BRUXELLES LET OP Tabellen van den IJzerweg BONNE CUISINIÊRE Hotel de la Tête d'Or. 85.000 Uit Oostende. VERSCHILLIGE TIJDINGEN. Pour nos Industriels. COUVERTS ST0FLE De Graeieuse w W ON DEMANDE LEES HIER EN SPOED U GIG AREN HAZESCHIETING op Zoodag' 9 October 1898. XE LEZEN DOOR DE PERSONEN DIE LIJDEN OUDfi ViSRWA^LOOSM VALLING3N Eene verwaarloosde of slecht behandelde valling ontaardt dikwijls in bronchiet, wan neer zij niet tot de longtering leidt; soms herhalen de hoestbuien zich zoo dikwijls en worden zoo geweldig dat zij gansch het li chaamsgestel verzwakken; de slaap is on mogelijk, de pols koortsachtighet minste gevoel van koude verdubbelt de smarten. Te dikwijls vormen er zich knobbeltjes die, door hunne vermenigvuldiging, de longen verstop pen; wanneer zij verzweren, vernietigen zij de longcellen en veroorzaken er grcote ver liezen van zelfstandigheid, welke men holten noemt. Deze zieke is door eene verkwijning onder smart, door eêne voortdurende droef geestigheid aangetast. Zijne speeksels, eerst wit, schuimig en paarlmoerkleurig. nemen meer en over eene onheilvoorspellende kleur tijd, daar men slechts een vijftig kilogr. stroo heeft moeten verbranden. Bij het loslaten van den ballon hield M. Glorieux den trapeze vast, die eenige meters beneden het mandje hing en waarop hij al rijzende eenige toeren ging doen. Maar de luchtreiziger werd met zoo'n geweld door den bal bewogen, dat hij zich de lenden ver wrong en niettegenstaande zijne herhaalde pogingen er niet in gelukt is op dm trapeze te geraken en vandaar in de mand te klimmen. Hij is dan aan den gymnastok blijven han gen en heeft aanstonds moeten het nederda len bewerken. Eenige minuten later kwam hij op een half uurtje van de luchtplaats in eene weide terecht, en heeft aanstonds het ontzwellen van den luchtbal kunnen begin nen. Nooit was hem zoo iets voorgevallen. Geheimzinnig drama. Gisterenavond rond 10 1/2 ure, heeft in eene villa der Zeedijk een geheimzinnig dra ma plaats gehad. Deze villa werd bewoond doorman en vrouw V.... van franschen oor sprong. Rond 11 uur kwam de echtgenoot aan de politie verklaren dat zijne vrouw van de trappen kwam dood te vallen. De politie be gaf zich dus onmiddelijk ter plaats en vond inderdaad de ongelukkige vrouw vóór den trap, in haar bloed badend, dood liggen. Een geneesheer werd bijgeroepen en besta- tigde eene vreeselijke wonde in den nek van 't slachtoffer. De politie kwam op 't gedacht dat dit drama iets geheimzinnigs behield en ging over tot de aanhouding van den echtgenoot, als verdacht zijne vrouw vermoord te heb ben. Na een eerste onderzoek werd het slachtoffer ter plaats gelaten tot beschikking van 't parket dat per telegram verwittigd werd. Het huis, waar een menigte nieuwsgieri gen voor schuilt, wordt door de politie be waakt. Louis Creyf, schilder, Vlaanderen- straat 85, te Brussel, schrijftIk onderstond groote pijnen, ten gevolge van mijn Rhuma- tism. Gedurende lange dagen was ik ver plicht op mijne kamer te blijven in de on mogelijkheid te werken. Sedert dat ik den Elexir Rhumalismal, A. Vincent te Brus sel genomen heb, mijne pijnen zijn verdwe nen en ik heb mijne bezigheden zonder on derbreken kunnen voortzetten. (8). De Bsukelaer's Rum Confiture Wafers DeBeukelaer'sChocolade is de lekkerste DeBeukelaer's Cacao is de fijnste. Patrijzenjacht. De patrijzenjacht is gesloten te weten: Na 25 October, in de pro vinciën Antwerpen, Brabant, Oost en West- Vlaanderen, Limburg en in de gedeelten der provinciën Henegouw, Luik en Namen, ge legen op den linkeroever der Samber en der Maas, erin begrepen geheel het grondgebied der steden Charleroi, Luik, Hoei en Namen. Na 15 November, in de provincie Luxem burg en in de gedeelten der provinciën He negouwen, Luik en Namen gelegen tusschen de Samber en de Maas en op den rechter oever Uaas. aan, en, op 't einde worden groenachtig grijs. Zijn bestaan is slechts renen langen doodstrijd en hij sterft in voile besef. Men kan dus niet genoeg voorzorgen ne men tegen eene voortdurende valling, nog meer bij 't ontstaan een. r bronchiet. Men moet de kwaal tegenhouden alvorens zij in eene ergere aandoening ontaarde en het ze kerste is ze bij haren aanvang te bestrijden. Een koffielepel Teer van Guyot, gemengeld in elk glas water of drank welke men ge woon is bij zijne eetmalen te nemen, is ge woonlijk voldoende om in weinigen tijd de meest hardnekkige valling en de meest in gewortelde bronchiet te genezen. Men kan zelfs zoo de reeds verklaarde tering tegen houden en genezen. In dit geval belet de teer de ontbinding der knobbeltjes, en, met de hulp der natuur, heeft de genezing snel ler plaats dan men kon verhoopen. 't Is een voudig en echt. Ten gevolge der talrijke genezingen, in hopelooze gevallen, door de Teer van Guyot Aux SOURDS. Une dame opulente, qui a été gaérie de sa surdité et de bourdon- nements d'oreiile par les Tympans artificiels de Dr. Nicholson, a remis a son institut la somme de 25,000 trancs afin que toutes les personnes sourdes qui n'on pas les moyens de se procurer les Tympas puissent les avoir gratuitement. S'adresser a A. Tv HALE, Secrétaire, 25, Richmond St., St. Luke's, Londres, E. C. De Chocolade des bonnes Mères is de beste en voedzaamste. De 1/2 kilo 1.60 en 2 fr. Om alle misslag te vermijden, de chirur gijn tandmeester Maurice Meier van Kortrijk heeft de eerzijne talrijke kalanten, alsook de personen die begeeren hem te raadplegen, ter kennis te brengen dat er een nieuwen tandmeester die dezelfde naam draagt en met wien hij geenszins in handels betrekking is, naar Yper komt, twee huizen van zijne woonst. Hij verzoekt hun zich wel te verzekeren indien zij bij den ouden tandmeester zijn Maurice Meier te Kortrijk die te Yperen te raadplegen is sedert f-4L jaar bij Mevr. We Van Kemmel, Groote Markt, 5, (gesloten huis) Maandag, Don derdag Zaterdag, van 9 tot 4 ure. Hij heeft nog broeder, nog zoon, nog bloedverwant belast met het vertegenwoor digen van zijn huis. bekomen, en dit binst de dertig jaren, zoeken mededingers, zich soms steunende op de naamgelijkenis, hunne produkten in de plaats van het echt te verkoopen, alzoo de zieke bedriegend en nadeel bercRkenend. Er zijn inderdaad verschillende soorten teer. In Noorwegen groeien de dennen die den besten teer geven, en M. Guyot gebruikt uitsluitend voor zijne voortbrengselen den zuiversten Noorweegschen teer, ondanks zij nen hoogen prijs, terwijl dikwijls vele fabri kanten, uit spaarzaamheid, teer van minder goede hoedanigheid gebruiken; deze kosten minder maar genezen niet. Het is dus volstrekt noodig, om uwe bron chitis, catarrha, verwaarloosde vallingen en meer nog kortborstigheid en tering te ge nezen, en om alle misrekening te voorko men, dat gij u wel verzekert, wanneer gij in eene apotheek eene flesch teer Guyot vraagt, dat men u wel de echte teer Guyot geve. Dit is gemakkelijk te zien, gij hoeft enkel te bestatigen of het etiket wel het Het beste geïllustreerd Neder - landsch modeblad. Tijdens een bezoek .bij Mevrouw V...., overal om haren opschik en hare kleedij ge roemd, vroeg haar eene vriendin Welke toovernijmf geeft U de heerlijke gedachten die U in zake van opschik bestie ren? Voor elke aangelegenheid waarbij de vrouw bekoorlijk schitteren moet, vindt gij iets aantrekkelijks, iets bijzonders dat elkers oog op u vestigt. Mevrouw V...., glimlachte en vroeg met een zekere zweem van voldoeningIn wat overtreft mijne kleedij die der andere dames, In goeden smaak, sierlijkheid en snede? was het antwoord. Mijn geheim bekoort u dan waarlijk, lachte Mevrouw V.... nochtans staat de too- vergodin die ik voor mijne modellen raad pleeg U zoo goed als mij ten dienste. Voorwaar? Wel zeker, haar naam is De Gra eieuse. Abonnementsprijs Gewoon Abonnement-. Voor 3 maanden. fr. 3,50 6 5,00 ljaar 10.00 Met gekleurde plaat -. Voor 3 maanden fr. 4.00 Voor 1 jaar 16 00 Zich te bevragen bij de Belgische Boek handelmaatschappij, 16, Treurenberg, Brus sel, ofwel ten bureele van ons blad. SNELLE WASDOM ten bureele van dit blad. volgende adres draagtMaison Frere, 91, rue Jacob, Parijs, alwaar M. Guyot sedert 1869 zijne werkhuizen heeft overgebracht elke flesch draagt het handteeken van den uitvinder E. Guyot, in drie kleuren violet, groen en rood, schuinsch geplaatst. Prijs van den teer Guyot: 2 fr. do flesch. Dit geneesmiddel is te koop in alle apo theken. Yoor de gemeente waar geene apotheek is kan men schrijven, 19 rue Jacob te Parijs, en het bedrag van wat men verlangt in post zegels te zendende zending zal onmiddel lijk geschieden. P.-S. De personen die den smaak van het teerwater niet kunnen gewoon worden, kunnen hetzelve vervangen door de Capsu- len Guyot in zuiveren Noorweegschen teer, en er 2 of 3 nemen vóór iedere maaltijd. Al dus verkrijgen zij dezelfde heilzame gevol gen en eene even zekere genezing. Prijs 2.50 fr. de flesch met 60 capsulen. sr 2 £"3 N so cn? O c K k H hj W H 3 L1KWIDATIE VAN bijzonder goede aan den spotprijs van 50 fr. de dui zend, 5 fr. 50 de franco, tegen postmandaat ol remboursement. TH. FOLOGNE, te S'-Truiden. gediplomeerde Chirurgijn-Tandmeester Tandmeester i an het Koninklijk Gesticht van Meessen, Lombaardstraat, 19, IJ PEREN Inzetten van tanden en kunstge gebijten. Uittrekking, Goudstopping en Herstelling van ongeregelde tanden volgens do beste stelsels. Kostelooze raadplegingen en operaties voor den armen. Alle Donderdagen van 2 tot 4 ure. STAD YPEREN, Koninklijke Maatschappij S' Sebastiaan JAARLIJ KSCHE Oppervogei 15 ff. en een Haas leder Zijdvogei 10 fr, en een Haas, leder Kalle 5 fr. en eene Haande. aan BRONCHIET, ZINKING La onzième édition du Jtïépei-toïi-e du Commerce et de l'Industrie va paraltre incessamment. Nous rappelons nos leoteurs que cette publica tion ne poursuit pas un but mercantilec'est une oeuvre de propaganda en faveur de notre commerce national d'exportation. L'ceuvre est patronée par ie Gouvernement et la plupart des Chambres de commerce du pays. L'ou- vrage est distribué gratuitement par les soins de nos agents diplomatiques et consulaire a l'étran- ger, a toutes les personnes susceptibles d'entrer en relations d'affaires avec les industriels. Deux mille noms d'exportateurs et de fabricants beiges sont consignós dans ce livre et répétés en franqais, en allemand, en anglais, en espagnol. Les intéressés qui désirent voir leurs firmes insé- rées dans la onzième édition, ou qui désirent re- cevoir gratuitement le volume, sont priés d'adres- ser leur demande a 1'Administration du Répertoire du Commerce et de l'Industrie de la Belgique34, rue Plétinckx, Bruxelles. Zekere kinderen groeien zoo spoedig, dat zij hunne krachten verliezen en in eenen staat van verzwakking vervallen, die aanleiding geven kan tot ziekten. Men moet zich immer herinneren dat de wasdom de levensbestanddeelen van het voedsel bemeestert, en soms is de vereenzelvi ging van het voedsel zoo onvoldoende, dat de noodige deelen voor den wasdom eens genomen, er niets meer van overblijft om levenskracht te bezorgen of de hersens te ondersteunen. Wat in al deze gevallen noodzakelijk wordt, is een voedsel dat zich gemakkelijk vereenzelvigen kan en doelmatig tevens is. Zoo is de Scott's Emulsie die de geneeskundige traan, onder zijnen zuiversten vorm is, uitstekend ver zorgd, aangenaam ran smaak en ver- bonden met hypo- phosphieten van kalk en soda. Deze laatste zijn alge- 't Kind BERTILLE meen herkende voedingsbestanddeelen, als dusdanig geprezen in alle geneeskundige scholen en door alle 'mannen van wetenschap. De traan maakt vleesch en geeft krachten aan gansch het organism, terwijl de hypophosphieten van kalk en soda de hersenen ondersteunen, geven veerkracht aan het zenuwstelsel, wekken ae spijsvertering op en begunstigen de gezonde vorming der beenderen. De Scott's Emulsie voorbeeldige toebereiding, is onontbeerlijk vvanneerde kinderen aan onvolmaakten wasdom of uitputting lijden. In den volgenden brief, geschreven na per soonlijke ordervinding, wordt al hetgeen wij komen te zeggen ten volle bevestigd. Port-Ste-Marie(Lot-et-Gar),Frankrijk,25 Maart 1897. Mijnheeren, mijn kind, 7 jaren oud, leed aan algemeene verzwakking ten gevolge van eenen te snellen wasdom; hij had geen eetlust meer en verzwakte van dag tot dag. Dank aan uwe kostbare Seott's Emulsie, verbetert zijn toestand van dag tot dag en nu is hij volkomen gezond. Het'kind nam zoo gaarne uwe toebereiding in, dat hij er naar vroeg wanneer ik het vergat te geven en zijne maag, die den traan niet verdragen kon, verteerde de Seott's Emulsie zonder de minste moeite. Aanvaardt, Mijnheeren, de verzekering mijner diepe genegenheid. (Geteekend)M» Berville. onderwijzeres. CD ÏO O CL £3 *"0 C/3 co - 02* <1 <59 CD CfQ -S CD CD OT -5 O co o »-< o i1 O co O O O O O O W W u jx G° O <1 "o O CJT C* 000000 0*0 CO CO O O O O O O O 1 O O O O O* O O O O 3 K n CTQ tfi O 5" SO Cf CD Cu 00 O trf O CD ►s 00 CD oo i—i «H 5SJ UNE HECHT OVER DE STERRESTRAAT. Te raadplegen alle dagen van 9 tot 5 uren. behalve den Zondag.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 3