13* LET OP Depot van wierook Emile Van Aerde, De Gracieuse Beroepshof van Gent. YERSGHILLIGE TIJDINGEN. Bibliographie. s N g a MEN VRAAGT een oppassend mensch Ten bureele van dit blad groote; keus van MUZIEKSTUKKEN Het Beroepshof heeft heden het vonnis bekrachtigd der Rechtbank van Kortrijk, die den notaris van Sasseghem, van Tiegem, tot drie jaar gevang had veroordeeld, voor in eene zaak van borg eene verwisseling van persoon bevoordeeligd te hebben. De notaris werd naar het gevang geleid. Wervick. Dieven drongen maandag nacht in eene herberg bij de Statie en ont voerden er eene mand Champagne. De stroo- poppen, waarin de bruischaard stak, lieten zij op straat voor de deur liggen. Denzelfden nacht sloegen dieven, waarschijnlijk dezelfde, de vensterruit in van eenen slachterswinkel daar dichtbij en vingerden er al het vleesch. Nu die zullen kunnen kermis houden. De daders hebben ook vergeten hun adreskaartje te laten en de politie zal ze nooit ontdekken. De Beukelaer's Biscuits zijn de beste De Beukelaer's Chocolade is de lekkerste De Beukelaer's Cacao is de fijnste. Over de opsluiting van prinses Louisa van België in een krankzinnigengesticht, wordt het volgende nog gemeld Men be weert dat de prinses, tijdens haar verblijf op het kasteel van Keglevitch, in Croatië, zoo vele uitgaven heeft gedaan dat hare schulden weldra tot verscheidene millioenen florijnen klommen. Ook wordt nog beweerd dat de prinses wissels in omloop zou hebben ge bracht op den naam van prinses Stephanie. Haar minnaar, luitenant Keylevitch dien men verdenkt de dader dezer feiten te zijn, zou op aandringen van prins Philips van Saksen-Coburg zijn aangehouden. Terzelfder tijd werden maatregelen ge nomen om de prinses onder geleide van eene eeredame en van professer Hinderstaisser, specialist in zenuwkwalen, met een bijzon deren trein naar Weenen te brengen, waar zij werd opgesloten. Prins Philips zou nu, om reden van zins- verwarring bij zijne vrouw bestatigd, de echtscheiding aanvragen. De schulden die de prinses kan hebben gemaakt, sedert zij van haar echtgenoot is gaan loopen, zullen verheffend worden door de koninklijke familie van België. Wat er ook van zij, die opsluiting verwekt steeds nog groote opschudding in al de krin gen der maatschappij te Weenen en elders en de verontwaardiging is algemeen. Diefstal van 60,000 fr. Juwee- len ontdekt in den Berg te Gent Over een paar maanden werden bij Mme De- meubourg, Loxumstraat 60.000 fr. in goud en juweelen gestolen. Het gerecht vernam dat de juweelen den dag na den diefstal te Gent in den Berg wer den verpand door een gekend heerschap van Gent, zekere M... Kroonlaan. M.., werd dezer dagen te Brussel aange houden alsook zijn vriend P... van Antwer pen. Zij loochenen den diefstal. De vergelijking tusschen de bevolking van Frankrijk en Duilschland en hun aan groei is niet zeer vleiend voor het eerste land. In elk der laatste drie jaren werden er 2,000,000 Duitschers geboren tegen 900,000 Franschmans. Elke 24 uren wint de Duitsche bevolking 1700 inwoners op de Fransche. Zoodat de woorden van maarschalk Moltke waarheid worden: Frankrijk verliest alle dagen eene veldslag'! In 1950, zoo er niets verandert wordt van den toestand der Europeesche volkeren, zal Frankrijk nog altijd pronken met zijne 38 millioen zielen, terwijl Duitschland er 76 millioen, of juist het dubbel zal tellen. De prijs van 't graan. In de laat ste 24 uren is er in Amerika eene nieuwe verhooging van 16 cents merkbaar. Dit maakt op miuder dan 4 dagen 36 cents ver hooging of 7 a 8 fr. de 100 kilos. Dit is nog nooit gezien Inde Beurs heerscht groote opschudding. Zij die een stock graan bezitten weigeren halsstarrig te verkoopen, want zij verwach ten nog hoogere prijzen. Ook te Luik is de prijs 1,50 gestegen. De bakkers hebben hun brood van 33 op 35 centiemen gezet. De an dere gewassen verhoogen ook aanzienlijk in prijs. De Chocolade des bonnes fósres is de beste en voedzaamste. De 1/2 kilo 1.60 en 2 fr. 11 geboden bij het gieten van plan ten in huis. 1. Begiet uw kamerplanten slechts met re genwater of dat voortkomende uit stroomen- de beken of rivieren, 2. Gebruik geen killig water, zijn warm tegraad moet de zelfde zijn als die van het vertrek waarin de planten staanhet water mag eer wat warmer dan kouder zijn. 3. Begiet slechts wanneer ge duidelijk ziet of gevoelt dat de potaarde behoefte aan nat heeft of wanneer de plantendeelen beginnen te verslappen. 4. Al de aarde, die in den pot aanwezig is moet gelijkmatig en spoedig door het water doortrokken werden. 5. In de lente en des zomers moet men bij voorkeur des avonds gieten; in den herfst en des winters daarentegen des morgens. 6. Een krachtig groeiende plant heeft meer water noodig, dan een plant die nog jong is, weinig wortels heeft, pas verplant is, lang zaam groeit, ziek is, of in haren groei stil staat. 7. Hoe warmer het is, hoe meer behoefte de planten hebben aan water. 8. Hoe droger de lucht is, des te sneller ook grijpt de verdamping van het vocht in het celweefsel der planten plaats en des te overvloediger moet er gegoten worden. 9. Hoe kleiner de potten zijn hoe dikwij- ler men gieten moet. 10. Zware, vaste grondsoorten drogen niet spoedig uit en moeten dus niet zoo sterk be goten worden als lichtere aarde. 11. Gewassen met vleesachtige en krach tige wortels (Clivia Amaryllis, enz.) lijden niet zoo gemakkelijk door droogte als plan ten met teedere fijnvezelige wortels (Varens, Erica's, enz. Eertijds om 't is gelijk welk voorwerp te verwen moest men acht of veertien dagen wachten en cuur betalen Heden verwen de huisvrouwen zelve, in alle kleuren met de MAYPOLE zeep. Duur der bewerking eenige minuten. Besparing 60 a 80 °/0. Te koop bij alle specerij handelaars. Aux SOURDS. Une dame opulente, qui a été guérie de sa surdité et de bourdon- nemenls d'oreille par les Tympans artificiels de Dr. Nicholson, a remis a son institut la somme de 25,000 francs afin que toutes les personnes sourdes qui n'on pas les moyens de se procurer les Tympas puissent les avoir gratuitement. S'adresser a A. T. HALE, Secrétaire, GENEZING EENER HUIDZIEKTE Het beste geïllustreerd Neder- landsch modeblad. Tijdens een bezoek bij Mevrouw V...., overal om haren opschik en hare kleedij ge roemd, vroeg haar eene vriendin Welke toovernijmf geeft U de heerlijke gedachten die U in zake van opschik bestie ren? Voor elke aangelegenheid waarbij de vrouw bekoorlijk schitteren moet, vindt gij iets aantrekkelijks, iets bijzonders dat elkers oog op u vestigt. Mevrouw V...., glimlachte en vroeg met een zekere zweem van voldoeningIn wat overtreft mijne kleedij die der andere dames, In goeden smaak, sierlijkheid en snede? was het antwoord. Mijn geheim bekoort u dan waarlijk, lachte Mevrouw V.... nochtans staat de too- vergodin die ik voor mijne modellen raad pleeg U zoo goed als mij ten dienste. Voorwaar? Wel zeker, haar naam is De Gra cieuse. Abonnementsprijs: Gewoon Abonnement: Voor 3 maanden. fr. 2,50 6 5,00 ljaar 10.00 Met gekleurde plaat Voor 3 maanden fr. 4.00 Voor 1 jaar - 16.00 Zich te bevragen bij de Belgische Boek handelmaatschappij, 16, Treurenberg, Brus sel, ofwel ten bureele van ons blad. 2 w p. w H «w K W N Om alle misslag te vermijden, de chirur gijn tandmeester Maurice Meier van Kortrijk heeft de eer zijne talrijke kalanten alsook de personen die begeeren hem te raadplegen, ter kennis te brengen dat er een nieuwen tandmeester die dezelfde naam draagt en met wien hij geenszins in handels betrekking is, naar Yper komt, twee huizen van zijne woonst. Hij verzoekt hun zich wel te verzekeren indien zij bij den ouden tandmeester zijn Maurice Meier te Kortrijk die te Yperen te raadplegen is sedert jaftP bij Mevr. We Van Kemmel* Groote Markt, 5, (gesloten huis) Maandag, Don derdag en Zaterdag van 9 tot 4 ure. Hij heeft nog broeder, nog zoon, nog bloedverwant belast met het vertegenwoor digen van zijn huis. begeerende eenen TE AANVEERDEN. Zeer voordeelige voorwaarden. Te schrijven Molenstraat, N° 21, MOUSCROEN. voor Piano, door de genaamde meesters zooals Verdi, Beethoven, Meyerbeer, Schubert, Wagner, Donizetti, Mozart, Rossini, Weber, Offen bach, Gounod, enz. enz. aan den geringen prijs van gediplomeerde Chirurgijn-Tandmeester, Tandmeester i an het Koninklijk Gesticht van Mees sen. Lombaardstraat, 19, IJ PEREN Inzetten van tanden en kunstge gebijten. Uittrekking, Goudstopping en Herstelling van ongeregelde tanden volgens de beste stelsels. Kostelooze raadplegingen en operaties voor den armen. Alie Donderdagen van 2 tot 4 ure. Le dernier numéro de la Revue Bibliographique beige nous apporte une nouvelle contribution aux sciences bibliographiques. La chronique contient plusieurs articles intéressants, notamment une étude sur les tonographies paroissiales et quelques détails envieux sur l'invention du jour, le Péga- moïd. De nombreux ouvrages beiges etétrangers, d une importance considérable, y sont annoncés et ana lysés par des plumes compétentes. La Revue Bibliographique beige parait a la fin de chaque mois. On s'abonne a la Société beige de Li- brairie16, rue Treurenberg, Bruxelles. L'abon- nement est de 3 fr. pour la Belgique. A LIRE POUR CEUX QUI SOUFFRENT de Bronchltes, Catarrhes VIEUX RHUMES NÉGLIGÉS De toutes les maladies qui apportent leur con tingent au bulletin des décès, la plus commune, la plus désespérante pour les families, celle qui cha que jour occasionne la plus plus grande mortalité, c'est assurément la phtisie pulmonaire. Le moin- dre rhume, si on le négligé, peut dégénérer en bronchite, et chacun sait combien il est difficile de se débarrasser d'une vieille bronchite, d'un mau- vais catarrhe. Beaucoup de poitrinaires ne se dou- tent même pas de leur maladie et se croient seu- leme it atteints d'un gros rhume, alors que la phtisie est déjét déclarée. Aussi ne saurait-on trop recommander aux malades d'enrayer leur mal dés le début. Pour cela, le moyen le plus sür, le plus simple et le plus économique, est de boire de l'eau de goudron. Un pharmacien de Paris, M. Guyot, a réussi, il y a une trentaine d'années, a rendre le goudron soluble dans l'eau; et, graced cette invention, on trouve aujourd'hui chez tous les pharmaciens, sous le norn de Goudron de Guyot, un liqueur trés con- centrée de goudron, qui permet de préparer in- stantanément, au moment du besoin, une eau de goudron trés limpide et trés efficace. On en verse une ou deux cuillerées a café par verre d'eau ou du liquide que l'on a coutume de prendre a ses repas, et on obtient ainsi une boisson qui remplace avec le plus grand avantage toutes les tisanes, les sirops, les potions, etc. L'usage du Goudron de Guyot, pris ainsi tous les repas, d'une faqon régulière et suivie, suffit, le plus souvent, pourguérir en peu de temps le rhume le plus opiniatre et la bronchite la plus invétérée. On arrive même souvent d enrayer et a guérir la phtisie bien déclarée, car le goudron arrête la dé- composition des tubercules du poumon, en tuant les mauvais microbes, causes de cette décomposi- tion. C'est simple et vrai. En presence des guórisons nombreuses, dans des cas désespérés, obtenues depuis trente ans par le Goudron Guyot, des concurrents eherchent parfois a vendre leur produit aux lieu et place du produit véritable, en trompant le malade d son détriment, C'est qu'en effet, certains fabricants emploient des goudrons de qualité inférieure, qui coütent quel- quefois un peu moins cher, mais qui ne guérissent pas. 11 est done absolument nécessaire, pour obtenir la guérison de vos bronchites, catarrhes, vieux rhumes négligé, et a fortiori de l'hastme et de la phtisie, de bien demander dans les pharmacies du Goudron de Guyot: et afin d'éviter toute erreur, il faut regarder l'étiquette. Elle doit porter le norn de Guyot imprimé en gros caractéres, et sa signa ture en trois couleursvioletvert, rouge et en biais. Prix du Goudron Guyot, fr. le flacon. Ce médicament se trouve dans toute les pharma cies. Pour les localités dans le voisinage desquelles il n'existe auoun pharmacien, il suffira d'éerire a la fabrique du Goudron Guyot, 19, rue Jacob, d Paris, en envoyant le montant en timbres-poste de ce que l'on désire et l'evoi sera fait immédiatement franco. Un autre avantage de cette médication, et qui a bien son importance, c'est la modieité de son prix. Si l'on considère que chaque flacon de 2 fr. de Gondron Guyot contient la quantité de goudron né cessaire pour préparer 12 d 15 litres d'eau ou de boisson, on reconnaitra, en suppossant que l'on boive un litre d'eau par jour, que le prix du traite" ment est de 10 a 15 centimes par jour. II est évident que la question de prix n'a pas contribué, moins que l'efficacité du traitement, d rendre populaire l'emploi du Goudron de Guyot. 25, Richmond St., St. Luke's, LondresE. C. De korsten en huiduitslag die wij zoo dikwijls bij kinderen bestatigen,ook wel bij volwassenen, vinden gewoonlijk hunne oorzaak in eene verar ming van het bloed. Ofschoon er in het bloed niet het minste spoor van scrofulus, noch eene kiem van ziekte moge bestaan, is het nochthans zeker, dat bij bloedurme menschen huiduitslag kan voorko men. Deze natuurwet is de zelfde voor personen van allen ouderdom. Wij halen hier den brief aan van eene dame, die ons het portret zendt van het kind van eene harer bloedverwan ten; zij vertelt ons hoe dit kind werd genezen door Scott's Emulsie, deze wondervolle bereiding die het bloed verrijkt, ge zond vleescii vormt en de levenskracht in het organismus verspreidt. Scott's Emulsie bevat traan, vol maakt verkoelend en hypophosphieten van kalk en soda, filenriette Gt aLLOT algemeen aanbevo- lene remedies. Scott's Emulsie, verhoogt hunne doelmatigheid door ze bijzonderlijk aan te passen tot de behandeling der verzwakte stelsels. Scott's Emulsie is zoet en gesuikerd van smaak, en wordt zoo gemakkelijk door de ver teringsorganen opgenomen dat zij niet de minste inspanning vergt, zelfs niet van de organen van een verzwakt kind. In haren brief betuigt Mej. Guillot dat zij Scott's Emulsie in de hoogste achting houdt. Curciat-Dongalon (Aio), Frankrijk, 29 April 1897. Mijnheer, ik heb hetgenoegen U den goeden uitslag te doen kennen, bekomen met uwe Scott's Emulsie bij een kind mijner familie, dat veel huiduitslag had, dewelke op de oogen gevallen was, waaraan het kind voortdurend pijn had. De kleine nam zeer wel deze bereiding; na het gebruik van enkele flesschen was de huiduitslag verdwenen, evenals het oogzeer; thans is zij zeerwel te pas. Door dezen gelukkigen uitslag aangemoedigd, verzoek ik U mij een flesch te laten geworden voor een kind, dat ook veel aan huiduitslag lijdt. Ik zal U den uitslag doen kennen. Gij moogt van mijn schrijven gebruik maken, indien U zulks kan nuttig zijn. Aanvaardt, Mijnheer, de verzekering mijner oprechte achting. Augustine Guillot, Vroedvrouw. p O £5 O p Ui "5 O Ch p 03 ,r+ Ï8 *0 CR '"O Ui 2- Ui <1 03 CD 03 O CD o to £3 CR CR - tf*. CO O O O O O O O O O O O O O ro o K> j-a p p p CR O O O O O O oooooooo M w oo CR CO CR O O O O CR O O O O O O 3! JO -I (J? ,_J o> O CD O CR ET? e: so tt» I—I «H 00 CD 00 n> RECHT OVER DE STERRESTRAAT. Te raadplegen alle dagen van 9 tot 5 uren. behalve den Zondag.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 3