13- LET OP OCCASIE GARDE OIFIIK'S KOSTUIM TE KOOPEN VOORZIENIGHEID der KLEIMënI De Gracieus© w EEN GELUKKIGE SM\iï Burgerstand der Stad Poperinghe. van den 3 tot den 10 dezer maand. Sport. VERSCHILLIGE TIJDINGEN. Schoolboeken. w DE BRETAGNE EENE NIEUWE aan zeer genadigen prijs. Nu is er kwestie van oen tram in te rich ten van Poperinghe naar Dixmuie, iets dat hoogst noodwendig is. Alle gemeenten tus- schen beide steden zijn't akkoord voor het leggen van dezen tram en hebben reeds hun ne gelaelyke tusschenkomst bepaald. Men dacht dat alle hinderpalen uit den weg wa ren en dat eindelijk deze zoo laDg verwachte tramlijn zou van hooger hand aangenomen worden. Ja maar men had zonder heer Surmont gerekend, en hij is 't die alweer in de Poperingsche rapen zitl Inderdaad in de laatste zitting van den gemeenteraad van Yper heeft hij een ander voorstel van tram doen aanveerden van Dixmude langs Lan- ghemarck-Yperreeds ligt er een ijzer- weg van Yper op Langemarck, zoodat den tram langs daar, volstrekt nutteloos is, nu om 't kort te vertellen men is te Poperin ghe niet min dan overtuigt dat het niets an ders is dan een groeve poets welke den heer senator weerom aan Poperinghe wil spelen en dat onze stadhuisbazen zooveel te meer verwondert, daar het schijnt dat d'heer Sur mont nog onlangs de tramlijn Poperinghe- Dixmude gunstig was. De tijd zal het wijzen hoe dit eindigen zal en of den wil van senator Surmont hier weeral de belangen van verschillige gemeen ten, eene geheele streek zal te boven gaan. Nog Poperinghe. Men schrijft uit Poperinge dat een solo slim onlangs werd gespeeld in de Café de la Paix groote markt door d'heer Emile Delbove, in de tegenwoordigheid van d'hee- ren Emile Valcke, Charles Decool en Alphon- se 'T Hoedje. N. B. Het was met den eersten deel; doch niemand twijfelt er aan of dat alles recht en zonder bedrog geschieded'heer E. D. heeft echter, verleden jaar nog een merkweerdi- ger voorval gehad met solo te gaan zonder een hand te kunnen halen. Geboorlen. mannelijk geslacht 4. Vrouwelijk id. 4. Hu vveïi.j ken Camille Liefooghe, barbier en Irma VVorm, kantwerkster. Camille Houwen, dienst bode en Emelie De Coker, kantwerkster. STERFGEVALLEN. Vannoorenberghe Charles, 44 jaar, con troleur der rechtstreeksche belastingen echt genoot van Maria Van Iseghem, Priester straat. Lalau Aloïse 64 jaar, landgebrui- ker, weduwaar van Emma Douguet, Wijk A. De Coester Frederic, 77 jaar, onge huwd, rentenier, Yperstraat. Kinders beneden de 7 jaar. Mannelijk 2. Vrouwelijk 0. Nous apprenons que le sieur P. Caster directeur du Vélodrome Gantois a pris un brévet d'invention pour les cycles sans chai- ne, qui promet d'être de grand avenir. L'objet de son invention consiste dans un excentrique, afin que le moyen d'arrière avec son pignon se déplace mobile de facjon qu'un cyclist non compétent puisse démonter la roue et la monter exactement. Comme la roue motrice peut voyager l'usu- re qui ne peut être éviter sera facile a faire disparaitre par le régulateur excentrique pour remédier a l'usure en serrant les deux pignons. De heer A. Vincart, bierkoopman te Leeuw-S'-Pieter (Loth schrijft; Mijnheer Vincent, apotheker, Grensstraat, 33, Brussel, Ik leed sinds lang aan een rheumatismus in de armen en de beenenik had te ver geefs alle geneesmiddelen beproefd, wanneer men mij aangeraden heeft uw élixir anlir- ■humaiismal en antigoutteux te nemen. Na er den eersten dag drij glazen van ge nomen te hebben, was ik reeds gebeterd en nu ben ik genezen. Ik zou u de vreugde niet kunnen uitdruk ken, die ik gevoelde, toen ik ontlast was van die schrikkelijke kwaal, welke wij dik wijls vier of vijf maanden te bed hielden. Uw dankbare, (13) A. Vincart. Moord te Vladsloo-bij-Veurne. Zaterdag is de laatste zaak die op de rol van dezen zittijd voorkwam, de mooord te Vlad- sloo gepleegd, afgeloopen. Zekere Désiré De Meester werd beschul digt tijdens een twist met Creirts dezen met messteken te hebben gedood. Degezwoornen beantwoordden bevestigend de vraag of er doodslag werd gepleegd en ontkennend deze over de voorbedachtheid. Het Hof, verzachtende omstandigheden aannemend, heeft Désiré De Meester veroor deeld tot 5 jaar gevang. Wij vestigen de aandacht van onderwij zers en onderwijzeressen op de onlang ver schenen schoolwerkjes van den Heer M. Verliest Lessen uit de Vaderlandsche Geschie denis, bij K. Deweerdt, uitgever, te Ieperen en Handboekje van Gezondheidsleer, bij A. Demarteau, uitgever te Tongeren. Beide werkjes, naar bet officieel program ma bewerkt zijn voor de lagere en middel bare scholen geschikt. Nog over de burgerwacht. Men weet dat het uniform blijft, doch de overjas, zooals die van de piotten, de ransel, getten, en veldflesch worden bij de uitrusting ge voegd. De Trois-Frangois wordt van kant gezet en in de plaats voert men een fran- sche kepi in, overtrokken met lijnwaad, be halve voor den grooten tenue. De tamboers majoors worden ook afgeschaft. Van 1 Januari tot 31 Juli zullen de wach ten 30 oefeningen doen. Het voetvolk van Antwerpen zal een schutterij korps vormen van 45 batterijen, gelast in tijden van nood, het leger bij te staan voor de verdediging der forten. De Bsukeiaer's Rum Confiture Waters DeBeukelaer's Chocolade is de lekkerste De Beukelaer's Cacao is de fijnste. Brugge. Moordpoging op een poli tiecommissaris. Op bevel van het par ket ging M. Compernolle, politiecommissa ris van Oostcamp, vergezeld van twee gen darmen en van den veldwachter in deze gemeente over tot huiszoekingen ten einde de hand te kunnen leggen op wildstroopersgerief. In het huis van D... begaf de commissaris zich met den bewoner naar den zolder ter wijl de drie andere agenten beneden bleven. Eensklaps greep D... den heer commissa ris langs achter vast en sloeg hem ten gron de. Eene vreeselijke worsteling ontstond. M. Compernolle kon de hand van den kwaad doener die zijne keel toeneep verwjj leren en om hulp roepen. De veldwachter en de gendarmen snelden naar den zolder en verlosten den commissa ris. D... bood een wanhopigen weerstand, doch werd niettemin in hechtenis genomen en in de gevangenis van Brugge opgesloten. Roeselare. Ons stadsgenoot de heer Jozef Vanghelu we die lange jaren in Zuid- Afrika gewoond heeft en nu sedert omtrent een jaar terug in zijne geboortestad verbleef, is woensdag vertrokken voor Congo. Wij wenscben hem eene goede reis. Pieter Declercq, stoelmaker op het Hof van 't Henneken, heeft bij het vladen eener rog eenen geheelen menschenviDger in de maag van den visch gevonden. reeds te bevechten door het gebruik van teer van Guyot. Het sparen in België. 't Is te Thielt dat men het grootste cijfer der gestorte som men waarneemt met een gemiddeld cijfer van 749 fr..per boekje. Te Rousselare, daalt dit tot 637 fr. Yeurne, Virton, Kortrijk, Yper en Brugge, geven onderscheidel ijk 624, 610, 608, 608 en 594 fr. Yoor Ath, Verviers, Hoei.Doornik, Brus sel, Zoningen, Charleroi, Luik en Bergen, bekomt men als gemiddeld cijfer; 332, 319, 318, 312, 302, 294, 277, 241 en 229. Dus bezit het vlaamsche land ook eene aan zienlijke overmacht in zake van spaarcentjes. Met één aandeel van de Crédit immobi- lier populaire betaalbaar in 12 maande- lijkscbe stortingen van 56 centiemen, kan iedereen aan 150 trekkingen van Belgische stedeleeningen deel nemen en premiën van 6815 franks winnen, met gewaarborgde teruggave der stortingen met intrest. Voor alle inlichtingen schrijve men, met zegel voor het antwoord, aan het Bestuur, 9, Lange Boomgaardstraat, te Gent. Agenten worden gevraagd. De Chocolade des bonnes Mères is de beste en voedzaamste.De 1/2 kilo 1.60 en 2 fr. Het beste geïllustreerd Neder- landsch modeblad. Tijdens een bezoek bij Mevrouw V...., overal om baren opschik en hare kleedij ge roemd, vroeg haar eene vriendin Welke toovernijmf geeft U de heerlijke gedachten die U in zake van opschik bestie ren? Voor elke aangelegenheid waarbij de vrouw bekoorlijk schitteren moet, vindt gij iets aantrekkelijks, iets bijzonders dat elkers oog op u vestigt. Mevrouw V...-, glimlachte en vroeg met een zekere zweem van voldoening; In wat overtreft mijne kleedij die der andere dames, In goeden smaak, sierlijkheid en snede? was het antwoord. Mijn geheim bekoort u dan waarlijk, lachte Mevrouw V.... nochtans staat de too- vergodin die ik voor mijne modellen raad pleeg U zoo goed als mij ten dienste. Voorwaar? Wel zeker, haar naam is De Gra- cieuse. Abonnementsprijs Gewoon Abonnement-. Voor 3 maanden. fr. 2,50 6 5.0O ljaar 10.00 Met gekleurde plaat Voor 3 maanden fr. 4.00 Voor 1 jaar 16 00 Zich te bevragen bij de Belgische Boek handelmaatschappij, 16, Treurenberg, Brus sel, ofwel ten bureele van ons blad. 2 3, S S A 3 g 5- o N to 3 3 er SÖ H Om alle misslag te vermijden, de chirur gijn tandmeester Maurice Meier van Kortrijk heeft de eerzijne talrijke kalanten, alsook de personen die begeeren hem te raadplegen, ter kennis te brengen dat er een nieuwen tandmeester die dezelfde naam draagt en met wien hij geenszins in handels betrekking is, naar Yper komt, twee huizen van zijne woonst. Hij verzoekt hun zich wel te verzekeren indien zij bij den ouden tandmeester zijn Maurice Meier te Kortrijk die te Yperen te raadplegen is sedert JL-4L jajïï* bij Mevr. We Van Kemmel, Groote Markt, 5, (gesloten huis) Maandag, Don derdag Zaterdag, van 9 tot 4 ure. Hij heeft nog broeder, nog zoon, nog bloedverwant belast met het vertegenwoor digen van zijn huis. Médaüle d'or. Exposition internationale d'bygiène et de sauvetage d'Ostende 1888. Médaille d'argent. Grand concours inter national de Br uxelles 1888 Médaille d'or. Exposition de Tunis. Bhurnatisme,Sociatique, Goutte.etc. guéris infailliblement et en trés peu de temps par l'emploi du et la lainePoil de Bretagne a tricoter. Déposé au vceu de la loi. Produit bréveté, emploi facile et recom- mandépar MM. les médécins. Dépót général pour la Belgique, chez Elisa Van Houtrive, 9 et 10, Scheepsdaeie Bruges et en vente dans toutes l:s villes du pays. Voor inlichtingen zich te begeven ten bureele van ons blad. Den l i April 1896. Mijnheer, ik ben smid van stieldikwijls werd ik in mijnen slaap gestoord door de benauwdheid. Dit overviel mij 's nachts, dan 's morgens bij 't ontwaken, vooral bij vochtig en mistig weder. Soms was de benauwdheid zoo erg dat ik moeite had te ademen. Ik leed tevens aan eenen gedurigen hoest, en de buien duurden elk altijd ten minste twintig tot vijf en twintig minuten. Ik neem eene kom wel gesuikerde melk of zwarte koffie alvorens aan te gaan, 's morgens. Allengs begon ik te verma geren en mijn gezicht werd geelachtig. Ik had vele geneesmiddels beproefd; maar noch tisanen noch pleisters hadden mij kunnen genezen. Niemand heeft ooit aan mijne kwaal iets kunnen doen. Eens vernam ik de genezingen bekomen door uwen Teer, en mijne vrouw overtuigde mij er van te gebruiken. Wij wagen slechts -2 frank, zegj^ ze mij, en iedereen weet dat de teer het beste der genees iddels is voor de ziekten der luclitpijps- takken en der borst en het nooit sehadel'jk is. lk nam er eene fleseh van zooals het op uwen pros pectus aangeduid i;, 't is te zeggen bij elk mijner eetmalen eenen koffielepel leer voor elk glas dat ik dronk. Reeds, na deze eerste fleseh, gevoelde ik mij beter, en mijne borst was mind ;r beklemd. Mijnen slaap was nimmer gestoord. Ik ging voort gedurende drie maanden gebruik te maken van uwen teer, zonderop te houden, en ik ben gelukkig u te zeggen dat ik nimmer hoest, zelfs bij vochtig weder, en ik geene benauwdheid meer gevoel, lk ben volkomen genezen. Aanvaard, mijnheer, onze gelukwenschen en dankbetuigingen. Ik hoop dat al diegeen die-aan de koude en (ie warmte blootgesteld 'zijn, en zich niet verzorgen kunnen, gebruik zullen maken van i den teer Guyot, dat ik geluks-drager noemen 1 mag, gezien de leniging wetke hij mij verschafte en de mogelijkheid mijn werk niet te verlaten. (Get.) Tailord, 55, rue de Berne, Parijs. Het gebruik der teer Guyot bij iederen maaltijd, met hoeveelheden van een koffielepel in een glas water of in den drank die men verkiest, is inder daad voldoende om in weinigen tijd den weer- spannigsten hoest en de meest verouderde bron chitis te genezen. Zelfs gelukt men er soms in eene reeds verklaarde tering terug te houden en te genezen, want de teer belet het ontbinden der longtuberkulen, daar zij de kwade microben doodt die deze ontbinding veroorzaken. Dit is eenvoudig en waar. De minste verkoudheid, verwaarloosd, kan in bronchiet ontaarden. Ook kan men den zieken niet genoeg aanraden hunne kwaal in den beginne Prijs der Teer Guyot, 2 fr. de fleseh. Dit geneesmiddel is te verkrijgen in alle apo theken. Voor de gemeenten die geene apotheek bezitten in de buurt,is het voldoende te schrijven naar de fabriek der Teer Guyot, 19, rue Jacob, te Parijs, en terzelfdertijd het bedrag zenden van wat men verlangt, en de verzending geschiedt onmid dellijk franco. PS. De personen die den smaak van het teerwater niet kunnen gewoon worden kunnen in de plaats daarvan gebruiken de Kapsulen Guyot met zuivere Noorweegsehe teer, te nemen 2 of 5 kapsulen voor eiken maaltijd. Aldus bekomen zij denzelfden goeden uitslag en eene verzekerde genezing. Prijs2 fr. 50 de fleseh van 60 kapsulen, wat uitmaakt dat de behande ling minder dan 20 centimen per dag kost. Het is inderdaad wonderbaar te bestatigen hoe de kinderen in vleesch en krachten toene men met Scott's Emulsie, wanneer geen enkele andere behandeling hen ten goede komt. Iloevele kinderen ziet men, die zwak blijven ondanks de verkleefde zorgen der moeder of der voedster! Altijd moet de oorzaak dezer verzwakking gezocht worden in eene onvolmaakte verwerking in het bloed der spijzen, en, in dit geval, is de beste remedie Scott's Emulsie, bevattende de zoo voedzame traan, in eenen weismaken den vorm, gemak kelijk to verteren, verbonden met de hypophosphieten die do beenderen versterken, den eetlust opwekken, de hersenen ophou den en het zenuw stelsel nieuwe krachten geven. Sco tl's Emulsie 1eo ft oei i o zo o gesu i - korde smaak, dat de kinderen haar als lekkernij inne men. wat zeer gemakkelijk is. Scott's Emulsie overwint alle neiging tot eene verzwakte gezondheid, en schenkt den kinderen kracht, vleesch- en leefbaarheid. Beschouwt het hier nevenstaande portret en leest den volgenden brief. Gourdon (Lot), Frankrijk, 3 April 1897. Mijnheer, mijn kind van 17 maanden was bleek en zwak, weigerde alle voedsel en was in eenen staat van zwakte die ons zeer bekommerde. Op het aanraden van den geneesheer deed ik het kind uwe Scott's Emulsie nemen en deze bereiding had eenen wondervollen uitslag. Dank zij deze remedie geniet mijn kind thans eene bloeiende gezondheid die iedereen verwondert. Het heeft vroegtijdig kunnen loopen en de tandjes kwamen spoedig uit; het is krachtig en flink, en dat alles zijn wij verschuldigd aan uwe weldoende Scott's Emulsie, die het kind zóó gaarne nam, dat het er nog eiken dag om vraagt. Het is een werk van menschlievendheid uwe berei ding te doen kennen, gij zijt, Mijnheer, de Voor zienigheid der Kleinen. Aanvaardt mijnen vurigsten dank. (Geteekend), J. Auricoste, onderwijzer. Scott's Emulsie is te vinden in alle goede apotheken. Algemeen dépot: Ch. Delacre enCi#, Apothekers, Brussel. i ll H td td ta s 3 H -opg-SfooP 09 <X> OQ to ÜT >1 £5 -ö cd' *0 rji Oh to co o CO o O H OI O O O O o O ÜTÜYÜTOOOOO otooooooo O 00 CO Oh O O h-< o oo Üt o O O o O OT oooooooo £r. o 5: O O <tt W -3 <2: 95 p 93 e+ CD ►J Pu 99 0*3 I-U O CD CD p l-u 00 CD 00 IH «-I

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 3