DE GEZOÜDIIEII) BIJ DE VROUW DE PINK PILLEN VOOR BLEEKE LIEDEN De Pink pillen zijn het beste verster kend middel en zij zijn gevaarloos. Maatschappij Oud-Pompiers. De liefde van 2 studenten Bourn! Boum! Boum. Ongeluk, Staatsblad. Schoolboeken. EMMER Y-P OLLEY, Thourout. in «tTT, Poperinghe. Landbouw. De leden die begeeren het muziek te ver gezellen naar de betooging van Vinchem, den zondag 23 dezer, worden verzocht zich te doen inschrijven in het lokaal der maat schappij. Prijzen gaan en keeren 1 fr. 25. Vertrek om 1 ure. Op Zondag 30 dezer ten 7 ure geeft deze maatschappij een luisterlijk concert gevolgd van danspartij, waarvan hieronder het programma. PROGRAMMA 7 H. 1" PARTIE. 1. Marche militaire 2. Boccace, fantaisie 3. Espana, caprice 4. Young Werner, valse sérénade X.... Suppé. A. Girod. Blattermann 8 1/4 H. 2« PARTIE. 1. Romance chantée par M. Griem. 2. Duo pour clarinettes par MM. Muylle et 3. Chansonnette dite par M. Maillard. 4. Solo pour violon par M. M. Tasseel. 5. Romance chanté par M. Criem. 9 H. 3e PARTIE. Blijspel met zang in een bedrijf, gespeeld door Mej. Devers en de Heeren Deweerdt, Ide, Kerrinckx en Beun. 10 1/2 H. 4° PARTIE. REDOUTE Geen twijfel of de zaal zal als gewoonte te klein zijn. Jan. Ehl dag Karei, waar loopt gij zoo gauw naartoe 1 Karei. Ehwelhebt gij de brandklok niet hooren slaan 1 't brandt. Jan. Neen, ik 'k en heb niets gehoord, waar is 't? Karei. Ik weet het niet 't moet er gens langs hier zijn want ik heb den kapi tein reeds van over een half uur io brand- gewaad hier in de straat zien wandelen. Jan. Inderdaad als-je 't zegt ik heb ook den dikken en den langen in brandtenue gezien, zij kwamen van tijd tot tijd eens naar de deur zien alsof zij het wisten dat het ging branden. Karei. Zoo, tot later, ik ga eens spoe dig zien. Jan. Ja tot later. Ehl dag Pieter, gij loopt ook zoo Waar brandt het Pieter. Zwijg 'k ben buiten adem. Gij moet niet meer loopen 't is klooterij 1 weet gij wat de gotekuischer nu uitgevonden heefi?.... hij gebruikt nu de brandklok om de pompiers wakker te schudden en den schrik in het lijf der inwoners te jagen Jan. Ehwelbrandt het niet Pieter. Gij zijt er wel mede er is zoo veel brand als in mijnen porte-monnaie, zij zijn geloopen naar de weezenschool, zij heb ben daar de gevels gewasschen en nadien zijn zij vertrokken al lachen. Jan.En de Lombard danl Zij hebben hem ook eens gewasschen vooraleer hij in duigen valt. Is dat ook niet belachelijk. Pieter. Ja dat is belachelijk en nog belachelijker van zulke domheid te begaan, de brandklok te gebruiken om eene farce te spelen die erge gevolgen kan bijbrengen, want vooreerst zullen de pompiers en stads- genooten, wanneer zij neg de brandklok hooren, hunne botten vagen aan het alarm ea niet omzienen ten tweede vele men- schen, wanneer zij de brandklok hooren, een schrik in hun lijf hebben tot wanneer zij weten waar het brandt. Jan.'t Is waar! als de kommandant gotenkuischer maar zulke uitvindingen kan doen, zal hij moeilijk gebreveteerd worden. Ik dank u Pieter, als 't zoo is ga ik maar te rug naar huis het dom nieuws aan mijne vrouw laten weten, daar zij ook ongerust is wanneer zij de brandklok hoort, dus Pieter dat 't wel gaat. Een artikel over De vertooning der Vlaamsche Ster van Zondag laatst te laat toegekomen kan maar binnen 8 dagen overgenomen worden. Maandag morgend heeft de genaamde Ma rie Vandermarliere herbergierster, zich in eenoogenblik van ijlhoodfheid gezelfmoord met het deksel van den beerput op te heffen en er in te springen. De doodwas oogenblik- kelijk. De ongelukkige moest binnen kort in het huwelijk treden met den heer A. Latour. Koninklijk besluit van 20 October 1898. Met genoegen vernemen wij dat onzen vriend M. Odilon Verhulst le Sergent bij het 3e ligne regiment, komt vereert te worden met de militaire decoratie, voor lange jaren goeden dienst. Wij bieden hem onze hartelijke gelukwen- schen aan. Wij vestigen de aandacht van onderwij zers en onderwijzeressen op de onlang ver schenen schoolwerkjes van den Heer M. Verkest Lessen uit de Vaderlandsohe Geschie denis,bi] K. Deweerdt, uitgever, te Ieperen, en Handboekje van Gezondheidsleer, bij A. Demarteau, uitgever te Tongeren. Beide werkjes, naar het officieel program ma bewerkt zijn voor de lagere en middel bare scholen geschikt. Vooraleer een nieuwe Parapluie of Wandelstok te koopen gaat zien naar het Groot Magazijn BOTERSTRAAT N° 22, gekend voor zijne groote schoone en voordeelige keus, waar men ze maakt en vermaakt. Opgelet: 22, Boterstraat 22. BURGERSTAND. van den 14 tot den 21 October 1898 Geboorten. mann. geslacht 7. Vrouwelijk id. 6. Huwelij ken Dedeurwaerder Henri, daglooner, en Maxy Marie, dagloonster. Landerwyn Joseph, metser, en Nolf Ca therine, kantwerkster. O verli j «lens. Dieryck Fran^oise, 71 jaar, winkelierster, echtgenoote van Wyckaert Amand.Rijselstr. Verbrugghe Rosalie, 54 jaar, herbergier ster, echtgonoote van Gruwez Henri, St. Nicolaas-buiten. Vandermarliere Marie, 36 jaar, zonder be roep, ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Vandelannoite Emerance, 61 jaar, zonder beroep, ogehuwd, St. Nicolaasstraat. Velghe Charles, 75 jaar, zonder beroep, echtgenoot van Leleu Leonie, de Stuersstr. De graaf van Vlaanderen en prins Albert zijn dinsdag komen deelnemen aan eene jacht op den eigendom van M. Mathieu Bur- nell, eigenaar van het geschiedkundig kas teel van Wynendael. Ten 9 ure 's morgens in de statie van Thourout aangekomen, wer den zij verwelkomd door M. den burgemees ter De Brabandere. Toen zij de statie verlieten, werden zij be groet met de Brabangonne. De stad was feestelijk versierd en al de maatschappijen van Thourout, met vlaggen en muziek aan 't hoofd, waren geschaard op den doortocht van den kleinen stoet, samengesteld uit drie rijtuigen, 't Was onder het spelen der mu- zieken, het gelui der klokken en het geest driftig geroepLeve de graafLeve de prinsdat de doorluchtige genoodigden het kasteel bereikten. Aan de jacht namen 20 kloppers en 12 ja gers deel. Ten 1 uur werd het noenmaal op gediend, waarna de jacht voortgezet werd. De graaf van Vlaanderen en prins Albert zijn 's avondsnaar Brussel eergekeerd. Bij de VroüW gaat de schoonheid der vor mer) altoos met de gezorjdheid mede. Eer) frisch gelaat, eei)er> hevalliger) gapg, zijr) hij haar de k,er)teeker)s des Welvarer/s ei) ze Ver dwijnen ?ne! Wanneer zij aan eene der aan haar geslacht bijzondere ziekten lijdt. De minste overtreding tegen de wetten der natuur wordt weldra door deze stoornissen gevolgd die meer dan de helft der vrouwen plagen. Dan lijdt de vrouw aan hoofdpijnen, nier-, zenuwpijnen in de zijde, eeilustverlies, bleeke en geelachtige gelaatstint, glansloze oogen, hartkloppingen, opzwelling der knoesels of beenen, zenuw- achtigen en prikkelbaren toestand. Het oogenblik is daar om zonder aarzeling het geneesmiddel te gebruiken die stellig de genezing medebrengen zal. ton, Dr. WIIiLIAMS mi??et) pooit aap huppe werking ep overwippep spel deze stoorpissep. GROOTE AANDOENING Zij zijn koopbaar bij al de apothekers, maar men kan ze zich ook bezorgen ter stapel plaats, bij A, Derneville, apo theker, 66. Waterloolaan, te Brussel, voor 3 fr. SO per doos of 17 fr. SO voor 6 doosen. franco tegen postmandaat. Herbergkermis Zondag aanstaande is het herbergkermis in den Ouden Pompier bij Julius Truwant in de hondstraat, waar er 's avonds een con cert zal plaats hebben, gegeven door de Oud-Pompiers van de phiiharmonie, om 8 ure 's avonds. Ook bij Julius Rouzerée kleermaker in de Watoustraat, en bij Alidor Van Ixem, her berg de Brouwerij in d'Yperstraat. Diefstal. In den nacht van Zondag-Maandag zijn er dieven binnen gedrongen bij M. K. Delfos- se, koopman, na een venster opengebroken te hebben. Zij werden echter in hun werk gestoord en moesten onverrichter zake vertrekken. Men zou zeggen dat kwaaddoeners het op de famieije Delfosse gezien hebben, daar drie weken geleden er in Yperen, bij de weduwe Alfons Rabau-Delfosse Bukkerstraat, dieven binnen gedrongen zijn en er zoo wat van 1700 franken stalen. Er vurdt van nu al veel gestolen, wat zal het later in de winter zijn. l»us opg' past en zich daartegen gewapend. De scheikundige meststoffen te ge bruiken in den Herfst. SCHEERLYNCK, Elèves. - - k i II-.H1-- 1 I ïïiimui l iiimmiib'i M EENE GEREDDE MODISTE Wij lezen in den Petit Pcirisien" In de rue de l'Evêché, te Nevers, woont Mme Hervé met hare achtienjarige dochter. Mme Hervé is eene goede moeder, oplettend voor het welzijn van liaar kind. Sedert eenige jaren reeds deed zij haar het ambacht van modiste leeren om haar een zacht en gerust leven te verschaffen. Maar de ziekte had reeds hare ongunstige werking begonnen en dreigde dit ontwerp voor de toekomst te vernielen. Mme Hervé had sedert den ouderdom van twaalf jaren de gezondheid van hare dochter zien veranderen. Eene in het begin onbepaalde kwaal kwam haar leven storen en haar de pijn doen kennen. Hevige hoofdpijnen en terzelfder tijd eene erge maagziekte hadden haar langzamerhand verzwakt op liet punt haar al werk onmogelijk te maken. Zij kon niets meer dan melk, eieren en vleeschnat ver dragen. Al ander eten was haar verboden, zij kon het niet verteren. Zij leed veel en was zeer zwak hare arme moeder was wanhopig haar in zulken toestand te zien en het is wanneer zij met eene vriendin over de ziekte van hare dochter sprak dat- zij den raad ontving de verpleging door de Pink Pillen voor bleeke lieden van Dr. Williams te pro- beeren. Mme Hervé vergat dezen raad niet en zij bad er niet óver te klagen. Na de eerste doos had eene verbetering plaats. De hoofdpijnen varen niet zoo hevig meer en de maag gedroeg zich beter. Met eenen krachtigeren eetregel kwamen de krachten snel terug, alsook de goede luim en mooie kleuren en wanneer de zesde doos ingenomen was, had de moeder het geluk hare dochter volstrekt genezen te zien en vrijmoedig haar werk terug te nemen. Wat zijn dan de Pink Pillen toch goed, herhaalt Mme Hervé, die blij over de herstelling barer dochter is. Ik heb last overal de wonderlijke gevolgen die zij bekomen heeft, te doen kennen. E. Y. IN EENE KLEINE STAD Te Pouancé Maine-et-Loire), spreekt men van niets dan van de genezing van Jufvrouw Marie Grivel, eene zeer eerwaardige persoon, door hare medeburgers wel hekend. De volgende brief die door de erkentelijke zieke geschreven is, zal heter spreken dan wij het zouden kunnen. Na lang verminkt te zijn gebleven, schrijft Juffr. Grivel, is liet mij eene groote vreugde U de verzachting te zeggen die ik door de Pink Pillen voor bleeke lie den van Dr.Wil liams hekomen heb. De bloed- omloop is in mijne ledematen weêr natuurlijk geworden en ik kan zonder de minste liulp gaan. De eetlust is teruggekomen en terzelfder tijd zijn de ruste- looze nachten die mij zoo langj schenen, verdwe nen. Ook kan ik mij van mijne rechter hand be dienen en ze was vier jaren lam ik kon noch pen noch naald houden en nu heb ik reeds twee dozijnen neusdoeken kunnen zoomen en ik werk voor het oogenblik aan sterk laken. In een woord ik ben op wonderaebtige wijze tot de gezondheid terugge komen; ook kan ik U bijna niet mijnen haitelijken dank uitdrukken voor de uitmuntende werking uwer pillen. Jaarlijks, op dit tijdstip, ontvangen wij talrijke vragen om inlichtingen te bekomen over de leus der scheikundige meststoffen, welke in den Herfst het voordeeligst te gebruiken zijn. Wij gelooven dus dienst te bewijzen den land bouwer diensaangaande in te lichten. De scheikundige meststoffen kunnen in drie groo te klassen verdeeld worden, te weten a) De potaschhoudende meststoffen, zooals de kaïniet, de carnalliet, de chioor-potasch, de zwa velzure p Aasch en de houtasch. b) De phosphoorzure meststoffen, waarvan de bij zonderste zijn de metaalslakken, de superphospha- ten en de nedergeplofte phosphaatkalk (geprecipi teerde phosphaatkalk) c) De stikstofhoudende mesten, onder dewelke bijzonder moeten gemeld wordende soda-nitraat en de zwavelzure ammoniak. Indien, eigenlijk gezegd, deze verschillige mes ten niet kunnen gerangschikt worden in Herfst- Lente- of Zomermesten, is het niettemin waar dat het tijdstip op hetwelk men deze meststoffen toe past, eene belangrijke rol speelt, zoowel ten op zichte der bemestingskosten als der vruehtbaar- makende uitwerksels door de meststoffen voort Je brengen. liet is alzoo dat al de potaschmesten op voordee-

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 2