DE PIK PILLEN VOOR 1LEEIE LIEDEN i I Symphonie maatschappij. Gercle Wallon. Vlaamsche Ster. DE BAAS UIT DEN ROODEN EZEL Fransch Theater. i° - LES FEMIES SAYANTES 2° La Maison de Molière. 3° Cérémonie du couronnement du Buste de Molière BERICHT. BURGERWACHT. EMMER Y-POLLE Y, Landbouw. EftSONHES Poperinghe. ne tafel versierd met bloemen en planten, zeer lief geschikt voor feesten en noenmalen, ook heeft het de bewondering van iedereen verworven. Tijd en plaats ontbreken ons verder over de tentoonstelling uit te breiden, wij meenen nochtans de tolk van allen te zijn met onze hartelijkste gelukwenschen en onzen vurigen dank uit te drukken, voor al die welke iels deden ten voordeele dier tentoonstelling. Zij toonen ons hoezeer de hofbouw in ons ar rondissement in eere is. Den uitslag ons niet toegezonden kunnen wij aan onze lezers niet me ledeelen, wij zul len trachten hem in ons naaste nummer op te nemen. D. Donderdag laatst gaf deze maatschappij haar eerste winterconcert (tabagie) dat zeer wel gelukt heeft, en allen die er tegenwoor dig geweest zijn waren het eens om te be kennen dat men daar eenen aangenamen avond doorbrengt. Schoon muziek, gezang, zijn pijpje rooken, en een goed glas bier, wat kan men meer eischen? Spijtig dat er niet meer leden tegenwoordig waren, het is te hopen dat men per naaste zulke gelegenheid niet meer zal laten voorbij gaan, want. zeggen wij het rechtuit, in weinige steden heeft men de occasie zulk schoon muziek te hooren. Gisteren avond was er concert in het lo kaal Den Sultan." Daar washet nogmaals het geval: weinige leden waren er tegen woordig, nochtans was het programma sa mengesteld om den kleinsten liefhebber van muziek er naartoe te lokkon. Het is Zóndag 20 dezer dat deze maat schappij, hare tweede vertooning op stads schouwburg geven zal, bestaande als volgt AOAJ&f EPtf EVA Kluchtspel met zang in een bedrijf. HET BADMEI8JE Blijspel met zang in een bedrijf. Blijspel met zang in 2 bedrijven. Het zal weeral eene schoone en kluch tige vertooning zijn, die de Sterrelingen zullen geven. Men kan zich abonneeren bij K. Deweerdt Rijselstraat, 59, waar men ook kaarten op voorhand kan bekomen. Met genoegen vernemen wij dat de fran- sche troep, onder bestuur van M. GARAY, ons woensdag aanstaande 16 dezer eene luis terrijke vertooning zal geven beslaande in: Gomédie en 5 actes de Molière. a-propos en vers de Francois Coppée, dit par M. GARAY. Par tous les Artistes. Het is te hopen met zulk eene programma wat meer volk in deze vertooning te zien en dat deze die er laatst niet geweest zijn er naartoe zullen trekken te meer daar zij ver nomen hebben dat deze troep samengesteld is uitartisten van naam. Opening van 't bureel ten 7 1/2 om ten 8 ure juist op 't tooneel. Men kan voorop zijne plaats kiezen en kaarten bekomen bij Th. Degroote, Yanden Peereboomplaats. MINISTERIE VAN SPOORWEGEN, POSTERIJEN EN TELEGRAFEN. Beheer van Staatsspoorwegen. Aanwerving van Technisch personeel. Een bericht, verschenen in den Moniteur tan 28 Augustus 1.1., meldt dat drie plaatsen van ingenieur, bij wijze van wedstrijd, te begeven zijn bij den dienst van Wegen en Werken. Uit hoofde van nieuwe behoeften is dat getal op vijf gesteld. Schieting van 10 Nov. 1898. Cartons Masschelein 25 25 45 20 25 110 Legon 20 20 15 20 25 100 Rabau Arth. 25 20 25 5 25 100 Vermeulen H. 15 15 25 25 20 400 Sacré 45 15 25 20 20 100 Vantholl 15 45 25 25 15 95 Vandevyver A. 20 20 15 25 15 95 Froidure Rob. 20 5 25 25 15 90 Vooraleer een nieuwe Parapluies of Wandelstok te koopen gaat zien naar het Groot Magazijn BOTERSTRAAT N° 22, gekend voor zijne groote schoone en voordeelige keus, waar men ze maakt en vermaakt. Opgelet: 22, Boterstraat 22. BURGERSTAND. van den 4 tot den 11 November 1898. Geboorten. Mann. geslacht 7. Vrouwelijk id. 4. Huwelij ken. Capilion Etnile, Luitenant bij het 6de regi ment artillerie, en Du Floer, Blanche, zon der beroep. Overlïjdens. Velghe Justine, 48 jaar, kantwerkster, ongehuwd, Thouroutstraat. Cooren Louis, 58 jaar, echtgenoot van Hul- laert Marie, Gouden Konijnenstraat. Kinders beneden de 7 jaren N. B. Dinsdag 15 November, zullen de bu- reelen van het stadhuis gesloten zijn, uitge zonderd het bureel van den burgerstand die zal open zijn van 9 tot 10 ure 's morgens, voor de aangiften van geboorten en sterfge vallen. Over weide bemesting. VAN Dr. WILLIAMS zijn een groote bloedhervormer en een versterker der zenu- wen; zij genezea wauteer de andere middels onmachtig zijn gebleven Bloedgebrek, Zinking-, Heup-, Zenuwpijnen, Lamheid Onregelmatigheid der Voortbeweging Si. Veiisdans, Hoofd pijnen, Zenuwkwaal, enz. Zij vera deren de bleeke kleuren in frische, zij werken tegen alle soorten van verzwakkingen bij de vrouwen en hebben, bij de mannen, eene krachtdadige werking tegen al de ziekten die van natuurlijke of geestelijke overdrevenheden voortkomen. GESCHIEDENIS VAN EENEN SMID MOEILIJKE SPIJSVERTERINGEN Maagpijnen, maagzuur, zwaarte na het eten, zwelling, braaklust, overgeven, tegen- lust voor het eten, krachteloos heid, verdriet, vale gelaats kleur, slechten adem. Ziedaar de kenteekens eener moeilijke spijsvertering en van dyspepsiadeze ongesteld heden zijn dikwijls door het gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams genezen geweest. Koopbaar in al de apotheken en op de stapelplaats in België, bij M. A. DERNEVILLE, apotheker, 66, Waterloolaan, Brussel. tens 3 fr. BO per doos en 17 fr. SO per 6 doozen, franco teqen postwissel IKK Surmont boven al De czaar is in Rusland geen grooter auto craat dan Sieur Surmont in het arrondisse ment Yper. Alie gemeentebesturen, openba re ambtenaars, fonctionnarissen, etc. allen zouden moeten buigen voor hem, voor zijn alleenheerschende wil't is alsof hij maar alléén en telde, alsof hij l'administrateur en chef, l'unique ware!Daarbij de man veran dert van goesting lijk van hemdVandaag is hij zoo gezind en morgen anders, uit plai- sier van alleen van zijn gedacht te zijn en anderen te kunnen dwarsboomen. In de klerikale partij begint zijn person- naadje schroomlijk te vervelen, maar daar in deze partij geene vrijheid bestaat, en nie mand protest durft laten hooren uit vrees van soms de geestelijken hunne oppermeesters te mishagen, zoo kan Surmont zonder ge vaar of vrees, blijven komedie spelen. Maar niettemin zijn haring begint te stinken, dat wordt men gewaar als men de kopstuk ken dei klerikale partij onder hen hoort op de buitengemeenten. Misschien wel zal de bom eens losbarsten en zal den overgewaaide Gentenaar eene welverdiende heft onder den rug krijgen, want hoe volmaakt men ook katholiek spele de kiezingen hebben soms zonderlinge verrassingen voor iemand die het publiek te veel den duivel heeft aange daan, dat weet men ook in den K. K. Kring te Poperinghe en zoo is 't dat Surmont wel eens zijn Senator en Burgemeesters kleed tegen eene vest zou kunnen wisselen. En nu wat dit heerschap tegen Poperin ghe heeft, den duivel mag het weten altijd zeker is het, dat hij geene occasie laat ver loren gaan om Poperinghe en zijne nogthans beroemde administratie tegen te werken. Men hoort soms menige bewijzen aanhalen, lijk hetgeen er gebeurde tijdens de inrichting der landbouwcomice Kemmel-Yper. Pope ringhe als tweede stad van 't arrondissement en gezien zijnen belangrijken hoppekweek was van 't zelfs aangeduid, maar neen, de provintiale commissie waarin heer Surmont ook bovenkraaid heeft Poperinghe van kant gewezen ten voordeele van.... Kemmel als t u beliefd!Daarmee werd den kasteelheer van Kemmel, een boezemvriend van mijn heer Surmont, veel plaisier aangedaan, maar zie, sedert dien zijn de zaken gekeerd, en nu zit Surmont in stokke met zijn protégé van Kemmel, zelf meer dan een beetje 1 «gHMaEffTTiPare mmh i—viw v r t 11 nu uwwaiwaMamr MANNELIJK 3. VROUWELIJK 0. ,i m'mm u *r~Til In volle hooitijd zijnde, denken wij het oogen- biik goed gekozen om de aandacht der landbouwers te vestigen op de bemestingswijze der weiden na liet afmaaien van het gras, door middel van schei kundige mesten en wel van metaalslakken en kaï niet of carnalliet gebruikt, alsook van soda-nitraat, indien de weide arm is aan opneembare stikstof. Deze werkwijze, nog te weinig bekend,(de meeste landbouwers gebruiken uitsluitend phosphaten en potaschzouten in het najaar of in den winter) geeft uitmuntende uitslagen en verdient aanbeveling. Het gebruik van metaalslakken en potasch zouden cn- middelijk na het afmaaien van het hooi, biedt het voordeel aan de hooiopbrengst van het volgende jaar aanzienlijk te vermeerderen en te verbeteren, en tevens oefent het, in eene zekere mate, eene vruchtbaarmakende werking uit op den oogst in nagras van hetzelfde jaar. De groote vruchtbaarmakende kracht dier oog sten op de hooiopbrengst van het volgende jaar, legt men uit, doordat deze mesten den grond toe vertrouwd geweest zijn gedurende eenlangeren tijd wanneer zij gebruikt worden in het begin van den zomer, in plaats van dit te zijn in den loop van Herfst of Winter. Hunne opneembaarheid is alzoo grooter geworden en zij zijn beter mat den grond vermengd, Wat soda-nitraat betreft, wiens gebruik dient aanbevolen te worden en zich verrechtvaardigt. Op eene weide arm aan opneembare stikstof, zijn vruchtbaarmakende kracht vertoont zich bijzonder op de nagrasopbrengst die volgt op zijn gebruik. Volgens den toestand van den grond, zal men, per hectare, 500 a 800 kg. metaalslakken aanwen den en eene hoeveelheid van 500 A 800 kg. kaïniet of carnalliet. Voor soda-nitraat is het niet aan te raden boven de 100 kgr. per hectare, te gebruiken voor het nagras. Voor gronden door vroegere phosphaatbemesting reeds verrijkt, in phosphoorzuur,zal men in alge- mesnen regel zich beperken tot het uitstrooien van 200 a 500 kg. metaalslakken. Deze laatste mest, met eenen potaschmest ge bruikt, maakt een krachtig middel uit tot het ver nietigen van mos, biezen, rietgras en luiskruid der weiden. L. VAN DEN BERCK, landbouw-ingenieur.» M. L. Lepage, die heden bij zijne kin deren, 81, Sxlly straat, te Boulogne (Seine), woont uitoefende voor eenige jaren nog het pijnlijk ambacht van smid, in Normandië. M. Lepage, die een kloeke man was, had aan de moeite kunnen weerstaan. Hij was zonder stoornis tot zijnon OOjn leeftijd geko men, maar dan, plotseling, vielen hem zin- kingpijnen aan hij werd verplicht zijn werk te staken en den gang zelfs bekwam hem moeilijk. Eenigen tijd later was het hem onmogelijk eenen enkelen slap te doen en recht te staan. Zijne beenen waren gezwol len en violetkleuiighet bloed vloeide niet meer en de lamheid die de boenen stijf gemaakt had begon den linker arm aautc- valien. Niettegenstaande al de geneesmiddels bleef hij onmachtig zich te bewegen. Zijne kinderen deden hem te Boulogne in hunne woning komen en dagen lang bleef hij in enen zetel zitten, bewoegloos en verdrietig. Hij las eens in een dagblad dat de Pink Piiiea voor bleeke lieden van Dr. Williams personen die de zelfde kwaal hadden genezen of v. rboterd hadden. Al zou ik maar eene verbetering kunnen v rkrijgen zal ik probecren, zegde hij. Hij prob e.de en deed wel. Verder deed hij nog beter en liet aan de Heeren Gabiin en Co. don uitslag door hem bekomen weten en ik word door mijne courant tot hem gezonden om ov.r zijn schrijven te kunnen oordeelen. Ik kwam bij M. Lepage rondom tien uren en vond hem aan 't werk in zijnen kleinen hof: hij kwam mij te gemoet met stille treden en ik gaf hem kennis van het dool van mijn bezoek. Hij vertelde mij al wat men hierboven lezen kan en sprak met grooten lof over de Pink Pillen. Gij ziet, zegde hij, dat ik nu gemakkelijk ga, wat ik gedurende drie jaren niet doen kon ik help aan het huishouden van mijne kinderen, aan den hof, en ik hoop in 't kort mijn ambacht van smid welk ik bemin te hernemen. de B. Wegens M. H. Alexandre, onderwijzer, Criquetot-le-Mauconduit (Seine-Inférieure) Alvorens U te schrijven wou ik zeker zijn over de eclite en duur zame werkzaamheid uwer Pink Pillen. Sedert twee jaren leedikaan onverdra- gelijke maagpijnen die mij afschuwelijke nachten mede- brachten. Sedert nu 1 drie maanden is de eetlust teruggeko men de slaap is uitmuntend en ik mag U verzekeren dat geen enkel teeken mijner ziekte meer te voorschijn gekomen is. Ik ben zeker de zesde doos niet te moeten openen. Reeds sedert 13 maanden, schrijft M. Paul Boulay, eigenaar, te Verdun-sur-Garonne (Tarn-et-Garonne), had ik gedurige maagpij nen; slaap, eetlust, moed en kracht, alles was mij ter zelfder tijd ontnomen. Na uwe Piden te hebben gebruikt ben ik tot mijnen gewonen toestand teruggekomen.De maagpij nen zijn volstrekt verdwenen, den zwaren slaap die vol nachtmerriën was is zacht en rustig gewordende eetlust is opnieuw krachtig en nu heb ik den moed en de kracht van eertijds herwonnen. Ik zal uwe Pillen niet verlaten. M. Felix Sabatier, te Saint-André-d'Olé- targues (Gard), schrijft Ik kom U voor de werking der Pink Pillen bsdanken. Ik heb ze gebruikt. Gedurende (aren had ik afschuwelijke pijnen in de >eenen onderstaan, meest in de lente. Dit (aar heb ik uwe Pillen op voorhand genomen m geene zinkingpijnen gevoeld. Ik dank U «n sta U toe mijn voorbeeld te laten kennen. OUR

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 2