COURSES O'YPRES 2me Avis. Dimanche 12 Juin, 1°' Avis. Ongeluk. VERKOOPINGEN Poperinghe. Eene plechtige inhaling. Theatre d'Ypres. GRINGOIRE LE FLIBUSTIER XE LEZEN DOOR DE PERSONEN DIE LIJDEN OUDE VERWAARLOOSDE VALLINGEN Eene verwaarloosde of slecht behandelde valling ontaardt dikwijls in bronchiet, wan neer zij niet tot de longtering leidt; soms herhalen de hoestbuien zich zoo dikwijls en worden zoo geweldig dat zij gansch het li chaamsgestel verzwakken; de slaap is on mogelijk, de pols koortsachtig; het minste gevoel van koude verdubbelt de smarten. Te dikwijls vormen er zich knobbeltjes die, door hunne vermenigvuldiging, de longen verstop pen; wanneer zij verzweren, vernietigen zij de longcellen en veroorzaken er grcote ver liezen van zelfstandigheid, welke men holten noemt. Deze zieke is door eene verkwijning zonder smart, door eene voortdurende droef geestigheid aangetast. Zijne speeksels, eerst wit, schuimig en paarlmoerkleurig. nemen meer en m< er eene onheilvoorspellende kleur bekomen, en dit binst de dertig jaren, zoeken mededingers, zich soms steunende op de naamgelijkenis, hunne produklen in de plaats van bet echt te verkoopen, alzoo de zieke bedriegend en nadeel berokkenend. Er zijn inderdaad verschillende soorten teer. In Noorwegen groeien de dennen die den besten teer geven, en M. Guyot gebruikt uitsluitend voor zijne voortbrengselen den zuiversten Noorweegschen teer, ondanks zij nen hoogen prijs, terwijl dikwijls vele fabri kanten, uit spaarzaamheid, teer van minder goede hoedanigheid gebruiken; deze kosten minder maar genezen niet. Het is dus volstrekt noodig, om uwe bron chitis, catarrha, verwaarloosde vaTingen en meer nog kortborstigheid en tering te ge nezen. en om alle misrekening te voorko men, dat gij u wel verzekert, wanneer gij in eene apotheek eene flesch teer Guyot vraagt, dat men u wel de echte teer Guyot ge\e. Dit is gemakkelijk te zien, gij hoeft enkel te bestatigen of het etikel wel het aan, en, op 't einde worden groenachtig grijs. Zijn bestaan is slechts eenen langen doodstrijd en hij sterfi in volle besef. Men kan dus niet genoeg voorzorgen ne men tegen eene voortdurende valling, nog meer bij 't ontstaan een t bronchiet. Men moet de kwaal tegenhouden alvorens zij in eene ergere aandoening ontaarde en het ze kerste is ze bij haren aanvang te bestrijden. Een koffielepel Teer van Guyot, gemengeld in elk glas water of drank welke men ge woon is bij zijne eetmalen te nemen, is ge woonlijk voldoende om in weinigen tijd de meest hardnekkige valling en de meest in gewortelde bronchiet te genezen. Men kan zelfs zoo de reeds verklaarde tering tegen houden en genezen. In dit geval belet de teer de ontbinding der knobbeltjes, en, met de hulp der natuur, heeft de genezing snel ler pl iats dan men kon verhoopen. 't Is een voudig en echt. Ten gevolge der talrijke genezingen, in hopelooze gevallen, door de Teer van Guyot Poids 70 et 100 kilos. Distance 3000 mètres minimum. 4e Course au Irol. allele pour chevaux de de série, 650 francs dont 350 au premier, 150 au second, 100 au (roisième et 50 au 4me. Entrée fr. 30, moitié forfait. Distance 4000 mètres minimum. Cloture des engagements le Lundi 6 Juin, a huit heures du soir, au secrétariat du Trotting Club, Hotel du Damier, Courtrai. Les Commissaires A. Brunfaut J. Onraet-Parret Nys- sens, Ss Lieutenant, Instructeur a l'Ecole ^'Equitation. La commission du sport hippique a l'hon- neur de porter a la connaissance du public, que l'Ecole d'Equitation prêtera son concours a la fète du 12 Juin, elle commencera A 2 heures par le travail d'ensemble qui aura été exécuté au Concours hippique de Bruxel- les. Les courses au trot monté et attelé commenceront k 3 heures précises pour se terminer a 4 1/2 heures. L'Ecole d'Equitation terminera la fète par un concours hippique. La commission du sport hippique a l'hon- neur d'informer le public qu'elle acceptera jusqu'au 5 Juin, a midi précis, au café du sultan, grand'place a Ypres, les soumission cachetées pour la location du buffet prin cipal, a établir, aux frais du plus haut sou- missionnaire, dans l'enceinte du pesage. Zaterdag laatst is er een der werklieden den genaamden Jan Vanhoucke die, al de wagons van den koop waarst rein vast ma kende, haperde met zijn voet in de reelen juist op het oogenblik dat er eenige wagons aankwamen door een stoomtuig voort gesto ken. Het gevaar ziende aankomen wierp hij zich plat op den grond en door groot geweld lukte hij er in zijn voet uit de schoe te trek ken toch was er een gedeelte van zijnen voet vermorzeld door de wielen der wagons. Men heeft hem naar huis gevoerd waar hij door den geneesheer A. Delie, bezorgd werd. Het is te hoopen dat hij weldra zijn werk zal kunnen hernemen. Het is nogeens eene les, voor de andere werkers, die door de groote gewoonte het gevaar niet meer zien waaraan zij dagelijks blootgesteld en vroeg of laat het slachtoffer zijn, zooals er reeds zoo veel te betreuren zijn. Op Dinsdag 10 Mei, om 12 ure juist 's noens, verkooping van meubels huis en keukengerief ten sterfhuize van Ed. Baghein steenweg van Yperen naar Boesinghe, nota ris D'huyvettere. BURGERSTAND. van den 29 April tot den 6 Mei 1898. Geboorten. Mannel. geslacht 3. Vrouwelijk id. 5. Tavenier Julicn, hovenier, en Lozie Marie, strijkster. Desodt Pierre, dienstknecht, en Devos Euaélie, winkelierster. volgende adres draagtMaison Frere, 19, rue Jacob, Parijs, alwaar M. Guyot sedert 1869 zijne werkhuizen heeft overgebracht elke flesch draagt het handteeken van den uitvinder E. Guyot, in drie kleuren violet, groen en rood, schuinsch geplaatst. Prijs van den teer Guyot. 2 fr. de llesch. Dit geneesmiddel is te koop in alle apo theken. Voor de gemeente waar geene apotheek is kan men schrijven, 19 rue Jacob te Parijs, en het bedrag van wat men verlangt in post zegels te zendende zending zal onmiddel lijk geschieden. P.-S. De personen die den smaak van het teerwater niet kunnen gewoon worden, kunnen hetzelve vervangen door de Capsu- len Guyot in zuiveren Noorweegschen teer, en er 2 of 3 nemen vóór iedere maaltijd. Al dus verkrijgen zij dezelfde heilzame gevol gen en eene even zekere genezing. Prijs 2.50 fr. de flesch met 60 capsulen. Telle Félix, neeringdoener, en Nolf Adèle, zonder beroep. Baert Jules, daglooner en Litiere Emma, huisvrouw. Ovei-lij dens. Vallaeys Delphine, 86 jaren, zonder be roep, echtgenoote van Fagel Bernard, rijsel- straat. Venas Alpbonse, 36 jaren, schilder, wedu wenaar van Gheysen Prudence, Meenestraat. Dedecker Fréderic, 56 jaren, weduwe naar van Debaillie Marie, Diksmudestraat. Saelens Théodore, 73 jaren, daglooner, echtgenoot van Verstraete Cordule, St. Ni- klaasbuiten. Vanbeveren Rosalie, 67 jaren, zonder be roep, echtgenoote van Aernout Amand, Mee nestraat. Liekens Antoine, 58 jaren, kleermaker, echtgenoot van Carrein Marie, Pateelstraat. Correman Simon, 73 jaren, zonder beroep weduwenaar van Lesage Glémence, Meene straat. Einders beneden de 7 jaar. Mannelijk geslacht, 3. Vrouwelijk id. 1. De inwoners van Yper, Poperinghe en omstreken klagen bitterlijk over de massa klein geld welk in omloop is. Den kleinhan del heeft er door veel te lijden. Neeringdoe- ners en handeldrijvers ontvangen bijna geen ander geld dan nickel en klein zilvergeld, en daar het vei boden is kleingeld in betaling te geven voor meer dan vijftig franken 't zij in het postbureel, 't zij aan den ijzer weg, of in de nationale Bank te Yper, wordt het zeer moeilijk om zich ervan te ontmaken, zoo danig dat het een oprechte hinderpaal wordt voor den kleinhandel. De kooplieden welen niet waar en aan wie zich wenden om dezen toestand te zien veranderen. De drij volksvertegenwoor digers van het arrondissement zijn felle klep pers die zich weinig bekommeren met de be langen van den handel, daar zij zelfs niet bekwaam zijn deze te verdedigen. Colaert is advokaat. Iweins en Van Merris zijn beiden nulliteiten met weinig of geen gezag, zij worden door de geestelijken voorgedragen, den eene als volksvertegenwoordiger voor de eere en den andere voor de 4000 franken die er van afhangen, ook bekommeren zij zich bitter weinig met hetgeen hunne kiezers aangaat. Doch het gerucht wordt thans verspreid dat het Gouvernement voornemens is voor zes millioenen nieuw kleingeld te doen ma ken en in omloop te brengen. Het is te ver hoopen dat onze volksvertegenwoordigers nu eindelijk zich met de zaak zullen bezigen, want moet den omloop van het kleingeld in onze streek nog aangroeien, den handel zal zonder twijfel voor vele lieden onmogelijk worden. Het geldt hier geene politieke kwes tie doch alleenlijk een handelsbelang dat hoogdringend is. Daarenboven ten gevolge een onlangs ge geven bevel van den minister van finantiën worden alle muntstukken die iets of wat be schadigt zijn geweigerd in de nationale Bank als ze maar door de bedienden niet geknipt worden en ongelukkiglijk de bedienden der nationale Bink brengen dikwijls eene te overdrevene strengheid in he; uitvoeren van deze nieuwe voorschriften. Doch het zijn nogmaals de kleine handelaars die hiervan het meest te klagen hebben. Onnoodig te zeggen dat al de sprekers met langdurige bravo's en handgeklap be groet werden. Na het banket gingen allen een wande lingsken in de stad doen, om ten 7 ure terug in het lokaal te zijn, waar ieder winnaar een stuk moest ten tooneele voeren. Dit feest duurde tot 11 ure 's avonds. Veel volk was er tegenwoordig om de strij Iers nog eens te komen toejuichen. Nadien had de prijsuitreiking plaats, hand geklap bravos, ontbraken er nietin één woord het was een mooi feest: De inwo ners van Thourout zullen het lang in het geheugen houden want zij wenschen niets beters dan het toekomende jaar nog zulke vertooningen te mogen bijwonen. Maandag 11. keerden de heeren Deweerdt en Mailliard terug van de prijsuitreiking van Thourout, waar zij eene schitterende zegepraal behaald hadden. Van af 5 ure ver gaderden de leden der Vlaamsche Ster, de harmonie der Oud-Pompiersde Turners en de Werkerslier, allen met prachtige bloemtuilen voorzien,in het lokaal het Bron zen Hoofd, om stoetsgewijze de twee be kroonden te gemoet te gaan. Om kwart vóór 6 uve, zette de stoet zich op weg, gevolgd van eene talrijke menigte, en begaf zich naar de statie onder het spe len van schoone pas-reioublés. Ten 6 ure, zond de beiaard zijne vroolijk- ste tonen over de stad en luisterde met zijn blij gespel dit vriendenfeest op. Wanneer de trein van Thourout de statie binnenstoomde, en de twee overwinnaars afstapten, gingen hunne talrijke vrienden hen te gemoet en gelukwenschen en hand drukken werden gewisseld. De heer Voor zitter der Vlaamsche Ster wenschte de heeren Mailliard en Deweerdt welkom, hij wenschte hen geluk over de groote onder scheiding die zij bekomen hadden en den moed dien zij aan den dag hadden gelegd om tegen zooveel tegenstrevers te gaan kam pen voor taal en kunst. Ieder verhaastte zich alsdan eenen bloem tuil aan te bieden, en de gevierden zouden letterlijk onder het gewicht der bloemen be zweken zijn, had men ze niet helpen dra gen tot aan het lokaal. Weldra hervormde zich de stoet, en men leidde de helden van het feest, muziek aan 't hoofd, naar het lo kaal der Vlaamsche Ster, waar eigentlijk de ofliciëele ontvangst plaats had. Middeler wijl had de muziek niet opgehouden te spe len, en de Rijselstraat krioelde van het volk. In het Bronzen Hoofd wachtten de too- neelliefhebsters der Vlaamsche Ster hunne kunstbroeders af. M<j. Z. Devers, bood hen, in den naam barer tooneelzusters, in eene schoone redevoering, hare beste gelukwen schen aan en na haar las Mej. Maria Igodt een gedicht af in den naam van al de Ster- relingen. Nog eenige gelukwenschen en ge- dichljes werden door vrienden en blce 1- verwanten der gevierden aangeboden en eindelijk kwamen de voorzitters dm ver schillende medewerkende maatschappijen hulde bewijzen aan de overwinnaars. De heeren Deweerdt en Mailliard, diep ontroerd over zooveel blijken van sympa thie, bedankten allen voor hunne goede wenschen en beloofden altijd op de bres te springen telkens het er op aankwam voor de moedertaal te strijden en op het gebied der kunst te toonen dat de leden der Vlaam sche Ster niet afdwaalden van den roem rijken weg dien zij ingeslagen hadden. Nadien nam de heer Ducorney noemaals het woord om de Voorzitters en leden der verschillige maatschappijen te bedanken over hunne welwillende medewerking en hen te zeggen dat zij, in alle omstandighe den en telkens de gelegenheid zich voor deed, op de medewerking der Vlaamsche Ster mochten rekenen. Hij wakkerde de jonge Slerrelingen aan de voetstappen hun ner oudere kunstbroeders na te volgen en denzelfden ijver aan den dag te leggen om zich te oefenen in de tooneelkunst en den roem der Maatschappij immer staande te houden. Alsdan werd een heildronk voorgesteld op de gezondheid van de gevierden, en op den voorspoed der verschillende maatschappijen die het feest met hunne tegenwoordigheid hadden opgeluisterd. Er werd dapper geklonken en gezongen en allen vermaakten zich tot zeer laat in den avond. G'est aujourd'hui Same li 7 Mai que nous aurons le plaisir d'applaudir et d'admirer les principaux lauréats du conservatoire de Paris (succursalle de Lille) qui viennent nous donner un spectacle de familie des plus intéressant Comédie en 1 acte de Th. deBanville et Comédie en 3 actes et en vers de J. Richepin. Nul doute que le public Yprois ne vienne encourrager par ses applaudissements ces jeunes et vaillanls artistes. Ouverture des bureaux 7 1/2 h. rideau a 8 heures. Prix des places: lre 2 fr.2® 1 fr; 3e 50 c. On peut se procurer des cartes a l'avance chez M. Degroote, place Vandenpeereboom. L'ÉCOLE D'ÉQUITATION. A 2 heures de relevêe. Longueur de la piste: 8Q0 m. environ, fi*. de pi-f x. 1° Course au trot monté pour chevaux de 3me série, 350 francs, dont 200 au premier, 100 au second et 50 au troisième. Entrée tr. 17,50, moitié forfait. Poids 70 kilos. Distance 3000 mètres minimum. 2° Course au trol attelé pour chevaux de 2me série, 400 francs, dont 250 au premier, 100 au second et 50 au troisième. Entrée 20 francs, moitié forfait, poids 100 kilos. Distance 3000 mélres minimum. 3° Course hors série au trot monté et attelé 300 francs, dont 150 au premier, 100 au second et 50 au troisième. Entrée fr. 15, aan BRONCHIET, ZINKING IMQOC Huwelijken. avec le bienveillant concours de

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 2