CO LET OP 'EAU PREGIEUSE Gaaibolling ZIEKTEN DER BEEN EN De Gracieuse De geneesheeren schrijven m voor. De toekomende foore te Brussel. De Doofheid der Kinderen. Landbouw. YERSCHILLIGE TIJDINGEN. Stenographie (Snelschrijfkunst.) J?JL.Jk.JE^TD-JE135r 65 fr. PRIJZEN 65 fr. Woensdagmorgen werden de twee kisten in het politiebureel geplaatst, thans in rouw kapel herschapen. Meer dan honderd kronen werden reeds aangebracht. Ten 2 ure 50 min. roffelden de trommels van de Harmonie van Schaarbeek en VEphé- mère en weldra zet een ontzaggelijke, in drukwekkende stoet zich in beweging Achter de twee voornoemde muziekkorp sen komt het lijk van de kleine Bertba, ge dragen door zes leerlingen der beroepsschool in rouw gekleed. Vervolgens het lijk van den kleinen Romain, gedragen door zes schoolmakkers. Daarna komt de hr. Linster die hartverscheurend snikt en ondersteunt wordt door twee familieleden. Opvolgens bemerken wij de familie Lin ster, de vijf kinderen der weduwe Vanden- wyngaerde, den hr. burgemeester, Kennis, schepen Gilisquet, Huart-Hamoir, en andere leden van den gemeenteraad M. Claessens, hoofd-commissaris, de politie-offfciers De Foy. S. Gilta, Meunier, Herman, Janssens, De Graeve, de havenkapitien, M. Brunet, kommissaris van Laken, Van Acker, id. der Noordstatie. Daarna komen De schoolkinderen met witte kronen en palmen, afvaardigingen der policie van Brussel, Cureghem, Laken, Molenbeek, El- sene, enz. enz., allen prachtige witte kronen dragend. Na de korte plechtigheid in de kerk begaf de treurige stoet zich [naar het kerkhof van Schaarbeek, waar broertje en zusjein eene gemeenschappelijke groeve bijgezet werden. De winter is nog maar voorbij, reeds is men bezig aan de toebereidselen voor de ver makelijkheden dezer feest. De foore van de Midilaan is gewoonlijk d'eerste feest. Verledene week zijn de aanbestedingen voor de plaatsen der kramen, carousels en frituren geëindigd. Den aanbod is waarlijk overdreven. Hieronder eenige prijzen. 9 plaatsen zijn aanvaardt geweest voor ca rousels die opgebracht hebben6,500, 3,200 1,500; 1,700, 1,200, 600, 700, 800, 700 fr. De mecanieke schietkotjes hebben opge bracht: 1,300, 950, 500 en 350 fr. De tirs flobert400, 200, 200 franks. De aanbesteding van de frituren is gedaan geweest aan de loopende meter facadeden hoogsten cijfer beliep tot 120 franks, 110 fr. 85 fr. 75 fr. en 60 fr. De aanbesteding heeft opgebracht 2,340 fr., 1,760 fr., 1,650 fr., 1,200 fr. 600 fr. en 510 fr. De photographes hebben opgebracht 533 fr. 350 fr. 200 fr. 150 fr. en 133. Twee hippodroms waren toegewezen voor 2000 fr. en voor 900 fr. In volle cijfers hebben de aanbestedingen op gebracht, 30,000 fr. Er blijft nog te ontvan gen voor de andere plaatsen de som van 15,000 fr. De algemeene ontvangsten zullen tot 45.000 fr. opbrengen. Weet men hoeveel dièrachtige koppen de laatste drie dagen der verledene week in den abattoir te Brussel geslagen zijn geweest? 415 ossen, 142 stieren, 56 koeien en vaar zen, 674 kalvers, 1,126 zwijns en 3,311 schapen en lammeren. Een half millioen kilogr. vleesch in ronde cijfers. En zeggen dat te Cureghem het getal veel grooter is. Zij kunnen er weg mede de brusselairs. hare gevaren, hare behandeling, hare genezing Een doof kind genezen is hem de doofstomheid ontwijken Inderdaad, het oordeel der meest bevoegde praktijkmannen is dat ieder kind wiens ge hoor gestoord, verminderd of ernstig be dreigd is voor den ouderdom van acht jaren, gevaar loopt de spraak te verliezen of niet te leeren spreken zoo het heel jong is. 't Is dus aan dit ernstig gevaar dat de jonge Struelens, wiens vader, M. Hendrik Strue- lens, handelaar te Eyseringen (België), den hieronderstaanden brief schrijft, ontsnapt is Ik hen ten zeerste gelukkig u aan te kondigen dat na regelmatig gedurende tien dagen aan mijne dochter de behande ling te hebben doen volgen welke gij haar voorgeschreven hadt, zij volkomen gene zen is van de doofheid waaraan zij sedert twee jaren leed. Deze brief welke wij lezen in het Journal de la Surdité, des maladies de Voreille du larynx, de la gorge ei du nez, het be langrijkste der gehoorkundige dagbladen, bewijst de onmisbare noodzakelijkheid zijner lezing, niet alleen voor de ouders wier kin deren de minste verschijnselen :ondergaan van deze krankzinnigheid wier gevolgen zoo bedenkelijk kunnen zijn voor de toekomst van het lieve wicht, maar ook nog voor al len die de minste stoornis gevoelen van het gehoorzintuig, het lichtste gedommel, de kleinste pijn in het oor, het strottenhoofd, de keel of de neus. Dit dagblad, immers, brengt talrijke genezingen ter kennis. Het geeft uitmuntende raadgevingen van gezondheids leer en bezorgt eenieder de middelen zicb terstond te genezen. Met een lofbaar doel van verspreiding wordt het kosteloos gestuurd aan iederen persoon die de aanvraag doet aan den be stuurder, 147, rue du Tröne, te Brussel. Pierre FIDERT. Teelt der Haver. Reeks D. Bepaling der vruchtbaar- makende kracht van soda-nitraat, kaïniet en melaalslakkenof haver, in zandi gen grond. Een Brand heeft zondag avond te Ich- teghem in asch gelegd het woonhuis en stallingen in pacht door L. Tanghe, werk man op het Cool veld, behoorende den heer Hullebusch, schepen in dezelfde gemeente. Het huis en de meubels waren verzekerd door de maatschappij A. G. vertegenwoor digd door haren agent Amand Dewulf, en de schade is reeds van woensdag voormiddag verheffend, ten genoegen van de belangheb benden. Dank aan de toegesnelde geburen zijn de tachentigjarige echtgenooten Tanghe aan eene verstikking ontsnapt. De Beukelaer's Biscuits zijn de beste DeBeukelaer'sChocolade is de lekkerste De Beukelaer's Cacao is de fijnste. De zeewijding te Oostende zal op nieuw op haren vroegeren dag gevierd worden, 'tis te zeggen dit jaar op zondag 3 juli. De Chocolade des bonnes Meres is de beste en voedzaamste. De 1/2 kilo 1.60 en 2 fr. LEON ZANGERS, gediplomeerd leeraar te Turnhout, geeft grondig onderricht in de voornaamste steden van vlaamsch België. Gursuslessen twee maal per week duur van den cursus drie maanden prijs 10 franken per maand, bij vooruitbetaling. Lessen per correspondentie tegen 25 fr. voor den geheelen cursus, bij vooruitbeta ling, gemakkelijk, en eenvoudig aan te leeren stelsel. Men wende zich aan bovenstaand adres. Aux SOTJRDS. Une dame opulente, qui a été guérie de sa surdité et de bourdon- nements d'oreille par les Tympans artificiels de Dr. Nicholson, a remis h son institut la somme de 25,000 francs afin que toutes les personnes sourdes qui n'on pas les moyens de se procurer les Tympas puissent les avoir gratuitement. S'adresser a A. T. HALE, Secrétaire, 25, Richmond St., St. Luke'sLondres, E. C. Het beste geïllustreerd Neder- landsch modeblad. Tijdens een bezoek bij Mevrouw V...., overal om haren opschik en hare kleedij ge roemd, vroeg haar eene vriendin Welke toovernijmf geeft U de heerlijke gedachten die U in zake van opschik bestie ren? Voor elke aangelegenheid waarbij de vrouw bekoorlijk schitteren moet, vindt gij iets aantrekkelijks, iets bijzonders dat elkers oog op u vestigt. Mevrouw V...., glimlachte en vroeg met een zekere zweem van voldoeningIn wat overtreft mijne kleedij die der andere dames, In goeden smaak, sierlijkheid en snede? was het antwoord. Mijn geheim bekoort u dan waarlijk, lachte Mevrouw V.... nochtans staat de too- vergodin die ik voor mijne modellen raad pleeg zoo goed als mij ten dienste. Voorwaar? Wel zeker, haar naam is De Gra cieuse. Abonnementsprijs Gewoon Abonnement'. Voor 3 maanden. fr. 2,50 6 5,00 ljaar 10.00 Met gekleurde plaat Voor 3 maanden fr. 4.00 Voor 1 jaar 16 00 Zich te bevragen bij de Belgische Boek handelmaatschappij,16, Treurenberg, Brus sel, ofwel ten bureele van ons blad. 2 sr 3 Om alle misslag te vermijden, de chirur gijn tandmeester Maurice Meier van Kortrijk heeft de eer zijne talrijke kalanten alsook de personen die begeeren hem te raadplegen, ter kennis te brengen dat er een nieuwen tandmeester die dezelfde naam draagt en met wien hij geenszins in handels betrekking is, naar Yper komt, twee huizen van zijne woonst. Hij verzoekt hun zich wel te verzekeren indien zij bij den ouden tandmeester zijn Maurice Meier te Kortrijk die te Yperen te raadplegen is sedert 141 jaar bij Mevr. We Van Kemmel* Groote Markt, 5, (gesloten huis) Maandag, Don derdag en Zaterdag van 9 tot 4 ure. Hij heeft nog broeder, nog zoon, nog bloedverwant belast met het vertegenwoor digen van zijn huis. ADERSPAT JEUKSEL ZWEREN Verzekerde genezing DAUWWORM ECZEMA Dépót te Yperen bij Donck, Rijselstraat STAD BRUSSEL. GROOTE JAARMARKT den WOENSDAG 27 APRIL 189B op de Zuid- en Slachthuislanen. Stad Yperen. Maatschappij SINT PAUL gevestigd in de herberg DEN ENGEL bewoond door Charles Beele-Philips. Zeer schoone OP ZONDAG 17 APRIL 1398. Inschrijving om 2 ure, daarna loting en onmiddelijk beginnen bollen. De inleg is bepaald op 1 fr. 30 de koppel bollen. Voor de voorwaarden zie de plakbrieven. In 1896,-1897, beperkten wij op eenen zandigen grond, van kleine vruchtbaarheid 7 naasteenlig- gende perceelen van 5 aren ieder. Zij werden in de Lente 1897 met inlandsche uitgekozen haver be zaaid. Ziehier het verslag dezer proefnemingen. Gebruikte meststoffen opPerceel I of getuige perceel: Eene Perceel II: 10 kg. soda-nitraat. Perceel 111: 25 kg. metaalslakken inhoudende 16.02 p. h. phosphoorzuur en van 75 p. h. fijnheid. Perceel IV: 25 kg. kaïniet. Perceel V: 25 kg. kaï niet en 25 kg. metaalslakken. Perceel VI: 25 kg. metaalslakken en 10 kg. soda-nitraat. Perceel VII: 25kg. metaalslakken, 25 kg. kaïniet en 10 kg. so da-nitraat. Wijze waarop de mesten gebruikt wierden. Kaïniet en metaalslakken werden gemengd, eh met eene lichte ploeging ondergedolven in Herfst 1896. De soda-nitraat werd in helften toegediendde eene na het schieten der haver, de andere ongeveer acht weken later. Bekomene opbrengsten. Tst de hectare herleid waren de opbrengsten de volgende Perceel I: 1210 kg. graan en 1825 kg. stroo Perceel 11: 1440 kg. graan en 2650 kg. stroo. Per ceel III: 1530 kg. graan en 1990 kg. stroo. Perceel IV: 1305 kg. graan en 2060 kgr. stroo. Perceel V: 1825 kg. graan en 2240 kg. stroo. Perceel VI1980 kg. graan en 2940 kg. stroo. Perceel VII2360 kg. gaan en 3540 kg. stroo. Gevolgtrekking Uit de vergelijking der beko men uitslagen op de verschillende perceelen volgt er dat de zandigen grond, waarop wij onze proeven namen gebrek heeft aan stikstof, phosphoorzuur en potasch. (Vele zandige gronden zijn in hetzelfde geval). Deze drij vruchtbaarmakende elementen moeten den grond toegediend worden zoo men zij ne vruchtbaarheid gevoelig wil vermeerderen en tot den meest winstgevenden uitslag komen. Practisch besluit, Op zandigen grond en voor den teelt der haver, zonder stalmest, zal men in 't algemeen eenen uitmuntende opbrengst bekomen met per hectare te gebruiken a) 8C0 a 1000 kg. van een mengsel van gelijke deelen metaalslakken en kaïniet ondiep onderge dolven vóór den winter, en b) 200 kg: soda-nitraat, waarvan de eerste helft uitgestrooid wordt na het schieten en de tweede omtrent acht weken later. L. VAN DEN BERCE, landbouw-ingenieur. ril i i Niemand kent beterde moeielijkheid en den last een kind op te brengen dan de moeder of de mem. Wij moeten hen de talrijke te bestrijden ziekteteekens niet bekend maken, zooals storing der verteringsorganen, onregelmatige spijsver tering der darmen, algemeene ongesteldheid tengevolge van de welke het kind gedurig schreeuwt en eene gestadige oorzaak van bekommering voor de ouders is. Indien gij aan eenen geneesheer vraagt, wat de Scott's Emulsie voor een ziekelijk kind doen kan. zal hij steeds antwoorden dat deze toebe reiding, van eersten rang, meer zal verrichten om de moeielijke spijsvertering te overwinnen,eene ge zonde voeding te ver zekeren en de alge meene herstelling te verwekken dan welk- danig middel ook. In het hier onder voorgesteld geval, zult gij een doorslaand ^bewijs vinden van ^hetgeen de Scott's Emulsie kan doen voor de kindertjes en Charlotte LE COIME gij zult opmerken dat deze toebereiding ondersteund werd door verscheidene geneesheeren,in deze gelegenheid geraadpleegd. Levallois-Perret (Seine), Frankrijk, 20 Juni 1897. Mijnheer, Ik aanzie het als een plicht u met den uitslag bekend te maken, bekomen door het gebruik van de Scott's Emulsie. Mijn kind, dat ik bij eene voedster uit besteed had, was er zoo slecht verzorgd, dat ik het er moest gaan afhalen, te laat, helaaswant het was in zulkdanigen staat van verzwakking dat wij oprecht in bekommerd waren. Verscheidene geneesheeren door ons geraad pleegd, verklaarden dat enkel eene herstellende voeding het kind redden kon en de Scott's Emulsie werd voorgeschreven, beurtelings met goede melk. Mijn docntertje.dat het weinige voedsel weigerde of dikwijls overgaf, melk, vleeschsap, en eieren, dat wij haar wilden doen nemen, was op uwe toebe reiding die zij gemakkelijk verteerde, verlekkerd. Wij gaven er haar dus regelmatig en ik mag u verzekeren dat het aan de weldoende gevolgen uwer toebereiding is, dat wij het leven te danken hebben van ons bemind kind, waarvan ik het genoegen heb u hier eene photographic op te sturen. U de toelating gevend dezen brief af te kondigen, gelief enz. M. Le Cörae,6i,rue de CormeiUe- fr O P O *i p O 8» (5 Dj a c/a g- 2. CD' ÜX '■O C/2 CD W CD 3 CD CD 3 H CS i— <1 CO O O CS OC O O O O O O O O O O O O O q O O O M W OO O O O to O os O O O O O O O O O O O O O O O O to OO O O O O to to OX^ÜXOOOOO OXOOOOOOOO WONDEN van allen aard Onmiddellijke verxaehting Bereiding aanbevolen door een groet getal geneesheeren Duizende bewijsschriften van genezing Te koop in alle goede apotheken 3 fr. 50 de flesch. VAN welke zal plaats hebben Het College van Burgemeester en Schepenen der stad Brussel brengt ter kennis van paardenfokkers en kooplieden dat de tweede paardenjaarmarkt aangekondigd voor het loopende jaar zal plaats hebben den WOENSDAG 27 APRIL naastkomen- de, om 9 ure 's morgens tot 3 ure nanoen. Al de paarden ter markt aangeboden, zullen moeten vastgemaakt worden aan de koorden langs de dreef der voetgangers gespannen. Men zal de paarden niet mogen doen loopen of galoperen elders dan in de daartoe bestemde plaats op den berijdbaren weg. De loodsen op de lanen zullen ter beschikking der verkoopers gesteld worden. Opgemaakt te Brussel den 31 Maart 1898. van wïub het college Het Collefe, jDe Sehretaris, BULS. A. DWELSHAUWERS. N.B. De vier jaarmarkten van paarden van Brussel hebben plaats den eersten Woensdag van Fe bruary, den laatsten Woensdag van April, den eersten Woensdag van Juli en den laatsten Woensdag van September.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 3