Do Pink Pillen voor Bleeke Lieden ■E8im.iw.6i MAATSCHAPPIJ BURGERWACHT. Kiesstrijd. Militaire school Brussel. Poperinghe. NIEUWE HOOP VOOR DE ZIEKEN Burgerstand der Stad Poperinghe. Wervick. VERSCHILL1GE TIJDINGEN. Naar de kartons. Vermeulen H. 25 25 15 20 25 110 Legon Emile 20 25 20 20 15 100 Masschelein 15 15 15 25 20 90 Froidure Rob. 15 20 20 20 15 90 De Coene 25 15 5 15 20 80 Butaye Arth. 15 15 10 10 25 75 Met genoegen vernemen wij dat de ge ruchten in stad verspreid, aangaande de toe komende kiezingen valsch zijn. Integendeel zal er gestreden worden met eene volle lijst. Te beter. Onder de 44 leerlingen van de 48e benoe ming van voet -en peerdevolk der militaire school, aanvaard in het tweede studiejaar, zien wij M. R. Van Elslande van Pope- ringhe, gewezen leerling van het afgeschaft collegie en van het collége de l'ünion, is den 10 gerangschikt. Mijnheer Clinckemaillie Joseph, van Yperen, gewezen leerling van het Collége de FUnion en van het Collége Moderne, is den 34e gerangschikt. Wij bieden hun onze hartelijkste geiuk- wenschen. BURGERSTAND. van den 25 November tot den 2 December 1898 Geboorten. Mann. geslacht 5. Vrouwelijk id. 6. EIu well.j ken Dondeyne Pierre, daglooner en Knockaert Clémence, kantwerkster. övei-li jdens. Lahaye Louise, 61 jaren, kloosterlinge, ongehuwd, de Stuerstraat. Calmeyn Amélie, 78 jaren, zonder beroep, weduwe van Deleye Ange, Minneplein. Vanbalewyn Charles, 61 jaren, commis- sionnaris, ongehuwd, Meenenstraat. Burggraeve Marie, 53 jaren, kantwerk ster. weduwe van Werrebrouck Julien, Aardestraat. Laire Mélanie, 63 jaren, huisvrouw, echt- genoote van Meersseman Julien, Vandepee- reboomplaafs. Chatelain Amélie, 61 jaren, kloosterlinge, ongehuwd, Rijselstraat. Degrou Honoré, 58 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Kinders beneden de 7 jaar. Mannelijk geslacht 0. Vrouwelijk id. 0. Surmont boven al Het Nieuwsblad was niet weinig ver bitterd omdat wij onlangs over Senator Sur mont de waarheid schreven. In zijn voor laatste nummer schijnde het schijnheilig las- terblal uit de schoenen gesprongen van kwaadheid en noemt ons leugenaar en ik weet niet nog wat meer Wel I Welde vol spuigt in de lucht en krijgt het op den neus terug! Inderdaad in dien het ooit had moeten zwijgen het was wel dezen keer want al hetgeen dat wij over Surmont zegden, hadden wij van een wel bekend katholiek vernomen die opentlijk op estaminet van Senator Surmont sprak jin woorden dat wij zelfs niet hebben gebruikt. En dezen welbekenden katholiek is daarbij nog een der bijzonderste stadsambtenaren van Poperinghe. Zoodus voor het Nieuws blad is zwijgen ouverbeterlijk over deze zaak, en 't kan zwijgen ge zult het'zien An- derszijns wij zullen de fanatieke Ypersche schrijvelaars verzoeken naar Poperinghe eens over te steken, zij zullen er in hunne ooren gevoelen luiden allerhande onaange name en weinig eerbiedige gesprekken over den overgewaaiden Gentenaar, die dank aan de geestelijken senator is geworden, en daarna burgemeester van Yper, dank aan bedrog en omkooperij Cecilia Feesten. Verleden zondag vierde de Philharmonie hare patrones door eene reeks feesten die opperbest zijn gelukt. Wij noemen vooral de fakkeltocht; die 's zaterdag's avond heeft plaats gehad en die waarlijk prachtig was, van DrWilliams zij ia een sfcllig genexeaatl middel, daar zij het stelsel versterken, tiet Mi>ed verrijken en de zenuwen verster ken. i>e teedea'ste personen kunnen door het genees» micMeB nieS gestoord worden. Tegeq Biosdgebrefc;. /Ugerqeaqs ZWa^fjeid. Kliergezwel. Bleek;e of Vale Tipt Larqfyeid. Heuppijq. Bewijzende voorbeelden Ik heb U niet willen schrijven alvorens een zekeren tijd te hebben laten afloopen om mij over de werking uwer Pillen te overtuigen en zeker 1e zijn dat de kwaal niet zou wederkomen. Ik leed reeds lang aan hevige niorpij nen die mij verplichtten her haaldelijk mijne bezigheden te verlaten. Do Pink Pillen hebben mij de grootste deugd gedaan en ik zal ze zeker aanbevelen. Ghosse, Onderwijzer te Loré (Orne). Aan maagpijnen en aan hevige hoofdpij nen lijdend sedert lang, schrijft ons M. Her- vault, kleermaker te Ercée-en-Lamóe 1 lle-ot.-Vilai tie) .kon ik niet moer eten; ik was zoo zwak geworden dat het werken mij onmogelijk gew irden was o.) ik kon mijn beroep van kleerma ker skchts twee of drie uren daags uit oefenen en op alle oogeiibiikken was ik door den slaaplust overwonnen. Dank aan uwe Pillen is alles verdwenen. Ik eet met buitengewonen lust. Ik virtvir nr wel, mijn gedurende vaak heeft mij verlaten en ik werk zonder" vermoeinis. Mij ne dankbaarheid is oneindig. Zir^iqgpijpeq. Ope^epredigfjcid der Voortbeweging. VROUWENZIEKTEN Juffrouw Eudoxie Delalande, modiste te Renazé (Mayenne), schrijft ons Sedert drie jaren had geen genees middel mijne pij nen kunnen ver zachten en dezen voor eene vrouw zoo pijnlijken toe stand kunnen ver anderen. Ook is het met een waarachtig geluk dat ik U het gevolg des gebruiks der Pink Pillen kan schrijven. Ik heb vij f doozen gebruikt en sedert dien tijd is mijne gezondheid regelmatig gewor den en ik gevoel deze korte ademhaling niet meer die mij verhinderde te gaan en bijzon ders trappen op te klimmen. Ik gevoel het oen plicht de workingskracht van uwe ver pleging uit te spreken en veroorloof U met genoegen mijnen brief openbaar te maken. UITPUTTING Mijn lichaamsgestel was zeer zwak, zegt Juffrouw Louise Cotl;iz,te Dolomieu (Fiére), en ik was verder door te veel werken uit geput en zoo door eene hevige zenuwziekte aangetast. Ik had noch eetlust noch vaak meer. Ik kon geen lien minuten aanhoudend lezen en soms kon ik zelfs niet meer spreken. Over vier jaren kwam een grooto schrik mijne ziekte verergeren en de vermaardste geneesmiddels konden mij niet helpen. De kenteekens werden van dag tot dag erger. Mijne ongerustheid was tot op het hoogste punt gestegen, wanneer ik in den Pélerin een artikel las waarin de wonderbaro werking uwer Pink Pillen beschreven stond. Hot is mij oneindig aangenaam U mijne Terbetering te mogen schrijven, na gebruik der zesde doos deze- uitmuntende Pillen Ik eet goed, ik lees zonder moeite en kan zonder vermoeinis werken. Als een der meest werkende geneesmid dels dezes lijds herkend, zijn de Pink Pillen een krachtig bloed- hervormer en ver- L sterker der zenuwen RSONNES Ales IlNlK Te koop bij al de apothekers en op de stapelplaats in België, bij A.Derneville, apotheker, 66, Waterloolaan, Brussel, aan 3 fr. SO per doos of \Tt fr. 50 per 6 doozen, franco, tegen zending van eenen postwissel. De bijval der PINK PILLEN overtreft alle anderen. Zij hebben in alle landen eene wereldberoemdheid bekomen. De ziekte neemt de frischheid des aangezichts weg. De Pink Pillen schenken de gezondheid terug, maker, de oogen weêr glanzend en de wangen roosachtig. des zondags heeft zij naar gewoonte de bij zonderste straten der stad doorgegaan en eenige aria's op de groote markt uitgevoerd. Het banket telde ongeveer twee honderd dischgenooten en werd voorgezeten door den heer ondervoorzitter Dhont door de afwezig heid van den heer Julius Van Merris, voor zitter. Ter dezer gelegenheid was de zaal schoon versierd met allerlei prachtpianten en wonderlijke chrysanthemen uit de hovin gen en broeikassen van mijnheer Van Merris. Hier dienen wij vooral melding te maken van den heildronk welke den heer Dhont dea afwezigen Voorzitter heeft voorgedregen en die met eene aandoenlijke ovatie van al de bijgezetenen begroet, wierd. Den maandag heeft er eene vertooning plaats gehad gegeven door de arlisten van den nederlandschen schouwburg van Gent, en den dijDsdag een bolspel voor de dames der leden der maatschappij. De eerste prijs werd gewonnen door juffrouw Emma Bal, 150 franken in geld gejeund door den heer voorzitter Van Merris. Vrouw Van Hee en juffrouw Flammey behaalden beiden den tweeden en derden prijs. Tot slot heeft er een prachtig Bal plaats gehad dat zeer lustig is afgeloopen, en zeker waren er niet min dan zes tot zeven honderd personen in de rijk versierde zaai der Phil harmonie vergaderd. In een woird de feesten van St Cecilia hebben dit jaar bijzonder veel succes gehad. Ongeluk. Diusdag laatst is de genaamde V. Backer, al werkende in de schuur van M. Henri Cas- trique, van eene ladder gevallen, met het ongelukkig gevolg dat hij zijnen arm gebro ken heeft en zyn been verstuikt. van den 24 tot den 1 dezer maand. Geboorten. mannelijk geslacht 3. Vrouwelijk id. 2. Huwelijken. Jules Bortier, smidsgast, en EmerenceMo- mereney, werkster. STERFGEVALLEN Cardinael Silvie, 51 jaren, werkvrouw, weduwe van Adrianus Roulant, Casselstraat. Kinders beneden de 7 jaar. Mannelijk 1, Vrouwelijk 2. Door een messteek gedood. Maandagmorgrn, om drie uur vond men op de spoorbaan tusschen de statie en het ge hucht - Mine d'Or het lijk van Jules Deleu, kantonier, die dfor een messteek werd ge- t f ffen in het har;. Rond elf uur Zondag avond, verliet hij de herberg De Kroon Men veronderstelt dat hij zal aangevallen zijn geworden op een verlaten plaats en hij op de spoorbaan word geworpen door zijn moordenaar, opdat het lijk door een trein zou worden vermorzeld. Jules Deleu is slecht 27 jaar oud. Een weinig statistiek. Men weet dat de midden commissie van Belgische sta tistiek, afhankelijkheid tan het ministerie van binnenlandsche zaken en openbaar on derwijs, elke week een bulletiju van gezond heidsstatistiek afkondigt, de smetziekten en de oorzaken van sterfte in de groote steden en tal van gemeenten van Belgie vermelden de. Elke ziektengroep heeft er haar vak elk kanton zijne plaats. Alles is er geordend met de nauwlettendste zorg door een uitgelezen personeel en het voorwerp van eene weke- lijksche afkondiging. Men vindt er soms hartversterkende vast stellingen 't is zoo dat men zien kan dat het getal overlijdens veroorzaakt door de hart ziekten te Brussel en in de voorsteden af nemen. Waaraan moet men dien uitgelezen zaken- toesand toeschrijven Men weet dat de hartziekten innig verbon den zijn met de weerkeerende rheumatismen en menigwerf het noodlottig einde er van uitmaken. Sedert dat de heer Vincent, apotheker, te Brussel, zijne kostelijke ontdekking, zijn elixir antigoutteux en entirhumatismal, ter beschikking gesteld heeft van de bevol king der hoofdstad zien wij dat juist te Brussel het aantal rheumatismelijders aan-, zienlijk verminderd is. Is er daar niet eene gewisse betrekking waar te nemen De proef er van zal overigens gemakkelijk te doen zijn van hier tot eenige jaren op an dere plaatsen. Inderdaad, de heer Vincent, de weldaden van dat nieuw geneesmiddel, dat uitsluitelijk plantaardig is, in het land willende verspreiden, om het gebruik en het beproeven van zijn kostelijk voortbrengsel te vergemakkelijken, heeft in de bijzonderste apotheken van 't land stapelplaatsen ge maakt van zijn elixir antirhumatismal en antigoutteux. Depot bij M. G. Libotle, Boomgaard straat, Yperen. Prijs: 3 frank de flesch. (16) De snotziekte onder de peerden. Te St-Michiels bij Brugge, is de vuile snot ziekte onder de peerden uitgebroken. Over eenige dagen zijn vier peerden aan deze ziek te bezweken. Heden zijn twee andere peerden van den zelfde stal moeten afgemaakt worden. De schaê veroorzaakt door het verlies van die zes peerden, beloopt omtrent 6000 frs. De Staat betaalt 65 fr. per peerd terug, doch de verzekering komt voor niets tusschen in zake van zulke ziekte. Men meesterde reeds drie maanden aan de vier eerste peerdende krachtigste mid delen werden gebruikt, doch niets hielp. De zaak werd tot over vier weken dood stil gehouden; doch alles komt uit, al moes ten de kraaien het uitbrengen. Drie andere peerden van dien stal zijn ins gelijks door de schrikkelijke ziekte aange tast en men vreest dat zij ook zullen moeten afgemaakt worden. Gelukkiglijk dank de genomen maatrege len hoopt men de uitbreiding van de plaag tegen te houden. De notaris Bouchout, vaa Jabbeke, die in beroep is gegaan tegen de beslissing van de raadkamer der rechtbank van Brugge, waarbij zijn aanhoudingsmandaat bekrach tigd is, is naar het gevang van Gent overge bracht. De Baukelaer's Rum Confiture Wafers DeBeukelaer'sChocolade is de lekkerste De Beukelaer's Cacao is de fijnste. Publiciteit in de statiën.— Minister Vandenpeereboom heeft bevel gegeven in ai de statiën de zelfwerkende uitdeelers van chocolade, enz. weg te nemen. Hij laat niet toe dat er in de rijtuigen der treinen plakbrieven worden gehangen, of schoon een concessionnaris hem hiertoe 60,000 fr. had aangeboden en dat de publici teit in de statiën niet meer toelaten zoohaast zij genezen wanneer alle tg». ïifièi andere middels te vergeefs rij» gegeven geweest É'wÊÊÊiPfh* zinking-, heup-, zenuwpij- nen, lamheid, oncvenredig- keilt <ter voortbeweging, IjjMviSh St.Veitsdans, hoofdpijnen, I? MliwÊÈwMm zenuwkwaal, kliergezwel, enz.Zij brengen de schoone jMÈlllÊiM'SÈS kleuren op een bleek gelaat M«Sj 5 "terug en hebben werking op de verzwakkingen bij de vrouwen en genezen bij '"i- mannen al de ziekten die door overdrevenheden, van tir. 'wuiiams natuurlijken en van geeste lijken aard, veroorzaakt zijn. our

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 2