met de waterkwestië zal gaan als met de forten van de Maas. Na de 202,982 franken verteerd te hebben in allo slacli van werken zal onze gemeen teraad verplicht zijn nieuwe kredieten van 50,000, zelf wel van 100,000 franken voor onvoorziene onkosten die, helaasgeene beter uitslagen zullen opleveren; maar die het nadeel zullen hebben van te doen nieuwe belastingen leggen die de Ieperlingen zullen den laatsten druppel bloed afpersen. En niettegenstaande de welsprekendheid van Meester Colaert en de groote bevoegd heid van Boone, zullen onze afstammelin gen zeggen dat de mannen van den nacht van Februari 1891 alles hebben vernield en niet gelukt hebben aan hunne bestuur den goed water te verschaffen. Zondag 18 dezer hebben wij een der aan trekkelijkste en schoonste feesten bijge woond, dat deze maatschappij sedert haar bestaan gegeven heeft. De groote zaal der Oud-Pompiers was proppensvol. De muziekstukken door het muziek der Oud-Pompiers gegeven werden menigmaal toegejuicht. Wij vinden het hier onnoodig aan ieder zanger lof toe te zwaaien, daar zij reeds lang door ons publiek gekend zijn de langdurige bravo's en het herhaald wederroepen zijn er een vol bewijs van. Nochtans laat ons eene kleine uitzondering maken voor de Juffers Walckers, die met zooveel bereidwilligheid en kunst ons UEcho des salons voor piano, gespeeld hebben. Vergeten wij ook Mejuffer Zulma Devers niet die ons le grand air de galathee ge zongen heeft. Welk een heldere stem, hoe lief werd dit stuk gegeven; ook de langdu rige toejuichingen hebben het bewezen en Mej Devers vergastte ons nog, met een harer schoonste romancen. Onze beste gelukwen schen aan de lieve zaDgeres. Na het eerste muziekdeel heeft de commis sie aan hunnen weerdigen voorzitter M. O. Poupart, onzen sympatieken raadsheer, in naam van al deleden dezer maatschappij zijn portret aangeboden daarna kwam mejuffer Walckers den heer voorzitter, eenen mooien bloemtuil, en eenige zoete woorden anbieden; de zaal daverde van handgeklap en geroep Leve de voorzitter De heer voorzitter, door deze bewijzen van achting zeer aangedaan, bedankte in weinige woorden, al de Leden der maat schappij voor de blijken van genegenheid welke zij hem betuigdenen verzekerde, dat zij altijd in hem den man zullen vinden bereid om dienst te bewijzen waar er noodig is. Na het concert was het tombola voor de Dames en een bal dat tot laat in den nacht duurde. Hier ook onzen dank aan het Bestuur van den kring die feestjes weet in te richten waar men genot heeft en waar broederlijk heid heerscht. Wij komen te vernemen dat deze maat schappij woensdag aanstaande om 8 1/4 ure 's avonds, in haar lokaal De Beurs eene luisterlijke Soirée Tabagie, hare leden zal aanbieden, geen twijfel of al de leden zullen er tegenwoordig zijn daar men daar eenige aangename uurtjes doorbrengt, een pijpje smooren, goed glas bier, schoon muziek wat kan men meer begeeren. Mogen wij de geruchten gelooven, hier in omloop, dan zal men binnen een paar weken de hand aan het werk slaan om eene nieuwe statie te bouwen in vervanging van het hon denkotje dat hier tot ons aller nadeel de fonc- tie doen moest van de statie. Nu 't is beter laat, dan nooit. Pour la première fois en notre ville La mécanique rempiacee par le naturel sous la direction de M. Fernando et Henrotte Legons d'équitation petits frais. sans dangers pour adultes et enfants. Surveillance garantie. Ne pas confondre 1'Hippodrome se trouve en face de l'Hótel des 3 Rois. FRIX D'ENTRÉE, 10 centimes, 25 cent, pour monter cheval. L'attraction principale de la foire c'est la située sur la grande place, en face de la Chatellenie. Direction du célèbre dompteur DE SION, créateur de la danse serpentine qui vient d'obtenir tout récemment un immense succès h Paris, Bruxelles, etc. etc. II est accompagné de Miss. NOUMA. La serpentine sans rival, qui exécute au milieu de 4 Lions et Lionnes ses gracieux exer- cices. Tous les soirs 8 heures, grande repre sentation. Wij hebben onze lezers te berichten dat de vermaarde troep onder 't bestuur van den heer Gonsael, verbeeldende: De bronzen mannen, verscheidene medaljen en Diploma's beko men heeft te Brussel, hier in onze stad maar eenige voorstellingen geven zal, in zijne groote en wel opgetimmerde barak, staande nevens den theater der geleerde vogels; volgens men verneemt zal het de eerste maal zijn dat zulks in Yperen voor gesteld wordt, geen twijfel of er zal plaats te kort zijn. Wij raden dus de liefhebbers aan er eens naartoe te trekken. la plus grande merveille du monde.. II est arrivé en cette ville le célèbre char meur M. Lorange, la plus grande curiosité que Ton ait vue de nos jours. Représentalion tous les jours. La direction donne des représentations pour colléges, pensionnat^ et particuliere. BURGERSTAND. van den 16 tot den 23 Februari 1894. Geboorten. Mannelijk geslacht 4. Vrouwelijkid. 6. Huwelïj ken. Fleur us Armand, kleermaker en Talon Victorine dagloonster. Overlïj tïens. Ilann Cathérine, 54 jaren, huisvrouw, echtgenoot van Danneel Florentyn, Lange Thouroutstraat, Hoflack Angéline, 90 jaren, zonder be roep, ongehuwd Rijselstraat. Boedt Armand 26 jaren, student, onge huwd, Haernestraat. Yanhee Jean, 74 jaren, zonder beroep echtgenoot van Fie Colette, Weningstraat. Leroy Sophie, 50 jaren, dienstmeid, on gehuwd, Lange Thouroutstraat. Kinderen beneden de 7 jaren. Mannelijk geslacht 3. Vrouwelijk id. 1. van den 15 tot den 22 dezer maand. G E B OOR T EN. Mannelijk 3 Vrouwelijk 3 STERFGEVALLEN. Hennin Aloïse oud 64 jaren, herbergier echtgenoot van Therese Vandepitte Wijk G. De Coker Barbara oud 72 jaren, kant werkster, echtgenoote van Engel Van 'en- ameele Rekhofstraat. van Renynghe Silvie oud 77 jaren zonder beroep, weduwe van Petrus Vallaeys St. Michielstraat. Leupe Regina oud 69 jaren, rentenierster echtgenoote van Charles Deweerdt Wijk E. Kinderen beneden de 7 jaren. Mannelijk 1. Vrouwelijk 2 Un manifeste vient d'être lancé dans tout le Royaume, afin de faire connaitre a ceux qui ont passé sous les drapeaux, l'existence d'une ligue d'anciens militaires for- més en association nationale pour la revendication de leurs droits Les adhésions sont racues par le Président, Mr Henry, lieutenant au corps des Sapeurs Pom piers de la ville de Bruxelles. La cotisation annuelle est d'un franc. Le manifeste sera expédié h toute personne qui en fera la de- mande accompagnée d'une somme de 12 cent» en timbres postes. Une réunion générale de l'association se tiendra Dimanche prochain, a 11 heures du matin, auOygno, Grand'Place. Incessamment des conférences seront organisóes dans difïó- rentes villes de province. Pour le Comité Le Secrétaire, Le Président, MONOYER. HENRY. Een artikel over 2 godgezalfde kosters, schoolmeesters in de school met God, ons te laat toegezonden, kan maar binnen acht da gen over genomen worden. Elk zeg het voort. Wat is slechte spijsverteering. WAARVAN zooveel meschen lijden! De kenteekens verschillen maar zulks kan zijn indien wij nagaan dat zij op haar zei ven gee ne eigenaardige kwaal is, maar verscheidene tot eene enkele gevormd. De zuurheden en brandigen na het eten, de pijnen in de maag, de verstoptheid der ingewanden, het loodzwaar en onverschillig gevoel, de vuile en aangeladene tong, de drooge mond, de duizelingen, de hoofdpijn, de terneergeslagenheid, de maagbrandingen, en de winden zijn eenige van de kenteekens der slechte spijsverteering en die dikwijls vergezeld zijn verstandvermindering en op- loopendheid. Om met goed gevolg al die ziekten te ge nezen is er een geneesmiddel noodig dat met zekerheid door een zeer ervaren geneesheer moet gegeven worden, en dit vinden wij in het curative compound vogeler dat eene gelukkige samenstelling is van uit- sluitelijk plantaardige stoffen met veel zorg voorbereid volgens de vormuul van een der meest gekende doctoors van Londen. Het werkt rechtstreeks op delever, de ingewan den en de maag, versterkt en oefent eenen heilzamen invloed uit op de verteerwerk zaamheden, en verdrijft uit het lichaam door de natuurlijke kanalen, al de onzuiverheden van het bloed. Het werkt spoedig en de goede uitwerking is er bijna altijd het on- middelijk gevolg van; de aanhoudende ge zondheid volgd daarop en schrikt zelfs de zwaksten niet af. Het wordt in groote fles- schen verkocht. De dosis is slechts 15 drup pels in wat water. 19 Men beweert dat de kanker in het aange zicht ongeneesbaar is. Wij ontvangen eenen brief die het tegenovergestelde bewijst: Sedert twee jaren leed ik aan kanker der lip. Vruchteloos had ik mij aan verscheidene geneesheeren vertrouwd: mijn toestand ver slechtte. En nochtans was eene maand be handeling in het gesticht Windelincx, 122, Gallaitstraat, te Brussel, voldoende om mij ten volle te genezen. Deze merkwaardige genezing is tot heden in goeden stand ge bleven. Alle ziekten die het gevolg zijn van bloed- bederf, worden er met bijval behandeld, zooals klieren in den.hals, gezwellen, won den van allen aard, huidziekten, enz. Wageneer, Landbouwingenieur 55, Vanderlindenstraat, Schaerbeek. De raadgevingen hebben plaats in het ge sticht, van 11 tot 1 uur, dijnsdag en vrijdag, uitgezonderd. Ons land is met eene voortreffelijke inrich ting verrijkt, namelijk het Instituut voor ver achter de en zenuwlijdende kinderen 165, chaussée de Tervueren, te Brussel. Elders wordt reeds gezorgd voor deze onge- lukkigen, die bij hunne geboorte een gebrek- kelijken geest ontvingenons land was ten achter gebleven. Men vergenoegde zicli deze kinderen bij den een of den anderen te plaat sen, of wel, men behield ze aan den huiselij- ken haard, zonder geëigende behandeling of bijzondere zorgen. In deze voorwaarden was een bijzonder gesticht, doelmatig ingericht voor verachter- de kinderen, noodig. Worden aanvaard de kinderen van 6 tot L'Association des Margunvins et le Cercle le Progrés de Bruxelles, organisent pour le dimanche de la Mi-Oarême, et ce au bénóflee de leurs oeuvre» la Soupe et les Colonies Seolaires un grand cor- tège masqué, aux lumières. Ce cortège après avoir parcouru les prinoipales artères de la capitale, principalement les grands boulevards qui seront illuminés, sera terminè Place de Brouckère, par une gigantesque farandole, un bal populaire et un feu d'artifice, tiré par M.Ricard. A noter encore, entr'autres attractions, la course des moccoli, ou flambeaux italiens, importés direc- tement de Rome, oü ils constitueut le clou du car naval et la joie de la population. De nombreuses sociétés ont jusqu'a ce jour répondu A l'appel des cercles organisateurs et tont fait prévoir un brillant succès a cette fête qui a le mérite de sortir de la banalité et disont le mot du mauvais goüt des cortèges de carnaval. Dans le cas oü des sociétés de notre localité seraient disposées A pai-ticiper a l'entreprise des Margunvins et du Progrès, nous les engageons A envoyer sans retard leur adhesion au local: Taverne de Londres, rue de l'Ecuyer, oü le comité siège tous les soirs. Ajoutons que 700 francs de prime et de nombreu ses médailles seront décernées ou tirées au sort. Prière d'indiquer le costtime et le nombre des participants. -wiiBSg»4>-g)^igBnw

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1894 | | pagina 2